09:00 03/07/2021Լուկաշենկոն հանձնարարել է փակել Ուկրաինայի հետ սահմանըԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն սահմանային զորքերին հանձնարարել է ամբողջությամբ փակել Ուկրաինայի հետ սահմանը, հաղորդում է «Sputnik Բելառուս» լրատվական գործակալությունը։ Ինչպես փոխանցում է...
19:30 01/07/2021Հնարավոր է՝ դա լինի իմ վերջին ֆիլմը և այն պետք է լինի հրաշալի. Ալեն Դելոնը կինո վերադառնալու մասինՖրանսիացի հայտնի դերասան Ալեն Դելոնը մտադիր է վերադառնալ մեծ կինո։ Այս մասին նա ասել է «France 5»-ին տված հարցազրույցում, գրում է ՏԱՍՍ-ը։ «Ես հույս ունեմ կրկին վերադառնալ էկրան,- նշել է դերասանը։ -...
17:33 01/07/2021Ֆրանսիայում վաճառվել է Ֆրագոնարի՝ պատահաբար հայտնաբերված գլուխգործոցըՖրանսիական ընտանիքը, որը պատահաբար հայտնաբերել էր Ժան-Օնորե Ֆրագոնարի «Ընթերցող փիլիսոփան» կտավը, այն աճուրդում վաճառել է 9,1 միլիոն դոլարով: kulturomania.ru կայքը գրում է, որ նկարն ի սկզբանե...
09:23 01/07/2021Ըմբիշ Լյովա Գևորգյանը 11։0 հաշվով հաղթել է ադրբեջանցուն՝ նվաճելով երիտասարդական ԵԱ ոսկե մեդալըԴորտմունդում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում հունիսի 30-ին ազատ ոճային 125 կգ Լյովա Գևորգյանը հաղթանակ է տարել ադրբեջանցի մարզիկի հետ պայքարում։ «Եզրափակչում մեր մարզիկը...
13:48 30/06/2021«Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնը կկայանա հոկտեմբերինԵրևանի «Ոսկե ծիրան» 18-րդ միջազգային կինոփառատոնը կկայանա հոկտեմբերի 3-10: Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ փառատոնի մամուլի գրասենյակի ղեկավար Ռոզա Գրիգորյանից: Փառատոնի անցկացման ձևաչափի,...
12:51 30/06/2021Սերենա Ուիլյամսը վնասվածքի պատճառով չի շարունակի պայքարը Ուիմբլդոնում«Մեծ սաղավարտի» մրցաշարերի հաղթող Սերենա Ուիլյամսը չի կարողացել ավարտել Ուիմբլդոնի մրցաշարի առաջին շրջանը բելառուս Ալեքսանդրա Սասնովիչի հետ: 39-ամյա ամերիկուհին առաջին սեթի ընթանքում ոլորել է ոտքն ու...
09:00 30/06/2021Աշխարհահռչակ դիրիժոր Մուտին փաստում է՝ հայերն ու իտալացիները բազում ընդհանրություններ ունենԻտալիայում մեկնարկել են Հայաստանի պետական կամերային երգչախմբի փորձերը՝ մաեստրո Ռիկարդո Մուտիի ղեկավարությամբ։
13:10 28/06/2021Պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա Նարեկ ՀախնազարյանըՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր՝ Սերգեյ Սմբատյան) Կ.
10:28 28/06/2021Անուշ Էլբակյանն արժանացել է երկու «Էմմի» մրցանակի«Boston Globe» հրատարակության պրոդյուսեր և լրագրող Անուշ Էլբակյանը միանգամից արժանացել է երկու «Էմմի» մրցանակի։ «Մի քանի ժամ առաջ Անուշ Էլբակյանը արժանացավ ևս երկու EMMY - ԷՄՄԻ մրցանակի: Այն...
11:40 25/06/2021Հայկական աստղագիտական արժեքները կներկայացվեն ՄԱՄ՝ «Նշանավոր աստղագիտական ժառանգության» ցանկում ընդգրկելու համարC4 հանձնաժողովի («Համաշխարհային ժառանգությունը և աստղագիտությունը») կազմում վերընտրվել է Բյուրականի աստղադիտարանի տնօրեն Արեգ Միքայելյանը։
10:17 25/06/2021ԱՄՆ-ը և Գերմանիան համաձայն են համագործակցել Հոլոքոստի ժխտման դեմ պայքարումԱՄՆ-ը և Գերմանիան պայմանավորվել են միասին աշխատել Հոլոքոստի ժխտման և հակասեմականության դեմ պայքարում, ասել է պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը՝ շեշտելով, որ դա կապահովի, որ ներկա և ապագա սերունդները...
09:00 25/06/2021Արթուր Բազեյանը հաղթել է նոկաուտով ու հռչակվել Եվրոպայի չեմպիոնԲռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականը Իտալիայի Ռոզետո–դելի–Աբրուցի քաղաքում կայացած Եվրոպայի մինչև 22 տարեկանների առաջնությունից կվերադառնա մեկական ոսկե և արծաթե մեդալով: Հայ մարզիկներից Արթուր Բազեյանը...
20:16 24/06/2021Microsoft-ը ներկայացրել է Windows 11-ըMicrosoft-ը ներկայացրել է օպերացիոն համակարգի նոր տարբերակը: Այս մասին հայտնի է դարձել առցանց հեռարձակման ժամանակ, որի ձայնագրությունը հասանելի է ընկերության կայքում, գրում է Lenta.ru- ն: Ինչպես և...
17:15 24/06/2021Կորոնավիրուսի հնդկական շտամը տարածվելու է ամբողջ Եվրոպայում. Անդրեա ԱմմոնՀիվանդությունների կանխարգելման և վերահսկման եվրոպական կենտրոնի ղեկավար Անդրեա Ամմոնը կանխատեսել է, որ կորոնավիրուսի հնդկական շտամն արագորեն կտարածվի եվրոպական բոլոր երկրներում: Նրա խոսքերը մեջբերել է...
14:03 23/06/2021Իրանը ձախողել է արբանյակակիր հրթիռի արձակումը Երկրի ուղեծիրԻրանը հունիսի 12-ին ձախողել է, երբ փորձել է արբանյակակիր հրթիռ արձակել Երկրի ուղեծիր: «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին չորեքշաբթի հաղորդեց CNN-ը՝ վկայակոչելով ԱՄՆ պաշտպանական կառույցի մի շարք...
12:07 23/06/2021Ռուբցովսկում բացվել է նկարիչ Մուշեղ Սարգսյանի անհատական ցուցահանդեսըՑուցադրությունը դիտելու հենց առաջին րոպեից զգացվում է արևելյան նկարչության բույրը: Նրա արևոտ նկարները ճանաչելի են հենց առաջին հայացքից:
10:40 23/06/2021Ռուսաստանը ԱՄՆ-ին և ՆԱՏՕ-ին հորդորում է հրաժարվել Սև ծովում զորավարժություններ անցկացնելուցԱՄՆ-ում Ռուսաստանի դեսպանատունն իր Twitter-ում կոչ է արել հրաժարվել Sea Breeze-2021 բազմազգ զորավարժություններից, որոնք անցկացվելու են Ուկրաինայում և Սև ծովում: Լուրը փոխանցում է «Գազետա ռու»-ն: «Sea...
09:06 23/06/2021Ռոբերտ Հայրապետյան. Վանաձորի 23/47 տեղամասում վերահաշվարկի արդյունքում «Հայատան»-ի ձայներն ավելացել են 10 անգամ«Հայաստան» դաշինքի ընտրական ցուցակում ընդգրկված իրավաբան Ռոբերտ Հայրապետյանը գրում է. «Մինչ սեփական նեղ շրջանակի փառաբանման հույսով ապրող տարատեսակները քննադատում են մեզ ընտրությանը մասնակցելու,...
16:05 22/06/2021«Ի՞նչ կլիներ, եթե մեկ ուրիշը թաղեր իմ որդուն». Զոհված հայ զինծառայողների որոնումների տառապանքներըԲրիտանական The Guardian պարբերականը պատերազմից ութ ամիս անց ընդարձակ հոդվածով անդրադարձել է անհետ կորած, զոհված հայ զինծառայողների որոնումներին ու նրանց ընտանիքների տառապանքներին.

16:57 28/10/2014Body clock: 'Rush hour' transformation discoveredThe animal study, in Proceedings of the National Academy of Sciences, monitored the function of cells, in 12 tissues, through the day.
12:29 28/10/2014Armenia plans to raise pensions next yearPensions will increase by 5,000 drams in Armenia from January 1, 2015, Deputy Finance Minister Pavel Safaryan announced in the parliament on Tuesday.
09:17 28/10/2014Syria conflict: Nusra Front rebels attack IdlibThe Nusra Front said its fighters killed dozens of government soldiers before being pushed back.
19:11 27/10/2014Armenia is leader of region in World Press Freedom Index 2014 of ‘‘Reporters without Borders’’Armenia is a leader in the region according to the "World Press Freedom Index 2014" compiled by the international organization "Reporters without Borders”.
11:44 27/10/2014Black ice on some roads in ArmeniaIt was snowing lightly on Sisian and Goris motorways as of 10:00 am today, wet snow was falling in Chambarak.
09:17 27/10/2014Islamic State militants fire Iraqi Anbar Province with chlorine shellsThe militants of "Daesh" [the Arabic for Islamic State] fired seven shells filled with chlorine on the residential district in Al Anbar.
13:49 25/10/2014Armenian journalist appointed chief advisor to Turkish Prime MinisterDavutoglu stressed that Etyen Mahcupyan made an important contribution to Turkey’s democratization and the formation of civil society.
09:08 25/10/2014Ebola crisis: 'Many exposed' to infected Mali girlThe authorities in Mali have confirmed the death of the country's first Ebola patient, a two-year-old girl.
09:13 24/10/2014Ottawa shooting suspect not known as connected to terroristsLast week, Commissioner Paulson informed the Canadian government of 90 high-risk travelers on their list that were kept a close eye on.
17:20 23/10/2014Shift workers should avoid eating foods rich in ironResearchers have now discovered that eating iron-rich foods disrupts the circadian clock in the liver, which helps maintain constant blood sugar levels to give body cells enough energy.
09:40 23/10/2014World Paper Free Day is celebrated todayThe best part about World Paper Free Day is that you don’t have to wrap presents, mail cards, or send out invitations.
09:10 23/10/2014Ottawa shootings: Canada 'not intimidated' - PM HarperThere is no confirmation that any of this week's attacks are linked to IS or the new military campaign.
17:32 22/10/2014Marital rows and depression lead to fewer calories being burned after mealsResearchers found men and women with a history of depression who had especially heated arguments with their spouse burned fewer calories after a meal than less argumentative couples.
09:16 22/10/2014Ebola serum for Africa patients within weeks, says WHOSpeaking in Geneva, Dr Marie Paule Kieny said work was also advancing quickly to get drugs and a vaccine ready for January 2015.
20:29 21/10/2014Film ‘‘Voice of America’’ about NKR: Artsah is sacred homeland of fighters for freedom"The country which for the international community is only a territory for us is a sacred homeland," convey the words of the NKR people the filmmakers of "Karabakh.
12:30 21/10/2014How too much light at night can make you illOccasional use of devices late at night is unlikely to cause any harm. But repeated exposure has been linked with an increased risk of cancer.
09:39 21/10/2014Islamic State: Fresh fighting in key Syrian town of KobaneUS-led forces carried out six air strikes around Kobane on Sunday and Monday, the US military said.
09:18 20/10/2014Ebola crisis: Spanish nurse tests negative for virusThe result suggests Teresa Romero, 44, is no longer infected - although a second test is required before she can be declared free of Ebola.
09:05 18/10/2014Mysterious US spaceplane returns to EarthThe purpose of the plane remains unclear - a theory that it was taking a look at China's space lab has recently been downplayed by experts.
18:38 17/10/2014Wine, nuts and chocolate 'may prevent brittle bones'A glass of red wine, a handful of peanuts or a nibble of chocolate could protect against osteoporosis.