12:07 07/01/2022Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 129 նոր դեպքՀայաստանում հունվարի 7-ին՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ նոր կորոնավիրուսով վարակվելու 129 նոր դեպք է գրանցվել, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 345518 դեպքի:Գրանցվել է մահվան 4 դեպք: Այս մասին հայտնում...
13:50 06/01/2022Արցախում կորոնավիրուսով 13 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանրԱրցախում անցած մեկ օրվա ընթացքում կատարվել է 60 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 4 նոր դեպք է գրանցվել: ԱՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ...
11:28 06/01/202206.01.2022. Կորոնավիրուսի 134 նոր դեպք է գրանցվելՎերջին մեկ օրվա ընթացքում Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսով հիվանդացության 134 նոր դեպք։ Չորս մարդ մահացել է։ Նման տվյալներ է հրապարակել առողջապահության նախարարությունը։ Անցած մեկ օրում...
09:36 06/01/2022Նոր տարի, նոր թունավորումներ. «Պետք է աղոթել, նոր ուտել»«Միշտ կարելի է աշխատել այնպես, որ ոչ մի բան չհայտնաբերեն»։
19:30 05/01/2022Վրաստանում սկսվել է «Օմիկրոն»-ի ներքին տարածումը. Ամիրան Գամղրելիձե«Ներկայում Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի «Օմիկրոն» տարբերակի 253 դեպք, սակայն այս շտամով վարակվածների իրական թիվը երեքից չորս անգամ ավելի է», – 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, հայտարարել է Վրաստանի...
16:45 05/01/2022Հայաստանում շրջանառվում է հոնկոնգյան գրիպՀայաստանում սուր շնչառական վարակներով ու գրիպով պայմանավորված իրավիճակը դեռևս անկայուն է՝ հաշվի առնելով, որ հիվանդացության շեմը բարձր է երկու անգամ, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ 1.8...
13:44 05/01/2022Այցելելու որոշակի նպատակ պետք է լինի. Ավանեսյանը՝ գերությունից վերադարձած և կալանավորված զինծառայողներին այցելելու մասին«Իհարկե, որոշակի առաջարկներ, պահանջներ հնչել էին այս ընթացքում, որ ևս ինչ-որ մի ժամանակով հետաձգվեն այս կարգավորումների ուժի մեջ մտնելը, բայց, ի վերջո, որոշակի քաղաքական կամք դրսևորվեց և որոշում...
13:00 05/01/2022Երկուշաբթի կհրապարակվի հրաման՝ հանրային վայրեր այցելելուց թեստի արդյունք կամ պատվաստման սերտիֆիկատ ներկայացնելու մասինԱյս պահի դրությամբ 595 քաղաքացի հոսպիտալացված է սուր շնչառական վարակներով, 95 տոկոսը մինչև 18 տարեկան երեխաներ են։ Կառավարության նիստում ասաց առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։...
12:45 05/01/202205.01.2022. Արցախում կորոնավիրուսի 7 նոր դեպք է գրանցվելԱրցախի Հանրապետությունում հունվարի 4-ին կատարվել է 103 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 7 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ,...
11:30 05/01/202205.01.2022. Կորոնավիրուսի 129 նոր դեպք է գրանցվել, 4 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 9500 կորոնավիրուսով հիվանդ։
20:30 04/01/2022Շվեդիայի թագավորն ու թագուհին վարակվել են կորոնավիրուսովՇվեդիայի թագավոր Կառլ 16-րդ Գուստավի և Սիլվիա թագուհու կորոնավիրուսի թեստերը դրական արդյունք են տվել, նրանք թեթև ախտանշաններ ունեն։ Այս մասին հայտնել է շվեդական ռադիոն, գրում է «Ռիա Նովոստի»...
20:00 04/01/2022Ինչպես վերականգնել կազմվածքը տոներից հետոԱմանորյա տոները և դրանց ուղեկցող առատ խնջույքները կարող են երկար ժամանակ հիշեցնել իրենց մասին ավելորդ կիլոգրամներով և գոտկատեղի լրացուցիչ ծալքերով: Եվ այսպես, շատերը, որոնք չեն սահմանափակել սննդի և...
14:25 04/01/2022Հայաստանում արտադրված «Սպուտնիկ Լայթ» պատվաստանյութը կօգտագործվի որպես խթանիչ դեղաչափՊատվաստանյութը ցուցված է 18 տարեկան և բարձր տարիքի անձանց համար։
14:10 04/01/2022ԱՄՆ-ում մեկ օրում COVID-19-ի ռեկորդային՝ ավելի քան մեկ միլիոն դեպք է գրանցվելԱՄՆ-ում մեկ օրում կորոնավիրուսով վարակման ավելի քան մեկ միլիոն դեպք է գրանցվել։ Դա բացարձակ ռեկորդ է, հայտնում է Ջոնս Հոպկինսի համալսարանը։ Ինչպես ընդգծում է Agence France-Presse-ը, ԱՄՆ-ում գրանցված...
13:00 04/01/2022Ամանորի գիշերը հրավառությունից տուժած 4 երեխա տեղափոխվել է հիվանդանոց. 2-ի մոտ եղել են անդամահատված մատներԱմանորի գիշերը «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ են ընդունվել հրավառության տարբեր տեսակներից տուժած չորս երեխաներ, տարբեր աստիճանի վնասվածքներով: Այս մասին տեղեկանում ենք «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի...
11:30 04/01/2022Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 3 590 նոր դեպք, մահացել է 67 հիվանդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 3 590 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը հրապարակվել է կառավարության stopcov.ge կայքում, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Վերջին 24 ժամվա ընթացքում երկրում...
11:16 04/01/2022Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 90 նոր դեպք, մահացել է 3 քաղաքացիՀայաստանում հունվարի 4-ին հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 90 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 342 405-ի։ Այս մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։ Այսպիսով,...
09:45 04/01/2022Ֆրանսիայի հարավում կորոնավիրուսի նոր շտամ են հայտնաբերելՖրանսիայի Մարսել քաղաքում կորոնավիրուսի նոր շտամ են հայտնաբերել, ասված է Մարսելում ինֆեկցիոն հիվանդությունների ինստիտուտի (IHU) գիտնականների հետազոտության մեջ: Նրանց աշխատանքը հրապարակվել է MedRxiv...
18:39 03/01/2022Հունվարի 3-ի դրությամբ մեկ օրում Հայաստանում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային վարակի 29 նոր դեպքԱռողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ հունվարի 3-ի` ժամը 11:00-ի դրությամբ, Հայաստանում հայտնաբերվել է վարակի 29 նոր դեպք: Կատարվել է 2840 թեստավորում Արձանագրվել է նաև 140 առողջացման և 6...
18:16 03/01/2022Իմունիտետը բարձրացնող սուպերմթերքներըՄեծ Բրիտանիայի Առողջապահության ազգային ծառայությունը թվարկել է հինգ «սուպերմթերք», որոնք կարող են օգնել բարձրացնել մարդու իմունային համակարգը: Բացի այդ, դրանք թույլ են տալիս օրգանիզմին ավելի...

14:36 06/11/2014Key to longevity could be in the mind: How a sense of purpose could extend life by two yearsThe life-extending benefits of clean living, a healthy diet and regular exercise are well-documented.
16:37 05/11/2014Another reason to quit cigarettes: Secondhand smoke makes people around you fatPassive smoking damages the body because second-hand smoke contains more than 4,000 chemicals, many of which are irritants and toxins, and some of which are known to cause cancer.
16:03 05/11/2014New study goes against everything you've ever heard about red wine's benefitsEvidence has shown that resveratrol, an antioxidant found naturally in the skin of red grapes, can help prevent heart disease by increasing “good” cholesterol levels and preventing damage to arteries.
13:19 05/11/2014Why crash diets may be good for you: New research turns accepted dieting wisdom on its headFor decades, we've been told that when it comes to losing weight, slow and steady is the way to go, the Daily Mail reports.
20:39 04/11/2014Each year 200 children are born in Azerbaijan with thalassemia and 300 children with Hemophilia"If there are 600 thousand disabled people in Azerbaijan then about, 10% of them are children. Ignorance is at the bases of this issue," according to Azerbaijani news agency "APA" said chairman of...
17:03 04/11/2014Death by employment: Are you at risk?Workplace deaths often conjure images of heavy machinery and construction sites — not desk jobs. Rightfully so, too: The United States Department of Labor reported an average of 11 Americans die on...
15:45 04/11/2014Adults who eat lots of junk food probably ate lots of it as infants, tooThe earlier children are exposed to junk food, the greater the likelihood they'll be plagued with dangerous life-long health problems.
13:39 04/11/2014Shift work dulls your brain, study showsWorking antisocial hours can prematurely age the brain and dull intellectual ability, the BBC reports, citing scientists.
17:00 03/11/2014Positive thinking about aging helps adults become fit, feel younger; ending stereotypes is keyPositive stereotypes when it comes to aging are few and far between; the word “stereotypes” says as much.
16:12 03/11/2014Russian Minister of Health to visit ArmeniaThe First Armenian-Russian Health Conference will open at the session hall of the new building of Mesrop Mashtots Institute-Museum of Ancient Manuscripts, Matenadaran on November 7.
14:53 03/11/2014Burden of caring for family takes toll on women in 50s: Health suffers as they juggle responsibilitiesThe health of women in their fifties is suffering as they juggle caring for aged parents, their own children and grandchildren, the Daily Mail reported, citing a research.
13:42 01/11/2014Living a healthy lifestyle could delay dementia by up to 12 yearsLiving a healthy lifestyle could delay dementia by up to 12 years, the Daily Mail reported, citing a landmark UK study.
12:53 01/11/2014The Ebola age divide: Fatality rate in over 45s is 94% with under 25s having the best chance of survivalThe deadly Ebola virus is more likely to claim the lives of those aged 45 or older, scientists have claimed, according to the Daily Mail.
18:15 31/10/2014Is being love sick real? The 5 stages of love and how it affects your healthWhen relationships first start, you feel like you’re floating on cloud nine and eventually feel stable and grounded.
17:25 31/10/2014Sadness lasts 240 times longer than other emotions, study claimsGuilt is an emotion that persists much longer than shame, while anxiety lingers longer than fear.
16:51 31/10/2014The truth about vitamins: Are they actually making us healthier?You might swear by your vitamin supplements and take your pills religiously, but how do you really know if they’re working?
14:15 31/10/2014Ebola virus: Scientists discover DNA could determine if victims live or dieGenetics will determine whether a person infected with Ebola dies, scientists claimed, the Daily Mail reports.
17:09 30/10/2014Ebola’s family tree: Disease may have existed for 23 million yearsA family of viruses that Ebola belongs to may have existed over 20 million years ago, according to a new study published in the journal PeerJ, Medical Daily reports.
16:27 30/10/2014Ebola outbreak: Fewer burials, fewer new cases in Liberia, the WHO saysIf the trend continues, the hardest hit nation will get a much-needed break.
16:17 30/10/2014Research reveals the temperature that keeps everyone happyTraditionally, as the temperatures drop the heating bill rises - as do relationship tensions. Now finally the age-old argument between men and women over having the heating on is set to be solved,...