18:08 04/06/2021Համաճարակը ստեղծել է «նոր թանգարաններ» և ավելի լավ պատրաստված հանդիսատես. ՊիոտրովսկիԿորոնավիրուսի համաճարակն ազդել է ոչ միայն երկրի տնտեսության վրա, շատ առումներով այն փոխել է կյանքի սովորական ձևը մշակութային ոլորտում` նոր կանոնների և սահմանափակումների ներդրման պատճառով, առցանց...
18:10 03/06/2021Շուռնուխում առաջին անգամ պսակադրություն էՊատերազմից հետո Շուռնուխում առաջին անգամ պսակադրություն է։ Գորիսի քաղաքապետի տեղակալ Իրինա Յոլյանը գրում է, որ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Շուռնուխում օրհնում է նորապսակներին։
11:25 02/06/2021Նիդերլանդների ԱԳ նախարար. Ադրբեջանում գտնվող հայ ռազմագերիները պետք է շուտափույթ ազատ արձակվենԽորհրդարանին ուղղված նամակում Նիդերլանդների ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Սիխրի Կաապը անդրադառնալով ԵՄ ԱԳ նախարարների խորհրդում ղարաբաղյան հիմնախնդրի վերաբերյալ քննարկումներին, տեղեկացրել է, որ...
10:37 02/06/2021Աֆղանստանի պատերազմի հետևանքով կա մեկ միլիոն թմրամոլ երեխաԱֆղանստանի աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը հայտարարել է, որ այդ երկրում կա մեկ միլիոն թմրամոլ երեխա: Այս մասին գրում է Pars Today-ը։ «Աֆղանստանի ձայնային» գործակալության փոխանցմամբ,...
10:42 01/06/2021Հույս ունեմ արդեն պաշտոնական հաջորդ խաղերին Հենրիխ Մխիթարյանը կմիանա և կօգնի մեզ. ԿապառոսԽորվաթիա–Հայաստան ընկերական հանդիպմանն ընդառաջ, մայիսի 31-ին՝ Վելիկա Գորիցայի «Քաղաքային» մարզադաշտի մամուլի ասուլիսների սրահում կայացել է Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսի...
12:10 31/05/2021Չինաստանը թույլ կտա զույգերին երեք երեխա ունենալ` ծնելիության խթանման համարՉինաստանը թույլ կտա բոլոր զույգերին ունենալ երրորդ երեխա՝ փորձելով կանխել ծնելիության նվազումը և բնակչության ծերացումը, որոնք երկրի երկարաժամկետ տնտեսական հեռանկարների համար ռիսկեր են: Այս մասին...
11:56 31/05/2021«Հայաստանի փոքրիկ երգիչները» երգել են Գանձասարի Սբ. Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցում«Երգով ու սիրով»
13:41 28/05/2021Գերմանիան ճանաչեց գաղութատիրության ժամանակ Նամիբիայում ցեղասպանության իրականացումըԳերմանիան առաջին անգամ ճանաչեց, որ իր գաղութային օկուպացիայի ընթացքում ցեղասպանություն է իրականացրել Նամիբիայում։ Կառավարությունը խոստացել է ավելի քան 1 միլիարդ եվրո ֆինանսական աջակցություն՝ աֆրիկյան...
10:47 28/05/2021Սիրիացիները տոնում են Բաշար Ասադի հաղթանակըԲաշար Ասադը հաղթեց Սիրիայի նախագահական ընտրությունների 4-րդ ժամկետը՝ 95% ձայներով: Սիրիայի նախագահ Բաշար ալ-Ասադը երկրում կայացած նախագահական ընտրություններում ստացավ ձայների 95,1% -ն ու չորրորդ...
09:43 28/05/2021Մաղթում եմ Հայաստանին կարողանալ ապրել իր անկախությունը խաղաղության և բարգավաճման մեջ. Ջոնաթան ԼաքոտՀայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը ֆեյսբուքի իր էջում ուղերձ է հղել Մայիսի 28-ի առթիվ: Ուղերձում ասվում է.
19:40 27/05/2021Սամբիստ Դավիթ Հովսեփյանը հաղթեց ադրբեջանցունՀայ սամբիստ Դավիթ Հովսեփյանը Եվրոպայի երիտասարդների առաջնությունում հաղթանակ տարավ ադրբեջանցու նկատմամբ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի ֆեյսբուքյան էջից ։ «Լիմասոլում...
15:51 27/05/2021TV box-ի վահանակը վերածել են գաղտնալսող սարքիԻսրայելական Guardicore ընկերության կիբեռանվտանգության հետազատողներ JJ Lehman-ին և Ofri Ziv-ին հաջողվել է TV box-ի (հեռուստացույցի կցուրդ) վահանակը վերածել գաղտնալսող սարքի: Ինչպես հաղորդում է...
12:57 26/05/2021Լուվրի թանգարանն իր 228 տարվա պատմության մեջ առաջին անգամ կին կղեկավարիՖրանսիայի նախագահությունը Փարիզի Musée d’Orsay-ի ներկայիս տնօրեն Լորենս դե Կարսին նշանակել է աշխարհի ամենամեծ թանգարանի՝ Լուվրի, տնօրեն, որը նա կգլխավորի սեպտեմբերի 1-ից։ Այս մասին, France 24-ի...
11:47 26/05/2021Հենրիխ Մխիթարյանն առատաձեռն առաջարկ է ստացել ռուսական ակումբներից մեկիցՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի և «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ռուսական ակումբներից մեկից ֆինանսական տեսանկյունից առատաձեռն առաջարկ է ստացել: La Gazzetta dello Sport-ն գրում է, որ...
10:32 26/05/2021Սիրիայում մեկնարկել են նախագահական ընտրություններըՉորեքշաբթի՝ մայիսի 26-ին, Սիրիայում մեկնարկել են նախագահական ընտրությունները: «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է SANA գործակալությունը: Ընտրատեղամասերը բացվել են ժամը 07.00-ին և կփակվեն...
18:11 25/05/2021Հայաստանի սամբոյի հավաքականի 45 հոգանոց պատվիրակությունը Կիպրոսում էԱյսօր լուսադեմին Կիպրոսի Լիմասսոլ քաղաք է մեկնել Հայաստանի սամբոյի հավաքականի 45 հոգանոց պատվիրակությունը: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը՝ միաժամանակ հայտնելով, որ մեր մարզիկ-մարզուհիները երեք...
13:05 24/05/2021Մայիսի 26-ին Լուսնի ամբողջական խավարում տեղի կունենա, որը տեսանելի կլինի նաև անզեն աչքովՄայիսի 26-ին Լուսնի ամբողջական խավարում է սպասվում, որը հնարավոր կլինի անզեն աչքով տեսնել անգամ ցերեկային լուսավորության պարագայում: Այս մասին գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ հղում տալով Կորեայի Կյոնխի...
11:25 24/05/2021Բելգիայի վարչապետ․ Արգելել «Բելավիա»-ի ինքնաթիռների վայրէջքը ԵՄ երկրների օդանավակայաններումԲելգիայի վարչապետ Ալեքսանդր Դե Կրոուն Եվրամիությանը հորդորում է քննարկել Բելառուսի դեմ պատժամիջոցներ կիրառելու հնարավորությունը, այդ թվում` արգելել բելառուսական Belavia ավիաընկերության ինքնաթիռներին...
09:09 24/05/2021Կալիֆորնիայի «Մահվան հովիտն» այլևս Երկրի ամենաշոգ վայրը չէԿալիֆորնիայի «Մահվան հովիտը» կորցրել է Երկրի ամենաշոգ վայրի իր կարգավիճակը: Գիտնականները պարզել են, որ իրանական «Լութ» անապատում և Հյուսիսամերիկյան «Սոնորան» անապատում ջերմաստիճանն էլ ավելի է...

13:15 11/01/2017Группировка «Исламское государство» и движение «Талибан» объявили друг другу «священную войну»Сообщения о столкновениях талибов с боевиками ИГ ранее поступали из провинций Нангархар и Забуль.
14:34 10/01/2017Шер, Кэти Перри и другие звезды примут участие в шествии против ТрампаПротестное шествие состоится в Вашингтоне 21 января – на следующий день после инаугурации нового президента – и будет носить мирный характер.
16:02 09/01/2017Армянская пара из Алеппо посвятила свою свадебную фотосессию освобождению сирийского городаМолодожены Наира Оганян и Мано Маркарян сфотографировались на фоне исторической цитадели Алеппо.
13:30 07/01/2017Сильное наводнение в Таиланде: 12 жертв, под угрозой затопления находятся дома 700 тысяч человекПо прогнозам синоптиков, такая погода сохранится вплоть до воскресенья, 8 января.
12:40 05/01/2017Взрыв на шахте в Грузии: есть пострадавшиеАО «Чиатурмарганец» входит в холдинг Georgian Manganese, управляемым в настоящее время американской компанией Georgian American Alloys Inc.
15:05 30/12/2016Сергей Лавров предложил Владимиру Путину выслать из России 35 американских дипломатовВечером в четверг действующий президент Барак Обама объявил о выдворении из Вашингтона и Сан-Франциско 35 российских дипломатов.
13:01 29/12/2016Президент Филиппин Родриго Дутерте признался, что однажды выбросил человека из вертолета«Если вы коррумпированы, я доставлю вас на вертолете в Манилу и сброшу вниз. Я уже раньше так делал, почему бы не сделать это снова?» – приводят СМИ слова Дутерте.
11:54 28/12/2016На корпоративе у президента Украины Петра Порошенко депутаты устроили «две шикарные драки»Одна из потасовок, утверждает собеседник украинского издания, «была очень громкой, с ронянием урн в курилке, но охрана заблокировала доступ, поэтому не было видно, кто дрался».
11:45 27/12/2016Разъяренная толпа в Нигерии линчевала террористку с не сработавшим «поясом смертника»Атаку на скотном рынке планировали совершить две террористки. Одна из них смогла привести в действие взрывное устройство, у второй оно не сработало.
18:03 26/12/2016Власти Турции задержали замглавы прокурдской партииВ минувшую пятницу была задержана у себя в стамбульской квартире вице-спикер парламента, депутат от ПДН Первин Булдан, однако после дачи показаний, она была отпущена.
18:50 24/12/2016Иран и «шестерка» вдруг обнародовали неизвестные документы по ядерному соглашению: СМИ узрели «влияние Трампа»Некоторые документы, которые опубликованы на сайте организации, датированы 6-м января 2016 года.
16:47 23/12/2016Правозащитники: При авианалетах ВВС Турции в Сирии погибли 88 мирных жителейАвианалеты турецких ВВС в этом районе продолжаются уже много недель.
11:54 22/12/2016Я посвятил всю свою жизнь футболу: Генрих Мхитарян о присвоении ему звания «Лучшего футболиста Армении 2016 года»«Я чувствую, что могу сделать больше как для клуба „Манчестер Юнайтед”, так и для Армении – страны, которую очень люблю и которая всегда в моих мыслях», – написал Мхитарян.
11:04 21/12/2016Госдеп США обвинил МИД Турции во лжи об убийстве посла России А. Карлова«Это совершенно абсурдные обвинения, абсолютно лживые и абсолютно не имеющие в основе ни грамма правды», – сказал Джон Кирби.
18:05 20/12/2016Мария Захарова обвинила Facebook в диверсии из-за снимка с убитым послом России в Турции«Я не люблю, когда стреляют в спину».
17:57 19/12/2016«Черная язва» возвращается: вслед за Арменией позабытая смертельная болезнь зафиксирована в КазахстанеВ поселке Аккум Отырарского района Южно-Казахстанской области в середине декабря зафиксировали вспышку опасного заболевания – лейшманиоза.
10:21 19/12/2016Минобороны НКР: ВС Азербайджана ночью применили автоматы и снайперские винтовкиСитуация по всей протяженности передовой линии находится под бдительным контролем армянских сил.
17:12 17/12/2016Иран назвал заявления Запада по Алеппо покровительством терроризмуОн не уточнил, о каких именно заявлениях и каких странах идет речь.
15:57 16/12/2016Иран надеется подписать соглашение о сотрудничестве с ЕАЭС в 2017 году«Тегеран ведет серьезный диалог с Евразийским союзом, есть надежда, что соглашение о сотрудничестве может быть подписано в 2017 году».
11:40 14/12/2016В Стамбуле прошли новые антироссийские акцииНовые антироссийские акции состоялось около здания генерального консульства России в Стамбуле, меры безопасности усилены.