09:37 13/07/2024«Փաստ». Փաշինյանն իր «փոքր թիմին» տեղեկացրել է, որ աշնանը լուրջ, կտրուկ քայլեր է իրականացնելու«Փաստ» թերթը գրում է. «Այս օրերին նորից կտրուկ շատացել են քննարկումներն այն մասին, որ Նիկոլ Փաշինյանը կարող է որոշում կայացնել՝ դուրս գալ ՀԱՊԿ-ից: Մամուլում շրջանառվում են տեղեկություններ, որ նա...
09:31 13/07/2024«Ժողովուրդ». Քննչական գործողություն չի իրականացվել Ծիծեռնակաբերդում Աննա Հակոբյանի ներկայությամբ Փաշինյանին «դավաճան» անվանելու գործով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ապրիլի 24-ին Ծիծեռնակաբերդում Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի տիկնոջ ներկայությամբ վարչապետին «դավաճան», «հողատու» անվանելու համար հարուցված քրեական գործով միակ մեղադրյալը...
09:30 13/07/2024«Հրապարակ». Այս վայրենության հեղինակն ու հովանավորն ո՞վ է, ի վերջո«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախորդ գիշեր Հյուսիսային պողոտայում հատուկ ջոկատայինները, գետնին տապալելով, քաղաքացիների էին բերման ենթարկում։ Պարզվեց` ուժեղացված ծառայություն են իրականացրել`...
09:29 13/07/2024«Փաստ». Իշխանություններին չի հաջողվել էական փոփոխության հասնել հանրության մոտեցումներում«Փաստ» թերթը գրում է. ««Gallup» միջազգային հետազոտական կենտրոնի՝ վերջին սոցհարցման արդյունքները բավական ուշագրավ պատկեր են ի հայտ բերում ոչ միայն ներքաղաքական կյանքի, այլև արտաքին կողմնորոշումների...
09:27 13/07/2024«Ժողովուրդ». Գուրգեն Արսենյանը հրաժեշտ կտա պատգամավորական մանդատին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Խորհրդարանը երեկ արտահերթ նիստով ավարտեց գարնանային նստաշրջանը. իսկ աշնանային նստաշրջանը կմեկնարկի սեպտեմբերի 9-ից: ՔՊ-ից մեզ հայտնեցին, որ մինչև սեպտեմբեր արտահերթ նիստեր...
09:26 13/07/2024«Հրապարակ». Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի խափանման միջոցը փոխած դատավորը հայտնվել է իշխանությունների թիրախում«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Իմնեմնիմի» հաղորդաշարի հեղինակներ Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի խափանման միջոցը փոխած դատավորը հայտնվել է իշխանությունների թիրախում։ Մայիսի 21-ին Երևանի դատավոր...
09:25 13/07/2024«Փաստ». Հայաստանի արտաքին առևտրաշրջանառության կախվածությունը Ռուսաստանից էապես մեծացել է«Փաստ» թերթը գրում է. «Պաշտոնական վիճակագրական տվյալներով, Հայաստանի արտաքին առևտրաշրջանառությունը այս տարվա առաջին հինգ ամսվա կտրվածքով էական աճ է արձանագրել՝ միանգամից 2,2 անգամ գերազանցելով նախորդ...
09:20 13/07/2024«Ժողովուրդ». Այն պաշտոնյաները, որոնք Նիկոլ Փաշինյանի հարցադրումներին չեն կարողանա պատասխանել, կզրկվեն իրենց «աթոռներից»«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի լավատեղյակ աղբյուրները փոխանցում են, որ Նիկոլ Փաշինյանը նպատակ ունի առաջիկա ամիսներին այցեր ունենալ նաև պետական տարբեր գերատեսչություններ: Ըստ մեր...
09:17 13/07/2024«Հրապարակ». Պատրաստվում են վերակազմավորել հայտնի «Ֆեյքերի ՊՈԱԿ»-ը«Հրապարակ» թերթը գրում է. Մեր տեղեկություններով, պատրաստվում են վերակազմավորել Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնը` հայտնի «Ֆեյքերի ՊՈԱԿ»-ը: ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Գոռ Ծառուկյանը հրաժարվեց մեկնաբանել...
09:09 12/07/2024«Ժողովուրդ». Ադրբեջանում պահվող գերիների մասով խնդիրները փաստորեն ՀՀ ՄԻՊ մանդատի շրջանակում չէ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթն օրերս հարցումով դիմել էր ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանին՝ հետևյալ հարցադրումներով. «Բաքվի բանտում ապօրինի պահվող Ռուբեն Վարդանյանի...
09:07 12/07/2024«Հրապարակ». Սահմանազատման գործընթացը սառեցված էՏավուշում 76 թվի քարտեզն էր, հաջորդում բոլորովին այլ հիմք կլինի
09:06 12/07/2024«Ժողովուրդ». Պատգամավորին չէր խանգարի նախքան ելույթ ունենալը ծանոթանալ որոշ ցուցանիշների Հայաստան-ՌԴ հարաբերությունների վերաբերյալ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը կուսակցական լրատվամիջոցին տված հարցազրույցում հայտարարել է, թե ՌԴ-ն «փուլ առ փուլ» դուրս է գալիս Հայաստանից։ Մանիպուլյացիաների ու ստերի...
09:03 12/07/2024«Հրապարակ». Ո՞ր պաշտոնյաներին են սպասարկելու նոր գնված մեքենաները«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կառավարությունը պատրաստվում է 1 միլիարդ 38 միլիոն դրամ ծախսել՝ 49 նոր ծառայողական ավտոմեքենա ձեռք բերելու համար։ Երեկ կառավարության նիստում Պետական գույքի կառավարման...
09:02 12/07/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ն ֆրակցիայի փակ նիստ է արել և ԿԿՀ թեկնածուներից ոչ մեկը չի ընտրվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը երեկ հերթական անգամ տապալեց Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամների ընտրությունը: Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք՝ ԿԿՀ...
09:01 12/07/2024«Հրապարակ». Ինչպե՞ս է, որ ԱԱԾ-ում հնարավոր չէր, որ արցախցիներն աշխատեին, իսկ ՊՆ-ում հնարավոր է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Թեպետ Նիկոլ Փաշինյանն ու իր խմբակն Արցախի հանձնումը փորձում են գցել Արցախի իշխանությունների և մանավանդ ՊԲ-ի գրպանը՝ հայտարարելով, թե չպայքարեցին, բանակը չկռվեց, մեկ...
08:54 12/07/2024«Ժողովուրդ». Լրագրողներին բռնությամբ ԱԺ օթյակից դուրս հանելու միջադեպով վարույթ է նախաձեռնվելՔԾ-ն աչք կփակի՞ ենթադրյալ ինքնիրավչության վրա
08:52 12/07/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը փոխել է պլանները և դեպի Արագածոտնի մարզ այցելությունը չի կատարել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանն անակնկալ կերպով, նախօրեի ուշ երեկոյան փոխել է պլանները և Արագածոտնի մարզային ղեկավարությանը տեղեկացրել, որ մարզ, մասնավորապես` Ծաղկահովիտ համայնք, կայցելի...
09:14 11/07/2024«Հրապարակ». Արցախցիները մտադիր են կուտակային կենսաթոշակների խնդրի լուծումը գտնել դատարաններ դիմելով«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախցիները մտադիր են մինչև վերջ գնալ՝ ամիսներ ձգվող կուտակային կենսաթոշակների խնդրին լուծում տալու համար։ 2019 թվականից սկսած՝ կուտակած կենսաթոշակային գումարների...
09:13 11/07/2024«Ժողովուրդ». Որոշ պաշտոնյաների սխալների վրա շարունակ աչք է փակվում. ԿԳՄՍ նախարարի խորհրդականը վարձատրվում է նաև ԱԱԾ-ից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Որ պետական համակարգում վաղուց չեն գործում պետության կողմից ընդունված օրենքները, նորություն չէ, բայց, որ դրանք հայտնաբերելու կամ կանխարգելելու գործառույթն ամբողջությամբ...
09:12 11/07/2024«Ժողովուրդ».Հերթական վկան, որ պետք է հարցաքննվի ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետի նախկին տեղակալ Առաքել Մարտիկյանն է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ ՊԲ նախկին հրամանատար Միքայել Արզումանյանի գործով հակակոռուպցիոն դատարանը ծանուցում է ուղարկել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի...

09:51 26/10/2012Zhoghovurd: Tsarukyan returns hastily from DubaiZhoghovurd daily learnt new details about PAP leader Gagik Tsarukyan’s hasty return from Dubai. It was revealed that Tsarukyan was informed that former Russian Deputy Prime Minister Oleg Soskovets...
11:14 25/10/2012Zhoghovurd: Syunik governor says Tsarukyan wants his portfolioSyunik governor Suren Khachatryan called a meeting on Wednesday, Zhoghovurd reports. He was very angry and told the attendees that in addition to other positions, PAP leader Gagik Tsarukyan also...
10:52 25/10/2012Hraparak: Levon Zurabyan crossed Russian border several dozen times recentlyHraparak daily’s correspondent asked Levon Zurabyan if it is true that there are several dozen stamps in his passport on crossing the Russian border recently.
10:27 25/10/2012No political force in HAK – expertAravot’s correspondent asked expert at the Armenian Center for Political and International Studies Ruben Mehrabyan why he thinks that Robert Kocharyan will hardly need HAK’s assistance, and if HAK’s...
09:49 25/10/2012Haykakan Zhamanak: Hovik Abrahamyan to remain head of election headquartersNA Speaker Hovik Abrahamyan will be head of Serzh Sargsyan’s election headquarters during the presidential elections, Haykakan Zhamanak writes.
11:38 24/10/2012Haykakan Zhamanak: Armenian citizens face difficult job search20-25 employment agencies operate in Armenia. Chance Employment Agency, one of the most active ones, attracts about 200 clients monthly, of which only 20-30 find a job, Haykakan Zhamanak reports....
11:13 24/10/2012Hraparak: Anush Sedrakyan could run for presidentSince the Free Democrats and Heritage parties separated, Free Democrats has been discussing its tactics in the upcoming presidential election.
10:52 24/10/2012Armen Martirosyan: Heritage party has not weakened“It was not a blow that could weaken Heritage party, especially as it is not an intra-party issue. We are moving forward,” Heritage party deputy chairman Armen Martirosyan told Aravot. He dismissed...
10:20 24/10/2012Zhoghovurd: Tsarukyan, Karapetyan, Alexanyan rest in DubaiProsperous Armenia Party (PAP) leader Gagik Tsarukyan is in Dubai. Republican MP Samvel Alexanyan and owner of Tashir Group Samvel Karapetyan have joined (or will join) him there, Zhoghovurd reports,...
09:58 24/10/2012Hraparak: Debate on Law on General Education held in empty hallThe debate on one of the most important issues of Tuesday’s parliament session, Law on General Education, was held in an empty hall, while working on it had forced Education Minister Armen Ashotyan...
11:20 23/10/2012Zhoghovurd: Head of Shengavit district appoints his brother-in-law as his deputyHead of Shengavit administrative district, Armen Sargsyan, has appointed his brother-in-law as his deputy, Zhoghovurd daily reports.
10:21 23/10/2012168 Zham: Several RPA members questioned168 Zham daily held an interview with Arsen Ayvazyan, head of the Department of Investigation of Especially Important Cases of General Investigation Department of RA Police.
09:54 23/10/2012Haykakan Zhamanak: Former Gyumri Mayor could face criminal chargesArmenia’s National Security Service (NSS), Police and Prosecutor General’s Office have separately demanded that Gyumri Mayor’s Office provide them with the whole document archive of 2005-2011,...
12:05 20/10/2012Haykakan Zhamanak: Suspicious cases of anthrax in ArmeniaHaykakan Zhamanak has revealed that some 10 people have caught anthrax in Vardenis district of Armenia’s Gegharkunik region.
11:36 20/10/2012Hraparak: Sos Sargsyan hospitalizedFamous Armenian actor Sos Sargsyan has been taken to Nairi Medial Center. He has respiratory failure, according to an initial diagnosis, Hraparak reports. The paper was informed late in the evening...
10:43 20/10/2012Zhoghovurd: Stepanakert airport to operate first flight one of these daysStepanakert airport will operate first flight one of these days, NKR Prime Minister Ara Harutyunyan told Zhoghovurd.
09:47 20/10/2012168 Zham: Khachatur Sukiasyan not ruling out he could run for presidentRumors have been circulating lately that businessman, former MP Khachatur Sukiasyan could run for president in 2013.
12:34 19/10/2012Iravunk: Vartan Oskanian, Armen Rustamyan meet at caféVartan Oskanian and Armen Rustamyan have met at a café lately, Iravunk daily writes, citing sources close to ARF Dashnaktsutyun.
10:53 19/10/2012Zhoghovurd: Ruben Hayrapetyan under guard of special police unitsChairman of Football Federation of Armenia (FFA) Ruben Hayrapetyan is under the guard of special police units, Zhoghovurd reports.
10:22 19/10/2012Zhoghovurd: Spartak Ghukasyan doing candy business in MoscowThe son of former Gyumri mayor, Spartak Ghukasyan, who is wanted by police, is in Moscow in these days, Zhoghovurd daily reports.