08:44 23/05/2024«Հրապարակ». Մինչ հունիսի 24-ը Կիրանցի 2 տան բնակիչներ պետք է լքեն տները, որոնք անցնում են Ադրբեջանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երկու օր է՝ Կիրանցում մարզային ուժային կառույցների ղեկավարների և մարզպետարանի աշխատակիցների միջոցով իշխանությունը բացատրական աշխատանքներ է տանում գյուղացիների հետ,...
08:42 23/05/2024«Ժողովուրդ». Ի՞նչպես է Նիկոլ Փաշինյանը խաբում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «19.11.2018թ․, Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպելով Գեղարքունիքի մարզի համայնքապետերի հետ հայտարարել է. «Ինձ համար, օրինակ զարմանալի է, թե ինչու է մարդը 15-20 տարի 80 հազար դրամ...
09:35 22/05/2024«Հրապարակ». Ինչու հանդիպմանը ներկա չի եղել Սամվել Շահրամանյանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բագրատ սրբազանի և արցախցիների երեկվա փակ հանդիպումն անցել է ջերմ մթնոլորտում: Արցախցիները շատ զգացված են՝ Հայաստան գաղթելուց հետո առաջին դեպքն է, որ նման վերաբերմունքի են...
09:34 22/05/2024«Ժողովուրդ». Համբարյանին թույլ են տվել հայտարարագրում փոփոխություն կատարել, իսկ կնոջ մասով նախաձեռնել են վարչական վարույթ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Դեռ 2023 թվականի տարեսկզբին մամուլը գրել էր՝ «Ներքին գործերի փոխնախարար Դավիթ Համբարյանը չի հայտարարագրել իր բաժնեմասը»։ Հոդվածում մասնավորապես ասվում էր, որ Դավիթ...
09:32 22/05/2024«Հրապարակ». Կիրանցի վարչական ղեկավար Կամո Շահինյանը արդեն ոչ մի հայտարարության չի հավատում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այլընտրանքային ճանապարհը հարակից Աճարկուտ գյուղով է անցնելու, ապա թեքվելու է դեպի Կիրանց ու հենց նորակառույց դպրոցի հարակից հատվածով միանալու է այժմ գործող հիմնական...
09:31 22/05/2024«Ժողովուրդ». Ո՛չ գումարը կա, ո՛չ՝ ավիաընկերությունը. «Ֆլայ Արնա»-ում գտնվել է «հանճարեղ» միջոց«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը անդրադարձել էր Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) հերթական ձախողված պրոյեկտ «Ֆլայ Արնա»-ին, որի 49 տոկոս բաժնետերը «Էյր Արաբիա»-ն է։...
09:30 22/05/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ ներսում անհանգստություններն անցել են. Ինչո՞վ է պայմանավորված«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխանության ներսում անհանգստություններն այլևս անցել են, ՔՊ-ում վստահ են՝ այս պահին իրենց իշխանությանը վտանգ չի սպառնում: Բանն այն է, որ վերջին օրերին անհնազանդության...
09:27 22/05/2024«Հրապարակ». Եթե Բագրատ սրբազանը դառնա վարչապետ, ապա դա տևելու է ընդամենը մեկ տարի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Շաբաթ օրը «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման առաջնորդ Բագրատ սրբազանի և քաղաքական մի քանի տասնյակ ուժերի ներկայացուցիչների հանդիպման ժամանակ սրբազանն ուշագրավ...
09:24 22/05/2024«Ժողովուրդ». Հայաստանում ոստիկանն իրեն օրենքից վեր է դասում, իրեն իրավունք է տալիս՝ խախտելու երկրի Սահմանադրությունը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ քննչական կոմիտեն հարցաքննության է հրավիրել «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանին, սակայն վերջինս չի...
09:23 22/05/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ականներին վերևից հրահանգել են Դավիթ Խաչատուրյանին ընտրել ՍԴ դատավորի պաշտոնում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պարզվում է` ՔՊ-ական ֆրակցիային վերևից հրահանգել են Դավիթ Խաչատուրյանին ընտրել Սահմանադրական դատարանի դատավորի պաշտոնում, չնայած խմբակցությունում այնքան էլ ոգևորված չեն...
09:26 21/05/2024«Ժողովուրդ». Քաղաքացի Սամվել Վարդանյանի նկատմամբ խոշտանգման ու նվաստացման դեպքը մինչ օրս շարունակում է անպատիժ մնալ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նախորդ ամիս՝ ապրիլի 15-ին, տեղի ունցած սահմռկեցուցիչ խոշտանգման ու նվաստացման դեպքը շարքային քաղաքացի Սամվել Վարդանյանի նկատմամբ մինչ օրս շարունակում է անպատիժ մնալ:...
09:24 21/05/2024«Հրապարակ». «Կուզեմ Նիկոլը հեռանա, իր քթին հարված լինի, որ այս պարտությունները հաղթանակ չներկայացնի». Արամ Մանուկյան«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բագրատ սրբազանը Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ՀԱԿ կուսակցության անդամների հետ հանդիպումից հետո այդպես էլ հստակ պատասխան չտվեց՝ ՀԱԿ-ն աջակցո՞ւմ է այս շարժմանը, թե՞ ոչ: «Իրենք արդեն...
09:22 21/05/2024«Ժողովուրդ». Կին դատավորների զգալի մասը ցանկություն չունի գնալ ԲԴԽ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ կին դատավորների մեծ մասը հրաժարվել է ԲԴԽ դատավոր անդամ դառնալուց, և նրանք դիմել են ԲԴԽ՝ խնդրելով իրենց անունները...
09:21 21/05/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ականների հանրային վայրերում լինելուց խուսափելու պատճառով իրենց սիրելի ռեստորաններն ու փաբերը մեծ վնասներ են կրել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Առաջիկա 2 շաբաթներին ԱԺ-ում բուռն իրադարձություններ են սպասվում, վաղվանից մեկնարկում են հերթական նիստերը, իսկ ԱԺ խորհրդի հաստատած օրակարգը մատնում է ՔՊ-ի վախերը, օրակարգում...
09:17 21/05/2024«Փաստ». Վերջին 15-20 օրվա ընթացքում իշխանությունները «մարտի են նետել» ահռելի քանակությամբ նոր ֆեյքերի«Փաստ» թերթը գրում է. ««Տավուշը՝ հանուն Հայրենիքի» շարժման մեկնարկից սկսյալ, իսկ վերջին մեկ շաբաթում՝ առավել ևս, անզեն աչքով էլ ակնհայտ է, որ հիմնական լրատվամիջոցների սոցցանցերում և հենց կայքերում...
09:11 21/05/2024«Ժողովուրդ». Աննա Հակոբյանին մուծումներ կատարած 24 նվիրատուներից 7-ը անանուն են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Լավագույն ավանդույթները» շարունակվում են. «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը միլիոնավոր դրամներ փոխանցած տասնյակ անանուն նվիրատուների հարցը տակավին քրեաիրավական...
09:10 21/05/2024«Հրապարակ». Փոխանակ մոդուլային կացարաններ ձեռք բերեն ՊՆ-ի համար, ձեռք են բերում ՆԳՆ-ի համար«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ներքին գործերի նախարարությունը 30 մլն դրամ է տրամադրել մոդուլային-շարժական շենքեր ձեռք բերելու համար: Թե քանի հատ նման շենք է ձեռք բերվել ու ինչի համար, պայմանագրում չի...
09:09 21/05/2024«Փաստ». Փաշինյանի ոստիկանները «հերոսաբար» շարունակում են «Կոլցո» գործողությունը Կիրանցի ու հայ ժողովրդի դեմ«Փաստ» թերթը գրում է. «Երեկ Փաշինյանի ոստիկանները «հերոսաբար» շարունակեցին «Կոլցո» գործողությունը Կիրանցի ու, ընդհանրապես, հայ ժողովրդի դեմ: Հարյուրավոր, եթե ոչ՝ հազարավոր ոստիկաններ հաստաբեստ...
09:03 21/05/2024«Հրապարակ». Ամփոփիչ հանրահավաքի ընթացքում սրբազանը կներկայացնի իշխանափոխության ճանապարհային քարտեզը«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման առաջնորդ Բագրատ սրբազանն այս շաբաթվա ընթացքում կշարունակի հանդիպումները տարբեր հասարակական խմբերի ներկայացուցիչների հետ, իսկ շաբաթվա...
09:00 21/05/2024«Ժողովուրդ». Հայաստանի ողջ տարածքում թափառող կենդանիների խնդիրն այժմ շատ ավելի սրված է, քան նախկինում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «16․09․2019թ․ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր. «Երևանում ստեղծվել է թափառող կենդանիների վնասազերծման ՀՈԱԿ-ը. սրանով դադարեցվել է շների...

10:43 27/06/2012Zhoghovurd: Rafik Grigoryan likely to be appointed Gegharkunik governorThe name of Gegharkunik governor will be unveiled Thursday. Zhoghovurd, citing well-informed sources, reports that RPA wants to appoint head of RPA’s Gegharkunik territorial organization, MP Rafik...
10:28 27/06/2012Yerkir: Vardan Ghukasyan distressed at news that Samvel Balasanyan runs for mayor of GyumriGyumri mayoral election promises to be hot and interesting, Yerkir reports. “With PAP saying that it is still uncertain about its candidate for mayor, we keep asserting that PAP thinks MP Martun...
10:01 27/06/2012Hraparak: Attic to be built on RPA central office buildingRPA decided to renovate its office following a fire in the office building, by building an attic, fourth floor, Hraparak reports.
09:32 27/06/2012Zhoghovurd: Major changes possible in ARF leadershipARF Supreme Body member Spartak Seyranyan told Zhoghovurd that the party will make a final decision on Supreme Assembly in the coming days.
12:31 26/06/2012Hraparak: Gyumri mayor’s son reportedly stabs young manHraparak paper has received a letter from a resident of Gyumri saying that the mayor’s son and his security guard beat a young man and then stabbed him.
12:05 26/06/2012Haykakan Zhamanak: Lchavan village residents punishedResidents of the village of Lchavan, Gegharkunik region, have not yet received cheap fertilizers promised by government this February, though they have already paid for it, Haykakan Zhamanak reports.
11:44 26/06/2012Zhoghovurd: Syunik governor sold mine to Maxim HakobyanZhoghovurd reminds that Syunik governor Suren Khachatryan fails to pay employees’ salaries in his Geghvadzor mine and is therefore selling it.
11:31 26/06/2012Haykakan Zhamanak: SRC will prove Oskanian’s innocence?Former Foreign Minister, PAP member Vartan Oskanian refused to testify on being summoned to the National Security Service (NSS) yesterday for the second time.
10:58 26/06/2012168 Zham: HAK member supports Oskanian“I think opposition political forces should put aside the past and support Vartan Oskanian,” HAK member Myasnik Malkhasyan told 168 Zham.
10:40 26/06/2012Zhoghovurd: Head of NA Human Resources Management Department resignsVarduhi Khachatryan, Head of National Assembly’s Human Resources Management Department, has resigned from office.
10:07 26/06/2012Zhoghovurd: Nikol Pashinyan to be appointed to parliament’s ethics committeeAccording to Zhoghovurd, parliament has not yet formed the ethics committee. NA Deputy Chief of Staff Tatul Soghomonyan told the paper that of 6 parliamentary factions, 4 have nominated candidates....
09:42 26/06/2012Iravunk: HAK has disputes over rallyIravunk paper, citing sources close to HAK, reports that the opposition alliance had serious disputes over today’s rally.
12:01 23/06/2012Chorrord Inknishkhanutyun: Bako Sahakyan opens Facebook accountArsakh President Bako Sahakyan now has an official Facebook account, Chorrord Inknishkhanutyun has revealed.
11:34 23/06/2012Aravot: Emotionally, Shushan Petrosyan is against letting water out of Lake SevanAravot’s correspondent asked Republican MP Shushan Petrosyan about her position on the draft law on Lake Sevan which envisages that a large amount of water must be let out of Lake Sevan.
11:06 23/06/2012Haykakan Zhamanak: Mher Sedrakyan voted for government’s program, though he didn’t know PMRepublican MP Mher Sedrakyan voted for the government’s program, Haykakan Zhamanak has revealed. Haykakan Zhamanak’s correspondent reminded Sedrakyan that in an interview he said that he didn’t know...
10:43 23/06/2012168 Zham: Who interceded for Nature Protection Minister?Aram Harutyunyan has dismissed reports that PM Tigran Sargsyan interceded for him to reappoint him as Minister of Nature Protection, branding the rumors “absurd,” 168 Zham writes.
10:27 23/06/2012Haykakan Zhamanak: Some former MPs refuse to hand down their vehicle numbersAccording to Haykakan Zhamanak, MPs of the 5th convocation parliament have not yet been given their vehicle numbers.
09:57 23/06/2012Hraparak: Nersik Nazaryan receives strict reprimandAccording to Hraparak, Harsnakar incident cost dear to Ruben Hayrapetyan’s godchild, Chief of Yerevan Police Nersik Nazaryan.
09:36 23/06/2012Yerkir: Accreditation rules for journalists to be tightened in NAThe National Assembly is set to tighten accreditation rules for journalists in September, following complaints by MPs that there are too many journalists in the parliament, Yerkir reports.
12:11 22/06/2012Yerkir: RPA refuses to support Gyumri mayor Vardan GhukasyanRPA refuses to support Gyumri mayor Vardan Ghukasyan in the mayoral election, citing his criminal adventures, Yerkir reports.