11:20 13/11/2019«Այո, հալալ է, Պետրոսյան Գևորգի ցավը տանեմ». Ծառուկյան«Որևիցե մեկին վիրավորական բան չի եղել, այլ ուղղակի հիմնական «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության սկզբունքը, մոտեցումը, տեսակետը շատ հարգալից Պետրոսյան Գևորգը ներկայացրել է, կարաք յոթ անգամ միացնեք և...
09:28 13/11/2019Արսեն Բաբայան. Հայաստանում սկիզբ առած իրավական բեսպրեդելին պետք է վերջ տրվիԱժ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղեկալ, կալանքից երեկ ազատված Արսեն Բաբայանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է արել.
14:43 12/11/2019Երևանում արվեստների կենտրոն ու թանգարան է բացվում«Մեր ընտանեկան հավաքածուն է, հավաքված է Եվրոպայում: Բոլորը բնօրինակ գործեր են ու հազվագյուտ գրքեր»:
12:09 11/11/2019Շարմ Էլ Շեյխում անելանելի վիճակում հայտնված հայ ամուսինների խնդիրը լուծվել էՎերջերս «շահած տոմսով» Շարմ Էլ Շեյխ մեկնած Նարեկ Հովհաննիսյանը և Լիլիթ Առաքելյանը հայտնվել էին անելանելի դրության մեջ։ Լրատվամիջոցներին տված հարցազրույցում Նարեկը պատմել էր, որ Շարմ Էլ Շեյխ...
10:25 11/11/2019ԵՊՀ ուսանողները վերսկսել են դասադուլը«Այս բեմականացումը, որ փորձում են բեմադրել մի քանի հակազգային գործիչներ, ունենալու է իրենց համար վատ վախճան: Մենք թույլ չենք տալու»:
11:10 08/11/2019Ռոբերտ Քոչարյան. Երկրի պաշտպանական բյուջեի սառեցումը չափազանց կասկածելի էՀակառակորդի ռազմական ծախսերի 20% աճի դեպքում
12:20 07/11/2019Լևոն Քոչարյան. Հերթական ապօրինի որոշումն էՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանների՝ կալանքը գրավով փոխարինելու վերաբերյալ միջնորդությունը մերժելու դատարանի որոշումը սպասելի էր Լևոն Քոչարյանի համար։ Այդ մասին նա հայտնեց նիստի ավարտից...
11:09 07/11/2019Մշակութաբան. Չգիտեի՝ նվնվոցները, սեռական գործողությունների իմիտացիան մշակույթ ենՄշակութաբան, պարագետ, «Կարին» ավանդական երգի-պարի խմբի հիմնադիր և գեղարվեստական ղեկավար Գագիկ Գինոսյանի համար ժամանակակից արվեստ գոյություն չունի, կա ժամանակավոր և հավերժ: «Պոռնկությունն աշխարհի...
13:07 06/11/2019Ամերիկյան կինոշուկայում կներկայացվի Արամ Խաչատրյանի մասին կենսագրական «Սուսերով պար» ֆիլմըԱյսօր Սանտա-Մոնիկայում (Կալիֆորնիա նահանգ) բացվում է ամենամյա ամերիկյան կինոշուկան (American Film Market): Կազմակերպիչների հաշվարկով, այս տարի Սանտա-Մոնիկա կգա ավելի քան 7 հազար մասնակից աշխարհի...
11:47 06/11/2019Գիտության ֆինանսավորումը վիշտ է. ԳԱԱ նախագահ«Կարծում եմ՝ այս քննարկման, դիտողությունների, առաջարկների հիման վրա հնարավոր կլինի մի փոքր թեթևացնել մեր վիշտը։ Այո, գիտության ֆինանսավորումը վիշտ է, որի մասին արդեն երկար-երկար տարիներ խոսում ենք և...
10:50 06/11/2019Հայաստանը իրեն բավական հանգիստ է զգում իր ներկայիս դաշտում. Մնացականյան«Այն, ինչ վերաբերում է ժողովրդավարությանը, մարդու իրավունքներին, մեր հաշվետվողականությանը ժողովրդի առջև.
14:21 05/11/2019Արմեն Մելիքյան. Հաղթանակս նվիրում եմ հայ ժողովրդինՀունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում անցկացված հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի աշխարհի մինչև 23 տարեկանների առաջնությունում ոսկե մեդալ նվաճած Արմեն Մելիքյանը (60 կգ) հայրենիք վերադառնալուց հետո ՀԱՕԿ...
13:08 05/11/2019Լևոն Քոչարյան. Կան մարդիկ, ովքեր աջակցել են Ռոբերտ Քոչարյանին, կորցել են աշխատանքըՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի առողջական վիճակը լավ է, օր-օրի ավելի է լավանում: Լրագրողների հետ զրույցում ասաց նրա որդին՝ Լևոն Քոչարյանը: Նա նշեց, որ այսօրվա դատական նիստին Ռ.
12:00 04/11/2019ՀՀ պարալիմպիկ մարզիկները Դուբայ 2019 աշխարհի առաջնությանը կմասնակցեն` հին գույքով, բայց ֆիզիկական լավ վիճակովՀայաստանի պարալիմպիկ 3 մարզիկներ կմասնակցեն Դուբայ 2019 պարա-ատլետիկայի աշխարհի 2019-ի առաջնությանը, որը կանցկացվի նոյեմբերի 7-ից 15-ը։ Աշխարհի առաջնությանը մասնակցում են մոտ 130 երկրների...
11:29 04/11/2019ԱԻՆ փրկարարական ծառայության պետի՝ աշխատանքից ազատման համար մի քանի պատճառ է եղել. Ցոլակյան«ԱԻՆ փրկարարական ծառայության պետն աշխատանքի մեջ թերացել է»,- Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում այս մասին նշեց Արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը՝ անդրադառնալով Արտակ Նահապետյանի՝...
14:16 02/11/2019Բաշար Ասադ. Հայերն ինտեգրվել են, բայց չեն ձուլվել սիրիական հասարակությանը«Եթե որևէ հայկական արարողության ես մասնակցում, իսկ ես գնացել եմ, նրանք իրենց ավանդական, ազգային երգերն են կատարում: Կա՞ ազատության որևէ ձև, որը վեր է այս ամենից»:
11:44 02/11/2019«Ազգային օրակարգ» կուսակցությունը դիրքավորվում է որպես ընդդիմություն եղած իշխանությանը«Մենք ստեղծում ենք ազգային աջակենտրոն կուսակցություն»,- «Ազգային օրակարգ» կուսակցության հիմնադիր համագումարին լրագրողների հետ զրույցում ասաց կուսակցության համահիմնադիր, հասարակական գործիչ Ավետիք...
17:07 01/11/2019Վահե Գուլանյանն այլևս չի ցանկանում լինել «Սևան» ազգային պարկի» տնօրեն«Սևան» ազգային պարկի» տնօրեն Վահե Գուլանյանն աշխատանքից ազատման դիմում է գրել և ուղարկել «Սևան» ազգային պարկ ՊՈԱԿ-ի խորհրդին: Խորհուրդն իրավունք ունի հիմնավոր մերժել կամ բավարարել դիմումը:...
09:45 31/10/2019ԱՄՆ Սենատում բանաձև անցկացնելն անհամեմատ ավելի բարդ է լինելու․ Սուրեն ՍարգսյանԱՄՆ Կոնգրեսի ստորին` Ներկայացուցիչների պալատում ընդունված բանաձևի բովանդակությամբ մեկ այլ բանաձև արդեն իսկ ներկայացված է Սենատի քննարկմանը: Այս մասին գրել է քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը։ Քաղաքագետը...

13:40 28/03/2016Арцрун Ованнисян: В выходные ситуация на границе и на линии соприкосновения с Азербайджаном была достаточно напряженной«Как и ожидалось, противник вел себя нагло, но получил адекватный ответ», – сказал пресс-секретарь министра обороны Армении.
15:03 26/03/2016Гагик Суренян: Температура воздуха в Армении 27-29 марта понизится на 8-10 градусовВ течение ближайших дней территория Армении будет находиться в зоне воздействия циклона, проникнувшего со стороны Средиземного моря.
13:48 26/03/2016Получивший ранение вследствие стрельбы ВС Азербайджана житель армянского села Беркабер находится в реанимацииСостояние – стабильное, он в сознании, дышит самостоятельно. Позднее он будет переведен в палату, сказала пресс-секретарь медцентра Шушан Унанян.
12:26 25/03/2016«Он побеждал своих оппонентов добротой». В Армении почтили память Андраника МаргарянаВ связи с годовщиной смерти бывшего премьер-министра Армении, государственного, политического деятеля Андраника Маргаряна президент РА Серж Саргсян посетил пантеон имени Комитаса.
11:31 25/03/2016Дэвид Крамер: Президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву нельзя позволять входить в Белый дом для встречи с ОбамойОн напомнил, что с большей части освобожденных лиц в Азербайджане даже не были сняты обвинения.
10:42 24/03/2016Церемония вручения национальной кинопремии Армении «Айак-2016» под угрозой срываДиректор Национального киноцентра Армении Геворк Геворкян отметил, что две организации, являющиеся спонсорами церемонии, отказались от предоставления финансирования.
14:50 23/03/2016Джеймс Уорлик: Для МГ ОБСЕ приоритетом является долгосрочное урегулирование карабахского конфликтаМы осуждаем применение тяжелой артиллерии, подчеркнул Уорлик.
14:47 22/03/2016В Сети появились страшное фото с места взрыва в брюссельском метро и рассказы очевидцев терактовБельгия закрыла границу с Францией и усилила меры безопасности ядерных объектов в стране.
13:06 21/03/2016Рубен Бабаян: Театр кукол способствует формированию у маленьких зрителей свободного мышленияСегодня, 21 марта, во всем мире отмечается Международный день кукольника (International Day of Puppetry), или Международный день театра кукол (World Puppetry Day).
14:43 19/03/2016Гагик Суренян: Весна вернется в Армению с 23 мартаЗавтра территория Армении будет находиться под воздействием мощного циклона.
11:04 18/03/2016Фестиваль «Ереванские перспективы»: в Армению приедет всемирно известный британский дирижер Джон Элиот ГардинерВ рамках фестиваля в Армении выступят российский пианист Михаил Плетнев, британский музыкант, скрипач-виртуоз Найджел Кеннеди, известная британская вокальная группа The King's singers.
15:40 17/03/2016Иран решил пресечь процесс «культурных краж» Азербайджана и начнет с внесения правок по части игры човган в список ЮНЕСКО«Существует “географический Иран” и еще “культурный Иран”. Множество стран имеют сходства с “культурным Ираном”, и даже много веков назад эти страны являлись частью Ирана».
12:55 16/03/2016Амаль Клуни опровергла обвинение властей Азербайджана о наличии армянских корней: «Я буду биться за Хадиджу Исмайлову»«Правительство Греции я тоже консультировала, но гречанкой от этого не стала», – добавила она.
11:11 16/03/2016Советник Башара Асада: Вывод ВКС России из Сирии не стал неожиданным для ДамаскаСирийское правительство не только было проинформировано об этом шаге, но также были проведены консультации с правительством САР и ответственными лицами на полях, сказала она.
10:24 15/03/201627 отжиманий за 48 секунд. Армянский атлет попал в Книгу рекордов ГиннессаОстанавливаться на этом Манвел не намерен. В этом году он собирается побить еще 10 рекордов.
14:52 14/03/2016Левон Аронян рассказал о невесте Ариане и будущей свадьбеАрмянский гроссмейстер Левон Аронян в интервью специальному корреспонденту агентства «Р-Спорт» коснулся также изменений в игровом стиле и самой главной шахматной похвалы в жизни.
12:00 12/03/2016Левон Аронян рассказал журналу GQ, чем еще, кроме шахмат, он хотел бы заниматьсяПопулярный мужской журнал GQ опубликовал серию интервью с 7 лучшими шахматистами современности.
13:06 11/03/2016Эксперт: В Азербайджане количество суицидов, в том числе детских, будет только расти из-за финансового кризисаТак, по словам детского психиатра Нармины Гаджиевой, за последние 10-20 лет количество детских суицидов в стране увеличилось в 15 раз.
11:21 11/03/2016Редактор талышской газеты: В Азербайджане отсутствуют условия для пропаганды культуры национальных меньшинствБыло бы хорошо, если в Азербайджане на правительственном уровне прислушались бы к пожеланиям и нуждам талышей и других национальных меньшинств и помогли бы воплотить их в жизнь, считает Аманов.
13:29 10/03/2016Бывший советский разведчик разоблачил «тройного агента» иностранной разведки – министра финансов Азербайджана Самира ШарифоваКак отметил в интервью Швец, данная информация получена из источников в российских спецслужбах.