10:11 23/07/2021Ամուսնալուծությունից հետո երգչուհի Ադելը նոր սիրեցյալ ունիԲրիտանացի երգչուհի Ադել ամուսնալուծությունից հետո մտերիմ հարաբերություններ է հաստատել սպորտային սուպերագենտ Ռիչ Պոլի հետ։ Այս մասին հայտնել է «The New York Post»-ը, գրում է Լենտա.ռու-ն։ Զույգին...
14:42 22/07/2021ՌԴ ժողովրդական արտիստ Օլեգ Գազմանովը նշում է ծննդյան 70-ամյակըԱյսօր ծննդյան 70-ամյակն է նշում Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստ Օլեգ Գազմանովը։ Երգիչն իր ծննդյան օրը կնշի բեմում՝ հարազատ Կալինինգրադի մարզում: Այս մասին նա պատմել է ՏԱՍՍ-ին: Երգիչը Սվետլոգորսկի...
12:43 22/07/2021Չինաստանը մերժել է կորոնավիրուսի ծագումը հետաքննող ԱՀԿ-ի ծրագիրըՉինաստանը, կորոնավիրուսի վերաբերյալ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության փաստաթղթի ձևակերպումը համարում է անհարգալից վերաբերմունք գիտությանը: Այս մասին հայտարարել է Առողջապահության պետական...
10:39 22/07/2021Այսօրվանից կիրականացվեն ուղիղ չվերթներ Լիոնից դեպի ԵրևանՀուլիսի 22-ից սկսած՝ շաբաթական մեկ անգամ հաճախականությամբ իրականացվելու են ուղիղ ոչ կանոնավոր չվերթներ Լիոնից դեպի Երևան։ Տոմսերը, որոնք հնարավոր է ձեռք բերել Travel avia Drom էջի միջոցով, Լիոն...
15:44 21/07/2021ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն Լիվերպուլը հանել է Համաշխարհային ժառանգության օբյեկտների ցուցակիցՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն Լիվերպուլ անգլիական նավահանգստային քաղաքը համաշխարհային ժառանգության կարգավիճակից զրկելու մասին որոշում է կայացրել, որը կապված է քաղաքում հսկայական շինարարական նախագծի հետ, այդ թվում`...
19:54 20/07/2021Միջազգային կինոփառատոնի կինոշուկայի ծրագրում առաջին անգամ ներառվել է Հայաստանը ներկայացնող ֆիլմՀուլիսի 21-ից 23-ը Իռլանդական Գոլվեյ քաղաքում անցկացվող միջազգային կինոփառատոնի կինոշուկան պաշտոնական ծրագրում առաջին անգամ ներառել է Հայաստանը ներկայացնող ֆիլմ։ Այս մասին հայտնում է «Պարալլելս Ֆիլմ...
18:05 20/07/2021Հայկ Մարտիրոսյանը թայ–բրեյքի առաջին պարտիայում հաղթել է ՄամեդյարովինՏղամարդկանց աշխարհի գավաթի խաղարկությունում թայ-բրեյքի առաջին պարտիայում Հայկ Մարտիրոսյանը հաղթել է Ադրբեջանը ներկայացնող Շահրիյար Մամեդյարովին։ Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ քիչ անց...
11:52 19/07/2021Հանդիպել են Հայաստանի և Իրանի մաքսային ծառայության աշխատակիցներըՄեղրիի անցակետում տեղի է ունեցել ՀՀ ՊԵԿ հարավային մաքսատուն-վարչության և Մեղրի մաքսային կետ-բաժնի ղեկավար անձնակազմի հանդիպումը Իրանի Իսլամական Հանրապետության Նորդուզ մաքսային կետի ղեկավար...
09:30 19/07/2021Գրքի երևանյան չորրորդ փառատոնը կանցկացվի չարենցյան «Ժամանակիդ շունչը դարձիր» խորագրի ներքոԳրքի երևանյան չորրորդ փառատոնը տեղի կունենա հուլիսի 30-ին, 31-ին և օգոստոսի 1-ին։
16:35 17/07/2021ՄԱԿ-ի զեկույց. Համավարակի տարի, որը նշանավորվեց համաշխարհային սովի կտրուկ աճովՄԱԿ-ը հայտարարեց 2020 թ-ին գլոբալ սովի կտրուկ աճի մասին, որի ամենամեծ պատճառներից մեկը, հավանաբար, պայմանավորված է COVID-19- ի հետևանքներով: Չնայած համավարակի ազդեցությունը դեռ ամբողջությամբ...
15:00 17/07/2021Բեթհովենի հազվադեպ կատարվող վոկալ-կամերային ստեղծագործությունները կհնչեն Օպերայի և բալետի թատրոնի ճեմասրահումԵլույթ կունենա թատրոնի մեներգչուհի, մեցցո-սոպրանո Վարսենիկ Ավանյանը։
10:16 17/07/2021ԱՀԿ մասնագետները կուսումնասիրեն Ուհանի լաբորատորիաները՝ պարզելու կորոնավիրուսի ծագումըԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը պատրաստվում է փորձագետներ ուղարկել Չինաստանի Ուհան քաղաքի այն շրջան, որտեղ գրանցվել է կորոնավիրուսի առաջին դեպքը։ Այպիսով, նախատեսվում է ստուգել այդտեղ...
18:08 16/07/2021Վերջին օրերին շատացել են Instagram, Facebook կոտրելու դեպքերը․ Սամվել ՄարտիրոսյանՏեղեկատվական անվտանգության հարցերով փորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը հայտնում է, որ վերջին օրերին Instagram-ի, Facebook-ի էջերը կոտրելու դեպքերի ավելացման մասին: «Ժող ջան, վերջին օրերին շատացել են...
15:44 15/07/2021Ուկրաինայի «Գորշ կարդինալ». Ի՞նչ է մտածել Ավակովը հրաժարականից հետոՈւկրաինայում այդքան ազդեցիկ ՆԳ նախարար Արսեն Ավակովը լքում է իր պաշտոնն՝ առանց որևէ պատճառաբանության: Ուկրաինացի քաղաքական գործիչներն ու օլիգարխներն այժմ մտածում են, թե ով է փոխարինելու «Գորշ...
09:00 14/07/2021Նորա Մարտիրոսյանի արցախյան թեմայով ֆիլմն այսօր կցուցադրվի ԿաննումՌեժիսոր Նորա Մարտիրոսյանի «Երբ որ քամին հանդարտվի» կինոնկարը հուլիսի 14-ին, ժամը` 11:30 ցուցադրվելու է Կաննի 74-րդ միջազգային կինոփառատոնի Օլիմպիա 3 կինոթատրոնում: Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի...
19:30 13/07/2021«Բայդեն, շնորհակալություն զենքի համար». Ո՞վ է աջակցում թալիբներին ԱֆղանստանումԹալիբների պնդմամբ՝ պաշտոնական Քաբուլը վերահսկում է միայն վարչական կենտրոնները, իսկ գյուղերում՝ այսպես կոչված էմիրության իշխանությունը: Ամերիկյան զորքերի դուրսբերումից հետո կառավարությունը մնացել է...
16:27 13/07/2021Փոխվել է Իսրայելի քաղաքացիների համար ՀՀ մուտքի արտոնագիր ստանալու կարգըԻսրայելում ՀՀ դեսպանությունը հայտնում է, որ այն քաղաքացիները որոնք չունեն Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիություն և ցանկանում են ճամփորդել Հայաստան իրենց իսրայելական անձնագրով պետք է անպայման...
09:49 12/07/2021Եվրո-2020. Իտալիան՝ չեմպիոնԻտալիան առաջին անգամ Եվրոպայի չեմպիոնի տիտղոսը նվաճել էր 53 տարի առաջ: Սա Եվրոպայի առաջնությունների պատմության մեջ հաղթանակների ամենամեծ ընդմիջումն է:
11:38 11/07/2021Վրաստանում մահացած են գտել հուլիսի 5-ին ծեծի ենթարկված օպերատորինTv Pirveli-ի օպերատոր Ալեքսանդրե Լաշքարավային սեփական տանը մահացած են գտել։ Լաշքարավան հուլիսի 5-ին ռադիկալ խմբերի կողմից ծեծի էր ենթարկվել՝ մասնագիտական գործունեություն իրականացնելու ժամանակ։...

14:29 19/11/2014“Armenian Genocide: Frontpage Coverage in the World Press” exhibition opens in TehranThe exhibition “Armenian Genocide: Frontpage Coverage in the World Press" and the presentation of the book of the same name was organized by the Armenian Genocide 100th anniversary committee of the...
09:21 19/11/2014Russia has more ballistic missile interceptors than US - Arms ControlThe senior arms control official said the United States currently has 30 interceptors, deployed in Alaska and plans to deploy an additional 14.
17:34 18/11/2014The secret to ageing slowly? Ditch the carbs and cut back on caloriesAn experimental study suggests for the first time that food restriction – particularly carbohydrates - may work by manipulating the function of a much larger group of genes than previously suspected.
09:15 18/11/2014Global terror attack deaths rose sharply in 2013, says reportFive countries - Iraq, Afghanistan, Pakistan, Nigeria and Syria - accounted for 80% of the deaths from terrorism in 2013. More than 6,000 people died in Iraq alone.
18:32 17/11/2014Almost 36m people live in modern slavery – reportMore than 14 million people live as slaves in India. Next in the index comes China, with more than 3 million slaves, followed by Pakistan, Uzbekistan.
11:41 17/11/2014OSCE Mission to monitor Line of Contact in Askeran directionOn November 18, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno-Karabakh Republic, the OSCE Mission will conduct a planned monitoring of the Line of Contact between the...
09:22 17/11/2014Mudslides hit Switzerland and ItalyThe heavy rain is expected to continue across the region, and both countries have issued major flood alerts.
09:08 15/11/2014Comet lander: Philae sends data from surfaceEngineers fear this contact may have been its last - certainly for a while.
09:13 14/11/2014White House says no Syria strategy review to deal with Islamic StateThe United States is not reviewing its Syria strategy to fight the Islamic State (IS) jihadist group, Ben Rhodes, the deputy national security adviser, said Thursday.
18:30 13/11/2014World's tallest man strikes up unlikely friendship with smallest manSultan Kösen, 31, towers almost two metres above Chandra Dangi, 75, - who is about as tall as six stacked cans of beans.
09:15 13/11/2014Ukrainian forces concentrate along front line – RussiaThe ceasefire regime in Ukraine is turning into Ukrainian forces concentrating along the front line, First Deputy Permanent Representative of Russia in UN Alexander Pankin said.
17:44 12/11/2014A glass of wine a day can protect against heart disease - but only if you have a specific geneSmall quantities of alcohol protect against heart disease, but only for those who have a particular variant of a gene known as CETP TaqIB.
09:14 12/11/2014Russia to begin testing its Ebola drugs - Health MinistryOn Tuesday, Japan’s Fujifilm Holdings Corp confirmed that it was waiting for an international license for its Avigan drug to be used for treating Ebola from January 2015.
09:24 11/11/2014Brain's taste secrets uncoveredIt is a myth that you taste sweet only on the tip of the tongue.
09:17 11/11/2014Russian capital Moscow shrouded in noxious gasThe source of the gas is unclear - no accidents have been reported at any of Moscow's chemical factories.
11:02 10/11/2014Women have a better sense of smell than men, study showsResearchers have solved the mystery of why women have a better sense of smell than men - and say it is all down to their brain.
09:13 10/11/2014All nine people on board killed in plane crash in BahamasThe Department of Civil Aviation stated that it has been unofficially advised that there were no survivors.
14:32 08/11/2014When do our brains form new memories?Our brains expect (or predict) what will happen in given situations based on prior experiences and patterns.
09:05 08/11/2014Islamic State crisis: US to send 1,500 more troops to IraqThe Pentagon said the troops would train and assist Iraqi forces.