10:11 23/07/2021Ամուսնալուծությունից հետո երգչուհի Ադելը նոր սիրեցյալ ունիԲրիտանացի երգչուհի Ադել ամուսնալուծությունից հետո մտերիմ հարաբերություններ է հաստատել սպորտային սուպերագենտ Ռիչ Պոլի հետ։ Այս մասին հայտնել է «The New York Post»-ը, գրում է Լենտա.ռու-ն։ Զույգին...
14:42 22/07/2021ՌԴ ժողովրդական արտիստ Օլեգ Գազմանովը նշում է ծննդյան 70-ամյակըԱյսօր ծննդյան 70-ամյակն է նշում Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստ Օլեգ Գազմանովը։ Երգիչն իր ծննդյան օրը կնշի բեմում՝ հարազատ Կալինինգրադի մարզում: Այս մասին նա պատմել է ՏԱՍՍ-ին: Երգիչը Սվետլոգորսկի...
12:43 22/07/2021Չինաստանը մերժել է կորոնավիրուսի ծագումը հետաքննող ԱՀԿ-ի ծրագիրըՉինաստանը, կորոնավիրուսի վերաբերյալ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության փաստաթղթի ձևակերպումը համարում է անհարգալից վերաբերմունք գիտությանը: Այս մասին հայտարարել է Առողջապահության պետական...
10:39 22/07/2021Այսօրվանից կիրականացվեն ուղիղ չվերթներ Լիոնից դեպի ԵրևանՀուլիսի 22-ից սկսած՝ շաբաթական մեկ անգամ հաճախականությամբ իրականացվելու են ուղիղ ոչ կանոնավոր չվերթներ Լիոնից դեպի Երևան։ Տոմսերը, որոնք հնարավոր է ձեռք բերել Travel avia Drom էջի միջոցով, Լիոն...
15:44 21/07/2021ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն Լիվերպուլը հանել է Համաշխարհային ժառանգության օբյեկտների ցուցակիցՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն Լիվերպուլ անգլիական նավահանգստային քաղաքը համաշխարհային ժառանգության կարգավիճակից զրկելու մասին որոշում է կայացրել, որը կապված է քաղաքում հսկայական շինարարական նախագծի հետ, այդ թվում`...
19:54 20/07/2021Միջազգային կինոփառատոնի կինոշուկայի ծրագրում առաջին անգամ ներառվել է Հայաստանը ներկայացնող ֆիլմՀուլիսի 21-ից 23-ը Իռլանդական Գոլվեյ քաղաքում անցկացվող միջազգային կինոփառատոնի կինոշուկան պաշտոնական ծրագրում առաջին անգամ ներառել է Հայաստանը ներկայացնող ֆիլմ։ Այս մասին հայտնում է «Պարալլելս Ֆիլմ...
18:05 20/07/2021Հայկ Մարտիրոսյանը թայ–բրեյքի առաջին պարտիայում հաղթել է ՄամեդյարովինՏղամարդկանց աշխարհի գավաթի խաղարկությունում թայ-բրեյքի առաջին պարտիայում Հայկ Մարտիրոսյանը հաղթել է Ադրբեջանը ներկայացնող Շահրիյար Մամեդյարովին։ Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ քիչ անց...
11:52 19/07/2021Հանդիպել են Հայաստանի և Իրանի մաքսային ծառայության աշխատակիցներըՄեղրիի անցակետում տեղի է ունեցել ՀՀ ՊԵԿ հարավային մաքսատուն-վարչության և Մեղրի մաքսային կետ-բաժնի ղեկավար անձնակազմի հանդիպումը Իրանի Իսլամական Հանրապետության Նորդուզ մաքսային կետի ղեկավար...
09:30 19/07/2021Գրքի երևանյան չորրորդ փառատոնը կանցկացվի չարենցյան «Ժամանակիդ շունչը դարձիր» խորագրի ներքոԳրքի երևանյան չորրորդ փառատոնը տեղի կունենա հուլիսի 30-ին, 31-ին և օգոստոսի 1-ին։
16:35 17/07/2021ՄԱԿ-ի զեկույց. Համավարակի տարի, որը նշանավորվեց համաշխարհային սովի կտրուկ աճովՄԱԿ-ը հայտարարեց 2020 թ-ին գլոբալ սովի կտրուկ աճի մասին, որի ամենամեծ պատճառներից մեկը, հավանաբար, պայմանավորված է COVID-19- ի հետևանքներով: Չնայած համավարակի ազդեցությունը դեռ ամբողջությամբ...
15:00 17/07/2021Բեթհովենի հազվադեպ կատարվող վոկալ-կամերային ստեղծագործությունները կհնչեն Օպերայի և բալետի թատրոնի ճեմասրահումԵլույթ կունենա թատրոնի մեներգչուհի, մեցցո-սոպրանո Վարսենիկ Ավանյանը։
10:16 17/07/2021ԱՀԿ մասնագետները կուսումնասիրեն Ուհանի լաբորատորիաները՝ պարզելու կորոնավիրուսի ծագումըԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը պատրաստվում է փորձագետներ ուղարկել Չինաստանի Ուհան քաղաքի այն շրջան, որտեղ գրանցվել է կորոնավիրուսի առաջին դեպքը։ Այպիսով, նախատեսվում է ստուգել այդտեղ...
18:08 16/07/2021Վերջին օրերին շատացել են Instagram, Facebook կոտրելու դեպքերը․ Սամվել ՄարտիրոսյանՏեղեկատվական անվտանգության հարցերով փորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը հայտնում է, որ վերջին օրերին Instagram-ի, Facebook-ի էջերը կոտրելու դեպքերի ավելացման մասին: «Ժող ջան, վերջին օրերին շատացել են...
15:44 15/07/2021Ուկրաինայի «Գորշ կարդինալ». Ի՞նչ է մտածել Ավակովը հրաժարականից հետոՈւկրաինայում այդքան ազդեցիկ ՆԳ նախարար Արսեն Ավակովը լքում է իր պաշտոնն՝ առանց որևէ պատճառաբանության: Ուկրաինացի քաղաքական գործիչներն ու օլիգարխներն այժմ մտածում են, թե ով է փոխարինելու «Գորշ...
09:00 14/07/2021Նորա Մարտիրոսյանի արցախյան թեմայով ֆիլմն այսօր կցուցադրվի ԿաննումՌեժիսոր Նորա Մարտիրոսյանի «Երբ որ քամին հանդարտվի» կինոնկարը հուլիսի 14-ին, ժամը` 11:30 ցուցադրվելու է Կաննի 74-րդ միջազգային կինոփառատոնի Օլիմպիա 3 կինոթատրոնում: Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի...
19:30 13/07/2021«Բայդեն, շնորհակալություն զենքի համար». Ո՞վ է աջակցում թալիբներին ԱֆղանստանումԹալիբների պնդմամբ՝ պաշտոնական Քաբուլը վերահսկում է միայն վարչական կենտրոնները, իսկ գյուղերում՝ այսպես կոչված էմիրության իշխանությունը: Ամերիկյան զորքերի դուրսբերումից հետո կառավարությունը մնացել է...
16:27 13/07/2021Փոխվել է Իսրայելի քաղաքացիների համար ՀՀ մուտքի արտոնագիր ստանալու կարգըԻսրայելում ՀՀ դեսպանությունը հայտնում է, որ այն քաղաքացիները որոնք չունեն Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիություն և ցանկանում են ճամփորդել Հայաստան իրենց իսրայելական անձնագրով պետք է անպայման...
09:49 12/07/2021Եվրո-2020. Իտալիան՝ չեմպիոնԻտալիան առաջին անգամ Եվրոպայի չեմպիոնի տիտղոսը նվաճել էր 53 տարի առաջ: Սա Եվրոպայի առաջնությունների պատմության մեջ հաղթանակների ամենամեծ ընդմիջումն է:
11:38 11/07/2021Վրաստանում մահացած են գտել հուլիսի 5-ին ծեծի ենթարկված օպերատորինTv Pirveli-ի օպերատոր Ալեքսանդրե Լաշքարավային սեփական տանը մահացած են գտել։ Լաշքարավան հուլիսի 5-ին ռադիկալ խմբերի կողմից ծեծի էր ենթարկվել՝ մասնագիտական գործունեություն իրականացնելու ժամանակ։...

17:08 23/05/2017В Турции редакторы журнала Nokta получили тюремные сроки по 22,5 года за фальшивое селфи Эрдогана с гробомВ Турции к 22,5 годам лишения свободы приговорили двух руководителей журнала Nokta.
16:36 22/05/2017«Для тебя, Азнавур»: в Ереване прозвучат песни великого шансоньеПри этом 1 июня на концерте будет присутствовать сам шансонье. А 29 мая Шарль Азнавур будет присутствовать на премьере балетного спектакля «La Bohème».
13:13 20/05/2017Праздник толмы в Армении ждет гостей. Репортаж телеканала «МИР 24»В этот раз в стране постараются установить рекорд и приготовить самую длинную толму.
11:02 19/05/2017Госдеп США вызвал посла Турции для объяснений после нападения на мирных армянских демонстрантов у посольства в ВашингтонеСенатор Джон Маккейн призвал Белый дом выслать посла Турции из страны.
11:51 17/05/2017Сторонники Эрдогана напали на мирных армянских, курдских и езидских демонстрантов в ВашингтонеПри этом выражается мнение, что нападавшие могли быть сотрудниками службы безопасности Эрдогана.
15:19 16/05/2017В Армении 17 мая прогнозируется погода без осадковТемпература воздуха 17-19 мая повысится на 3-4 градуса, 20 и 21 мая днем понизится на столько же градусов.
09:35 14/05/2017Победителем песенного конкурса «Евровидение-2017» стал португалец Сальвадор СобралПредставительница Армении – певица Арцвик – заняла 18-е место.
11:19 13/05/2017Певец Тимати извинился и объяснил, почему так и не появился на сцене во время концерта в ЕреванеПосле выступления участников лейбла Black Star на сцену вышел один из организаторов концерта и объявил, что Тимати не выйдет на сцену «по техническим причинам».
15:18 11/05/2017Президент Украины П. Порошенко: Соглашение о безвизовом режиме с ЕС подпишут 17 мая в СтрасбургеРанее стало известно, что соответствующая инициатива, одобренная Европарламентом, утверждена Советом ЕС.
15:31 10/05/2017Самый тяжелый человек в мире прооперирован в МексикеПроцедуры должны снизить вес Франко вдвое, при этом ему предстоит еще одно хирургическое вмешательство.
17:17 05/05/2017Юзеры и СМИ обсуждают позор главы Еврокомиссии на саммите в Женеве: Жан-Клод Юнкер очень хорошо «набрался»Политик постоянно врезался в людей и мебель. Кроме того, он очень развязно общался со своими помощниками.
16:17 04/05/2017«Шоу продолжается»: организаторы конкурса «Евровидение» пригрозили России и Украине санкциями и штрафомПолуфиналы вокального конкурса пройдут в Киеве 9 мая и 11 мая, финал – 13 мая.
17:29 02/05/2017Убейте Эрдогана: активисты в Германии требуют скорейшей смерти президента Турции«В настоящее время ситуация находится под контролем», – добавила дипломат.
15:47 01/05/2017В турецком Стамбуле за попытку провести первомайскую демонстрацию полиция задержала свыше 200 человекРанее сообщалось, что полиция задержала в понедельник двух женщин, пытавшихся установить баннер на площади Таксим.
11:48 29/04/2017Власти Турции заблокировали доступ к интернет-энциклопедии «Википедия»О причинах этого решения не сообщается.
14:38 28/04/2017Землетрясение магнитудой 3.7 произошло в ИранеСила подземных толчков в эпицентре составила 5 баллов.
12:53 28/04/2017«Искусство во имя мира»: в Арцахе дан старт новому международному проектуЛука Феррини отметил, что с помощью нового проекта будет предпринята попытка внести свой вклад в процесс поддержания мира.
14:27 27/04/2017Ангела Меркель: Конституционный референдум сильно осложнил отношения Турции с ЕСРазвитие внутриполитической ситуации в Турции требует реакции со стороны Евросоюза, подчеркнула Меркель.
15:35 26/04/2017МИД Ирана раскритиковал действия Турции в Ираке и выразил поддержку Багдаду«Этот шаг является нарушением суверенитета и территориальной целостности Ирака, Иран поддерживает позицию властей Ирака по этому вопросу».
16:15 25/04/2017Верховный суд Турции отклонил иск оппозиции об аннулировании итогов конституционного референдумаМиссия наблюдателей ОБСЕ объявила, что проведение референдума не соответствовало стандартам Совета Европы