10:15 17/02/2018Միքայել Միքայելյան. Այս օլիմպիական խաղերն ինձ շատ անհրաժեշտ էինԴահուկորդ Միքայել Միքայելյանը ձմեռային օլիմպիական խաղերում ավարտեց ելույթները՝ 15 կմ ազատ ոճ մրցատարածությունում 39:25.1 արդյունքով զբաղեցնելով 83-րդ հորիզոնականը: ՀԱՕԿ լրատվականի հաղորդմամբ՝...
13:00 16/02/2018Հումորը լուրջ գործ է. Եվգենի ՊետրոսյանՀումորիստ Եվգենի Պետրոսյանը, թերևս, ծանոթ է շատերին: Նա էստրադայում է արդեն ավելի քան 50 տարի: ՌԴ նախագահական ընտրություններից առաջ հումորիստը իրեն փորձում է նոր կերպարում՝ նախագահի թեկնածուի՝...
13:00 10/02/2018Բուքմեքերները կարծում են, որ Օլիմպիադա-2018-ում հաղթելու ամենամեծ հնարավորություններն ունեն նորվեգացիներըՕլիմպիական խաղերի առաջին մեդալակիրները հայտնի կդառնան շաբաթ օրը։
13:37 08/02/2018Ադրբեջանում ընտրությունների ժամկետն առաջ բերելը կկապեի իրենց ներկլանային հարաբերությունների հետ. Շավարշ Քոչարյան«Չեմ կարծում, որ Ադրբեջանն այն երկիրն է, որի համար կարևոր են ընտրությունները»,- այս մասին այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ...
12:20 07/02/2018Վիկ Դարչինյան. Բռնցքամարտիկի կարիերաս կավարտեմԱյս օրերին Երևանում է պրոֆեսիանալ հայ բռնցքամարտիկ, մի քանի վարկածով աշխարհի տիտղոսակիր և աշխարհի նախկին բացարձակ չեմպիոն Վախթանգ Դարչինյանը: Բռնցքամարտիկին հայրենիք բերել է կարոտը: Վերջին շրջանում...
14:25 01/02/2018Միհրան Հարությունյան. Պետք է մասնակցեմ Տոկիո 2020-ինԱյս օրերին Երևանում էր 2016 թվականի Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր, հունահռոմեական ըմբիշ Միհրան Հարությունյանը: ՀԱՕԿ-ից մանրամասնում են, որ ա նվանի մարզիկը Հայաստան եկել էր անձնական գործերով:...
15:58 30/01/2018Ալֆանո. Առավելագույն ուշադրություն ենք դարձնելու ձգձգվող հակամարտություններին«ԵԱՀԿ-ում մեր նախագահության ընթացքում առավելագույն ուշադրություն ենք դարձնելու Ուկրաինայի ճգնաժամին ու, այսպես ասած, ԵԱՀԿ գոտում ձգձգվող հակամարտություններին՝ ԼՂ-ի, Մերձդնեստրի, Վրաստանի»,-այս մասին...
14:38 26/01/2018Սահմանին լարվածությունը պահելով՝ Ադրբեջանն ուզում է հայ հասարակությանը դուրս բերել իշխանության դեմ. Վաղարշակ ՀարությունյանՊատերազմն ընդհանրապես ռեսուրսների պատերազմ է, ուստի որոշում ընդունելիս միշտ պետք է գնահատել քայլերի արդյունավետությունը և գինը, թե որքան կարժենան: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը այս մասին ասաց...
13:40 25/01/2018Արփինե Հովհաննիսյան. ԵԽԽՎ-ում Ադրբեջանը ստացավ արժանի հակահարվածPanorama-ի հարցազրույցը ԵԽԽՎ-ում ՀՀ պատվիրակության ղեկավար Արփինե Հովհաննիսյանի հետ -Տիկին Հովհաննիսյան, Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում նախօրեին ելույթ ունեցավ ՀՀ նախագահ Սերժ...
15:20 24/01/2018Տանն եմ, լուրջ վնասվածքներ չունեմ. Մանվել ԲադեյանՀարցին՝ իր դիտարկամբ՝ ո՞ւմն էր վթարի մեղավորությունը, Մանվել Բադեյանը նշեց՝ ոչ թե իրենցը, այլ դիմացից ընթացող մեքենայինը։
12:32 18/01/2018Ավտովթարից տուժածները զինծառայողներ չենԱյսօր առավոտյան Սիսիան-Շաքի ավտոճանապարհին բախվել են զինվորականներ տեղափոխող «ЗИЛ-131» մակնիշի և «ВАЗ 2107» մակնիշի մեքենաները: ԱԻՆ-ից հայտնում են, վթարի հետևանքով զոհվել է երկու մարդ: «ВАЗ 2107»...
12:44 17/01/2018Հերմինե Նաղդալյան. Ես ձեր անհանգստությունն ուզում եմ փարատելՀանրապետական խմբակցության անդամ Հերմինե Նաղդալյանն ԱԺ-ում լրագրողներին հավատացրեց՝ վիրավորված չէ իրեն ԵԽԽՎ պատվիրակության կազմից դուրս թողնելու որոշումից: «Ես միջանցքում հարցազրույց տալու...
13:00 13/01/2018Որևէ զինհաշմանդամ անտեսված չպետք է լինի. Հայկուհի ՄինասյանԶինհաշմանդամների վերականգնողական կենտրոնի բացում նախատեսվում է հունվարի 29-ին:
14:09 12/01/2018Ռուբեն Հայրապետյանը չի ցանկանում մտնել Մխիթարյանի ու Մոուրինյոյի աշխատանքային պրոցեսի մեջ«Հենրիխ Մխիթարյանը երբեք չի մնա պահեստայինների նստարանին»,-այս մասին հայտարարեց ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը լրագրողների հետ հանդիպմանը: Նրա խոսքով, ինքը վերջին անգամ հավաքականի ավագ Հենրիխ...
15:53 11/01/2018Էդուարդո Էռնեկյանը որոշել է ավիաբիզնեսի կառավարումը փոխանցել զարմիկինԱրգենտինահայ գործարար Էդուարդո Էռնեկյանը մտադիր է օդանավակայանների կառավարման բիզնեսը փոխանցել զարմիկին՝ Մարտին Էռնեկյանին: Այս մասին նա հայտարարել է Bloomberg-ին՝ Բուենոս Այրեսի իր գրասենյակում տված...
13:00 11/01/2018ՌԴ պատվիրակությունը ԵԽԽՎ հունվարյան նստաշրջանին չի մասնակցիՌուսաստանն իր պատվիրակությանը չի ուղարկի Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի հունվարյան նստաշրջանին, քանի որ օրակարգ չեն մտել Ազգային պատվիրակությունների՝ խտրականությունից պաշտպանելու...
11:47 10/01/2018Խոսնակ. Սերժ Սարգսյանը տոնական օրերին Հայաստանից չի բացակայելՀայաստանի Նախագահ Սերժ Սարգսյանը տոնական օրերին հանրապետությունից չի բացակայել: Այս մասին «Արմենպրես»-ին ասել է ՀՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Հակոբյանը: «ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը տոնական...
11:34 09/01/2018Վլադիմիր Հակոբյանը հայտնում է նախագահի առողջության մասին. Aysor.amՀՀ նախագահի աշխատակազմից հերքում են տեղեկությունը, թե Ամանորին վատթարացել է նախագահ Սերժ Սարգսյանի ինքնազգացողությունը և նրան տեղափոխել են «Նաիրի» բժշկական կենտրոն: «Նշված տեղեկությունը չի...
13:30 08/01/2018Արմեն Իսրայելյան. Իրանի գործող կառավարությունը շատ բարդ իրավիճակում էԻրանի կառավարությունը չի առաջնորդվում ստանդարտ գործողություններով ու հայտարարություններով, փորձում են համահունչ լինել հասարակության մեջ տեղի ունեցող փոփոխություններին:
10:54 05/01/20182017-ը՝ հեռանկարների տարիՆման բնորոշման հիմք է ծառայում ԵՄ-Հայաստան նոր համաձայնագրի ստորագրումը։

15:07 30/01/2015Дело Перинчека в ЕСПЧ… Британский юрист Джеффри Робертсон назвал истинные причины отказа Турции признать Геноцид армянЗдесь не важен Перинчек, который пытается сам себя разрекламировать, делать громкие заявления. Важно заявление Перинчека, что никакие доказательства не изменят его убеждений.
16:16 29/01/2015Генсек Совета Европы ответил на вопрос представителя Азербайджана в ПАСЕ о диверсантах Д. Аскерове и Ш. ГулиевеДильгам Аскеров и Шахбаз Гулиев приговорены судом первой инстанции НКР к пожизненному заключению и 22 годам лишения свободы соответственно.
17:08 28/01/2015Евросуд должен исправить ошибки. Завершилось рассмотрение дела «Перинчек против Швейцарии»Турция, Геноцид армян и Османский Гитлер. «Интервью» для всех СМИ с трибуны Европейского суда по правам человека в Страсбурге…
10:29 28/01/2015В Страсбурге вскоре начнутся слушания по делу «Перинчек против Швейцарии»В Большой палате Европейского Суда по правам человека (ЕСПЧ) в Страсбурге вскоре начнутся слушания по делу «Перинчек против Швейцарии».
18:33 27/01/2015Догу Перинчек заранее празднует победу в деле против Швейцарии в ЕСПЧ. Интервью не признающего Геноцид армян турецкого политика«Правительство Турции тоже проамериканское, и оно потихоньку двигалось по пути к признанию геноцида. В игре участвовал и Эрдоган, однако мы провалили эту программу».
16:28 26/01/2015Глава ПАСЕ Анн Брассер призвала Армению и Турцию начать переговорыВ Страсбурге стартовала зимняя сессия Парламентской ассамблеи Совета Европы, которая продлится до 30 января.
15:29 26/01/2015Джеймс Аппатурай: НАТО поддерживает усилия Минской группы ОБСЕПо его словам, НАТО не играет никакой роли в урегулировании нагорно-карабахского конфликта.
13:03 24/01/2015Раненный в бою с азербайджанцами армянский военнослужащий О.Аванесян доставлен в ЕреванСостояние здоровья армянского военнослужащего Ованнеса Аванесяна, раненного 23 января в результате нападения спецподразделений ВС Азербайджана на несколько боевых постов в районе Берда Тавушской...
12:33 24/01/2015А.Каспршик: Происходящее на линии соприкосновения армянских и азербайджанских войск дает основание для беспокойства«Я буду продолжать информировать действующего председателя ОБСЕ и сопредседателей Минской группы о развитии событий», – отметил Анджей Каспршик
17:06 23/01/2015Раненный в бою с азербайджанцами армянский военнослужащий находится в госпитале Берда. Задета печеньСостояние одного из раненных в районе Берда армянских военнослужащих крайне тяжелое. Об этом Panorama.am сообщили в госпитале Берда. «Задета печень. Врачи борются за жизнь раненого», – сказали...
16:07 23/01/2015Развития вокруг трагедии в Гюмри могли иметь непредсказуемые последствия. Интервью с экс-президентом Армении Робертом КочаряномВторой президент Армении Роберт Кочарян прокомментировал развития вокруг жестокого убийства семьи Аветисянов в Гюмри 12 января с.г., а также представил свою точку зрения по ряду экономических проблем.
17:11 22/01/2015Депутаты парламента Армении потребовали наказать высокопоставленных офицеров российской военной базы«Для этого нет необходимости и возможности», – сказал в ответ генпрокурор, отметив, что правоохранители Армении и России в состоянии сообща вести данное дело на должном уровне.
15:32 22/01/2015Депутаты Госдумы России встретятся с жителями Гюмри и «прояснят позиции» по делу о жестоком убийстве семьи АветисяновКак пояснил Резник, в группу депутатов также входят член комитета по делам СНГ Ирина Роднина, первый зампредседателя того же комитета Олег Лебедев и советник председателя Госдумы Михаил Кротов.
13:02 21/01/2015Погромы армян в Баку. Заложники неизвестностиPanorama.am продолжает публикацию серии свидетельств очевидцев, заявлений политических и общественных деятелей о погромах армян в Баку 13-20 января 1990 года.
13:19 20/01/2015Министр обороны СССР: В Баку вообще не было танков, а азербайджанцы выбрасывали армян из окон«Мы не убили ни одного человека. Мне не было доложено ни об одном случае, что кого-то застрелили наши солдаты», – сказал Дмитрий Язов.
11:24 19/01/2015Минздрав Армении: Состояние здоровья 6-месячного Сережи Аветисяна ухудшилосьСостояние здоровья шестимесячного Сережи Аветисяна – единственного спасшегося члена семьи, ставшей жертвой жестокого убийства в Гюмри, – ухудшилось.
11:11 19/01/2015А.Ованнисян: Ситуация на армяно-азербайджанской границе остается напряженной«Противник применяет также 60-мм и 82-мм минометы, что, по сути, является переходом на новый уровень. Это вынудит армянскую сторону предпринять соответствующие шаги», – сказал Арцрун Ованнисян.
16:56 17/01/2015Адвокат: Российский военнослужащий Валерий Пермяков вел себя спокойно, не оставлял впечатления душевнобольного«Он хотел застрелить также маленького ребенка, однако автомат не сработал, тогда он проткнул малыша штыком. Затем сменил одежду, выпил воды и ушел».
12:41 17/01/2015Н. Даллакян: Состояние здоровья 6-месячного Сережи Аветисяна не ухудшилось после операцииСостояние здоровья шестимесячного Сережи Аветисяна – единственного спасшегося члена семьи, ставшей жертвой жестокого убийства в Гюмри, – продолжает оставаться стабильно тяжелым.
11:21 17/01/2015Т.Уриханян рассказал о программе созванной лидером ППА Гагиком Царукяном конференцииПо словам Т. Уриханяна, из непровластных политических сил Армении в мероприятии примет участие партия «Наследие».