09:00 03/07/2021Լուկաշենկոն հանձնարարել է փակել Ուկրաինայի հետ սահմանըԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն սահմանային զորքերին հանձնարարել է ամբողջությամբ փակել Ուկրաինայի հետ սահմանը, հաղորդում է «Sputnik Բելառուս» լրատվական գործակալությունը։ Ինչպես փոխանցում է...
19:30 01/07/2021Հնարավոր է՝ դա լինի իմ վերջին ֆիլմը և այն պետք է լինի հրաշալի. Ալեն Դելոնը կինո վերադառնալու մասինՖրանսիացի հայտնի դերասան Ալեն Դելոնը մտադիր է վերադառնալ մեծ կինո։ Այս մասին նա ասել է «France 5»-ին տված հարցազրույցում, գրում է ՏԱՍՍ-ը։ «Ես հույս ունեմ կրկին վերադառնալ էկրան,- նշել է դերասանը։ -...
17:33 01/07/2021Ֆրանսիայում վաճառվել է Ֆրագոնարի՝ պատահաբար հայտնաբերված գլուխգործոցըՖրանսիական ընտանիքը, որը պատահաբար հայտնաբերել էր Ժան-Օնորե Ֆրագոնարի «Ընթերցող փիլիսոփան» կտավը, այն աճուրդում վաճառել է 9,1 միլիոն դոլարով: kulturomania.ru կայքը գրում է, որ նկարն ի սկզբանե...
09:23 01/07/2021Ըմբիշ Լյովա Գևորգյանը 11։0 հաշվով հաղթել է ադրբեջանցուն՝ նվաճելով երիտասարդական ԵԱ ոսկե մեդալըԴորտմունդում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում հունիսի 30-ին ազատ ոճային 125 կգ Լյովա Գևորգյանը հաղթանակ է տարել ադրբեջանցի մարզիկի հետ պայքարում։ «Եզրափակչում մեր մարզիկը...
13:48 30/06/2021«Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնը կկայանա հոկտեմբերինԵրևանի «Ոսկե ծիրան» 18-րդ միջազգային կինոփառատոնը կկայանա հոկտեմբերի 3-10: Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ փառատոնի մամուլի գրասենյակի ղեկավար Ռոզա Գրիգորյանից: Փառատոնի անցկացման ձևաչափի,...
12:51 30/06/2021Սերենա Ուիլյամսը վնասվածքի պատճառով չի շարունակի պայքարը Ուիմբլդոնում«Մեծ սաղավարտի» մրցաշարերի հաղթող Սերենա Ուիլյամսը չի կարողացել ավարտել Ուիմբլդոնի մրցաշարի առաջին շրջանը բելառուս Ալեքսանդրա Սասնովիչի հետ: 39-ամյա ամերիկուհին առաջին սեթի ընթանքում ոլորել է ոտքն ու...
09:00 30/06/2021Աշխարհահռչակ դիրիժոր Մուտին փաստում է՝ հայերն ու իտալացիները բազում ընդհանրություններ ունենԻտալիայում մեկնարկել են Հայաստանի պետական կամերային երգչախմբի փորձերը՝ մաեստրո Ռիկարդո Մուտիի ղեկավարությամբ։
13:10 28/06/2021Պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա Նարեկ ՀախնազարյանըՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր՝ Սերգեյ Սմբատյան) Կ.
10:28 28/06/2021Անուշ Էլբակյանն արժանացել է երկու «Էմմի» մրցանակի«Boston Globe» հրատարակության պրոդյուսեր և լրագրող Անուշ Էլբակյանը միանգամից արժանացել է երկու «Էմմի» մրցանակի։ «Մի քանի ժամ առաջ Անուշ Էլբակյանը արժանացավ ևս երկու EMMY - ԷՄՄԻ մրցանակի: Այն...
11:40 25/06/2021Հայկական աստղագիտական արժեքները կներկայացվեն ՄԱՄ՝ «Նշանավոր աստղագիտական ժառանգության» ցանկում ընդգրկելու համարC4 հանձնաժողովի («Համաշխարհային ժառանգությունը և աստղագիտությունը») կազմում վերընտրվել է Բյուրականի աստղադիտարանի տնօրեն Արեգ Միքայելյանը։
10:17 25/06/2021ԱՄՆ-ը և Գերմանիան համաձայն են համագործակցել Հոլոքոստի ժխտման դեմ պայքարումԱՄՆ-ը և Գերմանիան պայմանավորվել են միասին աշխատել Հոլոքոստի ժխտման և հակասեմականության դեմ պայքարում, ասել է պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը՝ շեշտելով, որ դա կապահովի, որ ներկա և ապագա սերունդները...
09:00 25/06/2021Արթուր Բազեյանը հաղթել է նոկաուտով ու հռչակվել Եվրոպայի չեմպիոնԲռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականը Իտալիայի Ռոզետո–դելի–Աբրուցի քաղաքում կայացած Եվրոպայի մինչև 22 տարեկանների առաջնությունից կվերադառնա մեկական ոսկե և արծաթե մեդալով: Հայ մարզիկներից Արթուր Բազեյանը...
20:16 24/06/2021Microsoft-ը ներկայացրել է Windows 11-ըMicrosoft-ը ներկայացրել է օպերացիոն համակարգի նոր տարբերակը: Այս մասին հայտնի է դարձել առցանց հեռարձակման ժամանակ, որի ձայնագրությունը հասանելի է ընկերության կայքում, գրում է Lenta.ru- ն: Ինչպես և...
17:15 24/06/2021Կորոնավիրուսի հնդկական շտամը տարածվելու է ամբողջ Եվրոպայում. Անդրեա ԱմմոնՀիվանդությունների կանխարգելման և վերահսկման եվրոպական կենտրոնի ղեկավար Անդրեա Ամմոնը կանխատեսել է, որ կորոնավիրուսի հնդկական շտամն արագորեն կտարածվի եվրոպական բոլոր երկրներում: Նրա խոսքերը մեջբերել է...
14:03 23/06/2021Իրանը ձախողել է արբանյակակիր հրթիռի արձակումը Երկրի ուղեծիրԻրանը հունիսի 12-ին ձախողել է, երբ փորձել է արբանյակակիր հրթիռ արձակել Երկրի ուղեծիր: «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին չորեքշաբթի հաղորդեց CNN-ը՝ վկայակոչելով ԱՄՆ պաշտպանական կառույցի մի շարք...
12:07 23/06/2021Ռուբցովսկում բացվել է նկարիչ Մուշեղ Սարգսյանի անհատական ցուցահանդեսըՑուցադրությունը դիտելու հենց առաջին րոպեից զգացվում է արևելյան նկարչության բույրը: Նրա արևոտ նկարները ճանաչելի են հենց առաջին հայացքից:
10:40 23/06/2021Ռուսաստանը ԱՄՆ-ին և ՆԱՏՕ-ին հորդորում է հրաժարվել Սև ծովում զորավարժություններ անցկացնելուցԱՄՆ-ում Ռուսաստանի դեսպանատունն իր Twitter-ում կոչ է արել հրաժարվել Sea Breeze-2021 բազմազգ զորավարժություններից, որոնք անցկացվելու են Ուկրաինայում և Սև ծովում: Լուրը փոխանցում է «Գազետա ռու»-ն: «Sea...
09:06 23/06/2021Ռոբերտ Հայրապետյան. Վանաձորի 23/47 տեղամասում վերահաշվարկի արդյունքում «Հայատան»-ի ձայներն ավելացել են 10 անգամ«Հայաստան» դաշինքի ընտրական ցուցակում ընդգրկված իրավաբան Ռոբերտ Հայրապետյանը գրում է. «Մինչ սեփական նեղ շրջանակի փառաբանման հույսով ապրող տարատեսակները քննադատում են մեզ ընտրությանը մասնակցելու,...
16:05 22/06/2021«Ի՞նչ կլիներ, եթե մեկ ուրիշը թաղեր իմ որդուն». Զոհված հայ զինծառայողների որոնումների տառապանքներըԲրիտանական The Guardian պարբերականը պատերազմից ութ ամիս անց ընդարձակ հոդվածով անդրադարձել է անհետ կորած, զոհված հայ զինծառայողների որոնումներին ու նրանց ընտանիքների տառապանքներին.

13:05 27/03/2017ГУГА Армении: Футболисты сборной Казахстана ожидают вылета из ереванского аэропорта «Звартноц»Во время полета выяснилось, что имеются проблемы с шасси самолета. Было принято решение о возвращении лайнера в ереванский аэропорт „Звартноц”.
19:03 25/03/2017Верный сын России и Армении. Материал «Газеты.Ru» о Степане Микояне«Степан Анастасович Микоян - покорил небо мигом и ушел, в космос как «Буран», оставшись в нашей памяти стойким и непревзойденным…» – пишет автор статьи.
15:23 25/03/2017Дональд Трамп: Я люблю греков, о, как я люблю греков«Не забывайте, что я из Нью-Йорка. Там всюду увидишь греков. Они везде!» – сказал Трамп.
16:25 22/03/2017Певцы из Армении заняли практически все призовые места на международном конкурсе в ГрузииВ конкурсе, который состоялся 14-18 марта в Тбилиси, Армению представили 5 вокалистов в 4 возрастных группах.
13:42 20/03/2017Одно из уникальнейших мест Арцаха – село Тяк – стало культурно-историческим заповедникомСело станет частью основного туристического маршрута, его жителям помогут организовать бизнес и продавать свою продукцию.
12:53 18/03/2017Пользователи соцсетей обратили внимание на то, как Меркель посмотрела на Иванку ТрампС точки зрения Честера, Меркель явно считает, что Иванке не место на этом собрании, и многие пользователи соцсетей с ним солидарны.
19:58 17/03/2017Гражданин Украины «вежливо» изнасиловал жительницу Москвы и даже решил жениться, но получил срок в 4,5 годаВ источнике также отмечается, что мужчина полностью признал свою вину и раскаялся, поэтому дело слушалось в особом режиме.
13:07 16/03/2017Из Тегерана в Ереван только за 15 марта прибыли более 290 человекРяд иранских авиакомпаний в преддверии праздника Новруз с 15 марта существенно увеличили количество авиарейсов в Армению.
13:43 15/03/2017Владимир Жириновский пообещал «расстреливать и вешать» оппонентов и вывел фракцию ЛДПР из зала заседаний ГосдумыСпикер нижней палаты парламента Вячеслав Володин, в свою очередь, призвал всех депутатов вести себя этично и не позволять хамства в адрес коллег.
14:41 14/03/2017Губернатор бельгийского Антверпена запретил запланированный на пятницу митинг турок«Это представляет угрозу общественному порядку», – приводит издание слова главы городской администрации.
15:15 11/03/2017Турция без объяснения причин вдруг прекратила паромное сообщение с Крымом«Паромное сообщение с Турцией пока приостановлено… Из Крыма не принимают паромы, это уже длится две недели», – сказал Гвоздилов.
13:19 10/03/2017Президент Беларуси А.Лукашенко: Трудоустройте, пожалуйста, своих жен, мужей, любовниц и любовников«Если жена или любовница больна, ну что же, будем лечить. Если могут работать и должны, они максимум с 1 апреля должны быть на работе», – заявил президент.
16:08 09/03/2017Кризис в отношениях Анкары и Берлина: глава МИД Турции М. Чавушоглу пошел на попятнуюЧавушоглу также дал понять Габриэлю, что турецкая сторона «очень раздражена» отменой встреч турецких политиков со своими избирателями в Германии накануне референдума.
13:08 08/03/2017В Норвегии представили книгу о Геноциде армян и карабахском конфликтеДруг Армении – Свен Эрик Райз – в воскресенье в столице Норвегии представил свою новую книгу – признание любви Армении и армянскому народу.
15:36 07/03/2017Поздравления к 8 Марта: Жириновский напомнил женщинам, что нужно варить борщ и кормить мужейРанее лидер ЛДПР Владимир Жириновский предложил сделать Московский Кремль музеем. Резиденцию президента он предложил перенести в другое «хорошее место».
14:39 04/03/2017Правительство Нидерландов выступило против проведения в Роттердаме митинга в поддержку референдума в ТурцииПравительство Нидерландов заявило, что намерено проинформировать Анкару о своей позиции неприятия этого «нежелательного» шага.
18:49 03/03/2017«Грапарак»: Производитель опасных электронных сигарет – Philip Morris – после выдворения из России ищет «приют» в АрменииИз-за введения покупателей в заблуждение с целью сохранения позиций на мировом рынке Philip Morris выдворяют из РФ, а в Армении эту компанию удостаивают приема на уровне главы правительства.
15:58 03/03/2017Военные эксперты заявили о резком росте шансов США на успех в случае первого ядерного удараКак отмечает источник, по мнению экспертов, наблюдатели прозевали настоящую революцию в стратегических вооружениях, которую с 2009 года провели США.
17:56 02/03/2017Песков: Состоялось несколько телефонных разговоров между Путиным и Порошенко«Имел место обмен мнениями и выражение взаимных озабоченностей в связи с эскалацией напряженности. Я лишь могу подтвердить, что действительно имели место рабочие телефонные контакты двух президентов»
16:15 27/02/2017Власти Вены выступили против участия Эрдогана в турецком референдуме в АвстрииПоправки, которые в случае одобрения на референдуме в апреле вступят в силу с 2019 года, расширяют полномочия президента.