11:17 07/11/202007.11.2020. Կորոնավիրուսի 2476 նոր դեպք է գրանցվել, 33 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 5339 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2476 նոր դեպք: Առողջացել է 1476 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 33 մարդ, որից 6-ը, ըստ առողջապահության...
19:25 06/11/2020Վարչական վարույթներ՝ Կոտայքի և Գեղարքունիքի ջրամատակարարման համակարգի անվտանգությունը ստուգելու նկատառմամբ․ ԱԱՏՄՀայաստանում ռազմական դրությամբ պայմանավորված՝ ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմինը շարունակում է ուժեղացված վերահսկողական աշխատանքները ջրամատակարարման համակարգի անվտանգության նկատմամբ։ Այս...
13:32 06/11/2020Ռուսաստանում առաջին անգամ մեկ օրում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի ավելի քան 20 հազար դեպքՌուսաստանում կորոնավիրուսի համաճարակի սկզբից ի վեր առաջին անգամ մեկ օրում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի ավելի քան 20 հազար դեպք` 20 582: Այս մասին գրում է Gazeta-ն: Ընդգծվում է, որ չորսից մեկը...
12:00 06/11/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 2 775 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 2 775 նոր դեպք: Այս մասին հայտարարել է միջգերատեսչական համակարգող խորհրդին կից գործող օպերատիվ շտաբի ղեկավար Ալեքսանդրե Խոջևանիշվիլին՝ կառավարության...
11:10 06/11/202006.11.2020. Կորոնավիրուսի 2210 նոր դեպք է գրանցվել, 37 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 5202 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2210 նոր դեպք: Առողջացել է 1647 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 37 մարդ, որից 7-ը, ըստ առողջապահության...
10:42 06/11/2020Արյունաբանական կենտրոնին շտապ արյուն է պետքԱռողջապահության նախարարության պրոֆեսոր Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնին արյուն է պետք։ «Հարգելի հայրենակիցներ, ՇՏԱՊ անհրաժեշտ է.
10:32 06/11/2020Սամցխե-Ջավախքում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավարակի 55 դեպքՆոյեմբերի 5-ին, Սամցխե-Ջավախքում գրանցվել է կորոնավարակի 55 դեպք, որից 2-ը՝ Ախալքալաքում։ Jnews-ը գրում է, որ Վրաստանում նոր կորոնավարակի առաջին հաստատված դեպքից մինչև օրս Ախալքալաքում կատարվել է...
16:34 05/11/2020Կորոնավիրուս՝ ծանր հիվանդները չեն հոսպիտալացվում ազատ մահճակալ չլինելու պատճառովԵվրոպական շատ երկրներում կորոնավիրուսային հիվանդության բռնկման նոր ալիքով պայմանավորված կրկին սահմանափակումներ են մտցվել, շատ դեպքերում՝ «շատ խիստ»։ Արգելափակումը նպատակ ունի մեղմացնել վարակի ալիքը,...
15:56 05/11/2020Հունաստանում ևս համընդհանուր կարանտին է հաստատվում կորոնավիրուսի պատճառովՀունաստանի իշխանությունները երկրում համընդհանուր կարանտին են մտցնում՝ կորոնավիրուսային վարակի դեպքերի կտրուկ աճի պատճառով, գրում է Gazeta-ն։ Կարանտինը կտևի նոյեմբերի 7-ից 30-ը, ասել է Հունաստանի...
14:59 05/11/2020ԱՆ. Կամավորներին ևս տրամադրվում են անվճար դեղերԿառավարության 318-Ն որոշման համաձայն` մարտական գործողություններին մասնակցած, այդ թվում կամավոր սկզբունքով մեկնած անձանց բուժօգնությունն ու հիմնական դեղերի ցանկում առկա դեղերը տրամադրվում են անվճար:...
12:50 05/11/2020Իտալական չորս շրջաններ, ներառյալ Միլանը, կրկին հայտնվել են կորոնավիրուսային արգելափակման մեջԻտալիայի չորս շրջաններ հայտնվել են «կարմիր գոտու» արգելափակման մեջ, խիստ սահմանափակումներ են դրվել մարդկանց՝ տնից դուրս գալու պայմանների վրա։ Նախօրեի երեկոյան հայտարարել է Իտալիայի վարչապետ Ջուզեպպե...
11:46 05/11/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 2 401 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 2 401 նոր դեպք: Այս մասին հայտարարել է միջգերատեսչական համակարգող խորհրդին կից գործող օպերատիվ շտաբի ղեկավար Ալեքսանդրե Խոջևանիշվիլին՝ կառավարության...
11:32 05/11/202005.11.2020. Կորոնավիրուսի 2413 նոր դեպք է գրանցվել, 29 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 5405 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2413 նոր դեպք: Առողջացել է 1324 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 29 մարդ, որից մեկը, ըստ առողջապահության...
09:17 05/11/2020ԱՀԿ-ն նախազգուշացրել է կարանտինը կրճատելու ռիսկերի մասինԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) նախազգուշացրել է կորոնավիրուսով վարակվածների հետ կարանտինը նվազեցնելու ռիսկերի մասին: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է ԱՀԿ փորձագետ...
12:05 04/11/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակման 2 295 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 2 295 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը, վրացական Առաջին ալիքի հաղորդմամբ, քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության հատուկ stopcov.ge կայքում: Այս պահի դրությամբ,...
11:07 04/11/202004.11.2020. Կորոնավիրուսի 2374 նոր դեպք է գրանցվել, 41 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4565 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2374 նոր դեպք: Առողջացել է 1212 մարդ։ Մեկ օրում գրանցվել է 41 մահվան դեպք, որից 6 դեպքում պացիենտներն...
21:19 03/11/2020Վրաստանի կառավարության ևս մեկ անդամի մոտ կորոնավիրուս է հաստատվելՎրաստանի էկոնոմիկայի նախարար Նաթիա Թուրնավայի մոտ կորոնավիրուս է հաստատվել։ «Գրուզիա օնլայն»-ի փոխանցմամբ, նախարարությունից հայտնել են, որ նախարարն իրեն լավ է զգում, տանն է բուժվում։ Նա...
19:43 03/11/2020Որոշակի խախտումներ՝ «Զվարթնոց» օդանավակայանի covid- թեստավորման լաբորատոր կետերումՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի Երևանի տարածքային կենտրոնի մասնագիտական խմբերն այսօր ստուգայցեր են իրականացրել «Զվարթնոց» օդանավակայանում տեղակայված covid-թեստավորման լաբորատոր...
14:39 03/11/2020Վրաստանում վաղվանից դիմակները պարտադիր են դառնում բաց և փակ տարածքներում․ տուգանքը՝ 20 լարիՎրաստանում վաղվանից շնչադիմակ կրելը պարտադիր է դառնում ինչպես փակ, այնպես էլ բաց տարածքներում։ Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի փոխվարչապետ, տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարար Մայա...
12:08 03/11/2020ԱՀԿ-ն աշխարհում կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակը կրիտիկական է համարումՌուսաստանում Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ներկայացուցիչ Մելիտա Վուժնովիչը նշել է, որ ներկայումս աշխարհն անցնում է կորոնավիրուսային համաճարակի կրիտիկական փուլով: Այս մասին գրում...

09:52 18/02/2014Эпидемия лихорадки денге в Сингапуре: число заболевших за год превысило 2,5 тыс.В Сингапуре продолжает расти число людей, заболевших лихорадкой денге: в период с 9 по 15 февраля зафиксировано 372 случая этого смертельно опасного заболевания.
09:47 15/02/2014Сегодня в мире отмечают День детей, больных ракомСегодня, 15 февраля, ежегодно многие страны мира отмечают День детей, больных раком (International Childhood Cancer Day).
17:43 07/02/2014Госслужба безопасности продуктов питания Минсельхоза Армении проводит срочные проверки на рынке яицГосударственная служба безопасности продуктов питания Министерства сельского хозяйства Армении проводит проверки на рынке яиц с целью выяснить достоверность муссируемых сообщений о продаже, в...
14:25 07/02/2014Уровень детской и материнской смертности в Армении продолжает снижатьсяВ Армении в последние годы в сфере охраны здоровья матери и ребенка зафиксированы серьезные успехи, особенно впечатляют данные о тенденции снижения детской и материнской смертности.
12:10 05/02/2014В 2014 году в Нагорно-Карабахской Республике начнут функционировать новые медцентрыМинистерство здравоохранения Нагорно-Карабахской Республики в 2013 году уделяло внимание равномерному развитию медучреждений республики, оснащению необходимым оборудованием, сохранению здоровья...
13:08 04/02/2014В Армении, как и во всем мире, наблюдается рост заболеваемости ракомВо всем мире, в том числе и в Армении, наблюдается тенденция роста онкологических заболеваний. Об этом в ходе сегодняшней пресс-конференции заявил главный онколог министерства здравоохранения Армении...
09:40 04/02/2014Сегодня в мире отмечают День борьбы с раковыми заболеваниямиСегодня, 4 февраля, ежегодно отмечается Всемирный день борьбы с раковыми заболеваниями (World Cancer Day).
20:20 30/01/2014Европейские страны готовы организовать лечение пострадавших на митингах в Украине оппозиционеровЕвропейские страны готовы организовать у себя лечение пострадавших на митингах в Украине оппозиционеров.
14:52 29/01/2014Глава Минздрава Д. Думанян: Уровень детской смертности в Армении снизилсяВ Армении сократилось число случаев детской смертности. Об этом на сегодняшней пресс-конференции заявил министр здравоохранения Армении Дереник Думанян, добавив, что это пока наилучший показатель по...
09:56 29/01/2014Врачи пока не собираются выводить Михаэля Шумахера из комыВрачи приняли решение пока не выводить семикратного чемпиона "Формулы-1" Михаэля Шумахера из состояния комы, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на британскую телерадиокорпорацию «Би-би-си» и на...
11:25 20/01/2014Минздрав Азербайджана раздает лицензии шарлатанам«Никто из самих руководителей сферы здравоохранения, чиновников всех мастей, депутатов и министров не лечится в Азербайджане».
15:35 18/01/2014В Китае зафиксированы пять новых случаев заражения птичьим гриппомКитай продолжает сообщать о новых случаях заражения людей опасным вирусом птичьего гриппа А (H7N9), однако медики отрицают возможность возникновения полноценной эпидемии, пишет «Вести.Ру».
12:17 18/01/2014Эксперт ООН: Азербайджан поставлял в Замбию фальшивые лекарства«Не нужно быть специалистом в области здравоохранения, чтобы оценить степень ущерба, который могут нанести здоровью некачественные или поддельные лекарства».
19:32 17/01/2014Курение стало опасней, чем 50 лет назад. Сенсационный доклад американских врачейСовременные сигареты с еще большей вероятностью, чем раньше, могут привести к раку легких и другим опасным заболеваниям.
20:31 15/01/2014Родственники беременной американки требуют отключить ее от аппаратов после смерти мозга – вне зависимости от жизни ребенкаМуж и родители беременной американки, головной мозг которой почти полтора месяца как погиб, подали в суд на больницу штата Техас, продолжающую искусственно поддерживать жизнь женщины вопреки ее воле.
13:56 13/01/2014В Азербайджане более 800 тысяч зараженных вирусом гепатитаИз-за безразличия министерства здравоохранения Азербайджана частные медицинские центры и стоматологические клиники становятся причиной распространения гепатита, пишет сайт «Azpolitika.info».
09:29 11/01/2014Эпидемия холеры на севере Нигерии: число жертв превысило 70 человекЭпидемия холеры, начавшаяся в ноябре в штате Кано на севере Нигерии, уже унесла жизни 71 человека, сообщает РИА Новости со ссылкой на агентство Ассошиэйтед Пресс и на директора по проектам...
10:13 10/01/2014Морские звезды могут помочь в лечении инсульта. Исследование ученыхУченые Тихоокеанского института биоорганической химии им. Г.Б. Елякова ДВО РАН совместно с сотрудниками Института молекулярной биологии и биофизики СО РАМН установили, что биологически активные...
09:11 10/01/2014Состояние экс-премьера Израиля Ариэля Шарона резко ухудшилосьСостояние находящегося в коме с 2006 года бывшего премьер-министра Израиля Ариэля Шарона за прошедшие сутки сильно ухудшилось и оценивается как «крайне критическое».
09:30 09/01/2014В Канаде зафиксирована первая смерть от птичьего гриппа H5N1Первый на североамериканском континенте случай гибели человека, заболевшего птичьим гриппом H5N1, был зафиксирован в провинции Альберта на западе Канады, сообщает РИА Новости со ссылкой на агентство...