13:36 15/10/2019Մանոյան. Բոլորն էլ հասկանում են, որ Արցախի ժողովուրդն ունի ինքնորոշման իրավունք«Մենք միշտ էլ հայտնել ենք մեր մտահոգությունը, որ Հայաստանից և Արցախից չլինեն այնպիսի հայտարարություն, ելույթներ, որոնք, ընդհանրապես, սրեն մթնոլորտը»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՅԴ Բյուրոյի...
11:40 14/10/2019Արթուր Էլբակյան. Ինչ անում եմ` անում եմ հայերենՌեժիսոր, դերասան, պրոդյուսեր, նկարիչ, գրող Արթուր Էլբակյանը երկար տարիներ ապրում է ԱՄՆ-ում, սակայն նկարների գույները հայկական են, գրածները հայերեն են, խաղացածը հայերեն է: Նա լիահույս է, որ մի օր իր...
15:37 11/10/2019WCIT-2019-ի անցկացմամբ Հայաստանը կդիրքավորվի աշխարհի տեխնոլոգիական քարտեզի վրա. Կարեն ՎարդանյանԵրևանում կազմակերպված «WCIT 2019» ՏՏ համաշխարհային համաժողովը կարևոր իրադարձություն էր թե Հայաստանի, թե աշխարհի համար։ Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների...
18:00 10/10/2019Շախմատը Գվարների չունիԱշխարհի շախմատի 9-րդ չեմպիոն Տիգրան Պետրոսյանն ասել է. «Շախմատը միավորում է խաղը, արվեստը և գիտությունը»։ Այդ միավորումը զգալու հնարավորությունը շախմատիստին տալիս է հաջորդաբար բաց և մուգ գույնի 64...
11:11 10/10/2019Ժան-Կլոդ Յունկեր. Եվրամիությունը չի վճարելու Թուրքիայի «անվտանգության գոտու» համարՀոկտեմբերի 9-ից թուրքական բանակը լայնամասշտաբ գործողություն է իրականացնում Սիրիայի հյուսիսում գտնվող քրդական աշխարհազորայինների դեմ: Նախօրեի կեսօրին թուրքական ռմբակոծիչները հարձակվել են քրդական...
12:32 09/10/2019Վրաստանի հայկական դպրոցների ուսուցիչները ստիպված են սպասել ԿԳՄՍՆ-ի ճանապարհային քարտեզինՎրաստանի դպրոցներում «Հայոց լեզու և գրականություն» առարկան ու այն դասավանդող ուսուցիչների աշխատանքը վտանգի տակ է։ Այս մասին բարձրաձայնել և բաց նամակով ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի...
12:16 09/10/2019WITSA-ի գլխավոր քարտուղար. Մեր տեսլականն է իրականացնել թվային դարաշրջանի խոստումըԵրևանում հոկտեմբերի 6-ից 9-ը անցկացվող Տեղեկատվական տեխնոլոգիների համաշխարհային համաժողովի շրջանակներում այսօր Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների համաշխարհային դաշինքի (ՏՏԾՀԴ- WITSA)...
11:54 09/10/2019Ինչպիսին է Ամուլսարի իրավիճակը դատարանումԱմուլսարում ոսկի հանք շահագործելու խնդրով դատական մի քանի հայցեր կան, դատավարությունները դեռևս ընթացքի մեջ են։ Panorama.am-ի հետ զրույցում բնապահպան-իրավաբան Նազելի Վարդանյանն ասաց, որ 2018-ից...
10:00 08/10/2019Գարի Վայներչուկ. Հաղորդակցումը մշտապես թելադրել է ամեն ինչ«Այն, ինչն աշխատում է ֆեյսբուքում, գործում է լիովին տարբեր, եթե տեղադրվի, ասենք , օրինակ youtube-ում: Երկրում ամենամեծ արբիտրաժ ունեցողը թվիթերն է: Մարդիկ թվիթերի համար այնքան կոնտենտ չեն արտադրում,...
13:00 07/10/2019Օձունի տաճարի արտաքին սրահների ամբողջականացման էսքիզային նախագիծ կմշակվիՕձունի հոգևոր հովիվ Տեր Վրթանես քահանա Բաղալյանը տեղեկացնում է, որ ճարտարապետ Միշա Հակոբյանի կողմից կարվի Օձունի տաճարի արտաքին եռակողմ սրահների ամբողջականացման էսքիզային նախագիծ։ Արտաքին եռակողմ...
17:00 05/10/2019Ադրբեջանագետ. Ակնկալում եմ հայկական կողմի՝ ավելի կոշտ և պահանջատիրոջ դերում դիրքավորումըԱդրբեջանագետ Անժելա Էլիբեգովայի հետ Panorama.am-ը խոսել է հակառակորդի սադրանքների, դրանց պատճառների, հայկական կողմի անելիքների մասին։ Panorama.am-Հայ-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը վերջին օրերին...
10:23 05/10/2019Ուսուցիչը աշակերտին երբեք չպիտի ասի՝ դու չես կարող. Անահիտ ԲախշյանԱյսօր նշվում է Ուսուցչի օրը։ Ինչպիսի՞ն պետք է լինի ուսուցիչը՝ մարդկային ու մասնագիտական ի՞նչ հատկանիշներ կրող։ Այս հարցերի շուրջ Panorama.am-ը զրուցել է երկար տարիների մանկավարժական փորձ ունեցող,...
18:07 03/10/2019all.me-ն պատրաստ է աջակցություն ցուցաբերել ԵՏՄ տրանզիտային ներուժի բարձրացմանըՄենք պատրաստ ենք աջակցություն ցուցաբերել մեր համակարգի հաջող ներդրմանը և ԵՏՄ տրանզիտային ներուժի բարձրացմանը։ Այս մասին հոկտեմբերի 1-ին «Թվային ֆինանսական տեխնոլոգիաներ՝ Եվրասիական մայրցամաքի վճարայի...
12:26 03/10/2019Սատանիստների համերգը չի կայանա Թումանյանի անվան տիկնիկային թատրոնումՀոկտեմբերի 4-ին Հովհաննես Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոնում կայանալու էր լեհական դեթ մետալի վետերաններ, լեգենդար Vader խմբի համերգը։ Սակայն համերգը չի կայանալու, համենայն դեպս՝ հենց այդ...
11:24 03/10/2019«Սանիթեք». Քաղաքապետարանից պաշտոնական ծանուցում չենք ստացել«Սանիթեք» ընկերությունը դեռ չի ստացել քաղաքապետարանի պաշտոնական ծանուցումը՝ ընկերության հետ պայմանագրերը քաղաքապետի կողմից միակողմանի խզելու վերաբերյալ։ «Ծանուցումը ստանալուց հետո միայն դրա հիման վրա...
09:29 02/10/2019Ամուլսար բարձրանալու համար արշավախմբի ղեկավարին ոստիկանություն են կանչելArmland արաշավականների 35 հոգանոց խումբը սեպտեմբերի 29-ին բարձրացել է Ամուլսար։ Դրանից հետո արշավական խմբի հիմնադիր ղեկավար Արտյոմ Մարտիրոսյանին կանչել են ոստիկանություն, քանի որ «Լիդիան Արմենիայի»...
17:51 30/09/2019Երևանում ինը կազմակերպություններ տարբեր պատճառներով հրաժարվել են երթուղիների սպասարկումիցՄայրաքաղաքում հասարակական տրանսպորտի վիճակն օր օրի վաթարանում է։ Աշխատանքային օրվա ավարտին կանգառներում բազմաթիվ քաղաքացիներ երկար սպասում են տրանսպորտին, դրանից հետո երթևեկում ճկված, կքած ու կռացած,...
13:33 30/09/2019ԵԱՏՄ տարածքում փոխադրման կանոնները պետք է լինեն ստանդարտ. Մհեր ԳրիգորյանԵԱՏՄ տարածքում փոխադրման կանոնները պետք է լինեն ստանդարտ։ Այս մասին այսօր Երևանում անցկացվող «Եվրասիական աշխարհամասի տարանցիկ ներուժը» խորագրով երկօրյա միջազգային համաժողովի շրջանակում լրագրողների...
12:41 30/09/2019Ս. Գրիգորյան. Կառավարությունը պատրաստվում է իրականացնել լայնածավալ անօրինակ էքսպրոպրացիաններՍ. Գրիգորյան, GPARTNERS իրավաբանական գրասենյակից, պատասխանում է հարցադրումների. -Կառավարությունը նախատեսվում է ներդնել առանց մեղադրական դատավճռի ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման ինստիտուտը:...
10:15 30/09/2019Գագիկ Խաչատրյանի փաստաբան. Ռուբիկ Մխիթարյանի նման դատավորն այսօր փաստացի չկարողացավ հաղթահարել ճնշումները«Կարող եմ միայն մի բան արաձանագրել։ Այն առաջընթացը, որը կար հեղափոխությունից հետո դատական համակարգի առումով, որ դատարանները որոշակի անկախություն ու ազատություն ունեին, հիմա այս համակարգն ընդհանրապես...

15:12 24/06/2013Treatment of chronic diseases through Dr. Allen’s Device: An interview with Professor Ivan G. Aghajanyan"It is a novelty in Armenia but it is already used in Europe and America. When Simon Allen visited Armenia, he brought a small number of devices for advanced clinical research."
09:56 24/06/2013More than 80 percent of Armenian cultural monuments need renovation – Mkrtich Minasyan“The Ministry of Culture has lowered the issue to fourth-class importance, while, considering the uniqueness of the monuments for our country, it should have been a priority issue.”
09:15 24/06/2013Guantanamo steps up force-feeding – inmateThe brutality of tactics used to force-feed inmates at the Guantanamo Bay prison is escalating, according to the last British citizen being held at the camp.
09:12 22/06/2013Saudi missiles will not change Syria situation - expert“The Army in Syria is really having a very good success on the land and the battle of Homs as we said did start and it will not remain long time and we still have Aleppo.”
17:49 21/06/2013What kind of foreign policy will Iran’s new President pursue? Interview with Iranian studies expert Armen Israyelyan“The first move Iranians expect from the new President is economic rehabilitation.”
09:25 21/06/2013Bashar will be removed with arms – expert"Europe’s intervention in Syria is part of its policy in the Middle East."
09:24 20/06/2013Armenian astrophysicists detect a bright star“We recorded a strong flare of the star WX UMa, which became almost 15 times brighter in a matter of 160 seconds,” explains astrophysicist Vakhtang Tamazian.
09:26 19/06/2013The Steve Jobs of wine: Winemaker Paul Hobbs"Armenia is one where I am working; Armenia has varieties I can’t even pronounce, so we are starting from scratch there."
09:29 18/06/2013Impact of Rohani’s presence on balancing US policy“Considering the developments and balances in Iran’s domestic policies and their reflections in its foreign policy, the US will change its approach towards Iran,” says Dr. Hermidas Bavand.
12:39 17/06/2013UWC Diijan will be a world class schoolVice President and Chief Financial Officer of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) Manfred Schepers said that Dilijan International School (DIS) “will be a world class school”.
09:26 10/06/2013Michel Chossudovsky: Israel channels weapons and military aid to Al Qaeda in Syria“I think that the Western leaders are, in effect, attempting to build peace and democracy by threatening war.”
08:58 08/06/2013US trying to interfere in Iran's affairs ahead of presidential poll - analyst"I think with the new presidency, you will have new blood coming into the political system in Iran."
09:04 07/06/2013Tel Aviv concerned about Assad’s success – expert"Pressure on Syria’s allies and even using the language of threats are more aimed at exerting pressure on Syria."
09:07 06/06/2013Sevan Nisanyan: Freedom of speech is a paramount value"I don’t believe anyone has ever been prosecuted in Turkey for advocating the murder, mayhem, or massacre of Armenians, Jews, Kurds, atheists, gays, or liberals."
09:23 05/06/2013Iraqi Parliament representative: Iraq experiences days of political paralysis"With the exit of the political forces from the government and parliament, severe problems, differences, and conflicts have been created."
14:04 04/06/2013Post-election shocks unlikely to occur in Iran, says Iranian studies expert“The Iranian authorities keep control of the situation, with security forces taking tough measures to keep the country safe from external interference."
09:25 04/06/2013Young Diasporans keeping our culture alive, one song at a timeTheir devotion to Armenian music brought them together. The commitment to their culture will keep them connected for years to come.
09:22 03/06/2013Arman Serebrakian aims to bring Armenia skiing medal in World OlympicsA dual citizen, Serebrakian is currently a medical student at Temple University School of Medicine, having just completed his second year and waiting to go into surgery medicine.
09:47 01/06/2013Filmmaker Eric Nazarian: On eve of 100th anniversary of Armenian Genocide we need a catharsis“It’s time for the stories of the genocide to be told, and the more good movies out there, the merrier.”