10:47 30/12/20172018-ը դիմավորելիս նախապատվությունը տալ դեղին կամ ոսկեգույն հագուստին. խորհուրդներ դիզայներիցԱմանորյա հագուստ ընտրելիս նախապատվությունը պետք է տալ դեղին գույնին: Panorama.am-ի հետ զրույցում նորաձևության փորձագետ, դիզայներ Անահիտ Ղազարյանն ասաց, որ այս գույնի ընտրությունը պատահական չէ, քանի...
11:25 28/12/2017Միկրովիրաբույժի սահմռկեցուցիչ լուսանկարները՝ պայթուցիկներից զգուշանալու կոչԶգուշացեք՝ լուսանկարների նկարագիրը չափազանցված չէ։
20:30 25/12/2017«Նեզավիսմայա գազետա». Նախատոնական Թբիլիսին զարդարված է հայկական դրոշներով«Նեզավիսմայա գազետա»-ի հետ զրույցում Հայաստանի պետական կառավարման ակադեմիայի Տարածաշրջանային հետազոտությունների կենտրոնի գիտաշխատող Ջոնիի Մելիքյանը ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի Վրաստան այցելությունը...
15:05 22/12/2017Հայաստանը սեփական փորձով ցույց տվեց տարբեր ինտեգրացիոն գործընթացների համադրելիությունը. ԵՄ-ում ՀՀ առաքելության ղեկավարի հարցազրույցը «Արմենպրես»-ինԵվրամիության հետ ընդլայնված և համապարփակ գործընկերության համաձայնագրի ստորագրմամբ Հայաստանը սեփական փորձով ցույց տվեց, որ հնարավոր է համադրել տարբեր ինտեգրացիոն գործընթացները՝ յուրաքանչյուրից քաղելով...
14:40 22/12/2017Գրագետ աշխատանքի դեպքում կարելի է այդ 7 տոկոսը լրացնել սեփական աշխատանքով. մշակույթի նախարար«Մշակութային կանգառ» ծրագրով Հայաստանի մարզերում և Արցախում ավելի քան 426 ներկայացում ու համերգ, մոտ 200 կինոդիտում է կազմակերպվել»,- ամփոփիչ տարեվերջյան ասուլիսում ասաց ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն...
15:48 20/12/2017Ես ոչ մերոնց խաղալիքն եմ, ոչ էլ «Ելքի». Նապոլեոն ԱզիզյանՈնց ուզենամ, կքվեարկեմ, ըտենց էլ ձեզ կասեմ:
13:47 18/12/20172017-ին հայ-իրանական քաղաքական հարաբերություններում բարձրակետեր գրանցվեցին. իրանագետԻնչ վերաբերում է հայ-իրանական տնտեսական հարաբերություններին, ապա Վարդան Ոսկանյանի համոզմամբ, խիստ կարևոր ձեռքբերում է Մեղրիի ազատ տնտեսական գոտու գործարկումը:
23:43 14/12/2017Լավրովը Ղարաբաղյան խնդիր կարգավորման որևէ նոր առաջարկ չի ներկայացրել«ՌԴ Արտգործնախարարը համոզված է, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ներքո է հնարավոր կարգավորել Ղարաբաղյան հիմնախնդիրը և առաջարկված սկզբունքները միակն են, որ հնարավորություն են տալիս լուծելու կոնֆլիկտը»,-«Արմենիա»...
13:40 13/12/2017Գործատուները ողջունում են տոնական օրերը կրճատելու որոշումըՈչ աշխատանքային օրերի կրճատումը Հայաստանի տնտեսության վրա դրական ազդեցություն կունենա: Panorama.am-ի հետ զրույցում նման տեսակետ հայտնեց Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության նախագահ Գագիկ...
12:35 12/12/2017Իմ էրեխեքին դասեր եմ տալիս՝ ոնց բիզնես անեն. Սամվել Ալեքսանյան«Ես բիզնեսի հետ կապ չունեմ, ես խորհուրդ եմ տալի իմ էրեխեքին: Էտի բնածինա, ազիզ»:
12:00 11/12/2017Որոշ համայնքապետեր իսկապես չարաշահել են իրենց դիրքերը և պետք է պատասխան տան. Արմեն ՌուստամյանԼրագրողներն այսօր ԱԺ-ում ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանից հետաքրքրվեցին՝ ինչպես է ստացվել, որ պետական բյուջեի փողերը մսխած շատ համայնքապետեր չեն պատժվել և շարունակում են մնալ ազատության...
15:05 09/12/2017«ՍԱՍ»-ի ձայնագրության բոլոր անձինք հարցաքննվել են, ինչպես նաև Արտակ Սարգսյանի եղբայրը. Գլխավոր դատախազ«Բավարար ապացույցներ չեն եղել, որևէ հանցավոր դրսևորումների մասին տեղեկություններ չեն պուրանակել»,- այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը՝ անդրադառնալով հարցին,...
12:53 07/12/2017Արցախյան խնդրով բանակցություններում հայկական կողմի դիրքերն ամրապնդվում են. Շիրակ Թորոսյան«Ադրբեջանը դեռ պետք է մարսի նոր իրավիճակը, իր վրա զգա Հայաստան-ԵՄ համաձայնագրի հետևանքները»:
14:15 06/12/2017Ցեղասպանության ճանաչման հարցով վրացական խորհրդարանին դիմելը ուշացած է. Շիրակ ԹորոսյանԱխալքալաքի Սակրեբուլոն նման նախաձեռնությամբ պետք է ավելի վաղ հանդես եկած լիներ:
09:00 04/12/2017Խնդրում ենք՝ լավ հասկացեք, թե ինչ է ասում Կ. ԶատուլինըՔիչ հարցազրույց կգտնենք, որ եզրափակող նախաբան ունենա: Հարցերից, որ վերաբերում են Հայաստան-ԵՄ համաձայնագրին՝ պարզելու թե ինչպես է այն ներկայանում ՌԴ աչքերով, Կոնստանտին Զատուլինը նեղսրտում է՝ ինչու եք...
12:35 02/12/2017Թուրքիան կրկնում է Ադրբեջանի արատավոր վարքը. Ռուբեն ՄելքոնյանՀետապնդումների ենթարկվող 4 մտավորականներից մեկը՝ Սաիթ Չեթինօղլուն, Հայոց ցեղասպանության և հայկական գույքի թալանի թեմայով գրված բազմաթիվ գրքերի և հոդվածների հեղինակ է։
11:40 29/11/2017Դեպի Հայաստան Րոֆֆիի ճանապարհըՆա սիրեց Հայաստանը, Հայաստանն էլ իրեն սիրեց: Ամերիկայի Սիեթլ քաղաքում ծնված Րոֆֆին հայրենիքի կանչով մի օր եկավ Հայաստան, ու որոշեց՝ այլևս հետ չի գնալու: Չորս ամսում ոտքով անցավ ամբողջ Հայաստանը,...
12:00 28/11/2017«Նաղաշ»-ի հիմնադիր. Մենք ի զորու ենք ստեղծել նոր գործերԱրմատների կանչով. «Նաղաշ» անսամբլ
12:12 22/11/2017«Լեոնիդն այսօր էլ խրամատներում է, նրա ճակատամարտը դեռ չի ավարտվել»Արցախյան ազատամարտի հերոս, «Ազատագրական բանակի» հիմնադիր Լեոնիդ Ազգալդյանն այսօր կդառնար 75 տարեկան: Արցախյան շարժման սկզբնավորման օրից որպես ռազմական առաջատար գործիչ ազգային-ազատագրական պայքարին...
12:08 21/11/2017Լավրով. Հաջող առաջընթաց ենք արձանագրել առևտրատնտեսական հարաբերություններում«Ամենից առաջ կցանկանայի շնորհակալություն հայտնել մեր հայ ընկերներին հյուրընկալության և մեր աշխատանքի գերազանց կազմակերպման համար»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Հայաստան ժամանած Ռուսաստանի...

11:33 16/01/2015Погромы армян в Баку: «Это был настоящий концлагерь…»Съемочная группа проекта «Обыкновенный геноцид» посетила Григория Александровича Карамова, в настоящее время живущего в городе Спрингфилд (Массачусетс, США).
12:33 15/01/2015Погромы армян в Баку. Вильям Кленер: «Мы нашли моего знакомого в контейнере обезглавленным»Воспоминания бывшего бакинца, ныне живущего в США, майора Советской армии в отставке Вильяма Кленера о событиях «черного января»1990г.
11:56 15/01/2015Генпрокурор: Убийца семьи в Гюмри будет привлечен к ответственности на территории АрменииПо его словам, делается все,чтобы все лица, имеющие какое-либо отношение к произошедшей трагедии, были привлечены к уголовной ответственности по всей строгости закона.
15:42 14/01/2015Эксперты прогнозируют опасность возвращения азербайджанских террористов «Исламского Государства» из СирииГаджизаде отметил, что, возвращаясь, эти люди будут распространять и радикальные идеи в Азербайджане.
15:51 13/01/2015«И никогда с тех пор мы не отмечаем Новый год...» Ровно 25 лет назад в столице советского Азербайджана начался геноцид армян«Все тело ее было в ожогах – об нее сигареты гасили и втыкали их прямо в тело, мы потом доставали эти сигареты. Ее изнасиловали, испражнялись на нее, чего только они с нашей мамой не делали…»
12:18 13/01/2015Подозреваемый в жестоком убийстве семьи в Гюмри В.Пермяков дал показанияПодозреваемый в жестоком убийстве целой семьи в Гюмри – военнослужащий срочной службы 102-й РВБ Валерий Пермяков – дал показания.
15:38 12/01/2015Для расследования жестокого убийства в Гюмри создана специальная группа во главе с замначальника Полиции АрменииПо приказу начальника Полиции Армении Владимира Гаспаряна по факту жестокого убийства целой семьи в Гюмри создана оперативно-розыскная группа во главе с первым заместителем главы правоохранительных...
14:35 12/01/2015Г.Макарян: Армения не должна связывать свое дальнейшее развитие лишь с экономикой России«Армения должна разработать самостоятельную стратегию, чтобы быть представленной на рынках как европейских, так и арабских стран», – сказал Г.Макарян.
18:04 10/01/2015Вступил в силу закон о запрете на въезд в Россию для мигрантов-нарушителей«Незаконное нахождение более 360 дней – шлагбаум закроется на 10 лет», – заявил глава ФМС Константин Ромодановский.
16:56 09/01/2015Турция может признать Геноцид армян. Интервью солиста группы «System of A Down» Сержа ТанкянаСолист всемирно известной группы «System of A Down» Серж Танкян дал интервью корреспонденту издания «Rolling Stone» Кори Гроуни.
12:30 09/01/2015Экс-спикер парламента Азербайджана: Из-за падения цен на нефть Баку может сократить военные расходы«Азербайджан планирует направить $6 млрд. на выдачу зарплат, однако без нефтяного сектора правительство не сможет выделить более чем $1 млрд. на выплату зарплат», – сказал Р. Гулиев.
10:47 08/01/2015Более чем 1 млн. иностранцев может быть закрыт въезд в Россию на 10 летЭто предусматривают поправки в законодательство, которые вступают в силу 10 января.
14:25 07/01/2015Союз армян Украины начал процесс формирования армянского библиотечного фондаПредседатель Союза армян Украины Вилен Шатворян подчеркнул, что наука традиционно находится в центре внимания организации.
13:28 06/01/2015Псаки: США обеспокоены последними инцидентами на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана«США обеспокоены случаями нарушения режима прекращения огня, а также зафиксированными в последние дни случаями гибели военнослужащих.
13:06 06/01/2015Американский эксперт: Европа вяло реагирует на действия Азербайджана из-за «Икорной дипломатии»По словам эксперта, последний рейд в офис Радио «Азадлыг», допросы всех журналистов, беспочвенные обвинения – все это часть шагов с целью уничтожить гражданское общество.
10:06 05/01/2015Курс евро к доллару упал до рекордно низких показателей за 9 лет. Эксперт Barclays представил прогноз в интервью Financial TimesСтоимость €1 сейчас составляет $1.1864 – это худший показатель с марта 2006 года.
16:54 29/12/2014Ирак поддерживает Саудовскую Аравию, а Эр-Рияд проводит нефтяную политику по разрушению экономик Ирана и РоссииМинистр нефти также отметил, что Ирак заинтересован в экспорте сырья по нефтепроводу через Саудовскую Аравию, который был прекращен после войны в Персидском заливе.
16:04 27/12/2014Произведения писателей, ставших жертвами Геноцида армян, будут переведены на множество языковВ 2015 году по инициативе Союза писателей Армении на немецкий, английский, французский и русский языки будут переведены произведения поэтов и прозаиков, ставших жертвами Геноцида армян в Османской...
13:50 27/12/2014Карабахский конфликт может быть решен только мирным путем, и ключевая проблема – информбезопасность. Интервью с генсеком ОДКБ«Сегодня не нужно вооруженных сил, не нужно спецподразделений, не нужен засыл диверсионных групп: достаточно серьезно заняться интернетом и можно взорвать обстановку в любой стране».
14:56 26/12/2014Турция не оставит без ответа активные действия Армении в вопросе Геноцида армян. Угрозу озвучил глава МИД М. ЧавушоглуПо словам главы турецкого внешнеполитического ведомства, «в 2014 году Армения и армянское лобби проявляли в этой области особую активность».