12:17 30/10/2020Ինչու կորոնավիրուսից մահացածների վերաբերյալ տվյալներ այլևս չեն հրապարակվումՀայաստանում կորոնավիրուսային հիվանդության տարածման պահից առողջապահության նախարարությունն իրավիճակի մասին տվյալներ ներկայացնելիս՝ հաղորդում էր նաև վարակից մահացած անձանց սեռն ու տարիքը։ Սակայն արդեն...
11:10 30/10/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1696 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1696 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը, վրացական Առաջին ալիքի հաղորդմամբ, թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված հատուկ կայքէջում: Այսպիսով, այս պահի...
11:01 30/10/202030.10.2020. Կորոնավիրուսի 2398 նոր դեպք է գրանցվել, 32 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4936 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2398 նոր դեպք: Առողջացել է 1059 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 32 մարդ, որից 4-ը, ըստ առողջապահության...
16:57 29/10/2020Հայր, որդի և դուստր բժիշկները՝ Արցախի թիկունքն ամուր պահողներԱրցախի տեղեկատվական շտաբը ներկայացնում է պայքարը թիկունքից։ «Հայր, դուստր, որդի՝ Բորիկ, Լիանա, Հրայր Աղաբեկյանները բժիշկներ են, աշխատում են Մարտունու շրջանի հիվանդանոցներից մեկում: Բորիկ Աղաբեկյանն...
12:20 29/10/2020Կորոնավիրուսի աննախադեպ թվերի պատճառով Ֆրանսիան ու Գերմանիան լոքդաուն են հաստատումՄակրոնը հույս է հայտնել, որ ֆրանսիացի ընտանիքները կկարողանան միասին նշել Սուրբ Ծնունդն ու Նոր տարին՝ ազգային արգելափակման ավարտից հետո:
11:38 29/10/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1709 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1709 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը, վրացական Առաջին ալիքի հաղորդմամբ, թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված հատուկ կայքէջում: Այսպիսով, այս պահի...
14:19 28/10/2020Կորոնավիրուսից մահացել է Գուրգեն ԵղիազարյանըՄահացել է քաղաքական գործիչ, «Համայն հայություն» ՀԿ նախագահ Գուրգեն Եղիազարյանը։ Նա վարակվել էր կորոնավիրուսով և վերջին օրերին բուժում էր ստանում «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնում։ Այս մասին...
11:42 28/10/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակման 1 731 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 731 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը, վրացական Առաջին ալիքի հաղորդմամբ, քիչ առաջ թարմացվել է Վրաստանի կառավարության կողմից ստեղծված՝ stopcov.ge կայքում:...
11:11 28/10/202028.10.2020. Կորոնավիրուսի 2241 նոր դեպք է գրանցվել, 26 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4695 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2241 նոր դեպք: Առողջացել 694 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 26 մարդ, որից 5-ը, ըստ առողջապահության...
09:51 28/10/2020ԱՀԿ-ն բժշկական պարագաներ է փոխանցել Հայաստանին՝ վիրավորների բուժումն ապահովելու համարՄԱԿ-ի խոսնակ Ստեֆան Դուջարիկը լրագրողների հետ ճեպազրույցի ընթացքում կրկին կոչ է արել հրադադար հաստատել ԼՂ հակամարտության գոտում: Նա նաև տեղեկացրել է, որ ի պատասխան Լեռնային Ղարաբաղում և նրա...
18:18 27/10/2020COVID-19-ով հիվանդների 80 տոկոսն ունեն D վիտամինի պակասԻսպանացի գիտնականները պարզել են, որ COVID-19 հիվանդների ավելի քան 80 տոկոսն ունեն D վիտամինի պակաս։ Ավելին, տղամարդկանց շրջանում այն ավելի տարածված է։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հետազոտությունը...
15:03 27/10/2020Անհրաժեշտ ու կարևոր են արյան բոլոր խմբերը՝ առանց բացառության. ՊՆՀՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մեր բանակի թիկունքն ամուր պահելու նպատակով անհրաժեշտ է ապահովել արյան պաշարների բավարար քանակ: «Արյունատվության համար խնդրում ենք անձնագրով մոտենալ...
12:07 27/10/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1824 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1824 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը, վրացական Առաջին ալիքի հաղորդմամբ, թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված հատուկ կայքէջում: Այսպիսով, այս պահի...
11:04 27/10/202027.10.2020. Կորոնավիրուսի 1600 նոր դեպք է գրանցվել, 34 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3397 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1600 նոր դեպք: Առողջացել է 652 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 34 մարդ, որից 8-ը, ըստ առողջապահության...
09:44 27/10/2020Դեկտեմբերին պարզ կլինի COVID-19-ի դեմ պատվաստանյութի արդյունավետությունը․ Էնթոնի ՖաուչիԱՄՆ-ում ինֆեկցիոն հիվանդությունների մասնագետ Էնթոնի Ֆաուչին անդրադարձել է COVID-19-ի դեմ պատվաստանյութի թեմային: Պատասխանելով ընտրարշավի ժամանակ նախագահ Թրամփի այն պնդմանը, որ մինչև տարեվերջ...
22:35 26/10/2020Վրաստանում բժշկականի բարձր կուրսի ուսանողները կվերապատրաստվենՎրաստանում բժշկական անձնակազմի ռեզերվ ստեղծելու համար կվերապատրաստվեն համապատասխան ուղղությունների բարձր կուրսի ուսանողները: Jnews-ի հաղորդմամբ, համապատասխան ուղղությունների բարձր կուրսի ուսանողները...
22:27 26/10/2020Մոսկվայի թիվ 1 կլինիկական հիվանդանոցի նյարդավիրաբուժության բաժանմունքի ղեկավար, պրոֆեսոր Մուշեղ Ստեփանյանը Հայաստանում է«Լավագույն Բժիշկները մեր Հերոս Տղերքի կողքին են՝ չկասկածեք,Հայ Զինվորը ստանում է լավագույն բժշկական օգնությունը, վստահ եղեք!!!
18:05 26/10/2020Գայանե Սահակյան. Չեմ կարող ասել, որ կորոնավիրուսային հիվանդության թեթև դեպքերը շատացել ենՀայաստանում կորոնավիրուսային վարակով համաճարակային իրավիճակը շարունակում է մնալ լարված, դեպքերն էլի աճում են: Panorama.am-ի հետ զրույցում առողջապահության նախարարության «Հիվանդությունների վերահսկման և...
13:39 26/10/2020Մրգեր, որոնք կօգնեն վերականգնվել COVID-19-իցՂրիմի Դաշնային համալսարանի բժշկական ակադեմիայի հանրային առողջության և առողջության պահպանման ամբիոնի դոցենտ Իրինա Սուխարևան հայտնել է, թե որ սեզոնային մրգերն ու հատապտուղները կօգնեն վերականգնել...

20:22 13/11/2013Представитель Минобороны Армении категорически опроверг слухи о «массовом пищевом отравлении» среди военнослужащихПресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян категорически опроверг распространяемые рядом СМИ слухи о якобы имевшем место «массовом пищевом отравлении» среди военнослужащих.
09:24 13/11/2013Сегодня Международный день слепых13 ноября 1745 года во Франции родился Валентин Гаюи (Valentin Haüy) — известный педагог, основавший в Париже и Петербурге несколько школ и предприятий для слепых.
09:30 11/11/2013Сердечный приступ можно предсказать заранее. Исследование ученыхИсследователи из университета Эдинбурга предполагают, что нашли способ предсказывать приближение сердечного приступа с помощью сканирования, которое уже широко применяется для диагностики рака.
19:01 08/11/2013«Axar.az»: Ежегодно из Азербайджана в Иран едут лечиться 800 тыс. гражданИз-за низкого уровня медицины в Азербайджане, недоверия граждан к ней и высоких цен все больше людей едут лечиться в Иран, где качество медицины высокое, а цены – низкие.
10:33 08/11/2013«Айкакан жаманак»: В препарате «Арменикум» содержится смертельная доза йода«Препарат «Арменикум» не оказывает лечебного действия, во всем мире его применение запрещено. В составе «Арменикума» высокое содержание йода, что является смертельным», - заявил в беседе с коррес...
15:39 05/11/2013Известный актер Лев Дуров госпитализирован в Боткинскую больницу в МосквеИзвестный актер Лев Дуров госпитализирован в Боткинскую больницу в Москве и в настоящее время находится в отделении хирургии.
19:43 04/11/2013Власти Сирии назвали причину вспышки полиомиелита в стране – джихадисты из ПакистанаПричиной вспышки полиомиелита в Сирии являются джихадисты из Пакистана. Как передает РБК со ссылкой на Associated Press, об этом заявила министр социальной политики страны Киндах аль-Шаммат. Она...
12:25 02/11/2013Глава Минздрава Армении: Сверхсовременный онкологический центр будет сдан в эксплуатацию в 2016 годуВ 2014 году будут решены все вопросы проектирования Армянского онкологического центра превосходства, хотя министр здравоохранения Армении Дереник Думанян не исключает, что могут начаться также работы...
14:50 01/11/2013Дереник Думанян: В Министерстве здравоохранения Армении «откатов» нетВ Министерстве здравоохранения Армении «откатов» нет. Об этом на сегодняшнем брифинге в парламенте после слушаний по проекту госбюджета Армении на 2014 год заявил глава Минздрава республики Дереник...
13:16 31/10/2013Минздрав Армении призывает прибывших в республику сирийских армян пройти вакцинацию от полиомиелитаМинистерство здравоохранения Армении призывает прибывших в течение последнего месяца в республику сирийских армян в возрасте до 15 лет пройти обязательную вакцинацию от полиомиелита.
10:51 31/10/2013Специалисты Госслужбы безопасности продуктов питания Армении выясняют причину заражения сибирской язвой в республикеНа днях в ереванскую инфекционную больницу «Норк» обратился гражданин с предварительным диагнозом «сибирская язва».
19:23 29/10/2013ВОЗ подтверждает вспышку полиомиелита в СирииВсемирная организация здравоохранения подтвердила сообщения о 10 случаях заболевания полиомиелитом на территории Сирии.
15:25 29/10/2013Премьер-министр Армении Тигран Саркисян посетил ереванский медицинский центр «Сурб Григор Лусаворич»Премьер-министр Армении Тигран Саркисян в сопровождении министра здравоохранения РА Дереника Думаняна посетил сегодня медицинский центр «Сурб Григор Лусаворич» (Св.
14:27 28/10/2013В Армении выявлен новый случай заболевания сибирской язвойВ субботу, 26 октября, с жалобами на раны на руках в ереванскую инфекционную больницу «Норк» обратился гражданин с предварительным диагнозом «сибирская язва» (кожная форма).
15:52 25/10/2013В Армении открылся Еврокавказский форум кардиологииСегодня по инициативе Министерства Диаспоры Армении и организации «Акция здоровье Армения-Франция» открылся 4-й Еврокавказский форум кардиологии, в котором принимают участие 50 кардиологов из разных...
13:47 24/10/2013ВОЗ: Уровень оказания медицинской помощи в Армении достаточно высокийВ числе плюсов эксперт ВОЗ выделил доступность медицинской помощи для населения, наличие медучреждений практически во всех населенных пунктах страны.
12:51 24/10/2013В Армении за последние годы снизились показатели материнской смертности и заболеваемости детейВ Ереване стартовал семинар Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) по теме«Улучшение качества антенатальной и постнатальной помощи и системы перенаправления».
12:14 23/10/2013Фестиваль «Литературный ковчег 2013» в Ереване соберет около 50 гостей со всего мираВ четверг, 24 октября, в Ереване открывается традиционный международный фестиваль «Литературный ковчег 2013», в котором в этом году примут участие порядка 50 гостей со всего мира.
10:53 19/10/2013Эксперты ВОЗ назвали главную причину заболевания ракомЗагрязнение воздуха является основной причиной заболевания людей раком. Об этом, как пишет «Утро.Ру», говорится в новом докладе Международного агентства по изучению онкологических заболеваний (IARC),...
20:40 15/10/2013Вспышка холеры в Мексике: число зараженных растетВ Мексике число зараженных холерой достигло 159 человек. Как передает РИА Новости, случаи заболевания зарегистрированы в пяти штатах страны, но большинство больных – в центральном штате Идальго...