11:37 28/10/2014Քաղաքագետ. Նախագահների հանդիպման ժամանակ որոշ առաջխաղացում է ձեռք բերվել` շփման գծում վստահության մեխանիզմների հարցի շուրջՆախօրեին Փարիզում կայացած նախագահներ Սարգսյան-Օլանդ-Ալիև հանդիպմանը, ի տարբերություն օգոստոսին և սեպտեմբերին կայացած հանդիպումների, ավելի կոնկրետ է խոսվել, նույնիսկ որոշ առաջխաղացում է ձեռք բերվել...
18:54 27/10/2014Ընդդեմ հիշողության կորստի. Դու ճանաչո՞ւմ ես ինձ«Ես որերորդ անգամ վերալսել եմ նրա ասուլիսը ու մտածում եմ, մտածում եմ արդեն բավական երկար ու ցավոտ: Ցավոտ, որովհետև Ռավազիի անկեղծ խոսքը միայն անկեղծ ինքնախոստովանություն պիտի բերի մեզ»
14:24 27/10/2014Ջանֆրանկո Ռավազին՝ Ջուղայի խաչքարերի մասին. Ժողովուրդների բախման ընթացքում տեղի են ունենում նման վայրագություններ-Ժողովուրդների բախման ընթացքում տեղի են ունենում նման վայրագություններ:
10:25 25/10/2014Պայմանական վաղաժամկետ ազատումը խրախուսական է և ոչ պարտադիր նորմ-Դատապարտյալների հետ հանդիպող մասնագետները դիտարկում են ամեն մի հանգամանք, որպեսզի հանկարծ չվրիպեն:
21:24 23/10/2014Սերժ Սարգսյանի հարցազրույցը New York Times-ին. Երկիրը կփոխանցենք ապահով ձեռքեր«Յուրահատուկ առաքելություն ենք կրում՝ կանխել ցեղապսանությունների հետագա կրկնությունը»
11:30 23/10/2014«Ռեանիմանիա» փառատոնը Հայաստան է բերում հայտնի անիմատորների և անիմացիոն ֆիլմեր-Հայտերի թիվը մեզ տեղիք է տալիս մտածելու, որ մեր փառատոնը միջազգային ասպարեզում արդեն իսկ բավականին ճանաչում ունի...
11:44 22/10/2014Այդ ո՞ւմ հետ է պատրաստվում համագործակցել Լևոն Տեր-Պետրոսյանը. Հ. Սահակյան«Ոչ իշխանական մեր գործընկերների դիրքորոշման մեջ ընդամենը հետևյալ սկզբունքն է առկա` չենք ուզում, որովհետև չենք կարդացել, չենք կարդալու, որովհետև չենք ընդունում»:
10:21 22/10/2014Ինչո՞ւ ՄԱԿ-ը մերժեց Թուրքիայի անդամակցությունը Անվտանգության խորհրդին. ՍասունյանԹուրքիայի կառավարությունը շռնդալից ապտակ ստացավ, երբ Միավորված ազգերի կազմակերպության Գլխավոր ասամբլեան ջախջախիչ մեծամասնությամբ մերժեց նրա դիմումը...
17:29 21/10/2014Պատգամավոր. Թող ստվեր լինի, բայց մարդ լինի այդ գյուղերում, որ մեր զինվորը թիկունք ունենա«Սահմանամերձ գյուղերում իսկապես խնդիր ունենք, մարդ չի մնացել, գնում ես այնտեղ` գիշերը լույս չի վառվում»
11:48 21/10/2014Հայաստանում քաղցկեղի բուժման որակը անհամեմատ բարձրացել է. ուռուցքաբան-ռադիոլոգ-Եթե 10-15 տարի առաջ կրծքագեղձի վիրահատությունից հետո ասում էին, որ հիվանդի կյանքը կերկարի միջինը 5 տարով, ինչը լավ արդյունքն էր համարվում, ապա այսօր` 10-15 տարով:
11:49 20/10/2014Կրծքագեղձի քաղցկեղը մահապատիժ չէ. վաղաժամ ախտորոշման դեպքում բուժման արդյունքները անհամեմատ լավն են. ուռուցքաբանՀոկտեմբերը հայտարարված է կրծքագեղձի քաղցկեղի դեմ պայքարի ամիս:
10:26 17/10/2014Փոփոխված սահմանադրությունը դրական արդյունք կտա միայն գրագետ քաղաքացիական հասարակություն ունենալու դեպքում. սահմանադրագետ-Փոփոխված սահմանադրությունը դրական արդյունք կտա միայն գրագետ քաղաքացիական հասարակություն ունենալու դեպքում:
12:31 16/10/2014Հղիների նպաստի կրճատման օրենքի դեմ ցույցեր կանցկացվեն կառավարության և նախագահականի դիմաց-Եթե հնարավորություն կա ուղղակի այդ փոփոխությունն անել, ապա մենք միայն կողջունենք, եթե պետությունը դա անի, սակայն ոչ երբեք աշխատող կանանց հաշվին:
10:21 15/10/2014ՀՀ սահմանադրական բարեփոխումների հանձնաժողովի նիստում բուռն քննարկումներ են ծավալվել. Գևորգ Դանիելյան-Վենետիկի հանձնաժողովի դիրքորոշումը ևս ելակետ է ընդունել այն, որ խորհրդարանական կառավարման ձևն առավել նախընտրելի է...
11:08 14/10/2014Ի՞նչ է անում և ինչ է անելու «Ժառանգությունը» եռյակում-Տարբեր կարծիքներ կարող են լինել և դա նորմալ է: Այդ թվում և կլինեն իրականությունից կտրված մեկնաբանություններ, բայց ցանկացած պարագայում մենք մեր գործն ենք անում:
15:08 11/10/2014Սերժ Սարգսյան. «Ես անկեղծորեն ցանկանում եմ, որ մի օր Դիլիջանի դպրոցում ուսանեն ադրբեջանցի ուսանողներ»«Հայաստանը աշխարհին ներկայանում է ոչ թե նավթով և խավիարով, այլ Մատենադարանով, «Թումո» կենտրոնով, Դիլիջանի միջազգային դպրոցով»
14:14 11/10/2014Ինչո՞ւ է «Ժառանգությունը» շարունակում մնալ եռյակում-Քառյակում «առաջին կռուգ» հասկացողություն կա և դա չափազանց տեսանելի է եղել միշտ:
17:37 10/10/2014Պուտին. Հայաստանը պատրաստ է աշխատել ԵՏՄ-ում Ռուսաստանի, Բելառուսի և Ղազախստանի հետ հավասարապեսՌուսաստանի ղեկավարի խոսքով՝ 2013թ. աշնանից սկսած համեմատաբար կարճ ժամանակամիջոցում Հայաստանը մոտեցրել է իր տնտեսական կարգավորումները ԵՏՄ ընդհանուր չափանիշներին
11:40 10/10/2014Չգիտեի, որ Սամադ Սիեդովը ոմանց համար լուրջ հեղինակություն է. Ն. Զոհրաբյան-Հայկական պատվիրակությանը որևէ մեկը չէր կարող դահլիճից, կամ որևէ այլ տեղից դուրս հանել և դա աբսուրդ է:
15:44 09/10/2014Եթե իմ թեկնածությունն առաջադրեն, ես դրան էլ եմ պատրաստ. Գագիկ ԾառուկյանԳագիկ Ծառուկյանը խոստովանել է նաև, որ իր մտքում կան 4-5 թեկնածուներ նախագահի պաշտոնի համար, որոնք արժանապատիվ մարդիկ են, և կարող են զարգացնել երկիրը

13:00 27/10/2012Карине Сарибекян: Показатель детской смертности в Армении самый низкий среди стран СНë 2008 году было зафиксировано 15 случаев материнской смерти, в 2009 г. – 13 случаев, в 2011г. – 3 случая».
11:20 26/10/2012Позиция Армении на предстоящей встрече глав МИД будет жесткой и взвешенной. Мнение политолога«В целом встреча министров важна в том плане, что фактически будет предпринята попытка перенести политику Азербайджана в конструктивное русло».
17:12 25/10/2012Комиссия Консультативной комиссии Федерального округа рассмотрит дело о памятнике «тирану-Алиеву»«Все, что известно о Гейдаре Алиеве, его сыне и истории Азербайджана, ясно указывает, что они не являются выдающимися личностями демократии».
12:01 25/10/2012РПА рассчитывает на новый меморандум, по которому Г.Царукян откажется от борьбы за пост президента. Мнение политолога«На сегодняшний день предвыборная активность заметна лишь в кулуарах, и первоочередным вопросом является то, выступит ли партия «Процветающая Армения»(ППА) со своим кандидатом».
12:10 24/10/2012Депутат от ППА Тигран Степанян опровергает сведения о признании банкротстваНемногим ранее стало известно, что ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» направил в суд иск с требованием признать банкротство депутата фракции «Процветающая Армения» Тиграна Степаняна.
10:00 24/10/2012В.Осканян – альтернативный кандидат от ППА на президентских выборах? Комментирует Наира Зограбян«Царукян выразил свою однозначную позицию в заявлении. Да, он находит, что ходатайство генерального прокурора Армении не имеет правового обоснования».
17:47 23/10/2012Степан Сафарян: В Европе думают об улучшении институтов, а в Армении – об их становлении«И сегодня подготовленные ими резолюции, касающиеся молодежи или ситуации в Сирии, будь то внутренние или внешние проблемы - совершенно иной уровень для Армении».
17:30 22/10/2012Р.Яралян: В Иране предпринимаются попытки восстановления экономики, ситуация пока не зашла в тупик«Применение военной силы нужно в первую очередь рассматривать в контексте психологической борьбы, в качестве психологического давления на иранские власти».
17:22 20/10/2012С. Минасян: Урегулирование новой властью Грузии отношений с армянами Джавахка может повлиять на ситуацию с ЮО и Абхазией«В данном контексте могут иметь место довольно интересные развития и в армяно-грузинских отношениях…»
15:20 20/10/2012Ситуация с уличной проституцией в Армении. Вопросы и ответы с Ара СрапяномКак сообщил Ара Срапян, несовершеннолетних уличных проституток в Армении нет.
09:08 19/10/2012Затягивание сирийского конфликта не выгодно Турции, Анкара стремится любой ценой к военному вторжению или развязкеА. Петросян: «То, что политика Анкары недальновидна, авантюрна и ответственные за внешнюю политику лица ошиблись в своих расчетах, становится очевидным также из предпринятых Турцией последних шагов».
14:47 18/10/2012Позиция Анкары продиктована не объективной действительностью, а тезисами турецко-азербайджанской пропаганды – Т. АбрамянЭксперт Тигран Абрамян прокомментировал заявление министра иностранных дел Турции Ахмета Давутоглу о Степанакертском аэропорте, сделанное в ходе его официального визита в Баку.
17:30 17/10/2012Карен Авагян: Республиканская партия Армении не могла быть заранее предупреждена об опасности воздушных шаров«Если бы было предупреждение, уверен, партия приняла бы во внимание этот факт. Невозможно, чтобы Республиканская партия Армении была заранее предупреждена».
16:00 16/10/2012А. Ованнисян: Социальные проблемы военнослужащих постоянно находятся в центре внимания и президента, и министра обороны Армении«Улучшение условий обусловлено не только последовательной работой министров, но и экономическими возможностями государства».
16:02 15/10/2012Г. Мхитарян: Забить гол сборной Италии – большая радость, жаль только, что его не хватилоОдин из лидеров сборной Армении по футболу, полузащитник донецкого «Шахтера» Генрих Мхитарян прокомментировал состоявшийся 12 октября на стадионе «Раздан» в Ереване матч против сборной Италии.
13:45 13/10/2012В. Минасян: Нынешняя сборная Армении – это перспективная команда, и успехи еще впередиГлавный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян прокомментировал состоявшийся 12 октября на стадионе «Раздан» в Ереване матч против сборной Италии в рамках отборочного цикла Чемпионата мира...
09:10 13/10/2012Миша Алоян: Моя победа на Чемпионате мира в Баку была важна не только для России, но и для Армении«Я здесь вырос, это моя первая родина, и я всегда это говорю. Поэтому эту победу я посвятил многим: своей семье, своим тренерам, и своей первой родине, и второй родине – России»
17:08 12/10/2012Обвиняемый по делу «мяса буйвола для армии» Альберт Оганджанян переведен в «Больницу для осужденных» Минюста АрменииРанее стало известно, что обвинение еще 1 сентября было предъявлено Альберту Оганджаняну – директору Капанского мясокомбината, выступавшему поставщиком мяса для армии.
16:35 11/10/2012Министр здравоохранения Армении Д. Думанян обещает снижение стоимости операций на сердцеСогласно представленным министром здравоохранения данным, в рамках госзаказа ежегодно оперируются 700 человек, в том числе дети до 7 лет.
17:20 10/10/2012Курьезные выступления представителей Азербайджана на Генеральной Ассамблее МПД «Мир без нацизма»На трибуну поднялся участник от Азербайджана и радостно представился: «Я – Рашид из аппарата Омбудсмана». Это дало повод Б. Шпигелю иронически заметить, мол, так и запишите – член правления Рашид.