09:41 27/07/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը դադարել է երկրում օրակարգ թելադրել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը դադարել է երկրում օրակարգ թելադրել, հակառակը՝ ինքն է ենթարկվում հանրային օրակարգին։ Մեր աղբյուրներից տեղեկացանք, որ Փաշինյանն ուշադիր հետևել է հանրային...
09:24 26/07/2024«Ժողովուրդ». Արհեստական Ակադեմիական քաղաքը կլինի քաղաք՝ առանց ուսանողների.Կրթությունը դանդաղ, բայց անկում է ապրում
09:23 26/07/2024«Հրապարակ». Ինչ օգուտ է տվել հայկական արբանյակը Հայաստանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կառավարությունը «հետին թվով» որոշել է սրբագրել իր փնթի, անգրագետ աշխատանքը և տիեզերական գործունեության ոլորտի նկատմամբ պատշաճ վերահսկողություն իրականացնելու նպատակով...
09:22 26/07/2024«Ժողովուրդ». Քաղաքացին «տուգանքի մատերիալ» է, իսկ ՔՊ-ականները՝ անձեռնմխելի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայությունը միայն 2024 թվականի հունվարի 1-ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում երթևեկության խախտումների փաստերով շուրջ 515.430 արձանագրություն...
09:21 26/07/2024«Ժողովուրդ». Առաջիկա օրերին Փաշինյանը նախատեսում է կրկին գնալ Տավուշ՝ տեղի բնակիչների հետ հանդիպելու«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Նիկոլ Փաշինյանն առաջիկա օրերին պատրաստվում է կրկին գնալ սահմանամերձ Տավուշի մարզ: Նկատենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը գրեթե ամեն...
09:19 26/07/2024«Հրապարակ». Նախընտրական քարոզարշա՞վ, թե՞ բնակչության իրազեկում վտանգների մասին«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժումը շարունակում է գնալ մարզեր, համայնքներ, հանդիպել մարդկանց հետ, զրուցել: Երեկ Բագրատ սրբազանն ու իր համախոհներն այցելել են Երևանի Ավան...
09:15 26/07/2024«Հրապարակ». Նախընտրական շրջանի շունչն արդեն զգացվում էՆորահայտ ուժեր են մեկը մյուսի ետևից ասպարեզ նետվում
09:09 26/07/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանը հիմա անում է այն քայլերը, որոնք ընդդիմադիր եղած ժամանակ քննադատում էր«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը հիմա անում է այն քայլերը, որոնք ընդդիմադիր եղած ժամանակ քննադատում էր և ամենամերժելին համարում: Պաշտոնական փաստաթղթերից «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ...
08:55 26/07/2024«Հրապարակ». Կիրանցում 7 բնակիչ հրաժարվել է փոխհատուցումիցԻսկ համաձայնողներից շատերը դեռ չեն ստացել փոխհատուցում
09:08 25/07/2024«Հրապարակ». Գևորգ Պապոյանի մտերիմ շրջապատում քննարկում են նրա հնարավոր պաշտոնանկության հարցը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի մտերիմ շրջապատում քննարկում են նրա հնարավոր պաշտոնանկության հարցը: Ասում են՝ Պապոյանը չի ձգում այդ ծանրաբեռնվածությունը, մանավանդ՝ Նիկոլ...
09:06 25/07/2024«Հրապարակ». Կիրանցում՝ հայ-ադրբեջանական սահմանին սահմանազատումից հետո երկու անգամ միջադեպ է տեղի ունեցել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով, Կիրանցում՝ հայ-ադրբեջանական սահմանին սահմանազատումից հետո երկու անգամ միջադեպ է տեղի ունեցել Ադրբեջանի և Հայաստանի սահմանապահների միջև: Միջադեպը...
09:05 25/07/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանի լուսանկարիչների և օպերատորների թիվը գործուղումների ժամանակ ավելի մեծ է, քան դիվանագետներինը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Պաշտոնական փաստաթղթերից «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի լուսանկարիչների և օպերատորների թիվը գործուղումների ժամանակ ավելի մեծ է, քան...
09:04 25/07/2024«Փաստ». Չի կարելի ասել, թե Ալիևի կամ Էրդողանի՝ Հայաստանին ուղղված կործանարար պահանջները մնում են անարձագանք«Փաստ» թերթը գրում է. «Հայկական Շուշիում, որ ոմանց համար «դժբախտ ու դժգույն» էր, Ալիևը նորից հերթական պահանջաշարն է բարձրաձայնել՝ ուղղված Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած իշխանությանը: Տարբեր քաղաքական...
09:02 25/07/2024«Ժողովուրդ». Սամվել Վարդանյանին խոշտանգելու դեպքից 3 ամիս անց որևէ մեկը պատասխանատվության չի ենթարկվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երիտասարդ Սամվել Վարդանյանին խոշտանգելու զազրելի դեպքից անցել է 3 ամիս, ու որևէ մեկը պատասխանատվության չի ենթարկվել։ Այդպես էլ անհայտ է մնում՝ ով կամ ովքեր ոստիկանների...
08:59 25/07/2024«Հրապարակ». Ինչ են ձևավորել Արցախի պատգամավորներն ու ՀՀ խորհրդարանական ընդդիմությունը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստան-Արցախ միջխորհրդարանական ֆորմատին այլընտրանք են ձևավորել Արցախի պատգամավորներն ու ՀՀ խորհրդարանական ընդդիմությունը: Այդ ոչ ֆորմալ նոր ձևաչափը փորձելու են դարձնել...
08:58 25/07/2024«Փաստ». Հայաստանը, Ռուսաստանի համար եղել ու մնում է ռազմավարական նշանակության տարածք«Փաստ» թերթը գրում է. «Հայաստանում Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանին նախօրեին հայտարարել է, որ մոտ ապագայում Թուրքիայում կհանդիպեն «3+3» ձևաչափի արտգործնախարարները։ Այս ֆոնին պետք է ուշադրություն դարձնել...
08:56 25/07/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանից մերժում ստանալով` պրոարևմտյան ուժերը որոշել են Հայաստանում ստեղծված հակառուսական մեծ ֆոնին դիվիդենտներ հավաքել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանյան արևմտամետ ուժերից ձևավորված «Ժողովրդավարական ուժերի հարթակ»-ը մտադիր է օգոստոսին ստորագրահավաք անցկացնել՝ ԵՄ-ին անդամակցության հարցը հանրաքվեի դնելու պահանջով:...
08:55 25/07/2024«Հրապարակ». Խորհրդարանական ընդդիմությունը մտադիր է քննիչ հանձնաժողով ստեղծել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Խորհրդարանական ընդդիմությունը մտադիր է քննիչ հանձնաժողով ստեղծել, որը կքննի հունիսի 12-ին ոստիկանների գործողությունների օրինականության հարցը։ Նախագիծը շրջանառության մեջ...
08:25 25/07/2024Հուլիսի 25-ի հոսանքազրկումների մասինՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 25-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
17:13 24/07/2024Գյումրու ԲԿ-ում կնոջ օրգանիզմից 9 կգ քաշով կիստա են հեռացրելԳյումրու Բժշկական կենտրոնում օրեր առաջ արտառոց վիրահատություն է կատարվել։ Մանկաբարձագինեկոլոգիական բաժանմունքում վիրահատական միջամտությամբ 9 կգ կիստա է հեռացվել։ Գրառման ներքո արձագանքել է վիրահատված...

11:20 01/12/2012Aravot: Badeyan played chess while Martens was speaking in parliamentRepublican MP Manvel Badeyan played computer chess while EPP President Wilfried Martens and Armenian Parliament Speaker Hovik Abrahamyan were speaking in parliament on Friday, Aravot reports.
10:44 30/11/2012Ruben Avagyan: When they say ‘Prosperous Armenia’ we mean Robert KocharyanAravot daily’s correspondent asked United Armenians Party leader Ruben Avagyan if he thinks that Gagik Tsarukyan could become a third force.
11:03 29/11/2012168 Zham: Vache Gabrielyan tired of his postArmenian Minister of Finance Vache Gabrielyan could leave his job soon, 168 Zham reports. He will not be sacked. According to the paper’s sources, Gabrielyan himself wants to quit the Ministry. “It...
10:41 29/11/2012Haykakan Zhamanak: Kanaker-Zeytun medical center to be managed by Yervand Zakharyan’s daughterYerevan’s Kanaker-Zeytun medical center will be transferred for management to Medical Invest LLC owned by the daughter of Yerevan ex-Mayor, Chairman of State Committee of Real Estate Cadastre Yervand...
10:12 29/11/2012168 Zham: In ANC, only Levon Ter-Petrosyan and Levon Zurabyan want Gagik Tsarukyan’s and PAP’s nominationMembers of opposition bloc Armenian National Congress (HAK) who are opposed to cooperation with Prosperous Armenia Party look forward to a statement from PAP leader Gagik Tsarukyan that he is not...
11:23 28/11/2012Zhoghovurd: ARF opposes Gagik Tsarukyan’s candidacyARF Dashnaktsutyun opposes Prosperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan’s candidacy for president, Zhoghovurd reports.
10:50 28/11/2012Hraparak: ARF will make a coalition with RPA?ARF's Moscow Hay Dat Office Director Yura Navoyan has told his close circle that Serzh Sargsyan offered him to return to Armenia and head one of the two humanitarian Ministries after elections –...
10:21 28/11/2012Hraparak: Businessmen not interested in ArmaviaMika Baghdasarov has no other way out but to sell Armavia, Hraparak daily reports. However, rumors suggesting that this or that company is interested in Armavia prove not to be true later. One...
11:17 27/11/2012Zhoghovurd: Chickenpox epidemic in HrazdanChickenpox epidemic is reported in the city of Hrazdan, Zhoghovurd reports. There are many children missing classes in schools and pre-schools due to having chickenpox. A school director, however,...
10:51 27/11/2012Haykakan Zhamanak: All rest homes already reserved for New Year holidaysNew Year shopping stir is already noticeable in Yerevan streets, Haykakan Zhamanak writes. People start buying dried fruits and nuts, expecting that their prices could reach astronomical levels from...
10:05 27/11/2012168 Zham: Hrant Bagratyan ANC’s alternative candidateEx-Prime Minister of Armenia, member of Armenian National Congress (ANC) parliamentary faction Hrant Bagratyan is going to run for president, 168 Zham reports.
12:47 24/11/2012Zoya Tadevosyan: Levon Ter-Petrosyan’s silence is worth of gold wordAravot’s correspondent asked member of Armenian National Congress Zoya Tedevosyan if she thinks it is acceptable that currently ANC leader Levon Ter-Petrosyan’s silence, the issue of his nomination...
12:11 24/11/2012Zhoghovurd: Armenian PM attends movie premiereArmenian Prime Minister Tigran Sargsyan attended the premiere of the movie ‘Lost and Found in Armenia’ Friday evening, Zhoghovurd reports.
11:38 24/11/2012Haykakan Zhamanak: Will Tsarukyan listen to his mother?Gagik Tsarukyan’s mother does not want her son to run for president, Haykakan Zhamanak reported, citing PAP leader’s mother, Roza Tsarukyan.
10:41 24/11/2012Hraparak: Inspections reveal further violations in urban developmentOutrageous facts connected with terrible violations in urban development will be made public soon, even more serious ones than those revealed in the National Library of Armenia, Hraparak writes...
11:46 23/11/2012Hraparak: Tsarukyan to make statement after his birthdayProsperous Armenia Party actively holds political council meetings, with the nomination of candidate for president on the agenda, Hraparak reports.
11:25 23/11/2012Hraparak: Journalist could run for presidentNational Press Club chair Narine Mkrtchyan actively meets with political figures as well as young people, Hraparak reports, citing a student who participated in these meetings and was inspired with...
10:58 23/11/2012Haykakan Zhamanak: Republic party predicts force majeure situationsRepublic party will convene for a congress on December 21, member of party’s political council Rafik Mkrtchyan told Haykakan Zhamanak.
11:06 22/11/2012Hraparak: Tsarukyan likely to announce his candidacy todayRadio Liberty reported on Wednesday that PAP leader will be named candidate for president by Prosperous Armenia Party in the coming days, Hraparak daily writes, adding that PAP parliamentary faction...