11:22 01/09/2021Վրաստանում մինչև 19 տարեկանների շրջանում կա կորոնավիրուսի վարակման 20%-ոց ցուցանիշՄինչև 14 տարեկան երեխաների շրջանում ունենք վարակման 15%-ոց, իսկ մինչև 19 տարեկան երիտասարդների շրջանում 20%-ոց ցուցանիշ։ Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի Հիվանդությունների վերահսկման ազգային կենտրոնի...
10:45 01/09/2021Ախալքալաքցիներն անհանգստացած են Մաշտոցի հուշարձանի ճակատագրովԱխալքալաքցիները ուրախացել են, երբ տեղեկացել են, որ կենտրոնական հրապարակում շրջանաձև անցում է լինելու, սակայն մտահոգ են, որ դրա արդյունքում Մաշտոցի հուշարձանը հնարավոր է քաղաքի կենտրոնում չլինի:...
20:30 31/08/2021Գիտնականները նշել են կորոնավիրուսով վարակման մահացության հիմնական պատճառըԱմերիկացի գիտնականները եզրակացության են եկել, որ «Քովիդ-19»-ի ծանր դեպքերից մահացության հիմնական պատճառը թոքերում կորոնավիրուսի բարձր կենտրոնացումն է: Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի»...
20:09 31/08/2021Ուսպենսկայան դստերը բուժման է ուղարկել կլինիկայումՌուս երգչուհի Լյուբով Ուսպենսկայան իր դստերը՝ Տատյանա Պլակսինային, բուժման է ուղարկել: Այս մաին գրում է «starhit.ru»-ն ու պատմում, որ ընտանիքի ընկերների խոսքերով, մոր և դստեր միջև կրկին...
19:00 31/08/2021Կանադուհին գլխուղեղի կաթվածից հետո ավելի քան մեկ տարի քաղցի զգացողություն չի ունեցելԿանադայի բնակչուհին, որը գլխուղեղի կաթված է տարել, մեկ տարուց ավելի քաղցի զգացողություն չի ունեցել: Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ 28-ամյա հղի կինը հիվանդանոց է տեղափոխվել մարմնի...
18:15 31/08/2021«Աստղիկ» ԲԿ-ից երեք եղբայրները դուրս են գրել իրենց նորածին երեք քույրերինԱյսօր «Աստղիկ» ԲԿ-ից երեք եղբայրները տուն են տարել նորածին երեք քույրերին: Այս մասին տեղեկանում ենք բժշկական կենտրոնի ֆեյսբուքյան էջից։ «Եռյակը ծնվել է կեսարյան հատումով՝ բնականոն առաջացած...
16:42 31/08/2021Մինչև 14 տարեկան երեխաների շրջանում ունենք վարակման 15%-անոց ցուցանիշ. Ամիրան Գամղրելիձե«Մինչև 14 տարեկան երեխաների շրջանում ունենք վարակման 15%-ոց, իսկ մինչև 19 տարեկան երիտասարդների շրջանում 20%-ոց ցուցանիշ, – 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Վրաստանի Հիվանդությունների...
14:35 31/08/2021Շալյապինի կնոջը հարսանիքից հետո միացրել են թոքերի արհեստական օդափոխության սարքինՌուս երգիչ Պրոխոր Շալյապինի կինը՝ Տատյանա Կլաուդիա Դեւիսը, ով ավելի վաղ կորոնավիրուսային վարակով հիվանդանոց էր տեղափոխվել, ծանր վիճակում է։ Արտիստի խոսքով՝ Տատյանային միացրել են թոքերի արհեստական...
14:14 31/08/2021Շերոն Սթոունի 11 ամսական զարմիկը մահացել էՄահացել է հոլիվուդյան դերասանուհի Շերոն Սթոունի զարմիկը՝ 11 ամսական Ռիվեր Սթոունը։ Դերասանուհին նրա մասնակցությամբ տեսնյութ է տեղադրել իր իսկ ինստագրամյան էջում։ «Ռիվեր Ուիլյամ Սթոուն, 2020 թվականի...
14:11 31/08/2021Էդմոն՝ նորածնին կոչել են ի պատիվ հերոս եղբոր3կգ 600գ քաշով և 51սմ հասակով ծնվել է Արցախյան 44-օրյա պատերազմում՝ Խնձորեսկի պաշտպանության ժամանակ վիրավոր ընկերոջ կյանքը փրկելիս քաջաբար նահատակված Էդմոնի եղբայր Էդմոնը: Էդմոնը ընտանիքի չորրորդ...
13:37 31/08/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 778 նոր դեպք, մահացել է 79 պացիենտՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 778 նոր դեպք։ Վերջին 24 ժամվա ընթացքում երկրում ապաքինվել է 4 753 մարդ: Վերջին մեկ օրում կորոնավիրուսից մահացել է 79 պացիենտ: Վերջին 24 ժամվա ընթացքում...
13:31 31/08/2021Հայաստանը Եվրամիության համաճարակաբանական առումով անվտանգ երկրների ցանկում էԵՄ խորհուրդը նախօրեին՝ օգոստոսի 30-ին, թարմացրել է կորոնավիրուսային համաճարակաբանական առումով անվտանգ երկրների ցանկը։ Մասնավորապես, ցուցակից հանվել են Իսրայելը, Կոսովոն, Լիբանանը, Մոնտենեգրոն,...
13:08 31/08/2021Հնդկաստանը նշել է մահացու անհայտ հիվանդության նախնական պատճառըԱնհայտ հիվանդությունը, որը վերջերս Հնդկաստանում գրեթե 70 մարդու մահվան պատճառ է դարձել, կարող է լինել մոծակների միջոցով փոխանցվող դենգե հիվանդությունը: Այս կարծիքին են Ուտար Պրադեշ նահանգի...
12:57 31/08/202131.08.2021 Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 5 դեպքՕգոստոսի 30-ին կատարվել է 76 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 5 դեպք է գրանցվել։ Հայտնում է ԱՀ ԱՆ-ն։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է...
12:07 31/08/2021Համալսարանական վիրաբույժները փայծախային զարկերակի անևրիզմայի հազվադեպ հանդիպող վիրահատություն են կատարելԻնչպես աշխարհի առաջատար վիրաբուժական կենտրոններում, այնպես էլ համալսարանական կլինիկայում շատ քիչ թիվ են կազմում նման դեպքերը:
11:09 31/08/202131.08.2021. Կորոնավիրուսի 524 նոր դեպք է գրանցվել, 17 հիվանդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5999 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:06 31/08/2021Քովիդ հիվանդությունից աշխարհում մինչ այժմ մահացել է 4,500.000 մարդՋոնս Հոփքինզի համալսարանի Կորոնավիրուսի հետազոտությունների կենտրոնից հաղորդում են, որ աշխարհում մինչ այժմ գրանցվել է կորոնավիրուսի ավելի քան 216 միլիոն դեպք, քովիդ հիվանդությունից մահացել է ավելի քան...
10:58 31/08/2021Դպրոցները պետք է գործեն և պետք է ավելի պաշտպանված լինեն ՔՈՎԻԴ-19-ից. ԱՀԿ-ի և ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի կոչըՔանի որ միլիոնավոր դպրոցականներ վերադառնում են դպրոց Եվրոպական տարածաշրջանում, որտեղ գերակշռող է վիրուսի բարձր աստիճանի վարակելիությամբ հայտնի SARS-CoV-2 Delta տարբերակը, ԱՀԿ Եվրոպայի տարածաշրջանային...
09:37 31/08/2021Վրաստանում կորոնավիրուսից 6 տարեկան երեխա է մահացելԹբիլիսիի հիվանդանոցներից մեկում կորոնավիրուսից մահացել է վեցամյա երեխա: Տեղեկությունը հաստատում է բուժհաստատության ղեկավարությունը: Այս մասին հայտնում է Jnews-ը։ Հաղորդվում է, որ երեխայի վիճակը...
20:34 30/08/2021«Սպուտնիկ-Վի» պատվաստանյութի հերթական խմբաքանակը Հայաստանում էՀանրապետությունում համաճարակային լարված իրավիճակի կայունացման նպատակով շարունակվում է պատվաստանյութերի նոր խմբաքանակների ձեռքբերումն ու ներկրումը:Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության...

21:03 24/09/2007Quarantine continues“The quarantine in place in the provinces of Tavoush and Lori in the battle against the spread of swine fever continues, yet new cases have not turned up.” Thus was revealed to a panorama.am...
20:30 18/09/2007American and Armenian doctors offer free treatmentIn the southern Armenian villages of Darbas, Shamb, and Tatev, from September 18-20, two American doctors and two Armenian military doctors will conduct eye and teeth examinations.
14:04 17/09/2007TOURS TO PREVENT SALE OF SPOILED FOODMunicipal employees are making tours to prevent sale of “spoiled” food products. “Last week, tours were made in Kentron community. The situation was satisfactory,” Karen Gevorgyan, trade and service...
14:04 17/09/2007NO SPOTS OF PLAGUE DETECTED IN RECENT THREE DAYSIn the course of recent three days, no spots of African plague have been detected in the republic, Gevorg Tovmasyan, veterinary inspection deputy head of the agriculture ministry, told Panorama.am.
18:20 14/09/2007NEW CONDITIONS: NEW PAYING SYSTEMResidents must go to medical establishments with a birth certificate or a passport in order to make use of Primary Health Protection (PHP) program and have the right to choose a doctor, Vahan...
16:32 12/09/20072800 PIGS KILLEDToday’s data says 2800 pigs with “African plague” were killed in the republic. Most pigs are killed in the region of Tavush (about 1500) followed by region of Lory (1200), Gevorg Tovmasyan,...
17:28 11/09/2007PRESIDENT CONCERNED WITH “AFRICAN PLAGUE”Armenian President Robert Kocharyan met with Agriculture Minister Davit Lokyan today. The president raised a priority concern with the situation of pig plague in the republic and ways of combat...
17:11 10/09/2007AFRICAN PLAGUE REACHES ARARAT REGIONTwenty eight sick pigs were detected in Arevabuir and Burastan communities of Ararat marz on September 8 (22 in the village of Arevabuir and 6 in Burastan), rescue services report.
13:27 08/09/2007TIME FOR SELLING EXPIRED MEDICINE PASSED, DEPUTY HEALTH MINISTER SAYSThere are many cases of drug poisoning in recent reports of the Armenian Rescue Services. Why is that so? Is it possible that the pharmacies sell expired medicine? Tatul Hakobyan, deputy health...
13:27 08/09/2007MEDICAL WASTE STILL WAITING .... TO BE ELIMINATEDSoon infrastructures will be set up to eliminate expired medicine and waste, Tatul Hakobyan, deputy health minister, told Panorama.am.
17:03 05/09/2007PLAGUE: “CONTROLLED INFECTION” STILL SPREADINGQuarantine has been announced in two regions of the Republic, Lory and Tavush. Check points are set up under 24-hour supervision of veterinary sergeants. They take care so that the infection does not...
18:00 04/09/2007AFRICAN PLAGUE REACHES ARARAT REGIONTwenty eight sick pigs were detected in Arevabuir and Burastan communities of Ararat marz on September 8 (22 in the village of Arevabuir and 6 in Burastan), rescue services report.
16:13 04/09/2007AFRICAN PLAGUE: IN CAPITAL?Armenian veterinary surgeons have developed a program on “Fight against Plague” and submitted it to the government, veterinary science inspection head, Grisha Baghyan, told Panorama.am.
18:44 03/09/2007RELATIONS SEEM “COLD” AT YEREVAN PIGSTYFifteen pigs have been burnt at a pigsty at 41 Terlemezyan address of Yerevan. According to some sources, as many pigs were infected with plague. The remaining 35 pigs in the pigsty are under...
15:05 25/08/2007BELARUS BANS MEAT FROM ALL COUNTRIES OF WORLD, INCLUDING ARMENIAThe Cattle-breeding Department of the Belorussian Ministry of Agriculture has banned import of meat in cars.
17:53 24/08/2007HEALTH MINISTRY REPORTS 48 CASES OF SNAKEBITEResident of the village of Voskehat G. Vardanyan has been transported to Ashtarak hospital with a snakebite today. Doctors say her state of health is “normal.” Press Adviser of the Minister of Health...
16:22 23/08/2007AFRICAN PLAGUE IN ARMENIA?The Agriculture Department of Lori Regional Administration has made an emergency call to the Armenian Rescue Services saying pigs have been dying in several villages of the region.
13:26 20/08/2007PRESIDENT OF AMERICAN UNIVERSITY OF ARMENIA RECEIVES ST. SAHAK-ST. MESROP MEDAL TOCatholicos of All Armenians Garegin B has handed a Medal of St. Sahak - St. Mesrop to President of the American University of Dr. Armenia Harutiun Armenian in Holy See of St. Echmiadzin on August 18...
19:14 16/08/2007MEAT PRODUCTS: SLAUGHTER-HOUSES NEEDEDThe executive has made changes in the rules and regulations of meat and meat product technology in its session today.
19:00 16/08/2007“PROSPECTS” OF GLOBAL WARMING“In case the temperature rises by 1.7 degrees until the year 2100, there will be 15 percent less precipitation.