10:51 25/03/2022Դոներ քեբաբները Big Mac-ի փոխարեն: Թուրքական ապրանքանիշերը կգրավե՞ն ռուսական շուկանԹուրքիան փորձում է խաղաղարարի դերում հանդես գալ Ուկրաինայում ռազմական հատուկ գործողության մեկնարկից հետո։ Ռեջեփ Էրդողանի՝ և՛ Մոսկվայի, և՛ Կիևի հետ ընկերանալու ցանկության հետևում կանգնած է տնտեսական...
19:46 24/03/2022Մեկնարկել է Հայ կոմպոզիտորական արվեստի 13-րդ փառատոնըՄեկնարկել է Հայ կոմպոզիտորական արվեստի13-րդ փառատոնը։ Այն հայաստանյան մշակութային կյանքի նշանակալի իրադարձٳթյٳններից է և 2010 թվականին հիﬓադրվելٳց ի վեր անշեղորեն հետևում է հայ դասական և արդի...
16:30 24/03/2022Պետական մակարդակով Ցեղասպանության փաստը ճանաչելու համար Թուրքիան դեռ շատ ճանապարհ պետք է անցնի. Թաներ ԱքչամՄարտի 23-ին Աթենքի Կապոդիստրիասի անվան ազգային համալսարանում տեղի է ունեցել թուրք գիտնական, պատմաբան Թաներ Աքչամի «Ցեղասպանության անատոմիան Օսմանյան կայսրությունում 1878-1924 թթ.» խորագրով...
14:25 24/03/2022«Արմենիա» ավիաընկերությունը մինչև ապրիլի 15-ը չեղարկել է NGT936/935 Մոսկվա-Երևան-Մոսկվա չվերթները. Խաչատրյան«Արմենիա» ավիաընկերությունը մարտի 24-ից ապրիլի 15-ը չեղարկել է NGT936/935 Մոսկվա-Երևան-Մոսկվա չվերթները եվրոպական և ամերիկյան սահմանափակումների պատճառով։ Այս մասին հայտնում է «Արմենիա»...
11:11 23/03/2022«Կասպերսկի». Ինչպես պաշտպանվել Pegasus-ից և այլ մոբայլ լրտեսներից«Կասպերսկի» ընկերության Սպառնալիքների հետազոտության և վերլուծության գլոբալ կենտրոնի ղեկավար Կոստին Ռայուն ուսումնասիրել է Pegasus-ից և այլ մոբայլ լրտեսական ծրագրերից պաշտպանվելու հնարավորությունները՝...
09:48 23/03/2022Ճանապարհներն Արցախում՝ ժամը 9:30-ի դրությամբԱռատ ձյան տեղումների պատճառով Արցախի Հանրապետության տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ճանապարհներ: ԱՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունից հայտնում են, որ փակ է Ասկերանի շրջանի Սզնեք և...
19:38 22/03/2022ԵՄ-ն քննարկում է Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցներըԵՄ երկրները քննարկում են Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցները՝ կապված Ուկրաինայում շարունակվող ճգնաժամի հետ։ Այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայի ԱԳՆ պետքարտուղար Կլեման Բոնը՝ Բրյուսելում ԵՄ ընդհանուր...
20:24 21/03/2022Ինչո՞ւ է փոխվել գարնանային գիշերահավասարի օրը, նախկինում մարտի 22-ին էր, իսկ այժմ՝ 20-ինՄարտի 20-ին՝ Երևանի ժամանակով 19։33-ին, Արեգակը երկնքի հարավային կիսագնդից անցավ հյուսիսային կիսագունդ՝ ազդարարելով աստղագիտական գարնան սկիզբը։ Այս մասին հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և...
12:12 21/03/2022Դեռ վաղ է խոսել կորոնավիրուսային համավարակի ավարտի մասին. մասնագետԿորոնավիրուսի պանդեմիայի ավարտի մասին խոսելը դեռ վաղ է, շատ երկրներում հակառակը նոր ալիք է սկսվում, իսկ Ռուսաստանում դեռ հին ալիքի դեպքում օրական մահանում է ավելի քան 400 մարդ։ «ՌԻԱ Նովոստի»-ին...
09:48 21/03/2022Սումիի շրջանում հայտարարել են տեղական քիմիական գործարանում ամոնիակի արտահոսքի մասինՍումիի «Սումիխիմպրոմ» քիմիական գործարանում գործարանում ամոնիակի արտահոսք է տեղի ունեցել, հայտարարել է Ուկրաինայի Սումիի մարզային վարչակազմի ղեկավար Դմիտրի Ժիվիցկին: «Ռիա Նովոստի» գործակալության...
19:00 19/03/2022Մթերքներ, որոնք կօգնեն կարգավորել զարկերակային բարձր ճնշումըԱմերիկացի դիետոլոգները նշել են այն մթերքները, որոնք կօգնեն կարգավորել զարկերակային բարձր ճնշումը։ Այս մասին գրում է «Լենտա.ռու»-ն։ Սննդաբան Տրիստա Բեսթը կարծում է, որ սպանախը, կաղամբը և լոբազգիներն...
12:00 19/03/2022Յոթ և ինը տարեկան եղբայրները Ամազոնի անտառներում մեկ ամիս մնալուց հետո հրաշքով փրկվել ենԵրկու տղա մեկ ամիս թափառել են Ամազոնի անտառներում և ողջ մնացել։ Ինչպես հայտնում է Daily Mail-ը, Բրազիլիայում երկու եղբայրները մոլորվել են Ամազոնի ջունգլիներում, մեկ ամիս մնացել են այնտեղ ու հրաշքով...
10:28 19/03/2022Գեղասահքի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանը կներկայացնի Կարապետյան-Սենեկալ պարային զույգըՖրանսիայի Մոնպելյե քաղաքում մարտի 21-27-ը տեղի կունենա գեղասահքի աշխարհի առաջնությանը:
17:51 18/03/2022Մենք նկատում ենք կորոնավիրուսի դեպքերի աճ. ԱՀԿCOVID-19 համաճարակը դեռ չի ավարտվել, աշխարհը միայն ճանապարհի կեսին է։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այսօր կայացած ճեպազրույցում ասել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության խոսնակ Մարգարեթ Հարիսը։...
17:05 18/03/2022«3 զինվորական 6 համազգեստով»ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար, Լեհաստանում ՀՀ նախկին դեսպան Էդգար Ղազարյանը գրում է. «3 զինվորական 6 համազգեստով Զինվորական գործի կարևորագույն տարրերից մեկը կարգապահություն է։ Զինվորականի արտաքին...
15:16 18/03/2022Ռուսաստանում ավելացել է հակադեպրեսանտների վաճառքըՌուսաստանի դեղատներում փետրվարի 28-ից մարտի 6-ն ընկած հատվածում ավելացել է հակադեպրեսանտների վաճառքը։ Ըստ «ՏԱՍՍ» գործակալության, այդ դեղամիջոցների վաճառքը նախորդ շաբաթվա համեմատ ավելացել է 2.3 անգամ,...
19:02 17/03/2022ՆԱՏՕ-ն չի պլանավորել ռազմական միջամտություն իրականացնել Ուկրաինայի իրադարձություններում․ Օլաֆ ՇոլցՀյուսիսատլանտյան դաշինքը (ՆԱՏՕ) մտադիր չէ ռազմական միջամտություն ցուցաբերել Ուկրաինայում տեղի ունեցող իրադարձություններին։ Այս մասին հայտարարել է Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը, փոխանցում է...
15:44 17/03/2022Ռուսաստանն ու Բելառուսը վերացնում են երկրների միջև ուղևորությունների բոլոր սահմանափակումներըՄարտի 18-ի կեսգիշերից վերացվում են Ռուսաստանի և Բելառուսի միջև քաղաքացիների ուղևորությունների բոլոր սահմանափակումները, հայտարարել է վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը կառավարության նիստում, գրում է «Ռիա...
20:42 16/03/2022Ճապոնիայում հզոր երկրաշարժ է տեղի ունեցել, ավելի քան երկու միլիոն շենք մնացել է առանց էլեկտրականությանՃապոնիայում ավելի քան 2 միլիոն տնային տնտեսություններ, այդ թվում՝ ավելի քան 700 հազարը՝ Տոկիոյում, մնացել են առանց էլեկտրաէներգիայի՝ երկրի հյուսիս-արևելքում տեղի ունեցած հզոր երկրաշարժից հետո։ Այս...
11:23 16/03/2022«Կասպերսկի».Աշխարհում DDoS-գրոհների քանակն ավելացել է 4,5 անգամ«Կասպերսկի» ընկերության DDoS Intelligence համակարգը 2021-ի չորրորդ եռամսյակում աշխարհում գրանցել է 86 710 DDoS-գրոհ (DDoS – Distributed Denial of Service՝ «սպասարկման մերժում» տիպի բաշխված գրոհ)։ Այս...

17:47 30/03/2019Учителя устроили свадебную фотосессию в одном из книжных магазинов ЕреванаМолодожены получили в подарок не только книги, но также подарочный сертификат на 50.000 драмов.
13:43 30/03/2019В Москве открыли музей истории проституцииМиссия музея, по его словам, в том, чтобы вызвать у человека ощущение неприятия, обманутости, «всего гадкого».
10:39 30/03/2019Перевал Варденяц в Армении закрытДля грузовых автомобилей закрыты также серпантины Дилиджана и автодорога Ноемберян-Воскепар.
12:25 29/03/2019В России вступил в силу закон о борьбе с фейкамиЗа распространение фейков гражданам грозит штраф от 30 тысяч до 1,5 миллиона рублей, в случае если это действие привело к массовым беспорядкам и гибели людей.
09:59 29/03/2019На территории Армении есть закрытые автодорогиНа автодорогах региона Арагац Арагацотнской области наблюдается гололедица.
11:01 28/03/2019Минтранс Армении предупреждает о снеге на автодорогах Раздана и ГавараПеревал Варденяц в Армении труднопроходим для легковых автомобилей и закрыт для тяжелогрузов и транспортных средств с прицепом.
10:15 28/03/2019Названы сферы деятельности с самыми высокими зарплатамиСамая высокая среднемесячная зарплата была зафиксирована в сфере добычи полезных ископаемых.
12:42 27/03/2019В Ереване 26 мая пройдет концерт к 95-летию со дня рождения легендарного шансонье Шарля АзнавураВ Ереване выступят известные французские исполнители Патрик Фьори, Элен Сегара, Слиман, Кейт Райан, Леа Кастель.
10:36 27/03/2019Парикмахер-армянин из Ливана победил на престижном конкурсе в ЕгиптеВ Египте состоялся конкурс парикмахеров арабского мира.
12:37 26/03/2019Интерес к коротким поездкам на 2-4 ночи растет: опросВ целом, большинство (65%) положительно относится к таким поездкам.
11:42 25/03/2019В Дубае «лучший учитель в мире» получил премию в 1 миллион долларовБлаготворительный фонд индийского бизнесмена Санни Варкея вручает премию «лучшему учителю в мире» начиная с 2015 года.
13:15 22/03/2019Знаменитая лондонская башня Биг-Бен поменяет цвет«Было невероятно увлекательно постепенно воссоздавать внешний вид башни, менявшийся в течение десятилетний», – рассказали собеседники ABC News
11:23 22/03/2019Автодорога Степанцминда-Ларс открыта для проезда всех видов транспортных средствОб этом министерству транспорта, связи и информационных технологий Армении сообщили из дорожного департамента министерства инфраструктур Грузии.
10:27 22/03/2019Легендарному шансонье Шарлю Азнавуру присудили премию BraVo«Его искусство живо, его музыка останется в памяти навечно и долго-долго будет озарять своим светом не одно поколение», – сказал ведущий церемонии Филипп Киркоров.
10:44 21/03/2019Самое эмоциональное выступление: «армянский Меркьюри» Роберт Багратян разорвал YoutubeБуквально за пару дней после выступления ролик набрал больше полумиллиона просмотров.
10:38 20/03/2019Зачем глава Следственного комитета России Бастрыкин рассматривал ноутбук через лупу и что говорят в СетиВ мае прошлого года тот же Бастрыкин призвал закрыть социальную сеть «Инстаграм», перепутав ее с мессенджером Telegram.
12:28 19/03/2019Минтранс предупреждает о снеге и гололеде на ряде автодорог АрменииПеревал Варденяц труднопроходим для легковых автомобилей, а для тяжелогрузов и транспортных средств с прицепом – закрыт.
12:27 19/03/2019Сингапур, Париж и Гонконг: названы самые дорогие города мираСамым дешевым городом журнал признал столицу Венесуэлы Каракас.
12:06 16/03/2019Раскритиковавший человеческие качества главы административного района Еревана Ачапняк заместитель в Полицию не обращалсяАрам Манукян накануне, 15 марта, на своей странице в социальной сети Facebook сделал вызвавшие большой резонанс записи.
10:31 16/03/2019Из серебра, хрусталя и даже пластилина: жительница Армении собрала уникальную коллекцию наперстковСама Рузанна много путешествует. Любимое место посещений – музеи наперстков. Она надеется когда-нибудь открыть такой же и в Армении.