11:21 05/03/2022ՄԱԳԱՏԷ-ից հայտնել են՝ Ռուսաստանի ԶՈւ-ն պատրաստվում է վերահսկողության տակ վերցնել Զապորոժիեի ԱԷԿ-ըՌուսաստանը նախապես տեղեկացրել է ՄԱԳԱՏԷ-ին (Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալություն), որ իր զինվորականները պատրաստվում են իրենց վերահսկողության տակ առնել Ուկրաինայի Զապորոժիեի ատոմակայանը։ ՄԱԿ-ի...
09:19 05/03/2022«Ռոսկոմնադզոր»-ը որոշել է արգելափակել Facebook-ը Ռուսաստանում«Ռոսկոմնադզորը» որոշել է արգելափակել Facebook-ը Ռուսաստանում՝ ի պատասխան ռուսական ԶԼՄ-ների հասանելիության սահմանափակման։ Այս մասին հայտնում է գերատեսչության կայքը, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ին։ RKN-ի...
20:14 04/03/2022Microsoft-ը դադարեցնում է ապրանքների վաճառքն ու ծառայությունների մատուցումը ՌուսաստանումԱմերիկյան «Microsoft» տեխնոլոգիական ընկերությունը դադարեցնում է ապրանքների վաճառքն ու ծառայությունների մատուցումը Ռուսաստանում։ Ուրբաթ օրը՝ մարտի 4-ին, հայտնել է ընկերության մամուլի ծառայությունը,...
17:39 04/03/2022ՀՀ-ում երեխաների շրջանում արձանագրվում է գերքաշության ցուցանիշի աճի միտում. ԱՆՃարպակալումը COVID-19 վարակի հետևանքով մահվան ելքերի և հիվանդության ավելի ծանր դեպքերի ռիսկի գործոն է:
18:30 03/03/2022Արևմուտքի կողմից ուղարկված վարձկանները չեն կարող գերիների կարգավիճակ ստանալ․ ԿոնաշենկովԱրևմտյան երկրներն ավելացրել են մասնավոր ռազմական ընկերությունների կապալառուների թիվը, որոնք ուղարկվում են մարտական շրջաններ։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասել է ՌԴ պաշտպանության նախարարության...
17:00 03/03/2022Դոլարի փոխարժեքն անցել է 496 դրամը, իսկ ռուբլին շարունակում է արժեզրկվելԸստ ԿԲ-ի պաշտոնական կայքում հրապարակված վերջին տվյալների՝ մարտի 3-ին ամերիկյան դոլարի միջին փոխարժեքը կազմել է 496.48 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ աճելով 7.12 դրամով: Այսօր բացի դոլարից արժևորվել է նաև...
13:46 02/03/2022Եվրոպայում գազի գինը պատմական ռեկորդ է սահմանելԵվրոպայում բորսաներում այսօր գազի գինը պատմական ռեկորդ է սահմանել՝ հասնելով հազար խմ-ի համար 2230 դոլարի։ Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ» գործակալությունը՝ վկայակոչելով ICE լոնդոնյան բորսայի տվյալները։...
10:35 02/03/2022Քանյե Ուեսթը քանդել է իր տունըԱմերիկացի ռեփեր Քանյե Ուեսթն ավերել է տասնյակ միլիոնավոր դոլար արժողությամբ իր նոր տունը։ Daily Mail-ը գրում է, որ նման ճակատագիր է արժանացել Մալիբուի լողափին գտնվող առանձնատունը։ Տունը գնվել է 2021...
10:15 02/03/2022Ջո Բայդենը ամենամյա ուղերձում սխալմամբ ուկրաինացիներին իրանցիներ է անվանելԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը, երեքշաբթի երեկոյան, ամենամյա ուղերձով ելույթ ունենալով ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի և Սենատի առջև, սխալմամբ ուկրաինացիներին իրանցիներ է անվանել։ Այդ մասին հայտնում է...
20:30 01/03/2022Բավարիայի պետական օպերան դադարեցնում է համագործակցությունը Նետրեբկոյի և Գերգիևի հետԲավարիայի պետական օպերան դադարեցնում է համագործակցությունը օպերային երգչուհի Աննա Նետրեբկոյի և աշխարհահռչակ ռուս դիրիժոր Վալերի Գերգիևի հետ: Այս մասին Twitter-ում գրել է օպերայի կառավարիչ-տնօրեն Սերժ...
17:59 01/03/2022Աշոցքի, Ապարանի, Արագածի տարածաշրջաններում թույլ ձյուն է տեղումՄարտի 1-ին՝ ժամը 17։00-ի դրությամբ, Աշոցքի, Ապարանի, Արագածի տարածաշրջաններում թույլ ձյուն է տեղում։ «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամը տեղեկացնում է, որ Ճանապարհաշինարարներն ավտոճանապարհներին...
15:41 01/03/2022Բելառուսի ՀՕՊ-ը թույլ չի տա հարված հասցնել ՌԴ ԶՈւ-ի թիկունքին. ԼուկաշենկոԲելառուսի ՀՕՊ-ի միջոցները բերվել են պատրաստականության, որպեսզի թույլ չտան հարված հասցնել ՌԴ ԶՈւ-ի թիկունքին։ Այս մասին հայտարարել է երկրի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն անվտանգության խորհրդի նիստում,...
12:13 28/02/2022Աշխարհի գավաթի խաղարկությունում սպորտային մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանը գրավել է առաջին տեղըՏոկիոյի օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, սպորտային մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանը իր բարձր կարգը հաստատել է աշխարհի գավաթի խաղարկությունում: Գերմանիայի Կոտբուս քաղաքում տեղի ունեցած հեղինակավոր այդ...
09:48 28/02/2022Ռուսական ռուբլին սրընթաց արժեզրկվում էՌուսական ռուբլու սրընթաց արժեզրկումը շարունակվում է: Հայաստանյան բանկերում այսօր ժամը 09:15-ի դրությամբ ռուբլին միջինը կարելի է ձեռք բերել 4.28 դրամով։ Նման տվյալներ է հրապարակել Rate.am կայքը։...
20:41 26/02/2022Կիևի բնակիչները սխալմամբ կրակել են ուկրաինացի զինվորների վրաntv.ru կայքը դեռ երեկ տեսանյութ էր հրապարակել, որ Կիևում ուկրաինացի զինվորականները բեռնատարներից զենք են բաժանում բոլոր ցանկացողներին։ belvestnik թելեգրամյան ալիքը գրում է, քաղաքացիները շփոթված...
11:34 25/02/2022Պահպանել և հանրայնացնել Հայկոյի ստեղծագործական ժառանգությունը. «Հայկո Հակոբյան մշակութային հիմնադրամ»«Մենք հավատում ենք, որ կարող ենք միասին մեղմել կորուստը, արժանապատիվ պահպանել և ցուցադրել Հայկոյի ժառանգությունը, աջակցել տաղանդավոր երիտասարդ երաժիշտներին»։
10:58 25/02/2022Զելենսկին հայտարարել է, որ Ուկրաինան մենակ է մնացել«Ուկրաինան մենակ է մնացել, համաշխարհային ուժերը հեռվից հետևում են իրավիճակին, նախօրեին կիրառված պատժամիջոցները «բավարար չեն»,- «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասել է Վլադիմիր Զելենսկին։ «Այս...
09:08 25/02/2022Ըստ նախնական տվյալների՝ ռուսական «Ան-26» ինքնաթիռի վթարի պատճառը տեխնիկայի խափանումն էՌուսաստանի օդատիեզերական ուժերի «Ան-26» ինքնաթիռի կործանման պատճառներն ու հանգամանքները պարզելու համար վթարի վայր է ՕՏՈւ-ի հանձնաժողովը։ Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը։։ Նշենք, որ փետրվարի 24-ին Վորոնեժի...
16:33 24/02/2022Օպերայի և բալետի թատրոնը նախատեսում է «Մարդուկ-Ջարդուկը» բալետային ներկայացումը խաղալ ՀՀ տարբեր քաղաքներումԹեև հայաստանյան մարզերում շատ քիչ թատրոններ ունեն բալետային ներկայացում ընդունելու տարածքային հնարավորություններ, բայց Ա.

12:25 25/02/2019С. Алексанян и Г. Царукян от имени своих семей и принадлежащих им предприятий перечислили крупные средства в Фонд супруги премьера АрменииВсе принадлежащие С. Алексаняну компании перечислили в Фонд около 40 тысяч долларов.
11:17 25/02/2019Премьеры Италии и Великобритании сыграли в бильярд в Шарм-эш-ШейхеГлав государств и правительств разместили в одной из гостиниц курортного города.
10:25 25/02/2019Армянская Церковь отмечает День памяти Свв. епикопа Марка, священника Пиония, дьяконов Кирилла и ВениаминаСвятой мученик дьякон Вениамин обратил в христианство множество персов-язычников и за ревность к евангельской проповеди был замучен в Персии в V веке, в царствование Иезигерда Первого.
11:04 21/02/2019Армения – в списке стран, жители которых посещают Россию чаще всегоСтали известны полные данные Погранслужбы ФСБ РФ по въезду иностранцев в Россию в 2018 году.
10:03 21/02/2019Праздники Армянской церкви: День памяти Свв. священников ВоскяновСогласно народной традиции, Воскяны были пятью посланцами римского императора к царю Санатруку.
14:37 20/02/2019Глава Минтранса Армении вышел в «лайв» из туалетаА. Аршакян отметил также, что министерство предпримет шаги для создания нормальных условий для людей.
12:13 20/02/2019Назначен преемник Карла ЛагерфельдаСовладелец модного дома Chanel Ален Вертхаймер «доверил ей создание коллекций, чтобы наследие Габриэль Шанель и Карла Лагерфельда продолжало жить».
11:00 19/02/2019Перевал Варденяц в Армении закрыт из-за сильной метелиАвтотрассы межгосударственного и республиканского значения в Армении открыты для движения.
10:53 19/02/2019Уфа: пьяная женщина вызвала пожарных – чтобы потушили ее «горящую душу»Если будет доказано, что вызов ложный, женщине грозит штраф, уточнили в МЧС.
11:13 18/02/2019Массовая драка в Москве: зарезали двух человекВозбуждено уголовное дело по статье «Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью, повлекшее смерть».
10:12 16/02/2019Гордые и красивые: в Армении возрождают популяцию кавказских благородных оленейКавказский благородный олень из лесов Армении исчез несколько десятков лет назад. Экологи внесли этот подвид в критический список Красной книги Армении. Но шанс на восстановление популяции есть.
10:14 14/02/2019Специалисты по случаю Дня святого Валентина рассказали, как правильно выбрать духиТакже на упаковке или этикетке товара должен быть указан номинальный объем, срок годности, описание особых условий хранения .
12:52 13/02/2019Сегодня вечером в церковных дворах в Армении разожгут кострыРаспоряжением Католикоса Всех Армян Гарегина Второго Сретение Господне провозглашено Днём благословения молодоженов.
10:50 13/02/2019Героями становятся: в России армянин спас маленькую девочку из горящей квартирыНовость вызвала волну гордости и благодарности со стороны жителей Луги.
15:39 12/02/2019Бывшие должностные лица займутся адвокатурой, а бывшие адвокаты – политикойЛицензию на осуществление адвокатской деятельности получил также доктор юридических наук, профессор Артур Гамбарян.
14:13 12/02/2019Актеров Аль Пачино и Роберта Де Ниро омолодят в фильме Мартина Скорсезе «Ирландец»Вся первая половина фильма будет с омоложенными артистами.
11:12 12/02/2019Рэперу Дрейку якобы случайно отключили микрофон на «Грэмми» за критикуВо время вручения премии музыкант начал критиковать организаторов премии.
15:14 11/02/2019Автодорога Степанцминда-Ларс открытаПеревал Варденяц закрыт для грузовиков с прицепом, а для остальных - труднопроходим.
13:39 11/02/2019Распространитель скандального интимного видео с участием грузинского депутата Эки Беселия сидит в тюрьме в АрменииГлавного распространителя видео искали до последнего времени.