18:24 29/09/2022Կասեցվել է հանրային սննդի օբյեկտի արտադրական գործունեությունըՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Երևանի կենտրոնի տեսուչները վերահսկողություն են իրականացրել անհատ ձեռնարկատեր Գարեգին Պետրոսյանին պատկանող հանրային սննդի օբյեկտում (Տիգրան Մեծի պողոտա...
17:37 29/09/2022Աթենքն առաջարկում է ԵՄ 80 միլիարդ եվրոյի հիմնադրամ՝ գազի գները փոխհատուցելու համարՀունաստանի շրջակա միջավայրի և էներգետիկայի նախարարությունն առաջարկել է ստեղծել Եվրոպական միության (ԵՄ) 80 միլիարդ եվրոյի հիմնադրամ՝ բնական գազի բարձր գների հետևանքների դեմ պայքարելու համար։ Ինչպես...
13:36 29/09/20222023-ին պետական բյուջեի դեֆիցիտը կկազմի ՀՆԱ 3,1 %-ը. Տիգրան Խաչատրյան«Եթե 2021 թվականի արդյուքներով կառավարության պարտքը ՀՆԱ-ի նկատմամբ կազմում էր 60,2%, ապա այս տարվա արդյունքներով այն կլինի 53 %-ից ցածրի սահմաններում»,-գործադիրի նիստում հայտնեց ֆինանսների նախարար...
12:36 29/09/2022Իրանից դեպի հարևան երկրներ գազի արտահանման ծավալներն աճել են 22%-ովԻրանի գազի ազգային ընկերությունը հայտարարել է, որ Իրանից գազի արտահանման ծավալներն աճել են, գրում է ParsToday-ը։ Իրանի գազի ազգային ընկերության պաշտոնյաներից Մուհամմեդռեզա Ջոլայն ասել է, որ դեպի...
12:30 29/09/2022Կառավարությունը ՀՀ-ում տնտեսական ակտիվության դրական զարգացում է տեսնում«Այս նախագիծը պետք է ապահովի ֆինանսավորում այն ծրագրերի և միջոցառումների համար, որոնք կիրականացվեն 2023 թվականի ընթացքում կառավարության ծրագրով սահմանված նպատակներին հասելու համար»,-կառավարության...
10:47 29/09/2022Կառավարությունն այսօր հավանություն կտա նվազագույն աշխատավարձը 75 000 դրամ սահմանելու օրինագծինԿառավարությունն այսօրվա նիստում չզեկուցվող հարցերի շարքում հավանություն կտա «Նվազագույն ամսական աշխատավարձի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» և «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում...
08:45 29/09/2022Համաշխարհային բանկն Ուկրաինային աջակցելու համար տրամադրել է 11 մլրդ դոլարՀամաշխարհային բանկը 11 միլիարդ դոլար է հատկացրել Ուկրաինային աջակցելու համար, ասել է բանկի ղեկավար Դեյվիդ Մալպասը, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ «Շուրջ 11 մլրդ դոլար արդեն տրամադրվել է...
20:49 28/09/2022Հայաստանում հիմնվել է խխունջաբուծության առաջին ֆերմանՄասնագիտությամբ ռեժիսոր Վահեն Եվրոպայից ներկրված խխունջների համար Բյուրականում ֆերմա է հիմնադրել: Այն Հայաստանում առաջինն է.
20:37 28/09/2022«Լոռվա Ամրոց» ՍՊԸ-ին տրամադրված թույլտվությունները խախտել են բնապահպանական օրենսդրությունը. ԷկոԼուր«ԷկոԼուր» տեղեկատվական ՀԿ-ն նամակով դիմել է ՀՀ արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանին և ՀՀ Ազգային Ժողովի Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության և շրջակա միջավայրի...
18:36 28/09/2022Վահան Քերոբյանը ՝ «խաբելու» մեդալակիրԱրմավիրի մարզի խաղողագործների հետ հանդիպում ունեցավ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։ Նշենք, որ խաղողագործներն այսօր բողոքի ակցիա իրականացրեցին Կառավարության դիմաց՝ բողոքելով խաղողի գնից և...
17:50 28/09/2022Հայաստանում կանխատեսվող 8 % տնտեսական աճը պայմանավորված է ժամանակավոր գործոններով. ՎԶԵԲՎերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը «Տարածաշրջանային տնտեսական հեռանկարները» զեկույցում 2022 թ.-ին Հայաստանում կանխատեսում է տնտեսության 8 % աճ: ՎԶԵԲ-ի կայքէջում հրապարակված «Տնտեսական ուժեղ...
16:40 28/09/2022Եթե կառավարությունը մեզ էշի տեղ է դնելու, ամեն մեկս մի մեքենա խաղող կբերենք կառավարության դիմաց կլցնենք. ԽաղողագործԱրմավիրի մարզի խաղողագործները բողոքի ակցիա են կազմակերպել կառավարության դիմաց: «Գարնանից մշակում ենք խաղողի այգիները, հասել ենք հոկտեմբեր ամիս, բայց մեզ չեն ասում թե որտեղ պետք է մթերվի...
15:05 28/09/2022Հայաստանում կա 3-րդ և 4-րդ աստիճանի վնասվածություն ունեցող ավելի քան 600 բազմաբնակարան շենք. Արմեն Ղուլարյան«ՀՀ մարզերից և Երևանի քաղաքապետարանից հավաքագրված տվյալների համաձայն՝ ըստ բազմաբնակարան շենքերի տեխնիկական վիճակի հետազննության արդյունքներով առկա եզրակացությունների, հանրապետությունում առկա է...
12:59 28/09/2022Բորելը «Հյուսիսային հոսքի» վնասվածքը կապեց կանխամտածված գործողությունների հետԲոլոր տեղեկությունները վկայում են «Հյուսիսային հոսք» և «Հյուսիսային հոսք 2» գազատարներում արտահոսքի պատճառ դարձած միջադեպերի կանխամտածված բնույթի մասին: rbc.ru-ն հայտնում է ԵՄ արտաքին քաղաքականության...
11:59 28/09/2022Թուրքիայում «Միր» համակարգից օգտվող բանկեր չեն մնացել. ԶԼՄ-ներԹուրքիայում ռուսական «Միր» վճարային համակարգից օգտվող բանկեր չկան: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ չորեքշաբթի առավոտյան հաղորդել է տեղական NTV հեռուստաալիքը։ Ավելի վաղ Bloomberg-ը, հղում անելով թուրք...
10:44 28/09/2022«Լույս». Դեպի ՀՀ փոխանցվող դրամական միջոցների ծավալների բարձր աճերը չեն պահպանվել«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամն ուսումնասիրել է 2022թ. հունվար-օգոստոս ամիսներին ՀՀ տնտեսության սոցիալ-տնտեսական զարգացումները։ Այսպիսով՝ .Ռուս-ուկրաինական հակամարտության պայմաններում Հայաստան ներհոսող կապիտալի և...
08:40 28/09/2022Դոլարն ու եվրոն կրկին էժանացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 406.53 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 409 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
18:22 27/09/2022«Հյուսիսային հոսք»-ից գազի արտահոսք է եղել՝ պայթյունների հետևանքովԵրկու հզոր ստորջրյա պայթյուններ են գրանցվել «Հյուսիսային հոսք» և «Հյուսիսային հոսք-2» խողովակաշարերի գազի արտահոսքի տարածքում։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ Twitter-ում հայտնել է SVT շվեդական...
16:28 27/09/2022Բրիտանական բանկերը ֆունտի անկման պատճառով դադարեցնում են հիփոթեքային վարկերի տրամադրումըԲրիտանական բանկերը դադարեցրել են որոշ տեսակի հիփոթեքային վարկերի տրամադրումը ֆունտի փոխարժեքի անկումից և բազային տոկոսադրույքի բարձրացումից հետո: «Իզվեստիա.ռու»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է...
15:00 27/09/2022Ռուսաստանի դեմ ԵՄ պատժամիջոցների նոր փաթեթը կարող է կանխել երեք երկիրՌուսաստանի Դաշնության դեմ պատժամիջոցների նոր փաթեթի նախագիծը կարող է ԵՄ-ում քննարկման ներկայացվել չորեքշաբթի՝ մինչև շաբաթվա վերջ այն ընդունելու նպատակով, սակայն այդ պլաններին կարող է խանգարել...

11:05 13/12/2011“Armenian Davos” to be held in Tsakhkadzor on February 3-6The 9th International Economic Forum Bridge will open in Armenia’s Tsakhkadzor resort city on February 3, 2012.
12:38 12/12/2011Iran discovers new gas field in Caspian SeaIran has discovered a new gas filed in the Caspian Sea, Iranian state run “IRNA” news agency reported.
16:19 09/12/2011S. Sargsyan: I’m optimistic with future of Armenian-Lebanese relations“The political relations of Armenia and Lebanon are on their highest level, evidence of which are active contacts and mutual visits,” Armenian President Serzh Sargsyan stated in a joint news...
15:36 09/12/2011SCPEC Chairman to pay working visit to NKRChairman of the Armenian State Commission for Protection of Economic Competition (SCPEC), Artak Shaboyan will pay a working visit to NKR on December 12.
12:00 09/12/2011VivaCell-MTS: low holiday prices for BlackBerry® BoldTM 9700, BlackBerry® Storm2TM 9520 smartphonesVivaCell-MTS announces that from December 8 till January 13, the BlackBerry® BoldTM 9700 and BlackBerry® Storm2TM 9520 will be available at VivaCell-MTS service centers at much lower holiday prices.
18:17 08/12/2011Bako Sahakyan conducts consultation on housing policy issuesOn 8 December President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan conducted a consultation to discuss housing policy issues.
18:14 07/12/2011Joint project of VivaCell-MTS and BirthLink NGO continues – this time in Shirak regionVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, is glad to inform that the neonatal care project together with BirthLink NGO continues.
16:24 07/12/2011GDP growth rate in Azerbaijan 0.1-0.2 percentGDP growth rate is forecasted at 0.1-0.2 percent in Azerbaijan in 2011, according to head of the State Statistics Committee of Azerbaijan Arif Veliyev.
18:18 06/12/2011Management model is comprised of system of values, flexible strategy and responsible attitudeVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, informs that VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian presented the Company’s business management know-how at the Academy of Management.
16:10 06/12/2011Armenia ranks second in CIS on industrial growth rateArmenia’s industrial output in January-October 2011 amounted to 13.1 percent, according to the Interstate Statistical Committee of CIS.
14:13 06/12/2011Wings of Tatev ropeway service to be suspended for one weekThe service of Wings of Tatev ropeway will be suspended temporarily on December 12-19, due to shift to the winter mode, director Tigran Ghazaryan said in a statement.
13:53 06/12/2011President Serzh Sargsyan attends meeting of Atomic Energy Security CouncilThe meeting of the Atomic Energy Security Council is taking place at the moment, attended by President Serzh Sargsyan.
11:05 06/12/2011Heavy snowstorm blocks Berd-Chambarak roadAll highways in Armenia are open to traffic as of December 6, 10:30, with the exception of Berd-Chambarak road, which is blocked due to a heavy snowstorm, the Ministry of Emergency Situations...
19:02 05/12/2011ARARAT Nairi Brandy takes Grand Prix, gold medal at International Wine & Spirits CompetitionARARAT Nairi Brandy aged 20 took Grand Prix and the gold medal at the 15th Jubilee International Wine & Spirits Competition in Moscow.
14:36 05/12/2011Another 20 trucks to pass Lars todayAs of today 60 trucks have passed Verin Lars control point and yet 20 trucks will pass during the day.
12:22 03/12/2011Bako Sahakyan meets with renowned Armenian benefactor Eduardo EurnekianOn 2 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan met with renowned Armenian benefactor Eduardo Eurnekian in Buenos Aires.
11:50 03/12/2011Vehicles accumulated in Lars to be moved from todayIn line with the instruction of Ramaz Nikolaishvili, Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia, from today trailers provided by Armenia have started moving the trucks accumulated...
16:52 02/12/2011ICT leaders to meet in Aghveran on December 9-10The Union of Information Technology Enterprises (UITE) has initiated an ICT leaders' meeting-forum on December 9-10 in Aghveran.
15:45 02/12/2011S. Davtyan: Reduced economic rating of Armenia conditioned by foreign risksTigran Davtyan, Minister of Economy of Armenia, referred to the reduced rating of Armenia by Moody’s, saying that nothing extraordinary has happened.
14:34 02/12/2011We can say that year 2011 successful for Armenian economy – MinisterWe can say that the passing year was successful for Armenian economy, Minister of Economy Tigran Davtyan told reporters in Yerevan.