11:50 09/10/2014Ես «մայդանի» հակառակորդն եմ, սակայն «մայդանի» այլընտրանքը չպետք է լինի լճացումը. Գ. Ծառուկյան«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հարցազրույց է տվել ռուսական «Նեզավիսիմայա Գազետա» թերթին: Այս մասին գրում է «Civilnet.am»- ը` ներկայացնելով «Մայդանի այլընտրանքը չպետք է...
10:21 08/10/2014Առաջին օգուտը ԵՏՄ-ից` հայաստանցի աշխատանքային միգրանտները կաշխատեն առանց «պատենտների». Ա.Սաֆարյան«Ակնհայտ է, որ առաջիկայում Հայաստանը կստանա ԵՏՄ-ի մաքսային բյուջեի 1 տոկոսի չափով գումար, ինչը թվերով հավասար է տարեկան շուրջ 152 մլն դոլարի հատկացում ՀՀ պետական բյուջեին»:
16:40 07/10/2014Հայկաձորում անասունների ջարդ է իրականացվում«Գյուղացիները չեն կարողանում օգտագործել գյուղին պատկանող արոտավայրերը, դրանք այսօր ռուս սահմանպահների հսկողության ներքո են»
14:36 06/10/2014«Գոռ Առաքելյանը գործել է անհրաժեշտ պաշտպանությունից ելնելով». Վերնիսաժի գործ (տեսանյութ)«Գոռ Առաքելյանը գործել է անհրաժեշտ պաշտպանությունից ելնելով»
12:53 04/10/2014«Երեք հավակնորդ հովանավորվում են». ՄԻԵԴ-ում ՀՀ կողմից առաջադրվող թեկնածուների ընտրության մրցույթՄԻԵԴ-ում ՀՀ կողմից առաջադրվող թեկնածուների ընտրության մրցույթ
12:25 04/10/2014Մինսկը պատրաստ չէ ճանաչել Դոնեցկի և Լուգանսկի ժողովրդական հանրապետություններըԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտարարել է, թե իր երկիրը պատրաստ չէ ճանաչել Դոնեցկի և Լուգանսկի ինքնահռչակ ժողովրդական հանրապետությունները: Այս մասին նախագահը ասել է «Եվրանյուզ»...
15:18 03/10/2014Բացառիկ. ՀՀ պատվիրակությունը բոյկոտում է ԵԽԽՎ-ում ԼՂ զեկույցի պատրաստման գործընթացըԲացառիկ
12:06 02/10/2014Բացառիկ. Հ. Ինջիղուլյանը տանն է. Սկզբից շատ դժվար է եղել, շատ վատ էր…-Վախենում ես, որ հնարավոր է դիզվառելիք լինի ներարկվա՞ծ: <br> -Չգիտեմ, բայց այնպես չի եղել, որ թմրանյութի ազդեցության տակ եմ եղել:
11:00 02/10/2014Երեխայի խնամքի նպաստի տևողությունը չի կրճատվի. Սաիյանը՝ լրամշակված փաթեթի մասինՍոցապ պետական ծառայության պետի առաջին տեղակալը լրամշակված փաթեթի մասին:
10:20 30/09/2014Հակահայ զեկույցը վաղուց գրվել է ոչ թե ԵԽԽՎ-ում, այլ Լոնդոնում, Միլի մեջլիսի բլանկի վրա. Ն.Զոհրաբյան-Հակահայ զեկույցը վաղուց գրվել է ոչ թե ԵԽԽՎ-ում, այլ Լոնդոնում, Միլի մեջլիսի բլանկի վրա
13:46 29/09/2014Բացառիկ. Անն Բրայսոր. ԵԽԽՎ-ում Հայաստանի և Ադրբեջանի պատվիրակությունների հանդիպումը ներկա պահին գրեթե անհնար է-Ես առաջարկել եմ հանդիպումներ անցկացնել, սակայն նրանք մերժել են հանդիպել միմյանց իմ գրասենյակում։
12:43 27/09/2014Ժողովրդին շատ քիչ է հետաքրքրում Սահմանադրական փոփոխությունների թեման. Ա.Մարտիրոսյան«Ամբողջ խնդիրը կայանում է նրանում, թե արդյոք մեր քաղաքացիները այս ապատիկ վիճակից դուրս կգան, թե ոչ»:
10:50 27/09/2014Բացառիկ․ Անն Բրասյոր․ ԵԽԽՎ-ն չպետք է միջամտի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի գործունեությանը-Մենք կարող ենք օգնել ԵԽԽՎ-ում Հայաստանի և Ադրբեջանի պատվիրակությունների միջև վստահության կառուցմանն ու երկխոսության զարգացմանը:
10:50 26/09/2014Բացառիկ. Եվրամիությունը ցավակցում է Կարեն Պետրոսյանի ընտանիքին և կոչ անում անցկացնել թափանցիկ հետաքննություն-Կոչ ենք անում Միջազգային Կարմիր խաչի կոմիտեին տրամադրել անարգել մուտք և ցուցաբերել հնարավոր ողջ աջակցությունը...
10:36 25/09/2014Դժվարին ԵԽԽՎ նստաշրջանին ընդառաջ. Ի՞նչ է ուզում Ադրբեջանն իր նավթադոլարների դիմաց-Հագեցած նստաշրջան է. մենք բազմաթիվ խնդիրներ ենք բարձրացնելու` թե Դեր Զորում պայթեցված հայկական եկեղեցու, թե Ադրբեջանում դաժանաբար սպանված Կարեն Պետրոսյանի խնդիրները:
15:43 24/09/2014Փորձառու ադրբեջանցի ջիհադականները վերադառնում են. Սարգիս ԳրիգորյանՍեպտեմբերի 23-ին ադրբեջանական մի շարք լրատվամիջոցներ տեղեկություն տարածեցին առ այն, որ Ադրբեջանի ազգային անվտանգության նախարարության աշխատակիցների կողմից իրականացված օպերատիվ-որոնողական աշխատանքների...
12:10 24/09/2014Ո՞վ է ֆինանսավորելու եռյակի հանրահավաքները-Դրանց 99.9 տոկոսն առնվազն իրականացվում է մարդկային կազմակերպչական ռեսուրսի հաշվին:
11:43 23/09/2014Սրբոց Նահատակաց եկեղեցու պայթեցման համար Թուրքիան ունի եթե ոչ քաղաքական, ապա բարոյական պատասխանատվություն. թուրքագետ«Կարծում եմ, որ մոտ օրերին էլ հայկական դիվանագիտությունն ամենատարբեր բարձր հարթակներից կբարձրացնի այս հարցը»:
12:05 22/09/2014«Մեզ համար ինքնորոշման իրավունքը հիմնարար սկզբունք է». ՀՀ նախագահի հարցազրույցը իտալական «Corriere della sera»-ինՀՀ նախագահի հարցազրույցը իտալական «Corriere della sera»-ին
12:44 20/09/2014ՀՀ մշակույթի նախարարության «պահպանելու» գործառույթը՝ Ա. Սամուելյանի մեկնաբանմամբ-Երբ մարդն ուզում է, ստացվում է իր մոտ:

15:02 10/10/2012Киро Маноян: Возможная ратификация Турцией одного из протоколов опасна для Армении«Никаких изменений, связанных с армяно-турецкими протоколами, нет. Протоколы те же, что и три года назад. То есть они есть».
14:23 09/10/2012Д. Арутюнян: Вардан Осканян вряд ли примет предложение коллег занять место в составе делегации Армении в ПАСЕЧто же касается правовой оценки данного предложения, то глава армянской делегации в ПАСЕ пока отказался ее давать.
14:00 09/10/2012Иранский эксперт: Милитаристские заявления Ильхама Алиева в адрес Нагорного Карабаха направлены на внутреннюю аудиториюМилитаристские заявления президента Азербайджана Ильхама Алиева направлены на внутреннюю аудиторию. Об этом в интервью иранскому информационному агентству «ФАРС» заявил руководитель аналитического...
18:20 08/10/2012Опровержение слов Б. Иваншвили об армянах опаснее собственно скандального заявления – Айказун Алврцян«Иванишвили продемонстрировал, что ничем не будет отличаться от своих предшественников», – подчеркнул специалист.
15:16 08/10/2012Артак Закарян: Венгерские власти должны принести извинения перед АрмениейДля того, чтобы доказать свою преданность демократическим и общечеловеческим ценностям венгерские власти должны пойти на определенные действия.
14:27 06/10/2012Шахбан Хафисов: Решение аварского вопроса в Азербайджане – в создании автономии«В общинах, где проживают аварцы, полиция регулярно осуществляет также плановые проверки, целью которых является запугивание населения».
10:46 06/10/2012«Reuters»: Серж Саргсян обвинил Азербайджан в провоцировании новой войны в Нагорном КарабахеВ интервью агентству «Reuters» президент Армении Серж Саргсян обвинил Азербайджан в провоцировании новой войны в Нагорном Карабахе.
18:20 05/10/2012Министр здравоохранения Армении Д. Думанян по случаю 100 дней пребывания на посту ответил на ряд острых вопросов«Понижение цен наблюдается только в случае 5-6 наименований лекарств, но в целом цены не только не снизились, но и наоборот – повысились, содействуя формированию сверхприбыли».
13:22 04/10/2012М. Багдасаров: Возможный покупатель авиакомпании «Армавиа» не из АрменииВы довольно состоятельный человек, чтобы могли сами поднять «Армавиа». Зачем продавать? <br> М. Багдасаров: Я не могу поднять, потому что там очень большие суммы. Был кризис, и мы были вынуждены...
15:40 03/10/2012Военный эксперт: В Минобороны Армении не исключаются новые отставки«Не только визит президента в Минобороны, но и состоявшиеся до и после этого совещания свидетельствуют о серьезном настрое на борьбу с незаконностью».
18:44 02/10/2012«Мы никого не сдаем». Спикер парламента Армении комментирует лишение Вардана Осканяна неприкосновенностиСпикер парламента Армении Овик Абрамян опроверг на брифинге сведения о том, что депутат фракции «Процветающая Армения» Вардан Осканян не знал заранее, что на встрече, организованной в кабинете...
12:52 02/10/2012Тюрколог: Заявления Анкары противоречат логике установления безопасности и стабильности в регионе«Своей неконструктивной активной вовлеченностью Турция способствовала обострению сирийского конфликта, что создало серьезные проблемы именно для нее».
17:30 01/10/2012Вся мощь Армии обороны НКР должна быть приведена в боевую готовность. Мнение политолога«Вся мощь Армии обороны НКР должна быть приведена в боевую готовность», – об этом на встрече с журналистами заявил политолог Левон Ширинян, касаясь озвучиваемых Азербайджаном угроз в связи с...
15:45 01/10/2012Спикер парламента Армении исключает политический заказ или преследование в деле фонда «Сивилитас» и депутата В. Осканяна«Жизнь покажет, что мы не выполняем какого-либо политического заказа или преследования. Это просто частный случай».
13:03 01/10/2012Министр культуры ИРИ: Армяне Ирана удостаиваются особого уважения в обществеИранский народ уважает представителей всех религий: армяне Ирана удостаиваются особого уважения в обществе.
11:40 29/09/2012Депутат от Республиканской партии Армении Маргарита Есаян отрицает политический заказ в деле против фонда «Сивилитас»«Нам всем прекрасно известно, что люди могут выразить свою позицию, находясь в любом месте и в любой ситуации»
16:34 28/09/2012Члены фракции АНК не поддержат ходатайство генпрокурора Армении о лишении В. Осканяна депутатской неприкосновенностиТакое мнение в интервью Panorama.am выразила член парламентской фракции оппозиционного АНК Людмила Саркисян.
16:34 27/09/2012Штефан Фюле: Жаль, что мирному переговорному процессу был нанесен ущерб по вине тех, кто героизирует и прославляет преступлениеКомиссар ЕС по вопросам расширения и европейской политики соседства Штефан Фюле на сегодняшнем брифинге в Ереване выразил свою обеспокоенность по поводу экстрадиции и помилования азербайджанского...
14:14 27/09/2012Адвокат фонда «Сивилитас» не исключает возможности лишения Вардана Осканяна депутатской неприкосновенности«Готовы ли наши суды на данный момент устранить решение Службы нацбезопасности? Если бы суд сделал нечто подобное, то это рассматривалось бы как „ЧП”».