13:29 03/10/2020Այս պահին արյան անհրաժեշտ խմբաքանակը համալրված էԳործընթացը շարունակվելու է վաղն առավոտյան՝ ժամը 09:00-ից
12:47 03/10/2020ԱՆ. Զերծ մնալ սեփական նախաձեռնությամբ բուժօգնության նպատակով սահման մեկնելու պատրաստակամությունիցՀՀ առողջապահության նախարարությունը հայտնում է. Հայաստանում և Արցախում ռազմական դրության պայմաններում անվտանգության նկատառումներից ելնելով՝ հոկտեմբերի 2-ից` ժամը 14:00-ից, գործում են մի շարք...
11:11 03/10/202003.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 543 նոր դեպք, գրանցվել է 7 մահՀայաստանում երեկ կատարվել է 3483 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 543 նոր դեպք: Առողջացել է 177 մարդ: Մեկ օրում մահացեկ է 7 հիվանդ, որից մեկը, ըստ առողջապահության...
21:58 02/10/2020ԱՆ. Կարգավորվել է արտակարգ կամ ռազմական իրավիճակներում տուժած անձանց բժշկական օգնության կազմակերպումըԱռողջապահության նախարարության առաջարկով` կառավարության որոշմամբ նոր կարգ է սահմանվել, ըստ որի` Հայաստանում կամ Արցախում հայտարարված արտակարգ իրավիճակներում կամ ռազմական կամ ահաբեկչական...
18:20 02/10/2020Բեկորային վնասվածքները մեծ կշիռ ունեն ընդհանուր վիրավորումների մեջ. Արմեն ՄուրադյանԿարող ենք գրանցել, որ այդ զենքերի կիրառումը անմարդկային բնույթ է կրում, առավելևս որ մենք համախմբված ենք մեկ այլ արհավիրքի՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարում
16:36 02/10/2020Անհրաժեշտ սարքերը շուտափույթ կտրամադրվեն բժշկական կենտրոններինԱռողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանն այցելել է Սիսիանի զինվորական հոսպիտալ և Սիսիանի բժշկական կենտրոն` Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունների արդյունքում տուժած վիրավորների բժշկական օգնության...
15:28 02/10/2020ՍԱՏՄ. Հայաստան չի մտնում և չի կարող մտնել չստուգված, վտանգավոր սննդամթերքՀայաստանի Հանրապետությունում հայտարարվել է ռազմական դրություն, ինչն արտակարգ զգոնություն է պահանջում կենսագործունեության բոլոր բնագավառներում: ՍԱՏՄ-ից հայտնում են, որ իրավիճակից ելնելով՝ առաջացել է...
13:40 02/10/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 453 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 453 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված հատուկ կայքէջում: Այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում հաստատված է նոր...
11:13 02/10/202002.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 532 նոր դեպք, գրանցվել է 6 մահՀայաստանում երեկ կատարվել է 3897 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 532 նոր դեպք: Առողջացել է 187 մարդ: Մեկ օրում գրանցվել է մահվան 6 դեպք, որից 3-ը, ըստ առողջապահության...
09:47 02/10/2020Դոնալդ և Մելանիա Թրամփները վարակվել են կորոնավիրուսովԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը և առաջին տիկին Մելանիա Թրամփը վարակվել են կորոնավիրուսով։ Այս մասին հայտնել է Թրամփն այսօր վաղ առավոտյան։ Ինչպես գրում է CNN-ը, ախտորոշումը վերջին տասնամյակների ընթացքում...
12:32 01/10/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 448 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 448 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված հատուկ կայքէջում: Այս մասին գրում է վրացական Առաջին ալիքը։ Այսպիսով, այս պահի...
12:11 01/10/2020ՍԱՏՄ. Կորոնավարակով պայմանավորված սանիտարահիգիենիկ նորմերն անհրաժեշտ է պահպանելՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը շարունակում է կորոնավարակով պայմանավորված սանիտարահիգիենիկ պահանջների պահպանմանն ուղղված ստուգայցերը սննդի շղթայի կազմակերպություններում: ՍԱՏՄ-ից հայտնում...
11:16 01/10/202001.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 491 նոր դեպք, գրանցվել է 5 մահՀայաստանում երեկ կատարվել է 4134 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 491 նոր դեպք: Առողջացել է 218 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ, որից մեկն, ըստ առողջապահության...
09:58 01/10/2020Արցախցի, սահմանամերձ շրջանների և զինծառայողների երեխաները կարող են բուժօգնություն ստանալ Մուրացան ԲԿ-ում. Մարի ԴարակչյանԵթե կան Արցախից, սահմանամերձ շրջաններից և զինծառայողների երեխաներ, որոնք կարիք ունեն բժշկական օգնության, ապա վերջիններս կարող են ամեն օր ժամը 15։00-17։00 ստանալ բուժօգնություն Մուրացան ԲԿ-ում։ Այս...
09:25 01/10/2020ԱՆ. Հայաստանում վերջին օրերին դիտվում է կորոնավիրուսային հիվանդության դեպքերի նկատելի աճՀՀ առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ Հայաստանի ողջ տարածքում վերջին օրերին դիտվում է կորոնավիրուսային հիվանդության դեպքերի նկատելի աճ։ «Սիրելի' հայրենակիցներ, այս օրերին բոլորիս...
07:44 01/10/2020Մեր բժիշկների շնորհիվ տասնյակ վիրավորներ բառացիորեն փրկվում են մահվան ճիրաններիցՊաշտպանության նախարարության խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը գրում է. «Մեր բժիշկների արհեստավարժության շնորհիվ տասնյակ վիրավորներ բառացիորեն փրկվում են մահվան ճիրաններից, իսկ նրանց սրտացավության մասին...
11:40 30/09/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 326 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 326 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված հատուկ կայքէջում: Այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում հաստատված է նոր...
11:02 30/09/202030.09.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 458 նոր դեպք, գրանցվել է 2 մահՀայաստանում երեկ կատարվել է 3146 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 458 նոր դեպք: Առողջացել 152 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 2 մարդ, որից մեկը, ըստ առողջապահության...
11:46 29/09/202028.09.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 327 նոր դեպք, գրանցվել է 2 մահԵրեկ Հայաստանում կատարվել է 2886 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 327 նոր դեպք: 184 մարդ առողջացել է: Մեկ օրում մահացել է 2 հիվանդ, որից 1-ն, ըստ առողջապահության...
10:00 29/09/2020Արյունաբանականը հայտնում ՝ այս պահին արյան անհրաժեշտ խմբաքանակը համալրվել է և խնդրում են չայցելել կենտրոն«Շնորհակալ ենք»:

19:25 26/03/2013Очередной случай отравления ботулизмом в АрменииВ селе Верин Цахкаван Тавушской области Армении 22 марта был зафиксирован случай пищевого отравления – ботулизма, в результате которого пострадал один человек.
12:23 26/03/2013Министерство здравоохранения Армении ответило на доклад омбудсмена Карена АндреасянаМинистерство здравоохранения Армении распространило заявление в связи с обнародованным 21 марта 2013г.
14:10 21/03/2013Омбудсмен Армении опубликовал годовой доклад о деятельности министерства здравоохраненияОмбудсмен Армении Карен Андреасян сегодня представил ту часть своего годового доклада, которая касается состояния защиты прав человека в системе министерства здравоохранения РА.
18:58 20/03/2013Министр здравоохранения Армении ответил на обвинения депутатов по поводу страшного ЧП в морге ГюмриПатологоанатомическая служба постоянно находится в центре внимания министерства здравоохранения Армении.
11:23 20/03/2013В Армении продолжает наблюдаться рост заболеваемости ОРВИВ течение этой недели на территории Армении продолжает наблюдаться рост заболеваемости, обусловленной острыми респираторными инфекциями (почти 1.3 %).
17:57 16/03/2013Тыква оказалась полезной в лечении ракаСок горькой тыквы ограничивает способность раковых клеток поджелудочной железы преобразовывать глюкозу: с его помощью сокращается энергетическая подпитка опухолевых клеток, а в итоге происходит их...
14:41 16/03/2013Минздрав Армении: Раффи Ованнисян отказывается от медобследованияС первого же дня голодовки, объявленной лидером партии «Наследие» Раффи Ованнисяном, дважды в день его навещают врачи ереванской поликлиники №4 ( где он и состоит в учете), а в вечерние часы...
12:40 16/03/2013Турецкие СМИ бьют тревогу: каждый второй ребенок в стране появляется на свет с помощью кесарева сеченияВ Турции к кесареву сечению прибегают в основном женщины, принадлежащие к возрастной группе от 36 до 45 лет (65%).
11:50 14/03/2013Каждый шестой житель Турции страдает почечной недостаточностьюЧисло людей, страдающих почечными заболеваниями, как во всем мире, так и в Турции, изо дня в день растет.
10:15 14/03/2013Ученые назвали самый «опасный» для мужчин возрастСегодня инсульт или другие формы нарушения работы сердечно-сосудистой системы все чаще встречаются среди мужчин 40-летнего возраста.
10:37 13/03/2013«Айкакан жаманак»: АРФД определилась со списком?Газета «Айкакан жаманак» пишет, что список АРФД на выборах в Совет старейшин Еревана возглавит представитель Верховного органа «Дашнакцутюн» Армен Рустамян.
19:53 12/03/2013Состоялись заседания постоянных комиссий парламента АрменииСегодня постоянные комиссии Национального Собрания Армении – по вопросам здравоохранения, материнства и детства, по защите прав человека и общественным вопросам, по финансово-кредитным и бюджетным...
19:51 12/03/2013В Армении очередной случай заражения ботулизмом закончился летальным исходомЗафиксированный 20 февраля в городе Ванадзор в Лорийской области Армении случай ботулизма закончился летальным исходом.
09:56 11/03/2013Фитнес-тренер: Похудеть к лету можно даже с помощью водыПравильное потребление воды позволит нормализовать обмен веществ и сбросить лишний вес. Об этом сообщил фитнес-тренер и ведущий шоу «Кухня холостяка» на телеканале «Интер» Александр Рудницкий,...
19:24 07/03/2013Страсти вокруг здания МИД Армении разгораются. Архитекторы обеспокоены судьбой «символа государственности»Председатель Союза архитекторов Армении Мкртич Минасян обеспокоен тем, что здание МИД Армении может быть видоизменено.
18:18 06/03/2013В Армении зафиксирован случай ботулизма со смертельным исходомПресс-служба Министерства здравоохранения Армении сообщает, что случай пищевого отравления – ботулизма, зафиксированный в феврале в городе Джермук Вайоц-Дзорской области Армении, 4 марта завершился...
16:42 04/03/2013В Армении увеличилось количество вызовов скорой помощи из-за ОРВИВ последние дни в Армении участились случаи вызова бригад «скорой помощи» в связи с острыми респираторными заболеваниями.
09:19 04/03/2013Король Испании Хуан Карлос I успешно прооперированКороль Испании Хуан Карлос I успешно перенес сегодня операцию по удалению грыжи межпозвоночного диска в поясничном отделе.
09:19 01/03/2013Серия терактов в Ираке: погибли 23 человека, 70 раненоЧисло жертв серии взрывов, прогремевших в Ираке в четверг, достигло 23 человек, не менее 70 ранены, сообщает РИА Новости со ссылкой на Франс-Пресс и на местные власти.