09:23 18/05/2023«Հրապարակ». Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում կրկին առաջադրել են Անահիտ Սարգսյանի թեկնածությունը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ «Պատիվ ունեմ» և «Հայաստան» խմբակցությունները Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում կրկին առաջադրել են Անահիտ Սարգսյանի թեկնածությունը: Նա 2017-2019թթ․...
09:22 18/05/2023«Փաստ». Ու դուք ուզում եք, որ «մեկ օրվա հիշողությամբ» ինչ-որ բանի հասնե՞նք«Փաստ» թերթը գրում է. «Արագածյան (դե, Արարատը արդեն մեծն Փաշինյանն արգելել է) դաշտի վրա բացվում էր մայիսյան շքեղ առավոտներից մեկը: Արևը շողում էր, բայց սառը, դողահարույց քամիներ էին փչում: Բազմույթն...
09:21 18/05/2023«Ժողովուրդ». Նույն հարցի շուրջ իշխանության երկու ներկայացուցիչներ տարբեր բաներ են խոսում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Նեմեսիս» գործողության մասնակիցների հուշարձանի տեղադրման շուրջ բորբոքված կրքերը չեն դադարում։ Ինչպես հայտնի է, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «Ազատություն» ռադիոկայանի հետ...
09:17 18/05/2023«Հրապարակ». Հաշված օրեր են մնացել՝ վճռելու, թե ինչպես վարվել Հռոմի ստատուտի հետ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի կառավարությանը հաշված օրեր են մնացել՝ վճռելու, թե ինչպես վարվել Միջազգային քրեական դատարանին անդամակցության, այսինքն` Հռոմի ստատուտի հետ։ Համենայնդեպս,...
09:17 17/05/2023«Ժողովուրդ». Էկոնոմիկայի նախարարությունում բյուջեի կատարման ընթացքի վերաբերյալ կան արձանագրված թերություններ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության՝ 2022 թվականի պետական բյուջեի տարեկան կատարման հաշվեքննության արդյունքների վերաբերյալ Հաշվեքննիչ պալատն անցկացրել է ուսումնասիրություն։...
09:15 17/05/2023«Հրապարակ». Շահումով խաղերի գովազդն արգելելով՝ Փաշինյանն ընդամենը մեկ խնդիր լուծեց՝ զրկեց մամուլին իր եկամտի մոտ 50-60 տոկոսիցԽաղադրույքների ծավալն ավելացել է
09:14 17/05/2023«Ժողովուրդ». Ինչ է ասել ՔՊ-ական Սիսակ Գաբրիելյանը դատավորին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի դարձավ, որ մայիսի 4-ին Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի ԱԺ մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ...
09:12 17/05/2023«Հրապարակ». Ինչ է կատարվում Ճարտարագիտական համալսարանի Գյումրու մասնաճյուղում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ճարտարագիտական համալսարանի Գյումրու մասնաճյուղից 22 անձ` 11 դասախոս, 9 ուսանող, 2 գործավար, հայտնվել են մեղադրյալի աթոռին՝ կաշառք տալու ու վերցնելու համար։ Ըստ...
09:10 17/05/2023«Ժողովուրդ». Ուր են տեղափոխում ՔՊ կուսակցության՝ Սայաթ-Նովա փողոցում գտնվող կենտրոնական գրասենյակը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության՝ Սայաթ-Նովա փողոցում գտնվող կենտրոնական գրասենյակը տեղափոխվելու է Հանրապետության փողոց: Այս...
09:08 17/05/2023«Հրապարակ». «Հայաստան» դաշինքը փորձում է իր պասիվությունը քողարկել փոքրիկ գործողություններով«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Հայաստան» խմբակցությունից մի խումբ, մեր տեղեկություններով, պատրաստվում է մայիսի 20-ին ուղևորվել Սյունիքի մարզի Կոռնիձոր համայնք՝ մասնակցելու ՀՅԴ-ի «Կամավորական շարժում»...
09:07 17/05/2023«Ժողովուրդ». Թմրանյութի հետ կապված բոլոր հարցերն ու խնդիրները պետք է փնտրել իշխանության ներսում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը վիճակագրական տվյալներից տեղեկացավ, որ Հայաստանում թմրամոլության ցուցանիշները վերջին տարիներին կտրուկ աճել են: Եվ այսպես, պաշտոնական տեղեկության...
09:00 17/05/2023«Հրապարակ». Սամվել Բաբայանի ակտիվացումը փոթորկել է Արցախի ներքաղաքական դաշտը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Սամվել Բաբայանի ակտիվացումը փոթորկել է Արցախի ներքաղաքական դաշտը: Նախօրեից ներքաղաքական խժդժություններ են սկսվել...
08:59 17/05/2023«Ժողովուրդ». Նիկոլ Փաշինյանը, և հենց նրա ՔՊ-ական թիմակիցները իրենց ազգականներին և բարեկամներին «լցնում են» պետական համակարգ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի իշխանամերձ աղբյուրները փոխանցում են, որ ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Հասմիկ Հակոբյանը շարունակում է իր հարազատներին, մտերիմներին...
09:27 16/05/2023«Ժողովուրդ». Ինչ է պատմել իրավապահներին Մաթևոս Ասատրյանի եղբայրը Ապարանի կրակոցների գործով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ քննչական կոմիտեն Ապարանի կրակոցների գործով նախաքննության ավարտ է հայտարարել և գործը ուղարկել է դատարան: Գրել էինք, որ...
09:22 16/05/2023«Հրապարակ». Նիկոլ Փաշինյանը Սամվել Բաբայանի նշանակմամբ փորձելու է կյանքի կոչել Արցախն Ադրբեջանին հանձնելու վերջին արարը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի Անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Սամվել Բաբայանը նախօրեին կատարյալ ֆիասկո գրանցեց։ Նա ամիսներ շարունակ նախապատրաստվում էր մեծ հանրահավաքի, սակայն Ստեփանակերտի...
09:18 16/05/2023«Փաստ». Վիկտոր Սողոմոնյանը նոր մեդիա ռեսուրս է ստեղծել՝ «Ալֆանյուզ»«Փաստ» թերթը գրում է. «Ամիսներ առաջ մենք տեղեկացրել էինք, որ ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի՝ արդեն նախկին ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը պատրաստվում է նոր մեդիա ռեսուրս ստեղծել: Մեզ տված հարցազրույցում...
09:13 16/05/2023«Ժողովուրդ». Ջալալ Հարությունյանը խոստացել է Անդրանիկ Քոչարյանին ներկայանալ քննիչ հանձնաժողով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման նպատակով ստեղծված քննիչ...
09:08 16/05/2023«Հրապարակ».ՔՊ-ում սպասում են Փաշինյանի հետ հանդիպմանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բրյուսելի արդյունքները ՔՊ խմբակցությունում ցնծությամբ են ընդունել, նրանք գրեթե անհավանական ձեռքբերում են համարել այն, որ Ադրբեջանը ճանաչել է Հայաստանի տարածքային...
09:03 16/05/2023«Փաստ». Արցախը ականատես եղավ, թե ինչ թանկ գնով վաճառվում Արայիկ Հարությունյանին պատկանող «Ռեյփսիդի» արտադրանքը«Փաստ» թերթը գրում է. «Այն, որ Արցախի հիմնադրամներին միլիարդավոր դրամների պարտք ունեցող ընկերություններ կան, նորություն չէ: Եվ այդ կազմակերպությունների շարքում ուշագրավ ընկերություններ կան։ Մեր...
08:58 16/05/2023«Ժողովուրդ». Իրավապահ համակարգի ներկայացուցիչները կիրակի օրը թեժ քննարկումներ են ունեցել Ծաղկաձորում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի լավատեղյակ աղբյուրները փոխանցում են, որ հայրենի իրավապահ համակարգը, ԱԺ ՔՊ խմբակցության մի խումբ պատգամավորներ, ԿԸՀ նախագահը, դատախազության և քննչական...

10:46 24/05/2016«Иратес»: В партии Вардана Осканяна уже начались разногласияГазета «Иратес» со ссылкой на свои источники пишет, что в сформированной экс-министром иностранных дел Варданом Осканяном новой партии «Единение» есть некоторые разногласия в плане дальнейшей тактики.
10:44 24/05/2016«Грапарак»: Сокращенные в министерствах служебные машины будут проданы через аукционСокращенные в министерствах 800 служебных машин будут проданы через аукцион. Сейчас они находятся на специальной территории, подведомственной управлению госимуществом. Оптимизированные автомобили в...
10:41 24/05/2016«Айкакан жаманак»: Зафиксированный в апреле двойной рост импорта – результат арифметической ошибкиГазета «Айкакан жаманак» пишет, что две крупные компании ошиблись и вместо 30 млн. драмов заявили о 30 млрд. драмах. «В действительности, такого объема импорта не было, и это последствие механической...
09:59 24/05/2016«Голос Армении»: Новая древняя азербайджанская поговорка – «Не становись в позу, пока Байден не позвонил»Газета «Голос Армении» в номере от 24 мая пишет: «Как известно, после встречи в Вене президентов Армении, Азербайджана, а также глав МИД России, США и Франции страны -сопредседатели Минской группы...
11:31 21/05/2016«Жоховурд»: В Минобороны НКР ожидаются кадровые измененияГазета «Жоховурд» со ссылкой на источники пишет, что в Армии обороны Нагорного Карабаха в скором времени ожидаются кадровые изменения.
11:30 21/05/2016«Айкакан жаманак»: Осенью ожидается смена председателя ЦИК АрменииГазета «Айкакан жаманак» пишет, что осенью ожидается смена председателя Центральной избирательной комиссии Армении.
11:29 21/05/2016«Голос Армении»: Браво, Чили!Газета «Голос Армении» в номере от 21 мая пишет: «Вечером 19 мая новостные сайты раcпространили неожиданную весть из далекого Чили: палата депутатов Национального конгресса - высшего законодательного...
11:22 20/05/2016«Жоховурд»: Стали известны новые данные по делу «преступной» группировкиГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что по делу обезвреженной 25 ноября 2015 года Службой национальной безопасности «преступной» группировки правоохранительным органам стали...
11:11 20/05/2016«Грапарак»: Добровольцы недовольны приказом о возвращенииГазета «Грапарак» пишет, что находящиеся в Арцахе добровольческие отряды уже возвращаются с передовых позиций.
11:07 20/05/2016«Жаманак»: В селе Кахцрашен уже второй день проходит школьная забастовкаГазета «Жаманак» пишет, что в сельской общине Кахцрашен Араратской области уже второй день проходит акция протеста – школьная забастовка.
11:06 20/05/2016«Чоррорд ишханутюн»: Десятки эвакуированных семей уже возвращаются в Мартакерт и МатагисНаселенные пункты Нагорно-Карабахской Республики, пострадавшие от обстрелов противника в ходе четырехдневной апрельской войны, постепенно преодолевают последствия, пишет газета «Чоррорд ишханутюн».
10:49 19/05/2016«Жоховурд»: Провластные депутаты пытаются распределить между собой избирательные округаГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что провластные депутаты начали активные внутренние переговоры по распределению между собой избирательных округов.
10:27 19/05/2016«Грапарак»: Абраамян поручил сократить не только затраты, но и тех кто «тратит»Газета «Грапарак» пишет, что в государственных ведомствах царит атмосфера паники. Премьер-министр Армении Овик Абраамян поручил министрам по мере возможностей сократить не только затраты, но и тех,...
10:14 19/05/2016«Айкакан жаманак»: Агван Овсепян может быть отстранен после парламентских выборов 2017г.Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в рамках реализуемых властями глобальных изменений в политических кулуарах обсуждается также вопрос отстранения от должности...
09:54 19/05/2016«Голос Армении»: Алиев в Вене говорит одно, а его подчиненные в Баку - совсем другое. Кто же из них врет?Газета «Голос Армении» в номере от 19 мая пишет: «Венская встреча продолжает оставаться в центре внимания политиков и экспертов.
10:57 18/05/2016«Грапарак»: РПА проведет в Арцахе межпартийный форумРеспубликанская партия Армении (РПА) инициировала 20-22 мая в Арцахе межпартийный форум, цель которого обсуждение межпартийных отношений, роли и значения партий и иных вопросов с другими...
10:46 18/05/2016«Жоховурд»: В 2017г. сын Мгера Седракяна будет баллотироваться в парламент по списку РПАПеред предстоящими выборами в парламент 2017 года во властных кругах Армении начался процесс уточнения кандидатов в депутаты.
10:44 18/05/2016«Грапарак»: ГКЗЭК изучает процесс закупок в Минобороны АрменииГосударственная комиссия по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Армении начала в эти дни проверку в министерстве обороны Армении.
11:06 17/05/2016«Голос Армении»: Шоу и бетонГазета «Голос Армении» в номере от 17 мая пишет: «Заявления главы кабинета министров Армении Овика Абрамяна о том, что после четырехдневной войны правительство намерено работать по-новому, в...
10:55 17/05/2016«168 жам»: Прибыль агентств ОСАГО составит более 50 процентовГазета «168 жам» пишет, что по состоянию на 1 апреля 2016 года водители уплатили автостраховым компаниям по договорам ОСАГО 5 млрд 811.7 млн драмов.