18:21 27/05/202545-ամյա տղամարդը վերցրել է կացինը, անկանոն շարժումներ արել ու նետել շտապօգնության բժշկի ուղղությամբ, նա ձերբակալվել էՄայիսի 26-ի ուշ երեկոյան շտապօգնության ենթակայանից ոստիկանություն հաղորդում ստացվեց, որ շտապօգնության խումբը կանչով մեկնել է Երևանի Արարատյան փողոցի մի տուն, որտեղ անհայտ քաղաքացին կացնով հարձակվել է...
17:31 27/05/2025Ոստիկանությունում հուշանվերային թղթադրամների իրացման դեպքերի հետ կապված ահազանգերի աճ է գրանցվել. ՆԳՆՀուշանվերային թղթադրամների կապոցն արժե ընդամենը մի քանի հարյուր դրամ, սակայն հանցագործները, մարդկանց անուշադրությունից օգտվելով, հազարավոր դրամներ կարող են աշխատել։ Մեր երկրում տարածում ստացած...
17:12 27/05/2025Օսլոյի Ազատության Ֆորումը կարևոր հարթակ է Ռուբեն Վարդանյանի և հայ գերիների ազատման հրատապ կոչը բարձրաձայնելու համար. Ալվինա ԳյուլումյանՀՀ Սահմանադրական դատարանի նախկին դատավոր,ՄԻԵԴ-ում Հայաստանի նախկին ներկայացուցիչ-դատավոր, ՀՀ դատավորների միության առաջին նախագահ Ալվինա Գյուլումյանը Օսլոյի Ազատության Ֆորումի մեկնարկին անդրադարձել է...
16:51 27/05/2025Պարեկները բռնել են կանաչ դիմակով երիտասարդինՄայիսի լույս 27-ի գիշերը Նորք-Մարաշում ծառայություն իրականացնող Պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի 2-րդ գումարտակի պարեկները թաղամասի 7-րդ փողոցում նկատել են տարօրինակ վարք դրսևորած մի...
16:18 27/05/2025Մ. Մաշտոցի անվան համալսարանի դասախոսը քննությունները բարձր գնահատելու համար ուսանողներից կաշառք է պահանջել և ստացելՔրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել է
16:07 27/05/2025Մխչյանի դպրոցում 4-րդ դասարանի աշակերտներին ստիպողաբար թմրանյութ են տվել, ի՞նչ է կատարվում դպրոցներում, ի՞նչ է արվում. Դանիելյանը՝ ՆԳ փոխնախարարին«Բացիթողի վիճակ է, մեր մատաղ սերունդը լուրջ խնդիրների առջ է կանգնած»,- Ազգային ժողովում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը։ Նա հիշեցրեց Արարատի մարզի Մխչյան գյուղի...
16:03 27/05/2025Կոտայքի մարզի բնակիչը փորձել է պետական միջոցներից հափշտակել շուրջ 120 մլն 926 հզր դրամՔննչական կոմիտեի հատուկ հանձնարարություններով գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ Կոտայքի մարզի բնակիչ Ա.Հ.-ն ինտեսիվ այգիների զարգացման...
15:55 27/05/2025Մի տարվա մեջ մենք երեք մահվան դեպք ենք տեսել, թե ինչպես է հրամանատարը ծաղրում ռուսախոս զինվորին. Ժաննա ԱլեքսանյանԱյս նախագիծն ուղղակի չբարեփոխման նախագիծ է, թե ինչպես չբարեփոխել բանակը
15:41 27/05/2025ՀՀ դատախազությունը հրաժարվեց Վահագն Վերմիշյանի դեմ ներկայացված «ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման» հայցից. ՓաստաբանՀՀ դատախազությունը հրաժարվեց Վահագն Վերմիշյանի դեմ ներկայացված «ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման» հայցից։ Այս մասին հայտնումէ փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևն ու մանրամասնում.
14:17 27/05/2025Չախոյան. Իմ հրապարակումից հետո Երևանի քաղաքապետարանը կայքում շինթույլտվությունների բաժինը անջատել են«Ասեմ ավելին, երեկ իմ ԹԵԺ ԳԻԾի հրապարակումից հետո Երևանի քաղաքապետարանը www.yerevan.am կայքում շինթույլտվությունների բաժինը անջատել է՝ իբրև թե էջը վերակառուցման փուլում է»,-ահազանգում է հասարակական...
13:49 27/05/2025Արցախի նախագահին սպասարկող ավտոմեքենայի գործերը գրեթե մեկ տարի է՝ որևէ ընթացք չեն ստանում. Փաստաբան«Արցախի նախագահին սպասարկող ավտոմեքենայի գործերը գրեթե մեկ տարի է՝ որևէ ընթացք չեն ստանում։ Որևէ մեկին մեղադրանք առաջադրել չեն կարողանում և անգամ որևէ մեկին չեն հարցաքննում։ Ավելի քան ակնհայտ է, որ...
13:08 27/05/2025Կառավարությունը վարժական հավաքներից խուսափելու համար սահմաում է 3 տարի ազատազրկում, իսկ զորակոչից խուսափելու դեպքում՝ 6 տարի023 թվականի ընթացքում Քրեական օրենսգրքի 461-րդ և 462-րդ հոդվածներով նախաձեռնվելէ 1499 քրեական վարույթ, իսկ 2024 թվականին՝ 1779-ը
12:08 27/05/2025Իբրահիմովին տեղափոխվել են Բաքվի այն մեկուսարան, որտեղ պահվում են նաև Ռուբեն Վարդանյանը և Արայիկ ՀարությունյանըԱդրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությունը (ՊԱԾ) ձերբակալել է Եկատերինբուրգում բնակվող 71-ամյա ընդդիմադիր Զահիրեդդին Իբրահիմովին, հաղորդում է RBC-ն՝ հղում անելով ադրբեջանական լրատվամիջոցներին։...
11:30 27/05/2025Երկու դպրոցահասակ աղջիկների մահվան վթարի գործով քառանիվի վարորդը կալանավորվեցԾաղկաձորում մայիսի 24-ին դպրոցահասակ երկու աղջիկների մահվան պատճառ դարձած վթարի գործով քառանիվի վարորդը կալանավորվեց։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց ՔԿ խոսնակ Կիմա Ավդալյանը։ Հիշեցնենք, որ...
11:19 27/05/2025Քաղաքացին կացինով հարձակվել է շտապօգնության բժիշկների վրաԵրեկ՝ մայիսի 26-ին, Երևանում հերթական անգամ հարձակման են ենթարկվել իրենց մասնագիտական աշխատանքը կատարող շտապօգնության բժիշկները: Shamshyan.com-ը գրում է, որ ժամը 20:55-ի սահմաններում ՀՀ ներքին...
11:00 27/05/2025ՊԵԿ-ը բացահայտել է առևտրի ոլորտում շուրջ 9,1 մլրդ դրամի շրջանառության թերհայտարարագրման դեպքՊԵԿ հետաքննության և օպերատիվ հետախուզության վարչությունը, տնտեսական հանցագործությունների դեմ պայքարի շրջանակում, օրերս բացահայտել է շուրջ 9,1 մլրդ դրամի ստվերային շրջանառության դեպք։ ՊԵԿ-ից...
09:14 27/05/2025Բաքվի դատարանում հերթական կեղծ դատավարությունն է կայացելՆախօրեին Բաքվի դատարանում կայացել է Արցախի Հանրապետության ռազմաքաղաքական ղեկավարության կեղծ գործով հերթական դատավարությունը։ Դատարանում հայտարարվել է, որ Արցախի Հանրապետության նախկին նախագահ Արկադի...
22:56 26/05/2025ՔԿ-ն հայտնել է, թե ովքեր են գողացել 590 հազար դոլարըՀաղորդագրության համաձայն Գրիգորյանը 2 անգամ է մտել Քննչական կոմիտեի շենք
21:25 26/05/2025Պուտինը Պետդումային վավերացման է ներկայացրել ԱՊՀ տարածքում անձանց հետախուզման մասին արձանագրությունըԴաշնային օրենքի նախագծով առաջարկվում է վավերացնել 2024 թվականի հոկտեմբերի 8-ին Մոսկվայում ստորագրված 2010 թվականի դեկտեմբերի 10-ի «Անձանց միջպետական հետախուզման մասին Անկախ Պետությունների Համագործակցության անդամ պետությունների պայմանագրում փոփոխություններ կատարելու մասին» արձանագրությունը
21:00 26/05/2025Պատկերացնո՞ւմ եք, մեր սահմանները պետք է պաշտպանեն մտավոր հետամնացները. Ժաննա ԱլեքսանյանԲարեփոխեիք բանակը, դարձնեիք միջավայր, որ գոնե մարդն իմանա, որ գալու է այնտեղ և չի սպանվելու խաղաղ պայմաններում։ Ոչ թե պատերազմի ժամանակ, այլ՝ խաղաղ պայմաններում

19:58 05/06/2017Arrest of Azerbaijani journalist Mukhtarli is an attempt to stifle the opposition – political analystThe arrest of Azerbaijani journalist Afgan Mukhtarli fully fits into the logic of Azerbaijan’s authorities to silence any criticism against the regime, Sergey Minasyan, political analyst, Deputy Head...
17:04 03/06/2017Turkey detains PM Yildirim's chief adviser over links to US-based cleric Fethullah GulenTurkish Prime Minister Binali Yildirim's chief adviser was detained over suspected links to the movement of US-based Muslim cleric Fethullah Gulen blamed for last year's failed coup, AFP reported.
11:32 31/05/2017Allegations of corruption within PACE: Members of the external investigation body appointedThe Bureau of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE), meeting yesterday in Prague, appointed the three members of the independent external investigation body to look into...
12:54 30/05/2017PM Karapetyan introduces newly appointed Minister of Justice Davit HarutyunyanPrime Minister Karen Karapetyan introduced on Tuesday newly appointed Minister of Justice Davit Harutyunyan to the Ministry Staff, the Press Service of the Armenian Government reports.
20:37 29/05/201726 road traffic accidents registered in Armenia in three daysAccording to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 15 out of 16 cases of infliction of bodily injuries registered in the territory of the republic from May 26 to May 29, as...
16:26 29/05/2017Kids with divorced parents at greater risk of having their rights violated, police colonel says59 cases of violence against minors have been resisted in Armenia within four months in this year, Nelly Duryan, Police Colonel, Head of the 3rd Division of the Criminal Investigation Department of...
10:35 29/05/2017Manchester attack probe nets another arrest, 14 now in custodyAnother man has been arrested in connection with the Manchester bombing on Monday, according to police, bringing the total number of men held in custody following the attack to 14.
16:22 26/05/2017Egypt: Gunmen attack bus carrying Coptic ChristiansGunmen have attacked a bus carrying Coptic Christians in Egypt, killing more than 20 people and wounding dozens, Al Jazeera reports citing the state media.
13:56 25/05/2017Armenian law on “Freedom of Information” has numerous flaws, German expert says“The law on “Freedom of Information” will undergo certain amendments,” Suren Krmoyan, Deputy Justice Minister of Armenia, noted at a round-table discussion on the draft law on May 25.
12:27 25/05/2017Manchester attack: Police 'not sharing information with US'Police investigating the Manchester Arena bomb attack have stopped sharing information with the US after leaks to the media, the BBC reports.
20:05 24/05/2017Our national goal is building strong and competitive Armenia - Eduard SharmazanovArmenia’s National Assembly (NA) Deputy Speaker Eduard Sharmazanov met with the students of the Political Science Department of the Faculty of International Relations of Yerevan State University.
17:31 23/05/2017Man arrested over Ariana Grande Manchester terror attackPolice have arrested a man, 23, in connection with the terror attack at Manchester Arena, Metro reported.
14:52 23/05/2017PACE concerned by developments regarding Leyla and Arif YunusThe co-rapporteurs of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) for the monitoring of Azerbaijan, Stefan Schennach (Austria, SOC) and Cezar Florin Preda (Romania, EPP/CD), have...
20:28 22/05/201721 road traffic accidents registered in Armenia in three daysAccording to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 26 out of 29 cases of infliction of bodily injuries registered in the territory of the republic from May 19 to May 22, as...
13:00 20/05/2017Criminal case initiated over Artsakh soldier’s killing by Azerbaijani fireThe Third Garrison Investigative Unit of Armenia’s Investigative Committee launched a criminal case into the murder of mandatory serviceman Karen Danielyan by the Azerbaijani fire.
19:38 18/05/2017Russia guarantees the implementation of Permyakov’s verdictRussian serviceman Valery Permyakov, sentenced to life in prison over the murder of seven members of the Avetisyan family in Gyumri, Armenia, was transferred to Russian on Thursday to serve his...
19:41 17/05/2017Russian court guarantees ‘full and unconditional’ implementation of Valery Permyakov’s verdictArmenia’s Ministry of Justice on Wednesday received the decision of the Court of the Russian Federation on recognizing the verdict over massacre of Gyumri’s family of Avetisyans issued by General...
15:37 17/05/2017Arpine Hovhannisyan dismissed from post of Armenia’s Justice MinisterArpine Hovhannisyan has been dismissed from the post of Armenia’s Minister of Justice according to the decree signed by President Serzh Sargsyan.
15:26 17/05/2017Investigative Committee receives 17 reports on electoral fraud during Yerevan Council electionsAs of 13:00 May 17, the Yerevan investigation divisions of the Investigative Committee of Armenia have received 17 reports on electoral breaches during the Yerevan Council of Elders elections.