11:00 30/12/2020Ինչպես պատրաստվել կորոնավիրուսի դեմ պատվաստմանըԲժշկական գիտությունների դոկտոր, իմունոլոգ Վլադիսլավ Ժեմչուգովը հայտնել է, թե ինչ է պետք անել նախքան կորոնավիրուսի դեմ պատվաստումը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։ «Եթե դուք ունեք հակամարմիններ, ապա պետք...
10:27 30/12/2020«Sinopharm» ընկերության կորոնավիրուսի պատվաստանյութը 79.3% արդյունավետություն է գրանցելՉինական «Sinopharm» դեղագործական ընկերության ստեղծած կորոնավիրուսի պատվաստանյութի նոր տեսակն ի վիճակի է 79.3% -ով կանխել վարակվելու վտանգը։ Այս մասին, «ՏԱՍՍ»-ի փոխանցմամբ, հայտարարել է Պեկինի...
14:55 29/12/2020Նորտարյան օրերին պոլիկլինիկաներում իրականացվելու է COVID-19-ի նմուշառման գործընթացՆոր կորոնավիրուսային հիվանդության հայտնաբերման և կանխարգելման նպատակով՝ 2020 թվականի դեկտեմբերի 31-ից 2021 թվականի հունվարի 7-ը ընկած ոչ աշխատանքային և տոնական օրերին Երևանի քաղաքապետարանի...
13:58 29/12/2020Որքա՞ն երկար է պահպանվում իմունիտետը՝ կորոնավիրուսով վարակվածների մոտԿորոնավիրուսով վարակված հիվանդների մոտ իմունիտետը տևում է 6 ամիս: Պատվաստանյութն էլ պետք է ապահովի պաշտպանություն նման ժամանակահատվածի համար կամ ավելի երկար: Այս մասին, Gazeta-ի հաղորդմամբ,...
12:57 29/12/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 2 012 նոր դեպք, 25 վարակակիր մահացել էՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 2 012 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge կայքում: Երկրում վերջին 24 ժամում ապաքինվել է 2 638...
11:18 29/12/2020Ինչպե՞ս սնվել COVID-19-ի պայմաններում՝ ԱմանորինԿորոնավիրուսային հիվանդության համավարակի պայմաններում շատ կարևոր է պահպանել առողջ սնուցման կանոնները, ինչը շատ կարևոր է օրգանիզմի դիմադրողականությունը բարձրացնելու և հիվանդություններին դիմակայելու...
10:55 29/12/2020Բելառուսում սկսվում է բնակչության պատվաստումը կորոնավիրուսի դեմ «Սպուտնիկ V» դեղամիջոցովԲելառուսի Հանրապետությունում սկսվում է բնակչության պատվաստումները կորոնավիրուսի դեմ՝ «Սպուտնիկ V» ռուսական պատվաստանյութով։ Այս մասին, Tass-ի հաղորդմամբ, ասվել է Ռուսաստանի ուղղակի ներդրումների...
16:03 28/12/2020«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորները խոսում են Առողջապահության նախարարության վատ աշխատանքի մասին«Դուք նախանձելի ջերմեռանդությամբ եք այս օերնքը վերջին երկու տարիների ընթացքում արարում, ներկայացնում, նրա համար պայքարում և ուրախ կլինեի, որ նման ջերմեռանդությամբ վերաբերվեիք իրականությանը և փորձեիք...
15:55 28/12/2020Եթե ծխախոտի մասին այս օրենքն ընդունվի, երկրի տնտեսությունը կկորցնի 35 մլն դոլար. փոխնախարարԽորհրդարանը քննարկում է «Ծխախոտային արտադրատեսակների և դրանց փոխարինիչների օգտագործման հետևանքով առողջությանը հասցվող վնասի նվազեցման և կանխարգելման մասին» օրենքի նախագծի երեք դրույթների ուժի մեջ...
15:23 28/12/2020Ծխախոտի մասին օրենքը չէ, որ պետք է քննարկվի այս օրերին. փոխնախարարը՝ իմքայլականներինԽորհրդարանը քննարկում է «Ծխախոտային արտադրատեսակների և դրանց փոխարինիչների օգտագործման հետևանքով առողջությանը հասցվող վնասի նվազեցման և կանխարգելման մասին» օրենքի նախագծի երեք դրույթների ուժի մեջ...
14:47 28/12/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 538 նոր դեպք, 41 մարդ մահացել էՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 538 նոր դեպք: Այս մասին գրում է վրացական Առաջին ալիքը։ Երկրում վերջին 24 ժամում ապաքինվել է 2 766 պացիենտ: Վերջին օր ու գիշերվա ընթացքում կորոնավիրուսից մահացել...
14:25 28/12/2020ԱՄՆ գլխավոր համաճարակաբան․ Ամենավատը դեռ կարող է գալ Covid-19-ի դեմ պայքարումԱՄՆ գլխավոր համաճարակաբան, դոկտոր Էնթոնի Ֆաուչին կիրակի օրը մտահոգություն է հայտնել, որ ամենավատը կարող է դեռ պատահել ԱՄՆ-ում Covid-19-ի դեմ պայքարում՝ համաձայնվելով նորընտիր նախագահ Ջո Բայդենի...
14:17 28/12/2020Իրանական 7 ընկերությունների հաջողվել է արտադրել կորոնավիրուսի պատվաստանյութԻրանի՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարի գիտական կոմիտեի ղեկավարը հայտարարել է. «Պատվաստանյութ արտադրող իրանական յոթ ընկերությունների արտադրած պատվաստանյութերը, մարդկանց վրա փորձարկման փուլ կմտնեն մինչև...
14:05 28/12/2020Ճապոնիայի վարչապետ․ Վարակն ամանորյա արձակուրդներ չի ճանաչումՃապոնիայի վարչապետ Յոսիհիդե Սուգան այսօր իր նախարարներին խնդրել է պատրաստ լինել գործադրելու միջոցներ՝ կորոնավիրուսային վարակի հետագա տարածումը կանխելու համար, այն բանից հետո, երբ վերջին օրերին ամեն...
10:31 28/12/2020Հունաստանի նախագահը, վարչապետը ստացել են կորոնավիրուսի պատվաստանյութըՀունաստանի նախագահ Սաքելարոպուլուն և վարչապետ Միցոտակիսը պատվաստվել են COVID19-ի դեմ: Ներկա էր նաև գլխավոր համաճարակաբան Սոտիրիս Ցիոդրասը, որը ևս ստացել է պատվաստանյութը։ Այս մասին գրում է Greek City...
10:15 28/12/2020Արցախի ավելի քան 900 բնակիչ բժշկական օգնություն է ստացել ՌԴ ՊՆ դաշտային հիվանդանոցումՌուսաստանի խաղաղապահ զորախմբի հատուկ նշանակության բժշկական ստորաբաժանումը (МОСН) շարունակում է օգնություն տրամադրել տեղի բնակչությանը ինչպես Ստեփանակերտ քաղաքում, այնպես էլ Լեռնային Ղարաբաղի այլ...

17:57 04/07/2015Глава Минздрава: Международный медицинский конгресс Армении позволил проанализировать проблемы данной сферыПроходивший 1-4 июля в Ереване IV Международный медицинский конгресс Армении в очередной раз позволил подвести итоги проделанной работы, уточнить проблемы и проанализировать достигнутые успехи в...
17:09 04/07/2015«Нет геноциду». Участники IV Международного медицинского конгресса Армении приняли меморандум«Обязуемся расширять и углублять сотрудничество Армения-Диаспора по всем основным направлениям – предотвращение болезней, диагностика, лечение и реабилитация, развитие медицинской науки».
20:18 03/07/2015Минздрав Армении фиксирует рост числа случаев змеиного укуса: один пострадавший умерСлужба «горячей линии» министерства здравоохранения Армении за первые шесть месяцев 2015 года зафиксировала 39 случаев змеиного укуса, что по сравнению с аналогичным периодом прошлого года больше на...
16:57 03/07/2015Врачи Армении и Диаспоры консолидируются для решения проблем сферы здравоохранения в РА и НКРПрезидент Серж Саргсян сегодня, 3 июля, принял делегацию участников проходящего 1-4 июля в Ереване IV Международного медицинского конгресса Армении.
11:20 02/07/2015В Ереване продолжает работу IV Международный медицинский конгресс АрменииIV Международный медицинский конгресс Армении – хороший повод подвести итоги проделанной работы, уточнить наши программные подходы и проблемы.
11:49 30/06/2015В Ереване врачи борются за жизнь роженицы, в которую стрелял мужВ роддоме Республиканской больницы в Ереване врачи борются за жизнь роженицы, в которую выстрелил муж.
18:20 27/06/2015В воскресенье Армянская Апостольская Церковь отметит Обретение Фимиамника Пресвятой БогородицыВ воскресенье, 28 июня, Армянская Апостольская Церковь будет отмечать Обретение Фимиамника Пресвятой Богородицы.
20:58 26/06/2015Глава Минздрава Армении берет под контроль ценовую политику в сфере импорта лекарственных средствСегодня состоялась очередная встреча министра здравоохранения Армении Армена Мурадяна с руководителями крупных компаний-производителей и импортеров лекарственных средств.
19:40 23/06/2015Минздрав Армении обнародовал новые данные о пострадавших в результате событий на пр. Баграмяна в ЕреванеВ результате событий раннего утра 23 июня на ереванском проспекте Баграмяна за стационарным лечением обратились 15 человек, 13 из которых – в медцентр «Григор Лусаворич», двое – в Республиканский...
17:42 23/06/2015Шестеро госпитализированных в результате событий на пр. Баграмяна в Ереване выписаныВ результате событий на проспекте Баграмяна в реанимационное отделение ереванского медцентра «Григор Лусаворич» были доставлены 10 человек.
20:25 19/06/2015Глава Минздрава Армении А. Мурадян доволен ходом строительства нового медцентра в ВанадзореМинистр здравоохранения Армении Армен Мурадян в сопровождении губернатора Лорийской области РА Артура Налбандяна и представителя Всемирного банка посетил сегодня строительную площадку медицинского...
18:44 17/06/2015Глава Минздрава Армении навестил детей, проходящих лечение в инфекционном отделении медцентра АрмавираМинистр здравоохранения Армении Армен Мурадян навестил детей, проходящих лечение в инфекционном отделении медцентра Армавира.
19:57 16/06/2015Глава Минздрава Армении А. Мурадян в ходе визита в Национальный центр онкологии провел хирургическую операциюВ рамках визита в Национальный центр онкологии имени В. Фанарджяна Министерства здравоохранения Армении глава ведомства Армен Мурадян провел хирургическую операцию по просьбе одного из пациентов и...
18:21 16/06/2015Иностранец, госпитализированный в Армении с диагнозом малярия, выписан из больницыГражданин Финляндии, госпитализированный 10 июня сего года в Армении с диагнозом малярия, вчера был выписан из больницы.
10:00 16/06/2015Число жертв вируса MERS в Южной Корее увеличилось до 19 человек, заражены 154 человекаВ Южной Корее за сутки от вируса MERS скончались еще три человека. Об этом сообщает «Интерфакс» со ссылкой на агентство Ренхап. Таким образом, число умерших от этого заболевания в стране достигло 19...
18:33 13/06/2015ВОЗ экстренно созывает чрезвычайное совещание из-за вспышки коронавируса MERS в Южной КорееВсемирная организация здравоохранения (ВОЗ) проведет во вторник, 16 июня, экстренное совещание в связи со вспышкой коронавируса MERS в Южной Корее.
12:00 13/06/2015В Южной Корее вспышке унесшего жизни 14 человек вируса MERS способствовали врачи – ВОЗКорейские врачи, незнакомые с коронавирусом ближневосточного респираторного синдрома (MERS), способствовали распространению заболевания.
21:10 11/06/2015Главный инфекционист: Армения – страна, защищенная от вспышки малярииАрмения является страной, защищенной от вспышки малярии. Об этом в интервью Panorama.am заявил Главный инфекционист Минздрава РА Ара Асоян. По его словам, за последние 10 лет в Армении были...
16:27 11/06/2015Г. Авакян: Благодаря программам Минздрава уровень бесплодия в Армении снизился в 2-2,5 разаДля повышения уровня рождаемости в Армении правительство инициировало программу «Об утверждении порядка оказания медицинской помощи и обслуживания с применением дополнительных технологий репродукции...
14:10 11/06/2015У иностранца, госпитализированного в Армении с малярией, наблюдается тенденция к выздоровлениюУ иностранца, госпитализированного накануне в Армении с малярией, наблюдается тенденция к выздоровлению, лечение продолжается.