13:36 15/10/2019Մանոյան. Բոլորն էլ հասկանում են, որ Արցախի ժողովուրդն ունի ինքնորոշման իրավունք«Մենք միշտ էլ հայտնել ենք մեր մտահոգությունը, որ Հայաստանից և Արցախից չլինեն այնպիսի հայտարարություն, ելույթներ, որոնք, ընդհանրապես, սրեն մթնոլորտը»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՅԴ Բյուրոյի...
11:40 14/10/2019Արթուր Էլբակյան. Ինչ անում եմ` անում եմ հայերենՌեժիսոր, դերասան, պրոդյուսեր, նկարիչ, գրող Արթուր Էլբակյանը երկար տարիներ ապրում է ԱՄՆ-ում, սակայն նկարների գույները հայկական են, գրածները հայերեն են, խաղացածը հայերեն է: Նա լիահույս է, որ մի օր իր...
15:37 11/10/2019WCIT-2019-ի անցկացմամբ Հայաստանը կդիրքավորվի աշխարհի տեխնոլոգիական քարտեզի վրա. Կարեն ՎարդանյանԵրևանում կազմակերպված «WCIT 2019» ՏՏ համաշխարհային համաժողովը կարևոր իրադարձություն էր թե Հայաստանի, թե աշխարհի համար։ Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների...
18:00 10/10/2019Շախմատը Գվարների չունիԱշխարհի շախմատի 9-րդ չեմպիոն Տիգրան Պետրոսյանն ասել է. «Շախմատը միավորում է խաղը, արվեստը և գիտությունը»։ Այդ միավորումը զգալու հնարավորությունը շախմատիստին տալիս է հաջորդաբար բաց և մուգ գույնի 64...
11:11 10/10/2019Ժան-Կլոդ Յունկեր. Եվրամիությունը չի վճարելու Թուրքիայի «անվտանգության գոտու» համարՀոկտեմբերի 9-ից թուրքական բանակը լայնամասշտաբ գործողություն է իրականացնում Սիրիայի հյուսիսում գտնվող քրդական աշխարհազորայինների դեմ: Նախօրեի կեսօրին թուրքական ռմբակոծիչները հարձակվել են քրդական...
12:32 09/10/2019Վրաստանի հայկական դպրոցների ուսուցիչները ստիպված են սպասել ԿԳՄՍՆ-ի ճանապարհային քարտեզինՎրաստանի դպրոցներում «Հայոց լեզու և գրականություն» առարկան ու այն դասավանդող ուսուցիչների աշխատանքը վտանգի տակ է։ Այս մասին բարձրաձայնել և բաց նամակով ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի...
12:16 09/10/2019WITSA-ի գլխավոր քարտուղար. Մեր տեսլականն է իրականացնել թվային դարաշրջանի խոստումըԵրևանում հոկտեմբերի 6-ից 9-ը անցկացվող Տեղեկատվական տեխնոլոգիների համաշխարհային համաժողովի շրջանակներում այսօր Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների համաշխարհային դաշինքի (ՏՏԾՀԴ- WITSA)...
11:54 09/10/2019Ինչպիսին է Ամուլսարի իրավիճակը դատարանումԱմուլսարում ոսկի հանք շահագործելու խնդրով դատական մի քանի հայցեր կան, դատավարությունները դեռևս ընթացքի մեջ են։ Panorama.am-ի հետ զրույցում բնապահպան-իրավաբան Նազելի Վարդանյանն ասաց, որ 2018-ից...
10:00 08/10/2019Գարի Վայներչուկ. Հաղորդակցումը մշտապես թելադրել է ամեն ինչ«Այն, ինչն աշխատում է ֆեյսբուքում, գործում է լիովին տարբեր, եթե տեղադրվի, ասենք , օրինակ youtube-ում: Երկրում ամենամեծ արբիտրաժ ունեցողը թվիթերն է: Մարդիկ թվիթերի համար այնքան կոնտենտ չեն արտադրում,...
13:00 07/10/2019Օձունի տաճարի արտաքին սրահների ամբողջականացման էսքիզային նախագիծ կմշակվիՕձունի հոգևոր հովիվ Տեր Վրթանես քահանա Բաղալյանը տեղեկացնում է, որ ճարտարապետ Միշա Հակոբյանի կողմից կարվի Օձունի տաճարի արտաքին եռակողմ սրահների ամբողջականացման էսքիզային նախագիծ։ Արտաքին եռակողմ...
17:00 05/10/2019Ադրբեջանագետ. Ակնկալում եմ հայկական կողմի՝ ավելի կոշտ և պահանջատիրոջ դերում դիրքավորումըԱդրբեջանագետ Անժելա Էլիբեգովայի հետ Panorama.am-ը խոսել է հակառակորդի սադրանքների, դրանց պատճառների, հայկական կողմի անելիքների մասին։ Panorama.am-Հայ-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը վերջին օրերին...
10:23 05/10/2019Ուսուցիչը աշակերտին երբեք չպիտի ասի՝ դու չես կարող. Անահիտ ԲախշյանԱյսօր նշվում է Ուսուցչի օրը։ Ինչպիսի՞ն պետք է լինի ուսուցիչը՝ մարդկային ու մասնագիտական ի՞նչ հատկանիշներ կրող։ Այս հարցերի շուրջ Panorama.am-ը զրուցել է երկար տարիների մանկավարժական փորձ ունեցող,...
18:07 03/10/2019all.me-ն պատրաստ է աջակցություն ցուցաբերել ԵՏՄ տրանզիտային ներուժի բարձրացմանըՄենք պատրաստ ենք աջակցություն ցուցաբերել մեր համակարգի հաջող ներդրմանը և ԵՏՄ տրանզիտային ներուժի բարձրացմանը։ Այս մասին հոկտեմբերի 1-ին «Թվային ֆինանսական տեխնոլոգիաներ՝ Եվրասիական մայրցամաքի վճարայի...
12:26 03/10/2019Սատանիստների համերգը չի կայանա Թումանյանի անվան տիկնիկային թատրոնումՀոկտեմբերի 4-ին Հովհաննես Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոնում կայանալու էր լեհական դեթ մետալի վետերաններ, լեգենդար Vader խմբի համերգը։ Սակայն համերգը չի կայանալու, համենայն դեպս՝ հենց այդ...
11:24 03/10/2019«Սանիթեք». Քաղաքապետարանից պաշտոնական ծանուցում չենք ստացել«Սանիթեք» ընկերությունը դեռ չի ստացել քաղաքապետարանի պաշտոնական ծանուցումը՝ ընկերության հետ պայմանագրերը քաղաքապետի կողմից միակողմանի խզելու վերաբերյալ։ «Ծանուցումը ստանալուց հետո միայն դրա հիման վրա...
09:29 02/10/2019Ամուլսար բարձրանալու համար արշավախմբի ղեկավարին ոստիկանություն են կանչելArmland արաշավականների 35 հոգանոց խումբը սեպտեմբերի 29-ին բարձրացել է Ամուլսար։ Դրանից հետո արշավական խմբի հիմնադիր ղեկավար Արտյոմ Մարտիրոսյանին կանչել են ոստիկանություն, քանի որ «Լիդիան Արմենիայի»...
17:51 30/09/2019Երևանում ինը կազմակերպություններ տարբեր պատճառներով հրաժարվել են երթուղիների սպասարկումիցՄայրաքաղաքում հասարակական տրանսպորտի վիճակն օր օրի վաթարանում է։ Աշխատանքային օրվա ավարտին կանգառներում բազմաթիվ քաղաքացիներ երկար սպասում են տրանսպորտին, դրանից հետո երթևեկում ճկված, կքած ու կռացած,...
13:33 30/09/2019ԵԱՏՄ տարածքում փոխադրման կանոնները պետք է լինեն ստանդարտ. Մհեր ԳրիգորյանԵԱՏՄ տարածքում փոխադրման կանոնները պետք է լինեն ստանդարտ։ Այս մասին այսօր Երևանում անցկացվող «Եվրասիական աշխարհամասի տարանցիկ ներուժը» խորագրով երկօրյա միջազգային համաժողովի շրջանակում լրագրողների...
12:41 30/09/2019Ս. Գրիգորյան. Կառավարությունը պատրաստվում է իրականացնել լայնածավալ անօրինակ էքսպրոպրացիաններՍ. Գրիգորյան, GPARTNERS իրավաբանական գրասենյակից, պատասխանում է հարցադրումների. -Կառավարությունը նախատեսվում է ներդնել առանց մեղադրական դատավճռի ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման ինստիտուտը:...
10:15 30/09/2019Գագիկ Խաչատրյանի փաստաբան. Ռուբիկ Մխիթարյանի նման դատավորն այսօր փաստացի չկարողացավ հաղթահարել ճնշումները«Կարող եմ միայն մի բան արաձանագրել։ Այն առաջընթացը, որը կար հեղափոխությունից հետո դատական համակարգի առումով, որ դատարանները որոշակի անկախություն ու ազատություն ունեին, հիմա այս համակարգն ընդհանրապես...

15:56 19/02/2016«Успокойся»: Горбачев ответил на требования Никиты Михалкова признать политику президента СССР преступной«Свершения Михалкова и Ельцина привели к развалу нашей страны! И это самая великая геополитическая катастрофа, случившаяся за это столетие».
15:28 18/02/2016Пайлак Саак: Армяне всегда имели представителей в Меджлисе Ирана и намерены массово участвовать в выборахОн также отметил, что, вопреки лжепропаганде, религиозные меньшинства пользуются полной свободой в проведении своих религиозных ритуалов.
11:40 17/02/2016Рубен Бабаян: Есть куда более интересные вещи, чем стремление получить Госпремию«Конкуренция в искусстве для меня является непонятным явлением», – заявил в свою очередь Армен Элбакян в ответ на вопрос, почему театры не подают заявок на соискание Государственной премии РА.
14:00 16/02/2016Александра Элбакян из Казахстана встала на защиту всех ученых мираЭлбакян стала популярна благодаря своему сайту Sci-Hub – первому в мире ресурсу, который открыл публичный и массовый бесплатный доступ к десяткам миллионов научных статей.
12:53 15/02/2016Отремонтированный Национальный академический театр имени Г. Сундукяна откроет свои двери для зрителей уже в этом годуВ настоящее время театр работает над несколькими представлениями: «Пэпо» Г.Сундукяна, «Полоз Мукуч» А.Айвазяна, «Высокочтимые попрошайки» А.Пароняна, «Орлиное гнездо» Г.Бегларяна.
12:30 13/02/2016Госсекретарь США: Мир в Сирии невозможен, пока Башар Асад остается у власти«Называть всех оппонентов Асада террористами полностью неприемлемо», – отметил Керри.
12:43 12/02/2016Необычный храм набирает популярность у туристов в АрменииПодземный храм может попасть в книгу рекордов Гиннесса. Семейство Гарибян уже подало заявку организаторам.
16:27 11/02/2016Представитель Минздрава: Случаи заболевания гриппом и ОРВИ в Армении пошли на спад, но бдительности терять нельзяСпециалист вновь призвала население при появлении симптомов гриппа не заниматься самолечением и обязательно обращаться к медикам.
12:56 10/02/2016Глава Минобрнауки Армении не исключил, что в скором времени покинет свой постАшотян не стал раскрывать подробностей, отметив, что всегда готов покинуть пост.
11:38 09/02/2016Дочь убитого командующего ВВС Азербайджана: Экс-глава МНБ не был заинтересован в установлении заказчика убийцы генерала Раиля РзаеваРахиля Рзаева отметила, что для раскрытия убийства, видимо, ждут какого-то момента.
13:20 08/02/2016Сурен Караян: Более 30 граждан Армении могут войти в состав Евразийской экономической комиссииПо его словам, в соответствии с договором, предусматривается, что отбор кандидатов на занятие должностей в руководстве ЕЭК производится с учетом принципа равной представленности сторон.
14:16 06/02/2016Эдуард Милитонян: Армения на Минской международной книжной выставке-ярмарке представит 200 наименований книгПо его словам, будут представлены также изданные в течение последних двух лет книги о Геноциде армян – как на армянском языке, так и на иностранных языках.
12:47 05/02/2016Балет «Маскарад» Арама Хачатуряна – на сцене Национального академического театра оперы и балетаВ постановке занята балетная труппа театра – свыше 70 артистов. Декорации и костюмы уже изготавливаются.
15:28 04/02/2016Олег Смирнов: 400-летие армянского книгопечатания в Украине свидетельствует о глубине связывающих два народа традицийНапомним, Союз армян Украины проводит активную работу в направлении популяризации национальных исторических ценностей.
12:28 03/02/2016Порошенко: Угроза открытой войны с Россией сейчас выше, чем в прошлом году«Россия инвестирует значительные средства в подготовку к войне, и мы не получаем никаких этому объяснений», – добавил президент.
11:36 02/02/2016Эксперт указал на нестыковки в отчете Военной прокуратуры Азербайджана и попытку скрыть имена 11 умерших за 2015 год военнослужащихАналитик военно-исследовательского института «Хазар», военный эксперт Джасур Сумеринли считает, что в заявлении военного прокурора есть ряд противоречий.
15:47 01/02/2016Почему в сфере театрального искусства Армении нет лауреатов Госпремии? Ответили С.Мелоян и А.ХзмалянГосударственные премии Республики Армения были учреждены в 2002 году. За эти годы сфера театрального искусства удостоилась премии лишь однажды – в 2011 году.
15:15 30/01/2016Какой медосмотр проходят прибывающие в Армению пассажиры? Ответил замглавы Аппарата Минздрава РА В. АкопянСлучаев подозрения на заболевания, при наличии которых вводится чрезвычайное положение международного масштаба, не зарегистрировано.
16:33 29/01/2016Геноцид армян в Азербайджане: «Участь тех, кто был в домах для престарелых и инвалидов, оказалась поистине трагичной»«.В Ханларском районе бойцы, пилоты вертолетов видели виселицы с телами...»
17:56 28/01/2016Глава ЕСПЧ Г. Раймонди на вопрос о деле «Перинчек против Швейцарии»: Евросуд не выносит политически мотивированных решенийСобкор Panorama.am в Страсбурге поинтересовалась мнением Гвидо Раймонди касательно озвучиваемых в последние годы в адрес Евросуда обвинений о принятии политически мотивированных решений.