11:38 21/07/2025Բարդուղ Գալստյանը բացարձակ ստեր է փչել իմ ունեցվածքի վերաբերյալ. Արտակ ԲեգլարյանԱրցախի նախկին պետնախարար, ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանը գրում է. «Հուլիսի 19-ին Հայաստանի հանրային հեռուստատեսությունը «Բաց հարթակ» հաղորդման շրջանակներում հյուրընկալել էր Բարդուղ Գալստյանին, ով...
11:13 21/07/2025Բացահայտվել են ՀՀ ՆԳՆ և ՊԵԿ պաշտոնատար անձանց կողմից շուրջ 800.000 ՀՀ դրամ և 10.000 ԱՄՆ դոլար կաշառք ստանալու դեպքերՔրեական վարույթն ուղարկվել է դատարան
20:31 20/07/2025Այս ամենն ակնհայտ հակասահմանադրական է և պարզապես ամոթալի է. Վարդևանյանը՝ Փաշինյանի հայտարարության մասին«Սահմանադրությունը կրկին պետք է նշել՝ երաշխավորում է Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու բացառիկ կարգավիճակը: Նշվածը երաշխավորում է նաև պետական մարմինների հստակ պարտականություն չմիջամտելու մեր Մայր Աթոռին,...
20:05 20/07/2025Ալիևը դատի կտա ՌուսաստանինԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ 8243 չվերթի ավիավթարի հարցով պատրաստվում են դիմել միջազգային դատարան հայցերով՝ ընդդեմ Ռուսաստանի։ Վթարը տեղի էր ունեցել անցյալ տարվա դեկտեմբերի 25-ին...
13:31 20/07/2025«Սրան պիտի բացատրել»Քաղաքական, հասարակական գործիչ Էդգար Ղազարյանը «հասարակ մաթեմատիկայի» օրինակ է բերում. «Սրան պետք է բացատրել, որ իր բերած օրինակներն իր հրաժարականի հիմնավորումներն են, ոչ թե Վեհափառի։ Բա եթե դու...
11:53 20/07/2025Փաստաբան. Խոշտանգման հանցակազմի համար վաղեմության ժամկետ չի նախատեսվումՓաստաբան Վահան Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքում հրապարակած տեսանյութում բացատրում է, թե ինչպես են աշխատում ոստիկանները, ինչ գործելաո-ի է բերում քննիչների խրախուսման բալային համակարգը։ Նա շեշտում է...
09:56 20/07/2025Շատ կասկածելի տեսանյութի և AI ստուգման մասին՝ Արթուր Պապյանից«Գործիքներից ոչ մեկը չի ասել, որ տեսանյութը, ձայնը կեղծ են կամ AI–ով գեներացված, թեև անզեն աչքով տեսանելի են տեսանյութում առկա բազմաթիվ խնդիրներ»
21:26 19/07/2025Փաստաբանի արձագանքը Փաշինյանի՝ հղի Սոնա Մնացականյանին իր ավտոսաշասյան կողմից մաhաgnւ վրաերթի ենթարկելու մասին հայտարարությանըՆիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյան կողմից մահացու վրաերթի ենթարկված Սոնա Մնացականյանի իրավահաջորդի ներկայացուցիչ, փաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանն արձագանքել է օրերս Նիկոլ Փաշինյանի՝ ասուլիսում հնչեցրած...
16:03 19/07/2025Թրամփը դատի է տվել WSJ-իԴոնալդ Թրամփի և ֆինանսիստ Ջեֆրի Էփշտեյնի կապերի մասին Wall Street Journal-ի վերջերս հրապարակված հոդվածից հետո, ԱՄՆ նախագահը 10 միլիարդ դոլարի դատական հայց է ներկայացրել թերթի դեմ։ Եվրանյուզի...
15:17 19/07/2025Չեմ կարծում, որ կառավարման առումով քաղաքականության բարելավում է տեղի ունեցել․ Իրավապաշտպանը՝ ԶՊՄԿ-ում պետության մասնակցության մասինՀՀ բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմինը վարույթ է հարուցել «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ-ի (ԶՊՄԿ) պոչատարի վթարի վերաբերյալ։ Տեսչական մանրմից հայտնեցին, որ ստուգում ենք...
15:15 19/07/202525-ամյա երիտասարդը դանակաhարել է 14-ամյա համագյուղացունՀուլիսի 17-ին` երեկոյան ժամը 10-ին մոտ, «Վանաձոր» բժշկական կենտրոնից Ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ստացվել է հաղորդում, որ կրծքավանդակի կտրած-ծակած վերքով Դսեղ գյուղից բուժօգնության է...
13:44 19/07/2025Նժդեհ Իսկանդարյանի դեմ գործը ակնհայտորեն կրում է անձնական ու քաղաքական հետապնդման բնույթ. Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդՀուլիսի 12-ին Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհրդի կողմից կազմակերպված հանրահավաքից առաջ, ինչպես նաև դրան հաջորդած օրերին, ՀՀ իրավապահ մարմինների կողմից մի շարք անձանց, այդ թվում՝ խորհրդի...
12:50 19/07/2025Ազատություն քաղբանտարկյալներին. Ցուցապաստառներ Երևանի փողոցներումԲագրատ և Միքայել սրբազաններին, Աժ պատգամավոր Արթուր Սարգսյանին, Սրբազան պայքար շարժման մասնակիցներին, հասարակական գործիչներին ազատ արձակելու կոչով պաստառներ են փակցվել Երևանի փողոցոներում։
12:02 19/07/2025ԱՄՆ այդ ոստիկանությունը զոհվածների ծնողներին չի ծեծում ու գետնին քարշ չի տալիս. ՓաստաբանՓաստաբան Վահան Հովհաննիսյանը գրում է. «Ամերիկյան շատ բակերում այսպիսի ցուցանակներ են տեղադրված. «Մենք աջակցում ենք մեր ոստիկանությանը» կամ որ նույնն է՝ մենք մեր ոստիկանության կողքին ենք: Հասկանում...
11:45 19/07/2025Էս քո վախերով արդեն վաղուց պետք է զբաղվեին Առողջապահության նախարարության մասնագետները. Սևակ Հակոբյանը՝ հորեղբորը կալանավորելու մասինԼրագրող, խմբագիր Սևակ Հակոբյանը, արձագանքելով հորեղբոր՝ Ռուբեն Հակոբյանի կալանավորմանը, գրել է. «Մի քաղբանտարկյալ էլ մեր տնից. Մտածե՞լ ես, թե Ռուբեն Հակոբյանին կալանավորելով քանի հոգու վախեցրիր․...
11:08 19/07/2025Կարապետյան VS Փաշինյան նախագիծ. մաս 1Բարեգործ, գործարար Սամվել Կարապետյանի պաշտպանության խորհուրդն ամփոփել ու տեսանյութ է հրապարակել անցնող շաբաթվա ընթացքում հնչած հայտարարությունների, դրանց արձագանքների վերաբերյալ։ Սամվել Կարապետյանն...
10:33 19/07/2025Ավտոբուսում խուլիգանություն կատարած անձը ձերբակալվել էՀուլիսի 18-ին Համայնքային ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ հուլիսի 15-ին՝ ավտոբուսներից մեկում, անհայտ անձը խուլիգանություն է կատարել։ Դեպքի վերաբերյալ համացանցում տարածվել...
10:21 19/07/2025Զոհված հերոսի՝ կալանավորված հոր ծնունդն էԱյսօր ռեժիմի կողմից քաղաքական հետապնդման ենթարկված և ապօրինի կալանավորված Արա Ռոստոմյանի ծննդյան օրն է: Հիշեցրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբ ակցության քարուղար Տիգրան Աբրահամյանը։ «Հայրենիքի պաշտպանության...
08:40 19/07/2025Ռուբեն Հակոբյանը կալանավորվեց երկու ամսովԱԺ նախկին պատգամավոր, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Ռուբեն Հակոբյանը կալանավորվեց երկու ամսով։ Այս մասին տեղեկացնում նրա որդին՝ Երևանի ավագանու անդամ Սամվել Հակոբյանը։ «Սրբապիղծ, չհայ չտղամարդու...
23:15 18/07/2025Անմեղության կանխավարկածին փոխարինել է իշխանական այլասերված միտքըԻշխանական քարոզչությունը Բագրատ Սրբազանի թեման աստիճանաբար վերածում է ահասարսուռ մի պատմության, որտեղ կա բարի իշխանություն և արյունարբու ընդդիմախոսներ՝ համոզված է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության...

16:24 08/02/2022ВС Азербайджана обстреляли рабочих камнеобрабатывающего предприятия в Республике Арцах5 февраля 2022 года, около 12:00, с азербайджанской боевой позиции, дислоцированной на участке под названием «Огтен машк» вблизи города Аскеран, из крупнокалиберного пулемета были произведены...
15:23 08/02/2022Заседание по делу Роберта Кочаряна и Армена Геворкяна вновь отложено на неделюЗаседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера, ныне депутата Национального Собрания от фракции «Армения» Армена Геворкяна отложено на неделю.
13:24 08/02/2022Адвокаты: Жалоба на решение о содержании Давида Тонояна под постоянным арестом на имя ни на одного судьи не завизированаАдвокатская группа бывшего министра обороны РА Давида Тонояна выступила с заявлением, в котором говорится: «Сообщаем, что по уголовному делу, расследуемому в отношении Давида Тонояна и других лиц,...
15:34 07/02/2022Ишханян: В Армении появился очередной политзаключенный – в лице судьи Бориса БахшиянаПравозащитник Аветик Ишханян пишет: «Смирились? Таким образом, в лице судьи Бориса Бахшяна у на очередной политзаключенный. А кто сомневался в том, что юный судья-барабанщик нового специального суда...
15:25 07/02/2022Казинян: Для Никола все – подлежащие использованию материал, отходыДепутат Национального Собрания от фракции «Армения» Артур Казинян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Судью Бориса Бахшияна арестовали, вернее, им пожертвовали во имя мести николов,...
15:03 07/02/2022Правозащитник: Собираемся перед представительством ЕС в АрменииПравозащитник Рубен Меликян на своей странице в Facebook пишет: «Давид Аргаманян решил арестовать судью Бахшияна на 2 месяца.
14:28 07/02/2022Арам Вардеванян: Армения мчится от демократии к диктатуре при активном содействии международных структурБывший адвокат, депутат Национального Собрания от фракции «Армения» Арам Вардеванян на своей странице в Facebook пишет: «В случае с действующими властями одно всегда четко и предсказуемо.
14:10 07/02/2022Группа представителей власти изнасиловала правосудие – адвокат судьи Бориса Бахшияна«Судья Давид Аргаманян, как пионер, выполнил полученное задание и арестовал судью суда общей юрисдикции Сюникской области Бориса Бахшияна», – сказал в беседе с журналистами в понедельник, 7 февраля,...
12:23 07/02/2022Варосян: Дали указание вновь арестовать главу общины Каджаран Манвела ПарамазянаГлава общины Каджаран Сюникской области Армении Манвел Парамазян вновь будет взят под стражу, сообщил адвокат Ерванд Варосян.
12:09 07/02/2022Судья Борис Бахшиян арестованСудья суда общей юрисдикции Сюникской области Армении Борис Бахшиян взят под стражу. Суд общей юрисдикции под председательством судьи Давида Аргаманяна удовлетворил ходатайство следователя СНБ РА об...
11:41 07/02/2022Нарек Манташян в УИУ подвергается пыткам – адвокатыАдвокаты руководителя общественной организации «Альтернатива», члена блока «Армения» Нарека Манташяна – Александр Кочубаев и Татевик Акопян – бьют тревогу: их подзащитный в УИУ подвергается пыткам.
11:32 07/02/2022Вернувшийся из плена и арестованный Сержик Амирханян вышел на свободу – Рубен МеликянПравозащитник Рубен Меликян сообщает, что второй их доверитель по «Делу военнопленных» Сержик Амирханян 6 февраля вышел на свободу.
13:59 05/02/2022Тагуи Товмасян обратилась к дипломатическим представителям европейских стран и в Генеральный директорат СЕПредседатель Постоянной комиссии по защите прав человека и общественным вопросам Национального Собрания Армении Тагуи Товмасян в рамках своих полномочий обратилась к дипломатическим представителям...
14:39 04/02/2022Арман Татоян: Доклад об армянофобии властей Азербайджана наглядно демонстрирует расхождение слов и делаЭтот доклад основан на нашей ежедневной мониторинговой работе, проведенной непосредственно после войны, исследования проводились с оригиналов на азербайджанском языке, на основе профессионального...
21:24 03/02/2022Артур Ванецян: Действующие власти Армении «насилуют» правовое поле и правосудиеДействующие власти в Республике Армения, простите за выражение, «насилуют» правовое поле и правосудие, заявил в беседе с журналистами бывший директор Службы национальной безопасности, руководитель...
16:41 03/02/2022Из-за выстрелов Азербайджана в направлении Тагаварда повреждены дома и автомобили – СК АрцахаСледственный комитет Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сообщает, что в результате произведенных азербайджанцами выстрелов в направлении села Тагавард были повреждены дома и...
16:13 02/02/2022СНБ Арцаха: Азербайджан не отказался от своих коварных плановСлужба национальной безопасности Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) выступила с заявлением, подчеркнув, что Азербайджан продолжает шаги, нацеленные на запугивание мирного...
15:41 02/02/2022«Альтернативные проекты»: Сегодня молчание означает разделение ответственностиЭкспертная группа «Альтернативные проекты» распространила заявление, в котором говорится: «Дав согласие на возбуждение уголовного преследования судьи Бориса Бахшияна, лишение его свободы и...
17:00 01/02/2022Автомобиль упал в овраг на автодороге Вайк-Джермук: есть погибший1-го февраля в 11:44 в Вайоцдзорский региональный центр управления в кризисных ситуациях был получен звонок о том, что на автодороге Вайк-Джермук произошло ДТП: автомобиль упал в овраг.
16:07 01/02/2022Арсен Сардарян: Высший судебный совет этим шагом обесценил свою конституционную миссиюАдвокат Арсен Сардарян бьет тревогу о посягательстве на независимость судебной власти. «Так, Высший судебный совет (ВСС) Армении удовлетворил ходатайство Генерального прокурора и дал согласие на...