08:46 08/05/2024«Ժողովուրդ». Երեկ մահացած պայմանագրային զինծառայողը ինքնասպան է եղել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ըստ նախնական վարկածի՝ պայմանագրային զինծառայողը, որի դին գտնելու մասին հայտնել էին երեկ, ինքնասպան է եղել։ Ըստ մեզ հասած...
08:45 08/05/2024«Հրապարակ». Մայիսի 9-ին շարժումը մտնելու է Երևան. Լինելո՞ւ է Փաշինյանի հրաժարականի պահանջ, թե ոչ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ սրբազանը, որ համառորեն չի հրապարակում շարժման քաղաքական պլանը՝ լինելո՞ւ է Փաշինյանի հրաժարականի պահանջ, թե ոչ, ով է վարչապետի իրենց թեկնածուն,...
09:22 07/05/2024«Հրապարակ». Իշխանականներին զգուշացվել է այնպիսի հայտարարություններ չանել, որոնք ավելի կսրեն իրավիճակը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բագրատ սրբազանի առաջնորդությամբ շաբաթ օրվանից Կիրանցից Երևան եկող երթը լուրջ մտահոգություններ է առաջացրել իշխանությունների մոտ. Նիկոլ Փաշինյանը ՔՊ-ական ակտիվին և իշխանական...
09:21 07/05/2024«Ժողովուրդ». Խաչատուրյանին առողջական վիճա՞կն էր հետ կանգնեցրել, թե՞ այլ խորքային պատճառներ կան«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ականների համար շարունակում է տարօրինակ մնալ ՍԴ թեկնածու Դավիթ Խաչատուրյանի՝ առողջական վիճակի կտրուկ վատթարացման հիմքով ԱԺ չներկայանալը ու հարց են բարձրացնում, թե այդ...
09:19 07/05/2024«Հրապարակ». Հանձնախմբի անդամների միջև աշխատանքի բաժանում են կատարվել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի ժողովրդի հիմնարար իրավունքների պաշտպանության հարցերի հանձնախմբի համակարգող Վարդան Օսկանյանը, հանձնախմբի անդամներ Կարեն Բեքարյանը, Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը երեկ...
09:14 07/05/2024«Ժողովուրդ». Նիկոլ Փաշինյանը խաբում է. գերիները չեն վերադարձվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2021 թվականի հուլիսի 12-ին Գեղարքունիքի մարզի Գավառ քաղաքում նախընտրական հանդպման ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը բառացիորեն հայտարարեց. «Ընտրություններում մեր հաղթանակի...
09:11 07/05/2024«Փաստ». ԿԳՄՍ-ի շրջաբերականը՝ հնարավոր բոլոր տարբերակներով կանխել աշակերտների մասնակցությունը սպասվող ցույցերին«Փաստ» թերթը գրում է. ««Տավուշը՝ հանուն Հայրենիքի» շարժումը, որը համազգային բնույթ է ստանում, մեր տեղեկություններով, լրջորեն անհանգստացրել է իշխանություններին։ Կառավարության մեր աղբյուրի փոխանցմամբ,...
09:10 07/05/2024«Ժողովուրդ». Ինչու՞ է Փաշինյանը չեղարկել իր մասնակցությունը Ֆուտզալի Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչ խաղին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Վերջին օրերին Երևանում տեղի ունեցող անհնազանդության ակցիաները և լարված իրավիճակը «փոխում» են Նիկոլ Փաշինյանի օրակարգը: «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Նիկոլ...
09:05 07/05/2024«Հրապարակ». Ագրարային համալսարանը բախվել է ֆինանսական լրջագույն խնդրի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանը բախվել է ֆինանսական լրջագույն խնդրի: Վերջին տարիներին մի քանի դիմորդ ունեցող բուհի ֆինանսական վիճակն ավելի է ծանրացել: Ռեկտորի...
09:04 07/05/2024«Փաստ». Փաշինյանը բավականին դժգոհ է իր «փիար» թիմից«Փաստ» թերթը գրում է. «Մեր ունեցած տեղեկություններով, Փաշինյանը բավականին դժգոհ է իր «փիար» թիմից, ավելի կոնկետ՝ այս օրերին Հայ առաքելական եկեղեցու և սկսված շարժման դեմ հակաքարոզչության մակարդակից և...
09:03 07/05/2024«Ժողովուրդ». Կոռուպցիան դարձել է «անձեռնմխելի» երևույթ մեր երկրում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Կոռուպցիայի դեմ պայքարը բառերից այն կողմ չի անցնում Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության օրոք: Ժամանակ առ ժամանակ իշխանությունները լուրեր են շրջանառում՝ X «չարագործին» կաշառք...
09:45 04/05/2024«Հրապարակ»․ Փաշինյանը սեփական անվտանգությանը վերաբերվում է հիվանդագին լրջությամբ«Հրապարակ»-ը գրում է. «Կիրանցիների անվտանգության վրա թքած ունեցող եւ ադրբեջանցիներից պաշտպանվելու համար սահմանին ծառ տնկելու կամ պատ շարելու առաջարկով հանդես եկած վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սեփական...
09:34 04/05/2024«Փաստ». Եթե իշխանությունը գովերգում է ՄԻՊ-ին, ի՞նչ է դա նշանակում«Փաստ» օրաթերթը գրում է. Խորհրդարանը երեկ քննարկում էր ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի տարեկան հաղորդումը և զեկույցը: Մի կողմ թողնենք ՄԻՊ Անահիտ Մանասյանի տարեկան հաղորդման ու զեկույցի...
09:01 04/05/2024«Հրապարակ»․ Ինչու են ընդդիմադիր պատգամավորները հրաժարվել գործուղումներից«Հրապարակ»-ը գրում է. «Խորհրդարանական ընդդիմությունը որոշ ժամանակով հրաժարվել է գործուղումներից, ընդդիմադիր պատգամավորներից մեկը, որ չցանկացավ՝ անունը գրենք, երեկ ասաց, թե խմբակցությունների կայացրած...
08:58 04/05/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ականները Նիկոլ Փաշինյանի ներկայությամբ ջանք չեն խնայել՝ ցույց տալու, որ շատ ոգևորված են Ակադեմիական քաղաքի գաղափարով«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, երեկ ՔՊ-ն հերթական նախաձեռնող խմբի նիստն է արել՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ: Նիստի օրակարգում բացառապես կրթական ոլորտին առնչվող հարցեր են եղել,...
08:53 04/05/2024«Ժողովուրդ». Գեղարքունիքի մարզպետ, թե՞ Մոսկվայի ուսանող«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Հիրավի, անհավանական կենսագրություններ են ունենում ՔՊ-ական «անկենսագրություն» պաշտոնյաները։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը պարզեց, որ Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը...
08:43 04/05/2024«Ժողովուրդ». «Մի բարձի աշխատեք». Պետական համակարգ մուտքը զույգերովԺողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Գործավարից մինչև նախարար գրեթե բոլոր ՔՊ-ականները «գերդաստաններով» պետական համակարգում են։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը «Ապագա կա՛» լոզունգի «ապացույցին» ականատես եղավ`...
09:30 03/05/2024«Հրապարակ»․ Ճանապարհից երևում են նշաձողեր«Հրապարակ»-ը գրում է. «Երեկ ոստիկանական հատուկ գործողությունների արդյունքում, ինչպես հայտնի է, բացվեց Կիրանցից դեպի ականապատված դաշտեր տանող ճանապարհի մուտքը, բայց ոչ միջպետական ճանապարհի Կիրանցի...
09:12 03/05/2024«Ժողովուրդ».ՔՊ-ական պաշտոնյաները արդեն աստղաբաշխական գումարներ են ստանում օտարերկրյա ֆիրմաներից«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ Թալինի քաղաքապետ Տավրոս Սափեյանը իր հայտարարագրի «նվերներ» բաժնում գրել է, որ 2023 թվականի ընթացքում Twins Buick Gmc ֆիրմայից ստացել...
09:05 03/05/2024«Ժողովուրդ». Նաիրա Հովսեփյանի ճակատագիրը«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն ԲԴԽ-ում Նաիրա Հիվսեփյանի ազատման հարցը անցել է խիստ էմոցիոնալ ու ԲԴԽ անդամները հանգստացրել են ու հորդորել միայն ԲԴԽ...

11:50 20/09/2018«Жоховурд»: Арсен Торосян без основания уволил с работы директора Центра переливания крови имени ЙолянаГазета «Жоховурд» пишет, что в результате решений министра здравоохранения Арсена Торосяна страсти вокруг должности директора Центра переливания крови им.
11:59 19/09/2018«Грапарак»: Проработавший месяц директором поликлиники протеже Арсена Торосяна уволен из-за конфликтаГазета «Грапарак» пишет, что занявший должность директора подведомственной медицинскому центру «Сурб Григор Лучсаворич» поликлиники Геворк Симонян, который является одним из близких министра...
11:44 19/09/2018«Паст»: Общественные организации обеспокоены в связи с предстоящими выборами в Совет старейшин ЕреванаГазета «Паст» пишет, что ряд общественных организаций имеют определенную обеспокоенность в связи с предстоящими в воскресенье выборами в Совет старейшин Еревана.
11:43 19/09/2018«Грапарак»: Встреча Царукян-Саргсян прошла «подальше от глаз» – в ЦахказдореГазета «Грапарак» пишет, что недавно между Гагиком Царукяном и Сержем Саргсяном состоялась встреча и беседа.
11:42 19/09/2018«Грапарак»: Пять из 11 членов Следственной комиссии – депутаты фракции РПАГазета «Грапарак» пишет, что фракция Республиканская партия Армении выдвинула в состав сформированной по факту прослушки телефонного разговора между директором СНБ и начальником ССС Следственной...
12:40 18/09/2018«Голос Армении»: Вновь провокации на границеМинобороны Азербайджана, понятно, опровергает информацию о своих потерях и утверждает, что военное руководство Армении предоставило премьеру неверную информацию.
11:38 18/09/2018«Грапарак»: Новая власть продолжает «чистку» госаппарата от «бывших»Газета «Грапарак» пишет, что новые власти устраняют из всех звеньев государственного аппарата тех, кто связан с бывшей властью.
11:24 18/09/2018«Жохрвурд»: В ССС приглашаются служившие десять лет назад во внутренних войсках людиГазета «Жохрвурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в эти дни в Специальную следственную службу приглашают по делу 1 марта лиц, которые десять лет назад служили во внутренних войсках и...
11:22 18/09/2018«Грапарак»: Следственная комиссия претендует стать прокуратуройГазета «Грапарак» пишет, что председателем Следственной комиссии парламента по вопросам прослушки телефонного разговора директора Службы национальной безопасности и начальника Специальной...
11:22 18/09/2018«Иратес»: Министр образования и науки будет отправлен в отставкуГазета «Иратес» пишет, что в ближайшее время с должностью распрощается начальник Специальной следственной службы и будет выражено недоверие генеральному прокурору Армении.
12:07 14/09/2018«Грапарак»: Российский банк VTB намерен забрать за долг Техутское месторождениеГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что вчера в Армению прилетели представители российского банка VTB и сразу поехали на Техутское месторождение.
12:07 14/09/2018«Жоховурд»: Ряд ответственных должностных лиц по делу «1 марта» за эти годы уехали из страныГазета «Жоховурд» пишет, что второй президент Армении Роберт Кочарян, которому предъявлено обвинение по делу о разгоне демонстрации 1 марта в свержении конституционного порядка, продолжает...
12:06 14/09/2018«Иратес»: Члены правительства не разбираются в реальных проблемахГазета «Иратес» пишет, что новые власти под знаменем демократии и свободы слова начали работать в таком закрытом режиме, что некоторые даже начали мечтать о прежней власти.
12:05 14/09/2018«Жаманак»: У Кассационного суда есть месяц, чтобы вернуть жалобу или оставить ее без рассмотренияГазета «Жаманак» пишет, что новоизбранный председатель Кассационного суда Ерванд Хункарян отказался комментировать вопрос иммунитета второго президента Армении Роберта Кочаряна, мотивируя тем, что...
11:35 13/09/2018«Грапарак»: Министр образования, нарушив договоренность, включил брата в предвыборный списокСоставление предвыборного списка блока «Мой шаг» для участия в выборах Совета старейшин Еревана было нелегким – кого включить, на каком месте и т.д.
11:34 13/09/2018«Жаманак»: Армении не будет позволено выдвинуть нового кандидата на пост генсека ОДКБГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в ближайшие дни Юрий Хачатуров покинет пост генерального секретаря ОДКБ.
11:33 13/09/2018«Паст»: Нет ни «уложенных на асфальт», ни подвергнутых приводуНесмотря на то, что премьер-министр позавчера дал два часа директору Службы национальной безопасности и начальнику полиции, чтобы «уложить на асфальт» и разоружить незаконно вооруженные банды...
11:32 13/09/2018«Жоховурд»: В РПА опровергли сведения о намерении преподнести неприятный сюрпризГазета «Жоховурд» пишет, что согласно муссируемым слухам, на предстоящих 23 сентября выборах в Совет старейшин Еревана Республиканская партия Армении (РПА) намерена преподнести правительству Никола...
11:45 12/09/2018«Жоховурд»: В сфере животноводства зафиксирован серьезный спадГазета «Жоховурд» пишет, что в Армении зафиксирован довольно серьезный спад в сфере животноводства. Согласно данным Статистического комитета Армении, в январе-июле этого года в сфере животноводства...
11:30 12/09/2018«Грапарак»: В США не понимают смысл отправки в Сирию «гуманитарной миссии»Визиты Никола Пашиняна в Россию и некоторые его шаги вызвали недоумение Запада. В США не понимают смысл отправки в Сирию «гуманитарной миссии», особенно, когда они не были об этом заранее...