18:24 29/09/2022Կասեցվել է հանրային սննդի օբյեկտի արտադրական գործունեությունըՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Երևանի կենտրոնի տեսուչները վերահսկողություն են իրականացրել անհատ ձեռնարկատեր Գարեգին Պետրոսյանին պատկանող հանրային սննդի օբյեկտում (Տիգրան Մեծի պողոտա...
17:37 29/09/2022Աթենքն առաջարկում է ԵՄ 80 միլիարդ եվրոյի հիմնադրամ՝ գազի գները փոխհատուցելու համարՀունաստանի շրջակա միջավայրի և էներգետիկայի նախարարությունն առաջարկել է ստեղծել Եվրոպական միության (ԵՄ) 80 միլիարդ եվրոյի հիմնադրամ՝ բնական գազի բարձր գների հետևանքների դեմ պայքարելու համար։ Ինչպես...
13:36 29/09/20222023-ին պետական բյուջեի դեֆիցիտը կկազմի ՀՆԱ 3,1 %-ը. Տիգրան Խաչատրյան«Եթե 2021 թվականի արդյուքներով կառավարության պարտքը ՀՆԱ-ի նկատմամբ կազմում էր 60,2%, ապա այս տարվա արդյունքներով այն կլինի 53 %-ից ցածրի սահմաններում»,-գործադիրի նիստում հայտնեց ֆինանսների նախարար...
12:36 29/09/2022Իրանից դեպի հարևան երկրներ գազի արտահանման ծավալներն աճել են 22%-ովԻրանի գազի ազգային ընկերությունը հայտարարել է, որ Իրանից գազի արտահանման ծավալներն աճել են, գրում է ParsToday-ը։ Իրանի գազի ազգային ընկերության պաշտոնյաներից Մուհամմեդռեզա Ջոլայն ասել է, որ դեպի...
12:30 29/09/2022Կառավարությունը ՀՀ-ում տնտեսական ակտիվության դրական զարգացում է տեսնում«Այս նախագիծը պետք է ապահովի ֆինանսավորում այն ծրագրերի և միջոցառումների համար, որոնք կիրականացվեն 2023 թվականի ընթացքում կառավարության ծրագրով սահմանված նպատակներին հասելու համար»,-կառավարության...
10:47 29/09/2022Կառավարությունն այսօր հավանություն կտա նվազագույն աշխատավարձը 75 000 դրամ սահմանելու օրինագծինԿառավարությունն այսօրվա նիստում չզեկուցվող հարցերի շարքում հավանություն կտա «Նվազագույն ամսական աշխատավարձի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» և «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում...
08:45 29/09/2022Համաշխարհային բանկն Ուկրաինային աջակցելու համար տրամադրել է 11 մլրդ դոլարՀամաշխարհային բանկը 11 միլիարդ դոլար է հատկացրել Ուկրաինային աջակցելու համար, ասել է բանկի ղեկավար Դեյվիդ Մալպասը, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ «Շուրջ 11 մլրդ դոլար արդեն տրամադրվել է...
20:49 28/09/2022Հայաստանում հիմնվել է խխունջաբուծության առաջին ֆերմանՄասնագիտությամբ ռեժիսոր Վահեն Եվրոպայից ներկրված խխունջների համար Բյուրականում ֆերմա է հիմնադրել: Այն Հայաստանում առաջինն է.
20:37 28/09/2022«Լոռվա Ամրոց» ՍՊԸ-ին տրամադրված թույլտվությունները խախտել են բնապահպանական օրենսդրությունը. ԷկոԼուր«ԷկոԼուր» տեղեկատվական ՀԿ-ն նամակով դիմել է ՀՀ արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանին և ՀՀ Ազգային Ժողովի Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության և շրջակա միջավայրի...
18:36 28/09/2022Վահան Քերոբյանը ՝ «խաբելու» մեդալակիրԱրմավիրի մարզի խաղողագործների հետ հանդիպում ունեցավ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։ Նշենք, որ խաղողագործներն այսօր բողոքի ակցիա իրականացրեցին Կառավարության դիմաց՝ բողոքելով խաղողի գնից և...
17:50 28/09/2022Հայաստանում կանխատեսվող 8 % տնտեսական աճը պայմանավորված է ժամանակավոր գործոններով. ՎԶԵԲՎերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը «Տարածաշրջանային տնտեսական հեռանկարները» զեկույցում 2022 թ.-ին Հայաստանում կանխատեսում է տնտեսության 8 % աճ: ՎԶԵԲ-ի կայքէջում հրապարակված «Տնտեսական ուժեղ...
16:40 28/09/2022Եթե կառավարությունը մեզ էշի տեղ է դնելու, ամեն մեկս մի մեքենա խաղող կբերենք կառավարության դիմաց կլցնենք. ԽաղողագործԱրմավիրի մարզի խաղողագործները բողոքի ակցիա են կազմակերպել կառավարության դիմաց: «Գարնանից մշակում ենք խաղողի այգիները, հասել ենք հոկտեմբեր ամիս, բայց մեզ չեն ասում թե որտեղ պետք է մթերվի...
15:05 28/09/2022Հայաստանում կա 3-րդ և 4-րդ աստիճանի վնասվածություն ունեցող ավելի քան 600 բազմաբնակարան շենք. Արմեն Ղուլարյան«ՀՀ մարզերից և Երևանի քաղաքապետարանից հավաքագրված տվյալների համաձայն՝ ըստ բազմաբնակարան շենքերի տեխնիկական վիճակի հետազննության արդյունքներով առկա եզրակացությունների, հանրապետությունում առկա է...
12:59 28/09/2022Բորելը «Հյուսիսային հոսքի» վնասվածքը կապեց կանխամտածված գործողությունների հետԲոլոր տեղեկությունները վկայում են «Հյուսիսային հոսք» և «Հյուսիսային հոսք 2» գազատարներում արտահոսքի պատճառ դարձած միջադեպերի կանխամտածված բնույթի մասին: rbc.ru-ն հայտնում է ԵՄ արտաքին քաղաքականության...
11:59 28/09/2022Թուրքիայում «Միր» համակարգից օգտվող բանկեր չեն մնացել. ԶԼՄ-ներԹուրքիայում ռուսական «Միր» վճարային համակարգից օգտվող բանկեր չկան: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ չորեքշաբթի առավոտյան հաղորդել է տեղական NTV հեռուստաալիքը։ Ավելի վաղ Bloomberg-ը, հղում անելով թուրք...
10:44 28/09/2022«Լույս». Դեպի ՀՀ փոխանցվող դրամական միջոցների ծավալների բարձր աճերը չեն պահպանվել«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամն ուսումնասիրել է 2022թ. հունվար-օգոստոս ամիսներին ՀՀ տնտեսության սոցիալ-տնտեսական զարգացումները։ Այսպիսով՝ .Ռուս-ուկրաինական հակամարտության պայմաններում Հայաստան ներհոսող կապիտալի և...
08:40 28/09/2022Դոլարն ու եվրոն կրկին էժանացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 406.53 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 409 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
18:22 27/09/2022«Հյուսիսային հոսք»-ից գազի արտահոսք է եղել՝ պայթյունների հետևանքովԵրկու հզոր ստորջրյա պայթյուններ են գրանցվել «Հյուսիսային հոսք» և «Հյուսիսային հոսք-2» խողովակաշարերի գազի արտահոսքի տարածքում։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ Twitter-ում հայտնել է SVT շվեդական...
16:28 27/09/2022Բրիտանական բանկերը ֆունտի անկման պատճառով դադարեցնում են հիփոթեքային վարկերի տրամադրումըԲրիտանական բանկերը դադարեցրել են որոշ տեսակի հիփոթեքային վարկերի տրամադրումը ֆունտի փոխարժեքի անկումից և բազային տոկոսադրույքի բարձրացումից հետո: «Իզվեստիա.ռու»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է...
15:00 27/09/2022Ռուսաստանի դեմ ԵՄ պատժամիջոցների նոր փաթեթը կարող է կանխել երեք երկիրՌուսաստանի Դաշնության դեմ պատժամիջոցների նոր փաթեթի նախագիծը կարող է ԵՄ-ում քննարկման ներկայացվել չորեքշաբթի՝ մինչև շաբաթվա վերջ այն ընդունելու նպատակով, սակայն այդ պլաններին կարող է խանգարել...

11:45 15/05/2017Мировые цены на нефть вырослиМосква и Эр-Рияд предложили продлить венское соглашение о сокращении добычи еще на девять месяцев.
15:35 13/05/2017Глава Союза сыроделов Армении рассказал, как увеличить объемы экспорта армянского сыраСфера производства молока в Армении нуждается в серьезных реформах, отметил он.
13:50 13/05/2017«Холодный ветер дефолта»: из нефтяных стран у Азербайджана был самый низкий запас прочностиКрупнейший банк Азербайджана – Международный банк Азербайджана, оказавшийся на грани краха, прекратил выплаты по внешнему долгу.
13:28 13/05/2017У премьера Армении обсужден проект концепции реформ в лесной отраслиКарен Карапетян поручил доработать проект концепции, дополнить его прозвучавшими предложениями и представить в правительство в сжатые сроки.
10:25 13/05/2017В России с сегодняшнего дня выросла минимальная цена на водку и коньякТак, розничная цена на бутылку водки объемом 0,5 литра увеличивается на 7,9% – до 205 рублей, на коньяк – на 15,2% (371 рубль).
19:35 12/05/2017Президент США Дональд Трамп пожаловался на цифровые системы и приказал флоту использовать «чертов пар»Президент пожаловался, что от него требуют устанавливать на новые авианосцы типа «Джеральд Форд» электромагнитные катапульты на «цифровых технологиях».
18:26 12/05/2017В Азербайджане активистов сажают в тюрьму на основе выбитых силой и сфальсифицированных показаний11 апреля в суде под председательством Сахибхана Мирзоева началось рассмотрение апелляции по существу дела.
17:51 12/05/2017Глава Союза виноделов Армении: Отмена в России пониженных акцизов для импортеров просто всё гробитСогласно подсчетам Союза виноделов Армении, в ближайшие 5-6 месяцев объемы экспорта уменьшатся на 15-20%, но компенсируются за счет ожидаемого в ноябре-декабре роста.
17:18 12/05/2017Карен Карапетян: Каждый губернатор в Армении должен стать премьер-министром в своем регионеБыло отмечено, что основной целью разрабатываемых стратегий является повышение конкурентоспособности регионов и снижение территориальных различий.
15:36 12/05/2017Для премиальных клиентов-держателей карт VISA Infinite Банка ВТБ (Армения) доступна услуга Консьерж-сервисПосредством услуги консьерж-сервиса премиальные клиенты Банка получают круглосуточную службу поддержки, заключающуюся в бесплатных рекомендациях, консультационной помощи...
15:28 12/05/2017Премьер Армении Карен Карапетян заявил о важности проведения семинаров по разработке конкурентных инвестиционных программ«Число участников семинаров нужно увеличивать, выбирать тех людей, в глазах которых есть огонь, энергия, представлять их обществу», – отметил Карен Карапетян.
14:47 12/05/2017В Арцахе зарегистрирован рост числа иностранных туристовРегистрация подобных данных является многообещающим, особенно с учетом того обстоятельства, что речь идет лишь об иностранных гражданах, которые получили визы в МИД Арцаха.
12:27 12/05/2017ЕБРР: Карабахский конфликт представляет риск для экономического роста АзербайджанаС момента наступления экономического кризиса по сегодняшний день азербайджанская продукция, которая производится из импортного сырья, подорожала в цене от 25% до 100%.
10:38 12/05/2017Конверс Банк проводит акцию для клиентовКлиентам, периодически получающим денежные средства из-за границы по системам быстрых денежных переводов, Конверс Банк предлагает обменять полученную валюту в своих филиалах...
10:20 12/05/2017В ЕАЭС по предложению Армении создают систему оповещения об опасных товарахУтвердить соглашение планируется до конца 2017 года. Автором-разработчиком документа выступило министерство экономики Армении.
10:00 12/05/2017Мировые цены на нефть продолжают расти в пятницу утромУтром стоимость июльских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent росла на 0,08% – до 50,81 доллара за баррель.
20:15 11/05/2017Премьер Карен Карапетян: Внедрение новой системы противоградовой защиты крайне важно для развития сельского хозяйства АрменииСогласно информации, пилотная программа будет осуществлена в Арагацотнской и Лорийской областях РА.
19:51 11/05/2017Премьер Армении Карен Карапетян решил «капитализировать» озеро Севан и спасти леса от уничтоженияК. Карапетян, обратившись к проблеме незаконных вырубок деревьев и необходимости пресечения подобных действий, отметил важность максимальной нетерпимости к данным явлениям.
17:14 11/05/2017Драконовские законы заставили импортеров вина пригрозить России массовым бойкотомИздание напоминает, что пониженный акциз начал действовать с 1 января 2016 года: для тихих защищенных вин он составляет пять рублей за литр, для игристых – 14 рублей.
17:03 11/05/2017Глава Минздрава Армении заверил Сержа Саргсяна: Не только повысится качество услуг, но и появится экономический эффектПо словам Л. Алтуняна, это позволит, помимо обеспечения качества предоставления медуслуг, получить экономически выгодный механизм.