12:12 31/07/2020Միքայել Մինասյանի հայտարարության հիման վրա ՀՔԾ-ում հարուցված քրեական գործը կարճվել էՓաշինյանը թող պատասխանի հարցին՝ հրավիրվե՞լ է ՀՔԾ, թե՞ ոչ։
11:42 30/07/2020Մեդիապաշտպան. Նոր օրենքով ՀՌՀ-ն դառնում է գրաքննիչ ու դատավոր«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնության ղեկավար Աղասի Ենոքյանն անդրադարձել է «Տեսալսողական մեդիայի մասին» և «Լիցենզավորման մասին» վերջերս ընդունված օրենքների հետևանքներին։ Նա գրում է.
23:53 29/07/2020Ռոբերտ Քոչարյան. Ամենից անընդունելին ինձ համար փորձն է մեղադրել ժողովրդին«Հինգ ամիս տևած արտակարգ իրավիճակի պայմաններում համեմատում ես կորոնավիրուսի հիվանդացության թվերն այն երկրների հետ, որոնք բացարձակապես ոչինչ չեն արել, օրինակ Բելառուսում, տեսնում ես՝ Հայաստանում...
23:02 29/07/2020Ռոբերտ Քոչարյան. Ալիևի կապրիզների գերի չպետք է դառնանք երբեք«1988 թվից ի վեր մենք Արցախի հարցի կարգավորումը դիտում էինք ազգերի ինքնորոշմոն սկզբունքի հիմքի վրա։ Սա է Արցախի հարցի լուծման բանալին»,-երեք հեռուստաընկերություններին տված հարցազրույցում հայտարարեց...
22:27 29/07/2020Ռոբերտ Քոչարյանը՝ «Արցախը Հայաստան է և վերջ» սկզբունքի մասին1988 թվականից ի վեր Արցախի հարցի կարգավորումը դիտում էինք ազգերի ինքնորոշման սկզբունքի հիմքի վրա։Սա է Արցախի հարցի լուծման բանաձևը։ Երեք հեռուստաընկերությունների հետ զրույցում ասել է ՀՀ 2-րդ նախագահ...
22:08 29/07/2020Մենք առաջին անգամ կանխել ենք Ադրբեջանի ցանկությունը՝ բարելավել իրենց դիրքերը․Ռոբերտ Քոչարյան«5-րդ ալիք», «Հ2» և «Երկիր Մեդիա» հեռուստաընկերությունների հետ հարցազրույցում ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը անդրադարձել է սահմանյին իրավիճակին, նշելով, որ Ադրբեջանը փորձել է բարելավել դիրքերը...
19:41 29/07/2020Թուրք-ադրբեջանական համատեղ զորավարժությունները ուղղված են Իրանի և Ռուսաստանի դեմ. Ռուբեն ՍաֆրաստյանԳԱԱ Արևելագիտության ինստիտուտի տնօրեն, թուրքագետ Ռուբեն Սաֆրաստյանի խոսքով՝ այս օրերին հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցող թուրք-ադբեջանական համատեղ զորավարժություններն իրենց ծավալով աննախադեպ են:...
18:57 29/07/2020Մեր տվյալներով ամենաշատ ակտիվ պացիենտ ունեցել ենք հուլիսի վեցին, պիկը եղել է այդ օրը․Ա․Թորոսյան«Բոլորս տեսնում ենք բացարձակ թվով և կատարված թեստերի թվով նոր դեպքերի անկում, որը տեղի է ունենում դանդաղ»- պարետատան նիստից հետո ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը։ «Այս շաբաթ դեռ...
18:16 29/07/2020Պետք է արգելել Թուրքիայից, Ադրբեջանից և Պակիստանից սննդամթերքի ներմուծումը. ՍԱՊԾ նախկին պետ«2011-17 թթ ներառյալ նույնիսկ այն փաստաթղթերը, որոնք հասանելի են, հիմք են տալիս կասկածելու, որ Հայաստանի կենսաբանական անվտանգության համակարգի ողջ կառավարումը հանձնված է երկրորդ երկրին, մասնավորապես...
17:47 29/07/2020Զոհրաբ Մնացականյան. Ադրբեջանին զենքի վաճառքը մահացու էԱԳՆ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի պատասխանները «Jerusalem Post»-ի հարցերին
12:07 29/07/2020Հայ գինգործի տակառները լիքն են մնացելՀամավարակով պայմանավորված փակ սահմանները, ռեստորանների, փաբերի աշխատանքի արգելքը, զբոսաշրջիկների բացակայությունը, արտահանման ու ներքին սպառման էական նվազումն այս տարի լիքը թողեցին հայ գինեգործների...
10:48 29/07/2020Արա Գալոյան. Մակրոտնտեսական կիսամյակ․ լուրջ անկում կա թե՛ արտահանման, թե՛ ներմուծման ոլորտներումՏնտեսական մեկնաբան Արա Գալոյանն իր հոդվածում անդրադարձել է առաջին կիսամյակում գրանցված մակրոտնտեսական ցուցանիշներին.
13:16 28/07/2020Թուրքական ԶԼՄ-ներ․ Թուրք-ադրբեջանական զորավարժությունների նպատակն է ահաբեկել ՀայաստանինԱդրբեջանը և Թուրքիան ցամաքային զորքերի և օդային ուժերի մասնակցությամբ լայնամասշտաբ զորավարժություններ կանցկացնեն համատեղ։ Զորավարժություններին կներգրավվեն երկու երկրների զինանձնակազմը, զրահատեխնիկա,...
12:21 28/07/2020Արայիկ Հարությունյանն արգելել է վիճակախաղերն Արցախում«Հանձնարարել եմ լիազոր մարմիններին շահումով խաղերի և խաղատների մասին և վիճակախաղերի մասին Արցախի օրենքներին համապատասխան՝ արգելել ինտերնետ շահումով խաղերի, վիճակախաղերի և տոտալիզատորների...
09:15 28/07/2020Էդմոն Մարուքյան. Օդային ուղևորափոխադրումները հնարավոր կլինեն վերաբացել միայն մի դեպքում«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցություն Էդմոն Մարուքյանին բազմաթիվ քաղաքացիներ հարցնում են, թե երբ կբացվեն գոնե կիսականոնավոր օդային ուղևորափոխադրումները դեպի ՌԴ և ԱՊՀ այլ երկրներ: «Պետք է տեղեկացնեմ, որ...
14:03 27/07/2020Մարինե Սուքիասյան. Փաշինյանի շատ կարևոր ընտրությունը«Այլընտրանքային նախագծեր խմբի» անդամ Մարինե Սուքիասյանն իր հոդվածում գրում է. «Փաշինյանի մերձավոր շրջապատի անդամ պատգամավոր Հայկ Սարգսյանը պետք է վայր դնի մանդատը։ Խնդիրը ոչ այնքան հակահամաճարակային...
12:08 27/07/2020Էլինար Վարդանյան. Վերականգնել խաղաղ և անվտանգ ակցիաների իրավունքըԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի անդամ Էլինար Վարդանյանն իր հոդվածում գրում է. «Համաճարակի դեմ պայքարի միջոցները շարունակում են կրել հիմնականում ձևական բնույթ, և դա է առաջին հերթին վկայում մահերի խիստ...
18:43 25/07/2020Մի շարք երկրներում հայ-ադրբեջանական համայնքային բախումները բավականաչափ մտահոգիչ են. Պետրոսյան«Առնվազն մի իրողություն պետք է ամրագրենք՝ միջհամայնքային բախումն ադրբեջանահայկական հակամարտության բաղադրիչներից մեկն է դարձել, ի դեպ, հրահրված հենց Բաքվից»։
10:53 25/07/2020Ապրիլյանում զոհված փոխգնդապետ Օնիկ Գրիգորյանի ծննդյան օրն էԱպրիլյան մարտական գործողությունների ժամանակ հինգ սպաներից բաղկացած խումբը օգնության է հասնել 112 դիրքի անձնակազմին:
20:52 24/07/2020Միասին առա՛ջ, դեպի հաղթանա՛կ. ԳՇ պետի մարտական կոչըՀՀ ՊՆ-ն հրապարակել է հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում ծավալված գործողությունների ընթացքում ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանի մարտական կոչը,...

12:42 18/08/2017Захарова: В России карабахской теме уделяется особое внимание, она относится к числу наших внешнеполитических приоритетовСо своей стороны делаем все возможное, чтобы стабилизировать ситуацию и создать условия для продолжения переговорного процесса, направленного на достижение урегулирования.
10:30 17/08/2017Советник президента Д. Трампа: США должны сфокусироваться на экономической войне с Китаем, через 10 лет КНР уже не догнатьОдин из нас будет гегемоном через 25 или 30, и это будут они, если мы продолжим идти этим же путем. По Корее они просто отвлекают нас. Это показуха.
12:40 16/08/2017Эксперт: В США идет кампания по представлению Трампа расистом, и лидером здесь выступает экс-президент Барак ОбамаАмериканист, профессор Высшей школы экономики Александр Домрин в эфире радио Sputnik высказал мнение, что попытки противников Дональда Трампа выставить его в качестве расиста как минимум нечестны.
12:29 15/08/2017В. Сафарян: По итогам встреч премьера Армении Карена Карапетяна в Астане проблема признания водительских прав может быть решена«Проблема признания водительских удостоверений, кажется, получила долгожданное для общественности решение», – отметил он.
11:12 14/08/2017МИД России: Поскольку армия США ничего толком не может сделать, то пусть уходят из АфганистанаМосква никогда не торопила вывод войск США из Афганистана...
14:37 11/08/2017Эксперт: Критика и бурная реакция на визит Путина в Абхазию не повлияют на политику РоссииПо словам эксперта, отрицательная реакция не повлияет на политику, которую ведет Россия.
13:43 29/07/2017За вклад в развитие армяно-украинской дружбы: Укрпочта выпустила почтовую марку к 200-летию Ивана АйвазовскогоЮбилей Ивана (Ованнеса) Айвазовского Укрпочта отмечает появлением художественной марки. К 200-летию со дня рождения художника вводятся в обращение новая почтовая марка и почтовый блок.
17:17 04/07/2017Политолог А. Маркаров: Поддержка Турции подталкивает Азербайджан на укрепление своей деструктивной позицииПо словам политолога, Турция является той страной, с мнением которой, исходя из национальных интересов, может считаться ряд стран.
16:38 03/07/2017На фестивале «Золотой абрикос» в Армении будут представлены немецкие, французские и польские фильмыВ различные программы кинофестиваля включены 6 немецких фильмов.
14:49 01/07/2017Арташес Хачатрян: Состояние здоровья раненного в Арцахе 17 июня военнослужащего Юрия Закаряна стабилизировалосьЧто касается другого военнослужащего – Армена Варданяна, то его состояние медики оценивают как удовлетворительное. А.Варданян уже переведен в палату.
17:03 30/06/2017Сельхозтермины в политике Армении: Анаит Бахшян не стала искать дурного в словах Раффи Ованнисяна об «обрезке»«Сожалею, что Анаит Бахшян и Заруи Постанджян ушли. Не будь школы “Наследия”, они бы не стали теми, кем являются сегодня. Каждый должен делать обрезку и подвергаться обрезке».
12:53 29/06/2017Замглавы МИД Армении: Россия – наш союзник, но излишних ожиданий связывать не стоитВ вопросе обеспечения безопасности мы, в первую очередь, должны надеяться на себя, на свои силы, сказал в беседе с журналистами заместитель министра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян.
13:36 27/06/2017Военный эксперт: Деградация вооруженных сил Азербайджана налицоС 2015 года финансовые поступления в азербайджанскую армию стали резко сокращаться.
15:23 26/06/2017Семья кинорежиссера Рубена Геворкянца перечислила предназначенную правительством на похороны сумму в фонд Минобороны АрменииРанее семья Рубена Геворкянца распространила заявление, в котором призывала всех, кто намерен был участвовать в церемониях прощания с покойным, не приносить цветов и венков на панихиду и похороны.
09:57 24/06/2017Еврейский ученый Майкл Стоун рассказал о древних армянских рукописях, найденных при раскопках в пустыне СинаяОн рассказал, что существует множество библейских историй, написанных на армянском языке, которые не включены в Библию, но сохранились.
17:33 23/06/2017Как Азербайджан обманом втягивал армян в «Платформу мира»: серия разоблачающих интервьюВ заблуждение была введена также представительница армянской интеллигенции в Канаде Жанет Акопян, с которой якобы провели «интервью», а в азербайджанских СМИ опубликовали искаженные ответы.
15:42 22/06/2017Шушан Даниелян: Заявление Минздрава Израиля не распространяется на выпускников Ереванского государственного медицинского университетаРанее Минздрав Израиля опубликовал официальное заявление с выражением сомнений в уровне медицинского образования в Армении для студентов, желающих в дальнейшем работать в Израиле.
12:41 21/06/2017Советник президента Арцаха: Размещение устройств видеонаблюдения практически свело к нулю эффективность азербайджанских диверсионных группО ситуации на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск, возможных развитиях и обострении на границе корреспондент Panorama.am побеседовал с Тиграном Абрамяном.
16:00 20/06/2017Политолог: Заявление сопредседателей МГ ОБСЕ даёт Азербайджану возможность продолжать агрессивную политику на передовойУ сопредседателей МГ ОБСЕ весьма ограниченные возможности и они пытаются осуществлять посредническую миссию.
16:25 19/06/2017Главный офтальмолог Армении А. Малаян: Если сложностей не возникнет, то зрение раненого военнослужащего восстановится«Если в ближайшее время сложностей не возникнет, то ожидается, что зрение молодого человека восстановится», – сказал профессор А. Малаян после очередного осмотра.