09:21 20/05/2023«Հրապարակ». Եթե անգամ ընդդիմությունը հանդես գա նախաձեռնությամբ, ՔՊ-ն էլ հայտարարի, որ դեմ չէ, ստեղծվելուց հետո հանձնաժողովը պարապուրդի կմատնվի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գրել էինք, որ «Հայաստան» խմբակցությունը մտադիր է ժամանակավոր քննիչ հանձնաժողով ստեղծել՝ ԱԺ պատգամավորների թույլ տված վարքականոնների խախտման դեպքերի քննության համար: Դրանք...
09:19 20/05/2023«Փաստ». Փաստացի ակնարկվում է Արցախում անիշխանության հնարավոր վտանգի մասին«Փաստ» թերթը գրում է. «Երեկ հայտարարություն է տարածել Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը՝ սթափվելու և առկա սպառնալիքներին համախմբված դիմակայելու կոչից զատ մասնավորաբար նշելով, թե...
09:17 20/05/2023«Ժողովուրդ». ԱԺ միակ ընդդիմադիր պաշտոնյային հեռացնելու հարցն օրակարգից չի հանվելՔՊ-ն այն թողել է օդում կախված
09:15 20/05/2023«Հրապարակ». Արցախում ներքաղաքական իրավիճակը սրվել էԽորհրդարանում եւ կառավարությունում հանգիստ չէ
09:12 20/05/2023«Ժողովուրդ». Ինչ է քննարկել Փաշինյանը ՔՊ-ական պատգամավորների հետ փակ հանդիպման ժամանակ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ինչպես արդեն հայտնել ենք, ԱԺ-ում երեկ տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի եւ ՔՊ-ականների դռնփակ հանդիպումը, որը տեւել է երկու ժամից ավելի: «Ժողովուրդ» օրաթերթին բացառիկ...
09:25 19/05/2023«Ժողովուրդ». Իրեն ժողովրդավարության բաստիոն հռչակած իշխանությունը հերթական հետքայլն է անում իր իսկ սկզբունքներից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը շարունակում է ժողովրդավարության նոր հակառեկորդներ սահմանել: Մշտապես թափանցիկ կառավարման մասին թմբկահարող հեղափոխական իշխանությունն այլևս...
09:20 19/05/2023«Հրապարակ». ՔՊ-ականը կարծում է, որ «Դաշնակցությունը պետք է դադարեցնի իր գործունեությունըորովհետև հայակործան կազմակերպություն է
09:17 19/05/2023«Ժողովուրդ». Էկոնոմիկայի նախարարությունում կադրային խնդիրներ կան«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում կադրային խնդիրներ կան։ Նախարար Վահան Քերոբյանի աշխատակազմը շատ այլ նախարարությունների պես ամբողջական չէ, ընդ որում՝ երկար ժամանակ է, ինչ...
09:11 19/05/2023«Հրապարակ». Սյունիքը շարունակում է մնալ Արևմուտքի ուշադրության կենտրոնում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սյունիքը շարունակում է մնալ Արևմուտքի ուշադրության կենտրոնում։ 15 եվրոպական երկրների դեսպաններ օրերս այցելել են մարզ՝ ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Անդրեա Վիկտորինի...
09:10 19/05/2023«Ժողովուրդ». Գլխավոր դատախազի խորհրդական նշանակված Եվա Սաղոյանը դատավոր Լիլիթ Սաղոյանի քույրն է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Սույն թվականի մայիսի 12-ին, գլխավոր դատախազի պաշտոնակատարի հրամանով, դատախազի խորհրդական է նշանակվել Եվա Սաղոյանը: «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Եվա Սաղոյանը...
09:09 19/05/2023«Հրապարակ». Հաջորդ շաբաթն ԱԺ-ում թեժ է լինելու«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հաջորդ շաբաթն ԱԺ-ում թեժ է լինելու՝ բացի նրանից, որ երեքշաբթի մեկնարկելու են հերթական նիստերը, իսկ ԱԺ խորհրդի հաստատմանը 28 նախագիծ է ներկայացվել, այդ թվում՝ Հաշվեքննիչ...
09:07 19/05/2023«Ժողովուրդ». ՔՊ խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը՝ լինելով երևանաբնակ, 110 հազար դրամ է ստացել՝ որպես վարձավճարի փոխհատուցում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը դեռևս 2021 թվականին պետությունից գումար է ստացել՝ որպես տան վարձավճարի փոխհատուցում. սա՝ այն...
09:06 19/05/2023«Հրապարակ». Արդյունքում Արցախը կարող է մնալ առանց իշխանության«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի ԱԺ նախագահ Արթուր Թովասյանի երեկվա անսպասելի հայտարարությունը նոր փոթորիկ է առաջացրել ներքաղաքական դաշտում։ Թովմասյանը նախագահ Արայիկ Հարությունյանին հորդորում է՝...
09:36 18/05/2023«Ժողովուրդ». Սամվել Բաբայանի շուրջ ստեղծված այս բեմադրությունն ավելի շատ Փաշինյանի նախաձեռնությունն է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Արցախում ներքաղաքական կյանքը Սամվել Բաբայանի հանրահավաքից հետո փոթորկվել է: Արցախում վստահ են, որ Սամվել Բաբայանի շուրջ ստեղծված այս բեմադրությունն ավելի շատ Փաշինյանի...
09:34 18/05/2023«Հրապարակ». Արցախի նախագահը որոշել է համաներում հայտարարել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի նախագահը որոշել է համաներում հայտարարել` նախագիծն արդեն խորհրդարան է ուղարկվել։ «Համաներման մասին» օրենքի նախագծով առաջարկվում է մինչև 2023 թ. ապրիլի 1-ը...
09:33 18/05/2023«Փաստ». Քաղաքական ենթատեքստ ունեցող քրեական վարույթները լուրջ գլխացավանք են դարձել դատավորների համար«Փաստ» թերթը գրում է. «Շատ մասնագետների համոզմամբ, օրվա իշխանությունների ակնհայտ ուղղորդմամբ քրեական վարույթների քանակով, որոնք ունեն բացահայտ քաղաքական ենթատեքստ՝ առանց իրավական հենքի, Նիկոլ...
09:31 18/05/2023«Ժողովուրդ». Ու՞մ հաշվին են եղել Անահիտ Ավանեսյանի գործուղումները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը գործուղումներ մեկնելու հարցում բավականին ակտիվ է։ Նա այս տարի՝ մինչև մայիսի 15-ը, չորս գործուղման է մեկնել։ Նախարարի առաջին...
09:30 18/05/2023«Հրապարակ». Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը՝ կհայտարարի նոր ճակատի մասին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած ճգնաժամի խորացմանը, Արցախում ներքաղաքական զարգացումներն ակտիվ փուլ են մտել։ Այսօր՝ մայիսի 18-ին, ասուլիսով հանդես է գալու Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը՝...
09:29 18/05/2023«Փաստ». Քաղաքական մի շարք ուժերի միջև ակտիվ կոնսուլտացիաներ են ընթանումհակաիշխանական հուժկու հանրահավաքներ անցկացնելու հարցով
09:27 18/05/2023«Ժողովուրդ». Կոկաինի Հայաստան ներմուծելու գործընթացը հովանավորվել է խոշոր «տանիքների» կամ բարձրաստիճան պաշտոնյաների կողմից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ Հայաստան ներմուծված 1տոննա կոկաինի դեպքով ԱԱԾ-ն դուրս է եկել մեծ շղթայի հետքի վրա, որում ներգրավված են ինչպես արտերկրում,...

10:42 31/05/2016«Голос Армении»: Турция в истерикеГазета «Голос Армении» в номере от 31 мая пишет: «В Германии бушуют страсти вокруг резолюции о признании Геноцида вплоть до угроз убить отдельных депутатов.
10:33 31/05/2016«Грапарак»: На съезд партии Осканяна не собираются приглашать представителей других политических силГазета «Грапарак» пише со ссылкой на свои источники, что съезд новой партии экс-министра иностранных дел Армении, депутата парламента Армении Вардана Осканяна «Единение», который состоится 17 июня,...
10:32 31/05/2016«Айкакан жаманак»: В отчетах более 100 компаний-импортеров представлены неправильные данныеГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в бухгалтерских документах более 100 импортирующих компаний за апрель представлены неправильные данные, в результате чего в апреле...
11:16 28/05/2016«Голос Армении»: Мы здесь живем и будем житьГазета «Голос Армении» в номере от 28 мая пишет: «Арцах после апрельской битвы ...Поймала себя на мысли, что нынешняя поездка в Арцах не такая как прежде.
12:05 27/05/2016«Жоховурд»: Гагик Царукян не будет баллотироваться на парламентских выборах 2017г.Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что бывший лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян недавно заявил в кругу близких, что не собирается баллотироваться на парламентских...
11:57 27/05/2016«Чоррорд ишханутюн»: Представителей Республиканской партии Армении постоянно неправильно понимаютСпикер парламента Армении Галуст Саакян на брифинге с журналистами попытался оправдать руководителя парламентской фракции Республиканской партии Армении Ваграма Багдасаряна, естественно, заявив о...
11:22 27/05/2016Информация о приобретении Артемом Асатряном недвижимости на Северном проспекте не соответствует действительности – МинтрудаВ последние дни муссируются слухи о том, что министр труда и по социальным вопросам Артем Асатрян приобрел довольно роскошную квартиру на Северном проспекте, в которой сейчас выполняются ремонтные...
11:04 27/05/2016«Аравот»: претендентов на пост ректора АГЭУ стало большеГазета «Аравот» пишет, что в Армянском государственном экономическом университете (АГЭУ) в июне ожидаются выборы ректора.
11:03 27/05/2016«Грапарак»: Задержан сподвижник и правая рука Вано Сирадегяна – Артак ГалстянГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники пишет, что накануне вечером задержан Артак Галстян, известный многим как «Артак Вано (Сирадегяна)».
11:11 26/05/2016«Чоррорд ишханутюн»: В США позитивно оценили факт встречи Саргсян – Тер-ПетросянГазета «Чоррорд ишханутюн» пишет со ссылкой на свои дипломатические источники, что важные политические и научные центры США положительно оценили встречу первого президента Армении Левона...
10:50 26/05/2016«Жоховурд»: В армянской политической жизни назревает новый скандалГазета «Жоховурд» пишет, что на политической арене Армении назревает новый скандал, который может разразиться между бывшими однопартийцами.
10:48 26/05/2016«Грапарак»: Артур Багдасарян открывает офис «Армянского возрождения» в ПарижеАктивность, которую развернула созданная Артуром Багдасаряном партия «Армянское возрождение» в России, постепенно переходит в европейскую зону.
10:46 26/05/2016«Аравот»: Армянская экономика находится пока на этапе оздоровленияНесмотря на обеспокоенность, что напряженность на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил и четырехдневная апрельская война могут повлиять на зафиксированную в начале года довольно...
11:46 25/05/2016«Чоррорд ишханутюн»: Хорошо, что не сокращают стиральные и швейные машиныЕреванский государственный университет в рамках программы по сокращению служебных машин намерен отказаться от трактора и грузовика, пишет газета «Чоррорд ишханутюн» со ссылкой на свои источники.
11:44 25/05/2016«Грапарак»: Возвращение Самвела Бабаяна не связано с политикойЭкс-министр обороны НКР, генерал-лейтенант Самвел Бабаян вернулся в Армению не из политических соображений и не собирается вступить в новую партию Вардана Осканяна, пишет газета «Грапарак» «Он по...
10:41 25/05/2016«Айкакан жаманак»: Стали известны новые детали инцидента с участием телохранителей БегларянаГазете «Айкакан жаманак» стали известны новые подробности инцидента с участием телохранителей министра транспорта и связи Армении Гагика Бегларяна.
10:39 25/05/2016«Жоховурд»: Армянские специалисты зафиксировали серьезный прогресс в создании систем по нейтрализации БПЛАГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что армянские специалисты, которые в результате четырехдневной войны занимаются созданием систем обнаружения и нейтрализации беспилотных...
17:18 24/05/2016Вице-спикер Бундестага: Резолюцией о Геноциде армян Германия признает свою печально известную роль в этом преступлении«Вполне возможно, что это вызовет гнев Анкары. Но бундестаг не поддастся на шантаж со стороны такого тирана, как Эрдоган».
11:35 24/05/2016«Айкакан жаманак»: Чем занимались командированные в Таджикистан за счет средств госбюджета армянские чиновникиРешением премьер-министра Армении Овика Абраамяна 19-21 мая в Таджикистан были командированы сотрудники Управления международных организаций МИД Армении и Центризбиркома Армении для осуществления...
11:31 24/05/2016«Чоррорд ишханутюн»: Уехавший из-за огромных долгов Самвел Бабаян получил гарантии властейГазета «Чоррорд ишханутюн» пишет, что уже длительное время муссируются слухи о возвращении Самвела Бабаяна в Армению.