10:07 08/01/2021Թորոսյանի նախարարությունում հույս ունեն՝ Քերոբյանը տնտեսությանը թթվածնով կապահովիԷկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի՝ Հանրային Հեռուստաընկերության եթերում Պետրոս Ղազարյանին տված հարցազրույցում հնչեցրած հայտարարությունները ոչ միայն սոցցանցերի օգտատերերի, այլև հենց գործադիրի...
09:55 08/01/2021Pfizer պատվաստանյութով պատվաստվելուց հետո ԱՄՆ-ում բժիշկը մահացել էԱՄՆ-ում բժիշկը մահացել է Pfizer-ի կորոնավիրուսի պատվաստանյութով պատվաստվելուց ընդամենը երկու շաբաթ անց։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին գրում է Daily Mail-ը՝ վկայակոչելով նրա կնոջը: Բժշկի կինն...
11:58 07/01/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 612 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 612 նոր դեպք: Այս մասին գրում է վրացական Առաջին Ալիքը։ Ինտենսիվ թեստավորման շրջանակներում վերջին 24 ժամում անցկացվել է 15 492 թեստ, այստեղից 9 084-ը՝...
11:15 07/01/2021Հայաստանում մեկ օրում հաստատվել է կորոնավիրուսի 201 նոր դեպքՀունվարի 7-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 161 054 դեպք, որոնցից 147388-ն` առողջացած, 2901-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին...
09:44 07/01/2021ԵՄ 13 երկրների ԱԳ նախարարները կոչ են արել պատվաստանյութերը տրամադրել Հայաստանին ու ԱլԳ երկրներին մինչև գարունԵվրամիությունը պետք է մշակի Արևելյան գործընկերության ծրագրի (Հայաստան, Ադրբեջան, Բելառուս, Մոլդովա և Ուկրաինա) կորոնավիրուսի դեմ արևմտյան պատվաստանյութերին հասանելիության պարզեցված մեխանիզմ`որպես...
19:57 06/01/2021Այրվածքաբանության ազգային կենտրոնը հորդորում է դրամահավաքներին մասնակցելուց առաջ հասկանալ դրանց նպատակներըԱյրվածքաբանության ազգային կենտրոնը հորդորում է դրամահավաքներին մասնակցելուց առաջ ուսումնասիրել և հասկանալ դրանց նպատակները, զերծ մնալով կեղծ դրամահավաքներից, համոզվել, որ դրամահավաքը բուժման...
11:34 06/01/2021Վրաստանում կորոնավիրուսից մահացել է 20 պացիենտՎրաստանում վերջին 24 ժամում կորոնավիրուսից մահացել է 20 պացիենտ: Այս մասին համակարգող խորհրդին կից գործող գործառնական շտաբի պետի տեղակալ Բերդիա Սիճինավան հայտարարել է, կառավարության վարչակազմում...
11:25 06/01/202106.01.2021. Կորոնավիրուսի 309 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 12 մարդ մահացել էՀայաստանում համավարակից ի վեր, պաշտոնական տվյալների համաձայն, կորոնավիրուսով 3 582 հիվանդ է մահացել։
11:00 06/01/2021Բաց դռների օր` Գյումրու բժշկական կենտրոնումԱյսօր՝ հունվարի 6֊ին Գյումրու բժշկական կենտրոնում ֆրանսիացի բժիշկների խումբը՝ բժիշկ Լևոն Խաչատրյանի գլխավորությամբ կանցկացնի խորհրդատվություն։ ՆԿ-ից մանրամասնում են, որվերականգնողական պլաստիկ...
10:35 06/01/2021Տավուշում ջրից տուժած 7 բնակչի մոտ հայտնաբերվել է շիգելլա զոնեԴեկտեմբերի 30-ից մինչև հունվարի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում Նոյեմբերյանի տարածաշրջանի Նոյեմբերյան քաղաքի, Բաղանիս, Ոսկեվան, Կողբ և Կոթի բնակավայրերի 14 բնակչի մոտ արձանագրվել են աղիքային ինֆեկցիայի...
01:06 06/01/2021Տավուշում ջրից թունավորվածների թվում կան նաև երեխաներՀունվարի 5-ին, ժամը 15։00-ին Նոյեմբերյանի բժշկական կենտրոնից Տավուշի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ 2020 թվականի դեկտեմբերի 31-ից մինչ 2021 թվականի հունվարի 4-ը...
19:37 05/01/2021Հայաստանից դուրս զինծառայողների բուժման կարգըՀՀ առողջապահության նախարարությունը ներկայացրել է Հայաստանի Հանրապետությունից դուրս զինծառայողների բուժման կարգը.
19:22 05/01/2021ԱՆ փոխնախարար. Դրամահավաքներին մասնակից լինելուց առաջ խորապես ուսումնասիրել և հասկանալ դրանց նպատակներըՀՀ առողջապահության նախարարի տեղակալ Գևորգ Սիմոնյանը գրում է. «Հարգելի ընկերներ, հայրենակիցներ վերջին օրերի ընթացքում տարբեր աղբյուրներից տեղեկանում եմ, որ մարտական գործողությունների ժամանակ...
18:01 05/01/2021Թամար Գաբունիա. Մենք հիմքեր չունենք ենթադրելու, որ կորոնավիրուսի նոր տեսակը երիտասարդներին ավելի մեծ վնաս կհասցնիՎրաստանում ուսումնասիրվել են այն պացիենտների կապերը, ում մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսի նոր շտամ: Վրաստանի առողջապահության փոխնախարար Թամար Գաբունիայի խոսքով, կան որոշ ենթադրություններ, որ...
17:31 05/01/202114 մարդ թունավորման ախտանիշերով, աղիքային գանգատներով դիմել է Նոյեմբերյանի ԲԿՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի ղեկավարի հանձնարարականով՝ ջրի որակին ներկայացվող պահանջների խախտումների պատճառով շտապ դադարեցվել է Նոյեմբերյան խոշորացված համայնքի Ջուջևան բնակավայրը...
16:38 05/01/2021Պարզաբանում՝ ԴՆԹ հետազոտությունների վերաբերյալՀՀ առողջապահության նախարարությունը պարզաբանում է տարածել ԴՆԹ հետազոտությունների վերաբերյալ. «Այսօր, կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա իրականացնող անհետ կորած զինծառայողների ծնողներից մեկը...
12:34 05/01/2021Արցախում ձևավորվել են ռազմական բժիշկ-խաղաղապահների մոբիլ խմբեր. ՌԴ ՊՆՌուս խաղաղապահները բազմաֆունկցիոնալ բժշկական թիմեր են ստեղծել՝ Արցախի հեռավոր բնակավայրերում ռազմական բժիշկների դաշտային աշխատանքն ապահովելու համար: Տեղեկությունը հաղորդում է ՌԴ ՊՆ-ն: «Անցած մեկ օրվա...
12:19 05/01/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 2316 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 2 316 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը վերջերս թարմացվել է կառավարության հատուկ stopcov.ge կայքէջում: Վերջին 24 ժամվա ընթացքում երկրում ապաքինվել է 382...
11:23 05/01/2021Կորոնավիրուսը ժամանակի ընթացքում կդառնա ավելի մեղմ. վարակաբանԿորոնավիրուսը ժամանակի ընթացքում ավելի մեղմ տեսքով կանցնի: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ասել է պրոֆեսոր, բժշկական գիտությունների թեկնածու, վարակաբան Նիկոլայ Մալիշևը։ Նրա խոսքով, որպեսզի կորոնավիրուսի...

15:26 24/10/2015Ученые: Сыр вызывает привыкание и зависимость, как наркотикиУченые выяснили, что сыр вызывает привыкание, как наркотики, из-за химического вещества под названием казеин.
13:31 24/10/2015Серж Саргсян принял группу прибывших из США в Армению высококвалифицированных врачейПрезидент Армении Серж Саргсян накануне, 23 октября, принял группу прибывших из США в РА высококвалифицированных врачей центра «Глендейл Адвентист», которые в рамках своей миссии в эти дни оказывают...
20:30 22/10/2015Обычный сезонный грипп: Минздрав Армении считает уровень заболеваемости ОРВИ «в пределах нормы»В Армении на сегодняшний день заболеваемость острой респираторной вирусной инфекцией (ОРВИ) находится в пределах нормы.
17:05 21/10/2015Александр Лукашенко заявил об избалованности жителей Беларуси бесплатной медицинойПрезидент Беларуси Александр Лукашенко заявляет, что все граждане страны получают медицинскую помощь вне зависимости от наличия у них страховки.
19:39 19/10/2015Благодаря открытию ученых врачи смогут точно оценить риск развития рака кожи по родимым пятнамСогласно докладу исследователей Королевского колледжа в Лондоне, по количеству родимых пятен на руке ученые могут оценить риск развития рака кожи – меланомы.
20:50 09/10/2015В Армении состоялись парламентские слушания на тему о пересадке органов человека с участием специалистов из Бельгии и ИранаПостоянная комиссия по вопросам здравоохранения, материнства и детства Национального собрания Армении сегодня провела парламентские слушания на тему «О пересадке органов и тканей человека».
15:09 02/10/2015Бизнесмены Армении готовятся к проблемам, возможным после присоединения к общим рынкам лекарств и медизделий ЕАЭСБизнесмены в Армении готовятся к присоединению страны к общим рынкам лекарственных средств и медицинских изделий Евразийского экономического союза (ЕАЭС).
20:44 29/09/2015Детская кардиохирургия в Армении бесплатна, ежегодно проводится 500-600 операций на сердцеВ педиатрической клинике медицинского центра «Норк Мараш» в Ереване ежегодно проводится 500-600 операций на сердце.
17:07 28/09/2015Эксперт: С 2009 года в Армении случаев заражения бешенством не фиксировалосьБорьба с таким заболеванием, как бешенство, остается серьезной проблемой во многих странах мира, однако в Армении с 2009 года по сей день случаи заражения людьми бешенством не регистрировались.
17:35 26/09/2015В России ведут войну с алкоголизмом: Минздрав поддержал запрет продажи спиртного лицам до 21 годаМинистерство здравоохранения России поддержало предложение о запрете продажи алкогольных напитков лицам младше 21 года.
15:00 23/09/2015Армянские врачи спасли 15-летнего юношу, упавшего с 4-го этажаАрмянским врачам удалось спасти жизнь 15-летнего Сейрана Мстояна, который в крайне тяжелом состоянии был доставлен из Раздана в ереванский медцентр «Сурб Аствацамайр».
20:12 22/09/2015Минздрав Армении: Инцидент с избиением врача наносит огромный моральный ущерб всему обществуМинистерство здравоохранения РА строго осудило факт избиения пациентом врача, произошедший 21 сентября в отделении реанимации и интенсивной терапии республиканского медицинского центра «Армения».
16:30 22/09/2015Эксперт Минздрава Армении: В новой Конституции нет изменений по части сферы здравоохраненияВ проекте изменений в Конституцию Армении положения, касающиеся здоровья, остались прежними. Об этом сегодня на пресс-конференции заявил главный пульмонолог Минздрава РА, профессор Андраник Восканян....
18:40 14/09/2015Ученые поспешили с празднованием победы: новый случай смерти от лихорадки Эбола зафиксирован в Сьерра-ЛеонеПразднование учеными победы над смертельным вирусом Эбола оказалось преждевременным: новый случай заражения лихорадкой, зафиксированный на севере Сьерра-Леоне, закончился летальным исходом.
11:37 11/09/2015Минздрав Армении: Большинство отравившихся школьников выписаны, но в Ширакской области зафиксированы новые случаиПресс-служба Минздрава РА сообщает, что накануне в инфекционную больницу города Гюмри поступили двое детей из общины Дзитанков.
18:33 10/09/2015Опасные хот-доги в школьном буфете: в Араратской области Армении отравились 45 учениковВ министерство здравоохранения Армении сегодня, 10 сентября, в 11:55, из медцентра города Арташат Араратской области поступил сигнал о госпитализации школьников из села Баграмян той же области с...
18:03 10/09/2015Азербайджан – лидер на Южном Кавказе по уровню детской смертностиСогласно данным совместного исследования Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) и Детского фонда ООН (UNICEF), Азербайджан лидирует по уровню детской смертности на Южном Кавказе.
18:28 09/09/2015Минздрав Ирана заявил о разработке препарата для лечения гепатита С: продажа начнется через несколько днейВ Иране уже на следующей неделе на рынок поступит недавно разработанный местными учеными препарат для лечения гепатита С.
14:02 04/09/2015Президент Таджикистана уволил замминистра культуры за провал Дней культуры в РФПрезидент Таджикистана Эмомали Рахмон отправил в отставку заместителя министра культуры страны Бунафшу Одинаеву за «провальное проведение дней культуры Таджикистана в России».
17:55 03/09/2015Состояние раненного у села Чинари армянского военнослужащего остается стабильно тяжелымСостояние здоровья 22-летнего Гора Григоряна, раненного на боевой позиции у села Чинари Тавушской области Армении вследствие стрельбы ВС Азербайджана 1 сентября, остается стабильно тяжелым.