11:11 20/03/202120.03.2021. Կորոնավիրուսի 1071 նոր դեպք է գրանցվել, 16 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4187 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:00 20/03/2021Oxford-AstraZeneca պատվաստանյութն անվտանգ է, սակայն «անվտանգ չէ Covid-ով վարակվելը․Բորիս ՋոնսոնՄեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը կստանա կորոնավիրուսի դեմ AstraZeneca-ի և Օքսֆորդի համալսարանի կողմից մշակված պատվաստանյութի առաջին դեղաչափը՝ հանրությանը համոզելու համար, որ պատվաստանյութն...
18:02 19/03/2021Արցախի Հանրապետական ԲԿ-ում բուժսպասարկում է ստացել Թուրքիայի քաղաքացին՝ սրտամկանի տարած ինֆարկտովՄարտի 18-ին ժամը 17:09-ին Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Ստեփանակերտի շտապ օգնության բժշկական կայան» ահազանգ է ստացվել, որ Արցախում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի զինվորական հոսպիտալում...
15:35 19/03/2021ԱՆ-ն հաստատում է. «Շտապօգնություն» ՓԲԸ-ին ֆինանսական փոխհատուցում չի տրվելՓետրվարի ընթացքում մատուցված բժշկական օգնության և սպասարկման դեպքերի էլեկտրոնային փոխհատուցման ընթացակարգում որոշակի տեխնիկական խնդիրներ են առաջացել։ Այս մասին հայտնում են առողջապահության...
13:05 19/03/2021Վրաստանում AstraZeneca-ով պատվաստվելուց հետո կոմայի մեջ ընկած բուժքույրը մահացել է27-ամյա բուժքույրը, որի վիճակը երեկ բարդացել էր պատվաստվելուց հետո, մահացավ: Այս մասին տեղեկությունը Վրաստանի Առաջին ալիքին հաստատել են Առաջին համալսարանական կլինիկայում: Նշվում է, որ նախօրեին...
12:00 19/03/2021Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 3 նոր դեպքԱրցախում մարտի 18-ին կատարվել է 43 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3 դեպք: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային...
11:06 19/03/202119.03.2021. Կորոնավիրուսի 891 նոր դեպք է գրանցվել, 22 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4725 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 891 նոր դեպք: Առողջացել է 332 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 22 մարդ: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության...
10:24 19/03/2021Ախալցիխեում «AstraZeneca»-ով պատվաստված բուժքույրը տեղափոխվում է ԹբիլիսիՆրան պահում են արհեստական կոմայի մեջ:
17:13 18/03/2021Ախալցիխեում պատվաստվելուց հետո բուժքույրը կոմայի մեջ է ընկելԱյսօր Ախալցիխեում «Իմեդի» կլինիկայում, բուժքույրը կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվելուց 15 րոպե անց իրեն վատ է զգացել և կոմայի մեջ է ընկել: Բժիշկների խոսքերով, մինչև 30 տարեկան կնոջ վիճակը բարդ է: Jnews-ը,...
14:33 18/03/2021Վրաստանի նախագահը պատվաստվել է խնդրահարույց AstraZeneca պատվաստանյութովՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին պատվաստվել է կորոնավիրուսի դեմ՝ AstraZeneca-ի պատվաստանյութով: Այս մասին գրում է Gazeta-ն։ Հաղորդվում է, որ վրաց առաջնորդը պատվաստվել է իր ծննդյան օրը: «Եթե մենք...
12:14 18/03/2021Մենք շարունակելու ենք բանակցությունները «AstraZeneca»-ի համար. Նախարար«Մի շարք երկրներ ժամանակավորապես «AstraZeneca» պատվաստանյութի որոշ խմբաքանակերի օգտագործումը կասեցրել են, որպեսզի պարզեն՝ պատվաստումից հետո ի հայտ եկած բարդությունները կապ ունե՞ն պատվաստանյութի հետ,...
11:51 18/03/2021Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության դեպք չի հաստատվելԱրցախում մարտի 17-ին կատարվել է 46 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության դեպք չի հաստատվել: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս...
11:05 18/03/202118.03.2021. Կորոնավիրուսի 1024 նոր դեպք է գրանցվել, 26 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4687 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1024 նոր դեպք: Առողջացել է 273 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 26 մարդ: Նրանցից 7-ը, ըստ առողջապահության...
10:12 18/03/2021Վարակաբանը զգուշացնում է COVID-19-ից հետո գրիպով հիվանդանալու անկանխատեսելի հետևանքների մասինCOVID-19-ով ծանր հիվանդանալուց հետո գրիպով վարակվող անձը կարող է բախվել անկանխատեսելի առողջական հետևանքների։ Այս մասին հայտարարել է վիրուսաբան Վիտալի Զվերևը, գրում է Gazeta-ն։ «Ցանկացած...
19:41 17/03/2021Լեհաստանում կարանտին է մտցվելԼեհաստանի իշխանությունները կարանտին են մտցրել ամբողջ երկրում ՝ կորոնավիրուսային վարակով պայմանավորված իրավիճակի վատթարացման պատճառով, հայտարարել է երկրի առողջապահության նախարար Ադամ Նեդելսկին,...
19:13 17/03/2021GACVS-ը մանրակրկիտ ուսումնասիրում է «AstraZeneca» պատվաստանյութի վերաբերյալ առկա տվյալներըՊատվաստանյութերի անվտանգության գլոբալ խորհրդատվական կոմիտեն (GACVS) մանրակրկիտ ուսումնասիրում է «AstraZeneca» պատվաստանյութի վերաբերյալ առկա տվյալները, որոնց վերջնական ամփոփումից հետո ԱՀԿ դիրքորոշման...
17:06 17/03/2021Կորոնավիրուսի դեմ պատվաստումը չի դառնա ԵՄ մուտք գործելու նախապայմանCOVID-19- ի դեմ պատվաստումը չի լինի ԵՄ-ում անդրսահմանային ճանապարհորդության նախապայման: Այս մասին չորեքշաբթի օրը հայտարարել է Եվրահանձնաժողովը, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը։ Նշվում է, որ ճամփորդությունների...
15:31 17/03/2021Մեկ շաբաթում աշխարհում կորոնավիրուսով վարակվելու հաճախականությունն աճել է 10%-ով. ԱՀԿԱնցյալ շաբաթ կորոնավիրուսով վարակման ավելի քան 3 մլն դեպք է գրանցվել ողջ աշխարհում, հիվանդացության մակարդակը նախորդ շաբաթվա համեմատ աճել է 10 տոկոսով, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը՝ հղում տալով...
14:33 17/03/2021Հաշմանդամ երեխա խնամած 600 կենսաթոշակառուից միայն150-ը կստանան հավելավճարներ. Դավիթ Խաչատրյան«Կենսաթոշակառուն, որը խնամել է հաշմանդամ երեխա և մինչ այս ստանում էր 31 հազար դրամ թոշակ, օրենքի փոփոխությունից հետո կստանա մոտ 42 հազար դրամ»,- «Արմենպրեսի» մամուլի սրահում տեղի ունեցած ասուլիսի...
13:15 17/03/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 382 նոր դեպք, մահացել է 7 մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 382 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը հրապարակվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Վերջին 24...

14:05 14/08/2017Турция дала разъяснения Роспотребнадзору о заражении туристов вирусом Коксаки лишь спустя неделюМинистерство здравоохранения Турции дало пояснения по эпидемиологической ситуации в провинции Анталья.
13:42 11/08/2017Главе Минздрава Армении представили отчет о состоянии здоровья армянской туристки, пострадавшей при нападении в ХургадеА. Ованнисян отметил, что в результате этого, начиная уже со следующего дня, у пациентки наблюдалась положительная динамика.
10:20 10/08/2017Массовое отравление в отеле в Турции: в больницы попали более 60 туристовОни были доставлены в местные больницы, где им оказывается медицинская помощь. Состояние их опасений не вызывает. Власти начали расследование причин отравления.
17:23 08/08/2017Госслужба безопасности продуктов питания: В Армении нет ни одного диагностированного случая заражения животных ящуромИспользование термина «эпидемия» без наличия соответствующего экспертного заключения попросту безответственно.
15:45 08/08/2017Как уберечься от вируса Коксаки: Минздрав Армении представляет ряд советовВ соседних с Арменией странах, в частности в Турции, сохраняется напряженная эпидемиологическая ситуация из-за распространения энтеровирусной инфекции.
14:47 08/08/2017В Арцахе за первое полугодие 2017 года стенты были установлены 79 пациентамВ рамках программы неотложной помощи Stent for life за отчетный период 55 пациентам была сделана ангиопластика коронарных артерий.
18:47 07/08/2017Скончалась девочка из родившихся в Ереване пятерняшек«У ребенка был тяжёлый сепсис, язвенно-некротический энтероколит. Все это было несовместимо с жизнью. Малышка скончалась 25 июля, через несколько дней после операции», – сказал он.
15:10 03/08/2017Глава Минздрава Армении: К 2020 году число курящих планируется сократить на 3-5%Правительство Армении в ходе сегодняшнего заседания одобрило стратегию борьбы с курением, которая охватывает 4-5 основных направлений.
16:07 01/08/2017Стрельба на кладбище в Арагацотнской области Армении: число погибших достигло 4 человекВ результате стрельбы на кладбище в селе Шамирам Арагацотнской области Армении 3 человека скончались на месте и 8 получили ранения.
17:29 31/07/2017Одна из пострадавших при нападении в Хургаде армянских туристок закончила лечение и возвращается домойОдна из двух гражданок Армении, пострадавших при нападении на иностранных туристов в египетской Хургаде 14 июля, завтра прибудет в Армению.
20:30 28/07/2017В Минздраве Армении рассказали, каким правилам нужно следовать во время отдыха на природе в жаркую погодуОтдыхая на природе, прежде всего, необходимо защититься от насекомых, поскольку они могут быть распространителями опасных заболеваний.
20:09 27/07/2017В системе бесплатного медобслуживания в Армении будет внедрена новая модельСогласно обоснованию, если на данный момент предусмотренные на обслуживание бенефициаров средства распределяются между медучреждениями заранее, то отныне они будут предоставляться постфактум.
14:25 24/07/2017Ара Баблоян принял участие в открытии 15-го международного форума Армянского офтальмологического проектаВ форуме приняли участие специалисты из США, Европы, стран СНГ, Кавказского региона, Центральной Азии и Ближнего Востока.
15:16 20/07/2017Минздрав Армении напоминает о правилах питания в жаркую погодуВ жаркую погоду создаются благоприятные условия для распространения возбудителей инфекционных заболеваний и их сохранения, выживания в окружающей среде.
12:54 19/07/2017Министры здравоохранения Армении и Чехии обсудили возможности расширения сотрудничестваМинистр здравоохранения Армении Левон Алтунян встретился с министром здравоохранения Чехии Мирославом Людвиком.
12:38 19/07/2017В Арцахе за первое полугодие 2017 года на свет появились свыше 1080 малышейИз районов НКР наибольшее количество родов зарегистрировано в Мартакерте (96 малышей).
19:24 15/07/2017Пострадавших в Хургаде гражданок Армении навестили глава Минздрава Египта и посол РАВо главе с министром здравоохранения Египта был созван консилиум лечащих пострадавших при нападении в Хургаде гражданок РА.
18:53 15/07/2017Глава Минздрава Армении провел встречу с представителями организации «Direct Relief International»Левон Алтунян представил реформы, проводимые в сфере здравоохранения Армении.
18:00 12/07/2017В Москве произошло массовое отравление черешнейОколо 10 москвичей попали в больницы после отравления черешней, купленной на улице у метро.
14:49 01/07/2017Арташес Хачатрян: Состояние здоровья раненного в Арцахе 17 июня военнослужащего Юрия Закаряна стабилизировалосьЧто касается другого военнослужащего – Армена Варданяна, то его состояние медики оценивают как удовлетворительное. А.Варданян уже переведен в палату.