09:37 18/01/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ականներից մի քանիսը մնացին անդրդվելի ու չմասնակցեցին Հայկ Սարգսյանի նախագծի քվեարկությանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի հեղինակած աղմկահարույց՝ ««Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում լրացումներ և...
09:35 18/01/2024«Հրապարակ». Արցախի խորհրդարանի «Ազատ հայրենիք» խմբակցությունը փորձում է տորպեդահարել գործընթացը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Դեռևս անցած տարեվերջին Արցախի ԱԺ-ն գաղտնիության ռեժիմում հրավիրված նիստում Արցախի հարցով միջազգային հանձնախումբ ձևավորելու որոշում էր ընդունել, սակայն այդ մասին պաշտոնապես...
09:34 18/01/2024«Ժողովուրդ». Ինչ նոր մանրամասներ են հայտնի ձնահոսքի հետևանքով կյանքից զրկված Բենիամին Մանուչարյանի դեպքից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին մանրամասներ են հայտնի դարձել ձնահոսքի հետևանքով կյանքից զրկված Բենիամին Մանուչարյանի դեպքից։ Մասնավորապես, զինվորի զորացրվելուց առաջ զանգեր են հնչել...
09:25 18/01/2024«Հրապարակ». Ավինյանը Երևանում ճանապարհները պատրաստվում է վարկերով ու պարտքերով կառուցել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի կառավարությունն Ասիական զարգացման բանկից հերթական վարկն է պատրաստվում վերցնել՝ Երևանի Իսակով-Արշակունյաց պողոտա ճանապարհահատվածը կառուցելու համար։ Վարկի գումարը...
09:23 18/01/2024«Ժողովուրդ». Արդարադատության նախարարության պաշտոնյայի դեմ քրեական գործ է հարուցվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ՀՀ արդարադատության նախարարության իրավական փոխօգնության վարչության հանձնումների և դատական հանձնարարությունների բաժնի պետ Անուշ...
09:22 18/01/2024«Հրապարակ». Ադրբեջանի նախագահի սպառնալից հայտարարությունները մտահոգություններ են առաջացրել իշխող խմբակում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ խմբակցությունը փակ հանդիպման և հաշվետվության է հրավիրել արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանին։ Նախնական որոշմամբ հանդիպումը նշանակվել է հունվարի 24-ին՝ Ազգային ժողովում:...
09:19 18/01/2024«Ժողովուրդ». Ովքեր են ՔՊ-ի դրամահավաք-երեկոյի նվիրատուները. Ով է ավելի քիչ գումար հանգանակել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2023 թվականի հուլիսի 31-ին տեղի ունեցած «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության դրամահավաքին Հայաստանի բոլոր խոշոր գործարարներին հանձնարարված է եղել կլորիկ գումար...
09:17 18/01/2024«Հրապարակ». Հ1-ի լուրերի տնօրենին նկատողություն է հայտարարվել ծաղկամանի պատմության համար«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Դեկտեմբերի 19-ին «Հրապարակն» անդրադարձել էր Հանրային հեռուստաընկերությունում տիրող բարքերին։ Գրել էինք նաև մի դեպքի մասին, երբ Հանրայինի լուրերի տնօրեն Լուսինե Բարսեղյանը...
09:00 18/01/2024Կառավարությունում միջգերատեսչական բախումները գնալով ավելի մեծ ծավալներ են ստանում. «Փաստ»«Փաստ» օրաթերթը գրում է. «Փաստ» թերթի տեղեկություններով, կառավարությունում միջգերատեսչական բախումները գնալով ավելի մեծ ծավալներ են ստանում: Խոսքը ժողովրդական երկրներին բնորոշ բանավեճերի կամ...
08:57 18/01/2024Ի՞նչ նախապատմություն է թաքնված թենիսի կորտերի առումով. «Փաստ»«Փաստ» օրաթերթը գրում է. Վերջին օրերին ակտիվ քննարկման թեմա են դարձել Օղակաձև զբոսայգու, մասնավորաբար 4-րդ հատվածի հետագայի վերաբերյալ խոսակցությունները: Կարծիքները տարբեր են, ընդուպ՝ ծայրահեղ...
09:16 17/01/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանի իշխանությունը, որ կախիչ ու ցնցուղ է պոկում, 6.5 մլն ԱՄՆ դոլարի համար որևէ մեկի չի պատժել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նախորդ տարի՝ տարեվերջին, մեծ շուքով շահագործման հանձնվեց Գեղարքունիքի մարզի «Մարտունի» բժշկական կենտրոնը, որի կառուցման համար ՀՀ կառավարությունը պետական բյուջեից տրամադրել...
09:14 17/01/2024«Հրապարակ». ԲԴԽ-ում դատավորի պաշտոնի թեկնածուի լոբբինգն իրականացրել է ՔՊ-ում հարց լուծող Արփի Դավոյանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի թափուր պաշտոնի համար «Քաղպայմանագիր» խմբակցությունը, ինչպես հայտնի է, առաջադրել է վանաձորցի փաստաբան, փաստաբանական ընկերության հիմնադիր...
09:09 17/01/2024«Հրապարակ». Ինչ ունեցվածք ունի Վայոց Ձորի մարզպետը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արարատ Գրիգորյանի փոխարեն դեկտեմբերի 7-ին Վայոց Ձորի մարզպետ նշանակվեց ԱԱԾ Վայոց Ձորի մարզային վարչության պետ Կոլյա Միքաելյանը (անձնագրով Միքաելյան է)։ Մարզպետի պաշտոնը...
09:08 17/01/2024«Ժողովուրդ». Ըստ նոր նախագծի, պարգևավճարներ ստանալը դառնում է օրենքով սահմանված կարգ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ազգային Ժողովի 8-րդ գումարման 7-րդ նստաշրջանի քննարկվող նախագծերի շարքում է թաքնված՝ ««Պետական պաշտոններ և պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության...
08:59 17/01/2024«Հրապարակ». Ո՞վ է Ագրարային համալսարանի ռեկտորի իշխանական թեկնածուն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ազգային ագրարային համալսարանի ռեկտորի պաշտոնը դեկտեմբերի 25-ից թափուր է: Այդ օրն ավարտվել է նախկին ռեկտոր Վարդան Ուռուտյանի պաշտոնավարման 5-ամյա ժամկետը: Մեր...
08:58 17/01/2024«Ժողովուրդ». Ինչ ուշագրավ իրադարձութուններ են ծավալվել Հակակոռուպցիոն դատարանում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ Երևան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավարի աշխատակազմի կոմունալ տնտեսության բաժնի պետ Տիգրան Մարտիրոսյանի դատական նիստից...
08:57 17/01/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ական քաղաքապետը փորձե՞լ է դանակով կտրել անձնական հարցով իրեն դիմած քաղաքացու կոկորդը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երկու օր առաջ լուրեր տարածվեցին, թե Ստեփանավանի ՔՊ-ական քաղաքապետ Արմեն Գրիգորյանը փորձել է դանակով կտրել անձնական հարցով իրեն դիմած քաղաքացու կոկորդը, որը եկած է եղել...
09:16 16/01/2024«Ժողովուրդ». Թալան՝ քաղաքացիների գրպանի հաշվին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2024 թվականի հունվարի մեկից հաստատվել են ավտոկայանատեղիների կարմիր գծերի նոր գները, և տարեկան սպասարկման գինը 160 հազար դրամ է։ Ուսումնասիրելով հաստատված օրենքի նշված...
09:13 16/01/2024«Հրապարակ». Ոչ միայն համաձայն է, որ Ամուլսարի հանքը շահագործվի, այլև դրան փայատեր է դարձել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի Հանրապետությունը հունվարի 10-ին 200 հազար դոլար՝ 81 մլն 526 հազար դրամ է փոխանցել Միջնորդ դատարանի մշտական պալատին (Permanent Court of Arbitration)՝ որպես գրավ։...
09:11 16/01/2024«Ժողովուրդ». Ձախողումներ են ամենուր. Ռուանդան հեռացրել է Հայոց ցեղասպանության մասին հիշատակումը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխանական պատգամավորների գործուղումները ոչ միայն որևէ օգուտ չեն տալիս մեր երկրին, այլև, ընդհակառակը, երբեմն զուգադիպությամբ բացասական հետևանքներ են ունենում Հայաստանի...

12:38 16/12/2017«Жаманак»: Зарплата учителей с января сократиться на 5 тысяч драмовГазета «Жаманак» пишет, что учителей общеобразовательных школ предупредили, что после января их зарплата будет сокращена на 5 тысяч драмов.
11:56 16/12/2017«Голос Армении»: Тем не менее, спрос на дроваГазета «Голос Армении» в номере от 16 декабря пишет: «Все, что окружает нас, и мы сами - это составляющие экосистемы.
11:37 15/12/2017«Иравунк»: Наира Зограбян взяла очередной «тайм-аут»Газета «Иравунк» пишет, что депутат парламентской фракции «Блок Царукян» Наира Зограбян по старой привычке в очередной раз взяла «тайм-аут».
11:27 15/12/2017«Жаманак»: В Арцахе подорожали продовольственные товары первой необходимостиЗафиксированный в последнее время рост цен на продовольственные товары первой необходимости в Армении наблюдается также в Арцахе.
11:10 15/12/2017«Грапарак»: В КГД проведены очередные кадровые перестановкиВ Комитете государственных доходов (КГД) Армении проведены очередные кадровые перестановки – заменены начальники налоговых инспекций Кентрон и Шенгавит, пишет газета «Грапарак».
11:00 15/12/2017«Жаманак»: В парламент Армении внесен очередной спорный законопроектГазета «Жаманак» пишет, что в парламент Армении представлен очередной спорный законопроект, который может стать новым водоразделом между сторонниками традиционной национальной семьи и адептами...
11:00 15/12/2017«Иравунк»: В АРФД считают, что Агван Варданян ведет сепаратные переговоры для получения должностиВ последнее время в АРФ «Дашнакцутюн» сформировалась определенная атмосфера неполного доверия в отношении секретаря парламентской фракции Агвана Варданяна, пишет газета «Иравунк» со ссылкой на свои...
12:15 14/12/2017«Голос Армении»: По дешевке к точке невозвратаГазета «Голос Армении» в номере от 14 декабря пишет: «Новые заводы по производству уксусной кислоты стоимостью 100 млн долларов строят Индия, Китай, а мы свое готовое производство на "Наирите"...
11:13 14/12/2017«Жаманак»: Европейцам так нравится прием и угощение Царукяна, что они почти раз в три месяца находят повод, чтобы приехать в АрмениюГазета «Жаманак» пишет, что 15 декабря в ресторанном комплексе «Фараон» руководящий состав партии «Процветающая Армения» во главе с председателем партии Гагиком Царукяном будет принимать делегацию...
11:05 14/12/2017«Жоховурд»: Правительство увеличивает размер государственного долгаПравительство Армении решило увеличить размер государственного долга. Между министерством финансов, Германским Банком Развития (KfW) и Государственным комитетом водного хозяйства предусматривается...
11:04 14/12/2017«Грапарак»: Председатель КГД встретится с бизнесменамиГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что председатель Комитета государственных доходов (КГД) Армении Вардан Арутюнян в субботу проведет в Цахкадзоре встречу с бизнесменами.
10:31 14/12/2017«Жаманак»: 70-летний Ким Балаян продолжает оставаться членом Конституционного судаГазета «Жаманак» напоминает о том, что 15-го октября судье Конституционного суда Армении Киму Балаяну исполнилось 70 лет.
10:30 14/12/2017«Жоховурд»: Вокруг Эрмине Нагдалян назревает новый скандалГазета «Жоховурд» пишет, что из депутатов фракции Республиканской партии Армении бывший вице-спикер парламента Эрмине Нагдалян продолжает оставаться в привилегированном положении.
11:53 13/12/2017«Жаманак»: Парламент – это не ярмарка «Малатия»: вместо праздничных пакетов сотрудники получат премииСпикер парламента Армении Ара Баблоян решил нарушить сформировавшуюся на протяжении лет традицию и не раздавать сотрудникам парламента новогодние праздничные пакеты.
11:38 13/12/2017«Жоховурд»: Внепарламентские силы обречены на бездействиеНа политическом поле Армении создалась ситуация, когда внепарламентские силы волей-неволей обречены на бездействие.
11:10 13/12/2017«Паст»: В 2018 году Виген Саркисян станет министром иностранных дел, Эдвард Налбандян – президентомГазета «Паст» со ссылкой на свои источники пишет, что в узком кругу руководства страны решен вопрос назначения конкретных людей на ключевые должности с апреля 2018 года.
12:22 12/12/2017«Голос Армении»: О чем молчит ОРО? Не считает себя политзаключеннымГазета «Голос Армении» в номере от 12 декабря пишет: «Судебные разбирательства по делу вооруженной группы, захватившей 17 июля 2016 г.
11:32 12/12/2017«Жаманак»: Артур Багдасарян после 9 апреля будет назначен председателем Конституционного судаГазета «Жаманак» пишет, что власти Армении делают все, чтобы избрание Артура Багдасаряна на должность председателя Конституционного суда Армении прошло по возможности незаметно и без потрясений.
11:31 12/12/2017«Иратес»: Сейран Оганян продает кафе «Пирамида»Газета «Иратес» пишет со ссылкой на свои источники, что хотя и альянс «Оганян – Раффи – Осканян более не существует, тем не менее входящие в него партии не теряют надежду, что на фоне подписанного...
11:08 12/12/2017«Жаманак»: Эрмине Нагдалян обанкротиласьГазета «Жаманак» обратилась к заявлению главы парламентской фракции Республиканской партии Армении (РПА) Ваграма Багдасаряна о том, что имел со своим телефоном проблему и доходящий до 1 млн.