11:22 01/09/2021Վրաստանում մինչև 19 տարեկանների շրջանում կա կորոնավիրուսի վարակման 20%-ոց ցուցանիշՄինչև 14 տարեկան երեխաների շրջանում ունենք վարակման 15%-ոց, իսկ մինչև 19 տարեկան երիտասարդների շրջանում 20%-ոց ցուցանիշ։ Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի Հիվանդությունների վերահսկման ազգային կենտրոնի...
10:45 01/09/2021Ախալքալաքցիներն անհանգստացած են Մաշտոցի հուշարձանի ճակատագրովԱխալքալաքցիները ուրախացել են, երբ տեղեկացել են, որ կենտրոնական հրապարակում շրջանաձև անցում է լինելու, սակայն մտահոգ են, որ դրա արդյունքում Մաշտոցի հուշարձանը հնարավոր է քաղաքի կենտրոնում չլինի:...
20:30 31/08/2021Գիտնականները նշել են կորոնավիրուսով վարակման մահացության հիմնական պատճառըԱմերիկացի գիտնականները եզրակացության են եկել, որ «Քովիդ-19»-ի ծանր դեպքերից մահացության հիմնական պատճառը թոքերում կորոնավիրուսի բարձր կենտրոնացումն է: Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի»...
20:09 31/08/2021Ուսպենսկայան դստերը բուժման է ուղարկել կլինիկայումՌուս երգչուհի Լյուբով Ուսպենսկայան իր դստերը՝ Տատյանա Պլակսինային, բուժման է ուղարկել: Այս մաին գրում է «starhit.ru»-ն ու պատմում, որ ընտանիքի ընկերների խոսքերով, մոր և դստեր միջև կրկին...
19:00 31/08/2021Կանադուհին գլխուղեղի կաթվածից հետո ավելի քան մեկ տարի քաղցի զգացողություն չի ունեցելԿանադայի բնակչուհին, որը գլխուղեղի կաթված է տարել, մեկ տարուց ավելի քաղցի զգացողություն չի ունեցել: Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ 28-ամյա հղի կինը հիվանդանոց է տեղափոխվել մարմնի...
18:15 31/08/2021«Աստղիկ» ԲԿ-ից երեք եղբայրները դուրս են գրել իրենց նորածին երեք քույրերինԱյսօր «Աստղիկ» ԲԿ-ից երեք եղբայրները տուն են տարել նորածին երեք քույրերին: Այս մասին տեղեկանում ենք բժշկական կենտրոնի ֆեյսբուքյան էջից։ «Եռյակը ծնվել է կեսարյան հատումով՝ բնականոն առաջացած...
16:42 31/08/2021Մինչև 14 տարեկան երեխաների շրջանում ունենք վարակման 15%-անոց ցուցանիշ. Ամիրան Գամղրելիձե«Մինչև 14 տարեկան երեխաների շրջանում ունենք վարակման 15%-ոց, իսկ մինչև 19 տարեկան երիտասարդների շրջանում 20%-ոց ցուցանիշ, – 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Վրաստանի Հիվանդությունների...
14:35 31/08/2021Շալյապինի կնոջը հարսանիքից հետո միացրել են թոքերի արհեստական օդափոխության սարքինՌուս երգիչ Պրոխոր Շալյապինի կինը՝ Տատյանա Կլաուդիա Դեւիսը, ով ավելի վաղ կորոնավիրուսային վարակով հիվանդանոց էր տեղափոխվել, ծանր վիճակում է։ Արտիստի խոսքով՝ Տատյանային միացրել են թոքերի արհեստական...
14:14 31/08/2021Շերոն Սթոունի 11 ամսական զարմիկը մահացել էՄահացել է հոլիվուդյան դերասանուհի Շերոն Սթոունի զարմիկը՝ 11 ամսական Ռիվեր Սթոունը։ Դերասանուհին նրա մասնակցությամբ տեսնյութ է տեղադրել իր իսկ ինստագրամյան էջում։ «Ռիվեր Ուիլյամ Սթոուն, 2020 թվականի...
14:11 31/08/2021Էդմոն՝ նորածնին կոչել են ի պատիվ հերոս եղբոր3կգ 600գ քաշով և 51սմ հասակով ծնվել է Արցախյան 44-օրյա պատերազմում՝ Խնձորեսկի պաշտպանության ժամանակ վիրավոր ընկերոջ կյանքը փրկելիս քաջաբար նահատակված Էդմոնի եղբայր Էդմոնը: Էդմոնը ընտանիքի չորրորդ...
13:37 31/08/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 778 նոր դեպք, մահացել է 79 պացիենտՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 778 նոր դեպք։ Վերջին 24 ժամվա ընթացքում երկրում ապաքինվել է 4 753 մարդ: Վերջին մեկ օրում կորոնավիրուսից մահացել է 79 պացիենտ: Վերջին 24 ժամվա ընթացքում...
13:31 31/08/2021Հայաստանը Եվրամիության համաճարակաբանական առումով անվտանգ երկրների ցանկում էԵՄ խորհուրդը նախօրեին՝ օգոստոսի 30-ին, թարմացրել է կորոնավիրուսային համաճարակաբանական առումով անվտանգ երկրների ցանկը։ Մասնավորապես, ցուցակից հանվել են Իսրայելը, Կոսովոն, Լիբանանը, Մոնտենեգրոն,...
13:08 31/08/2021Հնդկաստանը նշել է մահացու անհայտ հիվանդության նախնական պատճառըԱնհայտ հիվանդությունը, որը վերջերս Հնդկաստանում գրեթե 70 մարդու մահվան պատճառ է դարձել, կարող է լինել մոծակների միջոցով փոխանցվող դենգե հիվանդությունը: Այս կարծիքին են Ուտար Պրադեշ նահանգի...
12:57 31/08/202131.08.2021 Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 5 դեպքՕգոստոսի 30-ին կատարվել է 76 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 5 դեպք է գրանցվել։ Հայտնում է ԱՀ ԱՆ-ն։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է...
12:07 31/08/2021Համալսարանական վիրաբույժները փայծախային զարկերակի անևրիզմայի հազվադեպ հանդիպող վիրահատություն են կատարելԻնչպես աշխարհի առաջատար վիրաբուժական կենտրոններում, այնպես էլ համալսարանական կլինիկայում շատ քիչ թիվ են կազմում նման դեպքերը:
11:09 31/08/202131.08.2021. Կորոնավիրուսի 524 նոր դեպք է գրանցվել, 17 հիվանդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5999 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:06 31/08/2021Քովիդ հիվանդությունից աշխարհում մինչ այժմ մահացել է 4,500.000 մարդՋոնս Հոփքինզի համալսարանի Կորոնավիրուսի հետազոտությունների կենտրոնից հաղորդում են, որ աշխարհում մինչ այժմ գրանցվել է կորոնավիրուսի ավելի քան 216 միլիոն դեպք, քովիդ հիվանդությունից մահացել է ավելի քան...
10:58 31/08/2021Դպրոցները պետք է գործեն և պետք է ավելի պաշտպանված լինեն ՔՈՎԻԴ-19-ից. ԱՀԿ-ի և ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի կոչըՔանի որ միլիոնավոր դպրոցականներ վերադառնում են դպրոց Եվրոպական տարածաշրջանում, որտեղ գերակշռող է վիրուսի բարձր աստիճանի վարակելիությամբ հայտնի SARS-CoV-2 Delta տարբերակը, ԱՀԿ Եվրոպայի տարածաշրջանային...
09:37 31/08/2021Վրաստանում կորոնավիրուսից 6 տարեկան երեխա է մահացելԹբիլիսիի հիվանդանոցներից մեկում կորոնավիրուսից մահացել է վեցամյա երեխա: Տեղեկությունը հաստատում է բուժհաստատության ղեկավարությունը: Այս մասին հայտնում է Jnews-ը։ Հաղորդվում է, որ երեխայի վիճակը...
20:34 30/08/2021«Սպուտնիկ-Վի» պատվաստանյութի հերթական խմբաքանակը Հայաստանում էՀանրապետությունում համաճարակային լարված իրավիճակի կայունացման նպատակով շարունակվում է պատվաստանյութերի նոր խմբաքանակների ձեռքբերումն ու ներկրումը:Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության...

12:04 28/04/2020Названы 6 новых симптомов коронавирусаОказалось, что частыми симптомами коронавируса в том числе являются озноб, дрожь от озноба, мышечные боли, головная боль, боль в горле, а также потеря вкуса и обоняния.
11:49 28/04/2020Число зараженных коронавирусом в Грузии за сутки выросло на 15 - Sputnik ГрузияКоличество инфицированных коронавирусом в Грузии достигло 511 человек.
11:05 28/04/202028.04.2020. В Армении подтверждено 59 новых случаев заражения коронавирусомЧисло случаев заражения коронавирусом в РА достигло 1867.
10:44 28/04/2020В Арцахе новых случаев коронавируса не выявленоПо состоянию на 28 апреля, в Арцахе зарегистрировано 8 случаев заражения коронавирусом, 5 из пациентов уже выздоровели.
16:45 27/04/2020В инфекционной больнице Гюмри лечение получают 65 пациентов с коронавирусом11 пациентов получают лечение в столице, 10 человек выздоровели и выписались.
16:38 27/04/2020В Арцахе результаты тестов на коронавирус у 34 граждан – отрицательныеПо состоянию на 27 апреля, в Арцахе зарегистрировано 8 случаев заражения коронавирусом, 5 из пациентов уже выздоровели.
14:36 27/04/2020ВОЗ предупредила о вероятности повторного заражения коронавирусом – РИА НовостиНо эффективность защиты от SARS-CoV-2 благодаря антителам до сих пор не установлена ни одним научным исследованием.
14:09 27/04/2020В китайском Ухане не зафиксировано новых случаев заражения коронавирусомС декабря прошлого года в Хубэе жертвами коронавируса стали в общей сложности 4 512 человек (в Ухане – 3 869), число инфицированных составило 68 128 человек (в Хуане - 50 333).
12:36 27/04/2020В Арцахе ещё один пациент выздоровел от коронавирусаМинистерство здравоохранения Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) сообщает, что инфицированный коронавирусом нового типа ещё один пациент выздоровел и уже выписался из больницы.
12:17 27/04/2020Россия обошла Китай по числу случаев заражения новым коронавирусом – ТАССПо данным штаба, суточный рост числа заразившихся коронавирусом в РФ замедлился до 7,66%.
12:00 27/04/2020В Минздраве Армении представили подробности о скончавшемся от коронавируса пациентеСогласно информации, пациент страдал сопутствующими хроническими заболеваниями.
11:12 27/04/202027.04.2020. В Армении подтверждено 62 новых случая заражения коронавирусомСогласно опубликованным немногим ранее данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 27 апреля, число...
16:08 25/04/2020Губернатор: За последние два дня в Гегаркунике подтверждены новые случаи заражения коронавирусом«За последние два дня в Гегаркуникской области Армении подтверждено 5 новых случаев заражения коронавирусом», – сообщил губернатор Гегаркуникской области Амении Гнел Саносян.
15:46 25/04/2020Число жертв коронавируса в Беларуси достигло 67Всего на текущий момент отмечается 9 590 инфицированных COVID-19 белорусов.
13:37 25/04/2020В армянской общине Артик зафиксирован один случай заражения коронавирусомОперативный штаб в то же время сообщает, что организуется процесс изоляция других членов семьи этого лица, уточняется круг его контактов.
12:17 25/04/2020Минздрав Армении: Скончавшемуся от коронавируса пациенту был 71 годПо данным Минздрава РА, сегодня за сутки выявлен 81 случай заражения коронавирусом, выздоровели 75 человек.
11:34 25/04/202025.04.2020. В Армении подтвержден 81 новый случай заражения коронавирусом, один пациент скончалсяЗа сутки выздоровели 75 пациентов, общее число выздоровевших – 803.
10:52 25/04/2020Свыше 195 тысяч человек в мире стали жертвами коронавирусаПолностью излечились более 781 тыс. человек.
09:52 25/04/2020Психолог посоветовала не задумываться о конце пандемииМысли об этом могут негативно действовать на человека и вызывать тревогу.
18:14 24/04/2020Президент Беларуси Александр Лукашенко: коронавирус - «удар по башке» от ГосподаЛукашенко назвал коронавирус ударом по башке от Господа за то, что люди безобразно относятся к лесам и к природе вообще.