08:54 03/07/2024«Ժողովուրդ». Բողոքում են «Ն և Ս քոնսթրաքշն» և «ԿաԷռ քոնսթրաքշն» ՍՊԸ-ներից տուն գնած քաղաքացիներըԿառուցապատողն իրենց տան վկայականները չի տալիս.
08:53 03/07/2024«Հրապարակ». Շարժումը չի մարելու, առաջիկայում նոր թափով է վերսկսվելու«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժումը Սյունիք կատարած այցից հետո մտադիր է շարունակել մարզային այցերը: Այժմ քննարկում են Արարատի մարզ գնալու հարցը, քանի որ հաջորդ «զոհը»...
08:52 03/07/2024«Ժողովուրդ». «Սևան» ազգային պարկում կենդանության նշանները բացակայում են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ըստ «Սևան» ազգային պարկի կայքի՝ 2022 թվականի ապրիլի 5-ից հետո ՊՈԱԿ-ում կենդանության նշանները բացակայում են. 79 հաստիք, 15 մեքենա, միլիոնավոր դրամների աշխատավարձի ֆոնդ,...
08:49 03/07/2024«Հրապարակ». Ո՞վ էր Տաթևի վանքում Բագրատ սրբազանին հունից հանող աղջիկը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սյունիքի մարզում՝ Տաթև վանքի բակում Բագրատ սրբազանին հունից հանող աղջիկը, պարզվում է, Արցախի նախկին զինդատախազ Հովհաննես Լալայանի դուստրն է՝ Հասմիկ Լալայանը։ Հայրը ՊԲ...
10:31 02/07/2024«Ժողովուրդ». Ներողությունը խնդրել է, բայց տուգանքը չի վճարել. Լենա Նազարյանը միջոցներ չունի՞«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2021 թվականի մայիսի 3-ին ՀՀ ԱԺ անկախ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը ԱԺ ամբիոնից քննադատեց Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությանը, որ Աբովյանի դիահերձարանում զինծառայողների դիակները...
10:29 02/07/2024«Փաստ». Փաշինյանը լուռումունջ կատարում է Ադրբեջանի պահանջները, որ ինչ-ինչ տեղեկություններ ջրի երես դուրս չգան«Փաստ» թերթը գրում է. ««Փաստ» թերթի տեղեկություններով, Նիկոլ Փաշինյանի գործողությունները՝ կապված, այսպես կոչված, սահմանազատման և, ընդհանրապես, Ադրբեջանի բոլոր պահանջները լուռումունջ կատարելու հետ,...
10:27 02/07/2024«Հրապարակ». Որն է Փաշինյանի «ժողովրդավարությանը»«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ընդամենը 20 օր առաջ խաղաղ ցուցարարների վրա հատուկ միջոցներ կիրառած և 100-ից ավելի քաղաքացու վնասվածք պատճառած, բանտերում 3-4 տարի` առանց դատավճռի, քաղբանտարկյալներ ունեցող...
10:09 02/07/2024«Փաստ». Ինչից են ուրախանում քպականները«Փաստ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի «կարկառուններից» մեկը մտքի հերթական «փայլատակումն» է ունեցել: Դե նման բաները քպականների համար սովորական են: Բայց ի սկզբանե արձանագրենք, որ սույն «կարկառունը»...
10:08 02/07/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը երեկ թարս ապտակ հասցրեց գրպանային արևմտամետներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը երեկ թարս ապտակ հասցրեց գրպանային արևմտամետներին, որոնք Հայաստանի՝ ԵՄ-ին անդամակցության հարցով հանրաքվե անցկացնելու գործընթաց սկսելու նախաձեռնությամբ են...
10:02 02/07/2024«Ժողովուրդ». Հայ գերիների հարցը իշխանության օրակարգիվերջին տեղում է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Հայ գերիների մասին հրապարակումներ համացանցում կգտնեք միայն 2024 թվականի տարեսկզբին։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վերջին անգամ գերիների մասին հիշատակել է ՀՀ Ազգային ժողովի...
09:56 02/07/2024«Հրապարակ». Սյունիքի երբեմնի ըմբոստ համայնքապետերից ովքեր են դիմավորել, հանդիպել Բագրատ Սրբազանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բագրատ սրբազանի առաջնորդությամբ «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման եռօրյա այցը Սյունիք նոր լիցքեր է պարգևել շարժման ակտիվին, իր հերթին՝ սրբազանն էլ է դրական էմոցիաներով...
09:48 02/07/2024«Փաստ». Ադրբեջանցիները կոչ են անում Ռուբեն Վարդանյանին անունը հանել Նոբելյան մրցանակի թեկնածուների ցուցակից«Փաստ» թերթը գրում է. «Այս տարվա ապրիլի սկզբին հայտնի դարձավ, որ հեղինակավոր անձանց կողմից Արցախի Հանրապետության նախկին պետնախարար, գործարար, բարերար Ռուբեն Վարդանյանը ներկայացվել է 2024-ի...
09:44 02/07/2024«Ժողովուրդ». Հիմա էլ Ալեն Սիմոնյանն է որոշել խրախուսել բռնարարներին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Իշխանական «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, ընդդիմադիր հայացքներ ունեցող գործիչների ու քաղաքացիների նկատմամբ ճնշումների գործադրումն ու բիրտ ուժ կիրառելը...
09:40 02/07/2024«Հրապարակ». Կասկած չկա, որ ՔՊ-ականների՝ Գերմանիայի նկատմամբ հանկարծահաս հետաքրքրությունն էլ ֆուտբոլով է պայմանավորված«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Թեպետ ընդամենը ապրիլի վերջին էր խորհրդարանից պատվիրակություն գործուղվել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն, սակայն օրերս մի խումբ ՔՊ-ականներ կրկին աշխատանքային քառօրյա...
09:35 02/07/2024«Ժողովուրդ». Դատախազներ խիստ սրտնեղած են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Երեկ ՀՀ գլխավոր դատախազությունից շատ դատախազներ խիստ սրտնեղած են դուրս եկել։ Բանն այն է, որ Հայաստանի Հանրապետության դատախազության կազմավորման 106-ամյակի և Դատախազության...
09:31 02/07/2024«Հրապարակ». Նորաստեղծ կուսակցությունները գրանցման խնդիրների են բախվում«Հրապարակ» թերը գրում է. «Որոշ տեղեկություններով՝ իշխանությունները բոլոր հնարավոր և անհնարին միջոցներով փորձում են քաղաքական դաշտը կանխատեսելի դարձնել ևթույլ չտալ, որ հաջորդ ընտրություններին նոր...
09:28 02/07/2024Անձնագրային բաժիններում քաոսը նոր «երանգներ» է ստացել. «Փաստ»Փաստ» թերթը գրում է. «Որոշ ժամանակ առաջ տեղեկացրել էինք, որ նորից լուրջ խնդիրներ են առաջացել նույնականացման քարտերի ստացման հետ կապված, մասնավորաբար Անձնագրային և վիզաների վարչության տարածքային...
08:59 29/06/2024«Հրապարակ». Սուրեն Պետրոսյանը հիմա հանդիսանո՞ւմ է շարժման առաջնորդներից մեկը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սուրեն Պետրոսյանի և «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման կապը, կարելի է ասել, վերջնականապես խզվել է։ Այս մասին նախօրեին Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում գրեթե բաց տեքստով...
08:58 29/06/2024«Փաստ». ՆԳՆ-ն ու ոստիկանությունը երեկ անթաքույց ցնծության մեջ էին«Փաստ» թերթը գրում է. «ՆԳՆ-ն ու մասնավորաբար ոստիկանությունը երեկ անթաքույց ցնծության մեջ էին: Չէ, այս անգամ բռնի ուժ ու հատուկ միջոցներ չէին գործադրել հայ մարդկանց դեմ: Ոչ էլ 30 հոգով ԱԺ պատգամավորի...
08:57 29/06/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ն կառավարության հարևանությամբ նոր գրասենյակ կունենա«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««ՔՊ կուսակցության նոր գրասենյակի նորոգման աշխատանքները տարիներ են տևում: Դեռ հունվարին «Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ ՔՊ-ն կառավարության հարևանությամբ նոր գրասենյակ...

11:34 05/03/2019«Иратес»: Поручено публиковать показатели искусственного роста цен на рынке недвижимостиГазета «Иратес» пишет, что несмотря на то, что власть «шагающих» делает все возможное, чтобы показать, что Армения стала райской страной, однако… Народная мудрость гласит: «Шило в мешке не утаишь».
11:34 05/03/2019«Жоховурд»: Стартующая сессия парламента будет самой короткойГазета «Жоховурд» пишет, что вчера состоялось заседание Совета Национального Собрания, которое, по сведениям издания, длилось 10 минут.
11:33 05/03/2019«Грапарак»: Против новой власти начнутся акции протестаГазета «Грапарак» пишет, что председатель Реформистской партия Армении Ваан Бабаян собирается инициировать в конце марта акции протеста против новой власти с девизом «Выполняйте ваши обещания».
11:32 05/03/2019«Жаманак»: Контрольная служба переедет в бывшую резиденцию президентаГазета «Жаманак» пишет, что президент Армен Саркисян переехал в резиденцию на ул. Баграмяна 26, освободив президентскую резиденцию на пр. Маштоца, которая до этого была Домом приемов правительства....
11:48 02/03/2019«Грапарак»: О чем говорила «Наколка Шушо» около 10 часов в СНБГазета «Грапарак» пишет, что 20 февраля в публикации под заглавием «Бывшие и нынешние заместители председателей КГД стоят за крупным бизнесом» обратилась к созданию вместо компании «Норфолк» новой...
11:46 02/03/2019«Паст»: «Поезд» Тиграна Мукучяна уходитГазета «Паст» пишет, что еще в сентябре прошлого года написала о том, что выборы в Совет старейшин Еревана станут своеобразным испытанием для председателя Центральной избирательной комиссии и ее...
11:45 02/03/2019«Жаманак»: Правительство намерено провозгласить 23 апреля Днем гражданинаГазета «Жаманак» пишет, что правительство намерено провозгласить 23 апреля – день отставки Сержа Саргсяна – Днем гражданина, объявив его нерабочим.
13:30 01/03/2019В преддверии шествия после визита Армена Саркисяна территорию близ памятника Мясникяну покрыли «газоном»: фотоВозложенные президентом цветы уже находятся у памятника Мясникяну.
12:03 01/03/2019«Грапарак»: У нас «соросовских» нет, если и были, то мы их преобразили – Грачья АкопянГазета «Грапарак» пишет, что отношения между Леной Назарян и представителями СМИ складываются сложно, она с трудом отвечает на вопросы журналистов и тем не менее, корреспондент издания попытался...
11:59 01/03/2019«Жаманак»: Почему повышается плата за вывоз мусора для населенияГазета «Жаманак» пишет, что владельцы действующих в Ереване многочисленных объектов питания и обслуживания испытали шок после того, как получили квитанции за вывоз мусора.
11:58 01/03/2019«Грапарак»: Изменения в структуре правительства не будут обсуждаться и на этой сессии парламентаГазета «Грапарак» пишет, что по состоянию на вчерашний день, проект об изменении структуры правительства еще не представлен в парламент и не исключается, что в ходе стартующей 5 марта сессии этот...
11:54 01/03/2019«Жаманак»: В комитете водного хозяйства до сих пор нет руководителя, сфера предана бесхозностиГазета «Жаманак» пишет, что согласно изменениям в структуре правительства предполагается, что Государственный комитет водного хозяйства должен перейти от министерства энергетических инфраструктур и...
11:55 28/02/2019«Грапарак»: Новые подробности о деле сотрудников Государственной контрольной службыГазета «Грапарак» пишет, что изданию стали известны новые подробности о деле задержанных сотрудников Государственной контрольной службы, в основе которого тендеры в медицинской сфере, в частности...
11:54 28/02/2019«Паст»: Почему Арарат Мирзоян изменил текст выступленияГазета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что председатель Национального Собрания Арарат Мирзоян во время формирования делегации для официального визита в Москву оказался в довольно сложной...
11:54 28/02/2019«Жоховурд»: Арам Симонян не собирается подавать в отставкуГазета «Жоховурд» пишет, что сегодня в Ереванском государственном университете состоится заседание высшего органа управления Совета попечителей.
11:53 28/02/2019«Жаманак»: Губернаторы и мэры злоупотребляют административным ресурсомГазета «Жаманак» пишет, что губернаторы и мэры соседних с Ереваном областей и городов – представителями партии «Гражданский договор» – заявили своим сотрудникам, что 1 марта работа заканчивается не в...
14:13 27/02/2019Уточняются подробности относительно разрушения дома великого армянского поэта Егише Чаренца в КарсеЕжегодно эту постройку, находящуюся у подножия Карской крепости, посещают тысячи армянских туристов, воздают дань уважения памяти поэта.
11:45 27/02/2019«Паст»: Премьер недоволен координаторами команды «фейсбукских активистов»Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что премьер-министр Никол Пашинян довольно сердит на свою агитационную команду, поскольку они не только хромают на общем информационном поле, но и не...
11:45 27/02/2019«Жаманак»: Остается, чтобы правительство установило акцизный налог на молочные продукты и хлебГазета «Жаманак» пишет, что согласно предлагаемому проекту изменений в Налоговый кодекс предусматривается установить акцизный налог также на неалкогольные напитки, в частности, прохладительные...
11:44 27/02/2019«Грапарак»: Почему задержан директор ООО «Зорашен»Газета «Грапарак» пишет, что вчера кроме двух сотрудников Государственной контрольной службы был задержан также директор ООО «Зорашен», которая занимается бизнесом мебели.