15:48 29/11/2021Հայ բժիշկների վերապատրաստում կանցնեն Ֆրանսիայի Գյուստավ Ռուսի ուռուցքաբանական կենտրոնումԱռողջապահության նախարարության Վ․Ա․ Ֆանարջյանի անվան Ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնի (ի դեմս տնօրեն Նարեկ Մանուկյանի) և Գյուստավ Ռուսի ուռուցքաբանական կենտրոնի (ի դեմս տնօրեն, պրոֆեսոր Ֆաբրիս...
14:03 29/11/2021Պորտուգալիայում հայտնաբերվել է «Օմիկրոն» շտամով վարակման 13 դեպքՊորտուգալիայի բժիշկները տեղական «Բելենենսեշ» ֆուտբոլային ակումբի ֆուտբոլիստների շրջանում հայտնաբերել ենկորոնավիրուսի «Օմիկրոն» շտամով վարակման 13 դեպք: Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ»...
13:56 29/11/2021Մակրոնը կրկին պատվաստվել է կորոնավիրուսի դեմՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտնել է, որ վերապատվաստվել է կորոնավիրուսի դեմ: «Վերապատվաստումն ու պատվաստումը գրիպի դեմ արվել են»,- «ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ իր թվիթերյան էջում գրել է...
13:44 29/11/2021Հունվարի 1-ից հանրային վայրեր հնարավոր է մուտք գործել միայն ՊՇՌ թեստով կամ պատվաստման սերտիֆիկատովՇրջանառվում է նախագիծ, որով հունվարի 1-ից քաղաքացիները կկարողանան հանրային սննդի վայրեր, մշակութային վայրեր այցելել միայն ՊՇՌ թեստի բացասական արդյունքով կամ պատվաստված լինելու դեպքում։ Ասուլիսում...
13:32 29/11/2021Պատվաստված 23 քաղաքացի մահացել է․ ԱվանեսյանԱյսօրվա դրությամբ իրականացվել է ընդհանուր առմամբ 1 միլիոն 217 հազար 391 պատվաստում: Առաջին դեղաչափը ստացած քաղաքացիների թիվն է 781 հազար 11, ինչը կազմում է մեծահասակ բնակչության 39 տոկոսը: Երկրորդ...
13:11 29/11/202129.11.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 11 նոր դեպք է գրանցվելԱրցախի Հանրապետությունում նոյեմբերի 28-ին կատարվել է 75 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 11 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում...
12:43 29/11/2021«Օմիկրոն» շտամով պայմանավորված մի շարք երկրներից եկող քաղաքացիների համար սահմանափակումներ կկիրառվեն. ԱվանեսյանԿորոնավիրուսային հիվանդության նոր շտամի՝ «Օմիկրոն»-ի տարածման հետ կապված նախատեսվում են Հարավաֆրիկան Հանրապետությունից, Բոտսվանայի Հանրապետությունից, Լեսոթոյի թագավորությունից, Նամբիայից,...
11:15 29/11/2021Ռոմելա Աբովյան. «Երեմյան Փրոջեքթս»-ի ռեստորանի վերաբերյալ ՀՎԿԱԿ հրապարակած արդյունքներն արժանահավատ են ու անհերքելի փաստ«Երեմյան Փրոջեքթս» ընկերությանը պատկանող «Բուրգըրի Անգուս ընդ Մոր» ռեստորանում սնված քաղաքացիների շրջանում թունավորումների պատճառների, ընկերության կողմից տարածած հայտարարության մեջ հայտնած կասկածների...
11:07 29/11/202129.11.2021. Կորոնավիրուսի 189 նոր դեպք է գրանցվել, 22 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 8975 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:58 29/11/2021Նոր Զելանդիայում պատգամավորը ծննդաբերական ցավերի ժամանակ հեծանվով է հիվանդանոց գնացելՆոր Զելանդիայի խորհրդարանի պատգամավորը կիրակի երկունքի ցավերի ժամանակ հեծանիվով է հիվանդանոց գնացել.
10:23 29/11/2021Ինչու է կորոնավիրուսի նոր շտամը կոչվում «օմիկրոն»Կորոնավիրուսի նախորդ շտամը կոչվում էր «մյու», և շատ փորձագետներ ենթադրում էին, որ նոր շտամը կստանա «նյու» անունը, բայց դա տեղի չի ունեցել։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, Corriere della Sera թերթին ԱՀԿ...
21:59 27/11/2021ԱՆ-ն՝ «Օմիկրոն»-ի՝ COVID-19 հիվանդության հարուցչի նոր ենթատեսակի վերաբերյալԱռողջապահության նախարարությունը տարածել է տեղեկատվություն «Օմիկրոնի»-ի մասին։ Նշվում է, որ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը ահազանգում է կորոնավիրուսային հիվանդության հարուցչի նոր...
20:25 27/11/2021ՀԿՎԱԿ. «Երեմյան փրոջեքթս»-ի ռեստորանում աշխատակիցների կողմից չեն պահպանվում անձնական հիգիենայի կանոններըԴրա մասին վկայում է աշխատակիցների մոտ աղիքային վարակիչ հիվանդությունների հարուցիչների հայտնաբերումը։
20:00 27/11/2021Moderna-ն մտադիր է նոր պատվաստանյութ ստեղծել «Օմիկրոն» շտամի համարԱմերիկյան Moderna ընկերությունն աշխատում է ավելի հզոր խթանող պատվաստանյութի վրա, որը կարող է ավելի լավ պաշտպանել մարմինը SARS-CoV-2 կորոնավիրուսի նոր մուտացիաներից, որոնք նման են վերջերս հայտնաբերված...
19:23 27/11/2021Ռոմելա Աբովյան. «Երեմյան Փրոջեքթս»-ի ռեստորանում չէին պահպանվում սանիտարահիգիենիկ կանոնները«Երեմյան Փրոջեքթս» ընկերությանը պատկանող «Բուրգըրի Անգուս ընդ Մոր» ռեստորանում սնված քաղաքացիների շրջանում թունավորումների պատճառների, ընկերության կողմից այսօր տարածած հայտարարության մեջ հայտնած...
18:45 27/11/2021Պիպոյան. Եթե հավատարմագրված լաբորատորիան «Երեմյան փրոջեքթս»-ի ռեստորանում խնդիր չհայտնաբերի, ես չեմ հավատա, քանի որ կան թունավորվածներ«Բիզնեսը խորին համոզմունք ունի, որ թունավորումներն իր գնած մթերքի հետևանքով են,հետևաբար իր անմեղության կանխավարկածն առաջ տանելու համար պետք է առնվազն նշանակի մեղավորներ։ Ես ավելի քան վստահ եմ, որ նեղ...
16:06 27/11/2021Գերմանիայում կորոնավիրուսի «Օմիկրոն» շտամով առաջին վարակման դեպքն է հայտնաբերվելՀեսսեն նահանգի սոցիալական հարցերի նախարար Քայ Քլոզեն զեկուցել է Գերմանիայում «Օմիկրոն» կորոնավիրուսի նոր շտամով վարակման առաջին դեպքի մասին։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։ «Անցած...
13:03 27/11/2021«Երեմյան Փրոջեքթս»-ի ռեստորանում սնվածների թունավորման փաստով ոստիկանությունում նյութեր են նախապատրաստվում«Երեմյան Փրոջեքթս» ընկերությանը պատկանող «Բուրգըրի» (հասցե՝ Ամիրյան 3/37) հասարակական սննդի կազմակերպությունում սնված քաղաքացիների մոտ արձանագրված աղիքային վարակին բնորոշ դեպքերի փաստով...
12:55 27/11/2021Վրաստանում վերջին 24 ժամում կորոնավիրուսից մահացել է 61 մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4058 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը հրապարակվել է stopcov.ge կայքէջում՝ փոխանցում է վրացակա «Առաջին ալիք»-ը։ Ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24 ժամում անցկացվել...
12:13 27/11/2021Ալեքսանդր Գրադսկին հոսպիտալացվել էՌուսաստանի ժողովրդական արտիստ, կոմպոզիտոր Ալեքսանդր Գրադսկին հիվանդանոց է տեղափոխվել կաթվածի կասկածով։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալույթւնը, վկայակոչելով MK թերթին։ Թերթը պարզաբանել է, որ...

09:13 13/03/2014Today is World Kidney DayWorld Kidney Day is a global health awareness campaign focusing on the importance of the kidneys and reducing the frequency and impact of kidney disease and its associated health problems worldwide.
14:07 12/03/2014Health Service & Pharmacy expo to open on March 14LOGOS EXPO Center and Armenian Health Ministry will hold international specialized exhibition Health Service & Pharmacy on March 14-16.
10:34 10/03/2014Crying is good for your health, study findsLaughter is one of the best medicines, but weeping can work wonders for staying stress-free, too, according to Daily Mirror.
14:37 07/03/2014Women can undergo free health checks as part of women’s healthcare campaignArmenia’s Ministry of Health declared the period from March 8 to April 7 a month of women’s health. As part of the initiative, women can undergo free health checks and receive free advice in...
09:12 07/03/2014Malaria 'spreading to new altitudes'Researchers have found that people living in the highlands of Africa and South America are at an increased risk of catching the mosquito-borne disease during hotter years.
15:46 06/03/2014Mamikon Khojoyan to be moved to YerevanReleased captive Mamikon Khojoyan will be moved to St. Gregory the Illuminator Medical Center in Yerevan due to a need of a specialized medical examination, assistant to Armenian Health Minister Seda...
09:17 04/03/2014Doctors aim to grow ears from fatAt the moment, children have cartilage taken from their ribs, which is then delicately sculpted by surgeons to resemble an ear and implanted into the child.
12:59 03/03/2014Armenian side does not return desultory fire – Defense MinistryThe situation on the border with Azerbaijan remained almost unchanged during the last week. Azerbaijan mostly opened desultory fire, but the situation did not aggravate, Armenian Defense Ministry...
13:10 21/02/2014Healthy lifestyle strategy to be submitted to governmentArmenia’s Ministry of Health has declared 2014 a year of healthy lifestyle. To introduce mechanisms for the promotion of healthy living, the Ministry is developing a strategy of healthy lifestyle and...
09:08 15/02/2014Human lung made in lab for first timeFor the first time, scientists have created human lungs in a lab -- an exciting step forward in regenerative medicine, but an advance that likely won't help patients for many years, CNN reported.
09:28 10/02/2014Vitamin C 'keeps cancer at bay'Given by injection, it could potentially be a safe, effective and low-cost treatment for ovarian and other cancers.
09:09 05/02/2014New strain of 'deadly' bird fluExperts are concerned about the spread of a new strain of bird flu that has already killed one woman in China.
09:20 04/02/2014Today marks World Cancer DayWorld Cancer Day, annual observance held on February 4, is intended to increase global awareness of cancer.
17:47 29/01/2014Health Minister: Infant death rate declines in ArmeniaThe infant death rate has declined in Armenia, Health Minister Derenik Dumanyan told reporters on Wednesday.
15:12 18/01/2014UN expert: Azerbaijan supplies Zambia with counterfeited medicineAzerbaijan delivered to Zambia counterfeit medicine in the framework of the fight against deadly diseases, writes, UN expert, Director of the Laboratory for Molecular and Cellular Dynamics at Boston...
23:21 13/01/2014Over 800,000 people in Azerbaijan are infected with hepatitis virusBecause of the indifference of Azerbaijani Ministry of Health, private medical centers and dental clinics become a cause of spread of hepatitis, the “Azpolitika.info” site reports.
12:27 10/01/2014Diet rich in tomatoes may lower breast cancer riskA tomato-rich diet could help to protect at-risk postmenopausal women from breast cancer, according to new research suggesting the fruit can affect the level of hormones that play a role in...
09:09 10/01/2014Ariel Sharon's condition 'grave'Officials at the hospital in Israel where former Prime Minister Ariel Sharon is being treated described him Thursday as being in "extremely critical" and "grave" condition, with his family is by his...
18:47 09/01/2014Ambulance Service hospitalized 1,139 people in early JanuaryThe Ambulance Service worked with busy schedule in 2013, director of the service, Taguhi Stepanyan, says.
15:25 09/01/2014Canada reports first case of H5N1 avian flu in North AmericaCanadian health officials confirmed Wednesday that a resident from Alberta has died from H5N1 avian flu, the first case of the virus in North America, CNN reported.