12:22 30/09/2020Պահանջում ենք թուրքական զինուժի, ներառյալ՝ օդուժի անհապաղ դուրսբերումը հակամարտության գոտուց. ՀՀ ԱԳՆԱԳՆ-ն հրապարակել է թուրքական F-16 կործանիչի կողմից խոցված հայկական Սու-25 ինքնաթիռի օդաչուի անունը
11:13 30/09/2020Փաշինյան. Հայաստանը դիտարկում է ԼՂ անկախության ճանաչման հնարավորությունըՀայաստանը դիտարկում է ԼՂ անկախության ճանաչման հնարավորությունը։ «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Նա հարցազրույց է տվել մի խումբ ռուսաստանյան լրատվամիջոցների,...
20:14 29/09/2020«Ադրբեջանի զինված ուժերը ձախողել են». Վարչապետի հարցազրույցը «60 րոպե» հաղորդմանըՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր «Ռոսիա-1» հեռուստաալիքով հեռարձակվող «60 րոպե» ծրագրի եթերում պատասխանել է ղարաբաղյան հակամարտության գոտում սրման վերաբերյալ հարցերի։ Որպես վերջին նորություն նա...
15:27 29/09/2020Ֆրանսիան հորդորում է միջազգային բանակցություններ վարել Հայաստան-Ադրբեջան բախումների վերաբերյալԱռաջիկա օրերին․․․
12:40 29/09/2020Արվում է ամեն ինչ՝ էսկալացիան դադարեցնելու, դրսից ապակայունացում թույլ չտալու համար․Հայաստանում ՌԴ դեսպան«Բոլոր պաշտոնական մեկնաբանությունները տրված են։ Ռուսաստանն ի սկզբանե շատ ակտիվ գործել է հակամարտության դեէսկալացիայի ուղղությամբ։ Մեր դիրքորոշումը հստակ է․ռազմական գործողությունները պետք է դադարեցվեն...
10:24 29/09/2020Վարդան Ոսկանյան. Մերձավոր Արևելքում մեզ աջակցում են մեր իրանցի, իրաքցի, սիրիացի, լիբանանցի և այլ բարեկամներԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Բաքվի բռնապետի քարոզչամեքենան փորձում է քարոզչական ներազդեցություն ունենալ՝ օգտվելով մեկ-երկու իրանցի հոգևորականների ելույթներից և ձգտելով խաթարել հայ-իրանական...
23:03 28/09/2020Այս փուլում զինադադարի հնարավորություններ չենք տեսնում. Արցախի նախագահ«Նման վարքագիծ ունեցող իշխանության հետ որևէ երկխոսություն հնարավոր չէ։ Եվ Թուրքիայի լկտիությունը ամեն օր տեսնում ենք, մենք մարտնչում ենք թուրք-ադրբեջանական համատեղ ուժերի դեմ»,- այսօր լրագրողների հետ...
12:35 28/09/2020Նարիշկինը մեկնաբանել է ԼՂ-ում տիրող իրավիճակըԼեռնային Ղարաբաղում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հակամարտության էսկալացիան ափսոսանք է առաջացնում, այն կարելի է լուծել միայն քաղաքական-դիվանագիտական ճանապարհով: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ՝ լրագրողներին...
11:55 28/09/2020Հունաստանն արեց այն, ինչը դատապարտում է․ հունական սոցցանցը պայթել է Ղարաբաղի վերաբերյալ երկրի ԱԳՆ հայտարարությունիցՀունաստանի կառավարությունը, որը դատապարտում է Եվրոպայի և ՆԱՏՕ-ի «հավասարազոր մոտեցումը» Հունաստանին և Թուրքիային Արևելյան Միջերկրական ծովում, նույնն արեց Արցախի դե-ֆակտո հանրապետության ու Ադրբեջանի...
08:50 28/09/2020Ադրբեջանի տարբեր զորատեսակներում լայնորեն ընդգրկված են նաև Թուրքիայի զինուժի ներկայացուցիչներ. Տիգրան ԱբրահամյանԱդրբեջանը զոհերի թիվը թաքցնելու հետ կապված խնդիրներ չունի հենց միայն այն պատճառով, որ իր գործողությունների առաջին էշելոններում տեղակայել է Թուրքիայի աջակցությամբ ու հավաքագրմամբ, Ադրբեջան տեղափոխված...
14:18 27/09/2020ԵԽ գլխավոր քարտուղարը կոչ է անում անում անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողություններըՈչ մի ջանք չպետք է խնայվի՝ սրումը կասեցնելու համար:
12:52 27/09/2020Դավիթ Տոնոյան. Մեր պատասխանը լինելու է կոշտ ինչպես երբեքՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանիը հանդես է եկել ուղերձով. «Սիրելի հայրենակիցներ, Այսօր վաղ առավոտյան, կոպտագույնս խախտելով միջազգային մարդասիրական իրավունքի գործող նորմերն ու հակամարտության...
09:03 27/09/2020Ադրբեջանը հրթիռահրետանային նախապատրաստությունից ու ԱԹՍ հարվածներից հետո հարձակման է անցել շփման գծի ամբողջ երկարությամբԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանի մարտակոչը
17:18 26/09/2020Տիգրան Աբրահամյան. ԱՄՆ հայտարարությունները հիմնված են իրադրության վերլուծությունների և նրանց տիրապետած տեղեկատվության վրաՀայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը ԱՄՆ քաղաքացիներին հորդորում է զգոնություն պահպանել և զգուշություն ցուցաբերել` Հայաստան-Ադրբեջան սահմանի որոշ հատվածներում բարձր լարվածության և վերջերս տեղի ունեցած...
12:34 26/09/2020Ձևավորվում է մի իրողություն, որ ստեղծվում են հակաթուրքական դաշինքներ. Արաբագետ«Միջերկրածովյան ավազանում նոր աշխարհակարգի ձևավորման սաղմեր ենք տեսնում, մասնաբաժին ունեն տարածաշրջանային և գլոբալ ուժային կենտրոններ»,- ասուլիսում ասաց ԵՊՀ ՀՀԻ հայ-քրդական առնչությունների բաժնի...
18:07 25/09/2020Ինձ մոտ վրդովմունք է առաջանում, երբ վարչապետն ասում է ինչ-որ բաներ, որոնց չի տիրապետում. Լարիսա Ալավերդյան«Թող չթվա, որ դա փոքր խնդիր է, օրինակ, ռազմական գործողությունների համեմատ։ Դա այդպես չէ։ Հենց հասարակության քայքայումը, հենց ամբողջական այս իրարամերժ հայտարարությունների ֆոնի վրա, որոնք հնչել են հենց...
14:03 25/09/2020Ուսուցիչների մոտ հայտնաբերված կորոնավիրուսի դրական դեպքերը մոտավորապես 1.5 տոկոս են. Լուսինե Պարոնյան«Ուսուցիչների մոտ հայտնաբերված դրական դեպքերը մոտավորապես 1.5 տոկոս են»,- այսօր ասուլիսում հայտարարեց ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի համաճարակաբանության բաժնի պետ...
18:04 24/09/2020Քաղաքացուն դիմակ չկրելու համար տուգանելու որոշումն անվավեր է ճանաչվելՍահմանադրական իրավունքի մասնագետ, իրավաբան Վահե Գրիգորյանին հաջողվել է հասնել դիմակ չկրելու համար քաղաքացի Վ.
10:06 24/09/2020Երվանդ Խունդկարյանը դեռ որոշում չունիՍԴ նորընտիր դատավոր Երվանդ Խունդկարյանը դեռևս որոշում չի կայացրել՝ արդյո՞ք ինքնառաջադրվելու է ՍԴ նախագահի պաշտոնի համար: Այս մասին նա ասաց լրագրողներին: Երվանդ Խունդկարյանը նշեց, որ դեռևս որևէ...
14:56 23/09/2020Միշտ ներկա Համո Սահյանին այժմ բացակա են դնումԵրևանի Օղակաձև զբոսայգու տարածքում արդեն յոթ տարի հողակտոր է հատկացված հայ հայտնի բանաստեղծ Համո Սահյանի արձանի տեղադրման համար։ Մրցույթ եղել է, նախագիծն ընտրվել է, սակայն արձանը չկա։ «Այդ...

16:00 30/01/2018Карабах, Приднестровье, Грузия, Украина: глава МИД Италии А. Альфано назвал приоритетную задачу ОБСЕ в 2018г.Приоритетной задачей в ходе председательства Италии в ОБСЕ в 2018 году станет концентрация внимания на затяжных конфликтах и содействие поиску решения украинского кризиса.
16:17 26/01/2018Экс-глава Минобороны Армении: Азербайджан пытается сохранить напряженность, применяя дешевое вооружениеВойна – это всегда противостояние ресурсов, посему при принятии решения всегда необходимо оценивать эффективность дальнейших шагов и цену, которую придется заплатить.
16:18 25/01/2018А. Ованнисян: Даже если в ПАСЕ Самед Сеидов задал вопрос президенту Армении напоказ обществу Азербайджана, все равно потерпел фиаскоУже через 5 лет мы увидели, что Армения не склоняется, а наоборот – демонстрирует миру пример того, что посредством честности возможно достичь успеха и сохранить сбалансированные отношения.
15:49 24/01/2018«Я нахожусь дома, серьезных травм нет»: посол Армении в Кувейте попал в ДТППосол Армении в Кувейте заверил, что необходимости обращаться за помощью в больницу и проходить медобследование не было.
14:36 23/01/2018Фотограф System of A Down и других рок-звезд Грег Вотерманн: Не снимайте то, что уже можно увидеть в InstagramЯ помолвлен с замечательной девушкой, и наши приключения прекрасны!
15:07 22/01/2018Премьер Карен Карапетян: Армения станет стартовой площадкой для российских предпринимателей по доступу на новые рынкиКарен Карапетян в интервью РИА Новости рассказал, что Армения намерена создавать максимально комфортные условия для иностранных вложений.
16:33 20/01/2018Политтехнолог: Кандидат в президенты Армении Армен Саркисян благодаря своим связям может влиять на решения за рубежомЭксперт обратил внимание на то, что будущий президент должен будет помочь в решении внешнеэкономических и внешнеполитических вопросов.
15:49 19/01/2018К 28-й годовщине геноцида армян в Баку: «Они привязали мать к креслу и на ее глазах насиловали сына и дочь»Муж-азербайджанец так и не приехал, хотя обещал, связи с ним сейчас никакой нет. Моя квартира отцовская ему досталась.
13:02 18/01/2018Водитель и пассажир «семерки» погибли при столкновении с армейским грузовиком в Сюникской области АрменииКак сообщил Panorama.am пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян, вследствие ДТП военные не пострадали.
14:00 17/01/2018«Хочу развеять вашу обеспокоенность»: Эрмине Нагдалян прокомментировала рокировки в составе делегации Армении в ПАСЕВ составе парламентской делегации НС в ПАСЕ Эрмине Нагдалян сменит Карине Ачемян, а в Межпарламентском Союзе К.Ачемян сменит Шушан Сардарян.
15:13 13/01/2018В Ереване открывается уникальный реабилитационный центр для военнослужащих с инвалидностьюНа территории Университетской больницы «Мурацан» в Ереване активно идет процесс строительства реабилитационного центра для получивших ранения военнослужащих.
15:00 12/01/2018Глава Федерации футбола Армении: Генрих Мхитарян – футболист, которому всегда есть место в основном составе любой команды«С Мхитаряном я общался на последнем матче сборной Армении. Тогда этой напряженности, проблемы не было. Знаю об этом практически столько же, сколько и вы», – сказал Рубен Айрапетян.
17:20 11/01/2018Для ереванского аэропорта «Звартноц» наступает новая эра: Эдуардо Эрнекян передает авиабизнес племяннику«Я буду следить за этой сделкой в этом месяце, и моя карьера по части аэропортов будет завершена», – сказал Эдуардо Эрнекян во время интервью в своем офисе в Буэнос-Айресе.
12:50 11/01/2018Россия отказалась направлять делегацию на январскую сессию ПАСЕОб этом заявил ТАСС вице-спикер Госдумы Петр Толстой, курирующий в нижней палате парламента международную деятельность.
12:23 10/01/2018Владимир Акопян: Президент Армении Серж Саргсян в праздничные дни не отсутствовал из республикиРяд армянских СМИ распространили ранее информацию о том, что президент РА 3 января находился в Москве, а до этого – 1-2 января – в европейских странах.
12:43 09/01/2018Владимир Акопян представил подробности о состоянии здоровья президента Армении Сержа СаргсянаВ Аппарате президента Армении опровергли сообщение о том, что в новогодние праздники ухудшилось состояние здоровья президента РА Сержа Саргсяна и он был госпитализирован в медцентр «Наири».
14:51 08/01/2018Армен Исраелян: Правительство Ирана находится в довольно сложном положенииСейчас руководители политических сил в ИРИ обмениваются обвинениями касательно того, кто виновен в сложившейся ситуации.
13:16 05/01/2018Степан Сафарян: Соглашение Армении с ЕС частично перекрыло образовавшуюся после парламентских выборов пропастьПо словам С. Сафаряна, новое соглашение с ЕС – не рядовой договор ни по своей значимости, ни по открывающимся в результате его подписания перспективам.
13:15 04/01/2018Американский профессор: Мы раскрыли закономерность между погодными условиями и миграционными тенденциями в ЕвропеУченые выяснили, что большое число мигрантов, пытающихся получить убежище в странах ЕС, связано, в частности, с повышением средних температур в сельскохозяйственных регионах разных стран.
14:26 29/12/2017Рубен Варданян: Нам кажется иногда, что деньги решают все, но это иллюзияРубен Варданян рассказал, что думает о критериях оценки успеха и новой эпохе – талантизме.