18:30 25/03/2023«Կոմերսանտ». Ռուսաստանում բժիշկներ պատրաստելու համար դիակային նյութերի պակաս կաՌուսաստանում բժշկական ուսուցման համար դիակային նյութի պակաս կա: Նման տեղեկություն է տարածել «Կոմերսանտը»-ը։ Նյութերի պակասը արձանագրվել է բժշկական անձնակազմի դիակային դասընթացների նախագծերով...
12:43 24/03/2023Ծանր հիվանդություններ ունեցող 12 անձ Արցախից տեղափոխվել է ԵրևանԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ուռուցքային և սիրտ-անոթային համակարգի ծանր...
18:28 23/03/2023Հայաստանի 6 ԲԿ-ներում արձանագրվել են շուրջ 542 մլն դրամի խախտումներ. ՊՎԾՊետական վերահսկողական ծառայությունն ամփոփել է է ՀՀ ԱՆ Պետական առողջապահական գործակալությունում (ՊԱԳ) և մի շարք բժշկական կազմակերպություններում իրականացված ուսումնասիրությունների արդյունքները.
12:42 23/03/20233-ամյա երեխայի որովայնից հեռացվել են 17 մագնիսե գնդիկներ3 տարեկան երեխայի ծնողները դիմել են «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոց՝ նշելով, որ երեխան խաղալիս է եղել մագնիսե գնդիկներով, իսկ որոշ ժամանակ անց նկատել են դրանց մեծ մասի բացակայությունը:...
10:04 23/03/2023ԱՀԿ-ն խոլերայի տարածման վտանգը համաշխարհային մակարդակով շատ բարձր է գնահատումԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը կարծում է, որ խոլերայի վտանգը գլոբալ մակարդակում շատ բարձր է՝ պայմանավորված բռնկումների թվի աճով և դրանց աշխարհագրական ընդլայնմամբ։ Վեստի.ռու-ի...
22:46 22/03/2023«Հետք». Թթվասերի 10 նմուշներից 4-ում հայտնաբերվել է խախտում, դրանք անվտանգ չենՄարտի 2-ին «Հետք»-ը փորձաքննության էր ներկայացրել տեղական արտադրության թթվասերի 10 նմուշ։ Նմուշներից 4-ում հայտնաբերվել է խախտում, մասնավորապես՝ աղիքային ցուպիկ և խմորասնկերի բարձր քանակ։ Դրանք են՝...
18:00 22/03/2023Ծխելը դադարեցնելու արդյունքներըԱռողջապահության նախարարությունը մի քանի կետով ներկայացրել է, թե ծխելը դադարեցնելուց հետո ինչպիսի ադյունքներ կարող են գրանցել.
14:50 22/03/2023«Կրիստալ» թմրամիջոցը լուրջ հոգեկան խանգարումների պատճառ կարող է դառնալԹմրամոլությունը լուրջ հիվանդություն է, որը վնասակար ազդեցություն է ունենում մարդու ֆիզիկական և հոգեկան առողջության վրա։ Մասնագետներն ահազանգում են՝ կան թմրամիջոցներ, որոնք ոչ միայն մեկ անգամ...
11:25 22/03/2023Երկու ռուս զինծառայող գլխի շրջանում թեթև վնասվածքներով դիմել է Գորիսի ԲԿՄարտի 21-ի երեկոյան Սյունիքի մարզպետարանի ենթակայության Գորիսի բժշկական կենտրոն է դիմել ազգությամբ ռուս երկու զինծառայող՝ գլխի շրջանում թեթև մարմնական վնասվածքներով (ոչ հրազենային)։ Սյունիքի...
12:25 21/03/2023Կասկած ունեմ, որ փոփոխության նպատակը շատ ԲԿ-ներին լիցենզիայից զրկելն է. Արմենուհի Կյուրեղյան«Լիցենզավորող մարմինը կարո՞ղ է նման մեծ ծավալի վերալիցենզավորում կատարել այսօրվա հնարավորություններով, ի՞նչ սկզբունքներ են դրված սարքավորումների՝ հնացած, ոչ արդիական ճանաչելու մեջ: Այս բոլորը պետք է...
16:18 18/03/2023Ի՞նչ կլինի ցուպիկով, բորբոսասնկերով, խմորասնկերով կաթնաշոռի օգտագործման դեպքում. Մանրամասնում է սննդագետըՀայաստանյան 10 ընկերությունների արտադրած կաթնաշոռի փորձաքննության արդյունքների վերաբերյալ «Հետք»-ի հրապարակումն օրեր շարունակ տարածվում, քննարկվում էր սպառողների շրջանում։ Հիշեցնենք՝ պարզվել էր, որ 8...
14:30 18/03/2023Դերասանուհի Լուսինե Կիրակոսյանը տեղափոխվել է հիվանդանոց. վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանրՀՀ վաստակավոր արտիստուհի Լուսինե Կիրակոսյանը տեղափոխվել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն: ԲԿ-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Շուշան Հունանյանը Panorama.am-ին հայտնեց, որ դերասանուհին գտնվում է...
13:44 18/03/2023Հայաստանում քութեշի դեպքերը շատացել ենՀայաստանում 2023 թվականի հունվարին գրանցվել է քութեշի 124 դեպք: Մեծ մասն արձանագրվել է մանկահասակ երեխաների շրջանում: Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից։ Վիճակագրության...
18:21 17/03/2023ՀՀ ՍԱՏՄ-ն որպես ահազանգ է գրանցել «Հետք»-ի հրապարակումըՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը որպես ահազանգ է գրանցել Հետաքննող լրագրողների «Հետք» կայքում հրապարակված «Աղիքային ցուպիկ, խմորասնկեր և բորբոսասնկեր.
12:49 17/03/2023Արցախից ծանր հիվանդություններով 12 անձ տեղափոխվել է ՀայաստանԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ուռուցքային և սիրտ-անոթային համակարգի ծանր...
17:57 16/03/2023Հիշողության գնահատման թեստավորում՝ Արագածոտնում«Ալցհայմերի խնամք Հայաստան» հասարակական կազմակերպությունը և «Հայկական ակնաբուժության նախագիծ» բարեգործական հիմնադրամը համագործակցում են՝ նպաստելու մեծահասակների առողջության բարելավմանը:...
16:18 16/03/2023Արսեն Թորոսյանը Անահիտ Ավանեսյանի զեկույցում սխալներ է գտել«2022 թվականի զեկույցում մաթեմատիկական սխալ կա»,- ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի կողմից կառավարության 2021-2026 թթ.
16:10 16/03/2023Հարցաքննությունը ինտերվյու չէ, որ պատրաստ լինեմ կամ չլինեմ. Անահիտ Ավանեսյան«Կարծում եմ՝ հարցաքննությունը ինտերվյու չէ, որ պատրաստ լինեմ կամ չլինեմ: Անհրաժեշտության պահին՝ միանշանակ»,-կառավարության դիմաց կազմակերպված ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց առողջապահության նախարար...
12:49 16/03/2023Վթարի հետևանքով չորս զինծառայող տեղափոխվել է հիվանդանոցԱվտոմեքենայի վարորդը ենթարկվել է սթափության զննման, ըստ որի վերջինիս օրգանիզմում ալկոհոլ չի հայտնաբերվել:
10:47 16/03/2023«Հայր և որդի Երեմյաններ»-ի, «Մարիաննա»-ի ու ևս 6 ընկերության կաթնաշոռ անվտանգ չէ. «Հետք»«Հետք»-ը շարունակում է սննդամթերքի փորձաքննությունների շարքը։

10:11 26/06/2021Сидней: введен локдаун из-за вспышки COVID-19Власти штата Новый Южный Уэльс в Австралии распространили ограничения из-за вспышки COVID-19 на весь Сидней и близлежащие территории, говорится в заявлении губернатора штата Глэдис Береджиклян.
18:49 25/06/2021Абу-Даби туристам разрешили бесплатно пройти вакцинацию от COVID-19Власти столичного эмирата Объединенных Арабских Эмиратов (ОАЭ) Абу-Даби разрешили туристам бесплатно пройти вакцинацию от коронавируса COVID-19, сообщили РИА Новости по "горячей линии" госкомпании...
18:29 25/06/2021В Гюмри с симптомами кишечной инфекции госпитализированы 23 человекаСегодня, 25 июня, с симптомами кишечной инфекции (тошнота, рвота, понос) в «Инфекционную больницу Гюмри» обратились 43 человека, 23 из них (16 детей и 7 взрослых) были госпитализированы.
11:38 25/06/202125.06.2021. За сутки в Армении подтверждено 102 новых случая заражения коронавирусом, летальных исходов не былоЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 102 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 3724 тестах), выздоровели 111 человек, случаев с летальным исходом накануне не было.
16:59 24/06/2021Грузия отменит штраф в размере 76 млн лари за антипандемийные нарушенияПравительство Грузии внесло в парламент два законопроекта, касающихся тех лиц, которые в период пандемии коронавирусной инфекции были оштрафованы за нарушение регуляций в административном и уголовном...
13:43 24/06/2021Египет разрешил вакцинированным от COVID-19 въезд в страну фараонов без ПЦР-тестовПолностью вакцинированные от коронавируса иностранцы могут въезжать в Египет без ПЦР-тестов при условии предоставления на границе сертификата о прохождении вакцинации.
12:03 24/06/2021В Арцахе за сутки выявлено 5 случаев заражения коронавирусомВ результате 39 тестов, проведенных в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 23 июня, выявлено 5 случаев заражения коронавирусом.
11:59 24/06/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 656Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 656. Скончались 17 человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по сегодняшний...
11:27 24/06/202124.06.2021. За сутки в Армении подтверждено 103 новых случая заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 103 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 3452 тестах), выздоровели 82 человека, зарегистрировано 2 случая смерти.
12:10 23/06/202123.06.2021. За сутки в Армении подтверждено 100 новых случаев заражения коронавирусом, скончался 1 человекЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 100 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенном 3881 тесте), выздоровели 48 человек.
14:53 22/06/2021«Спутник V» защищает от COVID-19 минимум полгода – разработчикВакцина "Спутник V" дает защиту от коронавируса на шесть месяцев, заявил руководитель Лаборатории механизмов популяционной изменчивости патогенных микроорганизмов НИЦ эпидемиологии и микробиологии...
12:30 22/06/202122.06.2021. За сутки в Армении подтверждено 77 новых случаев заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 77 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 3778 тестах), выздоровели 70 человек.
12:21 22/06/2021Скандальный президент Филиппин пригрозил отказывающимся прививаться от COVID-19 задержаниемПрезидент Филиппин Родриго Дутерте предупредил людей, которые отказываются делать прививки от коронавируса, что они могут быть задержаны.
11:47 22/06/2021Ученые: Кофе может защитить организм от серьезных заболеваний печениУпотребление кофе может защитить организм от серьезных заболеваний печени, пишет The Guardian со ссылкой на работу ученых из Саутгемптонского университета и Королевского медицинского...
11:34 22/06/2021В Грузии отменяют комендантский час и обязательное ношение масок на улицеВ Грузии с 1 июля отменяют запрет на передвижение в ночное время (т. н. "комендантский час"), об этом заявил премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили. Кроме того, с 22 июня в Грузии отменяется...
18:51 21/06/2021У какой категории людей наибольшее количество антител к коронавирусу?Наибольшее количество антител наблюдается у людей, переболевших COVID-19, а затем сделавших прививку, сообщили ученые из Института химической биологии и фундаментальной медицины Сибирского отделения...
18:04 21/06/2021Ученые объяснили потерю обоняния при COVID-19Потеря обоняния при коронавирусной инфекции происходит из-за разрушения серого вещества мозга, заявили ученые из Оксфордского университета.
16:22 21/06/2021В Сиднее вводят санитарные ограничения из-за вспышки индийского штамма COVID-19В крупнейшем городе Австралии Сиднее вводят санитарные ограничения из-за вспышки коронавируса. Там выявлены 11 случаев заражения индийским штаммом, передает «МИР 24». Виновником стал служащий...
15:46 21/06/2021Какие продукты нельзя сочетать с бананами?Павел Исанбаев, специалист по снижению веса клиники "Борменталь" в Челябинске, сообщил РИА Новости, с какими продуктами не следует сочетать переспелые и недозрелые бананы.
11:36 21/06/202121.06.2021. За сутки в Армении подтверждено 26 новых случаев заражения коронавирусом, скончался 1 человекЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 26 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2768 тестах), выздоровели 63 человека.