14:49 09/10/2020Միշուստին. ԵԱՏՄ երկրները պետք է առաջինը ստանան կորոնավիրուսի ռուսական պատվաստանյութՌուսաստանի՝ ԵԱՏՄ գործընկերները պետք է առաջին երկրներից լինեն, որոնք կստանան կորոնավիրուսի ռուսական պատվաստանյութ: Երևանում Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) միջկառավարական խորհրդի նիստում...
11:04 09/10/202009.10.2020. Կորոնավիրուսի 614 նոր դեպք է գրանցվել, 7 մարդ մահացել էԱնցած մեկ օրվա ընթացքում կատարվել է 3312 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 614 նոր դեպք: Այս մասին հայտնում են առողջապահության նախարարույունից՝ ավելացնելով, որ գրանցվել է...
23:06 08/10/2020Նիկոլայ Դալլաքյան. Չէինք պատկերացնում՝ կունենանք այսքան ծանր դեպքեր երեխաների մեջՀՀ առողջապահության նախարարությունը տեսանյութ է ներկայացրե, թե ինչպես է կազմակերպվում Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունների արդյունքում Արցախի խաղաղ բնակչության շրջանում վիրավորված քաղաքացիների...
14:15 08/10/2020Կաթնառատի ջրի խնդրի հիմքով ԱԱՏՄ-ն հարուցել է վարչական վարույթԱրձագանքելով Տաշիրի Կաթնառատ գյուղից աղիքային սուր վարակ ախտորոշմամբ Ստեփանավանի բժշկական կենտրոն մի շարք քաղաքացիների հոսպիտալացումների ահազանգին՝ ՀՀ առողջապահական եւ աշխատանքի տեսչական մարմնի...
12:10 08/10/2020ԱՆ. Լոռիում աղիքային վարակով 39 մարդ է հոսպիտալացվելԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը (ՀՎԿԱԿ) հոկտեմբերի 6-ին հաղորդում է ստացել, որ Տաշիրի տարածաշրջանի Կաթնառատ գյուղից 6 քաղաքացի հոսպիտալացվել է Ստեփանավանի բժշկական...
11:12 08/10/202008.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 718 նոր դեպք, գրանցվել է 9 մահՀայաստանում երեկ կատարվել է 3656 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 718 նոր դեպք: Առողջացել է 202 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 9 մարդ: Մահվան դեպքերի վերաբերյալ առողջապահության...
09:00 08/10/2020Գերմանիան Վրաստանին ևս ներառեց կորոնավիրուսի ռիսկեր պարունակող երկրների ցուցակումԳերմանիան՝ Վրաստանը, Հորդանանը, Ռումինիան և Տունիսը ներառել է կորոնավիրուսի ռիսկեր պարունակող երկրների ցուցակում: Այս մասին գրում է վրացական Առաջին ալիքը։ Ինչպես գրում է գործակալությունը, ռիսկ...
17:55 07/10/2020Ինչպես ցույց տալ առաջին օգնություն այրվածքների դեպքումՄԻՊ աշխատակազմը պատրաստել է տեսանյութ
13:54 07/10/2020Եթե կորոնավիրուսով վարակվածների թվի աճի միտումը շարունակվի, լրջագույն խնդիրներ կստեղծվեն առողջապահական համակարգի համարՄեր բժիշկներն արդեն քանի ամիս է աշխատում են 24/7 ռեժիմով՝ գերնպատակ ունենալով լավագույնս սպասարկել յուրաքանչյուր պացիենտի։
11:17 07/10/202007.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 672 նոր դեպք, գրանցվել է 5 մահՀայաստանում երեկ կատարվել է 2878 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 672 նոր դեպք: Առողջացել է 178 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ: Մահվան դեպքերի վերաբերյալ առողջապահության...
12:28 06/10/2020Կարեն Վրթանեսյան. Հնարավորինս հակիրճ կորոնավիրուսի և դրա վտանգների մասին նաև ռազմաճակատի համարՏեղեկատվության անվտանգության փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը գրում է. «Հնարավորինս հակիրճ գրեմ կորոնավիրուսի և դրա վտանգների մասին նաև ռազմաճակատի համար։ 1. Չորս շաբաթ է գրանցված վարակակիրների թվի աճ կա,...
12:07 06/10/2020Վիրավոր զինծառայողի գտնվելու վայրը պարզելու համար կգործարկվի թեժ գիծԱրցախում վիրավորների մեծ մասը միջին ու թեթև ծանրության են: Ասուլիսում այս մասին ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը: «Ծանր և ծայրահեղ վիրավորներ էլ ունենք, փոքր տոկոս են կազմում: Նրանք...
11:51 06/10/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 549 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 549 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը, վրացական Առաջին ալիքի հաղորդմամբ, թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքէջում: Այսպիսով, այս...
10:25 06/10/2020Ճնշող մեծամասնությունն ականապայթյունային վիրավորումներ են. Արսեն ԹորոսյանԱրցախի բժշկական համայնքը և ՀՀ-ից մեկնած գործընկերները փաստացի երբեմն զրկված են լինում կարիքի մեջ գտնվող մարդկանց օգնության ցույց տալուց, քանի որ որ Ստեփանակերտը կամ այլ քաղաքներ գտնվում են օդային...
16:48 05/10/2020ԵՊԲՀ-ում անցկացվում են առաջին բուժօգնության դասընթացներՀաշվի առնելով երկրում ստեղծված պատերազմական իրավիճակը` Երևանի պետական բժշկական համալսարանում կազմակերպվել է առաջին բուժօգնության դասընթաց, որի ընթացքում մասնակիցները հնարավորություն ունեն ծանոթանալ...
11:21 05/10/202005.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 181 նոր դեպք, գրանցվել է 7 մահՀայաստանում երեկ կատարվել է 1054 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 181 նոր դեպք: Առողջացել է 38 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 7 մարդ: Մահվան դեպքերի վերաբերյալ առողջապահության...
19:13 04/10/2020Տիգրան Աբրահամյան. Պետք է տեսնել, թե ինչպես է բուժանձնակազմը հրթիռակոծության ժամանակ իր առաքելությունն իրականացնում«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը, որ պատերազմական գործողությունների մեկնարկից ի վեր Արցախում է, գրել է.
11:22 04/10/202004.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 571 նոր դեպք, գրանցվել է 5 մահՀայաստանում երեկ կատարվել է 3258 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 571 նոր դեպք: Առողջացել է 89 հիվանդ: Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ։ Մահվան դեպքերի վերաբերյալ առողջապահության...
13:29 03/10/2020Այս պահին արյան անհրաժեշտ խմբաքանակը համալրված էԳործընթացը շարունակվելու է վաղն առավոտյան՝ ժամը 09:00-ից

10:37 11/05/2013В Грузии могут частично легализовать употребление марихуаныПравительство Грузии планирует рассмотреть вопрос о декриминализации потребления марихуаны, передает Интерфакс.
18:35 09/05/2013Житель Аризоны принял утечку мозга за насморкЖитель американского штата Аризона Джо Нейджи почти 2 года страдал сильным насморком, после чего решил, наконец, прибегнуть к помощи специалистов.
10:01 07/05/2013В Китае число заболевших вирусом птичьего гриппа H7N9 увеличилось до 129 человекВ Китае число заболевших вирусом птичьего гриппа "Эйч7-Эн9" / H7N9/ составило 129 человек, передает ИТАР-ТАСС со ссылкой на "Чунцин чэньбао".
11:31 04/05/2013На китайских вирусологов обрушился шквал критики: они скрестили свиной и птичий гриппКитайские ученые решили вывести новый вирус гриппа, скрестив 2 уже известных медикам штамма – птичий и свиной.
12:03 26/04/2013Пожар в подмосковной психбольнице унес жизни 38 человекПрезидент России Владимир Путин поручил МЧС, правоохранительным органам, Минздраву и подмосковным властям выяснить все обстоятельства трагедии в психиатрической больнице в Подмосковье.
09:27 25/04/2013Сегодня Всемирный день борьбы против малярииВсемирный день борьбы против малярии (World Malaria Day), отмечаемый ежегодно 25 апреля, учрежден Всемирной организацией здравоохранения (ВОЗ) на ее 60-й сессии в мае 2007 года.
18:30 23/04/2013Внешний вид спроектированного А. Таманяном здания – бывшего офиса МЧС Армении – останется без изменений. Заверения архитектораЛ. Варданян отметил, что данное здание не постигнет участь Центрального (Крытого) рынка в Ереване.
12:07 22/04/2013В Китае число жертв птичьего гриппа возросло до 20 человекВ Китае количество погибших от птичьего гриппа H7N9 возросло до 20 человек, сообщает «Росбалт» со ссылкой на Всемирную организацию здравоохранения (ВОЗ).
19:10 19/04/2013Госслужба безопасности продуктов питания заверяет: Опасной курицы в магазинах Еревана нетЕще 15 апреля сайт Panorama.am опубликовал материал под заголовком «В магазинах Еревана продолжается продажа опасного куриного мяса.
11:13 19/04/2013В Китае число заболевших гриппом H7N9 увеличилось до 87 человекЗа последние сутки в Китае число заразившихся птичьим гриппом "Эйч7-Эн9" /H7N9/ увеличилось на пять человек и достигло 87, сообщает ИТАР-ТАСС.
10:02 17/04/201317 апреля - Всемирный день гемофилииЕжегодно 17 апреля многие страны присоединяются к акции Всемирной федерации гемофилии и отмечают Всемирный день гемофилии (World Hemophilia Day).
09:27 13/04/2013Синоптики прогнозируют в Армении кратковременный дождь и облачность13 апреля преимущественно в восточных районах Армении, 15-16 апреля во второй половине дня и ночью в большей части областей, а 17 апреля на всей территории республики ожидаются кратковременный дождь...
18:53 11/04/2013В Ереване вместо опухоли врачи обнаружили в теле пациентки забытый во время предыдущей операции бинтНа днях в одном из роддомов Еревана произошел весьма примечательный случай. Подробности сообщает независимая журналистка Сюзи Бадоян. Согласно информации, в Республиканский Центре перинатологии,...
09:48 08/04/2013Число заболевших вирусом H7N9 в Китае превысило 20 человекЧисло подтвержденных случаев заболевания человека вирусом птичьего гриппа H7N9 достигло 21, сообщает РИА Новости со ссылкой на агентство Синьхуа.
15:14 05/04/2013Число жертв птичьего гриппа H7N9 в Китае возросло до шестиШестой случай гибели человека от вируса птичьего гриппа H7N9 зафиксирован в Китае, сообщает РИА Новости со ссылкой на Синьхуа и на данные Управления здравоохранения восточно-китайской провинции...
18:42 04/04/2013За текущий год в Армении зарегистрированы 20 случаев ботулизма: 34 пострадавших, трое скончалисьВ этом году на территории Республики Армения было зафиксировано 20 случаев пищевого отравления – ботулизма, 34 пострадавших, трое из которых скончались.
18:14 02/04/2013Парламент Армении решил стимулировать грудное вскармливание младенцев в странеСегодня Постоянная комиссия Национального Собрания Армении по вопросам здравоохранения, материнства и детства под председательством Ара Баблояна обсудила пакеты законопроектов о внесении изменений и...
14:12 02/04/2013В Армении зафиксирован рост числа случаев аутизма у детей в возрасте до 18 летСегодня, 2 апреля, отмечается Всемирный день распространения информации о проблеме аутизма (World Autism Awareness Day).
19:06 28/03/2013В Армении заметна тенденция к сокращению числа заболеваний ОРВИ. Данные МинздраваПо данным мониторинга, осуществляемого на территории Армении, в течение последних 10 дней число острых респираторных заболеваний сократилось почти в 1.1 раза.
11:21 28/03/2013В Бразилии врача заподозрили в убийстве 300 пациентов для освобождения мест в больницеВ Бразилии врача Виргинию Суарес де Суза (Virginia Soares de Souza), уже обвиненную в убийстве семи пациентов, подозревают в аналогичном преступлении в отношении более 300 человек для освобождения...