17:52 12/08/2022ՀՎԿԱԿ-ին է տրամադրվել 320 սառցարան և սառնարանՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը ԱՄՆ ՄԶԳ-ի ֆինանսավորմամբ Հայաստան է առաքել պլանավորված սառցային շղթայի սարքավորումների վերջին խմբաքանակը: Այս աջակցության շնորհիվ՝ Հայաստանի ազգային սառցային շղթայի կարողություններն...
11:40 12/08/2022Բժիշկը հայտնել, թե ինչով կարելի է վարակվել տան զուգարանումՏներում զուգարանի սենյակում հիգիենայի կանոնները չպահպանելը կարող է տարբեր վարակիչ հիվանդությունների տարածման պատճառ դառնալ: «Մոսվկա 24»-ին տված հարցազրույցում ասել է թերապևտ Լյուդմիլա Լապան։...
17:48 11/08/2022303 անձ Հայաստանից դեռևս անհայտ կորած է համարվումհակամարտության 2020 թ.-ի սրացման հետևանքով
12:15 11/08/2022Ռուսաստանում դելտակրոնի վեց դեպք է հաստատվելՌուսաստանում դելտակրոնի վեց դեպք է հայտնաբերվել, որից հինգը՝ Սանկտ Պետերբուրգում, մեկը՝ Մոսկվայում։ Ռուսական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, նման տվյալներ է հրապարակել Ռոսպոտրեբնադզորը։ Դելտակրոնն առաջացել է...
11:02 11/08/2022Թշնամու կողմից վիրավորված զինծառայողները դեռ դուրս չեն գրվելԻնը զինծառայողներից յոթի վիճակը բժիշկները գնահատել են բավարար, մեկինը՝ միջին, մյուսինը՝ կայուն ծանր։
12:34 10/08/2022«Եթե նախարարը մեզ չի ընդունում, ապա ո՞ւմ է նա ընդունում». Զոհված զինծառայողների ծնողները ՊՆ-ի մոտ ենԶոհված զինծառայողների հարազատները կրկին հավաքվել են պաշտպանության նախարարության դիմաց։ Նրանց պահանջը նույնն է՝ հանդիպում կազմակերպել Պավլիկ Քյարամյանի հետ։ «Եթե հիշում եք, մոտ 10 օր առաջ եկել էինք...
11:50 10/08/2022Արցախում մասնակի զորահավաքի ընթացքում զորակոչվածները զորացրվում ենԱրայիկ Հարությունյանի հրամանագիրը՝ զորացրում կատարելու մասին
15:02 09/08/2022Եղանակն՝ առաջիկա հինգ օրերինԱրագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում, Արմավիրում երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20 մ/վրկ։
14:19 09/08/2022Մեկ շաբաթում Վրաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսի 12 729 նոր դեպքՄեկ շաբաթվա ընթացքում (02.08-09.08.2022) Վրաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսի 12 729 նոր դեպք, ապաքինվել է 11 199 մարդ: Մեկ շաբաթվա տվյալներով՝ կորոնավիրուսից 8 հիվանդ է մահացել: 1tv.ge-ի հաղորդմամբ,...
18:30 06/08/2022Հակաբիոտիկների վրա աճեցված միսը վտանգավոր է. Պրոֆեսոր ՅակովլևԻ.Մ. Սեչենովի անվան Մոսկվայի առաջին պետական բժշկական համալսարանի հիվանդանոցային թերապիայի ամբիոնի պրոֆեսոր Սերգեյ Յակովլևն ասել, որ գյուղատնտեսական արդյունաբերության մեջ հակաբիոտիկների օգտագործումը...
13:03 06/08/2022Բժիշկը ասել է, թե ով չպետք է սեխ ուտիՍեխի մեջ շաքարի մեծ քանակության պատճառով ավելի լավ է հրաժարվել այն օգտագործել այն մարդկանց համար, ովքեր ավելորդ քաշ և նյութափոխանակության խանգարումներ ունեն: «Մոսկվա 24»-ին ասել է սննդաբան Անժելիկա...
11:03 06/08/2022Բժիշկ-քահանան խորհուրդ է տվել շոգ եղանակին նոսրացած գինի խմելՇտապօգնության բժիշկ քահանա Ֆեոդորիտը (Սենչուկով) «ՌԻԱ նովոստիին» ասել է, որ շոգին ավելի օգտակար է խմել հանքային ջուր, բնական կվաս կամ նոսրացած գինի, քան քաղցր լիմոնադներ։ Նա ասել է, որ շոգ եղանակին...
17:17 05/08/2022Ֆինլանդիայի կառավարությունը աջակցել է թմրամիջոցների օգտագործման համար սենյակներ ստեղծելու նախաձեռնությանըՖինլանդիայի կառավարության ընտանեկան հարցերի և հիմնական սոցիալական ծառայությունների նախարար Ակի Լինդենն աջակցել է թմրամիջոցների օգտագործման վերահսկման համար սենյակներ ստեղծելու նախաձեռնությանը: YLE-ի...
16:10 05/08/2022ԵՄ-ն իր հիվանդանոցներում բուժում է 1000 վիրավոր ուկրաինացուԵվրամիությունն իր տարածքում գտնվող հիվանդանոցներում բուժման կուրսեր է տրամադրել 1000 վիրավոր ուկրաինացու։ Այս մասին ուրբաթ օրը Բրյուսելում կայացած ճեպազրույցում հայտարարել է Եվրահանձնաժողովի...
09:53 05/08/2022Ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնում կատարվել է ծավալուն վիրահատությունՎաղ հայտնաբերման շնորհիվ հնարավոր է եղել վիրահատել և փրկել պացիենտի կյանքը
18:39 04/08/2022COVID-19-ով հոսպիտալացված 97 պացիենտներից 5-ը վերակենդանացման բաժանմունքում ենՀՀ առողջապահության նախարարությունը հայտնում է,որ COVID-19-ով հոսպիտալացվածները հիմնականում պատվաստված չեն։ ««Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի «Ավան» կլինիկան է: Այստեղ COVID-19-ով...
11:33 04/08/2022Եվրոպայում գրանցվել է կապիկի ծաղիկի ավելի քան 15 500 դեպքԵվրոպայում կապիկի ծաղիկով վարակման ավելի քան 15,5 հազար դեպք է գրանցվել։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Հիվանդությունների կանխարգելման և վերահսկման եվրոպական կենտրոնը (ECDC): Կենտրոնի...
22:27 03/08/2022Արցախի Հանրապետությունում վիրավորված զինծառայողներից մի քանիսին տեղափոխել են ԵրևանԸնդհանուր՝ 19 վիրավոր, 4 վիրավոր գտնվում են ծանր վիճակում, որից մեկը՝ ծայրահեղ ծանր։ Մնացած վիրավորների վիճակը գնահատվում է թեթև և միջին ծանրության։
14:38 03/08/2022Ռուսաստանում մեկ օրում COVID-19-ով հոսպիտալացվել է 2038 հիվանդԿորոնավիրուսի տարածման դեմ պայքարի օպերատիվ շտաբը հայտնել է, որ Ռուսաստանում վերջին օրվա ընթացքում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի ավելի քան 14,6 հազար նոր դեպք, ավելի քան երկու հազար հիվանդ...

10:22 23/01/2020Number of novel coronavirus cases in China tops 570The number of people diagnosed with novel coronavirus 2019-nCoV in China has topped 570, TASS reported, citing China's National Health Commission.
12:45 21/01/2020New coronavirus spreads to more Chinese citiesAn outbreak of a new coronavirus has spread to more Chinese cities, including the capital Beijing and Shanghai, authorities said on Monday, and a fourth case has been reported beyond China’s borders,...
13:35 20/01/2020China confirms spread of new virus as cases surgeAn outbreak of a new coronavirus in China has spread to more cities, Chinese authorities said on Monday, as the number of patients tripled and a third person died, stoking concerns about containment...
11:59 17/01/2020Sepsis kills more people than cancer around the worldA new study finds that 1 in 5 deaths around the world is caused by sepsis, also known as blood poisoning, many more than previously estimated by medical experts, The Hill reported.
14:55 16/01/2020Incidence of acute respiratory infections, flu among children grows in Armenia, pediatrician saysThe incidence of acute respiratory infections and influenza among children has increased in Armenia, pediatrician Mari Darakchyan told a news conference on Thursday.
10:54 16/01/2020Congress probes American cancers at Uzbekistan baseA congressional committee has begun investigating reports that American soldiers deployed to Uzbekistan in the early 2000s are suffering unusually high cancer rates and that the Defense Department...
16:33 15/01/2020Ex-Armenian minister Gagik Khachatryan hospitalizedArmenia's Former Minister of Finance and former Chairman of the State Revenues Committee Gagik Khachatryan has been transferred to Asghtik Medical Center.
13:48 14/01/2020Residents continue protesting closure of maternity hospital in Armenian townResidents of Yeghvard, a town and urban municipal community in Armenia's Kotayk Province, continue protesting the government’s decision to close the local maternity hospital.
20:31 09/01/2020Ambulance service received more calls during the New Year holidays this yearThe ambulance service of Armenia responded to 8,146 calls during the New Year holidays from December 30 to January 7, which was by 384 calls more than in the same period of last year, Head of...
10:41 09/01/2020Justin Bieber reveals he's battling Lyme diseaseJustin Bieber has revealed he was recently diagnosed with Lyme disease, an infection caused by bacteria commonly carried by ticks, CNN reports.
19:01 03/01/2020These drinks make it hard for you to quit smoking: Avoid themMany people welcomed 2020 with a promise to change their unhealthy lifestyle. One of the things people usually want to stop is smoking cigarettes. Cigarette smoking is known as the leading cause of...
11:39 03/01/2020Armenian university hospital doctors perform 14 surgeries on New Year’s EveDoctors of Armenia’s Heratsi Hospital Complex No. 1 performed 14 surgeries on New Year’s Eve, Rector of the Yerevan State Medical University Armen Muradyan said in a Facebook post. According to him,...
10:17 23/12/2019Eating too fast? Here’s what you need to knowThe modern world is a fast-paced one, so it is not surprising to see people gobbling down their food too quickly just so they could do more work or other productive things.
13:04 18/12/20191,624 women diagnosed with breast cancer in Armenia this year, doctor saysA total of 59,993 health examinations were carried out in Armenia by November 2019, of which 24,406 were breast cancer exams, Director of the Armenian American Wellness Center Khachanush Hakobyan...
19:03 16/12/2019The book by best-selling author and vaccine expert Dr. Paul Offit translated into ArmenianThe Armenian translation of the book “Deadly Choices: How the Anti-Vaccine Movement Threatens Us All” by an award-winning expert on vaccines, immunology and virology was presented in Yerevan on...
10:03 09/12/2019Best toothache natural remedies that work all the timeA common health issue not just in the United States but also in most parts of the world, tooth and gum can easily break your day, rendering you unable to eat, talk and concentrate on what you’re...
12:58 06/12/2019More than 140,000 die from measles as cases surge worldwideWorldwide more than 140,000 people died from measles in 2018, according to new estimates from the World Health Organization (WHO) and the United States Centers for Diseases Control and Prevention...
17:27 18/11/2019Wrestler Artur Aleksanyan named UNICEFF National Ambassador in ArmeniaArmenian Greco-Roman wrestler, an Olympic Champion, a three-time World Champion and a four-time European Champion Artur Aleksanyan was named as UNICEFF National Ambassador in Armenia.
15:02 14/11/2019Britain's health service recorded worst ever emergency performance in OctoberBritain’s National Health Service recorded its worst ever performance in treating patients in emergency wards in October, a blow to Prime Minister Boris Johnson who has claimed that only the...
15:03 26/10/2019ABMDR facilitated 33 life-saving bone marrow transplants over the past yearsYerevan is hosting the 8th regional meeting of European Federation for Immunogenetics (EFI) that has brought together leading specialists in the sp¬here of immunogenetics and histocompatibility from...