08:46 08/05/2024«Ժողովուրդ». Երեկ մահացած պայմանագրային զինծառայողը ինքնասպան է եղել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ըստ նախնական վարկածի՝ պայմանագրային զինծառայողը, որի դին գտնելու մասին հայտնել էին երեկ, ինքնասպան է եղել։ Ըստ մեզ հասած...
08:45 08/05/2024«Հրապարակ». Մայիսի 9-ին շարժումը մտնելու է Երևան. Լինելո՞ւ է Փաշինյանի հրաժարականի պահանջ, թե ոչ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ սրբազանը, որ համառորեն չի հրապարակում շարժման քաղաքական պլանը՝ լինելո՞ւ է Փաշինյանի հրաժարականի պահանջ, թե ոչ, ով է վարչապետի իրենց թեկնածուն,...
09:22 07/05/2024«Հրապարակ». Իշխանականներին զգուշացվել է այնպիսի հայտարարություններ չանել, որոնք ավելի կսրեն իրավիճակը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բագրատ սրբազանի առաջնորդությամբ շաբաթ օրվանից Կիրանցից Երևան եկող երթը լուրջ մտահոգություններ է առաջացրել իշխանությունների մոտ. Նիկոլ Փաշինյանը ՔՊ-ական ակտիվին և իշխանական...
09:21 07/05/2024«Ժողովուրդ». Խաչատուրյանին առողջական վիճա՞կն էր հետ կանգնեցրել, թե՞ այլ խորքային պատճառներ կան«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ականների համար շարունակում է տարօրինակ մնալ ՍԴ թեկնածու Դավիթ Խաչատուրյանի՝ առողջական վիճակի կտրուկ վատթարացման հիմքով ԱԺ չներկայանալը ու հարց են բարձրացնում, թե այդ...
09:19 07/05/2024«Հրապարակ». Հանձնախմբի անդամների միջև աշխատանքի բաժանում են կատարվել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի ժողովրդի հիմնարար իրավունքների պաշտպանության հարցերի հանձնախմբի համակարգող Վարդան Օսկանյանը, հանձնախմբի անդամներ Կարեն Բեքարյանը, Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը երեկ...
09:14 07/05/2024«Ժողովուրդ». Նիկոլ Փաշինյանը խաբում է. գերիները չեն վերադարձվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2021 թվականի հուլիսի 12-ին Գեղարքունիքի մարզի Գավառ քաղաքում նախընտրական հանդպման ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը բառացիորեն հայտարարեց. «Ընտրություններում մեր հաղթանակի...
09:11 07/05/2024«Փաստ». ԿԳՄՍ-ի շրջաբերականը՝ հնարավոր բոլոր տարբերակներով կանխել աշակերտների մասնակցությունը սպասվող ցույցերին«Փաստ» թերթը գրում է. ««Տավուշը՝ հանուն Հայրենիքի» շարժումը, որը համազգային բնույթ է ստանում, մեր տեղեկություններով, լրջորեն անհանգստացրել է իշխանություններին։ Կառավարության մեր աղբյուրի փոխանցմամբ,...
09:10 07/05/2024«Ժողովուրդ». Ինչու՞ է Փաշինյանը չեղարկել իր մասնակցությունը Ֆուտզալի Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչ խաղին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Վերջին օրերին Երևանում տեղի ունեցող անհնազանդության ակցիաները և լարված իրավիճակը «փոխում» են Նիկոլ Փաշինյանի օրակարգը: «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Նիկոլ...
09:05 07/05/2024«Հրապարակ». Ագրարային համալսարանը բախվել է ֆինանսական լրջագույն խնդրի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանը բախվել է ֆինանսական լրջագույն խնդրի: Վերջին տարիներին մի քանի դիմորդ ունեցող բուհի ֆինանսական վիճակն ավելի է ծանրացել: Ռեկտորի...
09:04 07/05/2024«Փաստ». Փաշինյանը բավականին դժգոհ է իր «փիար» թիմից«Փաստ» թերթը գրում է. «Մեր ունեցած տեղեկություններով, Փաշինյանը բավականին դժգոհ է իր «փիար» թիմից, ավելի կոնկետ՝ այս օրերին Հայ առաքելական եկեղեցու և սկսված շարժման դեմ հակաքարոզչության մակարդակից և...
09:03 07/05/2024«Ժողովուրդ». Կոռուպցիան դարձել է «անձեռնմխելի» երևույթ մեր երկրում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Կոռուպցիայի դեմ պայքարը բառերից այն կողմ չի անցնում Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության օրոք: Ժամանակ առ ժամանակ իշխանությունները լուրեր են շրջանառում՝ X «չարագործին» կաշառք...
09:45 04/05/2024«Հրապարակ»․ Փաշինյանը սեփական անվտանգությանը վերաբերվում է հիվանդագին լրջությամբ«Հրապարակ»-ը գրում է. «Կիրանցիների անվտանգության վրա թքած ունեցող եւ ադրբեջանցիներից պաշտպանվելու համար սահմանին ծառ տնկելու կամ պատ շարելու առաջարկով հանդես եկած վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սեփական...
09:34 04/05/2024«Փաստ». Եթե իշխանությունը գովերգում է ՄԻՊ-ին, ի՞նչ է դա նշանակում«Փաստ» օրաթերթը գրում է. Խորհրդարանը երեկ քննարկում էր ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի տարեկան հաղորդումը և զեկույցը: Մի կողմ թողնենք ՄԻՊ Անահիտ Մանասյանի տարեկան հաղորդման ու զեկույցի...
09:01 04/05/2024«Հրապարակ»․ Ինչու են ընդդիմադիր պատգամավորները հրաժարվել գործուղումներից«Հրապարակ»-ը գրում է. «Խորհրդարանական ընդդիմությունը որոշ ժամանակով հրաժարվել է գործուղումներից, ընդդիմադիր պատգամավորներից մեկը, որ չցանկացավ՝ անունը գրենք, երեկ ասաց, թե խմբակցությունների կայացրած...
08:58 04/05/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ականները Նիկոլ Փաշինյանի ներկայությամբ ջանք չեն խնայել՝ ցույց տալու, որ շատ ոգևորված են Ակադեմիական քաղաքի գաղափարով«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, երեկ ՔՊ-ն հերթական նախաձեռնող խմբի նիստն է արել՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ: Նիստի օրակարգում բացառապես կրթական ոլորտին առնչվող հարցեր են եղել,...
08:53 04/05/2024«Ժողովուրդ». Գեղարքունիքի մարզպետ, թե՞ Մոսկվայի ուսանող«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Հիրավի, անհավանական կենսագրություններ են ունենում ՔՊ-ական «անկենսագրություն» պաշտոնյաները։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը պարզեց, որ Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը...
08:43 04/05/2024«Ժողովուրդ». «Մի բարձի աշխատեք». Պետական համակարգ մուտքը զույգերովԺողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Գործավարից մինչև նախարար գրեթե բոլոր ՔՊ-ականները «գերդաստաններով» պետական համակարգում են։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը «Ապագա կա՛» լոզունգի «ապացույցին» ականատես եղավ`...
09:30 03/05/2024«Հրապարակ»․ Ճանապարհից երևում են նշաձողեր«Հրապարակ»-ը գրում է. «Երեկ ոստիկանական հատուկ գործողությունների արդյունքում, ինչպես հայտնի է, բացվեց Կիրանցից դեպի ականապատված դաշտեր տանող ճանապարհի մուտքը, բայց ոչ միջպետական ճանապարհի Կիրանցի...
09:12 03/05/2024«Ժողովուրդ».ՔՊ-ական պաշտոնյաները արդեն աստղաբաշխական գումարներ են ստանում օտարերկրյա ֆիրմաներից«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ Թալինի քաղաքապետ Տավրոս Սափեյանը իր հայտարարագրի «նվերներ» բաժնում գրել է, որ 2023 թվականի ընթացքում Twins Buick Gmc ֆիրմայից ստացել...
09:05 03/05/2024«Ժողովուրդ». Նաիրա Հովսեփյանի ճակատագիրը«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն ԲԴԽ-ում Նաիրա Հիվսեփյանի ազատման հարցը անցել է խիստ էմոցիոնալ ու ԲԴԽ անդամները հանգստացրել են ու հորդորել միայն ԲԴԽ...

11:31 06/06/2012Yerkir: Syunik governor agrees with President over PM’s appointmentSyunik governor Suren Khachatryan missed the last meetings of RPA executive body and council, when Serzh Sargsyan named Tigran Sargsyan as a candidate for PM, Yerkir reports.
11:00 06/06/2012Hraparak: Alexander Karapetyan wants to be Minister of Urban DevelopmentAccording to Hraparak paper’s information, Deputy Chairman of National Unity Party Alexander Karapetyan wants to be Minister of Urban Development.
10:40 06/06/2012Haykakan Zhamanak: What is PAP’s position?Haykakan Zhamanak paper asked representatives of parliamentary factions about their position on government’s program that will be submitted to parliament for approval.
10:12 06/06/2012Zhoghovurd: Syunik governor selling his mineZhoghovurd reports that Syunik governor Suren Khachatryan fails to pay employees’ salaries in his Geghvadzor mine and is therefore selling the mine.
09:51 06/06/2012Hraparak: Aram Sargsyan leaving for Brussels, U.S.Hanrapetutyun (Republic) party leader Aram Sargsyan, who has recently returned from Brussels, will again leave for Brussels and U.S., where he will meet with politicians, representatives of the U.S.
12:14 05/06/2012Haykakan Zhamanak: PAP tries to bring more intrigue into political lifeProsperous Armenia Party members said that U.S. Secretary of State Hillary Clinton would also meet with PAP leader Gagik Tsarukyan in Yerevan, Haykakan Zhamanak writes. The paper asked Tsarukyan’s...
11:45 05/06/2012Irates de Facto: Deputy Prime Minister’s office to be established in ArmeniaPM Tigran Sargsyan will unveil the new Cabinet after June 9, Irates de Facto reports. According to the paper, for the first time Deputy Prime Minister’s office will be established as an independent...
11:24 05/06/2012Chorrord Inknishkhanutyun: Clouds gathering over Stepanavan mayorChorrord Inknishkhanutyun paper reports that clouds are gathering over Stepanavan mayor Armen Gharakeshishyan.
11:09 05/06/2012Hraparak: Old RPA members insultedAccording to Hraparak, at a meeting of RPA executive body prior to elections, Serzh Sargsyan had said that if RPA won 40 percent of the vote, Vazgen Karakhanyan, Sukias Avetisyan, Lernik Alexanyan...
10:42 05/06/2012Chorrord Inknishkhanutyun: Gagik Tsarukyan looking for new spokespersonChorrord Inknishkhanutyun paper reports that Prosperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan’s spokesperson Khachik Galstyan was forced to resign from his job.
10:25 05/06/2012Hraparak: Anahit Bakhshyan offered position in education fieldMember of Heritage party, former MP Anahit Bakhshyan has received a job offer from Armenian Ministry of Education and Science, Hraparak paper reports.
10:09 05/06/2012Zhoghovurd: Coffee machine disappeared from parliament under Samvel NikoyanAccording to Zhoghovurd paper, journalists accredited to cover parliament found an unpleasant surprise in the National Assembly lately: the door of the computer room for journalists was locked and...
09:45 05/06/2012Yerkir: Newly elected MPs need to buy furnitureNewly elected MPs are busy buying furniture these days, Yerkir reports. “It turns out that office furniture left by members of National Assembly of 4th convocation was distributed among Parliament...
12:05 02/06/2012Hraparak: SMEJA chief to be appointed to Presidential AdministrationMihran Poghosyan, head of Justice Ministry’s Service for the Mandatory Execution of Judicial Acts (SMEJA), may be appointed head of Presidential Control Service, Hraparak paper writes.
11:50 02/06/2012Zhoghovurd: PM orders Shirak governor to take vacationPrime Minister Tigran Sargsyan ordered Shirak governor Ashot Giziryan to take a vacation until it becomes clear whether or not he will stay in his job, Zhoghovurd reports.
11:30 02/06/2012Hayatsk: Tsomak former leader of rock band IncestAccording to Hayatsk, Tsomak Oganezova, the owner of DIY club, known as a gay hangout, was a leader of female rock band Incest some years ago.
11:08 02/06/2012Chorrord Inknishkhanutyun: Russian-Armenian philanthropist Ruben Vardanyan to invest in education and banking in ArtsakhAccording to Chorrord Inknishkhanutyun paper, Russia-based Armenian philanthropist Ruben Vardanyan is paying a visit to Artsakh.
10:30 02/06/2012Haykakan Zhamanak: Cadre changes expected in Parliament StaffSome cadre changes are expected in the National Assembly Staff, Haykakan Zhamanak reports. In particular, Parliament’s Chief of Staff Vrezh Gasparyan, appointed by Samvel Nikoyan to replace Gegham...
10:08 02/06/2012Yerkir: Government refuses to install anti-hail stations in Hatsik villageYerkir paper reports that government will not install anti-hail stations in Armavir region, in particular, in Hatsik village, because Armavir governor, a member of PAP, has drawn a great number of...
09:44 02/06/2012Haykakan Zhamanak: Two apply for position of Linguistic University RectorAccording to Haykakan Zhamanak, two candidates have applied for the position of Rector of V. Brusov State Linguistic University of Yerevan: Acting Rector Gayane Gasparyan and Vagharshak Madoyan, both...