21:07 31/05/2025Հաղթանակ թաղամասում երեկվա ծեծկռտուքի, ողբերգական վթարի մասնակից «Նիվա»-ի սեփականատիրոջ ինքնությունը պարզվել էԻրավապահները տաք հետքերով պարզել են երեկ` մայիսի 30-ին «Հաղթանակ» թաղամասում՝ ժողովրդին հայտնի «4-րդ գյուղում», պարեկների կողմից հայտնաբերված «Նիվա» մակնիշի ավտոմեքենայի սեփականատիրոջ և դրա վրա...
14:27 31/05/2025Նոր միջադեպ Հաղթանակ թաղամասում. Հայրը խմած էր, մեքենան վարում էր 13-ամյա որդինՄայիսի 30-ին, ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի 2-րդ գումարտակի 1-ին վաշտի պարեկները «Հաղթանակ» թաղամասում ծառայություն կատարելիս նկատում են, որ «BMW X5» մակնիշի...
13:22 31/05/2025Մանրամասներ՝ Հաղթանակ թաղամասում տեղի ունեցած ծեծկռտուքից ու մաhաgու վրաերթիցՄայիսի 30-ին՝ ժամը 22:34-ին, ՆԳՆ ոստիկանություն «Աստղիկ» բժշկական կենտրոնից հաղորդել են, որ պատռված վերքով բուժօգնության է դիմել Երևանի Հաղթանակ թաղամասում բնակվող 32-ամյա տղամարդ: ՆԳՆ ոստիկանության...
11:00 31/05/2025Աբսուրդ է, իմ կյանքի ընթացքում այդքան գումար չեմ աշխատել․ ԶՊՄԿ-ի նախկին աշխատակիցը՝ իր դեմ ներկայացված հայցի մասին«Կարծում եմ՝ դա արվում է այն բանի համար, որպեսզի մնացած աշխատակիցների համար այսպես ասած՝ դաս լինի և չփորձեն ինչ-որ բողոքի ձայն հանել, դժգոհություն արտահայտել։ Ուզում են ցույց տալ ՝ տեսե՛ք, մենք...
09:18 31/05/2025Վիճաբանություն-ծեծկռտուք և վրաերթ «4-րդ գյուղում». մայրը մաhաgել է, բժիշկները պայքարում են 2-ամյա երեխայի կյանքի համարՄայիսի 30-ին վիճաբանություն-ծեծկռտուք և մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 22:00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Պարեկային...
20:32 30/05/2025Փաշինյանի գրառումն հանդիսանում է Սահմանադրական կարգի տապալման նախապատրաստություն. Հինգ իրավապաշտպանների նախաձեռնությունԵրկօրյա հարձակման գագաթնակետը եղավ Եկեղեցին փաստացի բռնազավթելու մտադրության մասին Ն.Փ.-ի գրառումը
20:11 30/05/2025ԱՄՆ-ում ձերբակալել են տեղի բյուջեից 30 ՄԼՆ դոլար յուրացրած հայկական խարդախների խմբավորումըԸստ քննիչների, գողացել են 30 միլիոն դոլար COVID-ի դեմ պայքարի համար նախատեսված օգնությունից և փոքր բիզնեսի վարկերից
18:16 30/05/2025Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պետությանը պատճառված վնասից վերականգնվել է 106 մլն 867 հզր 296 ՀՀ դրամ. ՔԿԱյսպիսով, Խ.Պ.-ն թաքցնելով տնտեսվարողների իրական շրջանառությունը՝ 2016-2023 թվականների ընթացքում իրականացված հարկային գործարքների տարեկան հաշիվներում մտցրել է խեղաթյուրված տվյալներ՝ խուսափելով առանձնապես խոշոր չափերով` 2 մլրդ 99 մլն 331 հզր 606 ՀՀ դրամ հարկեր վճարելուց
17:44 30/05/2025Արցախի նախագահը կալանավորված չէ, որևէ վարույթով մեղադրյալի դատավարական կարգավիճակ չունի. փաստաբան«Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը կալանավորված չէ, նման բովանդակությամբ տեղեկությունները կեղծ են և կոնկրետ նպատակներ հետապնդող։ Ավելին՝ Սամվել Շահրամանյանի մասնակցությամբ քննվող որևէ վարույթով...
17:24 30/05/2025Ստեփանավանի ԲԿ-ի դուռը կոտրած տղամարդուն ձերբակալել ենՆԳՆ ոստիկանության Լոռու մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն մայիսի 28-ի գիշերը՝ ժամը 3-ի սահմաններում,«Ստեփանավան» բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել, որ «ցավ կրծքավանդակում» ախտորոշմամբ...
17:04 30/05/2025Մայր Աթոռի արձագանքը պետք է լինի համարժեք. Փաստաբան«Հայաստանյայց առաքելական սուրբ եկեղեցու՝ որպես ազգային եկեղեցու բացառիկ կարգավիճակը ոչ միայն մեր արժեքային, պատմական համակարգից է բխում, այլ այն 2005 թվականի նոյեմբերի 27-ից ամրագրված է...
16:51 30/05/2025Դադարեցրեք կանանց շահագործումը քաղաքական հակամարտություններում. ՀԿ-ները՝ ՓաշինյանինՄի քանի հասարակական կազմակերպություններ հանդես են եկել Փաշինյանին ուղղված հայտարարությամբ՝ գորդորելով դադարեցնել կանանց շահագործումը քաղաքական հակամարտություններում.
15:20 30/05/2025Թափթփուկ բոշաներ, ճիվաղ, ռադդ քաշի. Ինչո՞ւ դատարանի բակում հունից դուրս եկան զոհվածների հարազատներըՎերաքննիչ քրեական դատարանում այսօր հայտնի Ցորի գործով դատական նիստի ավարտից հետո դատարանու բակում կանգնած զոհված զինծառայողների հարազատները հանկարծ հունից դուրս եկան՝ սկսեցին բղավել, վիրավորել...
13:53 30/05/2025Մանրամասներ՝ Երևանում «Շտապօգնության» աշխատակիցներին ծեծի ենթարկելու դեպքիցՄայիսի 30-ին՝ ժամը 12:12-ին, ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն Հերացի թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցից հաղորդում է ստացվել, որ Երևանի Հակոբ Պարոնյան փողոցում ծեծի ենթարկվելու հետևանքով...
13:02 30/05/2025Ջալալ Հարությունյանի նպատակն այն է, որ վաղեմության ժամկետն ավարտվի. Ցորի գործով նիստը լարված անցավՑորի հայտնի գործով վերաքննիչ քրեական դատարանում այսօրվա նիստում Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանի նոր պաշտպան ներգրավվեց։ Աշոտ Ապրեսյանն ասաց՝ Հարությունյանը խնդրել է հանրային...
11:59 30/05/2025Փրկեք ձեզ. Իրավապաշտպանը՝ նախարարներին«Տեսնենք՝ կառավարության քանի անդամ նախարար է հրաժարական տալիս, ընդվզում վարչապետ կոչվածի այս պահվածքից հետո, թե էլի գնալու են կողքը նստեն քծնական ժպիտներով ու ձև անեն, թե ոչինչ չի պատահել»,-գրել է...
11:27 30/05/2025Արդեն ստացվել է Լևոն Քոչարյանի գործով լրացուցիչ դատաբժշկական փորձաքննության եզրակացությունը. Փաստաբան«ՀՀ քննչական կոմիտեն բավարարել էր իմ կողմից ներկայացված միջնորդությունը եւ նշանակել էր Լեւն Քոչարյանի նկատմամբ լրացուցիչ դատաբժշկական փորձաքննություն»,-գրում է փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը։ Նա նշում է.
21:20 29/05/2025«Մուրացան» մանկական հիվանդանոցում մահացած երեխայի տատը ծեծի են ենթարկել բժշկուհունԸնթացքում երեխայի մոտ գրանցվել է սրտի կանգ, սակայն վերականգնվել է մերսման ընթացքում
19:52 29/05/2025Անցած 1 օրում գրանցված 14 ավտովթարի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 15-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներՕպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում մայիսի 26-ից 27-ը։ Ոստիկանության փոխանցմամբ՝ բացահայտվել է 148 հանցագործություն, որոնցից 7-ը՝ նախկինում կատարված: «Մասնավորապես՝ 34 դեպք՝ տրանսպորտային միջոց...
19:12 29/05/2025Հեռուստաաշտարակին հարող տարածքում գտնվող՝ 1 մլն 560 հազար ԱՄՆ դոլար արժեքով երկու հողամասերն ամրացվել են ՇՄՆ-ինՀայաստանի Հանրապետության կառավարության կողմից այսօր ընդունված երկու որոշումներով՝ ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարությանն ամրացվեցին մայրաքաղաքի հեռուստաաշտարակին հարող տարածքում գտնվող՝ շուրջ 900 հազար...

14:57 16/07/2021Глава армянского Гориса Аруш Арушанян арестован на 2 месяцаСуд общей юрисдикции Еревана (резиденция административных районов Кентрон и Норк-Мараш) под председательством судьи Карена Фархояна принял решение арестовать руководителя укрупненной общины Горис...
14:27 16/07/2021Задержан мэр Сисиана Артур СаркисянЗадержан глава общины Сисиан Артур Саркисян. Об этом “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь Следствненого комитета Армении Вардан Тадевосян. Артуру Саркисяну предъявлено обвинение по части 2 статьи...
14:06 16/07/2021Роберт Айрапетян: Пусть более 30 000 жителей Сюника – любителей молотка будут готовы к «битвам» за собственное существованиеЮрист, член альянса «Армения» Роберт Айрапетян пишет: «Зафиксируем: Цена самообороны Сюника – являющиеся результатом политической мести уголовные преследования в отношении 4 из 5 руководителей общин...
20:07 15/07/2021Азербайджанская сторона с направления Шуши 4-5 раз произвела короткие автоматные очереди – омбудсмен АрцахаС целью проверки информации, распространяемой в социальных сетях касательно очередей, зафиксированных сегодня с направления Шуши, сотрудники офиса Защитника прав человека (омбудсмена) Арцаха (НКР)...
19:03 15/07/2021За сутки в Армении зарегистрировано 23 ДТП: 4 человека погибли,По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 14 по 15 июля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 68 случаев преступления, 7 из которых ‒ ранее совершенные.
17:47 15/07/2021Аруш Арушанян: «Что еще ждать от обезьян?»«Обезьяны, что еще ждать от обезьян?» – заявил в беседе с журналистами при выходе из здания Специальной следственной службы (ССС) Армении руководитель укрупненной общины Горис Сюникской области РА...
17:34 15/07/2021Адвокат Арушаняна: Люди в масках набрасываются и наставляют на нас оружиеАрушаняна повалили наземь, но, тем самым, Арушанян поднялся, а сами они пали ниже некуда. Это разве поведение победителя? – сказал адвокат.
17:20 15/07/2021Индия: заключенные совершили массовый побег из тюрьмы при помощи соли и перцаВ Индии семеро заключенных совершили массовый побег из тюрьмы при помощи соли и перца. Об этом сообщает Лента.Ру со ссылкой на Hindustan Times. Инцидент произошел в одной из тюрем штата...
16:24 15/07/2021В Грузии частично ослеп оператор, избитый во время столкновений 5 июляИзбитый 5 июля оператор Общественного вещателя Грузии Илья Твалиашвили ослеп на один глаз. Он не знает, когда сможет вернуться к работе, рассказал оператор в интервью телекомпании «Рустави 2». По...
16:12 15/07/2021Апелляционный уголовный суд завершил рассмотрение ходатайства прокуратурыАпелляционный уголовный суд под председательством судьи Нарине Овакимян сегодня продолжил судебное заседание по жалобам адвокатов и прокуроров касательно прекращения дела о предполагаемом свержении...
15:16 15/07/2021Дочь мэра Каджарана: Всю войну отец находился на передовой, но взамен получил противозаконный арестДочь арестованного мэра города Каджаран Сюникской области Армении Манвела Парамазяна – Луиза Парамазян – в своем видеообращении представила несправедливость, которая происходит в отношении ее отца.
15:06 15/07/2021ЦИК уничтожает даже установленные законом все избирательные институты только ради того, чтобы услужить одному полусумасшедшему предателю - КазарянЭкс-глава аппарата Конституционного суда РА Эдгар Казарян пишет: «Так и не зафиксирован хотя бы один случай, чтобы прокуратура представила ходатайство в Центральную избирательную комиссию о...
13:34 15/07/2021ЦИК удовлетворил ходатайство прокуратуры о лишении свободы главы общины ГорисЦИК Армении на сегодняшнем заседании удовлетворил ходатайства прокуратуры о возбуждении уголовного преследования и лишении свободы главы общины Горис Аруша Арушаняна.
17:24 14/07/2021Подвергнут приводу руководитель департамента безопасности ЗММК Арам ГаспарянParaTV опубликовало видео, в котором видно, как подвергают приводу главу департамента безопасности ЗАО «Зангезурский медно-молибденовый комбинат» Арама Гаспаряна.
17:02 14/07/2021Погибший вследствие азербайджанской провокации на участке Ерасха – контрактник Самвел АлавердянУтром 14 июля на участке Ерасх армяно-азербайджанской границы в результате провокаций ВС Азербайджана смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий-контрактник N-ской воинской части ВС...
15:03 14/07/2021Генпрокуратура Армении подала ходатайство в ЦИК для ареста мэра Гориса Аруша АрушанянаГенеральная прокуратура Армении подала в Центральную избирательную комиссию ходатайство о даче согласия на инициирование уголовного преследования и лишение свободы руководителя общины Горис,...
14:58 14/07/2021СК Армении представляет подробности перестрелки в Горисе14 июлям около 01:00 на пересечении улиц Гетапня и Гарегина Нжде в городе Горис Сюникской области Армении предполагаемые преступники грубо нарушили общественный порядок и проявили неуважение к...
13:14 14/07/2021Многочисленные следователи незаконно ворвались в здание ЗАО «Зангезурский медно-молибденовый комбинат» – Элизабет Петросян«На данный момент многочисленные следователи и опера незаконно ворвались в здание ЗАО «Зангезурский медно-молибденовый комбинат».
11:51 14/07/2021Полиция Армении подтвердила информацию о ночной перестрелке в Горисе, 2 раненых мужчин доставлены в больницуНочью Полиция Армении из медцентра «Горис» получила сигналы о том, что к ним с телесными повреждениями доставлены граждане.
10:58 14/07/2021Аветик Ишханян: В Армении осуществляется государственный террорПравозащитник Аветик Ишханян пишет: «В Армении осуществляется государственный террор. По приказу крикуна, так называемого исполняющего обязанности, жалкие следственные органы фабрикуют уголовные дела...