11:52 09/02/2021Նիդեռլանդներում 15 տարեց մարդիկ մահացել են՝ COVID-19-ի դեմ պատվաստվելուց հետոԱռնվազն 15 տարեցներ մահացել են Նիդեռլանդներում՝ կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվելուց հետո։ Այս մասին գրում է Ria-ն՝ հղում անելով NL Times-ի տեղական Lareb դեղագործական ռիսկերի հետազոտական կենտրոնի...
11:27 09/02/2021Այսօրվանից Իրանում սկսվում է կորոնավիրուսի դեմ պատվաստումըԻրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանին ասել է, որ այսօրվանից Իրանում սկսվում է կորոնավիրուսի դեմ պատվաստումը և այդ վիրուսի դեմ պայքարի ազգային շտաբի վավերացրած փաստաթղթի շրջանակում...
11:13 09/02/202109.02.2021. Կորոնավիրուսի 123 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 4 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 2269 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 123 նոր դեպք: Առողջացել է 293 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 4 մարդ: Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության...
11:07 09/02/2021AstraZeneca-ն արդյունավետ չի գործում կորոնավիրուսի հարավաֆրիկյան տարատեսակի դեպքումAstraZeneca բրիտանական դեղագործական ընկերությունը շաբաթ օրը հայտարարեց, որ Օքսֆորդի համալսարանի հետ համագործակցության արդյունքում ստացած իր պատվաստանյութը, կարծես միայն սահմանափակ պաշտպանություն է...
19:16 08/02/2021Ռուսաստանում հայտնել են, թե երբ հնարավոր կլինի այլևս դիմակներ չկրելԵթե ռուսները շարունակեն պահպանել կորոնավիրուսի դեմ անհրաժեշտ բոլոր կանխարգելիչ միջոցները, ապա պարտադիր դիմակ կրելու ռեժիմը կարող է չեղարկվել արդեն այս տարի: Ռոսպոտրեբնադզորի համաճարակաբանության...
14:11 08/02/2021Իսրայելը դարձել է առաջին երկիրը, որտեղ բնակչության կեսից ավելին պատվաստվել է COVID-19-ի դեմԻսրայելը դարձել է աշխարհում առաջին երկիրը, որտեղ երկրի բնակիչների կեսից ավելին պատվաստվել է կորոնավիրուսային վարակի դեմ: Այս մասին գրում է Gazeta-ն։ Նշվում է, որ կորոնավիրուսի դեմ Իսրայելում, որտեղ...
12:22 08/02/2021Ռուսաստանը և Թուրքիան բանակցում են Sputnik V-ի համատեղ արտադրության շուրջՌուսաստանի ուղիղ ներդրումների ֆոնդը (RDIF) շարունակում է բանակցությունները թուրք գործընկերների հետ Sputnik V պատվաստանյութի համատեղ արտադրության շուրջ: Ինչպես ավելի վաղ «ՌԻԱ նովոստի»-ին հաղորդել էին...
11:28 08/02/2021Գերմանիայում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստված 14 մարդ բրիտանական շտամով է վարակվելՍտորին Սաքսոնիայում, Գերմանիայի հյուսիս-արևմուտքում, ծերանոցի 14 բնակիչներ կորոնավիրուսի դեմ Pfizer դեղմիջոցով պատվաստվելուց հետո վարակվել են SARS-CoV-2 բրիտանական շտամով: Այս մասին գրում է Ria-ն՝...
11:06 08/02/202108.02.2021. Կորոնավիրուսի 89 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 10 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 1870 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 89 նոր դեպք: Առողջացել է 156 մարդ: Մահացել է 10 հիվանդ: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության,...
12:05 07/02/202107.02.2021. Կորոնավիրուսի 151 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 3 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 2576 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 151 նոր դեպք: Առողջացել է 143 հիվանդ։ Մեկ օրում գրանցվել է մահվան 3 դեպք: ԱՆ ներկայացրած տվյալներով,...
19:51 06/02/2021Ինչո՞ւ են մարդիկ ուշանում հանդիպումներիցԲժիշկ-հոգեթերապևտ, Մոսկվայի հոգեվերլուծության ինստիտուտի հոգեթերապիայի ամբիոնի դոցենտ Վլադիմիր Ֆայնցիլբերգը բացատրել է՝ ինչու են որոշ մարդիկ անընդհատ ուշանում, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ «Այն մարդը,...
18:27 06/02/2021Ճնշման համար «լեզվի տակ դրվող» դեղերը կարող են հանգեցնել սրտի կաթվածի. բժիշկԲժիշկ և հեռուստահաղորդավար Ալեքսանդր Մյասնիկովը նախազգուշացնու է ճնշման կտրուկ նվազման համար «լեզվի տակ դրվող հաբերի» վտանգավորության մասին, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։ Ըստ նրա, այդպիսի դեղերը...
18:18 06/02/2021Գերմանիայում շները վերապատրաստվել են COVID-19 հայտնաբերելու համարԳերմանիայում շներին վարժեցրել են՝ հայտնաբերելու COVID-19- ը մարդկանց մոտ: Շուն վարժեցնողները որպես վերապատրաստման նմուշ օգտագործում են կորոնավիրուսով վարակված մարդկանց թուքը: Դասընթացից հետո շները...
16:15 06/02/2021Թբիլիսիում քաղաքացիները պահանջում են վերացնել կորոնավիրուսվ պայմանավորված սահմանափակումներըՎրաստանի մայրաքաղաքում քաղաքացիներն ակցիա են իրականացնում՝ պահանջելով վերացնել կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով սահմանված բոլոր սահմանափակումները, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։ Նշվում է, որ գործարար...
12:24 06/02/2021Արցախում կորոնավիրուսի 2 նոր դեպք է գրանցվելԱրցախում փետրվարի 5-ին կատարվել է 46 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2 նոր դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են: Արցախի...
17:16 05/02/2021ԱՄՆ-ում մանկական սննդի մեջ հայտնաբերվել է մկնդեղ, կապար և սնդիկԱՄՆ-ում մանկական սննդի հանրաճանաչ ապրանքանիշերում հայտնաբերվել են ծանր թունավոր մետաղների, այդ թվում՝ մկնդեղի, կապարի, կադմիումի և սնդիկի բարձր պարունակություն: «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին...
16:34 05/02/2021Արցախում ռուս խաղաղապահներին սկսել են պատվաստել Sputnik-V պատվաստանյութի երկրորդ բաղադրիչովԱրցախում Ռուսաստանի խաղաղապահ զորակազմի ռազմական բուժաշխատողները սկսել են անձնակազմին պատվաստել Sputnik-V պատվաստանյութի երկրորդ բաղադրիչով: Այդ մասին հաղորդում է ՌԴ ՊՆ-ն: Առաջինը պատվաստվել են...
14:20 05/02/2021Ֆրանսիայում և Գերմանիայում հսկայական թվով մարդիկ մերժում են պատվաստանյութերըՖրանսիայում 10-ից գրեթե չորսը և Գերմանիայում մարդկանց 23 տոկոսը ասում են, որ հաստատ կամ հավանաբար չեն պատվաստվի Covid-19-ի դեմ։ Այս մասին գրում է EU Observer-ը։ Նշվում է, որ երկմտությունը զգալիորեն...
11:52 05/02/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 538, Թուրքիայում՝ 7 909 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 538 նոր դեպք: Այս մասին գրում է վրացական Առաջին ալիքը։ Վերջին 24 ժամում երկրում կորոնավիրուսից ապաքինվել է 498 մարդ: Վերջին օր ու գիշերվա ընթացքում...

11:42 27/07/2016Гор Глечян: Состояние здоровья раненых участников группы «Сасна црер» А.Петросяна и О.Арутюняна удовлетворительноеПереведенные в Уголовно-исполнительное учреждение «Больница для осужденных» Минюста Армении раненные участники вооруженной группы находятся под наблюдением медиков.
19:53 26/07/2016Состояние участника группы «Сасна црер», раненного при захвате полка ППС в Ереване, оценивается как стабильно тяжелое«Поскольку состояние здоровья раненого оценивается как стабильно тяжелое, это значит, что в определенной степени его жизнь в опасности, как и у любого, кто находится в отделении реанимации».
16:14 26/07/2016Минздрав Армении: Вследствие развитий, связанных с захватом полка ППС в Ереване, лечение в больницах продолжают 13 человекУчастники вооруженной группы «Сасна црер» Ашот Петросян и Ованнес Арутюнян были доставлены в медцентр «Эребуни». Они прооперированы.
13:55 26/07/2016Минздрав Армении: Раненых участников вооруженной группы «Сасна црер» прооперировалиРаненых членов вооруженной группы «Сасна црер» Ашота Петросяна и Ованнеса Арутюняна в медцентре «Эребуни» посетили сотрудники офиса омбудсмена Армении.
10:34 26/07/2016Вооруженная группа «Сасна црер» прибегла к провокации: 2 членов группы раненыМинувшей ночью вооруженная группа подожгла еще 3 полицейских автомобиля.
19:45 25/07/2016Минздрав Армении: Предложение о госпитализации раненого участника захватившей полк ППС группы «Сасна црер» постоянно отклоняетсяВедомство еще раз призывает воздержаться от шагов, препятствующих деятельности врачей, и не создавать дополнительной напряженности.
21:10 23/07/2016Раненный в апреле армянский военнослужащий Роланд Саакян переведен в больничную палатуР. Саакян был прооперирован 7 раз, однако планируется проведение и других операций.
20:01 22/07/2016Президент Бако Саакян обсудил с ведущими врачами Армении вопросы развития медучреждений в НКРПрезидент Саакян отметил важность регулярных визитов ведущих врачей Республики Армения в Арцах.
13:34 22/07/2016Минздрав Армении: Лечение продолжают 11 пострадавших при столкновениях возле захваченного полка ППС в ЕреванеВ настоящее время лечение в больницах продолжают 11 пострадавших в результате имевших место в ночь с 20 по 21 июля столкновений между стражами порядка и собравшимися на улице Хоренаци в Ереване, где...
13:27 21/07/2016Минздрав Армении: В больницах остаются свыше 30 пострадавших при столкновениях возле захваченного полка ППС в ЕреванеПо ее словам, число обратившихся в различные медучреждения Еревана в результате столкновений возле захваченного полка ППС составило 51 человек, 29 из них – сотрудники правоохранительных органов.
09:43 21/07/2016Минздрав Армении: Жизни пострадавших вследствие столкновений возле захваченного полка ППС в Ереване вне опасностиЧисло обратившихся в различные медучреждения столицы составило 51 человек, из которых 28 – сотрудники правоохранительных органов.
08:16 21/07/2016Минздрав Армении назвал число пострадавших при столкновениях протестующих и полиции возле захваченного полка ППС в ЕреванеСогласно обнародованным Минздравом РА предварительным данным, на машинах Службы «Скорой помощи» были госпитализированы 18 человек, остальные обратились в больницы самостоятельно.
17:28 20/07/2016Минздрав Армении: Пятеро пострадавших вследствие инцидента возле захваченного полка ППС в Ереване выписаны из больницСостояние раненого, находящегося в отделении реанимации и интенсивной терапии медицинского центра “Эребуни”, оценивается как стабильное с положительной динамикой.
18:43 19/07/2016Минздрав Армении: Еще один пострадавший вследствие захвата полка ППС Полиции в Ереване выписан из больницыСостояние здоровья пострадавшего, находящегося в отделении реанимации и интенсивной терапии Больничного комплекса №1 «Гераци», специалисты оценивают как стабильно тяжелое.
15:34 18/07/2016Двое пострадавших вследствие захвата полка ППС Полиции Армении находятся в отделениях реанимацииВ Ереване утром 17 июля было совершено нападение на один из полков Патрульно-постовой службы Полиции Армении.
19:55 14/07/2016Состояние раненого в Тавушской области Армении военнослужащего Тиграна Мкртчяна оценивается как стабильно тяжелоеОднако сейчас нам удалось стабилизировать состояние здоровья военнослужащего.
18:09 13/07/2016«Черная смерть» возвращается: у ребенка в Горном Алтае обнаружили бубонную чумуКоличество жертв так называемой второй пандемии (в ее ходе чума распространялась в основном именно в бубонной форме) оценивают по меньшей мере в 60 млн человек.
20:50 12/07/2016Эксперт: В Армении зафиксирован рост уровня заболеваемости бруцеллезом, борьба требует комплексного подходаО. Мкртчян также отметил, что в борьбе с бруцеллезом довольно серьезное значение имеют профилактические работы.
14:23 12/07/2016Армения присоединилась к правилам обращения лекарств в ЕАЭСПрезидент Казахстана Нурсултан Назарбаев подписал закон о ратификации протокола о присоединении Армении к единым правилам обращения лекарств в Евразийском экономическом союзе.
20:00 11/07/2016В Армении открылся второй мобильный лечебно-диагностический комплекс по тестированию ВИЧ/СПИД«Уже два года в Армении работает первая мобильная клиника, благодаря ей нам удалось продвинуться вперед в борьбе с ВИЧ/СПИД», – сказал журналистам министр здравоохранения Армении Мурадян.