18:08 04/06/2021Համաճարակը ստեղծել է «նոր թանգարաններ» և ավելի լավ պատրաստված հանդիսատես. ՊիոտրովսկիԿորոնավիրուսի համաճարակն ազդել է ոչ միայն երկրի տնտեսության վրա, շատ առումներով այն փոխել է կյանքի սովորական ձևը մշակութային ոլորտում` նոր կանոնների և սահմանափակումների ներդրման պատճառով, առցանց...
18:10 03/06/2021Շուռնուխում առաջին անգամ պսակադրություն էՊատերազմից հետո Շուռնուխում առաջին անգամ պսակադրություն է։ Գորիսի քաղաքապետի տեղակալ Իրինա Յոլյանը գրում է, որ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Շուռնուխում օրհնում է նորապսակներին։
11:25 02/06/2021Նիդերլանդների ԱԳ նախարար. Ադրբեջանում գտնվող հայ ռազմագերիները պետք է շուտափույթ ազատ արձակվենԽորհրդարանին ուղղված նամակում Նիդերլանդների ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Սիխրի Կաապը անդրադառնալով ԵՄ ԱԳ նախարարների խորհրդում ղարաբաղյան հիմնախնդրի վերաբերյալ քննարկումներին, տեղեկացրել է, որ...
10:37 02/06/2021Աֆղանստանի պատերազմի հետևանքով կա մեկ միլիոն թմրամոլ երեխաԱֆղանստանի աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը հայտարարել է, որ այդ երկրում կա մեկ միլիոն թմրամոլ երեխա: Այս մասին գրում է Pars Today-ը։ «Աֆղանստանի ձայնային» գործակալության փոխանցմամբ,...
10:42 01/06/2021Հույս ունեմ արդեն պաշտոնական հաջորդ խաղերին Հենրիխ Մխիթարյանը կմիանա և կօգնի մեզ. ԿապառոսԽորվաթիա–Հայաստան ընկերական հանդիպմանն ընդառաջ, մայիսի 31-ին՝ Վելիկա Գորիցայի «Քաղաքային» մարզադաշտի մամուլի ասուլիսների սրահում կայացել է Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսի...
12:10 31/05/2021Չինաստանը թույլ կտա զույգերին երեք երեխա ունենալ` ծնելիության խթանման համարՉինաստանը թույլ կտա բոլոր զույգերին ունենալ երրորդ երեխա՝ փորձելով կանխել ծնելիության նվազումը և բնակչության ծերացումը, որոնք երկրի երկարաժամկետ տնտեսական հեռանկարների համար ռիսկեր են: Այս մասին...
11:56 31/05/2021«Հայաստանի փոքրիկ երգիչները» երգել են Գանձասարի Սբ. Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցում«Երգով ու սիրով»
13:41 28/05/2021Գերմանիան ճանաչեց գաղութատիրության ժամանակ Նամիբիայում ցեղասպանության իրականացումըԳերմանիան առաջին անգամ ճանաչեց, որ իր գաղութային օկուպացիայի ընթացքում ցեղասպանություն է իրականացրել Նամիբիայում։ Կառավարությունը խոստացել է ավելի քան 1 միլիարդ եվրո ֆինանսական աջակցություն՝ աֆրիկյան...
10:47 28/05/2021Սիրիացիները տոնում են Բաշար Ասադի հաղթանակըԲաշար Ասադը հաղթեց Սիրիայի նախագահական ընտրությունների 4-րդ ժամկետը՝ 95% ձայներով: Սիրիայի նախագահ Բաշար ալ-Ասադը երկրում կայացած նախագահական ընտրություններում ստացավ ձայների 95,1% -ն ու չորրորդ...
09:43 28/05/2021Մաղթում եմ Հայաստանին կարողանալ ապրել իր անկախությունը խաղաղության և բարգավաճման մեջ. Ջոնաթան ԼաքոտՀայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը ֆեյսբուքի իր էջում ուղերձ է հղել Մայիսի 28-ի առթիվ: Ուղերձում ասվում է.
19:40 27/05/2021Սամբիստ Դավիթ Հովսեփյանը հաղթեց ադրբեջանցունՀայ սամբիստ Դավիթ Հովսեփյանը Եվրոպայի երիտասարդների առաջնությունում հաղթանակ տարավ ադրբեջանցու նկատմամբ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի ֆեյսբուքյան էջից ։ «Լիմասոլում...
15:51 27/05/2021TV box-ի վահանակը վերածել են գաղտնալսող սարքիԻսրայելական Guardicore ընկերության կիբեռանվտանգության հետազատողներ JJ Lehman-ին և Ofri Ziv-ին հաջողվել է TV box-ի (հեռուստացույցի կցուրդ) վահանակը վերածել գաղտնալսող սարքի: Ինչպես հաղորդում է...
12:57 26/05/2021Լուվրի թանգարանն իր 228 տարվա պատմության մեջ առաջին անգամ կին կղեկավարիՖրանսիայի նախագահությունը Փարիզի Musée d’Orsay-ի ներկայիս տնօրեն Լորենս դե Կարսին նշանակել է աշխարհի ամենամեծ թանգարանի՝ Լուվրի, տնօրեն, որը նա կգլխավորի սեպտեմբերի 1-ից։ Այս մասին, France 24-ի...
11:47 26/05/2021Հենրիխ Մխիթարյանն առատաձեռն առաջարկ է ստացել ռուսական ակումբներից մեկիցՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի և «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ռուսական ակումբներից մեկից ֆինանսական տեսանկյունից առատաձեռն առաջարկ է ստացել: La Gazzetta dello Sport-ն գրում է, որ...
10:32 26/05/2021Սիրիայում մեկնարկել են նախագահական ընտրություններըՉորեքշաբթի՝ մայիսի 26-ին, Սիրիայում մեկնարկել են նախագահական ընտրությունները: «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է SANA գործակալությունը: Ընտրատեղամասերը բացվել են ժամը 07.00-ին և կփակվեն...
18:11 25/05/2021Հայաստանի սամբոյի հավաքականի 45 հոգանոց պատվիրակությունը Կիպրոսում էԱյսօր լուսադեմին Կիպրոսի Լիմասսոլ քաղաք է մեկնել Հայաստանի սամբոյի հավաքականի 45 հոգանոց պատվիրակությունը: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը՝ միաժամանակ հայտնելով, որ մեր մարզիկ-մարզուհիները երեք...
13:05 24/05/2021Մայիսի 26-ին Լուսնի ամբողջական խավարում տեղի կունենա, որը տեսանելի կլինի նաև անզեն աչքովՄայիսի 26-ին Լուսնի ամբողջական խավարում է սպասվում, որը հնարավոր կլինի անզեն աչքով տեսնել անգամ ցերեկային լուսավորության պարագայում: Այս մասին գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ հղում տալով Կորեայի Կյոնխի...
11:25 24/05/2021Բելգիայի վարչապետ․ Արգելել «Բելավիա»-ի ինքնաթիռների վայրէջքը ԵՄ երկրների օդանավակայաններումԲելգիայի վարչապետ Ալեքսանդր Դե Կրոուն Եվրամիությանը հորդորում է քննարկել Բելառուսի դեմ պատժամիջոցներ կիրառելու հնարավորությունը, այդ թվում` արգելել բելառուսական Belavia ավիաընկերության ինքնաթիռներին...
09:09 24/05/2021Կալիֆորնիայի «Մահվան հովիտն» այլևս Երկրի ամենաշոգ վայրը չէԿալիֆորնիայի «Մահվան հովիտը» կորցրել է Երկրի ամենաշոգ վայրի իր կարգավիճակը: Գիտնականները պարզել են, որ իրանական «Լութ» անապատում և Հյուսիսամերիկյան «Սոնորան» անապատում ջերմաստիճանն էլ ավելի է...

09:13 23/09/2014Ukraine's Foreign Minister contented with military cooperation with USLast week Ukrainian President Petro Poroshenko visited the United States, where he asked for weapons shipments.
09:33 22/09/2014US, other countries to provide Ukraine with non-lethal weapon – PoroshenkoLast week Poroshenko visited the United States, where he also asked for weapons shipments.
09:01 20/09/2014Parties at Minsk talks agree on memorandum regulating Ukrainian ceasefire implementationLeonid Kuchma, former Ukrainian president representing the country at the talks, read out the provisions of the memorandum at the conclusion of the talks.
11:13 19/09/2014Serzh Sargsyan pays official visit to VaticanArmenian President Serzh Sargsyan went on an official visit to Vatican on Thursday. He participated in the opening of the photo exhibition “Parables of the Orient. Christianity and the Challenge of...
08:55 19/09/2014Ebola outbreak: Health team 'found dead' in GuineaA spokesman for Guinea's government said the bodies included those of three journalists in the team.
09:10 18/09/2014UN Security Council to hold meeting to investigate MH17 crashThe meeting will be focused on the UN Security Council's Resolution 2166 that requires cessation of all hostilities in the area adjacent to the site of the crash.
09:20 17/09/2014UN appoints Leonardo DiCaprio as Messenger of Peace on climate issues“Mr. DiCaprio is a credible voice in the environmental movement, and has a considerable platform to amplify its message,” Ban Ki-moon said.
09:00 16/09/2014US airstrikes to support Iraqi troops under attackMeanwhile Iraq has criticised the decision not to invite Iran to an international summit on the IS threat.
13:28 15/09/2014Coalition holds IS talks in ParisOpening the talks, French President Francois Hollande said the threat was global and the response must be global.
09:02 15/09/2014Islamic State crisis: Kerry to lead talks in ParisFrench President Francois Hollande said the beheading of a British aid worker showed the world must act against IS.
09:01 13/09/2014Kerry to visit Egypt for IS talksMr Kerry will meet Arab League chief Nabil al-Arabi in Cairo on the latest leg of his Middle East tour.
09:00 12/09/201410 Arab States to join US-headed coalition against IS – reportsThe coalition will comprise Saudi Arabia, Bahrain, Kuwait, Oman, Qatar, United Arab Emirates, Egypt, Iraq, Jordan, and Lebanon.
09:05 11/09/2014Russian Soyuz spacecraft with international crew lands in Kazakhstan as scheduled“Landing succeeded,” reads the sign on the Mission Control Center’s screens.
09:41 10/09/2014Greek Parliament adopts measure criminalizing Genocide denialGreece becomes the third European country after Switzerland and Slovakia to adopt such a measure.
09:12 10/09/2014US refuses to declassify information about foreign involvement in 9/11 attacks"We've had dialog. And the families have had dialog. But it hasn't been productive up until now," congressman Stephen Lynch said.
19:33 09/09/2014Iranian embassy to Baku demands that Azerbaijan stopped activities of anti-Iranian structures“Azerbaijan should respond to the activities of structures that question the territorial integrity of Iran,” stated Iranian embassy to Azerbaijan, reports the FARS Iranian news agency.
08:59 09/09/2014FBI: U.S. air marshal assaulted at airport in NigeriaA U.S. air marshal was assaulted with a syringe containing an "unknown substance" at the Lagos, Nigeria, airport on Sunday.
12:26 08/09/2014Temperatures to rise by 2-3 degreesPrecipitation is not expected in Armenia on September 8-12. There will be northeast winds of 5-10 meters per second. Temperatures will rise by 2-3 degrees on September 7-9, reports the...
08:57 08/09/2014Iraq secures area around key dam after US strikesThe action marked a widening of US air strikes which have previously been in support of Kurdish forces in the north.
09:09 06/09/2014Sierra Leone declares Ebola lockdownFrom 18 to 21 September people will not be allowed to leave their homes.