21:07 31/05/2025Հաղթանակ թաղամասում երեկվա ծեծկռտուքի, ողբերգական վթարի մասնակից «Նիվա»-ի սեփականատիրոջ ինքնությունը պարզվել էԻրավապահները տաք հետքերով պարզել են երեկ` մայիսի 30-ին «Հաղթանակ» թաղամասում՝ ժողովրդին հայտնի «4-րդ գյուղում», պարեկների կողմից հայտնաբերված «Նիվա» մակնիշի ավտոմեքենայի սեփականատիրոջ և դրա վրա...
14:27 31/05/2025Նոր միջադեպ Հաղթանակ թաղամասում. Հայրը խմած էր, մեքենան վարում էր 13-ամյա որդինՄայիսի 30-ին, ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի 2-րդ գումարտակի 1-ին վաշտի պարեկները «Հաղթանակ» թաղամասում ծառայություն կատարելիս նկատում են, որ «BMW X5» մակնիշի...
13:22 31/05/2025Մանրամասներ՝ Հաղթանակ թաղամասում տեղի ունեցած ծեծկռտուքից ու մաhաgու վրաերթիցՄայիսի 30-ին՝ ժամը 22:34-ին, ՆԳՆ ոստիկանություն «Աստղիկ» բժշկական կենտրոնից հաղորդել են, որ պատռված վերքով բուժօգնության է դիմել Երևանի Հաղթանակ թաղամասում բնակվող 32-ամյա տղամարդ: ՆԳՆ ոստիկանության...
11:00 31/05/2025Աբսուրդ է, իմ կյանքի ընթացքում այդքան գումար չեմ աշխատել․ ԶՊՄԿ-ի նախկին աշխատակիցը՝ իր դեմ ներկայացված հայցի մասին«Կարծում եմ՝ դա արվում է այն բանի համար, որպեսզի մնացած աշխատակիցների համար այսպես ասած՝ դաս լինի և չփորձեն ինչ-որ բողոքի ձայն հանել, դժգոհություն արտահայտել։ Ուզում են ցույց տալ ՝ տեսե՛ք, մենք...
09:18 31/05/2025Վիճաբանություն-ծեծկռտուք և վրաերթ «4-րդ գյուղում». մայրը մաhաgել է, բժիշկները պայքարում են 2-ամյա երեխայի կյանքի համարՄայիսի 30-ին վիճաբանություն-ծեծկռտուք և մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 22:00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Պարեկային...
20:32 30/05/2025Փաշինյանի գրառումն հանդիսանում է Սահմանադրական կարգի տապալման նախապատրաստություն. Հինգ իրավապաշտպանների նախաձեռնությունԵրկօրյա հարձակման գագաթնակետը եղավ Եկեղեցին փաստացի բռնազավթելու մտադրության մասին Ն.Փ.-ի գրառումը
20:11 30/05/2025ԱՄՆ-ում ձերբակալել են տեղի բյուջեից 30 ՄԼՆ դոլար յուրացրած հայկական խարդախների խմբավորումըԸստ քննիչների, գողացել են 30 միլիոն դոլար COVID-ի դեմ պայքարի համար նախատեսված օգնությունից և փոքր բիզնեսի վարկերից
18:16 30/05/2025Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պետությանը պատճառված վնասից վերականգնվել է 106 մլն 867 հզր 296 ՀՀ դրամ. ՔԿԱյսպիսով, Խ.Պ.-ն թաքցնելով տնտեսվարողների իրական շրջանառությունը՝ 2016-2023 թվականների ընթացքում իրականացված հարկային գործարքների տարեկան հաշիվներում մտցրել է խեղաթյուրված տվյալներ՝ խուսափելով առանձնապես խոշոր չափերով` 2 մլրդ 99 մլն 331 հզր 606 ՀՀ դրամ հարկեր վճարելուց
17:44 30/05/2025Արցախի նախագահը կալանավորված չէ, որևէ վարույթով մեղադրյալի դատավարական կարգավիճակ չունի. փաստաբան«Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը կալանավորված չէ, նման բովանդակությամբ տեղեկությունները կեղծ են և կոնկրետ նպատակներ հետապնդող։ Ավելին՝ Սամվել Շահրամանյանի մասնակցությամբ քննվող որևէ վարույթով...
17:24 30/05/2025Ստեփանավանի ԲԿ-ի դուռը կոտրած տղամարդուն ձերբակալել ենՆԳՆ ոստիկանության Լոռու մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն մայիսի 28-ի գիշերը՝ ժամը 3-ի սահմաններում,«Ստեփանավան» բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել, որ «ցավ կրծքավանդակում» ախտորոշմամբ...
17:04 30/05/2025Մայր Աթոռի արձագանքը պետք է լինի համարժեք. Փաստաբան«Հայաստանյայց առաքելական սուրբ եկեղեցու՝ որպես ազգային եկեղեցու բացառիկ կարգավիճակը ոչ միայն մեր արժեքային, պատմական համակարգից է բխում, այլ այն 2005 թվականի նոյեմբերի 27-ից ամրագրված է...
16:51 30/05/2025Դադարեցրեք կանանց շահագործումը քաղաքական հակամարտություններում. ՀԿ-ները՝ ՓաշինյանինՄի քանի հասարակական կազմակերպություններ հանդես են եկել Փաշինյանին ուղղված հայտարարությամբ՝ գորդորելով դադարեցնել կանանց շահագործումը քաղաքական հակամարտություններում.
15:20 30/05/2025Թափթփուկ բոշաներ, ճիվաղ, ռադդ քաշի. Ինչո՞ւ դատարանի բակում հունից դուրս եկան զոհվածների հարազատներըՎերաքննիչ քրեական դատարանում այսօր հայտնի Ցորի գործով դատական նիստի ավարտից հետո դատարանու բակում կանգնած զոհված զինծառայողների հարազատները հանկարծ հունից դուրս եկան՝ սկսեցին բղավել, վիրավորել...
13:53 30/05/2025Մանրամասներ՝ Երևանում «Շտապօգնության» աշխատակիցներին ծեծի ենթարկելու դեպքիցՄայիսի 30-ին՝ ժամը 12:12-ին, ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն Հերացի թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցից հաղորդում է ստացվել, որ Երևանի Հակոբ Պարոնյան փողոցում ծեծի ենթարկվելու հետևանքով...
13:02 30/05/2025Ջալալ Հարությունյանի նպատակն այն է, որ վաղեմության ժամկետն ավարտվի. Ցորի գործով նիստը լարված անցավՑորի հայտնի գործով վերաքննիչ քրեական դատարանում այսօրվա նիստում Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանի նոր պաշտպան ներգրավվեց։ Աշոտ Ապրեսյանն ասաց՝ Հարությունյանը խնդրել է հանրային...
11:59 30/05/2025Փրկեք ձեզ. Իրավապաշտպանը՝ նախարարներին«Տեսնենք՝ կառավարության քանի անդամ նախարար է հրաժարական տալիս, ընդվզում վարչապետ կոչվածի այս պահվածքից հետո, թե էլի գնալու են կողքը նստեն քծնական ժպիտներով ու ձև անեն, թե ոչինչ չի պատահել»,-գրել է...
11:27 30/05/2025Արդեն ստացվել է Լևոն Քոչարյանի գործով լրացուցիչ դատաբժշկական փորձաքննության եզրակացությունը. Փաստաբան«ՀՀ քննչական կոմիտեն բավարարել էր իմ կողմից ներկայացված միջնորդությունը եւ նշանակել էր Լեւն Քոչարյանի նկատմամբ լրացուցիչ դատաբժշկական փորձաքննություն»,-գրում է փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը։ Նա նշում է.
21:20 29/05/2025«Մուրացան» մանկական հիվանդանոցում մահացած երեխայի տատը ծեծի են ենթարկել բժշկուհունԸնթացքում երեխայի մոտ գրանցվել է սրտի կանգ, սակայն վերականգնվել է մերսման ընթացքում
19:52 29/05/2025Անցած 1 օրում գրանցված 14 ավտովթարի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 15-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներՕպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում մայիսի 26-ից 27-ը։ Ոստիկանության փոխանցմամբ՝ բացահայտվել է 148 հանցագործություն, որոնցից 7-ը՝ նախկինում կատարված: «Մասնավորապես՝ 34 դեպք՝ տրանսպորտային միջոց...
19:12 29/05/2025Հեռուստաաշտարակին հարող տարածքում գտնվող՝ 1 մլն 560 հազար ԱՄՆ դոլար արժեքով երկու հողամասերն ամրացվել են ՇՄՆ-ինՀայաստանի Հանրապետության կառավարության կողմից այսօր ընդունված երկու որոշումներով՝ ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարությանն ամրացվեցին մայրաքաղաքի հեռուստաաշտարակին հարող տարածքում գտնվող՝ շուրջ 900 հազար...

11:41 20/07/2017Artsakh Ombudsman briefs int’l working group on results of fact-finding mission on April warHuman Rights Defender of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic Ruben Melikyan hosted on July 18 the Co-Chairs of the International Working Group on the search of the missing soldiers, hostages and...
15:15 18/07/2017Turkish court jails Amnesty International’s Turkey directorA court in Istanbul ordered six human rights activists, including Amnesty International’s Turkey director, formally arrested Tuesday pending a trial over accusations that they aided an armed terror...
19:05 17/07/2017Memorial event held in Yerevan to honour killed police officers during the 2016 hostage crisisA memorial event was held on Monday in the territory of the patrol police regiment in Yerevan’s southern Erebuni district a year after a group of gunmen, calling themselves Daredevils of Sasun,...
10:27 15/07/2017Armenian intellectual jailed in Turkey escaped prison and fled countryJailed Turkish-Armenian intellectual, travel writer, entrepreneur, and researcher Sevan Nişanyan has escaped prison and fled Turkey, Armenian Weekly reports, citing the local media.
20:47 14/07/2017Azeri prosecutor seeks 6.5 years in prison for LapshinThe state prosecutor of Baku Court of Grave Crimes has demanded a 6.5-year prison term for Russian-Israeli blogger Alexander Lapshin, who is in Baku custody, the Russian service of BBC reports.
14:08 14/07/2017Unfair for Artsakh to remain outside the European Institutions’ attention - Artsakh OmbudsmanEurope’s involvement in Artsakh is critical first of all in term of civilizational considerations, and it is unfair for Artsakh to remain outside the attention of European institutions, Artsakh Human...
11:09 13/07/2017Swedish lawmakers file suit accusing Erdogan of genocideFive Swedish lawmakers have filed a legal complaint accusing Turkish President Recep Tayyip Erdogan of genocide, crimes against humanity and war crimes in Turkey's mainly Kurdish southeast, AFP...
10:41 13/07/2017Brazil's ex-president Lula sentenced to nearly 10 years in prison for corruptionBrazil’s former president Luiz Inácio Lula da Silva has been sentenced to nine years and six months in prison after being found guilty on corruption and money-laundering charges, The Guardian...
15:48 11/07/2017Armenia’s justice minister receives Venice Commission representativesJustice Minister of Armenia Davit Harutyunyan on Tuesday received the representatives of the Venice Commission (the European Commission for Democracy through Law), the press service of the Justice...
12:54 11/07/2017Criminal case launched into Karabakh soldier’s killing in Azeri shootingThe First Garrison Investigative Unit of Armenia’s Investigative Committee launched a criminal case into the killing of Karabakh Defense Army soldier Vazgen Zh.
16:47 04/07/2017Angolan citizen detained while attempting to illegally cross the Armenian-Turkish border for second timeA citizen of Angola was detained in Araksavan village of Armenia by servicemen of Border Guard Department of Russian Security Service deployed in Armenian.
20:20 03/07/2017Seven people died in road crashes in Armenia over past three daysAccording to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 1 case of banditry has been registered in the territory of the republic from June 30 to July 3, which has been solved.
11:44 03/07/2017Two ruling party officials, 13 militants killed in southeast TurkeyKurdish militants shot and killed two officials from the ruling AK Party in southeast Turkey over the weekend, while the Turkish military killed more than a dozen militants in air strikes, state...
20:25 30/06/2017Lapshin says he visited Karabakh as a touristRussian-Israeli blogger Alexander Lapshin who is in Baku custody, said he had visited Nagorno Karabakh as a tourist.
14:34 30/06/2017Armenia’s State Revenue Committee thwarts number of customs violation attemptsIn January-May of the current year, the Pre-Clearance Control Department of Armenia’s State Revenue Committee (SRC) has uncovered 80 cases of customs rules violations, 19 of which referred to cargo...
11:13 30/06/2017Man of Armenian origin tries to drive into crowds outside French mosque to 'avenge Islamist-linked attacks in Paris’A man has been arrested in Paris after trying to drive his vehicle into a crowd outside a mosque, police say, according to a report by BBC.
10:36 30/06/2017Woman arrested on suspected terrorism offences as she lands at Heathrow AirportA 21-year-old woman has been detained at London Heathrow Airport on suspicion of preparing acts of terrorism, the Telegraph reports, citing the local police.
18:45 28/06/2017Armenian police seize large batch of narcotics from Iranian citizensOn June 28, at about 11:00 a.m. citizens of the Islamic Republic of Iran identified as Mohammad R. (b. 1987), and Mohsen Sh. (b. 1976) were detained at 27 Amiryan Street, Yerevan, Armenia, on...
15:16 27/06/2017PACE adopts resolution allowing impeachment of the Assembly PresidentThe Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) adopted on Tuesday the resolution on recognising and enforcing the principle of accountability in the Parliamentary Assembly by a vote of...
14:21 27/06/2017Armenian businessman reportedly shoots self dead in MoscowRussian-based Armenian businessman Vachik Abgaryan, who was the director of Capstroy construction company in Moscow, Russia, reportedly committed suicide near his office in Moscow, according to...