09:11 31/10/2023«Ժողովորդ». Վերսանդիկ Հակոբյանի որդիները հորեղբոր հետ ունեցած գումարային խնդիրները ինչպես են լուծում«Ժողովորդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը պարբերաբար անդրադարձել է, որ ԱԺ մեքենաների վերանորոգումն իրականացնում է «Գարանտսերվիս» ՍՊԸ-ն, որը նաև ոստիկանության և ՊՆ մատակարարներից է։ Այս...
09:09 31/10/2023«Հրապարակ». Արցախում մնացած զինտեխնիկան ոչ թե ադրբեջանցիներին է հանձնվել, այլ՝ ռուսական կողմին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի Պաշտպանության բանակը լուծարելուց հետո, մեր տեղեկություններով, բանակի զինվորական մեքենաների վրայից հանվել են զինվորական համարանիշները, փոխարենը դրվել են քաղաքացիական...
09:07 31/10/2023«Փաստ». Ովքե՞ր են որոշել նոր քաղաքական կուսակցություն ստեղծել «Հայոց ամրոց» անունով«Փաստ» թերթը գրում է. «2023 թվականի հոկտեմբերի 27-ին հանրապետությունում գրանցվել է նոր քաղաքական կուսակցություն՝ «Հայոց ամրոց» անունով: «Փաստ» թերթը փորձեց հասկանալ, թե հայաստանյան քաղաքական...
09:05 31/10/2023«Ժողովորդ». Վահե և Վիգեն Բադալյանները անթաքույց շարունակում են իրենց գովազդային արշավները«Ժողովորդ» թերթը գրում է. «Պարբերաբար ՀՀ ԱԺ-ում լսում ենք ինչ-որ օրենքների նախագծերի մասին, որոնք, իբրև թե, վերաբերում են խաղամոլությանը ու դրա դեմ պայքարին, սակայն ոլորտում իրավիճակը գնալով ավելի...
09:03 31/10/2023«Հրապարակ». Սյունիքի նկատմամբ «հետաքրքրվածությունը» որոշ լարվածություն է առաջացրել բնակչության շրջանում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ու ցավակցական ուղերձներից զատ, որոշել է հետաքրքրվել նաև ներհայաստանյան հարցերով․ վաղը նա եռօրյա այցով Սյունիք...
09:01 31/10/2023«Փաստ». Նախատեսվում է շարունակել Վանաձորի կառավարումն առանց ընտրության«Փաստ» թերթը գրում է. «Վանաձորի ավագանին երկու տարի է՝ չի կարողանում համայնքի ղեկավար ընտրել։ Ինչպես հայտնի է, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախաձեռնած անհասկանալի դատական պրոցեսների շնորհիվ...
08:59 31/10/2023«Ժողովորդ». Ի՞նչ գործ է եղել հարուցված, որով անցել է Արփի Դավոյանը«Ժողովորդ» թերթը գրում է. «ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արփի Դավոյանը, որն աչքի է ընկնում ուժային կառույցների ղեկավարների նկատմամբ հատուկ ուշադրությամբ, իրականում իր լուրջ պատճառներն ունի:...
08:55 31/10/2023«Հրապարակ». Ռոմանոս Պետրոսյանը ստվերային պայքարի մեջ է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Թեպետ Նիկոլ Փաշինյանը պատեհ-անպատեհ հայտարարում է, թե իր իշխանությունում թևեր, ճյուղեր չկան, իրենք կուռ, միասնական ուժ են, սակայն իրականում տարբեր անձանց ու կլանների միջև...
09:33 28/10/2023«Հրապարակ». Իշխանությունն իր ողջ ներուժով լծվել է հակաարցախյան թշնամանք գեներացնելու գործին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանությունն իր ողջ ներուժով լծվել է հակաարցախյան թշնամանք գեներացնելու, արցախցիների, մանավանդ` բարձր հեղինակություն ունեցողների դեմ տրամադրելու գործին։ Մի քանի օր առաջ...
09:31 28/10/2023«Ժողովուրդ». Փաշինյանը գոռգոռացել, կռիվ է արել, շիշ է նետել թիմակիցների ուղղությամբ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Թեև սեպտեմբերի 17-ի՝ Երևանի ավագանու ընտրություններում կրած պարտությունից հետո ՔՊ-ականները մի կերպ կարողացան քաղաքապետի պաշտոնը օկուպացնել, այնուամենայնիվ, պարտությունը...
09:29 28/10/2023«Հրապարակ». Ինչու Փաշինյանը չի ցանկացել հանդիպել Հոկտեմբերի 27-ի զոհերի հարազատներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ մինչև կեսօր Նիկոլ Փաշինյանն այցելել էր ԱԺ և ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ այգում ծաղիկներ էր դրել 1999 թ․ հոկտեմբերի 27-ի զոհերի հուշակոթողին: Իսկ մեկ օր առաջ...
09:27 28/10/2023«Փաստ». 5 տարվա ընթացքում չեն եղել ո՛չ բացահայտումներ, ո՛չ դատեր, միայն աղմուկ է«Փաստ» թերթը գրում է. «Այս «թավշյա» 5 տարվա ընթացքում բազմիցս լսել ենք Նիկոլ Փաշինյանի կողմից «շպիոնների», «օտարերկրյա գործակալների», «դավաճանների» մասին տարբեր հայտարարություններ՝ սկսյալ 2019...
09:25 28/10/2023«Ժողովուրդ». Մանդատին զուգահեռ, տան տեր են դարձած պատգամավորների ցանկը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը նախօրեին հրապարակել էր ՔՊ ցանկն այն անտուն պատգամավորների, որոնք, մանդատին զուգահեռ, տան տեր են դարձել։ Շարունակելով ուսումնասիրել «Քաղաքացիական...
09:23 28/10/2023«Հրապարակ». Փաշինյանի անվտանգության ծառայությունը Կապան քաղաքում զբաղված է նրա այցի նախապատրաստմամբ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արդեն մի քանի օր է՝ Նիկոլ Փաշինյանի անվտանգության ծառայությունը Սյունիքի մարզում է, մասնավորապես՝ Կապան քաղաքում: Զբաղված են նրա այցի նախապատրաստմամբ, որը տեղի կունենա...
09:20 28/10/2023«Ժողովուրդ». Միքայել Արզումանյանի գործով դռնփակ նիստը թևակոխում է հետաքրքիր փուլ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ ՊԲ նախկին հրամանատար Միքայել Արզումանյանի գործով դռնփակ նիստը թևակոխում է հետաքրքիր փուլ: Հակակոռուպցիոն դատարան են...
09:18 28/10/2023«Հրապարակ». Չինաստանը Հանրային հեռուստաընկերության համար տաղավար կկառուցի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չինաստանը պատրաստվում է Հանրային հեռուստաընկերության համար տաղավար կառուցել, որը կոչվում է 8-րդ տաղավար, ինչպես նաև՝ հեռարձակման դահլիճ։ Հայկական կողմը Հ1-ի տաղավարի...
09:16 28/10/2023«Փաստ». Զգալիորեն թանկանալու է Երևանի կենտրոնում ավտոկայանատեղերի վճարը«Փաստ» թերթը գրում է. ««Փաստ» թերթի հավաստի տեղեկություններով, 2024 թվականից զգալիորեն թանկանալու է մայրաքաղաքի կենտրոնում ավտոկայանատեղերի, այսպես կոչված՝ «կարմիր գծերի» վճարը: Ընդ որում, մեր...
09:13 28/10/2023«Ժողովուրդ». Ինչու էր ժամանակին ընդդիմադիր Փաշինյանը բողոքում «պադավատապետությունից»«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ծառայողական ավտոմեքենաները Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության օրոք դարձել են անձնական օգտագործման՝ պետության հաշվին: Այդ են վկայում «Ժողովուրդ» օրաթերթի հարցումների պաշտոնական...
09:09 28/10/2023«Հրապարակ». Միայն «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամներն են հայտարարել, որ իրենց ստացած պարգևավճարները տրամադրելու են արցախցիներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի Հանրապետության Անկախության տոնի` սեպտեմբերի 21-ի առթիվ ԱԺ պատգամավորները, ԱԺ աշխատակիցները պարգևատրվել են։ Հիշեցնենք, որ անկախության օրվան նախորդած սեպտեմբերի...
09:13 27/10/2023«Ժողովուրդ». Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում միջադեպ՝ Լիտվայի վարչապետի ներկայությամբ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հոկտեմբերի 19-ին ուշագրավ դեպք է եղել Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում: Այդ օրը, երբ թանգարան-ինստիտուտ է գնացել Լիտվայի Հանրապետության վարչապետ Ինգրիդա...

10:37 04/07/2017«Айкакан жаманак»: У банкоматов в армянском городе Гюмри накануне образовались очередиПенсии поступают на счета пенсионеров, как правило, 2 или 3 числа каждого месяца. Однако в этом месяце в связи с выходными (1 и 2 июля), средства перечислены с 4 июля.
10:35 04/07/2017«Грапарак»: В армянском Капане мужчина погиб от укуса пчелы«Смерть наступила мгновенно, мужчину даже не успели доставить в больницу. Говорят, что причиной смерти могла быть аллергия», – пишет газета.
10:34 04/07/2017«Паст»: Вардан Малхасян считает молчание партии «Армянский национальный конгресс» невернымВардан Малхасян отметил также, что пока заседания правления не было, оно должно быть созвано в ближайшие дни.
10:47 01/07/2017«Айкакан жаманак»: Минюст обратился в 6 управление полиции по вопросу экстрадиции Грачья АрутюнянаМинистерство юстиции Армении обратилось в 6 управление полиции республики по вопросу организации экстрадиции осужденного в России водителя «КамАЗ»-а Грачьи Арутюняна.
10:46 01/07/2017«Грапарак»: Обсуждается вопрос о восстановлении государственной инспекции по трудуГазета «Грапарак» пишет, что правительство обсуждает возможность восстановления Государственной инспекции по труду.
10:11 01/07/2017«Грапарак»: Депутат от фракции «Царукян» перепутала Шаварша Кочаряна с Вигеном КочаряномЛуиза Саркисян задала заместителю министра иностранных дел Армении Шаваршу Кочаряну вопрос о питании в уголовно-исполнительных учреждениях (УИУ).
09:50 01/07/2017«Голос Армении»: Кому и зачем врал ГасановГазета «Голос Армении» в номере от 1 июля пишет: «Несколько дней назад глава Антитеррористического центра СНГ Андрей Новиков с трибуны ООН заявил, что граждане стран - членов СНГ, участвующие в...
10:47 30/06/2017Газета «Иратес»: Президент Армении Серж Саргсян объявил о старте нового политического этапаОн вновь не стал раскрывать карты, четко не сказал, кто займет пост премьера в 2018 году, говорил намеками, пишет газета.
10:36 30/06/2017«Грапарак»: Генпрокурор Армении Артур Давтян построил роскошный особнякА недавно, согласно информации издания, Артур Давтян торжественно отметил новоселье, пригласив не только элиту прокуратуры, но и представителей других структур.
10:25 30/06/2017«Грапарак»: Сотрудники сферы здравоохранения Армении в паникеСогласно информации, должны быть объединены 4 санитарно-эпидемиологические службы в Ереване.
12:55 29/06/2017«Голос Армении»: Роковой маршрутГазета «Голос Армении» в номере от 29 июня пишет: «Как сообщало ранее МЧС Армении со ссылкой на департамент по ЧС МВД Грузии, 25 июня на трассе Тбилиси - Марнеули близ села Тсаласкури рейсовый...
10:57 29/06/2017«Айкакан жаманак»: В США выступили с инициативой о признании армянского квартала Фресно историческим наследиемКак передает газета «Айкакан жаманак», соответствующая петиция размещена на сайте Charge.org. Эту петицию подписали уже 256 человек.
10:44 29/06/2017«Аравот»: Туристы в Ереване интересуются армянскими коврамиОфициальные данные и прогнозы о числе туристов являются спорными, но то, что в летние месяцы турпоток в Ереван растет, – факт. Об этом пишет газета «Аравот».
10:28 29/06/2017«Айкакан жаманак»: Обязанности секретаря Совета национальной безопасности исполняет руководитель Аппарата президента АрменииОб этом в беседе с корреспондентом газеты «Айкакан жаманак» сообщил руководитель Секретариата Совета национальной безопасности Армении Арам Тананян.
10:46 28/06/2017Маргарит Есаян газете «Аравот»: О Блоке «ОРО» мне сказать нечего, я склонна говорить о реальных силах«О названном вами так называемом блоке мне сказать нечего, поскольку я склонна говорить о реальных силах. Тем самым завершим эту часть», – сказала она.
10:39 28/06/2017«Айкакан жаманак»: Предприниматель Хачатур Сукиасян открыл роскошную гостиницу в городе ГюмриНовая гостиница «Плаза Виктория» находится на площади Вардананц.
10:31 28/06/2017«Грапарак»: Мэр армянского Раздана подарил должности своим родственникам«Мэр города Раздан Котайкской области Армении Арам Даниелян любит работать с родными и близкими», – пишет газета «Грапарак».
11:55 27/06/2017«Голос Армении»: Юрисдикция, над которой надо много работатьГазета «Голос Армении» в номере от 27 июня пишет: «Долговой, финансовый и экономический кризис на Кипре, который в марте 2013 года привел к параличу банковской системы страны и вверг ее экономику в...
10:33 27/06/2017«Иравунк»: После изменения выдвинутых экс-командующему Армией обороны НКР Самвелу Бабаяну обвинений ему грозит 11 лет тюрьмыКак сообщил газете «Иравунк» адвокат Самвела Бабаяна Аветис Калашян, в настоящее время его подзащитный обвиняется в незаконном обороте оружия и отмывании денег.
10:23 27/06/2017«Иравунк»: Глава Минэкономразвития Армении Сурен Караян может быть освобожден от занимаемой должностиНе исключается, что министр Караян также распрощается со своей должностью, если обещанные инвестиции не станут видимыми, пишет газета.