11:21 05/03/2022ՄԱԳԱՏԷ-ից հայտնել են՝ Ռուսաստանի ԶՈւ-ն պատրաստվում է վերահսկողության տակ վերցնել Զապորոժիեի ԱԷԿ-ըՌուսաստանը նախապես տեղեկացրել է ՄԱԳԱՏԷ-ին (Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալություն), որ իր զինվորականները պատրաստվում են իրենց վերահսկողության տակ առնել Ուկրաինայի Զապորոժիեի ատոմակայանը։ ՄԱԿ-ի...
09:19 05/03/2022«Ռոսկոմնադզոր»-ը որոշել է արգելափակել Facebook-ը Ռուսաստանում«Ռոսկոմնադզորը» որոշել է արգելափակել Facebook-ը Ռուսաստանում՝ ի պատասխան ռուսական ԶԼՄ-ների հասանելիության սահմանափակման։ Այս մասին հայտնում է գերատեսչության կայքը, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ին։ RKN-ի...
20:14 04/03/2022Microsoft-ը դադարեցնում է ապրանքների վաճառքն ու ծառայությունների մատուցումը ՌուսաստանումԱմերիկյան «Microsoft» տեխնոլոգիական ընկերությունը դադարեցնում է ապրանքների վաճառքն ու ծառայությունների մատուցումը Ռուսաստանում։ Ուրբաթ օրը՝ մարտի 4-ին, հայտնել է ընկերության մամուլի ծառայությունը,...
17:39 04/03/2022ՀՀ-ում երեխաների շրջանում արձանագրվում է գերքաշության ցուցանիշի աճի միտում. ԱՆՃարպակալումը COVID-19 վարակի հետևանքով մահվան ելքերի և հիվանդության ավելի ծանր դեպքերի ռիսկի գործոն է:
18:30 03/03/2022Արևմուտքի կողմից ուղարկված վարձկանները չեն կարող գերիների կարգավիճակ ստանալ․ ԿոնաշենկովԱրևմտյան երկրներն ավելացրել են մասնավոր ռազմական ընկերությունների կապալառուների թիվը, որոնք ուղարկվում են մարտական շրջաններ։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասել է ՌԴ պաշտպանության նախարարության...
17:00 03/03/2022Դոլարի փոխարժեքն անցել է 496 դրամը, իսկ ռուբլին շարունակում է արժեզրկվելԸստ ԿԲ-ի պաշտոնական կայքում հրապարակված վերջին տվյալների՝ մարտի 3-ին ամերիկյան դոլարի միջին փոխարժեքը կազմել է 496.48 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ աճելով 7.12 դրամով: Այսօր բացի դոլարից արժևորվել է նաև...
13:46 02/03/2022Եվրոպայում գազի գինը պատմական ռեկորդ է սահմանելԵվրոպայում բորսաներում այսօր գազի գինը պատմական ռեկորդ է սահմանել՝ հասնելով հազար խմ-ի համար 2230 դոլարի։ Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ» գործակալությունը՝ վկայակոչելով ICE լոնդոնյան բորսայի տվյալները։...
10:35 02/03/2022Քանյե Ուեսթը քանդել է իր տունըԱմերիկացի ռեփեր Քանյե Ուեսթն ավերել է տասնյակ միլիոնավոր դոլար արժողությամբ իր նոր տունը։ Daily Mail-ը գրում է, որ նման ճակատագիր է արժանացել Մալիբուի լողափին գտնվող առանձնատունը։ Տունը գնվել է 2021...
10:15 02/03/2022Ջո Բայդենը ամենամյա ուղերձում սխալմամբ ուկրաինացիներին իրանցիներ է անվանելԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը, երեքշաբթի երեկոյան, ամենամյա ուղերձով ելույթ ունենալով ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի և Սենատի առջև, սխալմամբ ուկրաինացիներին իրանցիներ է անվանել։ Այդ մասին հայտնում է...
20:30 01/03/2022Բավարիայի պետական օպերան դադարեցնում է համագործակցությունը Նետրեբկոյի և Գերգիևի հետԲավարիայի պետական օպերան դադարեցնում է համագործակցությունը օպերային երգչուհի Աննա Նետրեբկոյի և աշխարհահռչակ ռուս դիրիժոր Վալերի Գերգիևի հետ: Այս մասին Twitter-ում գրել է օպերայի կառավարիչ-տնօրեն Սերժ...
17:59 01/03/2022Աշոցքի, Ապարանի, Արագածի տարածաշրջաններում թույլ ձյուն է տեղումՄարտի 1-ին՝ ժամը 17։00-ի դրությամբ, Աշոցքի, Ապարանի, Արագածի տարածաշրջաններում թույլ ձյուն է տեղում։ «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամը տեղեկացնում է, որ Ճանապարհաշինարարներն ավտոճանապարհներին...
15:41 01/03/2022Բելառուսի ՀՕՊ-ը թույլ չի տա հարված հասցնել ՌԴ ԶՈւ-ի թիկունքին. ԼուկաշենկոԲելառուսի ՀՕՊ-ի միջոցները բերվել են պատրաստականության, որպեսզի թույլ չտան հարված հասցնել ՌԴ ԶՈւ-ի թիկունքին։ Այս մասին հայտարարել է երկրի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն անվտանգության խորհրդի նիստում,...
12:13 28/02/2022Աշխարհի գավաթի խաղարկությունում սպորտային մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանը գրավել է առաջին տեղըՏոկիոյի օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, սպորտային մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանը իր բարձր կարգը հաստատել է աշխարհի գավաթի խաղարկությունում: Գերմանիայի Կոտբուս քաղաքում տեղի ունեցած հեղինակավոր այդ...
09:48 28/02/2022Ռուսական ռուբլին սրընթաց արժեզրկվում էՌուսական ռուբլու սրընթաց արժեզրկումը շարունակվում է: Հայաստանյան բանկերում այսօր ժամը 09:15-ի դրությամբ ռուբլին միջինը կարելի է ձեռք բերել 4.28 դրամով։ Նման տվյալներ է հրապարակել Rate.am կայքը։...
20:41 26/02/2022Կիևի բնակիչները սխալմամբ կրակել են ուկրաինացի զինվորների վրաntv.ru կայքը դեռ երեկ տեսանյութ էր հրապարակել, որ Կիևում ուկրաինացի զինվորականները բեռնատարներից զենք են բաժանում բոլոր ցանկացողներին։ belvestnik թելեգրամյան ալիքը գրում է, քաղաքացիները շփոթված...
11:34 25/02/2022Պահպանել և հանրայնացնել Հայկոյի ստեղծագործական ժառանգությունը. «Հայկո Հակոբյան մշակութային հիմնադրամ»«Մենք հավատում ենք, որ կարող ենք միասին մեղմել կորուստը, արժանապատիվ պահպանել և ցուցադրել Հայկոյի ժառանգությունը, աջակցել տաղանդավոր երիտասարդ երաժիշտներին»։
10:58 25/02/2022Զելենսկին հայտարարել է, որ Ուկրաինան մենակ է մնացել«Ուկրաինան մենակ է մնացել, համաշխարհային ուժերը հեռվից հետևում են իրավիճակին, նախօրեին կիրառված պատժամիջոցները «բավարար չեն»,- «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասել է Վլադիմիր Զելենսկին։ «Այս...
09:08 25/02/2022Ըստ նախնական տվյալների՝ ռուսական «Ան-26» ինքնաթիռի վթարի պատճառը տեխնիկայի խափանումն էՌուսաստանի օդատիեզերական ուժերի «Ան-26» ինքնաթիռի կործանման պատճառներն ու հանգամանքները պարզելու համար վթարի վայր է ՕՏՈւ-ի հանձնաժողովը։ Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը։։ Նշենք, որ փետրվարի 24-ին Վորոնեժի...
16:33 24/02/2022Օպերայի և բալետի թատրոնը նախատեսում է «Մարդուկ-Ջարդուկը» բալետային ներկայացումը խաղալ ՀՀ տարբեր քաղաքներումԹեև հայաստանյան մարզերում շատ քիչ թատրոններ ունեն բալետային ներկայացում ընդունելու տարածքային հնարավորություններ, բայց Ա.

13:20 13/08/2015Construction of 3rd Iran-Armenia power transmission line to start next weekArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan said at the beginning of the government session today that an agreement on construction of 3rd Iran-Armenia power transmission line was signed a few days ago,...
13:03 13/08/2015Zoo director: We will have to abandon Grand if we fail to find an elephant by 2017We will have to abandon Grand if we fail to find an elephant by 2017
10:43 12/08/2015Syria conflict: Ceasefire comes into effect for three townsCeasefire comes into effect for three towns
15:43 11/08/2015Scientific publication about monastery in Armenian village Verin Agulis, Nakhijevan“Even though the monastery is not considered to be a parish church, the evening and morning worship services conducted there are attended by many inhabitants of Agulis,”
15:35 11/08/2015Photographs of Charles and Diana's wedding put up for auctionThe 12 candid photos are from the wedding reception, held at Buckingham Palace on 29 July 1981, following the ceremony at St Paul’s Cathedral
19:03 10/08/2015Vladimir Posner calls Chris Bohjalian’s book a discoveryRussian TV show host and journalist Vladimir Posner considers “The Sandcastle Girls” book by Chris Bohjalian a discovery.
13:00 10/08/2015Twitter is cracking down on stolen jokesTwitter seems to be cracking down on plagiarism.
14:28 08/08/2015Polish workers in UK consider strike over anti-immigrant rhetoricMore than half a million Poles now work in the UK and any concerted action could cause widespread disruption to businesses and services across the country,
18:00 06/08/2015Syunik regional governor on resignation rumors: I won’t make you happyI won’t make you happy
15:11 06/08/2015Pilot uses axe to break down aircraft toilet door in SwedenIn a dramatic incident, a pilot in Sweden was forced to break down the toilet door of the plane with an axe after a drunk passenger refused to come out.
19:11 05/08/2015Traveler from Australia: No one knows where Azerbaijan is“No one knows where Azerbaijan is. In fact, plenty of people don't even know what Azerbaijan is. Is it a city? A state? A sub-continental cricketer?” traveler and writer from Australia, Ben...
16:03 05/08/2015Claudia Leist proud of her Armenian roots – AsbarezAn article about Claudia Leist, half Armenian and half German, who recounts how she grew attached to Artsakh’s children after spending two weeks in a local camp
20:30 04/08/2015Book on history of Armenian village Tomarza released in English on Armenian Genocide centenaryThe book “Memories of Tomarza” by Wisconsin-based Toros Madaghjian has been released in English on the 100th anniversary of the Armenian Genocide, Armenpress news agency reports citing Journal Times.
12:07 01/08/2015Facebook CEO Zuckerberg and wife expecting a baby girl"We hope that sharing our experience will give more people the same hope we felt and will help more people feel comfortable sharing their stories,"
16:38 31/07/2015Karin’ folk ensemble performs a round dance on top of Mount AraratA 100-meter-long Armenian tricolor was raised at the summit of Mount Ararat on the 100th anniversary of the Armenian Genocide
10:39 31/07/2015Azerbaijani troops violate ceasefire 140 times last night – NKR Defense MinistryOn the night of 30-31 July, the Azerbaijani side violated the ceasefire about 140 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to latest data of Defense...
14:23 30/07/2015Has a piece of missing flight MH370 been found on an Indian Ocean island?More than a year after Malaysia Airlines Flight 370 mysteriously vanished en route to Beijing, a piece of the plane may have finally been found.
11:37 30/07/2015NKR Defense Army gives proportionate response, suppresses activity of Azerbaijani troopsAlthough the tension on the border has eased somewhat, on the night of July 29-30 the Azerbaijani side continued to violate the ceasefire on the line of contact between the armed forces of Karabakh...
13:37 29/07/2015NKR Defense Ministry refutes information about Armenian drone downed by Azerbaijani sideThe statement released today by Azerbaijani Defense Ministry that an Armenian drone was allegedly shot down by the Azerbaijani army is not true, the press service of Defense Ministry of the Nagorno...