10:05 17/07/2021Կորոնավիրուսի առաջին դեպքն է գրանցվել Տոկիոյի Օլիմպիական ավանումԿորոնավիրուսի վարակի առաջին դեպքն է հայտնաբերվել Տոկիոյի Օլիմպիական ավանում: Միևնույն ժամանակ հիվանդի քաղաքացիությունը, սեռը և տարիքը չեն նշվել։ news.ru-ի հաղորդմամբ, հայտնում է NHK հեռուստաալիքը:...
09:39 17/07/2021«Delta» շտամի շրջանառությունը Վրաստանում հասել է 30 տոկոսիՆոր կորոնավիրուսային վարակի «Delta» շտամի շրջանառությունը Վրաստանում հասել է 30%-ի, չնայած անցած շաբաթ այս ցուցանիշը չէր գերազանցում 20%-ը: Jnews-ի հաղորդմամբ, այս մասին «Ռուսթավի 2»...
18:35 16/07/2021Կորոնավիրուսային հիվանդության «Դելտա» շտամն աշխարհում մտահոգության առիթ էԿորոնավիրուսային հիվանդության «Դելտա» շտամն աշխարհում մտահոգության առիթ է, քանի որ դրա վարակելիությունը բարձր է: COVID-19-ի այս շտամն արդեն իսկ շրջանառվում է մի շարք երկրներում:Այս մասին հայտնում է...
14:55 16/07/2021Վրաստանի Ցիցիշվիլիի անվան կլինիկայում կորոնավիրուսով վարակված նորածինը մահացել էՑիցիշվիլիի անվան կլինիկայում արհեստական շնչառությանը միացված կորոնավիրուսով վարակված նորածինը մահացել է: Այս մասին, վրացական Առաջին ալիքի հաղորդմամբ, հայտարարել է Զիցիշվիլիի մանկական կլինիկայի...
12:47 16/07/2021Կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել են ՔԿԾ կենտրոնական մարմնի աշխատակիցների կեսից ավելինՀայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայության և առողջապահության նախարարության հետ համագործակցության շրջանակներում հուլիսի 15-ին, ՀՀ ԱՆ ՔԿԾ կենտրոնական մարմնի...
12:13 16/07/2021Վրաստանում երեխաների շրջանում կորոնավիրուսի տարածման բարձր ցուցանիշներ են գրանցվում«Անցած երկու-երեք օրվա ընթացքում մենք ստիպված էինք կենտրոնացնել լրացուցիչ մանկաբուժական մահճակալներ, որը վկայում է երեխաների շրջանում վարակի բարձր մակարդակի մասին», – այս մասին հայտարարել է Վրաստանի...
11:28 16/07/2021Շենքի բակում հայտնաբերված նորածնին վիճակը շարունակում է կայունանալԵրևանի Արցախի փողոցի 15 շենքի մուտքերից մեկի մոտից «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցային համալիր տեղափոխված նորածին երեխայի վիճակը շարունակում է կայունանալ, արհեստական շնչառական սարքն անջատված է:...
11:04 16/07/202116.07.2021. Կորոնավիրուսի 162 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 2 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5668 կորոնավիրուսով հիվանդ:
19:25 15/07/2021Բելառուսը չեղյալ է հայտարարում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվածների ինքնամեկուսացումըԲելառուսի Առողջապահության նախարարությունը որոշում է կայացրել չեղարկել ինքնամեկուսացումը նրանց համար, որոնք ունեն COVID-19-ի դեմ պատվաստման սերտիֆիկատ։ Այս մասին փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստին»՝ հղում...
19:03 15/07/2021Օտարերկրացիների՝ ՀՀ-ում պատվաստման կարգըՕտարերկրյա քաղաքացիները և քաղաքացիություն չունեցող անձինք հուլիսի 15-ից COVID-19-ի դեմ, ըստ դիմելիության, կարող են պատվաստվել միայն տասն օր և ավելի տևողությամբ Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվելու...
18:10 15/07/2021Գերմանիայում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի կտրուկ աճ է գրանցվել100 հազար բնակչի հաշվով, Գերմանիայում կորոնավիրուսի տարածման 7-օրյա միջին ցուցանիշը աճել է 4,9-ից մինչև 8 դեպքով։ Այս մասին հայտնում է dw.com-ը։ Ընդ որում, երկրում սրընթաց տարածվում է «դելտա»...
16:18 15/07/2021Վրաստանում օտարերկրացիների պատվաստման պայմաններըՎրաստանում պատվաստումը հասանելի է միայն այն օտարերկրացիների համար, որոնք ունեն ժամանակավոր կացության թույլտվություն և օրինական են բնակվում երկրում: Այս մասին գրում է Ալիք Մեդիան: Պատվաստման համար...
13:11 15/07/2021Ավանեսյանը՝ Հյուսիսային պողոտայում պատվաստումների մասին․ Ուզում ենք անել ամեն ինչ, որ կուտակումներ չառաջանանԽնդրում եմ անգամ հարցերի մեջ լինել կոռեկտ՝ մեր երկիր եկած հյուրերի նկատմամբ»
11:09 15/07/202115.07.2021. Կորոնավիրուսի 163 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5666 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:24 15/07/2021Որքանով են արդյունավետ պատվաստումները COVID-19-ի նոր տարբերակների դեմ պայքարում. մասնագետների կարծիքԱյս պահին COVID-19 յոթ պատվաստանյութ ստացել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության հավանությունը: Կորոնավիրուսի նոր տարբերակների զարգացմանը զուգահեռ հարցեր են առաջ գալիս յուրաքանչյուր...
20:30 14/07/2021«Դելտա» շտամը արագ է տարածվում Եվրոպայում և կարող է լուրջ խոչընդոտներ առաջացնել․Այս վիրուսը 40-60% -ով ավելի վարակիչ է, քան ալֆա տարբերակը։ Այս մասին ասվում է Դեղամիջոցների վերահսկման եվրոպական գործակալության և Հիվանդություննեի կանխարգելման եվրոպական կենտրոնի համատեղ...
20:07 14/07/2021Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակված և ԹԱՕ սարքին միացված բոլոր երեք նորածինների վիճակը կայուն ծանր էՎրաստանի Ցիցիշվիլիի անվան մանկական կլինիկայի բժշկական տնօրեն Մայա Չխաիձեի խոսքով, կլինիկայում կորոնավիրուսով վարակված բոլոր երեք նորածինների վիճակը կրկին կայուն ծանր է: Այս մասին գրում է վրացական...
19:53 14/07/2021Ապրիլ ամսից Covid-19-ով 40 օր ծայրահեղ ծանր վիճակից առողջացած հղի կինը ծննաբերել էՍուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոնի ծննդատանը ծնվել է ապրիլ ամսից Covid-19-ով 40 օր ծայրահեղ ծանր վիճակից առողջացած Անուշ Ներսիսյանի դուստրը: Այս մասին հայտնում են ԲԿ-ից։ «Բժշկական կենտրոնի...
18:42 14/07/2021Բրիտանական նավի վրա կորոնավիրուսի բռնկում է տեղի ունեցելՄեծ Բրիտանիայի Թագավորական ռազմածովային նավատորմի «Queen Elizabeth» ֆլագմանական ավիակիր նավի վրա առնվազն 100 մարդ է վարակվել կորոնավիրուսով, հաղորդում է «Sun»-ը: «HMS Queen Elizabeth» ֆլագմանական...
15:06 14/07/2021ԱՀԿ. COVID-19-ի գլոբալ դեպքերի թիվը աճում է չորրորդ շաբաթն անընդմեջԿառույցի ղեկավար Թեդրոս Գեբրեեսոսն ասում է, որ ավելի վարակիչ Դելտա անունը կրող շտամը տարածվում է «կայծակնային արագությամբ»

10:58 25/03/2020Правительство Арцаха приняло меры по пополнению запасов необходимых медицинских принадлежностейВ Арцахе не зафиксировано случаев заражения коронавирусом
10:39 25/03/202025.03.2020. Число подтвержденных случаев коронавируса в Армении достигло 265Таким образом, число заразившихся увеличилось на 17.
20:02 24/03/2020В НС Армении предложили предоставить «налоговые каникулы» компаниям, прекратившим деятельность по указанию комендатуры«Каждый из нас должен следить за тем, чтобы не стать источником распространения вируса и не ставить под опасность здоровье родных и близких», – отметил он.
18:59 24/03/2020Армен Мурадян показал новый изолятор для инфицированных коронавирусомЗавтра полностью будет готов изолятор, расположенный в отдельном здании и оснащенный необходимым медицинским оборудованием.
18:18 24/03/2020ВОЗ: США могут превратиться в новый очаг распространения коронавируса«Поэтому такая возможность существует», — предрекла специалист.
16:39 24/03/2020Число заразившихся новым коронавирусом в России достигло 495Общее число больных COVID-19 в России достигло 495, 22 выздоровели, порядка 93 тысяч остаются под наблюдением врачей.
11:07 24/03/202024.03.2020. Число подтвержденных случаев коронавируса в Армении достигло 235Число заразившихся увеличилось на 41.
10:57 24/03/2020Глава Минздрава Армении: Пытаемся идти по следам распространенияАрмения уже приобрела все лекарственные препараты, применяемые в мире, по крайней мере, на экспериментальном уровне, при лечении коронавируса.
10:07 24/03/2020Глава ВОЗ: Пандемия COVID-19 ускоряется, мир должен перейти от защиты от заболевания к активным действиямДля того чтобы победить, нам нужно перейти в атаку на коронавирус, отметил он.
16:02 23/03/2020Французские ученые провели успешное клиническое испытание терапии против коронавирусаОни применили два уже существующих препарата в комбинации друг с другом: гидроксихлорохин и азитромицин.
15:40 23/03/2020Врач инфекционной больницы «Норк»: Поражаюсь тому, что сейчас происходит на улицах ЕреванаВрач инфекционной больницы «Норк» Ашот Папикян на своей странице в Facebook призвал граждан оставаться дома.
13:58 23/03/2020Ученые уточнили средний инкубационный период коронавируса нового типаВ службе сообщают, что новая оценка медианного инкубационного периода нового типа коронавируса аналогична результатам самых ранних исследований.
10:52 23/03/2020Мишустин: Число случаев заражения коронавирусом в России выросло до 438«За сутки зафиксирован 71 случай и 17 человек выздоровели, всего это 438 заболевших», – сказал он на встрече с вице-премьерами.
10:28 23/03/2020Пласидо Доминго сообщил о заражении коронавирусомОн пояснил, что у него проявились симптомы – кашель и температура, после чего он решил сдать анализы, результаты которых оказались положительными.
10:20 23/03/202023.03.2020. Число подтвержденных случаев коронавируса в Армении достигло 194Два человека излечились, случаев смерти от болезни нет, говорится в сообщении.
09:56 23/03/2020Кому противопоказан чеснок? Рассказала врач-инфекционистЦыганова отметила, что сейчас стала набирать популярность информация о пользе бани в целях профилактики коронавируса. Врач назвала эти данные непроверенными.
17:39 21/03/2020В больнице «Норк» в Ереване есть и французыОн поделился опубликованным на странице больницы в соцсети фото врачей и отметил, что они на этой неделе позаботились также о нескольких французских пациентах.
16:47 21/03/2020Россия поставила тесты для диагностики коронавируса в 13 государств, включая страны ЕАЭСС использованием российских средств диагностики были выявлены первые случаи инфекционного заболевания, вызванного новым коронавирусом, в Армении, Беларуси, Киргизии и Узбекистане.
14:46 21/03/2020Минздрав Армении: 133 из 160 случаев заражения коронавирусом связаны с очагами двух первичных случаевПресс-секретарь Министерства здравоохранения Армении Алина Никогосян сообщила некоторые детали.
12:54 21/03/2020Нубар Афеян рассказал о работах по испытанию вакцины от коронавирусаАмериканская биотехнологическая компания Moderna Therapeutics, соучредителем и президентом которой является Нубар Афеян, создала вакцину для защиты от коронавируса.