18:17 07/05/2022ՀԷԿ-երի արտադրությունը հունվար-մարտին 22.5%-ով նվազել էԱյս տարվա հունվար-մարտին Հայաստանում արտադրվել է 2 մլրդ 465.3 մլն կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա, որը 16.7%-ով գերազանցում է 2021 թվականի նույն ամիսների ցուցանիշը։ Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ...
17:28 07/05/2022Հայկական օճառի արտադրությունն ավելացել է2022 թվականի հունվար-մարտին Հայաստանում նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ 9.8%-ով աճել է օճառի արտադրությունը։ Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից, Հայաստանում այս...
12:57 07/05/2022Սյունիքի մարզի զբոսաշրջային որոշ ուղղություններ վտանգված ենՍյունիքի մարզը Հայաստանի լավագույն զբոսաշրջային վայրերից է, քանի որ հարուստ է անտառներով, լեռներով, պատմամշակութային արժեքներով, բնության հուշարձաններով և , իհարկե բուժիչ ջրաղբյուրներով։ Հայաստանի...
11:50 07/05/2022Ֆրանսիան այլընտրանք է փնտրում ռուսական գազինՖրանսիան մինչև 2030 թվականը կարող է ներկրվող ռուսական գազի բաժինը փոխարինել գյուղատնտեսական թափոններից ստացված բիոմեթանով, գրում է բրիտանական Independent թերթը։ Հրատարակության համաձայն՝ ֆրանսիացի...
19:50 06/05/2022Ակբա բանկը վճարել է ավելի քան 3,3 միլիարդ ՀՀ դրամի շահութաբաժինԱկբա բանկի տարեկան ընդհանուր ժողովի որոշմամբ բանկի բաժնետերերին 2021 թվականի ընթացքում ձևավորված շահույթից վճարվել է ավելի քան 3,3 միլիարդ ՀՀ դրամի շահութաբաժին: 2021 թվականին Ակբա բանկը Հայաստանում...
18:12 06/05/2022Թուրքիան ամենաբարձր գնաճ ունեցող վեցերորդ երկիրն է աշխարհում. ԴավութօղլուԹուրքիայի նախկին վարչապետ, այժմ գործող ընդդիմադիր «Ապագա» կուսակցության ղեկավար Ահմեդ Դավութօղլուն իշխանություններին արտահերթ ընտրության կոչով է դիմել այն բանից հետո, երբ Թուրքիայի վիճակագրական...
17:57 06/05/2022Բորսայում ռեպո գործարքների ցուցանիշն անցած տարվա համեմատ աճել է 114%-ով2022 թ․-ի ապրիլ ամսվա բորսայական տվյալներն ամփոփ
11:00 06/05/2022ՊԵԿ. Հարկային եկամուտների և պետական տուրքի ցուցանիշները 23.2 տոկոսով գերակատարվել են2022թ.-ի հունվար-ապրիլ ամիսներին Պետական եկամուտների կոմիտեն հարկային եկամուտների և պետական տուրքի գծով ապահովել է շուրջ 632 միլիարդ դրամ՝ մոտ 119 միլիարդ դրամով կամ 23.2 տոկոսով գերակատարելով...
09:32 06/05/2022Իրանի և Ռուսաստանի միջև ապրանքաշրջանառության ծավալը հասել է 4 միլիարդ դոլարիԻրանում ՌԴ-ի առևտրական ներկայացուցիչ Ռուստամ Ժիգանշինը հայտարարել է, որ երկու երկրների միջև ապրանքաշրջանառության ծավալը հասել է 4 միլիարդ դոլարի, ինչն աննախադեպ է, գրում է ParsToday-ը։ Իրանում ՌԴ-ի...
09:15 06/05/2022Ավստրիան հրաժարվել է ռուսական գազի դիմաց վճարել ռուբլովԱվստրիան չի նախատեսում Ռուսաստանի կողմից մատակարարվող գազի դիմաց վճարել ռուբլով։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Ավստրիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Ալեքսանդր Շալենբերգը՝ Al...
08:00 06/05/2022Ապրիլին միջազգային չվերթների ծառայությունների գներն աճել ենԲնակչությանը մատուցված ծառայությունների ոլորտում 2022թ. ապրիլին 2021թ. ապրիլի համեմատ սակագներն աճել են 3.8%-ով, իսկ 2022թ. մարտի համեմատ՝ 0.7%-ով: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների...
16:25 05/05/2022Թուրքերը քաշեցին ՍուքիասյաններինՀայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման շրջանակում մեծ սպասելիքներ ունեցող ու դրանց մասին բարձրաձայնող ՔՊ-ական պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը դարձավ Թուրքիայի իշխանությունների որոշման առաջին...
13:32 05/05/2022Փոթի-Կավկազ նավահանգիստների միջև հունիսի 15-ից լաստանավային բեռնափոխադրումներ կիրականացվեն«Մի քանի շաբաթ առաջ կառավարությունը հայտնել էր իր մտադրությունը կնքել պայմանագիր լաստանավային օպերատոր հանդիսացող այն ընկերության հետ, որը կկնքեր պայմանագրեր «Հարավկովկասյան երկաթուղի» և «Ռուսական...
12:37 05/05/202210 %-ից բարձր շահութաբերությամբ հանքարդյունաբերական ընկերությունների համար ռոյալթիները բարձրացան«Նախագծի փաթեթը մետաղական հանքավայրերի համար սահմանված ռոյալթիների համակարգն ավելի արդար և արդյունավետ դարձնելու նպատակ ունի»,- Հարկային օրենսգրքում լրացում և փոփոխություններ կատարելու և «Պետական...
12:27 05/05/2022ԵՄ-ն նախատեսում է ՌԴ քաղաքացիներին արգելել անշարժ գույք գնել ԵվրոպայումԵվրամիությունը Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների վեցերորդ փաթեթում ավելացրել է հերթական կետը, ըստ որի, ՌԴ քաղաքացիներին կարգելվի անշարժ գույքի հետ գործարքներ կնքել ԵՄ-ում։ Այս մասին հայտնում է...
12:20 05/05/2022Ի՞նչն է կասկածելի, ներդրողը որոշել է ՀՀ-ին նվիրատվություն անել, կառավարությունն էլ շնորհակալությամբ ընդունել է. Փաշինյանը՝ ԶՊՄ կոմբինատի 25 %-ի մասին«Ժամանակ առ ժամանակ այդ թեման ծագում է, որ կառավարությունը չի բացահայտում, թե ինչպես է դարձել Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի սեփականատեր: Ոմանք նույնիսկ ասում են՝ կասկածելի գործարք,...
11:55 05/05/2022Դժվա՞ր է այդ թիվը պարզել, 10 րոպե է պարզում եք, թե ինչքան է գումարը,4 տարբեր թվեր եք ասում. Նիկոլ Փաշինյան«2022 թվականի 4 ամիսներին պետական բյուջեի եկամուտների պլանը գերակատարել ենք 30 մլրդ դրամով, դա ոչ մեկին կասկածելի չի թվո՞ւմ»,-կառավարության նիստում հայտնեց Նիկոլ Փաշինյանը և պարզաբանեց, որ այն պարզ...
11:00 05/05/2022Դոլարը մեկ օրում թանկացել է 11.11 դրամովԱյսօր՝ ժամը 10:45-ի դրությամբ, ՀՀ բանկերում ԱՄՆ դոլարը վաճառվում է է 464.94 դրամով՝ մայիսի 3-ի համեմատ արժևորվելով 11.11 դրամով: Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 466 դրամ է,...
08:10 05/05/2022Բենզինի գինը մեկ տարում բարձրացել է 22.4%, դիզելային վառելիքինը՝ 41.5%-ով2022թ. ապրիլին 2021թ. ապրիլի համեմատ ոչ պարենային ապրանքների շուկայում գրանցվել է 6.1%, իսկ 2022թ. մարտի համեմատ 2.0% գնաճ: Հանրապետության դիտարկվող բոլոր քաղաքներում 2022թ. ապրիլին մարտի համեմատ ոչ...
20:21 04/05/2022Ինչպես է ազդում ռուսական ռուբլու ռեկորդային արժևորման «քաղաքականությունը վրացական լարիի վրաԼարիի նկատմամբ ռուսական ռուբլու արժևորումը՝ պայմանավորված դոլարի նկատմամբ լարիի կայունացմամբ, ուղիղ ազդեցություն չի ունենա Վրաստանի տնտեսության վրա: «Ալիք մեդիայի» փոխանցմամբ, նման կարծիք են հայտնում...

12:47 29/04/2010Russian gas supply to Armenia suspendedRussian gas supply to Armenia has been suspended because of land slip in Kazbek region, Georgia. Itar-Tass writes the head of Gas and Oil Corporation has reported. “Armrusgasprom” Company said they...
19:20 28/04/2010Digital Sky Technologies to acquire AOL's ICQ instant messaging serviceAOL Inc. (NYSE:AOL - News) and Digital Sky Technologies Limited (DST), the largest Internet company in the Russian-speaking and Eastern European markets, announced today that they have reached an...
16:15 28/04/2010“Armenia can export goods to Turkey”The Union of Manufacturers and Businessmen of Armenia is the only Armenian NGO to have its representative in Istanbul, Turkey.
13:14 28/04/2010Porsche recalls Panamera Grand Tourer over falty seatbeltsGerman automaker Porsche has had to issue a recall on all of its Panamera Grand Tourer vehicles. The issue with the Porsche Panamera was with its faulty seatbelt tensioners, which has affected 11,300...
18:33 27/04/2010Turkish companies' investments in Georgia exceed $500 millionTurkey's FM Ahmet Davutoglu and his Georgian counterpart Grigol Vashadze had a meeting in Ankara and held a joint press conference following the meeting.
15:24 27/04/2010“Armenia has potential to export electricity to Turkey”Armenia has the potential to export electric power (electricity) to Turkey, President said at the 11th sitting of the Atomic Energy Safety Council (AESC).
14:17 27/04/2010Serzh Sargsyan thinks positive tendency of economic growth will continueArmenian President Serzh Sargsyan thinks the positive tendency of the economic growth will continue in the country.
18:39 23/04/2010"Shanghai 2010" to get underway May 1“Shanghai 2010” is due to get underway May 1, Armenian Deputy Economy Minister Ara Petrosyan told reporters today.
11:25 23/04/2010Obama pushes for financial regulatory reformUS President Barack Obama said broad financial regulatory reform was needed to curb the risky practices that pushed the United States into its worst recession in decades.
15:38 22/04/2010Quality improvement in “South-Caucasus railways” discussed at Minister’sToday the Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan and the General Manager of “South-Caucasus Railways” Company Shevket Shaydulin have had a meeting discussion, Ministry’s press...
14:48 22/04/2010Armenia's economy has stepped a stage of restoration, PM says“We can put it that with 5.5 percent GDP growth in the first quarter of 2010, our economy has stepped a stage of restoration,” Armenian PM Tigran Sargsyan said referring to the information spread by...
13:08 22/04/2010CBA Chairman due leaving for MoscowThe President of Central Bank of Armenia Arthur Javadyan left for Moscow today to attend Inter-state bank council session, CBA press service reported.
18:54 19/04/2010Armenian Energy Minister meets with Iran's FMArmenian Energy Minister Armen Movsisian, who is Armenian head of the Tehran-Yerevan Joint Economic Commission, met with Iran’s Foreign Minister Manouchehr Mottaki in Tehran on April 18, in the...
12:06 17/04/2010Greek PM: EU/IMF aid mechanism will be activated depending on Greece's interestsAn EU/IMF aid mechanism will be activated depending on Greece's interests, Greek Prime Minister George Papandreou told parliament on Friday, adding that the involvement of the International Monetary...
11:35 14/04/2010Medvedev says Russia ready to discuss Ukraine’s new proposal on gas priceRussian President Dmitry Medvedev has said that Russia is ready to discuss Ukraine's new proposals on the price of natural gas and suggested that the relevant authorities in the two countries discuss...
11:31 12/04/2010EU approved rescue package for debt-ridden GreeceEuro-zone ministers approved the terms of a 30-billion-euro rescue package for debt-ridden Greece should Athens be unable to finance itself.
18:55 09/04/2010NKR President rates positive the growth rate in construction volumesOn 9 April President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan convoked a consultation dedicated to the construction activities carried out in the country and issues related to the sphere of municipal...
14:07 09/04/2010IMF forecasts 1,8 percent GDP growth in Armenia in 2010Armenia will register 1,8 percent GDP growth in 2010, while inflation is expected to be 6,2 percent, Guillermo Tolosa, IMF Resident Representative in Armenia, told reporters in Yerevan today.
13:29 09/04/2010Armenian Ambassador to India meets with Indian Commerce MinisterArmenian Ambassador to India Ara Hakobyan has met with the Indian Commerce Minister Anand Sharma recently.
13:29 08/04/2010Exhibition evidences the dynamic development of business ties between two countries: Turkmen Deputy PMAs part of the second sitting of Armenia-Turkmenistan intergovernmental committee on economic cooperation, exhibition-fair kicked off in Yerevan today with participation of Armenia’s PM Tigran...