20:01 12/03/2021ԱՆ-ն հերքում է կորոնավիրուսով պայմանավորված խիստ սահմանափակումների մասին լուրերըՀանրության շրջանում շահարկվող լուրերը՝ թե կորոնավիրուսային հիվանդության համավարակով պայմանավորված երկիրը կրկին անցնելու է ամբողջական և խիստ սահմանափակումների, չի համապատասխանում իրականությանը: Այս...
12:17 12/03/2021Պոպովա. Նոր թռչնագրիպը կփոխանցվի մարդուց մարդA (H5N8) թռչնագրիպի նոր մուտացիան, ամենայն հավանականությամբ, կփոխանցվի մարդուց մարդ: Այս մասին նախազգուշացրել է «Ռոսպոտնեբնադզոր»-ի ղեկավար Աննա Պոպովան, գրում է Gazeta-ն։ «Կանխատեսումը, որ դա տեղի...
11:55 12/03/2021NYT. ԱՄՆ-ն պահպանում է AstraZeneca պատվաստանյութի միլիոնավոր չափաբաժիններ՝ կանխելով դրանց արտահանումըԱՄՆ-ը կուտակել է բրիտանա-շվեդական AstraZeneca կորոնավիրուսի պատվաստանյութի միլիոնավոր չափաբաժիններ, սակայն, մինչ այժմ չկարողանալով օգտագործել այն, այնուամենայնիվ, չի համաձայնում դեղն արտահանել...
11:02 12/03/202112.03.2021. Կորոնավիրուսի 818 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 5 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4078 կորոնավիրուսով հիվանդ։
20:04 11/03/2021Երկու օրից Վրաստանում փուլ առ փուլ կառաքվի կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութըՎրաստանի առողջապահության նախարար Էկատերինե Տիկարաձեի հայտարարությամբ՝ Վրաստանը նախատեսվածից ավելի շուտ՝ մարտի 13-ից կստանա կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութը: Այս մասին գրում է aliq.ge-ն։ Այս մասին...
18:00 11/03/2021Ամերիկուհին մահացել է Moderna պատվաստանյութի երկրորդ դեղաչափը ստանալուց 4 օր անցԱմերիկուհին մահացել է «Moderna» ընկերության կողմից նոր տեսակի կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվելուց հետո: «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է KUTV հեռուստաալիքը: Ըստ ներկայացված եզրակացության՝...
16:58 11/03/2021Դանիան դադարեցրել է AstraZeneca-ի օգտագործումը՝ հնարավոր թրոմբի առաջացման պատճառովԴանիայի իշխանությունները դադարեցրել են AstraZeneca հակակորոնավիրուսային պատվաստանյութի օգտագործումը` պատվաստումներից հետո հնարավոր թրոմբի առաջացման պատճառով, հայտնել են Դանիայի առողջապահության...
14:36 11/03/2021Բուժաշխատողների շրջանում մեկնարկել է կորոնավիրուսի դեմ պատվաստման գործընթացը. Ռոմելլա Աբովյան«Բուժաշխատողների շրջանում մեկնարկել է պատվաստման գործընթացը, քանի որ նրանք համարվում են առաջնագծում աշխատող անձինք»,- հրավիրված մամուլի ասուլիսում տեղեկացրեց Հիվանդությունների վերահսկման և...
13:44 11/03/2021Չի բացառվում, որ կգնանք նոր սահմանափակումների. Ռոմելլա Աբովյան«Եթե առաջիկայում էլ նախորդ օրվա նման 700-ից ավել վարակման դեպքեր արձանագրվեն, բնականաբար, չի բացառվում, որ կգնանք նոր սահմանափակումների»,-ասուլիսի ժամանակ հայտնեց Հիվանդությունների վերահսկման և...
12:26 11/03/2021ԱՄՆ նախկին չորս նախագահները կոչ են անում պատվաստել կորոնավիրուսի դեմԱՄՆ նախկին չորս նախագահները՝ Ջիմի Քարթերը, Բիլ Քլինթոնը, Ջորջ Բուշը, Բարաք Օբաման և նրանց կանայք կրկին կոչ են արել ամերիկացիներին պատվաստվել կորոնավիրուսի դեմ ՝ նկարահանվելով սոցիալական հոլովակում։...
12:11 11/03/2021Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 2 նոր դեպքԱրցախում մարտի 10-ին կատարվել է 50 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2 դեպք: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս...
11:18 11/03/2021Հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի վարակի 748 դեպք. ուզում եմ զգուշացնել, որ մահճակալների թիվն անսպառ չէ. Անահիտ Ավանեսյան«Երեկ իրականացվել է 4385 թեստավորում, որից դրական է եղել 748-ը»,- կառավարության այսօրվա նիստում հայտնեց առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը և նկատեց, որ հիվանդացության նման աճը կանխատեսել էին...
11:03 11/03/202111.03.2021. Կորոնավիրուսի 748 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 2 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4073 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:26 11/03/2021ԶԼՄ. ԱՄՆ պատմության մեջ ամենաշատ մահերը գրանցվել են 2020-ինԱՄՆ պատմության մեջ ամենամահացու տարին եղել է 2020 թվականը, հայտնում է «Politico» թերթը ՝ վկայակոչելով ԱՄՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման կենտրոնի (CDC) տվյալները։ «ՌԻԱ Նովոստի»-ն...
10:15 11/03/2021Կարանտին, դիմակներ, փակ սահմաններ. ինչպե՞ս կորոնավիրուսը փոխեց աշխարհըԿորոնավիրուսի համաճարակը ծանր հարված է հասցրել մոլորակի վրա միլիարդավոր մարդկանց բնականոն կյանքին, որոնք ստիպված էին փակված մնալ իրենց երկրի, հաճախ նաև տան պատերի ներսում։ «ՏԱՍՍ»-ը ներկայացրել է՝...
09:21 11/03/2021«ԱՄՆ-ն կհակազդի կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի վերաբերյալ ապատեղեկատվություններին»ԱՄՆ իշխանությունները մտադիր են հակազդել կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութերի վերաբերյալ ապատեղեկատվությանը, որը, ըստ Վաշինգտոնի, տարածում են մի շարք երկրներ, այդ թվում ՝ Ռուսաստանը: Այս մասին...
12:06 10/03/2021Վիետնամում «AstraZeneca»-ով պատվաստվելուց հետո 5 մարդու մոտ կողմնակի բարդություններ են նկատվելՎիետնամում հինգ հոգու մոտ նկատվել են կողմնակի բարդություններ կորոնավիրուսի դեմ «AstraZeneca»-ով պատվաստումից հետո։ Այս մասին չորեքշաբթի օրը հայտարարել է VnExpress տեղական լրատվական պորտալը՝...
11:53 10/03/2021Նորածնի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ2021թ. մարտի 7-ին՝ ժամը 19։10-ին, «Նոյեմբերյան ԲԿ» ՓԲ ընկերությունից ՀՀ ոստիկանության Նոյեմբերյանի բաժին հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ գինեկոլոգիական բաժանմունքում ծննդաբերությունից հետո մահացել...
11:21 10/03/2021Հասարակական տրանսպորտում դիմակ չկրողները կտուգանվեն. տեսչական մարմինԿորոնավիրուսի համաճարակի տարածումը կանխարգելելու նպատակով ՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմինը՝ ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի և Ճանապարհային...
11:11 10/03/202110.03.2021. Կորոնավիրուսի 340 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 7 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4071 կորոնավիրուսով հիվանդ։

13:54 31/05/2017Всемирный день без табака: в Армении планируют сократить число курильщиков на 30-40%Кстати, каждый год Всемирный день без табака проходит под определенным девизом. Так, в 2017 году этот день проходит под девизом «Табак – угроза для развития».
18:25 25/05/2017На Ставрополье 4-летняя армянская девочка получила химический ожог от одного глотка фруктового сока и попала в реанимациюСообщается также, что в изъятой партии сока этой же марки специалисты не обнаружили ничего опасного для здоровья и жизни.
11:26 20/05/2017Левон Алтунян и Виген Саркисян обсудили вопросы организации вакцинации в армянской армииБыло предложено в текущем году в сезон эпидемий гриппа и простуды осуществлять более масштабную вакцинацию в армии.
19:01 16/05/2017Глава Минздрава Армении: Вскоре граждане смогут сделать выбор – платить самим или добровольно брать медстраховкуПо его словам, на сегодня пересматриваются механизмы ценообразования с целью приблизить цены на лечение к реальной стоимости.
10:40 15/05/2017В йеменской столице Сане из-за вспышки холеры объявлено чрезвычайное положениеВ ООН 11 мая сообщили, что за последнее время от холеры в Йемене погиб 51 человек.
15:00 14/05/2017Минздрав Армении: Скончался мальчик из родившихся в Ереване пятерняшек«Каждые 3 часа через трубку они получают питание и уже начали набирать вес», – сказала она.
17:38 13/05/2017В Армении имеются все условия для реализации стратегии по долголетию: итоги форума «Антистарение»В ходе конференции были обсуждены вопросы касательно долголетия, внедрения в Армении механизмов, взятых из международного опыта и направленных на решение данной проблемы.
11:14 12/05/2017Глава Минздрава Армении поздравил медсестер с профессиональным праздникомВы являетесь опорой для пациента, вашей улыбкой и добрым отношением вы способствуете его скорейшему выздоровлению, отметил он.
18:27 08/05/2017Тревожная статистика в Азербайджане: 2/3 больных талассемией – дети«Диагноз талассемии можно ставить детям после года: у этих детей через некоторое время после рождения наблюдается тяжелая форма анемии», – сказал Мамедов.
17:18 08/05/2017Главный детский реаниматолог Армении объяснил проблемы со здоровьем у родившейся в Ереване пятерниСостояние еще одной малышки, которая находится в медицинском центре «Сурб Аставацамайр», также оценивается как стабильно-тяжелое.
12:17 06/05/2017Минздрав Армении: Скончалась одна из родившихся в Ереване пятерняшекВрачам не удалось спасти девочку, которая находилась в отделении реанимации для новорожденных ереванского медцентра «Эребуни».
19:53 05/05/2017С 6 мая в ЕАЭС стартует единый рынок лекарственных средств: потребители почувствуют перемены позжеНациональные рынки обращения лекарственных средств пяти государств Евразийского экономического союза объединяются.
12:49 05/05/2017Рождение пятерни в Ереване: двух малышек подготавливают к переходу на более легкую форму кислородной поддержкиСостояние здоровья находящихся в отделении реанимации в больничном комплексе «Мурацан» малышей (мальчика и девочки с самым маленьким весом) продолжает оставаться крайне тяжелым.
11:21 05/05/2017Тигран Абрамян: Сотрудничество с ЕГМУ – хорошая возможность для поднятия сферы здравоохранения Арцаха на качественно новый уровеньЕреванский государственный медицинский университет имени М. Гераци начинает с системой здравоохранения Арцаха активный и чрезвычайно важный процесс сотрудничества.
19:12 04/05/2017Бако Саакян и Армен Мурадян обсудили вопросы развития сферы здравоохранения в АрцахеБыли обсуждены различные вопросы, касающиеся развития сферы здравоохранения в Арцахе, подготовки и переподготовки медицинских кадров.
18:01 04/05/2017Рождение пятерни в Ереване: состояние 3 из малышей остается стабильно тяжелым, 2 – крайне тяжелымСпециалисты встретились также с родственниками новорожденных, представили им ситуацию с медицинской точки зрения, разъяснили ряд вопросов.
18:03 29/04/2017Замглавы Минздрава Армении: Почти 94 % детям делают вакцинацию, население вполне доверяет процедуре иммунизацииОтметим, с 22-29 апреля в Армении проходила «Европейская неделя иммунизации», организованная Всемирной организацией здравоохранения (ВОЗ).
20:14 27/04/2017Глава Минздрава Армении Левон Алтунян представил финансовые и инвестиционные плюсы сотрудничества с Ливаном«У ливанской медицины – отличная репутация, и в связи с этим сотрудничество в данной сфере может только способствовать улучшению здравоохранения в обеих странах», – отметил Л. Алтунян.
12:48 21/04/2017Премьер Армении: Процесс распределения госзаказа не является эффективным и адреснымПремьер-министр Армении Карен Карапетян посетил министерство здравоохранения РА, с руководящим составом обсудил программы ведомства, ход реформ и предстоящие планы.
18:00 17/04/2017В Азербайджане примерно 25% больных гемофилией – дети до 15 лет«Женщины передают эту болезнь своим детям. Однако есть такие генетические варианты, при которых девочки также могут болеть гемофилией», – сообщила она.