12:53 26/10/2020ՄԱԿ-ը նախազգուշացրել է COVID-19-ի կեղծ դեղերի և պատվաստանյութերի վտանգի մասինԿազմակերպված հանցավորությունը շատ ակտիվ է կորոնավիրուսի կեղծ դեղեր և պատվաստանյութեր արտադրելու հարցում: Ռիա նովոստիին ասել է ՄԱԿ-ի Թմրամիջոցների և հանցագործության դեմ պայքարի գրասենյակ գործադիր...
11:33 26/10/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակման 1 872 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 872 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը, վրացական Առաջին ալիքի հաղորդմամբ, քիչ առաջ թարմացվել է Վրաստանի կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge կայքում:...
11:22 25/10/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակման 1928 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1928 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը քիչ առաջ թարմացվել է Վրաստանի կառավարության կողմից ստեղծված՝ stopcov.ge կայքում: Այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում...
11:05 25/10/202025.10.2020. Կորոնավիրուսի 2314 նոր դեպք է գրանցվել, 27 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4790 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2314 նոր դեպք: Առողջացել է 207 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 27 մարդ, որց 4-ը, ըստ առողջապահության...
09:08 25/10/2020Աշխարհում կորոնավիրուսային վարակի դեպքերով ռեկորդային աճ է գրանցվելԱշխարհում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը կրկին ռեկորդներ է սահմանում։ Մեկ օրում աշխարհում գրանցվել է COVID-19-ով վարակման 465 հազար 322 դեպք։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այդ մասին նշված է...
19:49 24/10/2020Պատերազմից ի վեր «Շենգավիթ» ԲԿ-ում ծնվել է 15 արցախցի փոքրիկ«Շենգավիթ» ԲԿ-ն ֆեյսբուքյան իր էջում նորածինների լուսանկարներ է հրապարակել ու տեղեկացրել. «Նրանք բոլորը արցախցի են, բայց ծնվել են Երևանում՝ տուն վերադառնալու ակնկալիքով։ Պատերազմի առաջին օրերից մինչ...
19:31 24/10/2020Արցախի ապաստարաններում ավելանում են կորոնավիրուսի դեպքերը«Փակ ապաստարաններ, վատ օդափոխություն, դիմակների բացակություն. Վիճելի տարածք հանդիսացող Լեռնային Ղարաբաղի մայրաքաղաք Ստեփանակերտում կատաղի մարտերից չփախած բնակիչները կարող են պատսպարվել լինել...
18:13 24/10/2020Հայաստանին նվիրաբերված համակարգչային տոմոգրաֆի սարքը տրամադրվել է Կապանի ԲԿ-ինOրերս Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների հայ բժիշկների կողմից մարդասիրական օգնության շրջանակներում Հայաստան է ուղարկվել հումանիտար բեռ: Ի թիվս բժշկական այլ պարագաների` համակարգչային տոմոգրաֆի սարք է...
16:54 24/10/2020Սիրիայում հարվածներ են հասցվել Անկարայի աջակցությունը վայելող հանցավոր խմբավորումների նավթապահեստարաններինՀամացանցում հրապարակվել են կադրեր, որոնցում երևում են Սիրիայի և Թուրքիայի սահմանին հուժկու հարվածները: Բարձր պայթյունները հնչել են երեկ երեկոյան: yandex.ru-ի հաղրդմամբ, կատարվածի մասին...
15:49 24/10/2020Մահճակալներն այս պահին դժվարությամբ են բավարարում բժշկական օգնության կարիք ունեցող պացիենտներին. ՆախարարԱյս պահին ծանր և ծայրահեղ ծանր վիճակում է գտնվում կորոնավիրուսով հիվանդ մոտ 800 քաղաքացի: Առավոտյան` ժամը 9-ի դրությամբ, 388 քաղաքացի ունի հոսպիտալացման կարիք:
11:11 24/10/202024.10.2020. Կորոնավիրուսի 2213 նոր դեպք է գրանցվել, 16 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4497 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2213 նոր դեպք: Առողջացել է 425 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 16 մարդ, որից 4-ը, ըստ առողջապահության...
22:51 23/10/2020ԱՀԿ ղեկավարը նախազգուշացնում է համաճարակի շատ դժվար ամիսների մասինԱռաջիկա ամիսներին կորոնավիրուսի տարածման հետ կապված իրավիճակը շատ բարդ կլինի։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ասել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության ղեկավար Թեդրոս Գեբրեյսուսը։ «Մենք գտնվում...
19:39 23/10/2020Հայաստանն արդեն լավ փորձ ունի կորոնավիրուսային հիվանդության դեմ պայքարում․ ԱՄՆ դեսպանԱռողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը հանդիպել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսիի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ առողջապահության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի...
11:05 23/10/202023.10.2020. Կորոնավիրուսի 2474 նոր դեպք է գրանցվել, 16 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 5760 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2474 նոր դեպք: Առողջացել է 489 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 16 մարդ, որից 2-ը, ըստ առողջապահության...
10:24 23/10/2020Պրոֆեսոր. Հակաբիոտիկներ չօգտագործել COVID-19- ը կանխելու համարՀակաբիոտիկները չեն օգնում կորոնավիրուսի դեմ, դրանք չեն կարող օգտագործվել կանխարգելման համար, քանի որ միկրոօրգանիզմները կարող են կայուն լինել դրանց նկատմամբ, և շատ դժվար կլինի բուժել տարբեր վարակներ:...
22:45 22/10/2020Քիչ չեն COVID-19-ով հիվանդները, որոնք հոսպիտալացման կարիք ունեն, սակայն ստիպված են սպասել. Պարոնյան«Այս պահի դրությամբ Հայաստանի հիվանդանոցներում կորոնավիրուսային վարակով մոտ 2000 պացիենտ է բուժվում: Շատ են նաև հիվանդները, որոնք հոսպիտալացման կարիք ունեն, սակայն ստիպված են սպասել, որ...
18:58 22/10/2020ԼՂ-ում ռազմական գործողությունները նպաստում են COVID-19-ի տարածման կտրուկ աճին․ ԱՀԿԱրցախում և հարակից շրջաններում հակամարտության սրումը նպաստում է կորոնավիրուսի տարածման կտրուկ աճին: Այս մասին, ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, ասված է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) Եվրոպայի...
17:14 22/10/2020Երեք երեխաների հետ Ստեփանակերտից Երևան հասած կինը դուստր է ունեցել«Գայանեն լինելով հղիության 9-րդ ամսում, իր երեք երեխաների հետ միայնակ, մեքենայով Ստեփանակերտից հասել է Երևան։ Ծնվել է հրաշք աղջնակ»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է սեքսոպաթոլոգ Սևադա Հակոբյանը։ Նա...

10:43 15/10/2013Минздрав Армении: Новых случаев заболевания сибирской язвой не зарегистрированоВ Армении нет пациентов, госпитализированных с подозрением на сибирскую язву. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am заявила главный специалист Государственной противоэпидемиологической...
11:54 14/10/2013Жизни раненого азербайджанским снайпером жителя Тавушской области Армении ничего не угрожаетЖизни жителя села Навур Тавушской области Армении Айка Косакяна, раненого азербайджанским снайпером, ничего не угрожает.
17:25 12/10/2013Курильщики умирают на 10 лет раньше некурящих людей. ИсследованиеАктивные курильщики в среднем живут на 10 лет меньше некурящих людей. Как пишет informing.ru, таковы результаты исследования, проведенного специалистами из Австралийского национального университета....
16:11 12/10/2013В Ереван перевезен еще один военнослужащий АО НКР, пострадавший в ДТППострадавший в результате ДТП, которое произошло 11 октября на охраняемом участке одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированных в восточном направлении, военнослужащий Геворк Сейранян...
17:15 11/10/2013Apple вдвое сокращает производство iPhone 5CКомпания Apple, предположительно, вдвое сокращает производство бюджетных смартфонов iPhone 5С. Об этом сообщает «Газета.Ру» со ссылкой на CNet и на китайские СМИ. По имеющимся данным, теперь...
09:24 10/10/2013Сегодня Всемирный день зренияВсемирный день зрения (World Sight Day) отмечается во второй четверг октября по инициативе Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ).
20:14 09/10/2013Минздрав отказаться от программы президента Михаила Саакашвили «Улыбающаяся Грузия»Минздрав Грузии решил отказаться от программы президента республики Михаила Саакашвили «Улыбающаяся Грузия», в рамках которой местному населению бесплатно вставляли зубные протезы.
10:14 09/10/2013Ученые: Шум от самолетов приводит к болезням сердцаЖители районов, в которых ощущается высокий уровень шума от пролетающих самолетов, подвержены повышенному риску сердечных болезней.
09:34 08/10/2013Президенту Аргентины будет проведена операция по удалению внутричерепной гематомыПрезиденту Аргентины Кристине Фернандес де Киршнер будет проведена операция по удалению внутричерепной гематомы.
14:57 07/10/2013В Лорийской области Армении выявлены случаи заболевания сибирской язвой4 октября в общине Артагюх Лорийской области Армении у трех человек была выявлена сибирская язва (кожная форма).
14:39 05/10/2013Вспышка холеры в Мексике: число заболевших приблизилось к 80Число людей, заболевших холерой в одном из центральных штатов Мексики Идальго, достигло 77, сообщает РИА Новости со ссылкой федеральные власти.
12:20 04/10/2013Случаев заболевания холерой в Армении зафиксировано не было. Данные МинздраваСлухи о том, что в Армении зафиксирован случай заболевания холерой, не соответствуют действительности.
20:30 02/10/2013Вспышка холеры в Иране. Минздрав Армении предпринимает срочные меры на границе и в ереванском аэропорту «Звартноц»В связи с напряженной эпидемиологической ситуацией в Иране, возникшей в результате вспышки холеры, Министерство здравоохранения Армении на армяно-иранском пограничном пропускном пункте в Мегри и в...
09:27 01/10/2013В Доминикане врачи свыше 160 государственных больниц отказываются лечить больных из-за низких зарплатТрехдневная забастовка медицинских работников началась в понедельник в Доминиканской Республике, несколько тысяч врачей и медсестер государственных больниц не вышли на работу, сообщает РИА Новости со...
14:20 28/09/2013От вспышки холеры в Иране уже умерли 5 человек. Минздрав Армении предпринимает срочные меры на границеНа данный момент в Армении и на армяно-иранской границе случаев заражения холерой зафиксировано не было.
16:12 26/09/2013Минздрав: В Армении за последнее десятилетие число абортов сократилось в 3 разаВ течение последнего десятилетия число абортов в Армении сократилось в 3 раза. Об этом в ходе пресс-конференции, посвященной отмечаемому сегодня Всемирному дню контрацепции, сообщила глава отдела...
09:12 25/09/2013Королю Испании провели операцию на тазобедренном суставеКороль Испании Хуан Карлос I перенес операцию на тазобедренном суставе, но нуждается в еще одном хирургическом вмешательстве, сообщает в среду РИА Новости со ссылкой на агентство Франс Пресс.
13:42 24/09/2013Бако Саакян принял участие в открытии нового комплекса Республиканского медицинского центра в Степанакерте24 сентября президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии открытия нового комплекса Республиканского медицинского центра.
19:52 18/09/2013В Хорватии порядка 40 тысяч врачей и медсестер провели забастовкуТысячи врачей и медсестер в Хорватии сегодня провели забастовку, требуя подписания нового коллективного договора, в котором бы предусматривалось увеличение выплат за сверхурочную работу и дежурства.
09:46 10/09/2013Биллу Гейтсу и его супруге присуждена премия за достижения в области медициныБилл Гейтс и его жена Мелинда получили премию Ласкера, которую вручают за достижения в области медицины.