11:20 13/11/2019«Այո, հալալ է, Պետրոսյան Գևորգի ցավը տանեմ». Ծառուկյան«Որևիցե մեկին վիրավորական բան չի եղել, այլ ուղղակի հիմնական «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության սկզբունքը, մոտեցումը, տեսակետը շատ հարգալից Պետրոսյան Գևորգը ներկայացրել է, կարաք յոթ անգամ միացնեք և...
09:28 13/11/2019Արսեն Բաբայան. Հայաստանում սկիզբ առած իրավական բեսպրեդելին պետք է վերջ տրվիԱժ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղեկալ, կալանքից երեկ ազատված Արսեն Բաբայանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է արել.
14:43 12/11/2019Երևանում արվեստների կենտրոն ու թանգարան է բացվում«Մեր ընտանեկան հավաքածուն է, հավաքված է Եվրոպայում: Բոլորը բնօրինակ գործեր են ու հազվագյուտ գրքեր»:
12:09 11/11/2019Շարմ Էլ Շեյխում անելանելի վիճակում հայտնված հայ ամուսինների խնդիրը լուծվել էՎերջերս «շահած տոմսով» Շարմ Էլ Շեյխ մեկնած Նարեկ Հովհաննիսյանը և Լիլիթ Առաքելյանը հայտնվել էին անելանելի դրության մեջ։ Լրատվամիջոցներին տված հարցազրույցում Նարեկը պատմել էր, որ Շարմ Էլ Շեյխ...
10:25 11/11/2019ԵՊՀ ուսանողները վերսկսել են դասադուլը«Այս բեմականացումը, որ փորձում են բեմադրել մի քանի հակազգային գործիչներ, ունենալու է իրենց համար վատ վախճան: Մենք թույլ չենք տալու»:
11:10 08/11/2019Ռոբերտ Քոչարյան. Երկրի պաշտպանական բյուջեի սառեցումը չափազանց կասկածելի էՀակառակորդի ռազմական ծախսերի 20% աճի դեպքում
12:20 07/11/2019Լևոն Քոչարյան. Հերթական ապօրինի որոշումն էՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանների՝ կալանքը գրավով փոխարինելու վերաբերյալ միջնորդությունը մերժելու դատարանի որոշումը սպասելի էր Լևոն Քոչարյանի համար։ Այդ մասին նա հայտնեց նիստի ավարտից...
11:09 07/11/2019Մշակութաբան. Չգիտեի՝ նվնվոցները, սեռական գործողությունների իմիտացիան մշակույթ ենՄշակութաբան, պարագետ, «Կարին» ավանդական երգի-պարի խմբի հիմնադիր և գեղարվեստական ղեկավար Գագիկ Գինոսյանի համար ժամանակակից արվեստ գոյություն չունի, կա ժամանակավոր և հավերժ: «Պոռնկությունն աշխարհի...
13:07 06/11/2019Ամերիկյան կինոշուկայում կներկայացվի Արամ Խաչատրյանի մասին կենսագրական «Սուսերով պար» ֆիլմըԱյսօր Սանտա-Մոնիկայում (Կալիֆորնիա նահանգ) բացվում է ամենամյա ամերիկյան կինոշուկան (American Film Market): Կազմակերպիչների հաշվարկով, այս տարի Սանտա-Մոնիկա կգա ավելի քան 7 հազար մասնակից աշխարհի...
11:47 06/11/2019Գիտության ֆինանսավորումը վիշտ է. ԳԱԱ նախագահ«Կարծում եմ՝ այս քննարկման, դիտողությունների, առաջարկների հիման վրա հնարավոր կլինի մի փոքր թեթևացնել մեր վիշտը։ Այո, գիտության ֆինանսավորումը վիշտ է, որի մասին արդեն երկար-երկար տարիներ խոսում ենք և...
10:50 06/11/2019Հայաստանը իրեն բավական հանգիստ է զգում իր ներկայիս դաշտում. Մնացականյան«Այն, ինչ վերաբերում է ժողովրդավարությանը, մարդու իրավունքներին, մեր հաշվետվողականությանը ժողովրդի առջև.
14:21 05/11/2019Արմեն Մելիքյան. Հաղթանակս նվիրում եմ հայ ժողովրդինՀունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում անցկացված հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի աշխարհի մինչև 23 տարեկանների առաջնությունում ոսկե մեդալ նվաճած Արմեն Մելիքյանը (60 կգ) հայրենիք վերադառնալուց հետո ՀԱՕԿ...
13:08 05/11/2019Լևոն Քոչարյան. Կան մարդիկ, ովքեր աջակցել են Ռոբերտ Քոչարյանին, կորցել են աշխատանքըՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի առողջական վիճակը լավ է, օր-օրի ավելի է լավանում: Լրագրողների հետ զրույցում ասաց նրա որդին՝ Լևոն Քոչարյանը: Նա նշեց, որ այսօրվա դատական նիստին Ռ.
12:00 04/11/2019ՀՀ պարալիմպիկ մարզիկները Դուբայ 2019 աշխարհի առաջնությանը կմասնակցեն` հին գույքով, բայց ֆիզիկական լավ վիճակովՀայաստանի պարալիմպիկ 3 մարզիկներ կմասնակցեն Դուբայ 2019 պարա-ատլետիկայի աշխարհի 2019-ի առաջնությանը, որը կանցկացվի նոյեմբերի 7-ից 15-ը։ Աշխարհի առաջնությանը մասնակցում են մոտ 130 երկրների...
11:29 04/11/2019ԱԻՆ փրկարարական ծառայության պետի՝ աշխատանքից ազատման համար մի քանի պատճառ է եղել. Ցոլակյան«ԱԻՆ փրկարարական ծառայության պետն աշխատանքի մեջ թերացել է»,- Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում այս մասին նշեց Արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը՝ անդրադառնալով Արտակ Նահապետյանի՝...
14:16 02/11/2019Բաշար Ասադ. Հայերն ինտեգրվել են, բայց չեն ձուլվել սիրիական հասարակությանը«Եթե որևէ հայկական արարողության ես մասնակցում, իսկ ես գնացել եմ, նրանք իրենց ավանդական, ազգային երգերն են կատարում: Կա՞ ազատության որևէ ձև, որը վեր է այս ամենից»:
11:44 02/11/2019«Ազգային օրակարգ» կուսակցությունը դիրքավորվում է որպես ընդդիմություն եղած իշխանությանը«Մենք ստեղծում ենք ազգային աջակենտրոն կուսակցություն»,- «Ազգային օրակարգ» կուսակցության հիմնադիր համագումարին լրագրողների հետ զրույցում ասաց կուսակցության համահիմնադիր, հասարակական գործիչ Ավետիք...
17:07 01/11/2019Վահե Գուլանյանն այլևս չի ցանկանում լինել «Սևան» ազգային պարկի» տնօրեն«Սևան» ազգային պարկի» տնօրեն Վահե Գուլանյանն աշխատանքից ազատման դիմում է գրել և ուղարկել «Սևան» ազգային պարկ ՊՈԱԿ-ի խորհրդին: Խորհուրդն իրավունք ունի հիմնավոր մերժել կամ բավարարել դիմումը:...
09:45 31/10/2019ԱՄՆ Սենատում բանաձև անցկացնելն անհամեմատ ավելի բարդ է լինելու․ Սուրեն ՍարգսյանԱՄՆ Կոնգրեսի ստորին` Ներկայացուցիչների պալատում ընդունված բանաձևի բովանդակությամբ մեկ այլ բանաձև արդեն իսկ ներկայացված է Սենատի քննարկմանը: Այս մասին գրել է քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը։ Քաղաքագետը...

09:57 30/07/2013Neighbors support violence in Iraq - Iraqi Affairs expert“It’s basically a power struggle of which the Iraq people are bearing the brunt; the Iraqi civilians are being killed.”
12:21 29/07/2013MasterPeace movement in Armenia: Building peace through cultureMasterPeace is an International grassroots peace movement with the objective to inspire everyone to use his or her talent and energy for building peace and togetherness.
09:30 29/07/2013No significant reason to keep US soldiers in Afghanistan - Mike GravelAn interview with Mike Gravel, former US Senator
09:30 27/07/2013US lawmakers main victims of NSA spying bill - Michael Jones\"I think that the fundamental bottom-line result of all of the spying is going to be a lack of trust, a lack of trust that goes all the way from the top of the society all the way to the bottom.\"
09:26 26/07/2013New Egypt leadership facing problem of legitimacy - Abayomi Azikiwe“President Morsi, despite what many people felt about his policies that have been enacted over the last year, he was elected by the Egyptian people.”
09:19 25/07/2013Israel already involved in unprovoked attacks on Syria - Scott RickardThese attacks are basically enabled, encouraged and celebrated by the West, NATO and their Persian Gulf allies.
09:36 24/07/2013Iraq explosions in line with Israeli plans - analystAn interview with Sabah Jawad, director of the Iraqi Democrats against Occupation from London
09:23 23/07/2013Netanyahu wants to take Sinai from Egypt - Mark Glenn“Morsi’s departure has not worried Netanyahu or Washington one bit.”
09:24 22/07/2013West pits Sunni against Shia in Iraq - Edward CorriganAn interview with Edward Corrigan, international human rights lawyer from Ontario
09:29 20/07/2013Spaniards realize they are betrayed - Rodney ShakespeareAn interview with Rodney Shakespeare, professor of Binary Economics
09:37 19/07/2013European economy running on delusional ideas - Ian WilliamsAn interview with Ian Williams, Foreign Policy in Focus from New York
09:31 18/07/2013Syria neighbors suffer refugee crisis - political commentatorAn interview with Nasser al-Omari, writer and political commentator
11:41 17/07/2013Public transport fares to increase no more than 50 percent, says officialHead of the Transport Department of Yerevan Municipality Henrik Navasardyan says calculations and discussions are in progress regarding public transport fares.
09:22 17/07/2013US government after subservient Egypt – analystAn interview with Mohamed Sharaf, political analyst from Cairo
14:14 16/07/2013David Babayan: International community realizes that settlement is impossible without Karabakh’s involvementPanorama.am talked to Artsakh President’s spokesman David Babayan asking to comment on results of the latest meeting between the Artsakh leader and the OSCE Chairperson-in-Office and the current...
09:56 16/07/2013Chris Bohjalian: ‘The Sandcastle Girls’ became for me a deeply personal mission"I'm the grandson of genocide survivors, so it was important for me to tell this story and tell it in a way so that everyone would want to read it, which was why I framed it as a love story."
11:09 15/07/2013Shirak Torosyan: It was a misunderstandingMP, Chairman of the Javakhk Compatriotic Union Shirak Torosyan says the latest reports in Georgian media claiming that he was not allowed to cross the border into Georgia are not true.
09:30 15/07/2013West turns to desperate measures to prevent embarrassment in Syria - human rights activist\"When you give criminals and dogs and killers and rapists guns that have no conscience and no morality and no ideology, of course they’ll kill each other. That’s the plan.\"
09:50 13/07/2013Latin America united against US spy program - Michele Steinberg"You are going to see a solidarity in Latin America that the United States is not ready for."