09:40 17/07/2020ՔԿ. 36 վիրավոր զինծառայողներից 16-ն ունեն քերծվածքներՀայկական մարտական հենակետերի վրա կատարված հարձակումների, կրակոցների հետևանքով մարմնական վնասվածքներ ստացած 36 զինծառայողներից 20-ը հոսպիտալացվել և համապատասխան բուժօգնություն են ստացել, իսկ մյուս 16...
13:40 16/07/2020Տավուշի մարզպետ. Ռմբակոծության ընթացքում բնակիչները հիմնականում գտնվել են ապաստարաններում, նկուղներում«Այս պահին հարաբերական անդորր է, խուճապ չկա, խնդրել ենք մեր բնակիչներին օրվա ընթացքում առավելագույնս մնան պատսպարված»,- Իջևանում` ճգնաժամային տեղեկատվական կենտրոնում կայացած ճեպազրույցում ասաց...
13:25 16/07/2020Հերթական անգամ տապալվելով՝ Ադրբեջանը փորձել է վրեժ լուծել հայ խաղաղ բնակիչներից. Հովհաննիսյան«Երեկ, ըստ էության, մոտավորաեպս 24 ժամյա հրադադարեից հետո ադրբեջանակն ԶՈւ-ն շարունակել է իր հարձակողական գործողությունները, ի դեպ, որոնց մասին Ադրբեջանի նախագահը հայտարարել էր»,- Իջևանում`...
10:52 16/07/2020Վ.Հարությունյան. Ադրբեջանի՝ Ղարաբաղի հարցում ռազմավարությունն է՝ խուսափել բանակցություններից, լուծել հարցն ուժային տարբերակով«Ադրբեջանն այսօր իր առջև խնդիր է դրել՝ Ղարաբաղի հարցը լուծել ոչ թե բանակցային գործընթացով, այլ գնալ ռազմական ճանապարհով»,-ասուլիսում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը։ Նա...
10:20 16/07/2020Տիգրան Աբրահամյան. Հայաստանի զինված ուժերը ծանր հարվածներ են հասցրել ադրբեջանական կրակակետերին«Հենակետ» վերլուծական կենտրոն» ՀԿ ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Արդեն արձանագրել էինք, որ Ադրբեջանում ստեղծված իրավիճակն ու այնտեղ իշխանությունների նկատմամբ ձևավորված ներքին ճնշումը բավականին...
13:27 15/07/2020Եղեգնուտցիները թույլ չեն տվել ոստիկաններին մտնել համայնքապետարան«Այս գիշեր ժամը երեքից 150-ից ավելի ոստիկաններ մտել են Արմավիրի մարզի Եղեգնուտ համայնք, փակել գլխավոր ճանապարհը, շրջապատել համայնքապետարանը։ Նրանք ուզում էին մտնել համայնքապետարանի շենք, իրենց հետ...
13:02 15/07/2020Փորձագետ. Ադրբեջանը միշտ էլ կենդանի վահան է դարձրել իր բնակավայրերն ու քաղաքացիներին«Հենակետ» վելուծական կենտրոնի ղեկավար, Արցախի նախագահի անվտանգության հարցերով նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը գրում է.
11:38 15/07/2020Լիբանանում հայերն առօրյա հացի խնդիր ունեն. ՀՀ իշխանությունները չարտերային չվերթներ են սկսելՀայաստանի Հանրապետությունը սկսել է Լիբանանում մեր հայրենակիցների տեղափոխումը հայրենիք: Հուլիսի 14-ին Բեյրութ-Երևան չարտերային առաջին չվերթով շուրջ 70 լիբանանահայեր ժամանեցին Հայաստան: Այս մասին գրում...
16:45 14/07/2020«Շան տեղ մի դիր»Մոսկվաբնակ հայտնի գրող Նարինե Աբգարյանի՝ Բերդում բնակվող հայրը հանգստացնում է աղջկան։
14:14 14/07/2020Իրանի ԱԳՆ. Մեր դիրքորոշումը Ղարաբաղի հարցում չի փոխվելԻրանի արտգործնախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Աբաս Մուսավին ընդգծել է, որ «Իրանի Իսլամական Հանրապետության դիրքորոշումը ղարաբաղյան տարածաշրջանի վերաբերյալ Հայաստանի և Ադրբեջանի Հանրապետության...
12:49 14/07/2020Արման Ղուկասյան. Հայ-ռուսական հարաբերություններում կան խնդիրներ«Հանուն սոցիալական արդարության» կուսակցության նախագահ, «Ժողովրդի ձայն» փորձագիտական ակումբի փորձագետ Արման Ղուկասյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը կասկածի տակ դրեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝...
11:43 14/07/2020ԱՄՆ սենատորների հայտարարությունները․ Ադրբեջանը և Թուրքիան պետք է հարգեն հայ-ադրբեջանական սահմանըՀուլիսի 12-ին ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողների կողմից Տավուշի ուղղությամբ ՀՀ պետական սահմանը խախտելու, հրետանային կրակով հայկական զինված ուժերի սահմանային դիրքը գրավելու փորձից հետո...
17:42 13/07/2020Տիգրան Աբրահամյան. Չինարիի արկակոծությունը իրադրությանը նոր սրություն է հաղորդում«Հենակետ» վերլուծական կենտրոն ՀԿ ղեկավար, Արցախի նախագահի անվտանգության հարցերով նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը, անդրադառնալով Չինարիի վրա Ադրբեջանի կողմից արձակած երեք արկերի մասին...
10:31 13/07/2020Հայկական ԶՈՒ-ն թիրախավորում է միայն Ադրբեջանի ինժեներական ենթակառուցվածքներն ու տեխնիկական միջոցները. ՊՆՀՀ պաշտպանության նախարարությունը տարածել է հայտարարություն՝ անդրադառնալով երեկ և այսօր Տավուշի ուղղությամբ Ադրբեջանի գործողություններին։ «Հուլիսի 12-ին՝ ժամը 12:30-ի սահմաններում, Ադրբեջանի զինված...
02:28 13/07/2020Տոնոյանը՝ Կասպրշչիկին. Հրամանատարությունը հրահանգավորված է դեռևս պահպանել զսպվածությունՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը մշտական կապի մեջ է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշչիկի հետ: Հայտնում է ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։ Վերջին զրույցի ընթացքում...
12:26 11/07/2020Արամ Ա. Կաթողիկոս. Թուրքիան իր որոշումով գիտակցորեն հարվածում է քրիստոնյա-իսլամ համակեցությանըՆ.Ս.Օ.Տ.Տ Արամ Ա կաթողիկոսն անդրադարձել է Թուրքիայում Ստամբուլի Սուրբ Սոֆիայի տաճարը մզկիթի վերածելու որոշմանը: «Քիչ առաջ համացանցի միջոցով իմացանք, թե թրքական դատարանը որոշած է Կոստանդնուպոլսի...
12:07 11/07/2020Հույս ունեմ՝ Ազգային անվտանգության ռազմավարությունը մշակողներն անտեղյակ են եղել. Տեր Եսայի«Եթե նկատի ունենանք, որ Հայ ավետարանական եկեղեցին հաստատվել է Պոլսում, թուրքական իշխանության կամքով և եթե դրանից հետո այն ազգային արժեք է՝ խնդրեմ: Ինձ համար այն երբեք ազգային արժեք չէ»,- մեկնաբանելով...
13:32 10/07/2020Արա Ղազարյան. Վստահ եմ, որ ՍԴ դատավորները ՄԻԵԴ-ում կշահեն«Գիտե՞ք, իմ 18 տարվա պրակտիկայում նման արագությամբ քննության երբեք ես չեմ հանդիպել»։
13:35 09/07/2020Գոհար Մելոյան. Կանխատեսելի էր, որ միջանկյալ միջոցի կիրառումը ՄԻԵԴ-ը կմերժիՆույնչափ էլ կանխատեսելի է, որ ՍԴ դատավորների իրավունքների խախտումը ՄԻԵԴ-ում կարձանագրվի

15:00 24/05/2017Анастасия Галустян: Я долго шла к Олимпийским играм и должна там выступитьНа чемпионате мира мне помешало лучше выступить сильное психологическое напряжение.
20:34 23/05/2017Эксперт: Правительство Армении «осиротело» в соцсетях после ухода Армена Ашотяна с поста главы МинобразованияСегодня стало известно, что председатель новоизбранного Национального Собрания Армении Ара Баблоян завел собственную страницу в социальной сети Facebook и даже сделал первую запись.
13:58 20/05/2017Первый лауреат премии «Аврора»: Я с нетерпением жду встречи с молодежью Армении и АрцахаВ преддверии церемонии вручения премии «Аврора» – 2017 и приуроченных к ней мероприятий первый лауреат премии – Маргерит Баранкитс – посетила Армению с особым визитом.
15:33 19/05/2017Рамис Юнус: В Азербайджане ложь возведена в ранг государственной политики«Лгут, когда говорят про историю построения государственности в Азербайджане, которая по их понятиям началась с 1969 года», - резюмирует Юнус.
20:23 18/05/2017Большие и не оправдавшиеся надежды Эрдогана: эксперт прокомментировал визит президента Турции в СШАПо словам эксперта, маловероятно, что встреча Трампа и Эрдогана внесет серьезные изменения в региональные развития, не считая сирийского вопроса.
11:01 17/05/2017Рубен Татулян: Чушь о моем задержании – просто заказные материалы, это может быть и из зависти, может, окончание моей фамилии...Российский бизнесмен армянского происхождения Рубен Татулян, о задержании которого сообщалось накануне, находится на свободе.
12:43 15/05/2017Экс-сотрудник МНБ: Зарубежные силы намерены использовать бывшего главу спецслужб Азербайджана и его сеть против Ильхама АлиеваОбщественность в Азербайджане заинтересовалась неожиданной, несвойственной разведчикам-шпионам откровенностью.
11:26 14/05/2017Самвел Мартиросян подсказал юзерам из Армении способы защиты от молниеносно распространяющегося по всему миру вирусаМедиаэксперт советует избегать открытия незнакомых файлов, которые в основном бывают в формате Word или Excel.
16:51 13/05/2017Медиаэксперты Армении прокомментировали мега-вирус Wycript: Это просто бизнес-проектСамвел Мартиросян призывает не открывать неизвестные файлы в формате zip и отклонять запросы на скачивание незнакомых программ и предложения по их установке.
12:16 12/05/2017Глава Минобороны Армении: Юрий Хачатуров на должности генсека ОДКБ будет представлять интересы всех государствМы действительно очень рады тому, что в соответствии с принятыми соглашениями о ротации назначение на должность генерального секретаря эту должность со 2 мая занял гражданин Армении, сказал он.
14:34 11/05/2017Давид Атоян проявил большую храбрость: пресс-секретарь президента Арцаха о раненном вследствие стрельбы ВС Азербайджана оператореРаненный вследствие обстрела ВС Азербайджана оператор съемочной группы телекомпании «Шант» Давид Араикович Атоян был доставлен в госпиталь.
16:41 10/05/2017Применяется самый совершенный способ «лечения» древних строений: Л. Гукасян о реставрации Одзунского храма в АрменииПо мнению специалистов, шедевр раннесредневековой армянской архитектуры тем самым был спасен от возможного разрушения.
16:11 06/05/2017Поствыборные страсти в Армении: Арарат Зурабян откажется от мандата с целью не уподобляться «ничтожествам»Такие люди с недостойным и не подобающим мужчине поведением не только не могут, но и не имеют морального права принимать решения о судьбе страны и народа.
17:01 04/05/2017Глава Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян: Я и тренер национальной сборной готовы снова пригласить Давида ЮрченкоПрепятствующим для него был тот факт, что, играя за сборную Армении, в России он считался бы легионером.
16:11 03/05/2017Армянский баскетболист Микаел Погосян: Мы будем тренироваться и сделаем все, чтобы поднять Армению на высокий уровень!Фраза «Главное участие, а не победа» придумана для неудачников, чтобы они как-то себя оправдали. Если ты серьезный спортсмен, то должен доказать себе это.
12:29 02/05/2017Европейские музыканты поддержали музыкальный фестиваль в Арцахе – вопреки «Черному списку» АзербайджанаДирижер из Италии Лука Феррини заявил, что музыканты приехали в республику, проигнорировав азербайджанский «Черный список».
18:52 01/05/2017История одного солдата: Герой Апрельской войны Андраник Зограбян был фанатом Мхитаряна и мечтал о большом футболе для АрменииРодители Андраника вспоминают каждый момент, связанный с их сыном, и они никогда не забудут 1 мая 2015 года. 3 дня они были в Мартакерте, решив, что необходимо отметить день рождения сына именно там.
14:20 29/04/2017Израильские СМИ: Наше правительство должно проявить мужество и признать исторический факт Геноцида армянОтмечается, что многие страны уже признали Геноцид армян. Израиль еще не признал данное преступление, а Турция решительно отрицает его.
16:37 28/04/2017Армянский боксер Арам Авагян: Это не просто спорт, не просто место, где один наносит другому как можно больше ударов…Честно говоря, я не любил бокс, но после первых побед на соревнованиях начал углубляться, и сегодня не представляю свою жизнь без этого спорта.
12:16 27/04/2017Анар Мамедли: Я полностью поддерживаю процесс мирного урегулирования между Арменией и АзербайджаномЯ всегда отмечаю – без избранного демократическим путем парламента сложно регистрировать какие-либо достижения, указал он.