09:20 09/07/2024«Փաստ». Փաշինյանն ու իր խմբակը փաստացի Հայաստանը դարձնում են աշխարհաքաղաքական մանրադրամ«Փաստ» թերթը գրում է. «Իրանում օրերս տեղի ունեցան նախագահական ընտրություններ, որոնց արդյունքում հաղթանակ տարավ Մասուդ Փեզեշքիանը: Կան քաղաքագետներ, որոնք կարծում են, թե այս ընտրությունից քաղաքական...
09:18 09/07/2024«Ժողովուրդ». Բալշևիկները հիրավի կնախանձեին ՔՊ-ին միատարր կառավարման համակարգ ձևավորելու հարցում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ իշխանությունները ամենակոռուպցիոն ոլորտներից մեկի՝ պետական գնումների գործընթացի նկատմամբ հանրային հսկողություն իրականացնելու նպատակով՝...
09:08 09/07/2024«Հրապարակ». Դեպի Եվրոպա գոռալով դժվարացնում են Շենգեն-վիզաներ ստանալը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Որքան մեր իշխանությունը շատ է խոսում դեպի Եվրոպա գնալու մասին, այնքան դժվարանում է ՀՀ քաղաքացիների համար Շենգեն-վիզաներ` ԵՄ երկրներ մուտքի արտոնագիր ստանալը: Մարդիկ...
09:06 09/07/2024«Փաստ». Փաշինյանն ու իր խումբը վերջնականապես են ոչնչացնում Արցախի Հանրապետությունը«Փաստ» թերթը գրում է. «Հայաստանի այս պահի իշխանությունները տարբեր «ծրագրերով» ու միջոցներով ամեն ինչ անում են՝ ստիպելու բռնի տեղահանված արցախցի մեր հայրենակիցներին՝ դառնալ Հայաստանի Հանրապետության...
08:59 09/07/2024«Ժողովուրդ». Հիմա էլ ՔՊ-ականները որոշել են հեշտացնել հղիության վաղաժամ ընդհատումը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական պատգամավորները չեն դադարում զարմացնել իրենց «մտքի թռիչքով»: Ամեն ինչ մեր երկրում իր բնական հունով ընթանում է, ամեն բան կարգին է՝ հիմա էլ ՔՊ-ականները որոշել են...
08:58 09/07/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը մինչև վերջ պնդում է իր սխալը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանն ու նրա ուսապարկերը մինչև վերջ պնդում են իրենց սխալը՝ այն փորձելով ճշտի տեղ ներկայացնել։ Անցած շաբաթվա վերջին Տավուշ՝ Կիրանց էին մեկնել օրենսդիր մարմնի...
09:14 06/07/2024«Ժողովուրդ». Վտանգված է ՀՀ անվտանգությունըՏնտեսության՝ դեպի թուրքական գաղութացում մեկ քայլ է
09:12 06/07/2024«Հրապարակ». Ինչո՞ւ չստացվեց, ըստ սահմանված ժամանակացույցի, կանոնակարգը համաձայնեցնել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սահմանազատման համատեղ հանձնաժողովը սահմանված ժամկետում այդպես էլ չհաստատեց համատեղ աշխատանքի կանոնակարգը։ Վերջնաժամկետը հուլիսի 1-ն էր։ Երկու երկրների սահմանազատման...
09:10 06/07/2024«Փաստ». Կառավարությունը ի՞նչով է զբաղվածՄնացել էր միայն թթվասերի հարցը պարզել, դա էլ հերոսաբար արեցին
09:01 06/07/2024«Փաստ». Ինչու են իշխանությունները կամուկացի մեջ և հստակ չեն կողմնորոշվում՝ անցկացնե՞լ արտահերթ, թե՞ ոչ«Փաստ» թերթը գրում է. «ԱԺ նախորդ նստաշրջանների ավարտին իշխանությունները մինչև խորհրդարանի «լիարժեք» արձակուրդ մեկնելը նախաձեռնում էին արտահերթ նիստեր, ինչից քպական պատգամավորները հաճախ նեղսրտում էին,...
08:59 06/07/2024«Ժողովուրդ». Որոշվեց ոչ թե ծառ տնկել, այլ սյուն. ՔՊ-ականները լուսանկարներ են հրապարակել Կիրանցից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական պատգամավորների մի խումբ, սահմանազատման անվան տակ տարածքներ հանձնելուց հետո, երեկ գնացել էր Կիրանց ու ժպիտը դեմքներին` լուսանկարներ հրապարակել: Կիրանց մեկնած...
08:54 06/07/2024«Հրապարակ». Արևմուտքի քավորությամբ Փաշինյանը կատարելու է Ադրբեջանի և Թուրքիայի հերթական պահանջը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ապրիլի 5-ին Բրյուսելում Փաշինյան-Բլինքեն-Ֆոն դեր Լայեն հանդիպմանը, պարզվում է, չհրապարակված պայմանավորվածություն է եղել, որ ԱՄՆ-ն Հայաստանում էներգետիկ դիվերսիֆիկացիա...
08:52 06/07/2024«Փաստ». Կարմիր սարի վրա հանքարդյունահանում իրականացնելը ի՞նչ ռիսկեր է առաջացնում«Փաստ» թերթը գրում է. «Գինեվետ և Այգեզարդ բնակավայրերի վարչական տարածքներում գտնվող Կարմիր սարը, որի ունեցած կրաքարի պաշարներն օգտագործվում են ցեմենտի արտադրության մեջ, հայտնվել է մի քանի...
08:50 06/07/2024«Ժողովուրդ». «Առանցք» ՍՊԸ-ն իրավունք ունե՞ր ցանկալի համարանիշը նվիրել Առուշ Առուշանյանին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը դեռ մարտ ամսին հայտնել էր, որ հայտնի` 7 «գոլդ» համարանիշներից մեկը, բոլորի կողմից ցանկալի 000 OO 00 համարանիշը ձեռք է բերել Գորիսի համայնքապետ Առուշ...
08:47 06/07/2024«Հրապարակ». Իշխանական էլիտան հարսանիքի է պատրաստվում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանական էլիտան հուլիսի 13-ին հարսանիքի է։ Ամուսնանում է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Մարիամ Պողոսյանը, ով մինչ պատգամավոր դառնալը «Իմ քայլը»...
09:20 05/07/2024«Ժողովուրդ». Իշխանությունը փորձում է սեղմել օղակը Ավինյանի շուրջ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանում խորացող քաղաքական ճգնաժամի և «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման գործողությունների վերաբերյալ կարծիք չհայտնած Երևանի քաղաքապետի լռությունը իշխանության կոկորդին...
09:19 05/07/2024«Հրապարակ». Ինչ նոր աղմկոտ պատմություն է բացահայտվել Ագրարային համալսարանում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի ագրարային համալսարանում նոր աղմկոտ պատմություն է բացահայտվել։ Բուհի տարեկան հաշվետվությունից պարզ է դարձել, որ բուհի ղեկավարությունն օրենքով նախատեսված նպաստները...
09:16 05/07/2024«Ժողովուրդ». Խորհրդարանը հաջորդ շաբաթ ԿԿՀ անդամ կընտրի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Խորհրդարանը հաջորդ շաբաթ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամ կընտրի: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ թեկնածուները երկուսն են՝ Վաղարշ Աղաբեկյանը և Նարինե...

11:52 20/03/2019«Паст»: «Сасна црер» хотят, чтобы Самвел Бабаян поддержал их кандидата в президентыГазета «Паст» пишет, что накануне Жирайр Сефилян заявил, что они будут сотрудничать с представившим заявку на участие в президентских выборах в Арцахе Самвелом Бабаяном лишь в том случае, если он...
12:06 19/03/2019«Грапарак»: «Ахиллесова пята» новых властей – их женыГазета «Грапарак» пишет, что «ахиллесовой пятой» новых властей являются их жены. Они не достигли самостоятельно успехов, однако считают, что внесли большой вклад в вопрос успеха своих мужей, и посему...
12:04 19/03/2019«Иратес»: Оставив в стороне многочисленные проблемы центра, начал «решать» совершенно несущественные вопросыГазета «Иратес» пишет, что революционное поведение руководителя административного района Кентрон Виктора Мнацаканяна многим непонятно не только по той причине, что имея собственный ресторан,...
12:03 19/03/2019«Жаманак»: Губернатор Арарата решил прибрать к рукам принадлежащие Абраамянам бизнесыГазета «Жаманак» пишет, что губернатор Араратской области Гарик Саркисян решил прибрать к рукам принадлежащие семье Абраамянов бизнесы.
12:02 19/03/2019«Грапарак»: Компании с участием иностранного капитала недовольны правительством АрменииГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что в компаниях с участием иностранного капитала назревает большое недовольство правительством Армении, и они решили объединить свои силы.
12:08 16/03/2019«Грапарак»: Ожидается новый очаг напряженностиГазета «Грапарак» пишет, что коллектив Национального института образования, затаив дыхание, ждет встречи с суперминистром образования и науки Араиком Арутюняном, чтобы определиться со своими...
12:07 16/03/2019«Жаманак»: С 1-го апреля сжатый газ подорожаетГазета «Жаманак» пишет, что правительство Армении представило в парламент проект поправок в Налоговый кодекс, согласно которому предлагается облагать налогом сжатый газ для машин не по объему, а по...
12:06 16/03/2019«Жоховурд»: Вынуждены брать кредиты – международные резервы увеличилисьГазета «Жоховурд» пишет, что международные резервы Армении в течение прошлого месяца увеличились. Издание узнало из документов Центрального банка, что международные резервы Армении в феврале...
13:57 15/03/2019«Жаманак»: Правительство намерено признать недействительным закон о Всеармянском банкеГазета «Жаманак» пишет, что правительство Армении намерено признать недействительным закон о Всеармянском банке, который был принят в декабре 2008 года, после озвученного президентом Сержем Саргсяном...
13:56 15/03/2019«Паст»: Армена Григоряна предупредили воздержаться от оценок и комментариев относительно АрцахаГазета «Паст» пишет, что секретарь Совета безопасности Армен Григорян в прямом эфире одной из телекомпаний выступил на днях с довольно странным заявлением в связи с периодически упоминаемой в...
13:55 15/03/2019«Жаманак»: Предлагается предоставить полиции право на прослушивание телефонных разговоровГазета «Жаманак» пишет, что член фракции «Мой шаг», бывший сотрудник Дорожной полиции Армен Хачатрян выступил с законодательной инициативой, предложив внести изменения в закон «Об...
11:49 14/03/2019«Жаманак»: Следующая мишень Артура Ванецяна – политикаГазета «Жаманак» пишет, что директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян все больше и больше склоняется к участию в политике.
11:48 14/03/2019«Жоховурд»: Государственный долг опять начал растиГазета «Жоховурд» пишет, что государственный долг Армении начал опять расти. Как стало известно изданию, по состоянию на 28-е февраля 2019 года, государственный долг Армении составил 6 млрд. 943.6...
11:47 14/03/2019«Грапарак»: Сотрудников Национального Собрания ждут испытанияГазета «Грапарак» пишет, что сотрудников Национального Собрания ждут новые испытания. По всей видимости, со следующего месяца у всех сотрудников будут удерживать с зарплаты за опоздания и более...
11:46 14/03/2019«Жаманак»: К чему могут привести поправки в закон о гражданствеГазета «Жаманак» пишет, что правительство Армении намерено внести изменения в закон о гражданстве. Согласно изменениям, предусматривается установить список стран, в которых паспорт гражданина...
14:11 13/03/2019«Комсомольская правда»: Экс-президенту Армении Роберту Кочаряну «шьют уголовку»Преследование Роберта Кочаряна новыми властями этой страны вызывает все больше вопросов не только на просторах СНГ, но и уже в Евросоюзе, говорится в материале российского издания.
12:26 13/03/2019«Жаманак»: Объем осуществленных Россией инвестиций в Грузию несравнимо большеГазета «Жаманак» пишет, что Национальная статистическая служба Грузии опубликовала экономические данные 2018 года, согласно которым объем иностранных инвестиций превышает 1 млрд.
12:25 13/03/2019«Паст»: Александр Арзуманян будет вызван на «допрос» по делу 1 мартаГазета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что в ближайшее время ожидаются новые развития в уголовном деле 1 марта.
12:25 13/03/2019«Грапарак»: Какая судьба ждет программу возрождения музея-заповедника «Кумайри»Газета «Грапарак» пишет, что бывший премьер-министр Армении Карен Карапетян во время пребывания в должности инициировал программу превращения в зону туризма территории музея-заповедника «Кумайри».
12:24 13/03/2019«Жаманак»: В правящей фракции усугубляются разногласияГазета «Жаманак» пишет, что в парламентской фракции «Мой шаг» все больше усугубляются разногласия и взаимная нетерпимость.