12:47 09/03/2023Անահիտ Ավանեսյանը չպատասխանեց իր և Արսեն Թորոսյանի՝ միմյանց հակասող վարկածներ հնչեցնելու մասին հարցին«Կարմրուկով վարակվածների մեծամասնությունը երեխաներ են, բայց ունենք նաև վարակված քաղաքացիներ, որոնք առաջին դեղաչափը ստացել էին, վերջիններիս վիճակը բավական լավ է»,-կառավարության նսիտից հետո կայացած...
10:15 09/03/202309.03. Կարմրուկի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 43-իՀիվանդների առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության, 2-ինը՝ ծանր:
13:22 08/03/2023Lancet. Աղտոտված օդն ազդում է աշխարհի բնակչության 99%-ի առողջության վրաՉինաստանից և Ավստրալիայից գիտնականները ուսումնասիրել են Երկրի մթնոլորտը և եկել այն եզրակացության, որ այն կարելի է անվտանգ համարել միայն մոլորակի 1%-ից պակաս տարածքում: «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ The...
11:11 08/03/2023Կարմրուկի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 39-իՄարտի 8-ի՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ` Հայաստանի Հանրապետությունում կարմրուկի լաբորատոր հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 39-ի։ Նրանցից 18-ը հոսպիտալացված է, 14-ը չի հոսպիտալացվել, 7-ը՝ դուրս է գրվել:...
17:50 07/03/2023Ճգնաժամերից տուժած երկրներում մայրերի թերսնուցումն աճել է 25 տոկոսով՝ վտանգի տակ դնելով կանանց և նորածիններին. ՅՈՒՆԻՍԵՖՆոր զեկույցը ահազանգում է դեռահաս աղջիկների և կանանց համար նախատեսված պարենային ծրագրերում ներդրումներ կատարելու անհրաժեշտության մասին։
17:00 07/03/2023Ամուլսարը կշարունակի սար մնալ, եթե լինի ինքնաբուխ պայքար. Ջերմուկի բնակիչՋերմուկի բնակիչ Շիրակ Բունիաթյանը, ով մշտապես ակտիվ պայքար է մղել Ամուլսարի ոսկեբեր քվարցիտների հանքավայրի շահագործման դեմ, համոզված է՝ ժողովրդի հավաքական կամքի ու միասնության դեմ կայացված ցանկացած...
15:27 07/03/2023«Ինչ կապ ունի նախարարի մայրը կարմրուկի վարակի տարածման հետ». «Հրապարակ»hraparak.am կայքը գրում է. «Երեկ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը հրատապ ասուլիս էր հրավիրել հանրապետությունում օրերս բռնկված սուր վարակիչ հիվանդության՝ կարմրուկի տարածման մասին լուրը...
12:27 07/03/2023Կառավարության ավտոբուսի վթարի հետևանքով տուժածներից երեքի վիճակը ծանր էՎարչապետի աշխատակազմին պատկանող ավտոբուսի մասնակցությամբ տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով տուժել է 14 քաղաքացի։ Այս մասին հայտնում են առողջապահության նախարարությունից ու մանրամասնում, որ նրանք...
12:19 07/03/2023Արցախից 9 հիվանդ տեղափոխվել է ԵրևանԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ուռուցքային հիվանդություններով և շտապ...
11:54 07/03/2023Թշնամու հարձակման հետևանքով վիրավորված ոստիկանի վիճակը գնահատվում է միջին ծանրությանՄարտի 5-ին ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խմբի հարձակման հետևանքով կրծքավանդակի հրազենային վիրավորում ստացած ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողը շարունակում է գտնվել ԱՀ ԱՆ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն»...
10:13 07/03/2023Կարմրուկի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 29-իՄարտի 7-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ` կարմրուկի լաբորատոր հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 29-ի, հոսպիտալացված է 15 քաղաքացի, 7-ը դուրս է գրվել: Առոջղապահության նախարարության հաղորդմամբ, նրանց առողջական...
14:23 06/03/2023Կարմրուկով վարակվածների մոտ վիրուսը կարող է նորից ակտիվանալ՝ առաջացնելով ուղեղի թաղանթի բորբոքում. մասնագետԿարմրուկի վիրուսը երբեք օրգանիզմից դուրս չի գալիս, այն մնում է ամբողջ կյանքի ընթացքում։Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոն...
14:09 06/03/2023Հիշողություններ խորհրդային հիգիենայիցՀաճախ են մարդիկ, ովքեր ապրել են «սովետի ժամանակներում», հիշում այդ ժամանակները՝ լավ ու վատ կողմերով, համեմատություններ անում՝ այն ու այս ժամանակվա վարքերն ու բարքերը։ Ահա մի հիշողության օրինակ.
13:48 06/03/2023Այս պահին կարմրուկի համաճարակի մասին խոսք չկա, ունենք փոքր բռնկում. նախարարՀայաստանում հանրության մոտ 95%-ը պատվաստված է կարմրուկի դեմ, իսկ 5%-ը պաշտպանված չէ այդ վարակից։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։ Նա հայտնեց,...
12:17 06/03/2023Հայաստանում կարմրուկով հոսպիտալացված հիվանդներից 15–ը երեխաներ են. ԱվանեսյանՄարտի 6-ի դրությամբ Հայաստանում գրանցվել է կարմրուկի 20 դեպք. վարակվածներից 19-ը հոսպիտալացվել են, մեկն էլ արդեն դուրս է գրվել հիվանդանոցից։ Այս մասին այսօր տեղի ունեցած ասուլիսում ասաց...
11:53 06/03/2023Թշնամու դիվերսիոն հարձակման հետևանքով վիրավորված ոստիկանի առողջական վիճակը կայուն ծանր է՝ թույլ դրական դինամիկայովՄարտի 5-ին ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խմբի հարձակման հետևանքով ՆԳՆ ոստիկանության կրծքավանդակի հրազենային վիրավորում ստացած ծառայողը, ում երեկ վիրահատել էին, շարունակում է գնտվել ԱՀ ԱՆ...
11:06 06/03/2023ԱՄՆ-ում ինֆեկցիոնիստ Ֆաուչիին մեղադրել են COVID-19-ի մասին տեղեկատվությունը խեղաթյուրելու մեջՀանրապետականները Ներկայացուցիչների պալատում հայտնաբերել են նամակներ, որոնք բացահայտում են ԱՄՆ նախկին գլխավոր վարակաբան Էնթոնի Ֆաուչիի խաբեությունը կորոնավիրուսի բնույթի վերաբերյալ: Այս մասին գրում է...
10:24 06/03/2023Կարմրուկի հաստատված բոլոր 20 դեպքերը եղել են չպատվաստված քաղաքացիների մոտ. Գևորգ Սիմոնյան«ՀՀ-ում համաճարակային իրավիճակի ֆոնին ունենք 20 հաստատված կարմրուկի դեպք, որից 15 երևանաբնակ են, իսկ նրանցից 5-ին Երևան քաղաքի ենթակայության տակ գտնվող պոլիկլինիկաներում են հայտանաբերվել»,-Հրաչյա...
10:07 06/03/2023Կարմրուկի հաստատված դեպքերն ավելացել ենՄարտի 6-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ կարմրուկի լաբորատոր հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 20-ի, հոսպիտալացված է 18 քաղաքացի, 1-ը դուրս է գրվել: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, նրանց առողջական...
09:33 06/03/2023Իրանում արտադրել են տեղական սարքեր և դեղամիջոցներ կրծքագեղձի քաղցկեղի բուժման համարԻրանի Շահիդ Բեհեշթիի բժշկական գիտությունների համալսարանի քաղցկեղի հետազոտական կենտրոնի ղեկավարը հայտարարել է կրծքագեղձի քաղցկեղի բուժման համար նոր սարքերի և դեղամիջոցների արտադրության մասին, գրում է...

13:14 02/05/2020Georgia reports 16 new cases of coronavirus, 23 recover, 2 dieGeorgia reported 16 new cases of coronavirus increasing the total number of cases to 582 today, agenda.ge reported.
11:30 02/05/2020Coronavirus cases climb to 2,273 in Armenia on May 2Armenia has confirmed 125 new coronavirus infections, bringing the total number of cases to 2,273 in the country as of 11 a.m.
11:02 02/05/2020Russian construction minister hospitalized for COVID-19Russian construction minister has been hospitalized due to COVID-19, a day after the country's premier tested positive for the virus, Anadolu news agency reported.
17:02 01/05/2020Former President Kocharyan to undergo diagnostic surgery – News.amFormer President of Armenia Robert Kocharyan may undergo a diagnostic surgery, the Head of Izmirlyan Medical Center Armen Charchyan told news.am.
16:42 01/05/2020Six coronavirus patients our of eight recovered in ArtsakhThe health ministry of the Artsakh republic reports that the latest novel coronavirus test performed on Friday in Artsakh was negative and the patient was discharged from hospital.
15:56 01/05/2020Armenia has capacity to run 1,000 coronavirus tests daily, says deputy health ministerArmenia’s Deputy Minister of Health Lena Nanushyan told a news conference on Friday that all efforts are being made to expand the groups subject to coronavirus testing.
15:25 01/05/2020COVID-19 cases exceed 16,000 in IsraelThe Israeli Ministry of Health reported 58 new COVID-19 cases on Friday, bringing the total number of infections in the country to 16,004.
14:35 01/05/2020COVID-19 cases in Germany top 160,000Germany reported 1,639 new COVID-19 cases Friday morning, taking its total to 160,758, Xinhua reported, citing the disease control agency the Robert Koch Institute.
13:32 01/05/2020Georgia reports 27 new cases of coronavirusGeorgia reported 27 new cases of coronavirus on Friday morning, bringing the total number of cases to 566.
12:22 01/05/2020Coronavirus disease dramatically worsened young person’s health – Ministry of HealthA young coronavirus patient has died in Armenia, bringing the national death toll to 33. The deceased was a 27-year-old female patient who had underlying health conditions, spokeswoman of the...
11:46 01/05/2020Coronavirus cases in India cross 35,000, biggest jump in 24 hoursIndia recorded the largest single-day jump of 1,993 new coronavirus cases in the last 24 hours taking the total to 35,043 cases, including 1,147 deaths, the Union Health Ministry said on Friday...
11:32 01/05/202027-year-old dies from coronavirus in Armenia as cases climb to 2,148 on May 1Armenia has confirmed 82 new coronavirus infections, bringing the total number of cases to 2,148 in the country as of 11 a.m.
11:11 01/05/2020Antiviral drug remdesivir has 'clear-cut' power to fight coronavirus, say US expertsThere is "clear-cut" evidence that a drug can help people recover from the coronavirus, say US officials.
15:43 30/04/2020Russia’s COVID-19 cases surpass 100,000The number of COVID-19 cases in Russia has risen by 7,099 over the past day to 106,498 in all regions, TASS reported, citing the anti-coronavirus crisis center.
13:44 30/04/2020Health minister: Asymptomatic coronavirus patients may soon not be hospitalized in ArmeniaArmenia saw its greatest single-day spike in coronavirus infections, with 134 new cases confirmed on Wednesday, Minister of Health Arsen Torosyan told a cabinet meeting on Thursday.
13:06 30/04/2020Georgia reports 22 new cases of coronavirusGeorgia reported 22 new cases of coronavirus on Wednesday, bringing the total number of cases to 539.
12:57 30/04/2020Two coronavirus patients, 69 and 47, die in ArmeniaTwo more patients died from coronavirus in Armenia on Wednesday, bringing the national death toll to 32.
11:15 30/04/2020Coronavirus cases in Armenia climb to 2,066 on April 30Armenia has confirmed 134 new coronavirus infections, bringing the total number of cases to 2,066 in the country as of 10:40 a.m.
10:37 30/04/202094-year-old Armenian woman recovers from coronavirusA 94-year-old woman named Hranush, believed to be Armenia’s oldest coronavirus patient, has recovered from the disease and has been discharged from a Yerevan hospital, Ministry of Health spokeswoman...
17:32 29/04/2020Spain's daily coronavirus deaths up, lockdown easing plan unaffectedSpain recorded 325 deaths from the novel coronavirus overnight, up from 301 reported the previous day, but health officials said the epidemic was evolving favourably as the country prepares for a...