09:41 27/07/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը դադարել է երկրում օրակարգ թելադրել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը դադարել է երկրում օրակարգ թելադրել, հակառակը՝ ինքն է ենթարկվում հանրային օրակարգին։ Մեր աղբյուրներից տեղեկացանք, որ Փաշինյանն ուշադիր հետևել է հանրային...
09:24 26/07/2024«Ժողովուրդ». Արհեստական Ակադեմիական քաղաքը կլինի քաղաք՝ առանց ուսանողների.Կրթությունը դանդաղ, բայց անկում է ապրում
09:23 26/07/2024«Հրապարակ». Ինչ օգուտ է տվել հայկական արբանյակը Հայաստանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կառավարությունը «հետին թվով» որոշել է սրբագրել իր փնթի, անգրագետ աշխատանքը և տիեզերական գործունեության ոլորտի նկատմամբ պատշաճ վերահսկողություն իրականացնելու նպատակով...
09:22 26/07/2024«Ժողովուրդ». Քաղաքացին «տուգանքի մատերիալ» է, իսկ ՔՊ-ականները՝ անձեռնմխելի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայությունը միայն 2024 թվականի հունվարի 1-ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում երթևեկության խախտումների փաստերով շուրջ 515.430 արձանագրություն...
09:21 26/07/2024«Ժողովուրդ». Առաջիկա օրերին Փաշինյանը նախատեսում է կրկին գնալ Տավուշ՝ տեղի բնակիչների հետ հանդիպելու«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Նիկոլ Փաշինյանն առաջիկա օրերին պատրաստվում է կրկին գնալ սահմանամերձ Տավուշի մարզ: Նկատենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը գրեթե ամեն...
09:19 26/07/2024«Հրապարակ». Նախընտրական քարոզարշա՞վ, թե՞ բնակչության իրազեկում վտանգների մասին«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժումը շարունակում է գնալ մարզեր, համայնքներ, հանդիպել մարդկանց հետ, զրուցել: Երեկ Բագրատ սրբազանն ու իր համախոհներն այցելել են Երևանի Ավան...
09:15 26/07/2024«Հրապարակ». Նախընտրական շրջանի շունչն արդեն զգացվում էՆորահայտ ուժեր են մեկը մյուսի ետևից ասպարեզ նետվում
09:09 26/07/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանը հիմա անում է այն քայլերը, որոնք ընդդիմադիր եղած ժամանակ քննադատում էր«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը հիմա անում է այն քայլերը, որոնք ընդդիմադիր եղած ժամանակ քննադատում էր և ամենամերժելին համարում: Պաշտոնական փաստաթղթերից «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ...
08:55 26/07/2024«Հրապարակ». Կիրանցում 7 բնակիչ հրաժարվել է փոխհատուցումիցԻսկ համաձայնողներից շատերը դեռ չեն ստացել փոխհատուցում
09:08 25/07/2024«Հրապարակ». Գևորգ Պապոյանի մտերիմ շրջապատում քննարկում են նրա հնարավոր պաշտոնանկության հարցը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի մտերիմ շրջապատում քննարկում են նրա հնարավոր պաշտոնանկության հարցը: Ասում են՝ Պապոյանը չի ձգում այդ ծանրաբեռնվածությունը, մանավանդ՝ Նիկոլ...
09:06 25/07/2024«Հրապարակ». Կիրանցում՝ հայ-ադրբեջանական սահմանին սահմանազատումից հետո երկու անգամ միջադեպ է տեղի ունեցել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով, Կիրանցում՝ հայ-ադրբեջանական սահմանին սահմանազատումից հետո երկու անգամ միջադեպ է տեղի ունեցել Ադրբեջանի և Հայաստանի սահմանապահների միջև: Միջադեպը...
09:05 25/07/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանի լուսանկարիչների և օպերատորների թիվը գործուղումների ժամանակ ավելի մեծ է, քան դիվանագետներինը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Պաշտոնական փաստաթղթերից «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի լուսանկարիչների և օպերատորների թիվը գործուղումների ժամանակ ավելի մեծ է, քան...
09:04 25/07/2024«Փաստ». Չի կարելի ասել, թե Ալիևի կամ Էրդողանի՝ Հայաստանին ուղղված կործանարար պահանջները մնում են անարձագանք«Փաստ» թերթը գրում է. «Հայկական Շուշիում, որ ոմանց համար «դժբախտ ու դժգույն» էր, Ալիևը նորից հերթական պահանջաշարն է բարձրաձայնել՝ ուղղված Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած իշխանությանը: Տարբեր քաղաքական...
09:02 25/07/2024«Ժողովուրդ». Սամվել Վարդանյանին խոշտանգելու դեպքից 3 ամիս անց որևէ մեկը պատասխանատվության չի ենթարկվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երիտասարդ Սամվել Վարդանյանին խոշտանգելու զազրելի դեպքից անցել է 3 ամիս, ու որևէ մեկը պատասխանատվության չի ենթարկվել։ Այդպես էլ անհայտ է մնում՝ ով կամ ովքեր ոստիկանների...
08:59 25/07/2024«Հրապարակ». Ինչ են ձևավորել Արցախի պատգամավորներն ու ՀՀ խորհրդարանական ընդդիմությունը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստան-Արցախ միջխորհրդարանական ֆորմատին այլընտրանք են ձևավորել Արցախի պատգամավորներն ու ՀՀ խորհրդարանական ընդդիմությունը: Այդ ոչ ֆորմալ նոր ձևաչափը փորձելու են դարձնել...
08:58 25/07/2024«Փաստ». Հայաստանը, Ռուսաստանի համար եղել ու մնում է ռազմավարական նշանակության տարածք«Փաստ» թերթը գրում է. «Հայաստանում Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանին նախօրեին հայտարարել է, որ մոտ ապագայում Թուրքիայում կհանդիպեն «3+3» ձևաչափի արտգործնախարարները։ Այս ֆոնին պետք է ուշադրություն դարձնել...
08:56 25/07/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանից մերժում ստանալով` պրոարևմտյան ուժերը որոշել են Հայաստանում ստեղծված հակառուսական մեծ ֆոնին դիվիդենտներ հավաքել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանյան արևմտամետ ուժերից ձևավորված «Ժողովրդավարական ուժերի հարթակ»-ը մտադիր է օգոստոսին ստորագրահավաք անցկացնել՝ ԵՄ-ին անդամակցության հարցը հանրաքվեի դնելու պահանջով:...
08:55 25/07/2024«Հրապարակ». Խորհրդարանական ընդդիմությունը մտադիր է քննիչ հանձնաժողով ստեղծել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Խորհրդարանական ընդդիմությունը մտադիր է քննիչ հանձնաժողով ստեղծել, որը կքննի հունիսի 12-ին ոստիկանների գործողությունների օրինականության հարցը։ Նախագիծը շրջանառության մեջ...
08:25 25/07/2024Հուլիսի 25-ի հոսանքազրկումների մասինՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 25-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
17:13 24/07/2024Գյումրու ԲԿ-ում կնոջ օրգանիզմից 9 կգ քաշով կիստա են հեռացրելԳյումրու Բժշկական կենտրոնում օրեր առաջ արտառոց վիրահատություն է կատարվել։ Մանկաբարձագինեկոլոգիական բաժանմունքում վիրահատական միջամտությամբ 9 կգ կիստա է հեռացվել։ Գրառման ներքո արձագանքել է վիրահատված...

12:06 15/05/2019«Грапарак»: Встреча Пашиняна и нового посла США не прошла безоблачноГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники в правительстве, что встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и нового посла США Линн Трейси не прошла безоблачно.
12:04 15/05/2019«Паст»: Публикация «неудачной» фотографии не могла быть случайнойГазета «Паст» пишет, что опубликованная на странице Восточного партнерства в Facebook официальная фотография с лидерами стран-участниц по случаю 10-летия программы Восточного партнерства вызвала...
12:02 15/05/2019«Жаманак»: Россия собирается выдавать Миграна ПогосянаГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что российская сторона не намерена выдавать бывшего начальника Службы принудительного исполнения судебных актов Миграна Погосяна.
12:09 14/05/2019«Паст»: Почему Арарат Мирзоян тайно встречался с АшотяномГазета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники в парламенте, что несколько дней назад заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян посетил Национальное Собрание.
12:08 14/05/2019«Жаманак»: Расследование по делу метрополитена вступило в активную фазуГазета «Жаманак» пишет, что возбужденное в Службе национальной безопасности по факту злоупотреблений в Ереванском метрополитене громкое уголовное дело вступило в фазу активного расследования.
12:03 14/05/2019«Грапарак»: Что свидетельствует о близости судьи и генпрокурора…Газета «Грапарак» пишет, что приход генерального прокурора Армении Артура Давтяна в зал суда во время рассмотрения вопроса меры пресечения Роберту Кочаряну стал вчера предметом бурных обсуждений.
12:01 14/05/2019«Паст»: Новые полюса внутри властиГазета «Паст» пишет, что внутри власти происходят довольно примечательные развития. Неоднократно выяснялось, что во власти есть несколько крыльев, сколько бы Никол Пашинян не заявлял, что в случае...
12:30 11/05/2019«Грапарак»: Руководство Армении не может переварить ирониюСекретарь совета безопасности Арцаха Виталий Баласанян во время тройного праздника, в Шуше посоветовал журналистам спросить у ведущего «переговоры в лифте» премьер-министра Армении, почему стрельба...
12:28 11/05/2019«168 жам»: Пашинян продолжает «кормить» гордых граждан Армении имитациямиГазета «168 жам» пишет, что спустя год после смены власти Никол Пашинян продолжает «кормить» гордых граждан Армении имитациями.
12:27 11/05/2019«Грапарак»: Новые власти решили не работать с кадром Давида АрутюнянаГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что руководитель аппарата министерства юстиции Нуне Хачатрян взяла отпуск и больше не вернется на работу.
12:14 10/05/2019«Грапарак»: Заре Саркисян прибрал к рукам кадровую политику в министерстве труда и социальных вопросовГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что кадровую политику в министерстве труда и социальных вопросов Армении прибрал к рукам Заре Саркисян – отец депутата Айка Саркисяна и советника...
12:13 10/05/2019«Грапарак»: Лены Назарян и Гарика Саркисяна не будет в новом правлении «Гражданского договора»Газета «Грапарак» пишет, что два члена действующего правления партии «Гражданский договор» – вице-спикер парламента Лена Назарян и губернатор Араратской области Гарик Саркисян – не войдут в состав...
11:58 09/05/2019«Жаманак»: Рейтинг Пашиняна продолжает падатьГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что Служба национальной безопасности (СНБ) провела очередное изучение общественного мнения для выяснения рейтинга Никола Пашиняна.
11:57 09/05/2019«Грапарак»: Пойду до конца, не перед чем не остановлюсьГазета «Грапарак» пишет, что парламентская фракция «Процветающая Армения» собралась у Гагика Царукяна, в известном парке Аринджа, чтобы обсудить в спокойной атмосфере происходящие вокруг партии...
11:56 09/05/2019«Грапарак»: Мэр Еревана не сходит с экрана «Armenia TV»Телекомпания «Armenia» почти каждый день напоминает армянскому обществу о том, кем был Айк Марутян до того как стать мэром.
11:55 09/05/2019«Жаманак»: Волна сокращений дошла до Армянской АЭСГазета «Жаманак» пишет, что волна сокращений дошла до Армянской АЭС. На атомной станции сокращают в основном тех сотрудников, которые ближе к пенсионному возрасту, а также договорных работников. «В...
11:16 08/05/2019«Паст»: Власти пытаются вовлечь экс-премьера Карена Карапетяна в процесс лоббированияГазета «Паст» пишет, что как сообщалось ранее, Никол Пашинян планировал во время заседания межправительственного совета ЕАЭС обсудить с Дмитрием Медведевым вопрос растаможки автомобилей.
11:15 08/05/2019«Жаманак»: Министр образования и науки спустил директиву всем губернаторамГазета «Жаманак» пишет, что министр образования и науки Араик Арутюнян спустил директиву всем губернаторам, согласно которой директора всех школ должны быть освобождены от работы.
12:03 04/05/2019«Жаманак»: Новое руководство НС хочет избавиться от нынешнего персонала парламентаГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, новое руководство парламента ищет пути избавления от нынешнего персонала Национального Собрания и его замены своими людьми.
12:26 03/05/2019«Иратес»: Дмитрий Анатольевич, какой вам кофе – сладкий или горький?«Мы, армяне, принимаем дорогих гостей у себя дома, придавая важность их персоне и значимости». Эти слова премьер-министра Никола Пашиняна были адресованы премьер-министру России Дмитрию Медведеву,...