18:21 27/05/202545-ամյա տղամարդը վերցրել է կացինը, անկանոն շարժումներ արել ու նետել շտապօգնության բժշկի ուղղությամբ, նա ձերբակալվել էՄայիսի 26-ի ուշ երեկոյան շտապօգնության ենթակայանից ոստիկանություն հաղորդում ստացվեց, որ շտապօգնության խումբը կանչով մեկնել է Երևանի Արարատյան փողոցի մի տուն, որտեղ անհայտ քաղաքացին կացնով հարձակվել է...
17:31 27/05/2025Ոստիկանությունում հուշանվերային թղթադրամների իրացման դեպքերի հետ կապված ահազանգերի աճ է գրանցվել. ՆԳՆՀուշանվերային թղթադրամների կապոցն արժե ընդամենը մի քանի հարյուր դրամ, սակայն հանցագործները, մարդկանց անուշադրությունից օգտվելով, հազարավոր դրամներ կարող են աշխատել։ Մեր երկրում տարածում ստացած...
17:12 27/05/2025Օսլոյի Ազատության Ֆորումը կարևոր հարթակ է Ռուբեն Վարդանյանի և հայ գերիների ազատման հրատապ կոչը բարձրաձայնելու համար. Ալվինա ԳյուլումյանՀՀ Սահմանադրական դատարանի նախկին դատավոր,ՄԻԵԴ-ում Հայաստանի նախկին ներկայացուցիչ-դատավոր, ՀՀ դատավորների միության առաջին նախագահ Ալվինա Գյուլումյանը Օսլոյի Ազատության Ֆորումի մեկնարկին անդրադարձել է...
16:51 27/05/2025Պարեկները բռնել են կանաչ դիմակով երիտասարդինՄայիսի լույս 27-ի գիշերը Նորք-Մարաշում ծառայություն իրականացնող Պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի 2-րդ գումարտակի պարեկները թաղամասի 7-րդ փողոցում նկատել են տարօրինակ վարք դրսևորած մի...
16:18 27/05/2025Մ. Մաշտոցի անվան համալսարանի դասախոսը քննությունները բարձր գնահատելու համար ուսանողներից կաշառք է պահանջել և ստացելՔրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել է
16:07 27/05/2025Մխչյանի դպրոցում 4-րդ դասարանի աշակերտներին ստիպողաբար թմրանյութ են տվել, ի՞նչ է կատարվում դպրոցներում, ի՞նչ է արվում. Դանիելյանը՝ ՆԳ փոխնախարարին«Բացիթողի վիճակ է, մեր մատաղ սերունդը լուրջ խնդիրների առջ է կանգնած»,- Ազգային ժողովում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը։ Նա հիշեցրեց Արարատի մարզի Մխչյան գյուղի...
16:03 27/05/2025Կոտայքի մարզի բնակիչը փորձել է պետական միջոցներից հափշտակել շուրջ 120 մլն 926 հզր դրամՔննչական կոմիտեի հատուկ հանձնարարություններով գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ Կոտայքի մարզի բնակիչ Ա.Հ.-ն ինտեսիվ այգիների զարգացման...
15:55 27/05/2025Մի տարվա մեջ մենք երեք մահվան դեպք ենք տեսել, թե ինչպես է հրամանատարը ծաղրում ռուսախոս զինվորին. Ժաննա ԱլեքսանյանԱյս նախագիծն ուղղակի չբարեփոխման նախագիծ է, թե ինչպես չբարեփոխել բանակը
15:41 27/05/2025ՀՀ դատախազությունը հրաժարվեց Վահագն Վերմիշյանի դեմ ներկայացված «ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման» հայցից. ՓաստաբանՀՀ դատախազությունը հրաժարվեց Վահագն Վերմիշյանի դեմ ներկայացված «ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման» հայցից։ Այս մասին հայտնումէ փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևն ու մանրամասնում.
14:17 27/05/2025Չախոյան. Իմ հրապարակումից հետո Երևանի քաղաքապետարանը կայքում շինթույլտվությունների բաժինը անջատել են«Ասեմ ավելին, երեկ իմ ԹԵԺ ԳԻԾի հրապարակումից հետո Երևանի քաղաքապետարանը www.yerevan.am կայքում շինթույլտվությունների բաժինը անջատել է՝ իբրև թե էջը վերակառուցման փուլում է»,-ահազանգում է հասարակական...
13:49 27/05/2025Արցախի նախագահին սպասարկող ավտոմեքենայի գործերը գրեթե մեկ տարի է՝ որևէ ընթացք չեն ստանում. Փաստաբան«Արցախի նախագահին սպասարկող ավտոմեքենայի գործերը գրեթե մեկ տարի է՝ որևէ ընթացք չեն ստանում։ Որևէ մեկին մեղադրանք առաջադրել չեն կարողանում և անգամ որևէ մեկին չեն հարցաքննում։ Ավելի քան ակնհայտ է, որ...
13:08 27/05/2025Կառավարությունը վարժական հավաքներից խուսափելու համար սահմաում է 3 տարի ազատազրկում, իսկ զորակոչից խուսափելու դեպքում՝ 6 տարի023 թվականի ընթացքում Քրեական օրենսգրքի 461-րդ և 462-րդ հոդվածներով նախաձեռնվելէ 1499 քրեական վարույթ, իսկ 2024 թվականին՝ 1779-ը
12:08 27/05/2025Իբրահիմովին տեղափոխվել են Բաքվի այն մեկուսարան, որտեղ պահվում են նաև Ռուբեն Վարդանյանը և Արայիկ ՀարությունյանըԱդրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությունը (ՊԱԾ) ձերբակալել է Եկատերինբուրգում բնակվող 71-ամյա ընդդիմադիր Զահիրեդդին Իբրահիմովին, հաղորդում է RBC-ն՝ հղում անելով ադրբեջանական լրատվամիջոցներին։...
11:30 27/05/2025Երկու դպրոցահասակ աղջիկների մահվան վթարի գործով քառանիվի վարորդը կալանավորվեցԾաղկաձորում մայիսի 24-ին դպրոցահասակ երկու աղջիկների մահվան պատճառ դարձած վթարի գործով քառանիվի վարորդը կալանավորվեց։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց ՔԿ խոսնակ Կիմա Ավդալյանը։ Հիշեցնենք, որ...
11:19 27/05/2025Քաղաքացին կացինով հարձակվել է շտապօգնության բժիշկների վրաԵրեկ՝ մայիսի 26-ին, Երևանում հերթական անգամ հարձակման են ենթարկվել իրենց մասնագիտական աշխատանքը կատարող շտապօգնության բժիշկները: Shamshyan.com-ը գրում է, որ ժամը 20:55-ի սահմաններում ՀՀ ներքին...
11:00 27/05/2025ՊԵԿ-ը բացահայտել է առևտրի ոլորտում շուրջ 9,1 մլրդ դրամի շրջանառության թերհայտարարագրման դեպքՊԵԿ հետաքննության և օպերատիվ հետախուզության վարչությունը, տնտեսական հանցագործությունների դեմ պայքարի շրջանակում, օրերս բացահայտել է շուրջ 9,1 մլրդ դրամի ստվերային շրջանառության դեպք։ ՊԵԿ-ից...
09:14 27/05/2025Բաքվի դատարանում հերթական կեղծ դատավարությունն է կայացելՆախօրեին Բաքվի դատարանում կայացել է Արցախի Հանրապետության ռազմաքաղաքական ղեկավարության կեղծ գործով հերթական դատավարությունը։ Դատարանում հայտարարվել է, որ Արցախի Հանրապետության նախկին նախագահ Արկադի...
22:56 26/05/2025ՔԿ-ն հայտնել է, թե ովքեր են գողացել 590 հազար դոլարըՀաղորդագրության համաձայն Գրիգորյանը 2 անգամ է մտել Քննչական կոմիտեի շենք
21:25 26/05/2025Պուտինը Պետդումային վավերացման է ներկայացրել ԱՊՀ տարածքում անձանց հետախուզման մասին արձանագրությունըԴաշնային օրենքի նախագծով առաջարկվում է վավերացնել 2024 թվականի հոկտեմբերի 8-ին Մոսկվայում ստորագրված 2010 թվականի դեկտեմբերի 10-ի «Անձանց միջպետական հետախուզման մասին Անկախ Պետությունների Համագործակցության անդամ պետությունների պայմանագրում փոփոխություններ կատարելու մասին» արձանագրությունը
21:00 26/05/2025Պատկերացնո՞ւմ եք, մեր սահմանները պետք է պաշտպանեն մտավոր հետամնացները. Ժաննա ԱլեքսանյանԲարեփոխեիք բանակը, դարձնեիք միջավայր, որ գոնե մարդն իմանա, որ գալու է այնտեղ և չի սպանվելու խաղաղ պայմաններում։ Ոչ թե պատերազմի ժամանակ, այլ՝ խաղաղ պայմաններում

13:17 12/07/2021КС Армении рассматривает вопрос признания недействительными итогов выборов в НС. День 4-йВ Конституционном суде Армении 12 июля продолжается рассмотрение объединенного дела о признании результатов состоявшихся 20 июня в Армении внеочередных выборов в Национальное Собрание РА...
12:20 12/07/2021Подобная наглость с уголовными делами против глав общин Сюника уникальна в истории права в Армении – адвокатАдвокат Раффи Асланян на своей странице в Facebook пишет: «Я лично видел, что делают правоохранительные органы по делу главы администрации населенного пункта Караундж общины Горис.
12:08 12/07/2021Адвокат: Полицейские незаконно и с применением неравномерной силы уложили на землю «особо опасного преступника» Мхитара ЗакарянаАдвокат Ерем Саркисян пишет: «Правоохранительных органов не интересует их репутация. Ложь и фальшь стали для них ориентиром, в то время как они являются антонимами слов правоохранитель и хранитель...
18:10 10/07/2021ДТП в Армении: погиб военнослужащийСегодня, около 02:00, на 14-м км автодороги Ерасх-Ереван автомобиль марки «Opel astra», за рулем которого находился военнослужащий контрактной службы N-ской воинской части МО РА, столкнулся с...
18:04 10/07/2021Арам Вардеванян: С принуждением – подать в отставку – столкнулись главы практически всех общин СюникаВ КС Армении 10 июля продолжается рассмотрение объединенного дела о признании результатов состоявшихся 20 июня в Армении внеочередных парламентских выборов недействительными.
16:19 10/07/2021Арам Вардеванян: Весь процесс голосования военных никак не может соответствовать конкретным статьям Конституции РАВ КС Армении 10 июля продолжается рассмотрение объединенного дела о признании результатов состоявшихся 20 июня в Армении внеочередных парламентских выборов недействительными.
15:11 10/07/2021В Грузии могут запретить курение в такси и частных автомобилях в присутствии несовершеннолетнихВ Грузии могут запретить курение в салонах машин такси и частных автомобилей в присутствии несовершеннолетних.
13:45 10/07/2021Конституционный суд во второй раз отклонил ходатайство Грайра Товмасяна о приглашении Армена Саркисяна в КСВ КС Армении 10 июля продолжается рассмотрение объединенного дела о признании результатов состоявшихся 20 июня в Армении внеочередных выборов в Национальное Собрание РА недействительными.
13:32 10/07/2021Адвокат мэра Каджарана: Это можно считать ярким примером правовой вседозволенностиАдвокат мэра города Каджаран Сюникской области Армении Манвела Парамазяна – Лусине Саакян – выступила с заявлением, в котором говорится: «Суд общей юрисдикции города Ереван под председательством...
11:39 10/07/2021Конституционный суд отклонил ходатайство Грайра Товмасяна о приглашении Армена Саркисяна в суд в качестве свидетеляВ КС Армении 10 июля продолжается рассмотрение объединенного дела о признании результатов состоявшихся 20 июня в Армении внеочередных парламентских выборов недействительными.
10:40 10/07/2021Житель Караунджа рассказывает – полицейские угрозами выбивали показания. Материал Zangezur.tv«Давшая показания против административного руководителя Караунджа Лусине Аветян семья нашей съемочной группе рассказала, как полицейские под угрозой задержания выбивали показания», – сообщают из...
10:12 10/07/2021Мэр Каджарана Манвел Парамазян арестованРешением суда, мэр общины Каджаран Сюникской области Армении Манвел Парамазян арестован на 2 месяца.
09:50 10/07/2021На западе столицы Ирана Тегерана прогремел взрывНа западе Тегерана, предположительно, в национальном парке, произошел взрыв, передает агентство Fars.
19:11 09/07/2021Судебный процесс по делу о признании недействительными результатов внеочередных выборов в НС продолжится 10 июляВ КС Армении рассмотрение объединенного дела о признании результатов состоявшихся 20 июня в Армении внеочередных парламентских выборов недействительными продолжится 10 июля, в 10:00.
18:47 09/07/2021СМИ: Саудовский принц разрешил детям плевать няне в лицоСаудовского принца Фейсала ибн Турки ибн Абдаллаха Аль Сауда (Faisal Bin Turki Bin Abdallah Al Saud) обвинили в плохом обращении с прислугой.
18:35 09/07/2021Лусине Саакян: Манвел Парамазян не принимает обвиненияАдвокат мэра города Каджаран Сюникской области Армении Манвела Парамазяна – лусине Саакян – выступила с заявлением, в котором говорится: «8 июля в 11:15 глава общины Каджаран Манвел Парамазян был...
17:37 09/07/2021Грайр Товмасян ходатайствовал пригласить Армена Саркисяна в КС в качестве свидетеляВо время заседания КС Армении по объединенному делу о признании результатов состоявшихся 20 июня в Армении внеочередных парламентских выборов недействительными судья Конституционного суда Грайр...
17:05 09/07/2021Талибы атаковали второй по величине город Афганистана – КандагарЧлены движения "Талибан" (запрещено в РФ) совершили нападение на Кандагар - второй по величине город Афганистана, расположенный на юго-востоке страны, сообщили в пятницу местные СМИ.
17:03 09/07/2021КС определил порядок исследования материалов объединенного дела о признании результатов выборов недействительнымиКонституционный суд вернулся из совещательной комнаты, где обсуждались ходатайство блока «Честь имею» о порядке исследования материалов дела по обращению политических партий о признании результатов...
16:15 09/07/2021Нарек Самсонян победил в суде дочь Никола ПашинянаПредседатель общественной организации «Гражданское сознание», политолог Нарек Самсонян победил в суде среднюю дочь Никола Пашиняна - Шушан Пашинян.