11:38 21/07/2025Բարդուղ Գալստյանը բացարձակ ստեր է փչել իմ ունեցվածքի վերաբերյալ. Արտակ ԲեգլարյանԱրցախի նախկին պետնախարար, ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանը գրում է. «Հուլիսի 19-ին Հայաստանի հանրային հեռուստատեսությունը «Բաց հարթակ» հաղորդման շրջանակներում հյուրընկալել էր Բարդուղ Գալստյանին, ով...
11:13 21/07/2025Բացահայտվել են ՀՀ ՆԳՆ և ՊԵԿ պաշտոնատար անձանց կողմից շուրջ 800.000 ՀՀ դրամ և 10.000 ԱՄՆ դոլար կաշառք ստանալու դեպքերՔրեական վարույթն ուղարկվել է դատարան
20:31 20/07/2025Այս ամենն ակնհայտ հակասահմանադրական է և պարզապես ամոթալի է. Վարդևանյանը՝ Փաշինյանի հայտարարության մասին«Սահմանադրությունը կրկին պետք է նշել՝ երաշխավորում է Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու բացառիկ կարգավիճակը: Նշվածը երաշխավորում է նաև պետական մարմինների հստակ պարտականություն չմիջամտելու մեր Մայր Աթոռին,...
20:05 20/07/2025Ալիևը դատի կտա ՌուսաստանինԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ 8243 չվերթի ավիավթարի հարցով պատրաստվում են դիմել միջազգային դատարան հայցերով՝ ընդդեմ Ռուսաստանի։ Վթարը տեղի էր ունեցել անցյալ տարվա դեկտեմբերի 25-ին...
13:31 20/07/2025«Սրան պիտի բացատրել»Քաղաքական, հասարակական գործիչ Էդգար Ղազարյանը «հասարակ մաթեմատիկայի» օրինակ է բերում. «Սրան պետք է բացատրել, որ իր բերած օրինակներն իր հրաժարականի հիմնավորումներն են, ոչ թե Վեհափառի։ Բա եթե դու...
11:53 20/07/2025Փաստաբան. Խոշտանգման հանցակազմի համար վաղեմության ժամկետ չի նախատեսվումՓաստաբան Վահան Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքում հրապարակած տեսանյութում բացատրում է, թե ինչպես են աշխատում ոստիկանները, ինչ գործելաո-ի է բերում քննիչների խրախուսման բալային համակարգը։ Նա շեշտում է...
09:56 20/07/2025Շատ կասկածելի տեսանյութի և AI ստուգման մասին՝ Արթուր Պապյանից«Գործիքներից ոչ մեկը չի ասել, որ տեսանյութը, ձայնը կեղծ են կամ AI–ով գեներացված, թեև անզեն աչքով տեսանելի են տեսանյութում առկա բազմաթիվ խնդիրներ»
21:26 19/07/2025Փաստաբանի արձագանքը Փաշինյանի՝ հղի Սոնա Մնացականյանին իր ավտոսաշասյան կողմից մաhաgnւ վրաերթի ենթարկելու մասին հայտարարությանըՆիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյան կողմից մահացու վրաերթի ենթարկված Սոնա Մնացականյանի իրավահաջորդի ներկայացուցիչ, փաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանն արձագանքել է օրերս Նիկոլ Փաշինյանի՝ ասուլիսում հնչեցրած...
16:03 19/07/2025Թրամփը դատի է տվել WSJ-իԴոնալդ Թրամփի և ֆինանսիստ Ջեֆրի Էփշտեյնի կապերի մասին Wall Street Journal-ի վերջերս հրապարակված հոդվածից հետո, ԱՄՆ նախագահը 10 միլիարդ դոլարի դատական հայց է ներկայացրել թերթի դեմ։ Եվրանյուզի...
15:17 19/07/2025Չեմ կարծում, որ կառավարման առումով քաղաքականության բարելավում է տեղի ունեցել․ Իրավապաշտպանը՝ ԶՊՄԿ-ում պետության մասնակցության մասինՀՀ բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմինը վարույթ է հարուցել «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ-ի (ԶՊՄԿ) պոչատարի վթարի վերաբերյալ։ Տեսչական մանրմից հայտնեցին, որ ստուգում ենք...
15:15 19/07/202525-ամյա երիտասարդը դանակաhարել է 14-ամյա համագյուղացունՀուլիսի 17-ին` երեկոյան ժամը 10-ին մոտ, «Վանաձոր» բժշկական կենտրոնից Ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ստացվել է հաղորդում, որ կրծքավանդակի կտրած-ծակած վերքով Դսեղ գյուղից բուժօգնության է...
13:44 19/07/2025Նժդեհ Իսկանդարյանի դեմ գործը ակնհայտորեն կրում է անձնական ու քաղաքական հետապնդման բնույթ. Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդՀուլիսի 12-ին Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհրդի կողմից կազմակերպված հանրահավաքից առաջ, ինչպես նաև դրան հաջորդած օրերին, ՀՀ իրավապահ մարմինների կողմից մի շարք անձանց, այդ թվում՝ խորհրդի...
12:50 19/07/2025Ազատություն քաղբանտարկյալներին. Ցուցապաստառներ Երևանի փողոցներումԲագրատ և Միքայել սրբազաններին, Աժ պատգամավոր Արթուր Սարգսյանին, Սրբազան պայքար շարժման մասնակիցներին, հասարակական գործիչներին ազատ արձակելու կոչով պաստառներ են փակցվել Երևանի փողոցոներում։
12:02 19/07/2025ԱՄՆ այդ ոստիկանությունը զոհվածների ծնողներին չի ծեծում ու գետնին քարշ չի տալիս. ՓաստաբանՓաստաբան Վահան Հովհաննիսյանը գրում է. «Ամերիկյան շատ բակերում այսպիսի ցուցանակներ են տեղադրված. «Մենք աջակցում ենք մեր ոստիկանությանը» կամ որ նույնն է՝ մենք մեր ոստիկանության կողքին ենք: Հասկանում...
11:45 19/07/2025Էս քո վախերով արդեն վաղուց պետք է զբաղվեին Առողջապահության նախարարության մասնագետները. Սևակ Հակոբյանը՝ հորեղբորը կալանավորելու մասինԼրագրող, խմբագիր Սևակ Հակոբյանը, արձագանքելով հորեղբոր՝ Ռուբեն Հակոբյանի կալանավորմանը, գրել է. «Մի քաղբանտարկյալ էլ մեր տնից. Մտածե՞լ ես, թե Ռուբեն Հակոբյանին կալանավորելով քանի հոգու վախեցրիր․...
11:08 19/07/2025Կարապետյան VS Փաշինյան նախագիծ. մաս 1Բարեգործ, գործարար Սամվել Կարապետյանի պաշտպանության խորհուրդն ամփոփել ու տեսանյութ է հրապարակել անցնող շաբաթվա ընթացքում հնչած հայտարարությունների, դրանց արձագանքների վերաբերյալ։ Սամվել Կարապետյանն...
10:33 19/07/2025Ավտոբուսում խուլիգանություն կատարած անձը ձերբակալվել էՀուլիսի 18-ին Համայնքային ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ հուլիսի 15-ին՝ ավտոբուսներից մեկում, անհայտ անձը խուլիգանություն է կատարել։ Դեպքի վերաբերյալ համացանցում տարածվել...
10:21 19/07/2025Զոհված հերոսի՝ կալանավորված հոր ծնունդն էԱյսօր ռեժիմի կողմից քաղաքական հետապնդման ենթարկված և ապօրինի կալանավորված Արա Ռոստոմյանի ծննդյան օրն է: Հիշեցրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբ ակցության քարուղար Տիգրան Աբրահամյանը։ «Հայրենիքի պաշտպանության...
08:40 19/07/2025Ռուբեն Հակոբյանը կալանավորվեց երկու ամսովԱԺ նախկին պատգամավոր, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Ռուբեն Հակոբյանը կալանավորվեց երկու ամսով։ Այս մասին տեղեկացնում նրա որդին՝ Երևանի ավագանու անդամ Սամվել Հակոբյանը։ «Սրբապիղծ, չհայ չտղամարդու...
23:15 18/07/2025Անմեղության կանխավարկածին փոխարինել է իշխանական այլասերված միտքըԻշխանական քարոզչությունը Բագրատ Սրբազանի թեման աստիճանաբար վերածում է ահասարսուռ մի պատմության, որտեղ կա բարի իշխանություն և արյունարբու ընդդիմախոսներ՝ համոզված է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության...

15:58 25/04/2019Armenia violated Levon Ter-Petrosyan’s rights, European court rulesThe European Court of Human Rights (ECHR) on Thursday delivered a judgement in the Levon Ter-Petrosyan v.
19:29 24/04/2019Former senior Armenian official requests asylum in RussiaFormer Chief of Armenia’s Compulsory Enforcement Service Mihran Poghosyan has reportedly requested political asylum in Russia, citing fears of political persecution in his home country.
17:55 23/04/2019Documents to enable extradition of Mihran Poghosyan to Armenia sent to Russian sideArmenia's Prosecutor's Office has sent all necessary documents to Russian law enforcement bodies to facilitate the extradition of former Chief of Armenia’s Compulsory Enforcement Service Mihran...
13:27 23/04/2019Armenia to begin trial of former MP Manvel Grigoryan next weekThe trial of Manvel Grigoryan, a former Republican lawmaker and a retired army general, and his spouse Nazik Amiryan will begin next week.
16:45 22/04/2019One of artillery units brought to the high level of combat readinessIn accordance with the Armed Forces readiness plan, one of the artillery units of the Armenian Armed Forces located on southeastern direction was brought to the high level of combat readiness.
14:08 22/04/2019Yerevan court rejects motion to release Manvel Grigoryan on bailThe Yerevan Court of General Jurisdiction, under presiding judge Marine Melkonyan, on Monday rejected a motion to release Manvel Grigoryan, a retired army general and a former Republican lawmaker...
11:52 22/04/2019Indicted ex-Armenian official detained in Russia – spokespersonRussian law enforcement officers have detained Mihran Poghosyan, a former MP and chief of the Compulsory Enforcement Service prosecuted on corruption charges.
19:54 19/04/2019ECHR to publish judgement on Ter-Petrosyan v. Armenia on April 25The European Court of Human Rights (ECHR) will be notifying in writing six judgments on 25 April 2019, including the case on Ter-Petrosyan v.
18:19 19/04/2019Police: 52 cases of crime detected over the past day in ArmeniaAccording to the operations reports of the Police of Armenia, 52 cases of crime were detected in the territory of the republic from April 18 to April 19, 4 of which were previously committed crimes.
11:13 19/04/2019Armenian parliament adopts several bills at regular sessionThe Armenian National Assembly adopted several draft laws after putting them to a vote at its regular session on Friday.
10:49 19/04/2019Woman killed in ‘terrorist’ shooting in Northern IrelandA murder investigation has been launched after a young woman was killed following a night of rioting in Londonderry in Northern Ireland, Euronews reports.
20:28 18/04/2019International community would be mindful to judge Nikol Pashinyan by his actions at home, not his speeches abroad – Robert KocharyanArmenian ex-president Robert Kocharyan, who is currently in custody charged with “overthrowing constitutional order of Armenia” during the March 1 post-electoral events in 2008, has wrote an op-ed...
20:21 18/04/2019NSS brought charges against the Head of State Oversight Service Davit SanasaryanThe Armenian National Security Service (NSS) has launched a criminal investigation against the head of the RA State Oversight Service Davit Sanasaryan, the security agency reported in a released...
14:56 18/04/2019Security agents raid house, office of wanted ex-Armenian official: reportAgents of the National Security Service on Thursday conducted a raid of the house and former office of Mihran Poghosyan, a former MP and chief of the Compulsory Enforcement Service facing corruption...
10:54 18/04/2019Michael Jackson co-executor says estate might sue 'Leaving Neverland' directorA co-executor of Michael Jackson's estate said that they are considering suing Leaving Neverland director Dan Reed over the allegations made against Jackson in the HBO doc.
14:41 17/04/2019Grounds for keeping Kocharyan under arrest still exist, attorney general insistsThe grounds for keeping former President Robert Kocharyan in pre-trial custody still exist, Prosecutor General Artur Davtyan told reporters on Wednesday, commenting on the claims of the defense...
19:26 16/04/2019Police: 59 cases of crime detected over the past dayAccording to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 59 cases of crime were detected by police in the territory of the republic from April 15 to April 16, 8 of which were...
18:20 16/04/2019National Assembly votes against judge candidate of the Constitutional CourtArmenian National Assembly voted on Tuesday against the candidacy of Gor Hovhannisyan as judge of the Constitutional Court of Armenia.
15:58 16/04/2019Armenia’s security chief says NSS knows where former official facing corruption charges isThe Armenian National Security Service (NSS) is aware of whereabouts of Mihran Poghosyan, the former chief of the Compulsory Enforcement Service slapped with corruption charges, NSS Director Artur...
15:18 16/04/2019Armenian PM: Police actions shouldn’t generate hatredArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Tuesday paid a visit to the police headquarters in capital Yerevan to congratulate officers on the 101st anniversary of the Police of Armenia marked on 16...