11:24 22/09/2020Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 12 նոր դեպքԱրցախի առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, hանրապետությունում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 12 նոր դեպք: Վարակակիրներից 11-ը Ստեփանակերտ քաղաքի...
20:30 21/09/2020Թբիլիսիում դաշտային վրաններ կտեղադրվեն՝ կորոնավիրուսի թեստ հանձնելու համարԹբիլիսիում նախատեսվում է դաշտային վրաններ տեղադրել, որտեղ քաղաքացիները կկարողանան կորոնավիրուսի թեստ հանձնել: Այս մասին հայտնում է aliq.ge-ն։ Հիվանդությունների վերահսկման ազգային կենտրոնի տվյալներով՝...
20:00 21/09/2020Բիլլ Գեյթսն ասել է, թե երբ կավարտվի կորոնավիրուսի համավարակըԿորոնավիրուսի համավարակը կավարտվի լավագույն դեպքում 2022 թվականին։ Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, նման կարծիք է հայտնել Microsoft ընկերության հիմնադիր Բիլլ Գեյթսը Fox News-ի հարցազրույցում։ «Սակայն 2021...
17:45 21/09/2020Չեխիան առողջապահության նախարարին փոխեց համաճարակաբանովՉեխիայի կառավարության գիտության և հետազոտությունների հարցերով հանձնակատար Ռոման Պրիմուլան կգլխավորի երկրի Առողջապահության նախարարությունը: Այս մասին երկուշաբթի օրը լրագրողներին հայտարարել է...
17:10 21/09/2020Հունիսից ի վեր Մոսկվայում գրանցվել է COVID-19-ի դեպքերի առավելագույն աճՌուսաստանի 84 մարզերում կորոնավիրուսի վարակի նոր դեպքերի օրական աճը կազմել է 6196: «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ, Մոսկվայում այն վերջին երեք ամսվա ընթացքում հասել է առավելագույնի՝ կազմելով 915 դեպք:...
17:02 21/09/2020ԱՄՆ-ում մեկ օրում COVID-19-ի գրեթե 40 հազար նոր դեպք է հաստատվելԱՄՆ-ում կորոնավիրուսային հիվանդության օրական նոր դեպքերի թիվն աճել է 38,978-ով, հիվանդությունների հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը երկրում գերազանցել է 8,6 միլիոնը, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն՝ հղում...
16:20 21/09/2020COVID-19-ով վարակվելու դեպքերի թիվն աշխարհում գերազանցել է 31 միլիոնըՋոն Հոփքինսի համալսարանը, որն ամփոփում է պետությունների և տեղական իշխանությունների, ինչպես նաև լրատվամիջոցների և այլ բաց աղբյուրների տվյալները, հայտնել է, որ աշխարհում նոր տեսակի կորոնավիրուսով...
14:45 21/09/2020ԱՀԿ-ն հավանություն է տալիս COVID-19-ի՝ դեղաբույսերով բուժմանըԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) հաստատել է աֆրիկյան բուսական դեղամիջոցների III փուլի կլինիկական փորձարկումների արձանագրությունը՝ որպես COVID-19-ի պոտենցիալ բուժում, փոխանցում է...
12:44 21/09/2020Թե ինչի՞ց են թունավորվել բժիշկները, պարզ կլինի 2-3 օրից«Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ բուժանձնակազմի ու հիվանդների սննադային թունավորումից հետո ՍԱՏՄ աշխատակիցներն այցելել են կենտրոն։ Panorama.am-ի հետ զրույցում տեսչական մարմնի հասարակայնության հետ կապերի...
12:12 21/09/2020Չեխիայի առողջապահության նախարարը հրաժարական է տվելՉեխիայի առողջապահության նախարար Ադամ Վոյտեխը երկուշաբթի օրը հայտարարել է իր հրաժարականի մասին: Նման հայտարարություն նա արել է Պրահայում կայացած ճեպազրույցում, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը։ «Ես հրաժարական եմ...
12:04 21/09/2020Արցախում կորոնավիրուսի նոր դեպքեր են հաստատվելԱրցախի առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, hանրապետությունում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 4 նոր դեպք: Վարակակիրներից 2 Ստեփանակերտ, մեկը Շուշի...
11:50 21/09/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 193 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակման 193 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը, վրացական Առաջին ալիքի հաղորդմամբ, քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge կայքում։...
11:04 21/09/2020Ախալցիխեում վարակակիրի հետ շփում ունեցած անձանց մոտ COVID-19 չի հաստատվելԱխալցիխեում կորոնավարակով վարակված տղամարդու հետ շփում ունեցող անձանց թեստերի արդյունքները բացասական են եկել: Jnews-ը գրում է, որ Բակուրիանի հյուրանոցում գտնվող 26 անձի և Ախալցիխեի կարանտինի...
10:57 21/09/202021.09.2020. Կորոնավիրուսի 121 նոր դեպք է գրանցվել, 6 մարդ է մահացելՀայաստանում երեկ կատարվել է 1633 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 121 նոր դեպք: Առողջացել է 29 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 6 մարդ։ Մահվան դեպքերի վերաբերյալ առողջապահության...
09:00 21/09/2020«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ում բուժաշխատողներն ու հիվանդները թունավորվել են սննդից«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ում սննդային թունավորման ախտանիշներ են գրանցվել 33 մարդու մոտ։ Բժշկական կենտրոնից մանրամասնում են, որ նրանցից 25-ը բուժանձնակազմից են, իսկ 8-ը` պացիենտ։ Սեպտեմբերի...
19:30 19/09/2020COVID-19- ը կարող է կործանարար լինել ուղեղի համար. գիտնականներԿորոնավիրուսային վարակը կարող է կործանարար լինել ուղեղի համար, հայտնում է «Nature» ամսագիրը՝ հղում կատարելով Լիվերպուլի համալսարանի, Լոնդոնի համալսարանական քոլեջի, Յեյլի համալսարանի և Սրբապատկեր...
18:45 19/09/2020Ամենաարդյունավետ նիհարելու միջոցը՝ առանց դիետաներիԲարսելոնայի «Ալիմմենտա» կլինիկայի սննդաբան Ադրիանա Օրոսն հայտնել է՝ որն է նիհարելու ամենաարագ և ամենահեշտ միջոցը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։ Նրա խոսքով «ափսեի մեթոդը» օգնում է հասկանալ, թե քանի...
17:00 19/09/2020COVID-19-ից ապաքինված մայրը կարող է երեխային փոխանցել հակամարմիններCOVID-19- ով վարակված և առողջացած կինը կրծքի կաթի հետ մեկտեղ կարող է իր երեխային փոխանցել կորոնավիրուսի հակամարմիններ: Բայց կրծքով կերակրման ավարտից հետո հակամարմինները վերանում են։ 360tv.ru-ի...
16:27 19/09/2020Կորոնավիրուսով վարակված կինը մասնակցել է թոռան հարսանիքին և մահացելԿորոնավիուսով վարակված մի կին մահացել է թոռան հարսանիքին մասնակցելուց մի քանի օր անց, հայտնում է «The Sun»-ը: Նորապսակները տատիկի հետ համատեղ լուսանկար են հրապարակել համացանցում և քննադատվել...

14:08 14/11/2012В Армении число больных раком в возрасте до 16 лет остается неизменнымВ мире увеличилось число больных раком, однако темпы роста не вызывают опасений. Ежегодно фиксируется 5-процентный рост случаев заболевания раком. Об этом на пресс-конференции заявил заведующий...
12:41 14/11/2012В Тегеране состоялась встреча между министрами культуры Армении и ИранаМинистры культуры Армении и Ирана обсудили вопросы, связанные с развитием двусторонних отношений в культурной сфере.
09:40 14/11/2012Сегодня Всемирный день борьбы с диабетомВсемирный день борьбы с диабетом (World Diabetes Day) был введен в 1991 году Международной диабетической федерацией (International Diabetes Federation) и Всемирной организацией здравоохранения (World...
19:20 13/11/2012Ситуация с распространением сибирской язвы в Армении находится под контролемВ результате повторных лабораторных исследований случай заболевания сибирской язвой в селе Уши Арагацотнской области Армении не подтвердился.
09:20 13/11/2012Сегодня Международный день слепых13 ноября 1745 года во Франции родился Валентин Гаюи (Valentin Haüy) — известный педагог, основавший в Париже и Петербурге несколько школ и предприятий для слепых.
09:36 10/11/2012В Италии за проведение «запрещенных экспериментов» над пациентами арестованы 9 врачей-кардиологовВ Италии арестованы 9 врачей-кардиологов по подозрению в мошенничестве и нарушении медицинской этики, сообщает «ИТАР-ТАСС».
19:24 09/11/2012Президент Армении Серж Саргсян абсолютно здоров, «проблемы со здоровьем» – дезинформацияПериодически муссируемые слухи о «проблемах со здоровьем», которые якобы имеются у президента Армении Сержа Саргсяна, являются дезинформацией.
11:06 09/11/2012В Гегаркуникской области Армении карантин по сибирской язве продолжаетсяВ селе Цовак Гегаркуникской области Армении и ряде прилегающих общин продолжаются меры борьбы с сибирской язвой, зафиксированной в октябре текущего года.
20:22 08/11/2012В Армении выявлен еще один случай заражения сибирской язвой. Теперь в АрагацотнеВ результате проведенных лабораторных исследований подтвердился еще один случай заболевания сибирской язвой в селе Уши Арагацотнской области Армении.
11:42 08/11/2012Минздрав Армении: Эпидемиологическая ситуация в городе Иджеван контролируемаЭпидемиологическая ситуация в городе Иджеван контролируема, случаев заражения сибирской язвой среди жителей не зафиксировано.
10:15 06/11/2012Ученые нашли способ выявления болезни Альцгеймера заранееАмериканские ученые обнаружили новые доказательства того, что дегенеративные изменения в мозге, вызванные болезнью Альцгеймера, происходят за 20 лет до проявления основных симптомов недуга, сообщает...
18:52 05/11/2012Двое пострадавших вследствие ДТП в Карвачарском районе НКР военнослужащих все еще в реанимацииПострадавшие 1 ноября в результате крупного ДТП в Карвачарском районе Нагорно-Карабахской Республики военнослужащие идут на поправку.
11:04 05/11/2012Уровень воды в озере Севан снизился по сравнению с прошлогодним показателемПо положению на 30 октября уровень воды в озере Севан составил 1900 м 19 см. Как сообщает пресс-служба Гаварского Орхус-центра, этот показатель на 3 сантиметра ниже прошлогоднего показателя. Снижение...
13:01 03/11/2012Дереник Думанян: Предоставляемые госбюджетом средства должны расходоваться на обеспечение качественной медицинской помощиВ соответствии с госбюджетом 2013 года, изменится соотношение объема распределения лекарственных препаратов, предоставляемых для оказания медицинской помощи в больницах.
09:32 03/11/2012В Европе впервые разрешили применение коммерческой генотерапииЕвропейские чиновники впервые одобрили для коммерческого использования генотерапию - метод лечения, с помощью которого исправляется ошибка в генетическом коде человека, сообщает «Би-Би-Си».
18:04 01/11/2012Глава Минздрава Армении готов нести ответственность за злоупотребления, допущенные в годы его пребывания в должностиМинистр здравоохранения Армении Дереник Думанян готов нести ответственность за возможные злоупотребления, допущенные в годы его пребывания в должности.
10:40 01/11/2012С 2013 г. Минздрав Армении регламентирует процесс предоставления направлений больным для лечения в ЕреванеПланы закупок на 2013 г., предоставленные медицинскими учреждениями, после проведения соответсвующих обсуждений в областных управлениях будут представлены в Министерство здравоохранения Армении.
16:57 31/10/2012В настоящее время зараженной сибирской язвой скотины в Армении нет. Заверения замминистра сельского хозяйстваВ селе Цомак и окрестных деревнях были проведены и продолжают осуществляться все необходимые мероприятия, ежедневно утром и вечером скотина проходит ветеринарный осмотр.
16:30 29/10/2012Состояние пострадавшего при обрушении здания в центре Еревана оценивается как тяжелоеСостояние одного из госпитализированных в результате обрушения строящегося здания в центре Еревана по адресу Ханджяна, 20 остается тяжелым, но стабильным.
13:09 27/10/2012Врачи выписали троих пострадавших при обрушении новостройки в ЕреванеСостояние одного из госпитализированных в результате обрушения строящегося здания в центре Еревана по адресу Ханджяна, 20 остается тяжелым, но стабильным.