18:17 07/05/2022ՀԷԿ-երի արտադրությունը հունվար-մարտին 22.5%-ով նվազել էԱյս տարվա հունվար-մարտին Հայաստանում արտադրվել է 2 մլրդ 465.3 մլն կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա, որը 16.7%-ով գերազանցում է 2021 թվականի նույն ամիսների ցուցանիշը։ Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ...
17:28 07/05/2022Հայկական օճառի արտադրությունն ավելացել է2022 թվականի հունվար-մարտին Հայաստանում նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ 9.8%-ով աճել է օճառի արտադրությունը։ Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից, Հայաստանում այս...
12:57 07/05/2022Սյունիքի մարզի զբոսաշրջային որոշ ուղղություններ վտանգված ենՍյունիքի մարզը Հայաստանի լավագույն զբոսաշրջային վայրերից է, քանի որ հարուստ է անտառներով, լեռներով, պատմամշակութային արժեքներով, բնության հուշարձաններով և , իհարկե բուժիչ ջրաղբյուրներով։ Հայաստանի...
11:50 07/05/2022Ֆրանսիան այլընտրանք է փնտրում ռուսական գազինՖրանսիան մինչև 2030 թվականը կարող է ներկրվող ռուսական գազի բաժինը փոխարինել գյուղատնտեսական թափոններից ստացված բիոմեթանով, գրում է բրիտանական Independent թերթը։ Հրատարակության համաձայն՝ ֆրանսիացի...
19:50 06/05/2022Ակբա բանկը վճարել է ավելի քան 3,3 միլիարդ ՀՀ դրամի շահութաբաժինԱկբա բանկի տարեկան ընդհանուր ժողովի որոշմամբ բանկի բաժնետերերին 2021 թվականի ընթացքում ձևավորված շահույթից վճարվել է ավելի քան 3,3 միլիարդ ՀՀ դրամի շահութաբաժին: 2021 թվականին Ակբա բանկը Հայաստանում...
18:12 06/05/2022Թուրքիան ամենաբարձր գնաճ ունեցող վեցերորդ երկիրն է աշխարհում. ԴավութօղլուԹուրքիայի նախկին վարչապետ, այժմ գործող ընդդիմադիր «Ապագա» կուսակցության ղեկավար Ահմեդ Դավութօղլուն իշխանություններին արտահերթ ընտրության կոչով է դիմել այն բանից հետո, երբ Թուրքիայի վիճակագրական...
17:57 06/05/2022Բորսայում ռեպո գործարքների ցուցանիշն անցած տարվա համեմատ աճել է 114%-ով2022 թ․-ի ապրիլ ամսվա բորսայական տվյալներն ամփոփ
11:00 06/05/2022ՊԵԿ. Հարկային եկամուտների և պետական տուրքի ցուցանիշները 23.2 տոկոսով գերակատարվել են2022թ.-ի հունվար-ապրիլ ամիսներին Պետական եկամուտների կոմիտեն հարկային եկամուտների և պետական տուրքի գծով ապահովել է շուրջ 632 միլիարդ դրամ՝ մոտ 119 միլիարդ դրամով կամ 23.2 տոկոսով գերակատարելով...
09:32 06/05/2022Իրանի և Ռուսաստանի միջև ապրանքաշրջանառության ծավալը հասել է 4 միլիարդ դոլարիԻրանում ՌԴ-ի առևտրական ներկայացուցիչ Ռուստամ Ժիգանշինը հայտարարել է, որ երկու երկրների միջև ապրանքաշրջանառության ծավալը հասել է 4 միլիարդ դոլարի, ինչն աննախադեպ է, գրում է ParsToday-ը։ Իրանում ՌԴ-ի...
09:15 06/05/2022Ավստրիան հրաժարվել է ռուսական գազի դիմաց վճարել ռուբլովԱվստրիան չի նախատեսում Ռուսաստանի կողմից մատակարարվող գազի դիմաց վճարել ռուբլով։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Ավստրիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Ալեքսանդր Շալենբերգը՝ Al...
08:00 06/05/2022Ապրիլին միջազգային չվերթների ծառայությունների գներն աճել ենԲնակչությանը մատուցված ծառայությունների ոլորտում 2022թ. ապրիլին 2021թ. ապրիլի համեմատ սակագներն աճել են 3.8%-ով, իսկ 2022թ. մարտի համեմատ՝ 0.7%-ով: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների...
16:25 05/05/2022Թուրքերը քաշեցին ՍուքիասյաններինՀայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման շրջանակում մեծ սպասելիքներ ունեցող ու դրանց մասին բարձրաձայնող ՔՊ-ական պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը դարձավ Թուրքիայի իշխանությունների որոշման առաջին...
13:32 05/05/2022Փոթի-Կավկազ նավահանգիստների միջև հունիսի 15-ից լաստանավային բեռնափոխադրումներ կիրականացվեն«Մի քանի շաբաթ առաջ կառավարությունը հայտնել էր իր մտադրությունը կնքել պայմանագիր լաստանավային օպերատոր հանդիսացող այն ընկերության հետ, որը կկնքեր պայմանագրեր «Հարավկովկասյան երկաթուղի» և «Ռուսական...
12:37 05/05/202210 %-ից բարձր շահութաբերությամբ հանքարդյունաբերական ընկերությունների համար ռոյալթիները բարձրացան«Նախագծի փաթեթը մետաղական հանքավայրերի համար սահմանված ռոյալթիների համակարգն ավելի արդար և արդյունավետ դարձնելու նպատակ ունի»,- Հարկային օրենսգրքում լրացում և փոփոխություններ կատարելու և «Պետական...
12:27 05/05/2022ԵՄ-ն նախատեսում է ՌԴ քաղաքացիներին արգելել անշարժ գույք գնել ԵվրոպայումԵվրամիությունը Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների վեցերորդ փաթեթում ավելացրել է հերթական կետը, ըստ որի, ՌԴ քաղաքացիներին կարգելվի անշարժ գույքի հետ գործարքներ կնքել ԵՄ-ում։ Այս մասին հայտնում է...
12:20 05/05/2022Ի՞նչն է կասկածելի, ներդրողը որոշել է ՀՀ-ին նվիրատվություն անել, կառավարությունն էլ շնորհակալությամբ ընդունել է. Փաշինյանը՝ ԶՊՄ կոմբինատի 25 %-ի մասին«Ժամանակ առ ժամանակ այդ թեման ծագում է, որ կառավարությունը չի բացահայտում, թե ինչպես է դարձել Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի սեփականատեր: Ոմանք նույնիսկ ասում են՝ կասկածելի գործարք,...
11:55 05/05/2022Դժվա՞ր է այդ թիվը պարզել, 10 րոպե է պարզում եք, թե ինչքան է գումարը,4 տարբեր թվեր եք ասում. Նիկոլ Փաշինյան«2022 թվականի 4 ամիսներին պետական բյուջեի եկամուտների պլանը գերակատարել ենք 30 մլրդ դրամով, դա ոչ մեկին կասկածելի չի թվո՞ւմ»,-կառավարության նիստում հայտնեց Նիկոլ Փաշինյանը և պարզաբանեց, որ այն պարզ...
11:00 05/05/2022Դոլարը մեկ օրում թանկացել է 11.11 դրամովԱյսօր՝ ժամը 10:45-ի դրությամբ, ՀՀ բանկերում ԱՄՆ դոլարը վաճառվում է է 464.94 դրամով՝ մայիսի 3-ի համեմատ արժևորվելով 11.11 դրամով: Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 466 դրամ է,...
08:10 05/05/2022Բենզինի գինը մեկ տարում բարձրացել է 22.4%, դիզելային վառելիքինը՝ 41.5%-ով2022թ. ապրիլին 2021թ. ապրիլի համեմատ ոչ պարենային ապրանքների շուկայում գրանցվել է 6.1%, իսկ 2022թ. մարտի համեմատ 2.0% գնաճ: Հանրապետության դիտարկվող բոլոր քաղաքներում 2022թ. ապրիլին մարտի համեմատ ոչ...
20:21 04/05/2022Ինչպես է ազդում ռուսական ռուբլու ռեկորդային արժևորման «քաղաքականությունը վրացական լարիի վրաԼարիի նկատմամբ ռուսական ռուբլու արժևորումը՝ պայմանավորված դոլարի նկատմամբ լարիի կայունացմամբ, ուղիղ ազդեցություն չի ունենա Վրաստանի տնտեսության վրա: «Ալիք մեդիայի» փոխանցմամբ, նման կարծիք են հայտնում...

10:30 17/12/2016Армения и Грузия будут вместе развивать туристическую отрасльИ вот одна из инициатив: с января следующего года путешественникам, которые приедут на отдых в Грузию, автоматически будут предлагать тур в Армению, и наоборот.
19:08 16/12/2016Тигран Саркисян рассказал президенту Армении о переговорах со странами ЕАЭС по ряду ключевых вопросовТигран Саркисян поблагодарил главу армянского государства за возможность встречи, постоянное внимание и поддержку повестки евразийской интеграции.
17:01 16/12/2016Эксперт: Решение ФРС США о повышении базовой учетной ставки усугубит кризис в АзербайджанеГраждане бьют тревогу – дефицит и нелегальный рынок идут рука об руку, в частности, усилилась контрабанда лекарств из Ирана.
16:30 16/12/2016Bloomberg: Компания избранного президента США Дональда Трампа сворачивает свою деятельность в АзербайджанеГосдепартамент США особо озабочен тем, что азербайджанская элита получает прибыль, используя свои связи с государственными структурами Азербайджана.
15:57 16/12/2016Иран надеется подписать соглашение о сотрудничестве с ЕАЭС в 2017 году«Тегеран ведет серьезный диалог с Евразийским союзом, есть надежда, что соглашение о сотрудничестве может быть подписано в 2017 году».
14:44 16/12/2016Президент Серж Саргсян: Если бы Армения не вступила в ЕАЭС, негативных тенденций было бы большеПрезидент Армении Серж Саргсян сегодня, 16 декабря, принял председателя коллегии Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) Тиграна Саркисяна.
14:24 16/12/2016Главы таможенных пунктов армянского Мегри и иранского Нордуза обсудили вопросы укрепления сотрудничестваБыла затронута также тема работ, нацеленных на упрощение передвижения грузовых и пассажирских транспортных средств между Арменией и Ираном.
11:47 16/12/2016Армения и Китай обсуждают перспективы сотрудничества в сфере транспортаПремьер-министр Армении Карен Карапетян принял сегодня делегацию института исследований общественной безопасности при университете «Цинхуа» Китая и китайской компании «GSAFETY»
10:28 16/12/2016Мировые цены на нефть в пятницу перешли к ростуУтром стоимость февральских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent росла на 0,44% – до 54,25 доллара за баррель.
20:19 15/12/2016Глава Минфина: Протокольные затраты президента, премьера и спикера НС Армении внесут в список тайных госзакупокПредложения по проекту Закона Республики Армения «О закупках» в основном приняты, в результате чего данный документ стал еще более разработанным и полноценным.
19:37 15/12/2016Президент Франции Франсуа Олланд поддержал решение ослабить долг ГрецииЕврогруппа несколько дней назад решила запустить так называемые краткосрочные меры по ослаблению долговой нагрузки на Грецию.
19:29 15/12/2016Исполнены поручения премьера Армении: реорганизация ряда ГНКО сэкономит существенные бюджетные средстваВ результате финансовые средства будут использованы максимально эффективно, будут сокращены 3 служебных автомобиля, 9 рабочих мест, будет сэкономлено порядка 106.9 млн. драмов.
19:08 15/12/2016В Сюникской области Армении создается Фонд развития и инвестицийФонд будет осуществлять деятельность, нацеленную исключительно на решение социально-экономических проблем Сюникской области.
17:35 15/12/2016Глава Минэнерго Грузии К.Каладзе: С «Газпромом» не удалось согласовать новое соглашение по газу«Ежегодно оформляется соглашение. Это договор о транзите. В частности, с их стороны было предложение перейти на денежную выплату за транзит…»
17:12 15/12/2016Президент Киргизии А.Атамбаев и глава Коллегии ЕЭК Т.Саркисян обсудили снятие барьеров в торговле между странами ЕАЭССтороны затронули ряд вопросов повестки заседания Высшего Евразийского экономического совета, которое состоится 26 декабря в Санкт-Петербурге.
16:11 15/12/2016Премьер Карен Карапетян – сирийским армянам: Вы изменили в Армении культуру в сферах бизнеса и услуг«Мы будем оказывать всяческое содействие всем программам, нацеленным на то, чтобы сирийские армяне оставались в Армении».
14:06 15/12/2016Премьер Армении Карен Карапетян поручил представить перечень подлежащих приватизации организацийКарен Карапетян поручил начальнику ведомства управления государственным имуществом Арману Саакяну представить проект закона РА о внесении поправок в программу приватизации.
12:24 15/12/2016Завершены работы по строительству газораспределительной сети общин Мегри и АгаракНа данном этапе осуществляется процесс получения разрешения на эксплуатацию построенной газовой распределительной сети и подключения к ней абонентов.
10:47 15/12/2016Банк ВТБ (Армения) предлагает бесплатно зачислять суммы денежных переводов на карты посредством звонка в Колл-центрА клиентам, которые регулярно получают денежные переводы, Банк предлагает специальные карты VTB Transfer на базе MasterCard Standard.
10:02 15/12/2016Мировые цены на нефть в четверг демонстрируют разнонаправленную динамикуСтоимость февральских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent росла на 0,02% – до 53,91 доллара за баррель.