08:54 03/07/2024«Ժողովուրդ». Բողոքում են «Ն և Ս քոնսթրաքշն» և «ԿաԷռ քոնսթրաքշն» ՍՊԸ-ներից տուն գնած քաղաքացիներըԿառուցապատողն իրենց տան վկայականները չի տալիս.
08:53 03/07/2024«Հրապարակ». Շարժումը չի մարելու, առաջիկայում նոր թափով է վերսկսվելու«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժումը Սյունիք կատարած այցից հետո մտադիր է շարունակել մարզային այցերը: Այժմ քննարկում են Արարատի մարզ գնալու հարցը, քանի որ հաջորդ «զոհը»...
08:52 03/07/2024«Ժողովուրդ». «Սևան» ազգային պարկում կենդանության նշանները բացակայում են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ըստ «Սևան» ազգային պարկի կայքի՝ 2022 թվականի ապրիլի 5-ից հետո ՊՈԱԿ-ում կենդանության նշանները բացակայում են. 79 հաստիք, 15 մեքենա, միլիոնավոր դրամների աշխատավարձի ֆոնդ,...
08:49 03/07/2024«Հրապարակ». Ո՞վ էր Տաթևի վանքում Բագրատ սրբազանին հունից հանող աղջիկը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սյունիքի մարզում՝ Տաթև վանքի բակում Բագրատ սրբազանին հունից հանող աղջիկը, պարզվում է, Արցախի նախկին զինդատախազ Հովհաննես Լալայանի դուստրն է՝ Հասմիկ Լալայանը։ Հայրը ՊԲ...
10:31 02/07/2024«Ժողովուրդ». Ներողությունը խնդրել է, բայց տուգանքը չի վճարել. Լենա Նազարյանը միջոցներ չունի՞«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2021 թվականի մայիսի 3-ին ՀՀ ԱԺ անկախ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը ԱԺ ամբիոնից քննադատեց Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությանը, որ Աբովյանի դիահերձարանում զինծառայողների դիակները...
10:29 02/07/2024«Փաստ». Փաշինյանը լուռումունջ կատարում է Ադրբեջանի պահանջները, որ ինչ-ինչ տեղեկություններ ջրի երես դուրս չգան«Փաստ» թերթը գրում է. ««Փաստ» թերթի տեղեկություններով, Նիկոլ Փաշինյանի գործողությունները՝ կապված, այսպես կոչված, սահմանազատման և, ընդհանրապես, Ադրբեջանի բոլոր պահանջները լուռումունջ կատարելու հետ,...
10:27 02/07/2024«Հրապարակ». Որն է Փաշինյանի «ժողովրդավարությանը»«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ընդամենը 20 օր առաջ խաղաղ ցուցարարների վրա հատուկ միջոցներ կիրառած և 100-ից ավելի քաղաքացու վնասվածք պատճառած, բանտերում 3-4 տարի` առանց դատավճռի, քաղբանտարկյալներ ունեցող...
10:09 02/07/2024«Փաստ». Ինչից են ուրախանում քպականները«Փաստ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի «կարկառուններից» մեկը մտքի հերթական «փայլատակումն» է ունեցել: Դե նման բաները քպականների համար սովորական են: Բայց ի սկզբանե արձանագրենք, որ սույն «կարկառունը»...
10:08 02/07/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը երեկ թարս ապտակ հասցրեց գրպանային արևմտամետներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը երեկ թարս ապտակ հասցրեց գրպանային արևմտամետներին, որոնք Հայաստանի՝ ԵՄ-ին անդամակցության հարցով հանրաքվե անցկացնելու գործընթաց սկսելու նախաձեռնությամբ են...
10:02 02/07/2024«Ժողովուրդ». Հայ գերիների հարցը իշխանության օրակարգիվերջին տեղում է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Հայ գերիների մասին հրապարակումներ համացանցում կգտնեք միայն 2024 թվականի տարեսկզբին։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վերջին անգամ գերիների մասին հիշատակել է ՀՀ Ազգային ժողովի...
09:56 02/07/2024«Հրապարակ». Սյունիքի երբեմնի ըմբոստ համայնքապետերից ովքեր են դիմավորել, հանդիպել Բագրատ Սրբազանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բագրատ սրբազանի առաջնորդությամբ «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման եռօրյա այցը Սյունիք նոր լիցքեր է պարգևել շարժման ակտիվին, իր հերթին՝ սրբազանն էլ է դրական էմոցիաներով...
09:48 02/07/2024«Փաստ». Ադրբեջանցիները կոչ են անում Ռուբեն Վարդանյանին անունը հանել Նոբելյան մրցանակի թեկնածուների ցուցակից«Փաստ» թերթը գրում է. «Այս տարվա ապրիլի սկզբին հայտնի դարձավ, որ հեղինակավոր անձանց կողմից Արցախի Հանրապետության նախկին պետնախարար, գործարար, բարերար Ռուբեն Վարդանյանը ներկայացվել է 2024-ի...
09:44 02/07/2024«Ժողովուրդ». Հիմա էլ Ալեն Սիմոնյանն է որոշել խրախուսել բռնարարներին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Իշխանական «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, ընդդիմադիր հայացքներ ունեցող գործիչների ու քաղաքացիների նկատմամբ ճնշումների գործադրումն ու բիրտ ուժ կիրառելը...
09:40 02/07/2024«Հրապարակ». Կասկած չկա, որ ՔՊ-ականների՝ Գերմանիայի նկատմամբ հանկարծահաս հետաքրքրությունն էլ ֆուտբոլով է պայմանավորված«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Թեպետ ընդամենը ապրիլի վերջին էր խորհրդարանից պատվիրակություն գործուղվել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն, սակայն օրերս մի խումբ ՔՊ-ականներ կրկին աշխատանքային քառօրյա...
09:35 02/07/2024«Ժողովուրդ». Դատախազներ խիստ սրտնեղած են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Երեկ ՀՀ գլխավոր դատախազությունից շատ դատախազներ խիստ սրտնեղած են դուրս եկել։ Բանն այն է, որ Հայաստանի Հանրապետության դատախազության կազմավորման 106-ամյակի և Դատախազության...
09:31 02/07/2024«Հրապարակ». Նորաստեղծ կուսակցությունները գրանցման խնդիրների են բախվում«Հրապարակ» թերը գրում է. «Որոշ տեղեկություններով՝ իշխանությունները բոլոր հնարավոր և անհնարին միջոցներով փորձում են քաղաքական դաշտը կանխատեսելի դարձնել ևթույլ չտալ, որ հաջորդ ընտրություններին նոր...
09:28 02/07/2024Անձնագրային բաժիններում քաոսը նոր «երանգներ» է ստացել. «Փաստ»Փաստ» թերթը գրում է. «Որոշ ժամանակ առաջ տեղեկացրել էինք, որ նորից լուրջ խնդիրներ են առաջացել նույնականացման քարտերի ստացման հետ կապված, մասնավորաբար Անձնագրային և վիզաների վարչության տարածքային...
08:59 29/06/2024«Հրապարակ». Սուրեն Պետրոսյանը հիմա հանդիսանո՞ւմ է շարժման առաջնորդներից մեկը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սուրեն Պետրոսյանի և «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման կապը, կարելի է ասել, վերջնականապես խզվել է։ Այս մասին նախօրեին Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում գրեթե բաց տեքստով...
08:58 29/06/2024«Փաստ». ՆԳՆ-ն ու ոստիկանությունը երեկ անթաքույց ցնծության մեջ էին«Փաստ» թերթը գրում է. «ՆԳՆ-ն ու մասնավորաբար ոստիկանությունը երեկ անթաքույց ցնծության մեջ էին: Չէ, այս անգամ բռնի ուժ ու հատուկ միջոցներ չէին գործադրել հայ մարդկանց դեմ: Ոչ էլ 30 հոգով ԱԺ պատգամավորի...
08:57 29/06/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ն կառավարության հարևանությամբ նոր գրասենյակ կունենա«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««ՔՊ կուսակցության նոր գրասենյակի նորոգման աշխատանքները տարիներ են տևում: Դեռ հունվարին «Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ ՔՊ-ն կառավարության հարևանությամբ նոր գրասենյակ...

11:04 02/10/2012168 Zham: Stepan Demirchyan leaves hospital after surgeryStepan Demirchyan, Armenian National Congress (HAK) MP, leader of People’s Party of Armenia, has left hospital after surgery, and will continue treatment at home, Stepan Minasyan, Demirchyan’s aide...
10:43 02/10/2012Hraparak: RPA generals don’t back Prosecutor General’s petitionRPA generals left the parliament hall yesterday, 10 minutes after the debate on Armenian Prosecutor General’s petition to strip MP Vartan Oskanian of immunity started.
10:07 02/10/2012Zhoghovurd: Who will be ARF’s presidential candidate?ARF Supreme Body will meet in late November or early December to decide on ARF’s presidential candidate, Aghvan Vardanyan, member of ARF Armenian Supreme Body, secretary of ARF parliamentary faction,...
11:47 29/09/2012Haykakan Zhamanak: RPA will nominate candidacy of Taron Margaryan’s brother-in-law in Avan?Rumors were circulating yesterday that Republican Party of Armenia (RPA) will nominate its candidate in 1 Electoral District (Avan administrative district of Yerevan), from where Ruben Hayrapetyan...
11:24 29/09/2012Zhoghovurd: Son of Garni Suriki Lavash company owner released from prisonAndranik Hakobyan, son of Garni Suriki Lavash company owner, Surik Hakobyan, was released from prison on Friday, Zhoghovurd daily reports.
10:12 29/09/2012Hraparak: Aram Sargsyan coming back from U.S.Leader of Hanrapetutyun (Republic) party, Aram Sargsyan, is coming back from the United States today.
09:56 29/09/2012Political expert: PAP constantly faces challenge of reorganization“Prosperous Armenia Party (PAP) constantly hints that it could cooperate with authorities on this or that condition.
11:30 28/09/2012Hayatsk: Suren Surenyants to create new partySuren Surenyants, who was branded a traitor and left politics, plans to create a new liberal party – New Rights, Hayatsk daily writes.
10:57 28/09/2012Iravunk: Bagratyan neutral on Oskanian’s caseIravunk daily talked to HAK MP Hrant Bagratyan about Armenian Prosecutor General’s petition to be presented to the National Assembly to deprive Vartan Oskanian of immunity.
10:24 28/09/2012Iravunk: Oskanian’s fate has absolutely no value for HAK“Sources close to Armenian National Congress (HAK) say that HAK is uncertain about how to treat Prosecutor General’s petition to involve Vartan Oskanian as a defendant in an ongoing criminal...
09:58 28/09/2012Zhoghovurd: Robert Kocharyan makes final decision not to run for presidentSecond President of Armenia, Robert Kocharyan, who is visiting Moscow, has made a final decision not to run in 2013 presidential election, Zhoghovurd daily reports, citing its sources in Moscow.
12:00 27/09/2012168 Zham: Ter-Petrosyan has no decision yet on electionsArmenian National Congress (HAK) held a political board meeting on Wednesday. Despite the expectations of some board members, the issue of holding the next rally was not on the agenda, 168 Zham...
11:35 27/09/2012Aravot: Armavir Deputy Prosecutor to be sacked todayA shooting incident occurred in Armavir region on Wednesday. The son of Armavir Deputy Prosecutor, Serzhik Minasyan, shot at the owner of Karmir Kamurj Restaurant, Misak Ter-Poghosyan. A criminal...
11:10 27/09/2012Zhamanak: PAP discusses presidential electionsDespite Prosperous Armenia Party members’ claims that they have not yet discussed the presidential elections, Zhamanak daily insists that the party discusses 3 variants of its possible position on...
10:43 27/09/2012Hraparak: Police officers to be tested for qualificationCadre replacements could take place in Armenian police system - this time not by the personal decision of police chief Vova Gasparyan but through testing, Hraparak reports.
10:16 27/09/2012Haykakan Zhamanak: Baghdasarov sold Armavia to Eurnekian?Armavia Air Company owner Mikhail Baghdasarov confirmed to Haykakan Zhamanak media reports that he is negotiating the sale of the company’s shares, but did not specify whom he is negotiating with.
09:43 27/09/2012Hraparak: Armenian Deputy Agriculture Minister to be sackedHraparak daily learnt on Wednesday that Armen Poghosyan, Armenian Deputy Agriculture Minister, will be sacked soon.
11:49 26/09/2012Vayots Dzor governor: I have seen nothingVayots Dzor governor claims that he did not see how former governor, PAP member Sergey Bagratyan behaved during the local self-government elections on September 23.
11:14 26/09/2012Zhoghovurd: Former Ministers Harutyun Kushkyan, Vardan Vardanyan will face criminal charges?Zhoghovurd daily, citing well-informed sources, reports that Armenian law enforcers examine a criminal case on which former Armenian Ministers of Health and Urban Development, Harutyun Kushkyan and...