10:59 02/02/202102.02.2021. Կորոնավիրուսի 143 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 8 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 1921 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 143 նոր դեպք: Առողջացել է 535 հիվանդ: Մեկ օրում մահացել է 8 մարդ: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության...
20:23 01/02/2021Հայաստանը հավանություն է տվել ռուսական «Sputnik V»-ով պատվաստմանըՈւղղակի ներդրումների ռուսական հիմնադրամը (РФПИ, ՌԴ սուվերեն ֆոնդ) հայտարարում է ՀՀ առողջապահության նախարարության կողմից «Sputnik V կորոնավիրուսի դեմ ռուսական պատվաստանյութին հավանություն տալու մասին:...
19:11 01/02/2021ՌԴ մեկնելուց առաջ անհրաժեշտ է ներբեռնել «Ճամփորդի՛ր առանց Covid-19-ի» էլեկտրոնային հավելվածըՀավելվածին միացող նոր լաբորատորիաների ցանկը թարմացվում է։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։ «Փետրվարի 1-ից պաշտոնապես...
17:16 01/02/2021Սերժ Սարգսյանի՝ COVID-19 թեստի պատասխանը բացասական էՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի՝ կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) թեստի պատասխանը բացասական է: Այս մասին հայտնում են ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակից։ «Նախագահ Սարգսյանը որևէ գանգատ չունի,...
14:26 01/02/2021Եթե այս տարի բնակչության 60-70 տոկոսը պատվաստվի, համաճարակը կհաղթահարենք. ԳամկղրելիձեՎրաստանի Հիվանդությունների վերահսկման ազգային կենտրոնի ղեկավար Ամիրան Գամկղրելիձեի հայտարարությամբ՝ եթե այս տարի բնակչության 60-70 տոկոսը պատվաստվի, հանրության մեջ բավականին բարձր իմունիտետ կձևավորվի...
11:43 01/02/2021Արցախում կորոնավիրուսի 2 նոր դեպք է հաստատվելԱրցախում հունվարի 31-ին կատարվել է 18 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2 նոր դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված տարբեր օջախների կոնտակտավորներ են: Այս մասին հայտնում...
11:20 01/02/202101.02.2021. Կորոնավիրուսի 62 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 4 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 1473 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 62 նոր դեպք: Առողջացել է 281 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 4 մարդ: ԱՆ ներկայացրած տյալներով, փետրվարի 1-ի,...
11:00 01/02/2021Ֆրանսիան փակում է սահմանները կորոնավիրուսի պատճառովՖրանսիայում ուժի մեջ են մտել նոր սահմանափակող միջոցները՝ կորոնավիրուսի տարածման դեմ պայքարելու համար: Իշխանությունները մինչ այժմ որոշել են հրաժարվել խիստ կարանտինի ներդրումից: Փոխարենը, այժմ...
13:13 31/01/2021Վրաստանը երկիր կթողնի Covid-19-ի պատվաստում անցած օտարերկրացիներինՎրաստանը փետրվարի 1-ից կթույլատրի բոլոր այն օտարերկրյա քաղաքացիների մուտքը երկիր, որոնք անցած կլինեն COVID-19-ի պատվաստման ամբողջական կուրսը։ Aliq.
12:00 31/01/202131.01.2021. Մեկ օրում կորոնովիրուսով 12 հիվանդ է մահացելՀամավարակից ի վեր Հայաստանում մահացել է 3 849 կորոնավիրուսով հիվանդ։
19:15 30/01/2021Սննդաբաններն ասել են, թե ինչ հաճախականությամբ կարելի է օգտվել արագ սննդիցՍպորտային սննդաբան, Իրինա Պիսարևան պատմել է, թե որքան հաճախ կարելի է ուտել արագ սնունդ: «Եթե օրվա 80%-ը ճիշտ սնունդ եք ընդունում, օրինակ՝ հիմնականում հացահատիկային մշակաբույսերից շիլաներ, ինչպես նաև...
19:00 30/01/2021Քնկոտություն և անհարմարություն կզգացվի եղանակի կտրուկ փոփոխության ժամանակՀնարավոր է քնկոտություն և անհարմարություն նկատվի եղանակի կտրուկ փոփոխության ժամանակ: «ՌԻԱ նովոստի»-ին այդ մասին ասել է Մոսկվայի Առողջության դեպարտամենտի մեծահասակների առաջնային առողջության գլխավոր...
15:21 30/01/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 676 նոր դեպք, ապաքինվել է 1 441 մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 676 նոր դեպք: Այս մասին հայտնում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Վերջին 24 ժամում երկրում կորոնավիրուսից ապաքինվել է 1 411 մարդ: Վերջին օր ու գիշերվա ընթացքում...
11:49 30/01/2021Հոգեբանը՝ Փաշինյանի մասին. Նրա գիրքն ընթերցելով՝ հաստատապես կասեի, որ նա տառապում է հուզական անձնային խանգարման թեթև տեսակովՀոգեբան, քոուչ Աննա Գալստյանը կատարել է Նիկոլ Փաշինյանի կերպարային վերլուծություն՝ հիմնվոլեով նրա գրքի բովանդակության վրա։ «Ձեր դատին եմ հանձնում Նիկոլ Փաշինյանի «Երկրի հակառակ կողմը» գրքի...
11:27 30/01/202130.01.2021. Կորոնավիրուսի 173 նոր դեպք, 3 մահՀամավարակից ի վեր Հայաստանում մահացել է 3 837 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:07 30/01/2021Johnson & Johnson ընկերությունը ներկայացնում է ԱՄՆ-ում գրանցում ստանալու դիմումԴեղագործական հսկա Johnson & Johnson ընկերության կողմից մշակված պատվաստանյութը կարծես մեկ դեղաչափով օգնում է ապահովել անձեռնմխելիություն ընդդեմ COVID-19-ի: Ուրբաթ օրը Johnson & Johnson- ի կողմից...
18:24 29/01/2021«Johnson & Johnson» պատվաստանյութը 66 տոկոս արդյունավետություն է գրանցելJohnson & Johnson-ի մեկ բաղադրիչ պատվաստանյութը 66% արդյունավետ է միջինից ծանր COVID-19 կանխարգելման գործում, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։ «Պատվաստանյութը ընդհանուր առմամբ արդյունավետ է 72% -ով»,-...
13:36 29/01/2021Վերջին շաբաթում կորոնավիրուսով հիվանդացությունն առավել բարձր է եղել Տավուշի, Սյունիքի, Լոռու մարզերում և ԵրևանումԿորոնավիրուսային վարակով հիվանդացության վերլուծության արդյունքում պարզվել է, որ վերջին շաբաթվա ընթացքում հիվանդացությունն առավել բարձր է եղել Տավուշի, Սյունիքի, Լոռու մարզերում և Երևանում: Այս մասին...
12:06 29/01/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 669 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 669 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում, գրում է վրացական Առաջին ալիքը։ Վերջին 24...
11:38 29/01/2021ԵՄ-ն կարող է արգելափակել COVID-19 պատվաստանյութերի մատակարարումը ԲրիտանիաԵվրամիությունը, կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութերի սակավության պայմաններում, կարող է արգելափակել դեղամիջոցի մատակարարումը Մեծ Բրիտանիա, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն ՝ վկայակոչելով լրագրողների...

13:17 08/06/2016New York Post: 40% американок и 35% американцев страдают от лишнего весаДиетолог Дана Ханнес из медицинского центра Калифорнийского университета в Лос-Анджелесе назвала статистику тревожной.
20:46 01/06/2016За последние 10 лет в стоматологической отрасли Армении произошла настоящая революция: репортаж «Мир 24»Эксперты схожи во мнениях – стоматологический туризм будет только развиваться и дальше, правда, надо решить ряд проблем.
17:27 28/05/2016Раненный в НКР вследствие артобстрела ВС Азербайджана 12-летний Вардан Андреасян хочет стать военнослужащим и отомстить за друзейБрат Г. Григоряна – Вагинак Григорян (2004 г.р.) – был убит в результате ракетно-артиллерийского обстрела ВС Азербайджана.
11:36 28/05/2016Более 100 врачей со всего мира призвали отложить или перенести Олимпиаду из Рио-де-Жанейро из-за вируса ЗикаВОЗ опубликовала заявление, в котором говорится, что отмена или перенос места проведения олимпиады значительно не повлияют на распространение вируса Зика.
20:00 26/05/2016Профессор: Благодаря современным реанимобилям показатели детской смертности в Армении снизилисьЗа вклад в дело развития сферы неонатальной реанимации и интенсивной терапии в Армении Армену Минасяну присуждена премия президента Республики Армения за 2015 год.
18:07 19/05/2016Глава Минздрава Армении: Наш долг – поддерживать раненых военнослужащих и их родителейВопрос организации лечения раненых армянских военнослужащих за рубежом должен решаться лишь путем медицинских, а не эмоциональных обсуждений, отметил Армен Мурадян.
21:00 18/05/2016Премьер: Вопросы лечения за рубежом раненых военнослужащих находятся в центре внимания правительства АрменииИ даже если закон не предоставит им такой возможности, как прохождение лечения за рубежом, то я готов вместе друзьями помочь и решить данные проблемы.
20:22 18/05/2016ВОЗ бьет тревогу: Этим летом на территории Европы ожидается распространение вируса ЗикаОтмечается, что существует «умеренный» риск распространения вируса в таких странах как Франция, Германия, Грузия, Греция, Израиль, Италия, Испания, Швейцария, Турция, Ватикан и др.
13:32 18/05/2016Раненый 19-летний военнослужащий Арман Лазгиян прооперированС учетом того, что Арман Лазгиян был прооперирован накануне, по оценкам медиков, его лечение за рубежом целесообразно отложить на некоторое время.
19:23 17/05/2016Тревожная статистика: в Москве выявили уже третий случай заражения вирусом ЗикаВторой случай заражения россиянина вирусом лихорадки Зика был зафиксирован в Ярославле в марте.
15:59 16/05/2016Получивший ранение глаз армянский военнослужащий Мартин Мардиян выписан из больницыОтмечается также, что операции прошли успешно. Специалистами были предприняты все необходимые меры для восстановления зрения раненого военнослужащего.
12:00 16/05/2016Раненый армянский военнослужащий Ованнес Погосян подключен к аппарату искусственного дыханияЗаместитель министра здравоохранения Армении обсудил с медиками детали дальнейшего лечения раненого военнослужащего.
19:43 14/05/2016Состояние раненого армянского военнослужащего Ованнеса Погосяна оценивается как крайне тяжелоеЗ. Сагиян также отметил, что раненого военнослужащего прооперировали, и сейчас он находится в отделении реанимации и интенсивной терапии.
18:00 12/05/2016Глава Минздрава Армении: Вопрос организации лечения раненых военнослужащих за рубежом обсуждался с их родителями«В любом случае, решать, в какой стране продолжить лечение, – право родителей и военнослужащих. И мы будем рядом с ними», – сказал министр.
18:44 07/05/2016Медики из Германии представили главе Минобороны Армении результаты проведенных ими исследованийОни заверили, что армянские врачи осуществили все необходимые мероприятия для реабилитации военнослужащих.
11:59 06/05/2016Минздрав Армении: Снизились цены на 6 наименований лекарствСпециализированная группа министерства здравоохранения Армении 5 мая провела мониторинг розничных цен на лекарства.
17:44 03/05/2016Суд обязал компанию Johnson & Johnson выплатить $55 млн. заболевшей раком американкеВ феврале суд Миссури обязал Johnson & Johnson выплатить $72 млн. семье женщины, умершей от рака, который развился у нее после регулярного использования продукции компании.
19:24 02/05/2016Минздрав Армении: Пострадавший в аварии на трассе Мартуни-Варденис 2-летний ребенок вышел из шокового состоянияОтмечается также, что министр здравоохранения Армении Армен Мурадян с директором центра Николаем Даллакяном обсудил дальнейшее лечение ребенка.
15:23 02/05/2016Минздрав Армении: Пострадавшая при взрыве автобуса в Ереване беременная женщина готовится к выпискеСостояние здоровья находящихся в отделении реанимации в ереванском медицинском центре «Сурб Аствацамайр» 14-летнего и 15-летнего юношей оценивается как стабильное.
17:59 29/04/2016Минздрав Армении: Лечение в больничных условиях продолжают 6 пострадавших в результате взрыва автобуса в ЕреванеСостояние здоровья находящихся в отделении реанимации в ереванском медицинском центре «Сурб Аствацамайр» 14-летнего и 15-летнего юношей оценивается как стабильное.