10:30 17/05/2022Եվրոպայում ցորենի մեկ տոննայի գինը հասել է ռեկորդային՝ 438,25 եվրոյիԵրկուշաբթի օրը ցորենի գինը բացարձակ ռեկորդ է սահմանել եվրոպական շուկայում՝ մեկ տոննայի դիմաց հասնելով 438,25 եվրոյի։ Այս մասին հայտնում է France Press (AFP) գործակալությունը։ «Սա բացարձակ ռեկորդ է...
08:49 17/05/2022Ճապոնական բանկերը միլիարդավոր դոլարներ են կորցրել Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների պատճառովՃապոնիայի խոշորագույն Mitsubishi UFJ, Sumitomo Mitsui և Mizuho բանկային խմբերը 2021 ֆինանսական տարում, որն ավարտվել է մարտի 31-ին, կորցրել են ավելի քան 350 միլիարդ իեն (2,71 միլիարդ դոլար), հայտնում...
08:00 17/05/2022Իլոն Մասկը մտադիր է վաճառել SpaceX-ի բաժնետոմսերը՝ Twitter-ը գնելու համարԱմերիկացի միլիարդատեր Իլոն Մասկը, ամենայն հավանականությամբ, ծրագրում է վաճառել իր հիմնադրած SpaceX ընկերության բաժնետոմսերը՝ Twitter սոցիալական ցանցը գնելու գործարքը ֆինանսավորելու համար, հայտնում է...
18:06 16/05/2022Պարսյան. Հակաճգնաժամային կառավարության և նոր հարկաբյուջետային քաղաքականության խիստ կարիք ունենքՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակի պատասխանատու, տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանն իր հոդվածում անդրադարձել է կառավարության խոստումներին ու առկա փաստերին.
16:32 16/05/2022Թուրքական լիրայի արժեզրկումը շարունակական բնույթ է ստացել2021-ի դեկտեմբերի 20-ին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հայտարարած միջոցառումներից հետո թուրքական ազգային արժույթը՝ լիրան, շոշափելի արժեզրկում է գրանցում դոլարի նկատմամբ: Վերջին ամիսներին...
13:15 16/05/2022Wildberries-ը սկսել է ուղիղ վաճառք հայ ձեռներեցներիցWildberries-ը բացեց ընկերության առաջին լոգիստիկ կենտրոնը Հայաստանում, ինչը հնարավորություն տվեց առցանց հարթակում սկսել ապրանքների ուղղակի վաճառք տեղական բիզնեսի ներկայացուցիչներից: Այդ մասին...
12:13 16/05/2022Renault խմբի ռուսական ակտիվները դառնում են պետական սեփականությունՖրանսիական Renault խմբի ռուսական ակտիվները դառնում են Ռուսաստանի պետական սեփականությունը։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ արդյունաբերության և առևտրի նախարարությունը Telegram-ի իր ալիքում։ «Ստորագրված...
09:11 16/05/2022Գերմանիան մինչև տարեվերջ կհրաժարվի ռուսական նավթի ներկրումից. BloombergԳերմանիան մինչև տարեվերջ կհրաժարվի ռուսական նավթի ներմուծումից, նույնիսկ եթե Եվրամիությունը համաձայնության չգա այդ հարցի շուրջ հակառուսական պատժամիջոցների հերթական փաթեթի շրջանակներում, հայտնում է...
09:00 16/05/2022Հայաստանում կերակրի աղի արտադրությունը 3 ամսում կրճատվել է 27%-ովՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ Հայաստանում 2022 թվականի հունվար-մարտին 27%-ով նվազել է աղի արտադրության ծավալը՝ կազմելով 6 480.0 տոննա: Նշենք, որ 2021 թ-ի առաջին եռամսյակում...
19:51 14/05/2022Աշոտ Հարությունյան. Գյուղացին թմրած է, շուտով դեղի ազդեցությունը թողնելու է«Հայաստանում գյուղատնտեսությունը մահամերձ վիճակում է»,-Ֆրանսիայի հրապարակում քննարկման ժամանակ ասաց գյուղատնտես, գյուղատնտեսության նախկին փոխնախարար Աշոտ Հարությունյանը։ Նրա խոսքով, Հայաստանն այսօր...
18:15 14/05/2022Ռուսաստանը դադարեցրել Է ԷլեկտրաԷներգիայի մատակարարումը ՖինլանդիաՌուսական «Inter RAO» ընկերության դուստր ձեռնարկությունը՝ «RAO Nordic Oy»-ը, շաբաթ օրը դադարեցրել է էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը Ֆինլանդիա: Այս մասին հայտնել է ֆիննական «Fingrid» էլեկտրացանցերի...
18:00 14/05/2022Հայկական գորգերի արտադրությունը 66.7%-ով աճել էՀայաստանում 2022 թվականի հունվար-մարտին աճել է գորգերի և գորգեղենի արտադրությունը: Panorama.am-ը ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից տեղեկանում է, որ այս տարվա առաջին եռամսյակում հանրապետությունում արտադրվել է...
10:05 14/05/2022Ռուսական ռուբլին ամրապնդում է դիրքերըԱյսօր՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, ՀՀ բանկերում ԱՄՆ դոլարը վաճառվում է 447.71 դրամով՝ մայիսի 12-ի համեմատ արժեզրկվելով 3.19 դրամով: Rate.am կայքից տեղեկանում ենք, որ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում...
09:00 14/05/2022Հնդկաստանն արգելել է ցորենի արտահանումը ՝ ներքին գների աճը վերահսկելու նպատակովՀնդկաստանն արգելել է ցորենի արտահանումը, արգելքն ուժի մեջ է մտնում անմիջապես, հայտնել է Հնդկաստանի առևտրի և արդյունաբերության նախարարությունը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս որոշումն ընդունվել է ներքին գների...
20:24 13/05/2022Վրաստանը տուրիզմի վերականգնմամբ հետ է Հայաստանից և ԹուրքիայիցՄարդկային ռեսուրսների կառավարման PMC վրաստանյան հետազոտական կենտրոնի տվյալներով՝ 2021 թվականին Վրաստանում միջազգային զբոսաշրջիկների թվի վերականգնումը ցածր է եղել՝ համեմատած եվրոպական և...
18:30 13/05/2022Թուրքիան Ջրականում անտառատնտեսության ուսումնական կենտրոն կհիմնիԹուրքիայի գյուղատնտեսության և անտառատնտեսության փոխնախարար Վեյսել Թիրյաքին և Ադրբեջանի արտակարգ իրավիճակների փոխնախարար Էթիբար Միրզաևը Ստամբուլում բանակցություններ են անցկացրել անտառային հրդեհների...
17:04 13/05/2022Կոնվերս Բանկի պարտատոմսեր կարելի է ձեռք բերել նաև Մոբայլ հավելվածումԿոնվերս Բանկի պարտատոմսերն այսուհետ հասանելի են նաև Բանկի Մոբայլ հավելվածում: Այստեղ՝ հաշված րոպեների ընթացքում օգտատերը կարող է անցնել պարտատոմսերի գնման ողջ գործընթացը՝ արժեթղթերի հաշվի բացումից...
16:48 13/05/2022Ֆրանսիացիները հայտարարել են հակառուսական պատժամիջոցների անարդյունավետության մասինՀակառուսական պատժամիջոցները կործանում են եվրոպական տնտեսությունը, իսկ Ռուսաստանը դրանցից միայն շահում է, վստահ են ֆրանսիական Le Figaro թերթի ընթերցողները։ Ֆրանսիացիները կարծում են, որ Մոսկվան օգուտ է...
14:49 13/05/2022Առաջին եռամսյակում արտասահմանից փոխացնումների ծավալն ավելացել է 38.2%-ով. ՀԲՄ2022թ-ի առաջին եռամսյակում բանկային համակարգն ապահովել է 30.8 մլրդ դրամի շահույթ՝ 2021թ-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելանալով շուրջ 11.4 մլն դրամով կամ 58.6%-ով։ Այս մասին հայտարարել է...
14:31 13/05/2022Հայաստանի բանկային համակարգի ընդհանուր կապիտալն առաջին եռամսյակում աճել է 20.4%-ով. ՀԲՄ2022 թվականի 1-ին եռամսյակի ընթացքում Հայաստանի բանկային համակարգի ընդհանուր կապիտալն աճել է շուրջ 147 ՀՀ դրամ-ով, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճը կազմել է 20.4%։ Այս մասին հայտարարել...

18:17 19/05/20102010 GDP growth to make 4 percent in ArmeniaThe head of the IMF Armenian mission Mark Lewis forecasted at a press conference in Yerevan May 19 that in 2010 Armenia’s GDP growth will be 4 percent, instead of the previously predicted 2 percent.
17:57 19/05/2010Hail damages to be partially compensated in ArtsakhOn 19 May President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan convoked a working consultation on the issues related to elimination of the consequences of the 17 May heavy hail.
17:32 18/05/2010Passenger traffic growth observed in ArmeniaPassenger traffic has grown in Armenia, according to the statistics of the first four months of 2010.
16:42 18/05/2010Armenian PM receives IMF delegationArmenia's Prime Minister Tigran Sargsyan received Tuesday the delegation of the International Monetary Fund (IMF) chaired by the Head of the IMF Economic mission in Armenia, Marc Louis.
18:49 17/05/2010German doctors go on strikeHospital patients faced long delays on Monday, when doctors went on an indefinite strike at municipal clinics in 14 states across Germany.
18:35 17/05/2010Bako Sahakyan convokes consultationOn 17 May President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan convoked a consultation dedicated to the organization of the 2010 harvest activities.
11:13 17/05/2010Angela Merkel says $t trillion rescue plan only bought timeGerman Chancellor Angela Merkel and European Central Bank president Jean-Claude Trichet say the European Union must do more to narrow wide gaps between its richer and poorer deficit-running member...
18:54 14/05/2010FAO to continue contributing to the implementation of programs in ArmeniaArmenia's Foreign Minister Edward Nalbandian received Dr. Jacques Diouf, Director General of the UN Food and Agriculture Organization (FAO), who is in Armenia to participate in the 36th sitting of...
15:48 14/05/201010th International Annual Tourism Fair CTS2010 gets underway in ArmeniaThe 10th International Annual Tourism Fair CTS2010 is due in Yerevan, Armenia May 14-15. The number of the fair participants has increased for 30 percent this year. 87 companies, including 13 from...
19:01 13/05/2010President Sargsyan receives Jacques DioufArmenian President Serzh Sargsyan received today Secretary General of the UN Food and Agriculture Organization Jacques Diouf who is in Armenia to participate in the 27th regional conference of FAO,...
18:02 13/05/2010Tourism in Armenia has great potential to develop: CAPS“Competitive Armenian Private Sector” (CAPS) research showed that most tourists arriving in Armenia are Diaspora representatives.
17:30 13/05/2010Russia and Turkey have disagreements over “South Stream”Turkey and Russia didn’t sign any deal on terms “South Stream” pipe line construction, Russian media reported.
11:47 13/05/2010Azerbaijani Minister of Agriculture says it’s early to speak about cooperationAzerbaijani Minister of Agriculture Ismad Abasov says it’s early to speak about perspectives of cooperation between Armenia and Azerbaijan.
19:04 12/05/2010Euro sets increase in gold pricesGold price established a historical record worldwide hitting $1234,5 per ounce, ITAR-TASS reports. According to the source, increase of prices is first of all linked with distrust toward the future...
12:45 12/05/2010Pilot project TIGRAN of Orange Armenia rewarded for innovation by France Telecom GroupThe pilot project “T.I.GR.A.N” (Tower InterGRated Armenian Network) of Orange Armenia has been rewarded by the France Telecom Group for innovation during the award ceremony 2010 in Paris.
17:12 11/05/2010Nokia sue Apple for patent infringements againNokia have just filled yet another complaint against Apple, this time with the Federal District Court in the Western District of Wisconsin.
12:36 11/05/2010ABN AMRO bank to forfeit $500 mln for processing illegal moneyThe U.S. Justice Department announced Monday that the former ABN AMRO Bank N.V. has agreed to forfeit $500 million in connection with a conspiracy to defraud the United States. The department alleged...
19:08 10/05/2010Gas supply to Armenia from Georgia resumedAfter 12-day halt, gas supply to Armenia from Georgia has resumed, ArmRusGasProm press secretary Shushan Sardaryan told Panorama.am.
11:24 10/05/2010Bankruptcy in USA survive new wave: 68 banks closed since beginning of yearAs required by financial regulators in the United States were closed on the eve of another 4 small bank.