12:11 23/09/2020Երևանում անշարժ գույքի նկատմամբ հետաքրքրությունը նվազել է, մարզերում՝ հակառակը«Անշարժ գույքի շուկայում մենք շարունակել ենք աշխատանքը նաև այն ժամանակ, երբ Կադաստրի կոմիտեի գրասենյակները փակ էին։ Բայց այդ դեպքում դիմումների ամբողջ ծավալը չէինք ստանում»,- այսօր հրավիրված մամուլի...
16:46 22/09/2020Փաստաբան. Քննիչ Մուշեղյանի մասնակցությամբ ձեռք բերած ապացույցները ճանաչել անթույլատրելիՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանն ընդհանուր իրավասության Շենգավիթի նստավայրում դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ ընթացող նիստում դատարանին առաջարկեց անթույլատրելի...
16:05 22/09/2020ԿԽՄԿ ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջանում անազատության մեջ գտնվող հայերինԿարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչներն օգոստոսին և սեպտեմբերին հերթական այցերն են իրականացրել այն անձանց, որոնք պահվում են անազատության մեջ, խոսքը ղարաբաղյան հակամարտության առնչությամբ...
14:31 22/09/2020Դատախազ Բաղդասարյան. Չենք պատրաստվում ներկայացնել մի փաստարկ, որին հակադարձելու հնարավորություն պաշտպանության կողմը չի ունենաԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, շարունակում է քննել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական թիմի միջնորդությունը մարտի 1-ի մայր գործի նյութերն...
11:22 21/09/2020Մենք պետք է գիտակցենք, որ առջևում հայկական պետականության ամրապնդման ոչ պակաս դժվարին շրջանն է. Ռոբերտ ՔոչարյանՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը շնորհավորական ուղերձ է հեղել ՀՀ անկախության 29-րդ տարեդարձի կապակցությամբ.
12:30 19/09/2020Հուլիսյան մարտերը ի ցուց դրեցին ՀՀ կարողությունները՝ պաշտպանելու իրեն, իր բնակչությունն ու սահմաններ. Մնացականյան«Նախ, Թուրքիան հրապարակավ խրախուսում է Ադրբեջանին ավելի կոշտ դիրքորոշում ցուցաբերել Հայաստանի և Արցախի նկատմամբ՝ բացահայտորեն հայտնելով իր աջակցությունն Ադրբեջանին, այդ թվում՝ ռազմական առումով»,-...
15:57 18/09/2020Ռոբերտ Քոչարյան. Հիմա մեզ նոր ծրագիր է պետք, որը թույլ կտա այս փոթորիկի մեջ անվտանգ պահել մեր պետականության նավըՀՀ երկրորդ նախագահը հանդիպել է քաղաքագետների հետ
11:43 17/09/2020Ոչ մի ոստիկան դիմակ չկրող ոչ մի քաղաքացու մոտով անտարբեր չպետք է անցնի. վարչապետ«Ոչ մի ոստիկան դիմակ չկրող ոչ մի քաղաքացու մոտով անտարբեր չպետք է անցնի»,-կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ դիմելով ոստիկանապետին, բայց նաև հորդորեց քաղաքացիների...
12:06 16/09/2020Ռոբերտ Քոչարյան. Մենք ոնց որ մասնագետի նկատմամբ հարգանք չունենք«Հայաստանն ահաբեկիչների երկիր չի, սանկցիաների տակ չի գտնվում: Հայաստանն ի վիճակի է օրինական ճանապարհով, պայմանագրերով զենք գնել և միշտ այդպես ենք գնել»,- տնտեսական թեմաներ լուսաբանող լրագրողների և...
10:43 16/09/2020Պատերազմում վիրավորված երկու տղա ունեմ, ինչո՞վ պետք է պահեմ իրենց ընտանիքները. խաղողագործԱրարատի մարզի Շահումյան գյուղի բնակիչները փակել են մայրուղին, պատճառը խաղողի մթերման խնդիրն է. բերքի մթերման արժեքը մինչև 50 դրամով ցածրացել է, և մեկ կիլոգրամի դիմաց այժմ գյուղացուն առաջարկում են 100...
14:46 15/09/2020Հուսանք՝ մինչև ԿԳՄՍ և Առողջապահության նախարարությունների կողմնորոշվելը երեխաները չեն վարակվի14 օր ուշացմամբ այսօր մեկնարկեց նոր ուսումնական տարին, սակայն, ինչպես դեռ մեկ ամիս առաջ, այսօր ևս ուսուցիչներն ու ծնողները անորոշության մեջ են, թեև հույս ունեն, որ գոնե առաջիկա մեկ շաբաթվա ընթացքում...
12:43 15/09/2020Գերագույն դատարանի ստեղծմանը դեմ լինելը կխանգարի՞ Խունդկարյանին դառնալ ՍԴ անդամ«Տեղյակ չեմ ո՛չ քրեական գործերից, ո՛չ էլ որևէ մանրամասնից, և ընդունելի չեմ համարում քրեական գործերին քաղաքական ենթատեքստ տալը»,- այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Իմ քայլը»...
12:27 15/09/2020Ադրբեջանցիները Եվրոպական դատարանից առևանգել էին Մանվել Սարիբեկյանի գործի փաստաթղթերը․ ՀետքՍեպտեմբերի 9-ին ուժի մեջ մտավ 2010թ.-ին Ադրբեջան գերեվարված, ապա սպանված Մանվել Սարիբեկյանի գործով Եվրոպական դատարանի վերջնական վճիռը: «Սարիբեկյանը և Բալյանն ընդդեմ Ադրբեջանի» գործով այս տարվա...
11:26 14/09/2020Զոհրաբ Մնացականյան. Մենք ականատես ենք լինում Թուրքիայի կողմից ռազմական կուտակման փորձերի«Մենք հաստատակամ ենք մեր մոտեցման մեջ, որ բոլոր հակամարտությունները տարբեր են, և եթե կա մեկ հստակ ընդհանրություն, ապա դա այն է, որ որևէ հակամարտություն չունի ռազմական լուծում»,-ասել է ՀՀ ԱԳ նախարար...
12:42 12/09/2020Չեմ կարող շատ ինֆորմացիա տալ, քանի որ տղան հակառակորդի մոտ է, այլ ոչ՝ բարեկամի. Փաշինյանը՝ գերու կնոջըՆիկոլ Փաշինյանը, Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի, և Տարածքային կատավարման և ենթակառուցվածքների նախարարների հետ, այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Սյունիքի մարզ, որտեղ առաջին կանգառը կատարել է...
10:31 12/09/2020Տիգրան Աբրահամյան. Որքան ուշանում է հայ սպայի հետ ԿԽՄԿ հանդիպումը, այնքան մեծանում են նրա նկատմամբ ճնշումները«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը հիշեցնում է՝ հայ զինծառայող Գուրգեն Ալավերդյանի Ադրբեջանում հայտնվելուց 20 օր է անցել: «Այս միջադեպի առնչությամբ, Ադրբեջանը քաղաքական,...

15:43 28/12/2017Бизнесмен Рафаэль Исаханян разоблачил очередную ложь Азербайджана: Устав «Платформы мира» втихаря изменилиПроживающий в России армянский предприниматель Рафаэль Исаханян разоблачил очередную ложь азербайджанской стороны.
11:14 26/12/2017Визит президента Армении в Грузию и возможное открытие железной дороги через Абхазию и Южную Осетию: интервью с Дж. МеликяномВероятно, грузинская сторона представит свое видение ситуации и проинформирует армянскую о последнем прогрессе вокруг реализации соглашения 2011 года.
09:30 23/12/2017Посол Армении в Бельгии: ЕС на всех уровнях выражал поддержку мирному урегулированию карабахского конфликта и МГ ОБСЕАрмения собственным опытом показала совместимость различных интеграционных процессов.
16:20 22/12/2017Армен Амирян рассказал, как Минкультуры Армении намерено возместить сокращение бюджетного финансирования на 7%Несмотря на сокращение финансирования на 7% по госбюджету на 2018 год, в случае грамотной работы можно восполнить эти 7% собственной работой.
17:10 21/12/2017Украинский эксперт: Армения серьезно укрепила свои позиции во внешней политике, и этот процесс продолжится в 2018 годуЭтому также, способствует и Соглашение Армения-ЕС, после подписания которого начался процесс формирования новой платформы.
17:41 20/12/2017Казус с голосованием в НС Армении: депутат Наполеон Азизян рассказал историю про кнопку«Как задел? Молча, со смехом. Я не игрушка в чьих-либо руках, ни для наших, ни для фракции “Елк”. Как захочу, так и проголосую. Вот и вам это говорю».
14:16 19/12/2017Али Расизаде: Сокращение притока нефтедолларов ведет к деградации Азербайджана, расцвету теневой экономики и коррупцииПо его словам, ни одна нефтезависимая страна не может избежать развития событий именно в такой последовательности «Алгоритма» в русле всеобщей деградации.
15:51 18/12/2017Эксперт Вардан Восканян: 2017 год был эффективным для отношений между Арменией и ИраномЭксперт подчеркнул важность также армяно-иранского сотрудничества в культурной и научной сферах. В. Восканян выделил достижения совместного армяно-иранского кинопроизводства.
10:55 15/12/2017Президент Армении: Глава МИД РФ С.Лавров не представлял какого-либо нового предложения по карабахскому урегулированию«Глава МИД РФ уверен, что карабахский конфликт возможно урегулировать в формате Минской группы ОБСЕ», – сказал глава государства
18:00 13/12/2017Бизнесмены Армении приветствуют инициативу по сокращению праздничных дней: Это позволит избежать парализацииИнициатива правительства Армении по сокращению числа нерабочих дней в новогодние праздники окажет позитивное влияние и позволит избежать так называемой парализации страны в этот период.
13:07 12/12/2017Депутат НС Армении Самвел Алексанян рассказал о своих прирожденных навыках: дает бизнес-уроки своим детям«Я даю своим детям бизнес-уроки. Я к бизнесу отношения не имею, но консультирую своих детей. Это прирожденный дар», – рассказал о своих навыках Самвел Алексанян.
12:43 11/12/2017А. Рустамян: Некоторые главы общин в Армении могли злоупотребить полномочиями и должны понести ответственностьАрмен Рустамян сегодня на брифинге коснулся речи президента Армении Сержа Саргсяна на конференции, посвящённой органам местного самоуправления и территориального управления.
16:37 09/12/2017Генпрокурор Армении объяснил, почему никого не наказали по делу о скандальной записи с собрания «SAS Group» перед выборамиГенпрокурор Армении Артур Давтян объяснил, почему по ряду громких дел вокруг предвыборных скандалов, так никто и не был наказан.
14:15 07/12/2017Ширак Торосян: В переговорах по урегулированию карабахской проблемы позиции армянской стороны укрепляютсяСоответствующее заявление Ширак Торосян сделал, коснувшись состоявшейся 6 декабря в Вене встречи министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна с главой МИД Азербайджана.
17:17 06/12/2017Ширак Торосян: С призывом признать Геноцид армян к парламенту Грузии нужно было обратиться еще раньшеШ.Торосян подчеркнул, что власти Грузии находятся в довольно затруднительном положении в вопросе признания и осуждения факта Геноцида армян в Османской империи.
13:30 05/12/2017Минюст России пока не будет дополнять список СМИ-иноагентов: телеканал CNN избежал участи «Голоса Америки»Журналистам СМИ, включенных в реестр, запретят проход в Совет Федерации и Госдуму.
14:15 02/12/2017Рубен Мелконян: Маниакальное отношение Азербайджана к посетившим Арцах деятелям не могло не найти поддержки в ТурцииДанным шагом Турция может преследовать 2 цели: оказание поддержки Азербайджану, преследования в отношении представителей независимой интеллигенции.
17:05 30/11/2017Владимир Макей: Страны ОДКБ подготовили единый список террористических организаций«Есть террористическая угроза, с которой нужно бороться. Считаю, что мы в этом тоже очень серьезно продвинулись, но предстоит еще многое сделать», – сказал Макей.
17:33 29/11/2017Роффи: А что значит быть армянином?По словам Роффи, самым большим препятствием на его пути стали именно уроки армянского языка, особенно грамматика и фонетика.
13:16 28/11/2017Композитор Джон Одян: Мы можем создать новые творения, которые подчеркнут ДНК благородного прошлого армянского народаИстория армянского народа не заканчивается Геноцидом. Армянская культура продолжает развиваться, рождать новые формы и новые пути видения мира.